Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kui tugev side reaalses elus katkeb vaimses
Autor Sõnum
Kolmnurk
Empaatiavaatleja

19-02-2013 22:07
Postitus: #1
Kui tugev side reaalses elus katkeb vaimses
Kirjutan siia selleks, et ühes osas saada asi südamelt, teisalt, et leida mõnigaid teisi arvamusi asja osas.
Ma kaotasin pereliikme, kellega oli mul eriliselt tugev side. Ta põdes ravimatut haigust, vähki. Inimese enda tervis ja tahtmine oli väga tugev ning vahepeal olid analüüsi tulemused üllatavalt normaalsed. Asjad läksid hulluks kui teavitasin talle oma elu muudatustest. See oli hullumeelne milline oli allakäik nende järgmiste kuudega. Olin teda põetamas, kui ta enam omadega hakkama ei saanud ning kuna ma teda ise enam põetada ei saanud, siis hooldekodusse viidi. Sinna ei läinud ma teda aga kunagi vaatama, kuna soovitati, sest see vaatepilt, mis oleks mulle temast meelde jäänud oleks olnud.. kui mitte lausa öelda traumeeriv. Üsna pea aga lõppesid inimese elu tunnid.
Mul oli isikuga eriliselt südamelähedane side, kuid ma ei tunneta teda kuidagi enda ümber, samal ajal, mil teised tunnetavad. Olen tema peale pidevalt mõelnud, temaga mõtetes suhelnud, vahest isegi valjult, temaga justkui arutelu pidades ning teda vahest kõnetanud, endale appi palunud. Süütunne on sees aga siiani.
Kas keegi oskab oma mõtteid siinkohal avaldada?
(selle postituse viimane muutmine: 26-02-2013 20:15 Kolmnurk.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
levis
Veteran

19-02-2013 22:42
Postitus: #2
RE: Kui tugev side reaalses elus katkeb vaimses
Kui sa ing.keelt oskad, siis ma soovitaksin järgnevaid videosi, et süütundest vabaneda:
Understanding Guilt
http://www.youtube.com/watch?v=QdELpP_34Xc
How to Let Go of Guilt
http://www.youtube.com/watch?v=EH7UJFt9GAQ

Kahjuks seda kõike eesti keelde panna on liialt pikk ja keeruline.

Kes ei joo ega suitseta, sureb tervena.
Kolmnurk
Empaatiavaatleja

19-02-2013 22:51
Postitus: #3
(19-02-2013 22:42 )levis Kirjutas:  Kui sa ing.keelt oskad, siis ma soovitaksin järgnevaid videosi, et süütundest vabaneda:
Understanding Guilt
http://www.youtube.com/watch?v=QdELpP_34Xc
How to Let Go of Guilt
http://www.youtube.com/watch?v=EH7UJFt9GAQ

Kahjuks seda kõike eesti keelde panna on liialt pikk ja keeruline.

Tänud, saab vaadatud.
Müstik
Shambalas

19-02-2013 22:59
Postitus: #4
Süütunde ärahoidmiseks soovitan niipalju kui võimalik kõigil omakseid vaatamas käia, olgu nad siis kodus või haiglas.
Kõige kurvemad on elujõu minetanud inimesed just siis, kui nad mõne omakse poolt hüljatutena end tunnevad.
(selle postituse viimane muutmine: 20-02-2013 17:56 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
PiziIngliito
Proua

22-02-2013 02:56
Postitus: #5
Kas võib küsida, miks see süütunne?
Kui sina oma isa hooldasid, siis kus olid teised omaksed, et ei aitanud ja hooldekodusse panemine oli lõpuks ainuke võimalus? Sind pandi lihtsalt tanki, sest olid kõige lähedasem? Kallis inimene, Sa ei saa võtta vastutust kellegi suremise eest (ka siis mitte, kui Sulle tundub, et võisid seda protsessi kiirendada). Su oma elu vajab elamist ja vajas ka siis. Ära tee samu vigu ja ära hoia isa "kinni". Palu mõttes vabandust temalt (kui see teeb Su olemist kergemaks), ta tõenäoliselt teadis niigi kui väga teda armastad ja milline side teie vahel oli. Palu vabandust ka iseendalt, sest ega muudmoodi koormast lahti saa.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog