Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Minu hullus ja arutus
Oeh...tähendab Hetk on koguaeg Sina Ise. Sina Ise oledki Hetk. Aeg on Sinu sees olev kogemus. Hetkes. Ei ole olemas minevikku ega tulevikku. Inimese funktsioonid las need jäävad...me räägime Sinust...Päris Minast....Smile
Vasta
Jah on ajatuid vorme. Ei eita. Ja on võimalik hetke tõmmata hetkede ahelaks. Nagu pildialbumit, kus samuti ongi lihtsalt on kõik kohe ja ei ole ka. Sünd-surm on kattuvad. Nad on ka olemas. Kogu aeg. Ja pole kunagi olnudki.
1 ja 0. Küsimus-vastus. Räägid ajatust ja ise lood selle ajatu ümber aega. See 1, 0 ongi illusioon. Ka aja illusioon. See reaalsus ,mis piiritletud piiratud ruumide ja ajatelje piiratus. Kui soovid, siis reaalsuse proge-maatriks. Duaalseks lahutatud üks ja null. Miinus ja pluss. Hea-halb. Loomine-hävitamine. Põhjus-tagajärg ning tegu-hind. Jumalik ongi tegu-põhjus-looming-kord. Saatanlik on tulem-tagajärg-hind-kaos. Piltlikult tahad niksi-saad tite kaela või tripperi. Põrgu oleks just nii. Jumalast kuradini.
Vasta
Terve oled, muud pole öelda.
Vasta
Kel valu oma raha gurudele tassida, lasku käia. Kellegi õpperida ära võtta ei maksa. Heainimese sündroom kui kristlik isekus on plahvatuslikult kasvanud. See tobe ,,kohalolu,, lõputu koolituste rahamasin on ikka toimiv küll. Vahet pole mis rüüs või kujul. Paari sõnaga saab ju ise seda korraldada. Nimelt- kui ma ei mõtle ajaliselt või ajale ,siis teda polegi ja ma ei stressa ajalisi sümptomeid. On mul kõht täis ja miski ei meenuta hetkel mulle toitu ,siis mu jaoks polegi toitu ju olemas. Loen delfi sõjakoledusi, panen arvuti , raadio, telku kinni ning hoian toa puhta ka kõigest vägivalda meenutavast- ja sõdu polegi olemas. SINU MAAILMAS. Kaks ajasümptomit- takerdudes minevikku saad depreka. Takerdud tulevikku ,saad ärevusehäire. Ärevus on hirm. Hirm on teadmatus. Mida pole veel käega katsuda ,seda sa ei tea. Kõik öeldud. Kus istub tähelepanu see sinu eluenergiaga täitub ja saab su maailmas määravaks. Ei ole siin ja praegu mingi imerohi. Ta lihtsalt välistab meie põhistressorid. Me muutume ,,õnnelikeks, just nii. Me võime seda teha kõigega. Kasvõi ruumiga. Lihtne seletus ka oma MINALE. Mina ja maailm. Isekas eks? On jahh. Peabki. Võtame nüüd kellegi suvalise näiteks. Ta on siin eraldunu,kogeja, kulgeja, areneja.....persoon ,isik, ego, ajutegevus....... Läheb Delfisse ja ob omale oma maailma. Seal on majandus, poliitika maailm..... Siis suhtleb perega. Pisimudel -tervik jaotab neis ülesanded. Leidub vastandeid ja vastandusmist just nii nagu mudel vajab. Sarnane tõmbab sarnast on kehtiv kuni täitub OMA ENDA ,,sarnane,, soovitud kujul. Edasi on soo. Loeb tervik e. magnetism. Mees-naine. Alluv-allutaja. Andja-saajajne. Sarnased partnerid ei jää kestma koos. Eks ole ju kuulnud küll, nad on nagu siga ja kägu, aga näe lahku ka ei lähe. Empaat ohver naine ja türann joodik mees? Nii täidamegi infoliselt-lihaliselt OMA maailma. Perest maailmani. Aga ii ongi. See on TEMA maailm. Võtame para-webi. Sina ei tea Ahmedi Beirutis. Tema ei tea sind. Teda pole ei delfis ,sinu toas ega parawebis. Ta ei ole su maailmas. Lühemalt-teda pole olemas. Aga siin on kasutaja Tuti ja kasutaja Lonti. Üht tunned isiklikult , teist sõnade järgi. Nemad on sinu maailmas. Sinu para-web ja sinu kasutajad. Sinu maailma sisenetakse sinu vajadustest lähtuvalt. Noh tunned Tutit. SINA puhtalt lood teda oma maailma. Mõtled ta välja, koostad, iseloomustad, kujustad. Kui sa seda ei teeks, poleks teda ka olemas. Sinu maailmas. Jamillega ta loob oma ilma? Meeled , tajud, tunded. Lühemalt -infoliigid. Nt. taltoonik näeb kedagi nagu näeb. Kunstnik näeb nagu näeb. Neil juba on eri maailmad. Kassid, mesilased, pistrikud omavad maailma ,mis erineb oikuipalju ka neist. Ja kõike infot koostab aju-mõtlemiskeskus. ME MÕTLEME e. LOOME ise oma maailma. Mina sisenen kellegi maailma nagu on mind kujustatud saadaolevast infost lähtuvalt. Lihtsalt ühel juhul on ajul rohkem infot koostamiseks. Te kõik olete minu maailma parawebis mu mõistuse viljad. Mina pole loonud webi aga ilma minu osaluseta poleks seda ka minu maailmas olemas. Mu maailmas oli vaja ,et keegi selle looks. Kõlab ülbelt? Aga seda võib ka iga teine väita enda kohta. Me kõik siseneme -väljume maailmadesse. Teaduril jookseb juhe kokku muidugi selle jutu peale. Hundi lõhnataju, varese panoraampilk, hai küljekeelik, kuldikuulmine, ussi vibratundikus........ aga me usume jonnakalt teaduse loodud ilmapilti ja arvame end hierarhias tipnema. Ütleme aga hoopis ,et meie valmidus on sinna takerdunud. Arenemisjärgus ilmaloome tingib kohaltammumise või sooks vindumise. Mingist tipust me saaksime rääkida alles siis kui me kõigi ja kõige ulatuses suudaksime tajuda ,tunda, mõista. Vaadates läbi kärbusilmade tabasin end teadmiselt ,et olen ikka primitiivne küll ses inimlihas.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat