•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Füüsiline reaalsus on illusioon ja kogu universum on hologramm
#51
(21-03-2013, 08:43 )TuuleMarta Kirjutas: Kuna Eithea saatis mulle sõnumi, millele ma eraviisiliselt vastata ei saa, sest tal on sõnumite vastuvõtmine välja lülitatud, postitan oma vastuse jutu jätkuks siia teemasse Smile.

Tere,

Ja tänan lugupidamise eest Smile. Kas vihjamine ning väitmine on samased Teie meelest? Minu jaoks mitte. Sellest hoolimata, ma pean nentima, et Teie arusaam tuleneb erinevast meetodist, kuidas Te elu tõlgendate ja minu meetod on Teie omast lihtsalt erinev. Austagem lihtsalt seda, mina igatahes ei vaidlusta Teie õigust võtta "minu loogikat" kui "regressiivhüpnoosi kogemust" ja vastutasuks ootan teistelt (kõigilt, mitte ainult teilt) sama suhtumist minu tõlgenduste suhtes - kuna minu jaoks on olemas ainult üks tõde - Subjektiivne Tõde, kõik muu on teiste seisukohtade mitte austamine ja manipulatsioon, enda kehtestamine teiste arvelt Smile. Aitäh.


[quote=Eithea]
Tere
Ja lugupidamisega.

Ma ei vihja Teile, selgitasin alljärgnevas, et see mida teie loogikaks nimetate on kellegi inimese avaldatud ja kirjapandud regressiivhüpnoosi kogemusest saadud teave/kogemus koos põhjustega.

Jha, kullake olgu nii ja saagu nii, igatepidi nõus, vihjasin ja väitsin ja ole pealegi jne, jne..

Elephants From Neptune - Can't Come In


Jätkuseriaal "TuuleMarta tarkuseterad" Postitus: #9
Vasta
#52
(21-03-2013, 10:58 )Eithea Kirjutas:
(21-03-2013, 08:43 )TuuleMarta Kirjutas: Kuna Eithea saatis mulle sõnumi, millele ma eraviisiliselt vastata ei saa, sest tal on sõnumite vastuvõtmine välja lülitatud, postitan oma vastuse jutu jätkuks siia teemasse Smile.

Tere,

Ja tänan lugupidamise eest Smile. Kas vihjamine ning väitmine on samased Teie meelest? Minu jaoks mitte. Sellest hoolimata, ma pean nentima, et Teie arusaam tuleneb erinevast meetodist, kuidas Te elu tõlgendate ja minu meetod on Teie omast lihtsalt erinev. Austagem lihtsalt seda, mina igatahes ei vaidlusta Teie õigust võtta "minu loogikat" kui "regressiivhüpnoosi kogemust" ja vastutasuks ootan teistelt (kõigilt, mitte ainult teilt) sama suhtumist minu tõlgenduste suhtes - kuna minu jaoks on olemas ainult üks tõde - Subjektiivne Tõde, kõik muu on teiste seisukohtade mitte austamine ja manipulatsioon, enda kehtestamine teiste arvelt Smile. Aitäh.


[quote=Eithea]
Tere
Ja lugupidamisega.

Ma ei vihja Teile, selgitasin alljärgnevas, et see mida teie loogikaks nimetate on kellegi inimese avaldatud ja kirjapandud regressiivhüpnoosi kogemusest saadud teave/kogemus koos põhjustega.

Jha, kullake olgu nii ja saagu nii, igatepidi nõus, vihjasin ja väitsin ja ole pealegi jne, jne..

Elephants From Neptune - Can't Come In
Või kullake Laugh. Jätsin ninatarga mulje nüüd jah Laugh? Tegelikult ma olen lihtsalt tüdinud kaasa mängimast seda ühiskondlikku mängu, just nagu mulle läheks korda, mida teised minust, mu vaadetest, kas või mu elust arvavad - kui ma ise nõu ei küsi neilt. Mõttevahetus ja arutelu mis iganes teemadel on ju tõesti toredad asjad, aga väga paljud kipuvad selle foonil Teistele projitseerima enda vaateid ja arusaamasid asjadest ning kehtestama neid kui mingeid aksioome Teistele - ja tõesti vahet pole, millistele tunnustatud teaduslikele vmi teooriatele-tõdele need siis toetuvad, minule ei oma ka kõige aukartustäratavam taust- tõestusmaterjal mitte mingit tähtsust, ma olen lihtsalt Ise võimeline kokku panema enda elu mõtestamise meetodid ning siis neid kasutama. Teistele võimaldan ma täpselt sama.
Vasta
#53
Mulle isiklikult tundub see teema olevat samasugune jama nagu see 2012 jama, haiseb küll väga selle järele, järjest enam tegelasi on võtnud suuna, et rääkida asjadest niimoodi. Loodus tühja kohta ei salli ja tulevad uued tegelased, kes lõikavad sellest kasu. Kirjutavad ehk veel sellest mõne raamatu ja inglise keelses maailmas võib sellel olla korralik müük, mis jutlustajale ikka natuke sissetoob. Tundub nagu inimestel on igav, kõik siina maailmas on teada ja ära proovitud, koguaeg üks ja seesama rutiin, midagi põnevat ei toimu, saavutusi pole ja siis genereeritakse selliseid ideesid, mis pole reaalsed, sest elu on lihtsalt igav. Ma tahaks kah ilus ja võimas olla ning nuusutada mismoodi lõhnab päike, aga seda ei juhtu. Inimestel oleks vist vaja ühte korraliku sõda või siis mingit väga suurt saavutust kasvõi kosmose vallas. Vastaseljuhul võiks tõesti ajaloo raamatud kuskil 2000 aastate algusest alates täiendamata jätta, sest kui aus olla, siis väljaarvatud kaksiktornide rünnak, pole sinna midagi kirjutada.
Vasta
#54
(22-03-2013, 07:52 )Minaelan Kirjutas: Sellist asja võib tõesti mõelda vaid üks Eestimaa-kolkas elutsev...
Palun defineeri Eestimaa-kolgas. wink
Elan ka sellises "kolkas" (vist), otseühendus teadmistega (või "tulnukatega" Shock ), rohkem inimesi võiks maale elama minna-tulla ja oma "jaamad" käivitada.Smile
Vasta
#55
(22-03-2013, 07:32 )theodor Kirjutas: Mulle isiklikult tundub see teema olevat samasugune jama nagu see 2012 jama, haiseb küll väga selle järele, järjest enam tegelasi on võtnud suuna, et rääkida asjadest niimoodi.
/-/
Tundub nagu inimestel on igav, kõik siina maailmas on teada ja ära proovitud, koguaeg üks ja seesama rutiin, midagi põnevat ei toimu, saavutusi pole ja siis genereeritakse selliseid ideesid, mis pole reaalsed, sest elu on lihtsalt igav.

Jha võib ka nii mõelda, kuid pigem on teemad või nende esitus siiski foorumis kinni, varjatud survestatamine läbi soositud kasutajate ja arukas mõistab, kui "ei" siis "ei", kuid vahest on see hoopis tingitud üleüldisest aju laiskusest, millest kõneleb ka alljärgnev dok.film !?

Minule on see huvitav, ehk ka teile...

Dok.filmis räägib vene teadlane, evolutsionist, paleoneuroloog
Савельев, Сергей Вячеславович ja neid tiitleid seal on.

Большая провокация №2. "Повелитель мозга" (19.03.2013)


Sisukirjeldus:
Üldine intellekti vähenemine, viimane segab kohanemist, aju hoiab kokku energiat jne. Väidetavalt on toimunud inimese tehislik valik negatiivse printsiibi alusel, jääb alles ja saab tippu keskpärasus ja nii kõikjal...jne, s.h. inimese selektsioon sünnipäraste eelduste järgi.
Inimise ajulained erinevad isendite lõikes kuni 40 korda, kusjuures mõnedel puuduvat igasugused ajulained ja et isendite lõikes erinevat viimased inimestel enam kui hundil ja rebasel.


Lisaks.
Universumi holograafiline mudel jne, jne, terve lehekülg vene keeles, kui huvitab uurige.

Голографическая модель Вселенной. Происхождение материи
Vasta
#56
(22-03-2013, 08:47 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Oh, Kõiksuse nimel, ma tõesti ei tahtnud kedagi riivata. Pean kõiki eestlasi Maailma suhtes "kolkainimesteks".
Kuigi ise elan Tallinnas, on mul maainimese hing sees ja kui töö ja olud lubavad, suundun ka peagi sinna (päriskolkasse) elama Smile.
Ega ei riivanudki, ma niisama...eestlaste "kolkainimeste" seas peaks siiski kaks "kõrgestisündinut" olema Smile
Vasta
#57
(22-03-2013, 09:23 )Eithea Kirjutas: Jha võib ka nii mõelda, kuid pigem on teemad või nende esitus siiski foorumis kinni, varjatud survestatamine läbi soositud kasutajate
Foorum on nagu minimaailm - isegi vandenõuteooriad jõuavad juba arenema hakata kuna inimestel on igav ja toimuvast ei saada aru.

Vasta
#58
(22-03-2013, 10:04 )kage Kirjutas:
(22-03-2013, 09:23 )Eithea Kirjutas: Jha võib ka nii mõelda, kuid pigem on teemad või nende esitus siiski foorumis kinni, varjatud survestatamine läbi soositud kasutajate
Foorum on nagu minimaailm - isegi vandenõuteooriad jõuavad juba arenema hakata kuna inimestel on igav ja toimuvast ei saada aru.

Ära ainult unusta, et see "mitte aru saamine" on sinu meetod selle mõtestamisel, täpselt samamoodi nagu sinu vastasele Tema meetod sinu "paika panemisel". Igati vahvad elu liivakastimängud on see kõik kokku, ainult Inimestel on kombeks seda kõike surmtõsiselt võtta. Suur osa meist pole ju "mingid boheemlased", ikka paremad ja tõsisemad neist isegi kui valjuhäälselt ei soovi me endid naeruvääristada sellise "tarkusega" Laugh.
Vasta
#59
Naised on hämmastavad olevused - nad mõtlevad midagi välja, räägivad edasi ja siis kui see nendeni tagasi jõuab ringiga usuvad seda sajaga. See kuuldud "nali" meenutab tihti siin foorumis toimuvat. Eriline "nali" on aga selles, et vahest lähevad sellega ka mõned mehed kaasa...

Hetkel on olemas vaid mõnede teadlaste arvamus, et see teooria - reaalsuse illusioonist ja hologrammist - tasuks uurimist. On olemas terve hulk isikuid kes arvab, et on saanud infot "sealt kusagilt", et see ongi nii. Ja KÕIK. Terve hunnik arvamusi ehk illusioone ja selle najal ehitatakse juba ülesse nii suur universum kui ka universum enese sees.

Viskan ette ühe paraja "kondi" - kogu see illusioonide&hologrammide teema on vaid valitseva eliidi vandenõu, et hoida vähegi ärksamaid, kuid naiivseid inimesi kinni mingis suvalises teemas, et neil ei oleks aega tegeleda REAALSE elu korrastamisega siin planeedil. Iva on selles - millest paljud ei taha aru saada, et kui oleme ennast ümbritseva REAALSE elu korda saanud - kaotanud sõjad, pangad ja selline stiil - siis alles avanevad meile teadmiste väravad ja arusaam sellest kui suur on see illusioon kus me elame aga seda see "eliit" kardab kuna sellisel juhul kaob nende VÕIM meie üle.
Vasta
#60
Ma avaldasin mõni aeg tagasi oma kirjandusklubis natuke teravatoonilise mõtte sellest, et kõik mis Inimesed saavad teha, on lõpetama Oma heaolu saavutamiseks Teistele tingimuste esitamise ning keskenduma sellele, mis nad ise saavad enda heaks ära teha ja sain seal sõna otseses mõttes kaela p**arahe koos plagiaadisüüdistustega ja millega iganes veel, nii et see kirjeldab tänaseid seisusid paljude jaoks minu meelest päris ilmekalt.
Ja nali naljaks, aga minu praktika igatahes toetab seda, et "ülelibisev ja heatahtlik" suhtumine nii lähedastesse kui kaugetesse probleemidesse-teemadesse toimib väga hästi kaoses tasakaalustajana. Ei ole ma aga üldse kindel mida Excu- oma nalja ja naiste seose all silmas pidas, nii et edasine spekuleerimine sellel teemal jääb ära. Ülejäänud postitusega aga tuleb nõustuda Smile. Mikrokosmos ruulib kõikide teiste mõõtmete üle ja tegelikult oleme ka kõik oma olemuselt ühed Trooja hobused.
Vasta
#61
(22-03-2013, 09:56 )Minaelan Kirjutas: Kas tõesti nii vähe? Smile Ja kes need Kõrgeaulised on?
Unusta ära, see oli ainult uni. wink
Vasta
#62
[Pilt: R138464.jpg]

Millal ja kuidas tekkis universum? Miks me oleme siin? Miks on loodusseadused nii hästi seatud, et lubavad meiesuguste olendite eksisteerimist? Kas meie universumi ilmselgelt „suurejooneline ehitus“ pole tõend heasoovlikust loojast, kes on kõik käima pannud? Või pakub teadus teistsuguse seletuse?

Kõige põhilisemad küsimused universumi ja elu tekkimise kohta, mis jäid kord filosoofia ääremaale, haaravad nüüd ala, kus kohtuvad teadlased, filosoofid ja teoloogid, olgu või selleks, et jääda erinevatele arvamustele. Raamatus „Universumi suurejooneline ehitus“ on kõige uuemad teaduslikud arutelud universumi müsteeriumitest esitatud ühtaegu täpses ja lihtsas keeles.
„Universumi suurejooneline ehitus“ selgitab kaasaegseid arusaamu mudelist sõltuvast realismist (s.t reaalsusi on rohkem kui üks) ja multiversumi mõistest, mille kohaselt on olemas palju universumeid. Siin on uusi ideid kosmoloogia „ülalt alla“ teooriast (arusaam, et universumil pole ainult ühte kindlat ajalugu, vaid et iga võimalik ajalugu on reaalselt olemas). Raamatus on haarav hinnang M-teooriale ja arutlused, kas see ongi see ühtne teooria, mida Einstein otsis.
„Universumi suurejooneline ehitus“ on mõttetihe, jahmatav ja külluslikult illustreeritud teejuht avastustesse, mis muudavad meie arusaamist ja ähvardavad meie kõige kõrgemalt hinnatud veendumuste süsteeme. Raamatu autorid Stephen Hawking ja Leonard Mlodinow seletavad kosmoloogilise füüsika keerukusi kütkestava selguse ja vaimukusega.

Rahvaraamat

Ühte ja ainsat ajalugu ei ole universumil ega ka eesti rahval
Tiit Kändler

Kuidas me oleme jõudnud olevikku, on olemuslik vaidlus ka füüsikas.
Stephen Hawking, Leonard Mlodinow. Universumi suurejooneline ehitus. Uued vastused elu põhiküsimustele. Tõlkinud Eve-Reet Tammet. TEA Kirjastus 2013. 208 lk.
Omavahel näiliselt ootamatult seotud asjad juhtuvad üheaegselt, selle peale on tulnud küllap iga mõtleja. Selline üheaegsus on tõenäosuslik, ent mitte klassikalises mõttes, vaid kvantfüüsikalises mõttes. Tõenäosus on maailma osa. Seda ei ole mõtet püüda kõrvaldada, vaid tasub arvesse võtta.
Parasjagu, kui ilmus Stephen Hawkingi raamatu „Universumi suurejooneline ehitus” eestikeelne tõlge, tuli platsi ka kogumiku „Eesti ajalugu” II köide, mis vallandas ägeda väitluse teemal, missugune on meie keskaja ajalugu tegelikult. Kas siis ei olnudki muistset vabadusvõitust koos nende Lembitute, laulvate pappide ja Tasujatega või oli ikka küll. Kui taanduda näidetest, siis vaieldakse selle üle, kuidas me sattusime siia, kus me parasjagu oleme. Kuidas me oleme jõudnud olevikku.
See on olemuslik vaidlus ka füüsikas. Küsimuse saab lüüa lahti kolmeks põhiliseks küsimuseks.
Miks on pigem miski, kui eimiski? Kus on äär? Mis oli aegade alguses?
Ajaloo kontekstis kõlavad need: miks on pigem olevik kui minevik? kus on mineviku äär? mis oli oleviku alguses?
Hawking lähtub oma maailmanägemises mudelipõhisest realismist. Selles, kuidas me objekte tajume, sisaldub vastus. Nägemise ja kuulmise, haistmise ja maitsmise ning kompimise teel kujundab aju närvirakkude võrgustik meile pildi maailmast. Küsimus on, kuidas see pilt maailmale vastab. „Pole olemas pildist või teooriast sõltumatut reaalsuse mõistet. Füüsikaline teooria või maailmapilt on mudel, tavaliselt matemaatiline mudel ja hulk reegleid, mis ühendavad mudeli elementaarse vaatlusega. On mõttetu küsida, kas mudel on reaalne, võib vaid küsida, kas see on kooskõlas vaatlusega,” kuulutab Hawking.
Selle maailmapildi toel lahendatakse ka olemise probleem: kas tool, mida ma näen, on ikka veel olemas, kui ma lähen kõrvaltuppa? Seda tehakse mudeli lihtsuse printsiibil, Occami habemenoa printsiibist lähtuvalt.
Mudelipõhine realism ütleb meile ka, kas asjad, mida me oma meeltega ei taju, on või ei ole. Me tajume neid oma meelte pikendusega, katseseadmetega – mikroskoobiga, teleskoobiga, suure hadronite põrgatiga. Mudelipõhine realism võimaldab isegi ennustada. Kui lõpuks selgub, et ennustus on täppi langenud, siis mudel toimib.
Hawking arvab, et pole olemas üht matemaatilist mudelit või teooriat, mis suudaks kirjeldada igat universumi külge. Selle asemel on teooriate võrgustik, mida nimetatakse M-teooriaks. Iga teooria kirjeldab mingit nähtust hästi teatud vahemikus. Kas saabki siis olla üks ja ainsam ajalooline mudel?

Ajalugu tekib lõpmatust hulgast ajalugudest

Kvantfüüsika kohaselt on loodus juhuslik põhimõtteliselt, mitte kuna me sellest piisavalt ei tea. See seletab ka ära, kuidas tekib ajalugu. Osakesed kasutavad algpunktist lõpp-punkti jõudmiseks igat võimalikku rada. Mis eriti oluline: osake järgib kõiki võimalikke radu üheaegselt.
Kuid oh õnnetust! Kui liita lõpmatu hulk erinevaid ajalugusid, saate lõpmatu suure tulemuse. Elektronil näiteks tuleb välja lõpmatu laeng ja mass. Selle vältimiseks on füüsikud välja arendanud sellise pealtnäha kahtlase meetodi nagu renormeerimine.
Renormeerimine seisneb selles, et lõpmatust tulemusest lahutatakse lõpmatud negatiivsed suurused nõnda, et tulemuseks saab parajasti massi ja laengu lõplikud väärtused. Vägev värk: lahutades lõpmatusest lõpmatusi, saadakse lõplikud arvud, ja täpselt sellised, nagu vaja. Kuidas on see võimalik? Aga ainult takkajärele, vastust teades või õieti – olles vastuse eelnevalt kokku leppinud. Sellisel kombel elektroni massi ja laengut ennustada ei saa, kuid kui need on kokku lepitud, siis tuleb sellest välja kõik muu. Ja lõppude lõpuks on ju mõõtühikute küsimus, kui suureks me elektroni massi ja laengu võtame, kui vaid teised maailma iseloomustavad suurused nendega vastavusse seame.
Newton uskus, et maailmal on kindel minevik. Kvantfüüsika ütleb, et olgu meil olevik teada kui tahes hästi, on minevik ja tulevik määramatud. Kordan – ainus, mis on kindel, on olevik. Minevik ja tulevik esinevad vaid kui võimaluste spektrid. Universumil ei ole ühest minevikku ega tulevikku.
Tavaline eeldus kosmoloogias on, et universumil on üksainus ajalugu. Kasutades füüsikaseadusi arvutame, kuidas see ajalugu kulgeb ajas. Seda võib kutsuda alt üles lähenemiseks kosmoloogiale. Kuid me peaksime jälgima ülevalt alla arengut, praegusest ajast tahapoole. Mõned ajalood on teistest rohkem tõenäolised ja summas domineerib üksainus ajalugu, mis algab universumi loomisega ja kulmineerub olekuga, milles hetkel oleme ja mida vaatleme.
Meil on lõpmatu hulk võimalikke ajalugusid. Nõnda ei tohiks me kosmoloogias järgida universumi arengut alt üles, sest see eeldaks ühtainust ajalugu hästi määratletud algpunkti ja evolutsiooniga. Tuleb jälgida arengut ülevalt alla. Mõned ajalood on tõenäolisemad, teised vähem. Tavaliselt domineerib üksainus ajalugu.
Sama lugu on inimese ajalooga. Meil on lõpmatu hulk võimalikke Eesti ajalugusid. Oleme jõudnud olevikku, sest kõik need ajalood on liitunud. Kui hakkame neid kõiki kokku liitma, tekivad singulaarsused ehk lõpmatused. Et lõpmatustest lahti saada, et kuidagiviisi oma ajaloost sotti saada, selleks tuleb kasutada renormeerimist. See tähendab, et peame milleski kokku leppima – nagu leppisid füüsikud kokku arvudes, mis tähistavad elektroni massi ja laengu suurusi.
Sest vaadake, kvanttõenäosus, et universumil on rohkem või vähem kui kolm suurt ruumidimensiooni, on tähtsusetu, kuna oleme juba otsustanud, et asume kolme ruumidimensiooniga universumis. Pole tähtis, kui väike on sellise ruumi tõenäosus, siin me oleme.

Singulaarsusest vabanenud ajalugu

Idee, et universum on loodud inimkonna mahutamiseks, on tekkinud tuhandete aastate eest ja püsib siiamaani. Et elu saaks tekkida ja püsida, selleks on keskkonnale rida piiranguid. Hiina muinasjutu kohaselt, mil oli kümme Päikest, ei saanud elu olla üldsegi nii mugav kui üheainsaga. Meie olemasolu seab piirid meie päikesesüsteemile. Kuid võib arvata veel äärmuslikumalt, et see seab ette ka piirangud loodusseaduste vormile ja sisule. Meie olemasolu seab piirid, kust ja millal on võimalik vaadelda universumit.
„Pole olemas mudelist sõltumatut reaalsuse testi. Hästi koostatud mudel loob omaenese reaalsuse.” Nõnda arvab Hawking. Kui nii, siis ei ole meil Eesti ajaloo puhul millegi üle muretseda.
Meil on olevik, selle üle saab vaid rõõmu tunda. Minevikke, ajalugusid on meil olnud lõpmatu hulk, mõned neist üliväikese tõenäosusega, mõned tõenäosemad. Olulisim on, et oleme need läbinud üheaegselt, kuid kirjeldada suudame neid vaid ühekaupa, olles ikkagi Newtoni maailma objektid.
Idee, et Eesti on loodud eestlase mahutamiseks, on sama antropotsentristlik kui idee, et universum on loodud inimeste mahutamiseks. Ent mõlemad ideed toimivad. Meil ei ole mõtet vaielda, mitu mõõdet on meie ruumil, sest me oleme juba kokku leppinud, et koos ajaga neli. Ülejäänud, kui neid ongi, on kokkukeerdunud ja peaaegu tunnetamatud. Sama lugu Eestiga. Me oleme oma ajalooruumi renormeerinud, lõpmatusest vabanenud ja seepärast kirjutame raamatule kaane peale „Eesti ajalugu”. Sellega on öeldud enim, muu on juba erinevate tõenäosustega erinevad ajalood, mille summeerimisel jõuame olevikku, mis tänu renormeerimisele on siiski lõplik ja hoomatav, mitte singulaarne.
Mõtelda on mõnus, vaielda veel mõnusam, kuid vahel on mõnus ka end rahustada, et ainus, mis meil on, on olevik ja selleni jõudmise radu, ajalugusid on olnud meil lõputu hulk. Mõni nähtavam, mõni varjatum.
Inimese ajalugu ei ole miski, mis seisab lahus universumi ajaloost, või täpsemalt öeldes: selle seletamiseks loodud mudelite maailma reeglitest, mille oleme leidnud olevat adekvaatse.

sirp.ee

Paul-Eerik Rummo: "Kui miski näeb välja nagu reaalsus, käib nagu reaalsus, prääksub nagu reaalsus, siis see ongi reaalsus, isegi kui ta on simulatsioon".
Vasta
#63
(16-03-2013, 20:51 )olematu Kirjutas: Tööd endaga, et suuta taluda kõike . Aga ega see siis ümbritsevat ülekohut olematuks ei tee . Pigem kasvatab see nn. loomalikkusest loobumine veelgi ülekohut . Kohtamata vastuhakku on võõrastel väga mugav omandada seda, mis nagu teisele peaks kuuluma. Ei pea isegi kellegile üle küüru valama... Lihtsalt rõhuda sellele, et Sa oled madal, kui Sa väärtustad mateeriat .Väiklane, kui ülekohut ei unusta jne. jne... Ühesõnaga - kõige puhtam manipuleerimine jumala nimel , kavalusega võetakse see, mida vanasti võeti väevõimuga . Ja ei järgne neile manipuleerijatele mingit karmat .

mina olen selle jutuga nõus. kui palju on neid kes vajavad tõsiselt karmi kätt ja kuna nad seda saanud pole ajavad nad nina veel rohkem püsti. ja need kes vaevlevad viletsuses on niigi alandlikud need oleksid nagu mingid magnetid halbadele assjadele. selline tunne et mida rohkem sa hea oled seda rohkem sinuga halba juhtub!
(17-03-2013, 00:45 )Ifkin Kirjutas: See on hea teema ! Loodan ,et arutelu jätkub veel pikalt.
Mida tasuks jälgida on süsteemi apsud ,seosed ja kindlad sündmuste järjekorrad. Sündmustel on oma järjekord.Isegi asjade rikki minekul on oma järjekord.Olen püüdnud asjale pihta saada,kuid see pole sugugi nii lihtne kui algul tundub. Kui me oleme programmis teadvel ,siis kas oleks võimalik ise programmi muudatus või aps tekitada?

See on väga huvitav arvamus! Smile Kuulaksin hea meelega veel mida asjast arvad Smile
Vasta
#64
(01-04-2013, 18:31 )BIBI Kirjutas: mina olen selle jutuga nõus. kui palju on neid kes vajavad tõsiselt karmi kätt ja kuna nad seda saanud pole ajavad nad nina veel rohkem püsti. ja need kes vaevlevad viletsuses on niigi alandlikud need oleksid nagu mingid magnetid halbadele assjadele. selline tunne et mida rohkem sa hea oled seda rohkem sinuga halba juhtub!
(17-03-2013, 00:45 )Ifkin Kirjutas: See on hea teema ! Loodan ,et arutelu jätkub veel pikalt.
Mida tasuks jälgida on süsteemi apsud ,seosed ja kindlad sündmuste järjekorrad. Sündmustel on oma järjekord.Isegi asjade rikki minekul on oma järjekord.Olen püüdnud asjale pihta saada,kuid see pole sugugi nii lihtne kui algul tundub. Kui me oleme programmis teadvel ,siis kas oleks võimalik ise programmi muudatus või aps tekitada?

See on väga huvitav arvamus! Smile Kuulaksin hea meelega veel mida asjast arvad Smile

Jha ma olen ka BIBI ja olematuga eelneva osas igati nõus.

'Ifkin`i mõte/küsimus järgnevas:
Tsitaat:Kui me oleme programmis teadvel ,siis kas oleks võimalik ise programmi muudatus või aps tekitada?
Apsu tekitamine on minu arvates võimalik. Paar seaduspärasust olen leidnud(võib olla on neid ka rohkem), energiat peab olema ja mõistus peab tegelema mingi teise asjaga (see on paganama raske). Vabandan, lähemalt ei räägi, sest mul on trolliallergia, lihtsalt ei talu seda kaagat, mis siis järgnema hakkab.
Vasta
#65
Ma ei tea, kas oleme ühel lainel, aga apsu saaks tekitada küll.
Selleks peaks väga suur hulk inimesi muutma üheaegselt käitumismustrit.
Räägi nüüd, kas mingi kattuvus sinu leituga on.

Hologramm või miskit muud, aga midagi imelikku on.
Kes luges insenerihärra koopipeisti, sai teada, et osakene
läheb ühest punktist teise mööda kõiki võimalikke teid korraga.
Teame, et see ei ole võimalik, aga ometi see nii on.
Seega, kas pole olemas osakest, pole olemas punkte, mille
vahel see osakene liigub, või puuduvad ühendusteed.
Loogiline oleks, et kõik on puudu. Kogu see soust on meie
peades.
wink
Vasta
#66
(01-04-2013, 19:54 )Tropp Kirjutas: Ma ei tea, kas oleme ühel lainel, aga apsu saaks tekitada küll.
Selleks peaks väga suur hulk inimesi muutma üheaegselt käitumismustrit.
Räägi nüüd, kas mingi kattuvus sinu leituga on.
wink

Jha, apsu tekitamise mooduse osas sinuga täitsa ühel lainel, see oleks parim variant, kui arvestatav hulk inimesi muudaks ühel ja samal ajal käitumismustrit, veel oleks hea lisada sellele hulgale üks eelnev energia tegemise harjutus ( akud täis, see aitab ka käitumismutrit muuta).

(01-04-2013, 19:54 )Tropp Kirjutas: Hologramm või miskit muud, aga midagi imelikku on.
Kes luges insenerihärra koopipeisti, sai teada, et osakene
läheb ühest punktist teise mööda kõiki võimalikke teid korraga.
Teame, et see ei ole võimalik, aga ometi see nii on.
Seega, kas pole olemas osakest, pole olemas punkte, mille
vahel see osakene liigub, või puuduvad ühendusteed.
Loogiline oleks, et kõik on puudu. Kogu see soust on meie
peades.

wink
Jah,aina rohkem ma olen sellega päri, kuigi kogu füüsiline olemus tõrgub, kas tõesti ainult meie peades!!!? Praktilise poole pealt muutuvad tuntavalt (tunnetuslikult) ajulained või tunnetatav energia liikumine pea piirkonnas(paremini ei oska seletada) ja sein nihkub/kaob...no misiganes....jne
No nii, nüüd on jälle kaagaks külluses põhjust.
NB! Jha, ainult meie peades, palun postitage mulle kaage pilt siia mailile, sest see kõik on ju ainult me peades.
Vasta
#67
(01-04-2013, 19:15 )Eithea Kirjutas: Vabandan, lähemalt ei räägi, sest mul on trolliallergia, lihtsalt ei talu seda kaagat, mis siis järgnema hakkab.
Pealkirjas on üks täpitähega algav sõna mis seda allergiat iseloomustab. Ja ma näen, et sa oled ise ka sellega nõus Smile
(01-04-2013, 20:31 )Eithea Kirjutas:
(01-04-2013, 19:54 )Tropp Kirjutas: Kogu see soust on meie peades.
Jah,aina rohkem ma olen sellega päri, kuigi kogu füüsiline olemus tõrgub, kas tõesti ainult meie peades!!!?
Vasta
#68
„Hawking arvab, et pole olemas üht matemaatilist mudelit või teooriat, mis suudaks kirjeldada igat universumi külge. Selle asemel on teooriate võrgustik, mida nimetatakse M-teooriaks. Iga teooria kirjeldab mingit nähtust hästi teatud vahemikus. Kas saabki siis olla üks ja ainsam ajalooline mudel?“ - kõik õige, M-teooria on hetkel üks fundamentaalseimaid, aga lisaks sellele sisaldab teadaolev Kõiksus endas rohkem nurki ja tasandeid, kui vaid füüsilise universumi nurka ja tasand. Seega on M-teooriavõrgustik lihtsalt omakorda üks paljudest toimivatest teooriavõrgustikest. Samas ei tea me veel singulaarsusest või ajatust oluliselt suurt midagi. Miks üldse loodusseadused toimivad, või kuidas need tekivad? Kas üldse eksisteerib üks kindel väikseim osake, millest enam väikseimat pole olemas?

“Mis eriti oluline: osake järgib kõiki võimalikke radu üheaegselt.“ - millisest osakesest täpsemalt jutt? Eeldatavasti on mõeldud mingit väikseimat kvantosakest, kui väikseim üldse olemas peaks olema? Paraku osakesed aga moodustavad suuremaid osakesi, mis omakorda veel suuremaid osakesi jne. kuni inimesteni väja. Inimene tervikuna ei ole aga enam kvantoosake, seega tema ei saa järgida kõiki võimalikke määramatuid radu üheaegselt. Mida sügavama korrastusastmega osakesed, seda väiksem määramatus ja juhuslikkus selle käitumises – aatom on ettearvamatuma käitumisega, kui seda on molekul jne.

„Universumil ei ole ühest minevikku ega tulevikku... neid on lõputult...mõni nähtavam, mõni varjatum“ - väga õige, eimidagi uut, erinevate (mineviku ja tuleviku) kontseptsioonide lõputusest on pikalt jahunud juba postmodernistliku filosoofia koolkonnad. Igati hea, kui see arusaam hakkab ka füüsikute maailmapilti laiemalt kohanduma. Samas jälle, mõned mineviku ja tuleviku kontseptsioonid on lihtsalt paremad, kvaliteetsemad ja väärtuslikumad kui teised.

„Inimese ajalugu ei ole miski, mis seisab lahus universumi ajaloost, või täpsemalt öeldes: selle seletamiseks loodud mudelite maailma reeglitest, mille oleme leidnud olevat adekvaatse.“ - igati nõus, sest inimene on sellest kosmosest lausa välja kasvanud, või kui piltlikult öelda, siis füüsiline kosmos on meid hoidvaks jalgealuseks, ilma milleta pole võimalik kuskil kõrgemal tasandil eksisteeridagi. Just seetõttu ei saa evolutsiooni protsess kõrgematesse arengutasanditesse – piltlikult kuitahes taevasfäärideni välja – ealeski juhuslikkust lõplikult kõrvaldada ja võita. Juhuslikkus on kui õhk, mida Kõiksus hingamiseks vajab. Ilma selleta poleks mingit aega ega liikumist, vaid kõik püsiks ajatus Tühjuses liikumatuna.
Vasta
#69
(22-03-2013, 08:18 )Tulnukinimene Kirjutas:
(22-03-2013, 07:52 )Minaelan Kirjutas: Sellist asja võib tõesti mõelda vaid üks Eestimaa-kolkas elutsev...
Palun defineeri Eestimaa-kolgas. wink
Elan ka sellises "kolkas" (vist), otseühendus teadmistega (või "tulnukatega" Shock ), rohkem inimesi võiks maale elama minna-tulla ja oma "jaamad" käivitada.Smile

Kui küsida tohib siis mis "otseühendus" sul on ? Smile
(22-03-2013, 10:54 )excubitoris Kirjutas: Naised on hämmastavad olevused - nad mõtlevad midagi välja, räägivad edasi ja siis kui see nendeni tagasi jõuab ringiga usuvad seda sajaga. See kuuldud "nali" meenutab tihti siin foorumis toimuvat.


Laugh!!! Sellesuhtes et mina esitasin võibolla väga lolli küsimuse teie targemate jaoks. Aga minujaoks pakkus see huvi. Olen ka naine aga noor veel olen uudishimulik ja tahaksin väga targemate arvamust kuulda ja rohkem assjadest aru saada. Kui olen saanud piisavalt infot ja selle oma peas läbi vaadelnud siis otsustan kas usun või mitte. Kes pole olnud naine ei kujuta etteki kuidas naised mõtlevad wink .
(01-04-2013, 19:15 )Eithea Kirjutas:
(01-04-2013, 18:31 )BIBI Kirjutas: mina olen selle jutuga nõus. kui palju on neid kes vajavad tõsiselt karmi kätt ja kuna nad seda saanud pole ajavad nad nina veel rohkem püsti. ja need kes vaevlevad viletsuses on niigi alandlikud need oleksid nagu mingid magnetid halbadele assjadele. selline tunne et mida rohkem sa hea oled seda rohkem sinuga halba juhtub!
[quote='Ifkin' pid='176553' dateline='1363473910']
See on hea teema ! Loodan ,et arutelu jätkub veel pikalt.
Mida tasuks jälgida on süsteemi apsud ,seosed ja kindlad sündmuste järjekorrad. Sündmustel on oma järjekord.Isegi asjade rikki minekul on oma järjekord.Olen püüdnud asjale pihta saada,kuid see pole sugugi nii lihtne kui algul tundub. Kui me oleme programmis teadvel ,siis kas oleks võimalik ise programmi muudatus või aps tekitada?

See on väga huvitav arvamus! Smile Kuulaksin hea meelega veel mida asjast arvad Smile

Jha ma olen ka BIBI ja olematuga eelneva osas igati nõus.

'Ifkin`i mõte/küsimus järgnevas:
Tsitaat:Kui me oleme programmis teadvel ,siis kas oleks võimalik ise programmi muudatus või aps tekitada?
Apsu tekitamine on minu arvates võimalik. Paar seaduspärasust olen leidnud(võib olla on neid ka rohkem), energiat peab olema ja mõistus peab tegelema mingi teise asjaga (see on paganama raske). Vabandan, lähemalt ei räägi, sest mul on trolliallergia, lihtsalt ei talu seda kaagat, mis siis järgnema hakkab.

Mina arvan et siis kui inimene tunneb "deja vu" hetke siis äkki läks midagi sassi (aps) ja nukumeistrid üritavad seda kuidagi uuesti teha aga inimese alateadvus on mõned mälestuskillud alles jätnud. Ja siis tekib tunne et tead seda olukorda.
Vasta
#70
Selline lugu. Sõitsin üle Lääniste silla Tartumaal, auto aken lahti, kiirus piiratud. Seega aega vaadata veidi ringi. Ja näen siis avatud autoaknast vasakul järgmist pilti: silmapiirilt tõuseb peaaegu vertikaalne tume-tumehall lai triip, paremal pool triipu on taevas tumesinine ja kurjakuulutav, vasakul pool ilus helesinine, nagu kogu päeva olnud. Kontrastid oli nii selged, pilt täiesti ebamaine. Sillast üle saades peatasin auto ja läksin välja, kuid vaatemäng oli juba lõppenud. Mitte ainsatki jälge nähtusest, mida sõites sain vaadelda umbes 7 sekundit.
Viga programmis-hologrammis?
Vasta
#71
(21-05-2013, 09:29 )Manaja Kirjutas: Selline lugu. Sõitsin üle Lääniste silla Tartumaal, auto aken lahti, kiirus piiratud. Seega aega vaadata veidi ringi. Ja näen siis avatud autoaknast vasakul järgmist pilti: silmapiirilt tõuseb peaaegu vertikaalne tume-tumehall lai triip, paremal pool triipu on taevas tumesinine ja kurjakuulutav, vasakul pool ilus helesinine, nagu kogu päeva olnud. Kontrastid oli nii selged, pilt täiesti ebamaine. Sillast üle saades peatasin auto ja läksin välja, kuid vaatemäng oli juba lõppenud. Mitte ainsatki jälge nähtusest, mida sõites sain vaadelda umbes 7 sekundit.
Viga programmis-hologrammis?

Ilmselt mitte. Vaatasin eile aknast äikest ja loetud sekunditega tekkis suurde piksepilve ovaalne ava kust paistis üsna pilvitu taevas ja ovaali alt tekkis pilvedevaheline kaarleek ehk siis pikne. Kogu nähtus kestis maksimaalselt 20-30 sekundit. Samal ajal tundus pilve all olema ka keeris mis oli üsna lühiajaline. Oletuslikult (see on üsna subjektiivne arvamus ja eksimus võib olla kümnetes kordades) oli pilv minust kolme-nelja kilomeetri kaugusel maapinna suhtes.
Vasta
#72
Inimese teadvus on muidugi rikkalik,kuid süsteem toimib ka elututele asjadele!Ilmselt kogu siinsele reaalsusele.
Selleks ,et asjale mingi tugevam seletus saada,oleks vaja teadlikult mingi sündmus tekitada(see oleks murrang)!
Midagi sellist,et teen mingi tegevuse(või mõtlen vastavalt) ja sellele järgneb mingi sundmus.
Samas ei ole need omavahel otseselt seotud . Kordan ja juhtub sama.



Vasta
#73
Selleks on vaja Usku mis põhineb veendumusel (mis omakorda on tekkinud läbi kogemuste).
Siin on üks AGA - kellel on selline Usk, see on sedavõrd arenenud, et ei hakka sellega kellegi ees esinema ja seda demonstreerima.
Vasta
#74
Ma olen seda usku, vähemalt osati, sest olen näinud paar korda inimesi holograafides (mitte täiesti, aga hunnik läbipaistvaid hologramme kattis teda). See on mingi aura või energiaväli vist, aga tundus nii holograafiline. Tookord temal oli punane see. Minu peal pidavat ta nägema sama, aind et sinisega midagi.

Ühe korra nägin õhus kaugele ulatuvat võrgustikku. Olin hämmingus, nagu oleks mingit universumi võrestikku näinud vms. Tookord olin LSD-d teinud, kuid siiski.. Arvan, et see ei olnud mingi lambine hallar millegipärast.

Mis sellesse soovimisse ja mõtte jõuga muutumisse puutub - ma usun, et see on täiesti võimalik, ja tulevikus toimub see kiiremini. Umbes, et soovid matrixilt, et see su toa valgusega täidaks, siis täidabki kohe. Aga sinna on veel palju aega.
Vasta
#75
(27-05-2013, 11:20 )Peisko Kirjutas: Ma olen seda usku, vähemalt osati, sest olen näinud paar korda inimesi holograafides (mitte täiesti, aga hunnik läbipaistvaid hologramme kattis teda). See on mingi aura või energiaväli vist, aga tundus nii holograafiline. Tookord temal oli punane see. Minu peal pidavat ta nägema sama, aind et sinisega midagi.

Ühe korra nägin õhus kaugele ulatuvat võrgustikku. Olin hämmingus, nagu oleks mingit universumi võrestikku näinud vms. Tookord olin LSD-d teinud, kuid siiski.. Arvan, et see ei olnud mingi lambine hallar millegipärast.

Täiesti mõistan sind, ma ei ole sellist nägemist osanud hologrammi või matrixiga seostada, huvitav mõte. Narkotsi ei ole isegi unes mitte näinud või proovinud ja veel vähem siis reaalis.

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Miks tekkis universum, milleks ja kuidas, mis oli enne seda hiidlane 161 99,393 23-03-2023, 19:07
Viimane postitus: Mannu
  Meie kaunis Päikesesüsteem ja Universum Tutanhamon 80 35,075 25-12-2021, 11:31
Viimane postitus: igaviklane
  Kas universum on analoogne või digitaalne ehk holograafiline? xcad 53 8,607 23-11-2021, 15:36
Viimane postitus: xcad
  Elektriline universum excubitoris 23 14,922 01-02-2020, 20:22
Viimane postitus: Tyto Alba
  Universum on lihtsalt millegi suurema osa?! TheDarkest 25 11,904 17-09-2018, 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Universum on lõpmatu? NRG 346 116,173 16-02-2013, 23:54
Viimane postitus: alisoman
  Universum tulevikus? miraioh 26 12,717 25-03-2012, 20:26
Viimane postitus: alisoman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat