Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas eestis on kusagil võimalik õppida nõiaks/shamaaniks ?
#1
Tere kallid inimsed .
See siis mu esimene postitus eales eestikeelses foorumis.
Ma olen kaua mõelnud, et kas siis maal on üldse kuskil võimalik sellist kunsti õppida. Tean ka seda, et iga inimene selleks ei sobi, kuid leian et minust PEAB saama shamaan/n6id.
Kõigil on siin hetkelises olukorras veel vaja nii öelda ametit, kuigi ma arvan et see on ikkagi mu kutse.
kuid mind on ülesse kasvatatud just sellises normis nagu seda on meie t2nap2eva eesti, ehk siis 90 datest siiani v2lja..tunnen et midagi muud ma teha ei taha ja ei soovi ka.
mis on Teie arvamused selle kohta ja kas seda on võimalik kuskil õppida.



Vasta
#2
Vanaküla juures olid mingisugused õppekogunemised.
Vasta
#3
Klaverimäng on ka lihtne - ainult õigel ajal õigele klahvile vajautada.
Või skulptori amet - võtad kivilt üleliigse ümbert ära ja ilus madonna kuju tuleb välja.
Hakka aga ise otsast õppima, küll hakkama saad.
Vasta
#4
Niipalju, kui mina ringi olen vaadanud, on eestikeelset infot üksjagu; samuti on täiesti võimalik leida soovitud suunitlusega ettevõtmisi.
Kui suguvõsas on olnud ravitsejaid-teadjaid, on tõenäosus soovituks saada ehk veel suurem.
Mina soovitaksin sul alustada meie omailma uurimisest - folklore.ee-st leiab tõeliselt palju huvitavat lugemist.
Vasta
#5
1) Üldisemalt rääkides on shamanism vaid üks väike osa vaimse maailmaga suhtlemise võimalustest läbi rännakute alumisse ilma , ülemisse ilma ja keskmisesse ilma.

Tuntuim shamanismi kursuste korraldaja Eestis on Mikk Sarv: mikk[at]ilm.ee, tel 55577795
http://alkeemia.ee/artiklid/Nadala-Alkee...-12/c-481/

Kui aga tahta praktiseeriva shamaani "vastuvõtule saada" eluliste probleemidega, siis Tallinnas on üks tuntumaid shamaane Tiit Teras (tuntud ka Maya varjunime all, olles tõlkinud Castaneda teoseid) maya1[at]hot.ee tel 56 468 625
http://kungla.eu/maya/?page_id=8

Tartus tegeleb sarnase temaatikaga shamaan Tiina Rikas tiinarikas[at]hot.ee, tel 51 51 198
http://hingekoda.weebly.com/kontakt.html

Näiteks kaasfoorumlased Celtic ja VironShaman on samuti shamaanid.

Samas on Eestis mitmeid praktiseerivaid shamaane, kuid nad ei reklaami ennast avalikult: kui on tõeline vajadus, siis viib elu nendega ühel või teisel viisil kokku.


2) Kui aga tahta selliste vaimsete teemadega tegeleda, siis esmatähtis on kõrgete eetiliste ja moraalsete väärtuste omamine, ehk nö "puhas aura" (seda kas on või seda pole, ehk see on rohkem sünnipärane eeldus/anne!).

Näiteks kui tahad neid rännakuid ja selgeltnägemise võimeid vaid selleks, et "läbi seinte" piiluda naabrinaise tissi&tussi - või oled nõus raha eest "korda saatma mida iganes", siis pole moraal ja eetika kõrge, ning oled määrdunud auraga must maag - kui aga tahad kõiki neid võimeid inimkonna ja maailmakõiksuse hüvanguks, oled kõrge moraali ja eetikaga, ehk puhta auraga valge maag.

3) Samuti võiks aru saada, et maine/aineline/füüsiline reaalsus on vaid vaimse maailma peegeldus - kõik need vaimsed praktikad tegelevad sellega, et saada ligipääs kõrgematele vaimsematele maailmadele läbi peenemate võnketasandite/kehade tundmise, milledes üritatakse muuta maist reaalsust.

Siin oleks mingiks ülevaateks järgmine pildike:
http://www.upload.ee/image/2911023/peenkehad75.JPG
ning sama asi veidi põhjalikumalt lahti seletatuna :
http://www.hot.ee/wandermast/failid/inim...olemus.pdf

Edasi tuleks iseseisvalt lugeda erinevaid vaimseid õpetusi, kuni saavutatakse selline mõistmise tase, kus suudetakse eelpool toodud ülevaateid veelgi selgemaks ja paremaks muuta.

Ühesõnaga on selline "tee" rohkem töö ise-endaga (enda vaimne areng), ning teistelt saadakse vaid üldisemaid juhtnööre "õigel teel" püsimiseks.

Vasta
#6
Tegelikult soovitaks kogu Castaneda väljaandmise järjekorras läbi lugeda kuid mitte oma nina toppida Tensegritysse, sealt saab enam vähem õige maailmapildi kätte ja kui veab siis tulevad unenägudesse ka õpetajad.
Vasta
#7
Ullikesed, tõuske mistahes kõrgustesse, põrmu tagasi langemast see teid ikka ei päästa.Bleh
Vasta
#8
(14-02-2013, 15:18 )VironShaman Kirjutas: ..... ja kui veab siis tulevad unenägudesse ka õpetajad.
Selles osas kärsitu kiirustamine midagi ei anna -
kui õpilane on valmis, tuleb ka Õpetaja.
Nii on see ikka vaimsuse suunas kulgejatel olnud.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas meil on vaba tahe? Balzzar 243 69,348 24-09-2022, 21:38
Viimane postitus: kalldunn
  LGBT - kas satanistide salaprogramm? pimedus 72 22,948 28-12-2019, 12:19
Viimane postitus: vasamasa
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,928 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kas sina tead, kes juhib sinu elu? kalldunn 1 2,988 23-10-2014, 17:02
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,184 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt
  Usk üleloomulikku - kas jumalasse uskumise asendaja? Aerling 8 5,374 13-01-2010, 14:54
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat