• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Füüsiline reaalsus on illusioon ja kogu universum on hologramm
#1
Minut.ee uudis

Teoreetilise füüsikaga tegelevad teadlased on tulnud välja oletusega, et universum võib olla hologramm. Lugu sai alguse sakslaste eksperimendist laser interferomeetriga, millega üritatakse leida gravitatsioonilaineid. Juba aastaid on GEO600 programmi raames erinevate väliste mõjurite eemaldamisel avastada gravitatsiooni aluseid ning viimaste kuude jooksul on suureks küsimuseks kasvanud senitundmatu signaalimüra, mille allikat ei suudeta tuvastada. Fermilabi teadlane on välja tulnud võimaliku vastusega: võibilla on leitud fundamentaalne piir, kus aegruum ei käitu enam ühtse väljana vaid muutub "teraliseks". Kui see oletus peaks edasist kinnitust leidma siis võib see muuta kvantgravitatsioonist arusaaama ning tõstatada uusi küsimusi kvantmaailma kohta. New Scientisti artikkel, GEO600 projekti kodulehekülg.
Vasta
#2
Füüsiline reaalsus on illusioon ja kogu universum on hologramm ja nn superarvuti loodud simulatsioon.

Siin on üks link mis rändas Facebookis ringi ja no pealkiri alguses ei öelnud midagi kuid inimeste kommentaarid hakkasid huvitama. Kuid teema on ikka väga ulme.Sad Smile
Mis teie arvate?

Teadlased kinnitavad David Icke’i ulmelist teooriat
http://www.telegram.ee/maavaline/teadlas...UGDJNaBn4N
Vasta
#3
Aga see tekitab nii suurt hirmu sisse. Hirm mingi uue ja olukorra ees. Jube mõelda et oleme kõigest mingid kestad keda kasutatakse iga päev ära.
(14-03-2013, 12:13 )Müstik Kirjutas:
(14-03-2013, 10:58 )BIBI Kirjutas: Siin on üks link mis rändas Facebookis ringi ja no pealkiri alguses ei öelnud midagi kuid inimeste kommentaarid hakkasid huvitama. Kuid teema on ikka väga ulme.Sad Smile
Mis teie arvate?

http://www.telegram.ee/maavaline/teadlas...UGDJNaBn4N

Vastasin David Icke teemas.

???
See teema millest Davic Icke räägib on mulle just nagu puuga pähe.
Eelmine aasta sain kõik Matriksi osad vaadatud ja siis mul elukaaslane hakkas ajama seda teemat et "mõtle kui päriselt ka nii on et see film on selle pärast tehtud et inimestele märku anda mis tegelikult toimub" mina ütlesin selle peale et " kui see oleks reaalne siis kindlasti mingisugune süsteem keelaks meil seda nägemast pole võimalik et kui selline asi päris on ja siis lubatakse meil assjadest aimu saada"

Aga kui ongi see tõsi siis miks me saame sellest teada?! kas neil ei peaks olema mingeid vahendeid kuidas teha nii et me ei teaks midagi assjadest. Sest kui me lõpuks teada saame ja asja tõsiselt võtma hakkame siis on mäng läbi nende jaoks?!
See kõik tunndub ulme kuna ühtepidi on kõik nii lihtne ja teistpidi jälle uskumatu.
Vasta
#4
(14-03-2013, 10:58 )BIBI Kirjutas: Siin on üks link mis rändas Facebookis ringi ja no pealkiri alguses ei öelnud midagi kuid inimeste kommentaarid hakkasid huvitama. Kuid teema on ikka väga ulme.Sad Smile
Mis teie arvate?

http://www.telegram.ee/maavaline/teadlas...UGDJNaBn4N
Võiks algartiklit ka lugeda ja pöörata tähelepanu sellele, et teadlased ei ole veel midagi kinnitanud. Igaljuhul täiesti ehe näide sellest kus kellegi oletus tehakse teadlaste kinnituseks.

http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...UGsP1ct2qk

"See on mõõtmine, mida me suudaksime praegu teha olemasoleva tehnoloogiaga. Efekti leidmine oleks võrdne võimega „näha“ sõrestiku orientatsiooni, millel meie universumit simuleeritakse.

See on lahe, isegi jahmatamapanev avastus. Kuid Beani ja tema kolleegide arvutustes on mõningad olulised nüansid. Üks probleem on selles, et arvutussõrestik võib olla konstrueeritud hoopis teistmoodi kui nende poolt ette kujutati.


Tõestus, et me pole osa simulatsioonist?

Teine probleem on selles, et see efekt on mõõdetav vaid siis, kui sõrestiku piir on sama kui GZK piir. See juhtub, kui sõrestiku samm on umbes 10-12 femtomeetrit. Kui see vahe on oluliselt väiksem, siis ei näe me midagi."

Vasta
#5
2009a artikkel Minutis:
Teoreetilise füüsikaga tegelevad teadlased on tulnud välja oletusega, et universum võib olla hologramm. Lugu sai alguse sakslaste eksperimendist laser interferomeetriga, millega üritatakse leida gravitatsioonilaineid. Juba aastaid on GEO600 programmi raames erinevate väliste mõjurite eemaldamisel avastada gravitatsiooni aluseid ning viimaste kuude jooksul on suureks küsimuseks kasvanud senitundmatu signaalimüra, mille allikat ei suudeta tuvastada. Fermilabi teadlane on välja tulnud võimaliku vastusega: võibolla on leitud fundamentaalne piir, kus aegruum ei käitu enam ühtse väljana vaid muutub "teraliseks". Kui see oletus peaks edasist kinnitust leidma siis võib see muuta kvantgravitatsioonist arusaaama ning tõstatada uusi küsimusi kvantmaailma kohta.
http://www.minut.ee/article.pl?sid=09/01/16/2357245

Kui me suudame selle teooria tõestada, siis läheb mäng ikka edasi :-). Põnev on ju vaadata mida me selle teadmisega pihta hakkame. Paradoks on minu arvates selles, et inimesed ise töötavad tehisintelligedi loomise kallal - mis sisuliselt on sama mida ise arvame selle teooria järgi olevat. Muideks prohvetite ennustused sobivad siia teooriasse vist päris hästi - prohvet oleks sellisel juhul üks programmijupp, mis suudab piiluda läbimängimata levelite kausta.
Vasta
#6
Aga kui need asjad on kõik õiged siis mis kuradi mõte on ültse ülesse ärgata hommikul ja tööle minna. Või seadustest kinni pidada?!

See tundub nii apsurdne kuidagi. Kuna me teame ja aimame midagi aga samas käitume ikka selle mustri järgi ja lasemegi asjal lihtsalt minna. Ma tõesti loodan et see mis ma ise oma peas olen valmis mõelnud pole nii sünge. Et ikka kuskil on lootust et see mis kõik siin toimub meiega et meil on võimalus ennast päästa selles. Sest vastasel juhul ei tahaks ma kül enam elada. Ma tean see on väga emo jutt aga sellepärast see hirmutav ongi. Ei taha eriti kellegi mängus osaleda tahaks oma elu elada.
(14-03-2013, 13:43 )kage Kirjutas:
(14-03-2013, 13:20 )Minaelan Kirjutas: Oo-jaa, ruttu tuleb kõik artiklid, arvamused jms siit para-webist maha võtta, sest teadlased pole neid ju kinnitanud Smile1.
Hoopis ruttu tuleb mõistust kasutama hakata ja õiged artiklid läbi lugeda mitte aidata valede levitamisele teadlaste kinnituse näol kaasa. Ja üleüldse ei saa aru miks uskujad teadlaste kinnitust otsivad, sest need "teadlaste kinnitused" mida uskujad vorbivad on vale ja vassimine.

Aga kust otsast alustada siis? Mina jagan neid assju siin sest tahangi rohkem teada ja tahan oma küsimustele vastuseid saada. Olen selles asjas uus kuid olen juba ammu tundnud midagi teistsugust. Ja olen alati kõiges kahelnud sest asjad on näilised igal pool. Ja see ärritab et ei tea tegelikust.
Vasta
#7
Ega jah ma kuulnud kah, et mõni teadlane on rääkinud teemast, et universum on nagu mingisuguse olendi mõtte või paremini öelda unistus. Aga keegi ei võta seda teadlast tõsiselt. Kujutad sa ette pilti, et teadlased tõestavad ära, et oleme osake kellegi unenäost. Icke jutte ei pea kah kuulama või lugema, kindlasti on seal sees palju tõde. Sama hästi võin öelda, kui mina sündisin, siis mina lõingi selle reaalsuse, mis siin on ja kõik ülejäänud olete programmid. Elada tuleb ikka oma elu, nii või naa tead, et me reostame oma planeeti ja mürgitame end igasuguste asjadega, tööd teed kah eluaeg, et saaks kõhu täis, katus peakohal, mõni euro jääb üle ka meelelahutuseks. Elu ongi selline, et saada seda pisikestki meelelahutust, pead sa tegema tööd.
Vasta
#8
Kui elada "5-meele põhises maailmas", siis saab igasuguste hologrammidega inimesi lollitada.

Kui aga suudetakse endas "äratada" 6. meel (hinge põhine selgeltnägemine) ja/või 7. meel (vaimu põhine selgeltnägemine), siis hakatakse kogema oluliselt "avaramaid/informatiivsemaid/kõrgema-mõõtmelisemaid" maailmu/võnketasandeid, ning igasugu hologrammide abil lollitamine muutub läbinähtavaks/kasutuks.

Kahjuks on sellel "sisemiste muutuste uksel" vaid ukselink "seespool", st inimene peab ise piisavalt arenema, et ta tahaks ja suudaks endas oleva ukse "seestpoolt avada" - väljastpoolt pole võimalk seda ust avada: väljastpoolt on vaid võimalik jagada infot, kuidas 7-peenkeha põhine maailmapilt välja näeb: edasine sõltub juba igaühest endast.

Vasta
#9
(14-03-2013, 14:46 )theodor Kirjutas: Ega jah ma kuulnud kah, et mõni teadlane on rääkinud teemast, et universum on nagu mingisuguse olendi mõtte või paremini öelda unistus. Aga keegi ei võta seda teadlast tõsiselt. Kujutad sa ette pilti, et teadlased tõestavad ära, et oleme osake kellegi unenäost. Icke jutte ei pea kah kuulama või lugema, kindlasti on seal sees palju tõde. Sama hästi võin öelda, kui mina sündisin, siis mina lõingi selle reaalsuse, mis siin on ja kõik ülejäänud olete programmid. Elada tuleb ikka oma elu, nii või naa tead, et me reostame oma planeeti ja mürgitame end igasuguste asjadega, tööd teed kah eluaeg, et saaks kõhu täis, katus peakohal, mõni euro jääb üle ka meelelahutuseks. Elu ongi selline, et saada seda pisikestki meelelahutust, pead sa tegema tööd.

Aga milleks kõik see kui sa oled kellegi maronettnukk?! Smile Milleks ma pean tööl käima, milleks ma võin ainult natuke rõõmu tunnda. Need ongi need küsimused mis kaasnevad selle infoga mis siin levitatakse igal pool. Natuke hakkab tunnduma et keerab ära varsti kui palju seda infot igaltpoolt uurid. Aga nagu miski sunnib uurima mind. Seda on tegelt nii raske seletada Smile . Usun et mõtled et ainus koht kuhu ma oma küsimustega pöörduda võin on psühhiaatriakliinik Laugh . Ma usun et mul on kaks omavahel võitlevat emotsooni üks on hirm ja teine on uudishimu. Üks keelab ja teine utsitab tagant. Siis tekipki see et tahaks teada mis toimub Laugh .
(14-03-2013, 14:51 )kage Kirjutas:
(14-03-2013, 14:04 )BIBI Kirjutas: Ma loodan et ei pahanda sind. Aga mida siis tohib postitada ültse?
Ei, ja küsimises pole midagi halba ning postitada võid reeglite piires kõike mida soovid. Ja kuna artikli sisu on siiamaani veel oletus, siis soovitan selliselt seda võttagi - pole ju mõtet muretseda kui keegi lihtsalt oletab, et universum võib mingisuguse arvuti simulatsioon olla.
(14-03-2013, 13:45 )BIBI Kirjutas: Ja see ärritab et ei tea tegelikust.
Tegelikkuse teadmine võib vahel veel rohkem ärritada Smile

Laugh Laugh ja mind ärritabki see et miks see mind ärritab Laugh. Ma võiks samasugune inimene olla et käin mööda ilma ringi ja minu huviks on 8-20 töö ja oma eluks aega ei jätku kuna maksud vajavad maksmist siis peab tööga ennast ribateks töötama Smile.
Aga no ei saa midagi torgib takka.
(14-03-2013, 15:14 )lahendused Kirjutas: Kui elada "5-meele põhises maailmas", siis saab igasuguste hologrammidega inimesi lollitada.

Kui aga suudetakse endas "äratada" 6. meel (hinge põhine selgeltnägemine) ja/või 7. meel (vaimu põhine selgeltnägemine), siis hakatakse kogema oluliselt "avaramaid/informatiivsemaid/kõrgema-mõõtmelisemaid" maailmu/võnketasandeid, ning igasugu hologrammide abil lollitamine muutub läbinähtavaks/kasutuks.

Kahjuks on sellel "sisemiste muutuste uksel" vaid ukselink "seespool", st inimene peab ise piisavalt arenema, et ta tahaks ja suudaks endas oleva ukse "seestpoolt avada" - väljastpoolt pole võimalk seda ust avada: väljastpoolt on vaid võimalik jagada infot, kuidas 7-peenkeha põhine maailmapilt välja näeb: edasine sõltub juba igaühest endast.

Kas seda kuskil võimalik õppida ka on? Loll küsimus vb kuid küsin ikka Smile
Vasta
#10
Kõige "lihtsam" on lisada enda maailmapilti mõistmine teosoofias ja budismis oleva 7-peenkeha põhise maailmapildi kohta - kui selline "laiendatud maailmapilt" juba olemas on, siis ilmnevad ka "huvid" kõige selle tajumiseks ja järgiproovimiseks: ehk süttib sisemine huvi endas selgeltnägemise võimete arendamiseks.

7 peenkeha/võnketasandi “kõikehõlmavuse” kohta saaks tuua järgmise “kihte läbiva” näite:

1) Kui inimene on saanud põrutada, või viibib narkoosis, siis pole füüsilisel tasandil “mingit muutust” võrreldes liikuva/aktiivse inimesega: füüsilise keha rakke elustab eeterkeha (mis on füüsilsie tasandi osa) – kuid inimene ei tunne midagi (ühendust astraalkeha, ehk emotsiooni kehaga pole), ei suuda mõelda midagi (ühendust mentaalkehaga pole), ei suuda mõista midagi (ühendust buddhi=ühtsusekehaga pole), ei suuda luua midagi (ühendust atma=vaimsuse kehaga pole).

Kui eeterkeha peaks eralduma füüsilisest kehast, siis saabuks “füüsilise keha surm”: ehk füüsilise keha rakud hakkas lagunema elujõu/prana puudumise tõttu, mis muidu saabus läbi eeterkeha.

Siit on ilmekalt näha, et füüsilise/ainelise maailma põhine kirjeldus “jääb hätta”, kuid 7-peenkeha põhine kirjeldus suudab kõike kirjeldada.

2) Kui inimene hakakb “toibuma”, siis esmalt ilmnevad talle tunded/emotsioonid, ehk ta hakkab valu tundma (taastus ligipääs astraaltasandile, ehk emotsioonidele) – kuid mõistuse (mentaalkeha ) puudumisel ei oska ta midagi valu vastu teha (vaid tõmbleb ja karjub abitult).

3) Varsti hakkab toimima ka ühendus mentaalse tasandiga, ning inimene hakkab mõistuspärasalt käituma: keerates ennast teadlikult, küsib valuvaigiseid, paranemise prognoose, jne.

4) Kunagi taastub ka ühendus buddhi/ühtsuse tasandiga, ehk inimene hakkab mõistma oma seisundi olemust (kas ta saab enam üldse täiesti korda või ei saa) – samas pole mõistmise puudumine nö “meditsiiniline probleem”: paljud inimesed elavad oma maise elu ära vaid emotsioonides (mehhiko seebiooperite naised ja “naabrist parem” kekspüksid) või mõistuses (teadlased ja mõtlevad inimesed), omamata mingisugust mõistmist/inteligentsust elu üldisema olemuse kohta (ja nii muudkui sünnitakse ja sünnitakse uuesti sama lollidena nagu eelmistel kordadel – kui aga omandatakse mingi mõistmine, siis see kandub vaimu osana ühest elust teise edasi olemuse osana).

5) Kunagi taastub ka ühendus atma/vaimsuse tasanadiga, ehk inimene suudab hakata looma uusi asju/tehnoloogiaid -kuid on esinenud juhtumeid, kus põrutada saanud leiutajal kaob loomise võime täielikult ära.

6) Sarnaselt on olemas veel “ajatuse/nirvaana tagused” veelgi kirkamad maailmad, ehk monaadiline = anupadaki = paranirvana tasand – väga paljudel inimestel pole teadvus nii kõrgele tõusnud – pigem on ligipääs sellisele võnketasandile pool-jumalatel ja loomisvõimega vaimolenditel.
Samas on näiteks Tuulepesa Vikker maininud, et ta on kogenud/tajunud mentaaltasandist mitu tasandit kõrgemaid tasandeid (kuid pole seejuures nimetanud nende tasandite nimesid): ilmselt on ta silmas pidanud siinses 6. alajaotuses käsitletud monaadilist võnketasandit.

7) Sarnaselt on olemas veelgi kõrgem võnketasand jumalik/loojalik (divine inglise keeles), ehk budistidel adi (esimene) = maha-para-nirvaana (nirvaana tagune veelgi suurem maailm) – selline võnketasand on kirjeldamatult kirka valgusega, ning siin tegutsevad loojad/jumalad: näiteks inimesi animeerivad vaimud pidavat olema loodud siin tasandil.

8) Põhimõtteliselt on “avatud tee” veelgi peenemate võnketasandite jaoks, mida kutsutakse “absoluudiks”, ning mida on võimalik mõista vaid “loogosena” – st neid võnketasandeid pole võimalik inimeste keeles kirjeldada: mistahes kirjeldus oleks küll üldjoontes õige, kuid ta ei hoomaks kogu terviku olemust (nagu supi maitse, lõhn, kalorsus, värvus, jne kirjeldavad küll supi omadusi, kuid õigest supist saad täieliku arusaama vaid siis, kui seda ise maitsed).


Edasi uuri juba ise teosoofide ja budistide üllitisi.
Näiteks järgmisel ingliskeelsel lehel on palju teosoofia alaseid ingliskeelseid raamatuid vabalt loetavad:
http://www.mahatmacwleadbeater.org/
Vasta
#11
Ahhaa, BIBI. Sinus on tärganud tervitatav uudishimu. Oled nii noor, aga juba mõtled asjadest. Ise avastasin Para-webi kolm aastat tagasi muldvanana. Kolm aastat olen kõiki teemasid jälginud ja hiirvaikselt hingevärinal foorumlaste uusi postitusi oodanud. Olen hingest tänulik kõikidele inimestele, kes on minu mõtted avanud teadmistele, millest ma undki ei osanud näha. Tagantjärele julgen tunnistada, et minu hing teadis paljusid asju, kuid ei suutnud mind neid uskuma panna. Tänaseks päevaks olen õnnelik ja rahul ja täis ootusärevust muutuvate aegade suhtes. BIBI, oled parimas kohas, kust infot hankida. Ja veel üks tõsiasi - mida rohkem tööd rabad, seda õnnetum oled. Meile antud aeg on nii hindamatu ja seda raha vastu vahetada on kuritegu iseenda vastu. Aeg ongi see ainus võlur, kes aitab otsida ja leida tõde.
Aitäh kõigile siin foorumis.
Vasta
#12
(14-03-2013, 16:09 )Manaja Kirjutas: Ahhaa, BIBI. Sinus on tärganud tervitatav uudishimu. Oled nii noor, aga juba mõtled asjadest. Ise avastasin Para-webi kolm aastat tagasi muldvanana. Kolm aastat olen kõiki teemasid jälginud ja hiirvaikselt hingevärinal foorumlaste uusi postitusi oodanud. Olen hingest tänulik kõikidele inimestele, kes on minu mõtted avanud teadmistele, millest ma undki ei osanud näha. Tagantjärele julgen tunnistada, et minu hing teadis paljusid asju, kuid ei suutnud mind neid uskuma panna. Tänaseks päevaks olen õnnelik ja rahul ja täis ootusärevust muutuvate aegade suhtes. BIBI, oled parimas kohas, kust infot hankida. Ja veel üks tõsiasi - mida rohkem tööd rabad, seda õnnetum oled. Meile antud aeg on nii hindamatu ja seda raha vastu vahetada on kuritegu iseenda vastu. Aeg ongi see ainus võlur, kes aitab otsida ja leida tõde.
Aitäh kõigile siin foorumis.

Üldiselt mul hakkas kohe kergem Smile Miks? Sest siin räägib eegi veel sama assja millest mina mõtlen.

Raha! See on nagu needus siin ilmas. Ja sellest on nii siiber juba. Ja mina olen samal arvamusel et aeg on kallis. Sellepärast olengi hakanud rohkem uurima igasuguseid assju ja mida rohkem ma uurin seda rohkem tekib seda sisemist ärevust Laugh ja sealt tulebki see hirm ja samas ka kohutav uudishimu. Smile. Ja ma ise ka tunnen et olen täiesti õiges kohas. Ma isegi ei mäleta kuna ma selle koha leidsin kuid alguses ma ainult sirvisin ja ei julgenud nagu kirjutada midagi Laugh . Siis tegin kasutaja ja siin ma olen Smile oma tohutu uudishimuga Laugh
Vasta
#13
Vabandan, korra liitsin teema David Icke teemaga, aga siis tõstsin ikkagi lahku.
Ühteist kustutasin vahepeal ära ka.
Teemasid tuleb siin foorumis püstitada nii, et aru ka saab, millest jutt.
Ei maksa kohe leheküljetäit läbu tekitada, kui keegi julgeb öelda, et artikli pealkiri ei vasta täpselt sisule. Ütleja ise võiks ka proovida jälgida, et ei hakka sellsit läbu edasi kasvatama.

See kas teadlased kinnitasid ei oma tähtsust kui ise artikli või nende teadusuuringutega ei tutvu. Nii teadlased kui meedia võib kärbseid ka pähe ajada. Ärge usaldage kedagi Ph34r2
Vasta
#14
Kes soovib, see tutvub õige uuringuga ja vaatab kas leiab kinnituse: arXiv.org > hep-ph > arXiv:1210.1847 - Constraints on the Universe as a Numerical Simulation
Vasta
#15
(14-03-2013, 15:39 )BIBI Kirjutas:
(14-03-2013, 15:14 )lahendused Kirjutas: Kui elada "5-meele põhises maailmas", siis saab igasuguste hologrammidega inimesi lollitada.

Kui aga suudetakse endas "äratada" 6. meel (hinge põhine selgeltnägemine) ja/või 7. meel (vaimu põhine selgeltnägemine), siis hakatakse kogema oluliselt "avaramaid/informatiivsemaid/kõrgema-mõõtmelisemaid" maailmu/võnketasandeid, ning igasugu hologrammide abil lollitamine muutub läbinähtavaks/kasutuks.

Kahjuks on sellel "sisemiste muutuste uksel" vaid ukselink "seespool", st inimene peab ise piisavalt arenema, et ta tahaks ja suudaks endas oleva ukse "seestpoolt avada" - väljastpoolt pole võimalk seda ust avada: väljastpoolt on vaid võimalik jagada infot, kuidas 7-peenkeha põhine maailmapilt välja näeb: edasine sõltub juba igaühest endast.

Kas seda kuskil võimalik õppida ka on? Loll küsimus vb kuid küsin ikka Smile
Soovitan Rudolf Steiner " Kõrgema tunnetuse saavutamine"
lk. 119-120

“Need muutused on seotud hinge kolme põhijõu -tahte, tunde ja mõtlemise -teatud arenguprotsessidega. Need kolm jõudu on enne inimese salakoolitust täiesti kindlas, kõrgemate maailmaseaduste poolt korraldatud seoses. Inimene ei taha, ei tunne ega mõtle suvaliselt. Kui näiteks tema teadvusesse kerkib mingi kujutlus, siis liitub sellega loomulike seaduste kohaselt teatud tunne või järgneb seaduspärane, sellega seotud tahteakt…”

lk.125-129

“Kohtumised Lävevalvuriga on tähtsad elamused tõusul kõrgematesse maailmadesse. Tegelikult on olemas kaks Lävevalvurit: “väiksem” ja “suurem”. Esimest kohtab inimene siis, kui hakkavad lõdvenema sidemed tahte, mõtlemise ja tunnete vahel…

…Sinu üle valitsesid seniajani võimud, mis olid sulle nähtamatud. Nad mõjusid nii, et su senises elus sai iga su heategu oma tasu ning igal sinu alatul teol oli halb tagajärg. Nende mõjul kujunes su mõtetest ja elukogemustest sinu iseloom. Nad määrasid sinu saatuse, lõbu ja valu mõõdu, mis olid sulle antud su tegude järgi eelmistes kehastustes. Nad valitsevad sinu üle kõikehõlmava karmaseaduse näol. Nüüd vabastavad need võimud su oma ohjadest… "

Vasta
#16
(14-03-2013, 21:50 )Thorondor Kirjutas: Vabandan, korra liitsin teema David Icke teemaga, aga siis tõstsin ikkagi lahku.
Ühteist kustutasin vahepeal ära ka.
Teemasid tuleb siin foorumis püstitada nii, et aru ka saab, millest jutt.
Ei maksa kohe leheküljetäit läbu tekitada, kui keegi julgeb öelda, et artikli pealkiri ei vasta täpselt sisule. Ütleja ise võiks ka proovida jälgida, et ei hakka sellsit läbu edasi kasvatama.

See kas teadlased kinnitasid ei oma tähtsust kui ise artikli või nende teadusuuringutega ei tutvu. Nii teadlased kui meedia võib kärbseid ka pähe ajada. Ärge usaldage kedagi Ph34r2


Üritan mitte LÄBU korraldada. Vabandust et tööd juurde tegin Smile.
Vasta
#17
(14-03-2013, 16:09 )Manaja Kirjutas: oled parimas kohas, kust infot hankida.
Olen sama meelt.
Materjali lugemiseks - vanu teemasid, linke jmt - on siin nädalateks, kui mitte kuudeks. Ja mis huvitav effekt - mida rohkem oled lugenud, seda paremini oskad küsimusi küsida..wink
Ja vastustest aru saada.

Vasta
#18
(14-03-2013, 23:40 )kage Kirjutas: Kes soovib, see tutvub õige uuringuga ja vaatab kas leiab kinnituse: arXiv.org > hep-ph > arXiv:1210.1847 - Constraints on the Universe as a Numerical Simulation

Et siis millest see räägib maakeeli?
Isegi see artikkel:
http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...UGsP1ct2qk

on üle mõistuse keeruline tavainimesele.
Saan aru ainult, et püütakse ümber lükata üht teooriat, aga sellega alles tegeletakse.

Vasta
#19
See on teadusliku uuringu tulemus kus proovitakse kindlaks teha, mitte ümber lükata, oletust, et universum on arvuti mälus töötav simulatsiooniprogramm. Teaduslikku teksti ei oska seletada.

Võib ka öelda, et üritatakse teaduslikult kindlaks teha kas me elame Google Earthi peal kellegi arvutis või mitte.
Vasta
#20
Jah, kirjutavad, et füüsikud arvestavad võimalusega, et kogu meie universum võiks töötada simulatsioonina tohutu võimsal arvutil.
Üks uurimisrühm Bonni ülikoolist arvab, et on olemas võimalusi leida tõendeid selle kohta, et meid simuleeritakse.
Aga edasi on juba väga keeruline.

Teine artikkel jälle räägib, et Washingtoni osariigi ülikoolis avaldas grupp füüsikuid uue teadustöö, mis toetab statistiliselt ideed, et kogu meie universum on justkui suur arvutisimulatsioon. Muu hulgas toetab see uudis ka ideed sellest, et on olemas Looja, kes lõi kogu universumi ning selle sees oleva.

Arutletakse ka selle üle mis võiks sellise simulatsiooni eesmärk olla.
http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...mulatsioon

Mida sellest arvata?
Vasta
#21
Et siis veel selline tobe küsimus Smile Igal pool mainitakse seda kosmilist kiirgust. Miks see nii oluline igal pool on?
See lause nagu annaks kinnitust et ongi mitu elu inimesel Smile

"Surres lahkub teadvus simulatsioonist ning naaseb oma allikasse, milleks on seda reaalsust ületav tõeline reaalsus."
Vasta
#22
Panen ka nüüd "hullu" ja lisan siia oma hetke uitmõtte.

Füüsiline reaalsus ei ole illusioon, aga kogu universumit
valmistatakse ette hologrammina.
Vasta
#23
Kas tõestuseks on vaja midagi uut või on tõestus juba olemas?

Mis asi on HOLOGRAM? Reaalse eseme kolmemõõtmeline vähendatud või elusuuruses kujutis mis kuvatakse valguosakeste abil. Hologramm saavutatakse valguse peegeldumisest objektilt mis suunatakse läbi peeglite ja siis mingil hetkel tekkinud erinevad peegeldused liidetakse ja erinevate peegelduste valgusosakeste ristumisel tekkinud lisavalgus muudab selle kujutise nähtavaks.

Nüüd - mis on valgus? - valgus on erinevatest allikatest saabunud valgusosakeste ristumisel tekkinud peegeldus mis jõudes silma tekitab seal kujundi - sisuliselt täpselt nagu hologramm.

Valgus koosneb elementaar osakestest - samadest osakestest koosneb ka kogu Universum - seega on Universum erinevate valgusallikate peegeldus inimese silmas ehk siis hologramm.

Minu loetu põhjal on teadlased hämmingus - sisuliselt oleme me kõik valgus - meid moodustavad elementaar osakesed millede kõrgemat vormi kutsume aatomiks mille moodustav mass ei ole võrdne mahuga (loodan, et mäletate kooli aegadest aatomi ehitust) - seega on meis tühja ruumi piisavalt, et võiksime näiteks Maast läbi vajuda või teineteisest läbi kõndida aga seda ei juhtu.
Seega - sisuliselt oleme meie ja meid ümbritsev üks suur hologramm. Küsimus on vaid selles kas me peegeldame midagi või on meie hologramm loodud kunstlikult - või sarnaselt StarTrekis kujutatud Holodeckiga? wink
Mõned teadlased on pakkunud, et Universum ei ole lõpmatu vaid teatud "kaugusel" kõverdub ja moodustub kinnise ruumi (alustadest teed punktist A liikudes kaua-kaua "otse" jõuad lõpuks ikka tagasi punkti A) - seega on Universum sisuliselt just nagu eel pool mainitud Holodeck ehk illusoorne hologramm. Smile
Vasta
#24
Nii see on.
Aga kui veel edasi kaevauda, misasi on valguseosake?
Valguseosake peaks vast olema välja(väli) häiritus, keeris. Nagu tuulispask, mis tolmu üles keerutab ja seeläbi meile nähtav on.
Ruumi nagu oleks, osakeste (keeriste) vahemaad on suured ja miski nagu ei takistaks ühtede läbiminekut teiste vahelt. Siin tuleb aga vahele mingi raudne reegel. Kui selle seaduspärasuse üle edasi juurelda, jõuan mina järeldusele, et kogu kupatus on siiski arvutiprogramm. Kas ka päriselt on nii - pole kindel, aga see on hetke kõige sobivam vaste.
Vasta
#25
(16-03-2013, 09:08 )Tropp Kirjutas: Nii see on.
Aga kui veel edasi kaevauda, misasi on valguseosake?
Valguseosake peaks vast olema välja(väli) häiritus, keeris. Nagu tuulispask, mis tolmu üles keerutab ja seeläbi meile nähtav on.
Ruumi nagu oleks, osakeste (keeriste) vahemaad on suured ja miski nagu ei takistaks ühtede läbiminekut teiste vahelt. Siin tuleb aga vahele mingi raudne reegel. Kui selle seaduspärasuse üle edasi juurelda, jõuan mina järeldusele, et kogu kupatus on siiski arvutiprogramm. Kas ka päriselt on nii - pole kindel, aga see on hetke kõige sobivam vaste.

Valgus (elektromagnetkiirgus lainepikusega 380 - 760 nm) käitub üldjuhul lainena, kuid mitte alati.

http://teadus.err.ee/komment?id=6715&cat=53&pgk=1&vid=1

Üsna lihtsalt seletatud:
http://et.wikipedia.org/wiki/Elektromagnetiline_kiirgus
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks tekkis universum, milleks ja kuidas, mis oli enne seda hiidlane 161 99,403 23-03-2023, 19:07
Viimane postitus: Mannu
  Meie kaunis Päikesesüsteem ja Universum Tutanhamon 80 35,098 25-12-2021, 11:31
Viimane postitus: igaviklane
  Kas universum on analoogne või digitaalne ehk holograafiline? xcad 53 8,608 23-11-2021, 15:36
Viimane postitus: xcad
  Elektriline universum excubitoris 23 14,924 01-02-2020, 20:22
Viimane postitus: Tyto Alba
  Universum on lihtsalt millegi suurema osa?! TheDarkest 25 11,906 17-09-2018, 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Universum on lõpmatu? NRG 346 116,177 16-02-2013, 23:54
Viimane postitus: alisoman
  Universum tulevikus? miraioh 26 12,719 25-03-2012, 20:26
Viimane postitus: alisoman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat