Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Esilekutsutud unenägu
Autor Sõnum
Eithea
Veteran

31-05-2013 10:15
Postitus: #26
RE: Esilekutsutud unenägu
(31-05-2013 10:11 )Psühholoog Kirjutas:  Minul pole vahet millises asendis ma magan, nii kui magama heidan tuleb rodu unenägusi kuni hommikuni välja.
Minul ka ei ei ole vahet ikka näen, kuid siin/selles asendis on natike teine mõte (võimalusi).

Zhao Cong - 牧 Shapherd
https://www.facebook.com/ziva.kuuks
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Psühholoog
Jälgija

31-05-2013 10:15
Postitus: #27
(31-05-2013 09:54 )Samir Kirjutas:  
(30-05-2013 17:49 )Sinis Kirjutas:  Millised on soovitused, ettepanekud?

Kui minul oleks selline võime, alustaksin iseenese...kuidas öelda..tervemaks, ühtsemaks, peentajuvamaks tegemisest. Vast oled kuulnud tehnikast - lähed unes(v mediteerides) iseenda juurde minevikku, otsid välja traumaatilisemad hetked, mida sa siiani mäletad; mis on siiani meeles, mis on sinu praegust, postitust lugevat `mina`pöördumatult vorminud...Ja ütled tollasele `minale´(lapsele, noorukile) et see konkreetne situatsioon laheneb, paraneb, ei ole tegelikult väljapääsmatu, alandav, jne jne..
Olen lugenud erinevatest allikatest, et see on kaasaegsete psühholoogide poolt täiesti kasutatav ja tulemusiandev tehnika. Ka osad nn "rännakute" maaletoojad räägivad klientidele midagi sarnast...muarust on siia korralik iva peidetud.
Esmalt peaks muidugi mõtlema, millised need tulemused sinu puhul peaks olema.
Aga oma mina-ga tegelemine tundub mulle mu praeguste teadmiste-kogemuste valguses väga oluline.
Kahjuks pole mul veel sellist une-annet..Smile

Väga huvitav mõte, vaatan/mõtlen mida teha annab.
kage
naegleria fowleri

31-05-2013 10:50
Postitus: #28
(31-05-2013 10:15 )Eithea Kirjutas:  Minul ka ei ei ole vahet ikka näen, kuid siin/selles asendis on natike teine mõte (võimalusi).
Oleneb kellel, sest ma ei jää isegi magama selili (surnu või mittesurnu) asendis.
Eithea
Veteran

31-05-2013 11:02
Postitus: #29
(31-05-2013 10:50 )kage Kirjutas:  
(31-05-2013 10:15 )Eithea Kirjutas:  Minul ka ei ei ole vahet ikka näen, kuid siin/selles asendis on natike teine mõte (võimalusi).
Oleneb kellel, sest ma ei jää isegi magama selili (surnu või mittesurnu) asendis.
Jha võib ka nii olla. Minu jaoks oli see samuti millalgi täitsa võimatu ülesanne.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
https://www.facebook.com/ziva.kuuks
Minaelan
Bännitud

31-05-2013 11:15
Postitus: #30

Smile Võiks jah parem nimetus olla sellel selili asendil, (minul muuseas ilma padjata), lõdvestunult, käed külgedel.
Selles asendis on hea mediteerida enne und ja mõtiskleda/sisendada, millest tahaks und näha ja millistele vastustele küsimusi.
Samas võib selles asendis vahel olla väga väsitav ja raske, sest "kerkid" justkui üles ja mingid surved ja sipelgad/energiad võtavad nagu keha üle.
Kui see tunne ei meeldi, saab sellest koheselt lahti külili keerates...ja siis võib jälle uuesti proovida. Und näeb loomulikult igas asendis Smile.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Sinis
ajas

31-05-2013 18:27
Postitus: #31
Samiri lugedes jäi mulle mulje, et kui tal oleks antud taoline võime, mis ta siis kõik ära teeks wink

Kordan veelkord, et ei pea seda ise niivõrd võimeks kui võimaluseks – kui see sedagi on - tutvuda veidi lähemalt asjadega, mis senini on olnud mulle skepsise tõttu vähetähtsad, s.o paramaailmaga ja seda omal moel.

Räägin ühe loo, see aitab pisut paremini aru saada, miks olen ettevaatlik kulgeja. Aastaid tagasi oli mul ülemus, kes erialaselt liigitus mannetute hulka, kuidagi muuseas said kõik tööülesanded ära jaotatud nii, et tema osaks jäid vaid targutamine ja pugemishetkede rõõmud. Mingil hetkel hakkas ta mulle igas asjas pinda käima ja seda ebameeldivate konfliktideni. Ühtlasi teati, et teisel on ta enese sõnul nõiaverd, mida ise võtsin tookord pigem loomuse näitajana. Siis juhtus midagi, mille tagajärjel soovisin südamest, et ta kannataks valu ja tõeliselt. Ja nii läkski - istus teine järgmisest päevast töövõimetuslehel, hiljem kurtis, et seesugust valu pole ta varem kogenud, kuna ta pidavat väga terve inimene olema. Hakkasin nägema oma hingesoovi ja tema haiguse vahel seost. Head meelt ei tundnud, olin hinges pigem õnnetu – mul on oletatavasti sünnist saadik sisemine teadmine, et mitte kunagi, ka siis, kui see näib olevat õigustatud, ei või ma soovida kellelegi halba, aga ometi seekord emotsiooni ajel ma seda tegin. Momendil, paraseikluste tagajärjel pole ma isegi selles enam kindel, kas ka head võib soovida omatahtsi Shock

Tõenäoliselt sellisest teadmisest/tabust on mul võimendunud ettevaatlikkus, ka enese suhtes, eelnevalt püüan vaagida oma soovide asjakohasust ja nn vaatleja positsiooni neutraalsust.

Psühholoogi jaoks ütlen, et see nn kompleks ei ole vastuolus minu enda mõtete ja tõekspidamistega. Ja sedagi, et jah, ka unenäost vastuste püüdmine on sisendustöö.
kage
naegleria fowleri

01-06-2013 10:29
Postitus: #32
(31-05-2013 11:02 )Eithea Kirjutas:  
Jha võib ka nii olla. Minu jaoks oli see samuti millalgi täitsa võimatu ülesanne.
Võimatu ei ole, aga see ei ole ei korralik magamajäämine ega korralik magamine. Kuna ma ei mäleta, et oleks kunagi selili maganud, siis võib probleem olla ka selles, et selili ei lõdvestu keha korralikult või võtab väga kaua aega või pole mulle lihtsalt loomulik asend, sest on juhtunud, et kui peale selili lõdvestumist ja mediteerimist proovides keerata kõhuli magama, siis olen "ärganud", rabelema hakanud ja "ennast" "voodist välja" rabelenud või on "mind" kuhugi lendama tiritud. Peale levise "Kehast väljumine" teemas toodud seminari vaatamist olid sarnasused seal räägituga näha, samas tahtlikult ei õnnestu veel midagi sellist kahjuks teha.
(31-05-2013 11:15 )Minaelan Kirjutas:  Samas võib selles asendis vahel olla väga väsitav ja raske, sest "kerkid" justkui üles ja mingid surved ja sipelgad/energiad võtavad nagu keha üle.
Need surinad on üldiselt märguandeks, et midagi võib varsti juhtuma hakata kui muud asjaolud ka sobivad.
(selle postituse viimane muutmine: 01-06-2013 18:28 kage.)
theodor
Tavaliige

02-06-2013 12:49
Postitus: #33
Ma ei jää kah magama selili olles, vaid kui magades end nii keeran. Ja kui on tulnud mingi eriti huvitav ja sündmusrikkas uni, siis hiljem ärgates olen ikka avastanud ennast selili. Tavaliselt tahan ma igakord unenäo ära lõpetada, korraks nagu pääsen sellest, saan silmad lahti teha, aga kisub kohe tagasi unne ja uni jätkub samalt kohalt. Igakord tekkib petlik uni sellest kuidas ärkangi üles ja me ei saagi aru, et see pole päris, alles siis kui päriselt ärkan, et eelmine kord polnud õige. Seisund sellel ajal on umbes nagu uneparalüüsil, ei saa liigutada ja vaevu püsid üleval. Kui ennast ümber keeran on ülejäänud öö rahulik aga kui ma ei suuda seiklen hommikuni.
Samir
Tavaliige

03-06-2013 11:40
Postitus: #34
(31-05-2013 18:27 )Sinis Kirjutas:  Samiri lugedes jäi mulle mulje, et kui tal oleks antud taoline võime, mis ta siis kõik ära teeks wink
Jah.
Tegeleksin, loeksin, uuriksin, niikaua kuni aru saan ja asja kontrollin.
Seejärel õpetaksin headele inimestele, mis värk on - et nad ei eksleks(uneleksSmile) tühja.

http://birramee.blogspot.com
Sinis
ajas

19-06-2013 21:24
Postitus: #35
Mitmeid päevi tagasi nähtud unenägu sai alguse siit, parafoorumist. Postitusi lugedes ja nende üle mõtiskledes jään aeg-ajalt silmitsema kasutaja poolt enda kohta pakutud infot: avatari, staatust, jms. Mõne sellise silmitsemise juures märkan enese soovi postitajast rohkem teada saada; vist inimlik uudishimu, kui kribatava mõte on jäetud taotluslikult selgusetuks või kahemõtteliseks. Küllap taolisest soovist kantuna olen mitmeid kordi juhtunud unenäos kohtuma mõne siinse tegelasega. Üks neist on mulle nüüdseks tuttav mitmetest unenägudest. Esialgu pidasin neid unenägusid rikutud fantaasia või siin loetu mõjul tekkinud vastuvõtliku meele viljadeks, siis viimane kogetud unenägu käib nii-öelda üle mu pea.

Ebamäärases vanuses naine lebamas, elutu, vaadeldes märkasin surnukeha tavapäratut seisundit: ei mingit koolnukangestust ega naha -hallust. Keskmise kehaehitusega naisel olid värvitud tumedad lühemad juuksed, veidi võõrapärased näojooned, ebaloomulikult särav nahk, mis jättis keha piirjooned veidi ähmasteks ja laskis näha neid ümaramatena, kui nad tegelikult olid.

Järgmine pilt näitas mulle halli riietatud elutut lamavat noorukit, kuid siin oli kõik vastavuses tavateadmistega surnukehast. Panin tähele unenägudest tuttavat meesterahvast ja küsisin temalt, et kas nooruk on ta poeg; arvasin mehe olevat leinas. Mees ei vastanud.

Järgnev pilt oli tõeliselt eriskummaline: kirjeldatud naise alakeha järas jõuliselt mingi koonuga tegelane, võimalik, et see koon võis kuuluda mingit liiki koerlase esindajale. Tundsin mehe kohalolekut teda ennast nägemata.

Ärgates meenusid eelnevad unenäod, kus meest tavatutes olukordades olin näinud. Ühes neist oli ta ilmselgelt ühe naisterühma hirmuvalitseja. Rühm koosnes umbes kümnekonnast liikmest, tajusin neil erineval määral ilmnevat hirmunud, rusutud, allutatud olekut. Paar gruppi kuuluvat tõenäoliselt juhtpositsioonil olevat naist püüdsid minult pettusega saada teada nime, aadressi jms, mees vaatas seda kõike rahulolevana pealt.

Mees, millega tegeled siin?
euroruubel
vaatlen ja jälgin

20-06-2013 14:07
Postitus: #36
Mul tuli seda lugedes selline mõte, et see võib olla seesama tegelane, kes mul üritas aadrit lasta... ( unenägude tõgenduse teemas olen kirjeldanud....)

mäng mängus
Sinis
ajas

08-10-2013 17:24
Postitus: #37
...
Hommikul ärgates olin taaskord pettunud, ka seekord jäin vastuseta, sest unes nägin oma poega, keda ei osanud mingilgi viisil mehega seostada. Kümmekond minutit hiljem: tohutu virr-varr peas interpreteeris, et tookordne unenägu võis olla kohtumine oma tulevase pojaga (vaimuga?). Kuidas tõlgendada selgeid kokkupuutepunkte poja ja unenäo mehe osas, kas kui kinnitust oma aimdusele? Ei tea, olen tavatus segaduses: taoline saatusemäng on enam kui vastumeelne.
(selle postituse viimane muutmine: 13-11-2013 12:51 Sinis.)
Samir
Tavaliige

09-10-2013 07:28
Postitus: #38
Vastumeelne? Kui poeg, siis poeg; ega's universumi seaduste vastu lihtinime saa..Smile

http://birramee.blogspot.com
Sinis
ajas

09-10-2013 10:34
Postitus: #39
(09-10-2013 07:28 )Samir Kirjutas:  Vastumeelne? Kui poeg, siis poeg; ega's universumi seaduste vastu lihtinime saa..Smile

Poeg on kingitus, vastumeelne on siin saatusemäng. Aga eks mul tule harjuda mõttega, et elu ongi rohkem räpasel ja koristamata mängulaval komberdamine (hetkel nii ma tunnen); hea, et ullikese silmad said veidigi ses osas valgust või siis ainest oma deemonitega tõtt kaeda.

Lihtsalt pole tahtnud uskunud, et praktiliselt kogu su elu on mingite niiditõmbajate (universumi seadused?) poolt paika loksutatud ja vahel harva saad vaid elutraagelniitidega pusida.
theodor
Tavaliige

09-10-2013 23:35
Postitus: #40
Mulle on jäänd küll mulje, et inimene omas kehas pole üksinda. Meil on olemas füüsiline keha ja protsessoriks aju, mis nagu suudab ise toime tulla, aga tegelikke otsuseid teeb keegi teine, kes teab kogu lugu ja mõnikord saamegi selle teise tegemistel unenägudes jaole. Üks on, kes pole teadlik millestgi ning mõjutatav ja teine, kes on teadlik kõigest ning suudab esimest tegelast mõjutada, et esimene väga teise eesmärkidest kõrvale ei kaldu.
Teeline
teel tundmatusse

10-10-2013 16:51
Postitus: #41
See keegi on näiteks kõrgem mina, kes ikka üritab sind õigel teel hoida. Ka alateadvusest ujub unenägudes palju välja, varjatud hirmud jm selline. Oluline on ausalt oma hirmudele näkku vaadata, siis nad üllatus-üllatus kaovad ja enam unenägudes ei kimbuta. Mul siin viimasel aastal on natuke segadust olnud oma vaimse arenguga , et kuhu ja kuidas ja korduvalt nägin unes, kuidas ma Tartus ekslesin ja pidevalt dekanaati üles ei leidnud või ei saanud aru kus sisseastumiseksameid teha saab Smile Päris naljaks kohe oli. Ja parimad ja tähendusrikkamad unenäod on minul ikka selili magades, kuigi und näen igas asendis ja iga päev.
Sinis
ajas

10-10-2013 19:51
Postitus: #42
Ma tean, et jonnin pahameelest nagu laps, kellelt meeldivaid mänguasju järjest käest võetakse. Aga eks see paramaailma erinevate tahkude kokku sobitamine olegi üks kiuslik usumäng: usud üht, kukub teine kokku, usud kolmandat, kukub esimene kokku... ja mäng, millel on ühtäkki tuhat reeglit, on pigem seaduse mõõtu, et sellest täit rõõmu tunda.
Minaelan
Bännitud

10-10-2013 20:05
Postitus: #43
(10-10-2013 16:51 )Teeline Kirjutas:  See keegi on näiteks kõrgem mina, kes ikka üritab sind õigel teel hoida. Ka alateadvusest ujub unenägudes palju välja, varjatud hirmud jm selline. Oluline on ausalt oma hirmudele näkku vaadata, siis nad üllatus-üllatus kaovad ja enam unenägudes ei kimbuta. Mul siin viimasel aastal on natuke segadust olnud oma vaimse arenguga , et kuhu ja kuidas ja korduvalt nägin unes, kuidas ma Tartus ekslesin ja pidevalt dekanaati üles ei leidnud või ei saanud aru kus sisseastumiseksameid teha saab Smile Päris naljaks kohe oli. Ja parimad ja tähendusrikkamad unenäod on minul ikka selili magades, kuigi und näen igas asendis ja iga päev.

Pagana tore on teada, et keegi samu asju kogeb Smile. Loomulikult on see olemus, kes meile intuitsioonide, märkide (numbrid, lauselõigud jne) ja eriti unenägude kaudu teed juhatab, meie Kõrgem Mina ehk meie hing oma aus ja hiilguses.
Huvitav nüanss on, et kui viimasel ajal olen kuulanud eksperimendi korras hemi-sync muusikat raamatu https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?208126 soovitusel, nagu näiteks http://www.youtube.com/watch?v=y8NtZNphFRo , siis on mu unenäod muutunud kuidagi intensiivsemaks, tähendusrikkamaks ja selgemaks. Olen näinud viimastel öödel, et laskun mingitest tasanditest allapoole mingeid kogemusi saama ja mu kõrval on alati keegi paariline, keda mõnikord tunnen, mõnikord mitte. Ja seiklusi jätkub hommikuni Smile.

(Dalai-laama)
Sinis
ajas

10-10-2013 21:02
Postitus: #44
Minu unenägu järgneval ööl, kui oma nn tulnuk-pojaga kohtusin.
Taevasse vaadates märkasin kaugelt lähenemas kümmekond koos lendavat objekti, mida esialgu lennukiteks pidasin. Objektide liginedes hakkasin eristama detaile, siis taipasin, et need olid delfiinid. Peatusid nad minu pea kohal ja moodustasid lenneldes-tantsides ringikujulise ahela. Mõned hetked hiljem lähenesid delfiinidele igalt poolt tohutud heledatoonilised linnuparved, kes delfiinidele sarnaselt moodustasid ringikujulised lennuahelikud. Korraga oli taevas üleni üks suur liikuv linnuparv, vaid delfiinide poolt jäetud ringi ulatuses võis näha taevast, mis oli kaunilt sinine. Ja ma polnud seal üksi, minuga oli tundmatu wink
(selle postituse viimane muutmine: 10-10-2013 21:04 Sinis.)
theodor
Tavaliige

10-10-2013 22:33
Postitus: #45
Ma olen ka olnud sellises olukorras nagu miskit või keskit on veel, teda pole näha, harva väljendab ennast sõnadega, pigem on ta olnud minuga nagu emotsioon, rahustav, toetav ja midagi sellist mida ei oska mina sõnadesse panna.
Sinis
ajas

13-11-2013 15:34
Postitus: #46
Olen tegelenud kõige muu kui oma une nägemisega, ja üldse mitte omal tahtel. Mõni aeg peale viimast postitust teemasse, hakkasin nägema unenägusid, mis olid mulle olemuslikult täiesti võõrad ja sealjuures ebameeldivad, tajusin nagu liiguks neis keegi(d) jõuga, ennastkehtestavalt ja irvitades ringi. Niipalju suutsin end abistada, et saada vastuseid toimuvale ja hetkel tean häirijaid ning nende poolt valitud nn vaim(s)u(se)teed. Mida selliste vägivaldsete kalduvustega inimeste tegude kohta arvata ja öelda, kui tõestusmaterjal istub vaid su enese peas? Ei midagi.

Vaatad lootusrikkalt tänast, homset ja usud teadvat, et see ei saa enam korduda. Oma õppetunni ma sain, kasvõi osas, et ära ole virtuaalses maailmas oma usaldamises põikpäiselt lapsik, kunagi ei saa milleski-kelleski kindel olla ja kui oled, saab su kindlus millegi-kellegi poolt ka kõigutatud. Nüüd vaatan-vaatlen foorumit ja selles osalejaid ehk veidi arukamana; boonusena sai mu poolskeptiline meel löögi, ehk suudab seeläbi kogemust õigesti hinnata: mittemõistetavaga lävides tuleb oma arusaamist arendada, mitte selle eest peitu pugeda või seda eirata.

Kuid edaspidise (pahatahtliku) tegevuse vältimiseks olin sunnitud oma postitused vaatama üle pilguga, et milliste kaudu sai tegu võimalikuks. Sestap kustutasin mõned neist ja teadlikult.
Minaelan
Bännitud

22-02-2015 17:13
Postitus: #47
Olen ka ise unenägusid kasutanud oma probleemide lahendamiseks ja vastuste saamiseks:

Peale oma intuitsiooni kuulamise tuleks tähelepanu pöörata ka unenägudele, mis võivad aidata meil lahendada enda ja oma pere probleeme ning jõuda kõrgema teadvuse seisundisse, sest unenäod on üks paljudest moodustest, kuidas me saame sõnumeid nn kõrgemalt poolt.
Oma unenägusid vaagides saame oma ellu uusi vaatenurki ja õpime iseennast paremini tundma.

Probleemile keskendumine unes

Üheks heaks mõtteks on paluda oma sisemiselt minalt ennast magamise ajal juhtida. Seda saab teha, keskendudes mingile probleemile ning mõeldes, et intuitsioon lahendab selle sinu magamise ajal. Siinkohal on oluline teada, et ootusel on rohkem jõudu kui kavatsusel. Seega, selle asemel, et kavatseda saada juhatust, tasub hoopis oodata seda juhatust.

http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteer...d=69701783
(selle postituse viimane muutmine: 22-02-2015 17:14 Minaelan.)

(Dalai-laama)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mõis - pidev unenägu ? Jinny 3 391 12-09-2017 10:43
Viimane postitus: positiivne
  Üks veider unenägu bruno5 2 1,073 24-06-2017 23:10
Viimane postitus: Wilholmensis
  Unenägu tundmatus lossis voolav 1 1,224 02-01-2015 12:20
Viimane postitus: Psühholoog
  Veider unenägu-palun abi lahendamisel! Carmel 2 1,386 05-10-2014 08:54
  Imelik unenägu...sooviksin tähendust Mimoos 12 2,647 19-05-2014 21:07
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Häiriv unenägu katlina 3 1,749 23-03-2014 12:49
Viimane postitus: murmur
  Unenägu reaalsusesse voolav 4 1,358 08-03-2014 21:07
  Unenägu ''ettetulevast surmast'' Psühholoog 4 1,658 13-01-2014 10:57
Viimane postitus: irka
  Subtiitritega unenägu contact-embrace-reality 2 1,016 30-12-2013 20:47
Viimane postitus: positiivne
  Korduv unenägu isakodus Krissy 1 1,023 05-11-2013 22:59
Viimane postitus: Mannu

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog