• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mõistmatu Jumal
#1
Tegin eraldi teema kus foorumi liikmed saavad esitada ja vastata üksteise küsimustele, mis on seotud Jumalaga (ainujumalaga).

[Pilt: question-mark-nebula.jpg]

NB! Antud teema eesmärgiks ei ole kedagi solvata ja viha õhutada.
Vahel mõtteid jagades jõuame paremini selgusele.

Minu avaküsimused ristiusust :

1. Miks Jumal, olles kõikvõimas/kõiketeadja, lõi vaba tahtega ingli (Luciferi), kelle ta karistuseks kukutas taeva kuningriigist kuna too ei nõustunud täitma tema tahet?

2. Miks Jumal vajab, et teda kummardataks ja austataks?

3. Kuidas me vastutame enda tegude eest kui Jumalale on niivõinaa teada mida me teeme või kelleks me saame?
Vasta
#2
1. Kes ütles, et Jumal siuksed asjad lõi?

2. Miks eeldad, et ta seda vajab? Vaevalt vajab selline kõikehõlmav olend inimeste pugemist ja vaevalt ta meid jälgib. See on inimese mõistsues loodud Suure Isa kuvand, kes meile miskipärast tähelepanu pöörab ja me vaimset perset pühib.

3. Vaba tahe ja ettemääratus eksisteerivad samal ajal korraga.
Vasta
#3
(19-04-2013, 23:47 )Balzzar Kirjutas: Minu avaküsimused ristiusust :

Kust on saanud selline väljend- ristiusk? See vist ainult eestlaste välja mõeldud väljend kristluse kohta.Ükski õige kristlane ei kasuta sellist väljendit...Mõni pealiskaudne pühapäevakristlane ehk kasutab ka.

Nendele 3-le küsimusele, kui hästi ka keegi ei vastaks, rahuldavat vastust ei saagi/ei mõistagi kui ise ei ole usus sees.

Vasta
#4
1. Selle küsimuse juures on oluliseks see, et religioonid määratlevad Jumalat kui Isikut. Segadus tuleb sellest, et väga vanad tekstid räägivad maailma loomisest ja siis astus mängu Jumal ehk nad tekkisid samal ajal. Järgnevad tekstist kas piiratusest tõlkimisel või tahtliku muutmise käigus panid Jumala paika ENNE maailma loomist. Maailm organiseerus ise luues ka Jumala ehk Maailma sisemise hinge. Jumal ei ole isik kes loob - Jumal on meie kõigi Jõud mis organiseerib ja suunab loomise protsessi aga ei määra selle tulemust. See on võrreldav kas taime või inimese kasvuga - Jumal annab info mille alusel see kasvama hakkab - juba eelnev aga teeb muudatused MILLISEKS see kasvab organism saab.
Seega Lutsifer oli LOOMING mille käitumist jategevust mõjutas keskkond. Tema Jumala vastalisus on subjektiivsus ja tema teod peegeldavad mitte seda mis toimus aga seda mida kirjutajad arvasid OMA vaatnurgast lähtuvalt mida Lutsifer VÕIS teha.

2. Jumal ei vaja seda - seda vajavad papid. Juba Jeesus ütles midagi sellist, et "minu isa maja on igas ühes sees" - mida üldjuhul tõlgendatakse just nii, et mingit templit ja vahendajat ei ole vaja - SINA oled see kes peab leidma SISEMISE rahu sest Jumal on igas ühes meist.

3. Me ei vastuta Jumala ees - me vastutame oma laste ees.
Vasta
#5
Esmalt võiks igaüks üritada kirja panna oma "maailmapildi", millest selguks üldisem arusaam, mida igaüks jumalate all mõtleb.

Minu maailmapilt on budismi ja teosoofia 7-peenkeha põhine, kus lisaks silmaga nähtavale füüsilisele kehale on veel hing (mis koosneb emotsioonikehast ja mentaalkehast), vaim (mis koosneb ühtsuse=buddhi ja vaimsuse=atma kehast), ning loojalikust kehast (mis koosneb monaadilisest=anupadaki ja jumalikust=adi kehast).

Jumalate "kese" asub vaimust kõrgemal (nirvaana tagustes kirgastes valguse maailmades), ehk loojalikel tasanditel (kus pole füüsilist lihakeha, personaalsuse ja isiksusteks jagunemise asemel on erinevad valguse varjundid, ning maiste valikvastuste seast valimise asemel on vabast tahtest midagi veelgi vägevamat, ehk "võime luua loomisvõimelisi olendeid").

Algne looja (ehk ürg-jumal, keda ei tõmmanud üldse jämedama ehk languse poole) mõtles erinevaid mõtteid, ning igast tema mõttest sündisid hetkega jumala-lapsed (nö pool-jumalad): ka neil (jumala lastel) oli "võime luua loomisvõimega olendeid".
Kuid paljud pool-jumalatest jumala-lapsed hakkasid kogema "tõmmet" jämedama poole, ning nende loomingu tulemuseks olid erinevad vaimud, keda tõmbas veelgi rohkem jämedama poole: vaimudel jäi languse tõttu vaid "mälestus" jumalikust loomisvõimest, mis asendus üha rohkem "vaba tahtega" - sellised langenud "pool-jumalad" ongi need, kes käivad maistes reaalsustes "jumalaid mägimas", ning loovad "süsteemi-meistritena" omale kasulike religioone.
Osasid vaime tõmbas veelgi rohkem jämedama poole, ning nad lõid hinge: hinges hakkas languse tõttu tuhmuma "vaba tahe", mis asendus võimalusega valida etteantud valikvastuste seast - siit tulebki väljend "anorgaanikud", st vaimolendid, kes ei suuda endaga siduda hinge ja füüsilist keha (kuid tahaks ikkagi kogeda jämedamat).
Osasid hingi tõmbas veelgi rohkem jämedama poole, ning nad lõid füüsilise keha: füüsilises kehas hakkas languse tõttu tuhmuma "võimalus valida etteantud valikute seast", mis asendus "fikseeritud reaalsusega", mida enam muuta ei saa.



Nüüd aga vastused:

1) Jumal (algse looja mõistes) tegeles vaid "loomisega", andes oma lastele (pool-jumalatele) vaba tahte koos võimega mõista oma tegude tagajärgi: ehk iga "langenud ingel" oli teadlik enda langusest, ning ka vastutav oma tegude eest.
Ehk siin tuleks kogu jumalate olemust puudutav mõistete süsteem veidi "ümber hinnata": see "kõikevõimas ja kõikenägev" on vaid "võimalus", kuid sellest olulisem on "igaühe teadlikus ja vastutus".
Analoogia: lapsevanemad teavad küll, et lapsed määrivad ennast poriloigus mängides täiesti ära - kuid laste otsese keelamise asemel lasevad nad lastel jõuda ise arusaamisele, miks poriloigus mängimine halb on (saad märjaks ja hakkab külm + riided on mustad ja ei saa teistele külla minna).

2) Jumal (kui algne looja) ei vaja enda kummardamist - kuid pool-jumalatest süsteemi-meistrid (võtke neid kui tulnukaid) vajavad enda kummardamist, kuna nii liigub "suunatud energia voog" nendeni, ning nad "toituvad" sellisest suunatud energia liikumisest.
Siit ka pärineb väide "jumalad sünnivad, kui neil on piisavalt jüngreid - ning jumalad surevad, kui neil pole piisavalt jüngreid": st kõik see käib vaid süsteemi-meistritest pool-jumalte kohta.

3) Kuna igaüks vastutab oma tegude ja mõtete eest ise, siis mis tähtsust siin omab see, kas jumalad näevad kõike seda või mitte - ennast pole ju mõtet petta.
Ehk teisipidi: isegi kui "teised jumalad" teavad, mida me teeme, siis see ei huvita neid, kuna me oleme ka ise jumalad (küll veidi langenud, aga siiki jumalad), ning vastutame oma tegude eest ise.

Ristiusu suurm häda ongi selles, et ta on sihilikult moonutanud inimeste maailmapilti meie "jumaliku olemuse" mõistmise kohapealt: st paljud inimesed arvavad, et nemad on mingid "mannetud inimese-jupikesed", ning kuskil "taevas" on kõikvägev jumal - kuid oma olemuse ja võimete poolest oleme me (inimesed) täpselt samasugused "jumalad", kuid meis on meie jumalike võimeid "maha surutud" erinevate religioonide poolt (a'la ära ise kartuleid kasvata, osta parem minu kartuleid).
Ehk igal inimesel on võimalik saada samasuguseks jumalaks, nagu ta kuulnud/lugenud on "jumala olevat": selleks tuleb vaid endas kaotada tõmme jämedama/maise poole, ning hakata huvi tundma peenemate tasandite vastu: nii jõutakse kehatusse Nirvaana vaimsesse maailma, ning selle taga olevatesse veelgi peenematesse maailmadesse, ehk ollaksegi "jumal pilvede peal".

Vasta
#6
Mul pole ühtki vastust, küll on mul aga küsimusi ja neist kõige tähtsam oleks järgnev:

Kui seda maailma juhib mõistuslik jumal, siis miks ta laseb selle olenditel kannatada, kui tema võimuses on seda loojana ära hoia?
Vasta
#7
(19-04-2013, 23:47 )Balzzar Kirjutas: 1. Miks Jumal, olles kõikvõimas/kõiketeadja, lõi vaba tahtega ingli (Luciferi), kelle ta karistuseks kukutas taeva kuningriigist kuna too ei nõustunud täitma tema tahet?

Võetud : EELK
Huvitav oleks kuulata nende inimeste omapoolset põhjendust, kes järgivad sellist (kristlikku?) maailmapilti.

(19-04-2013, 23:47 )Balzzar Kirjutas: 2. Miks Jumal vajab, et teda kummardataks ja austataks?
Aga igas teises Eestimaa kirikus sogatakse inimestele midagi sellist :
Youtube link, Jumal
Tõeline egomaniakk?


Vasta
#8
1) Jesaja 14:12-15, Heseekiel 28:12-18, Iiob 38:4-7, 1.Moosese 3:1-15, Iiob 1:6-7

Piibli alusel on teada, et Lucifer oli üks kõige kõrgemaid, ilusamaid ja täiuslikumaid ingleid või olendeid üldse, keda Jumal eales loonud. Ta oli võidud keerub (keerubid olid väidetavalt täis silmi ja siit küllap ka tänapäeva “Luciferi/Horuse kõikenägeva silma/kolmanda silma” sümboolika, mida iga organisatsioon või inimene, kes teda teenib, mingil moel ka presenteerib). See ilu, toredus, sära ja kõrge positsioon, mis Luciferile osaks langes küllap kergitas tema eneseuhkust veelgi ja istutas tema olemusse arusaama (ülbuse), et ta võib mingit moodi ise Jumala asemele astuda, Jumalaks saada (Jesaja 14:12-15 näitab sellist isekat suhtumist korduvate väljenditega “mina … ja mina …”; näha on, et ta mõtles ainult enda peale). Ta suutis endaga plaaniga nõusse saada 1/3 Taeva inglitest. Muideks seesama mõte oli ka see esimene pettus, mida Lucifer Eedeni aias esimestele inimestele edasi pakkus: “...teie silmad lähevad lahti /ehk siis piltlikult teie kolmas silm avaneb/, te saate teadlikuks heast ja kurjast ning te saate ise Jumala sarnaseks” (seda kõike propageerivad paljud vaimsed õpetused tänapäeval, selle suunas liigub ka teadus kui transhumanismi pooldaja; teadus küll soovib saavutada surematust füüsilises kehas). Ehk siis see pettus rõhus 3 aspektile – silmahimule (nägi…), lihahimule (…et puust oli hea süüa…) ja elukõrkusele (…et see pidi targaks või Jumala sarnaseks tegema). Neidsamu 3 pettuse aspekti kasutas Saatan hüpnootiliste tingimuslausetena ka Jeesuse puhul kõrbes, kui ta teda seal kiusas. Ehk lõpetuseks – patt, mis Luciferi olemuse ära rikkus oli temas endas tekkinud uhkus/kõrkus/ülbus/isekus. See nähtavasti tähistab ka patu ilmumise aega Universumisse tervikuna. See ilmus esile Luciferi enda vabast tahtest, mille alusel ta otsustas Jumala/Looja vastu mässama hakata. Nimi, mis talle enne langust antud oli Lucifer, kuid pärast langust sai sellest Saatan, kes maa peale välja visates sai selle maailma valitsejaks (Maa üle sai ta valitsuse, siis kui suutis Aadama-Eeva ära petta ja Jumala käsust üle astuma panna; enne seda oli Maa ülemvõim antud inimese kätte ja nüüd languse läbi langes see Saatana kätte). Ühtlasi kannab ta tiitlit “Õhuvalla Vürst” (Johannese 12:31; 2. Kor. 4:4; Efeeslastele 2:2), “vendade süüdistaja” (Ilmutuse 12:10), “kiusaja” (Mateuse 4:3; 1. Tess. 3:5) ja “eksitaja” (1. Mo. 3; 2. Kor. 4:4; Ilm 20:2-3).
Kuigi ta nüüd Taevast on välja heidetud ometi püüab ta oma trooni Jumalast kõrgemale tõsta. Ta seisab vastu kõigele, mida Jumal teeb, püüdes saada iga inimest enda võimu alla ja Jumala ning Tema kuningriigi vastu mässama. Saatan on ühtlasi ka kogu sõjatehnika (võib olla isegi kogu tehnoloogia), nõidumiste, kõikide maagia vormide, astroloogia, ennustamiste, herbalistika, talismanide ja amulettide; niisamuti kosmeetika, mis algselt üleüldse välja töötatud nõidumise eesmärgil, taga (selle kõige kohta annab hea ülevaate ka Eenoki raamat, et mida siis langenud inglid inimestele õpetasid).
Sellest kõigest hoolimata on Saatana saatus koos metsalise ja valeprohvetiga aga juba ära määratud. (Ilmutuse 20:10).

2) Eks inimene ikka annab kiitust või tänab kedagi/midagi selle eest, kui talle head tehakse. Niisamuti annab inimene ka tänu Jumalale täiesti omast vabast tahtest ja rõõmuga, kui ta mõistab, mida Jumal talle andnud on. Kui sa ei mõista, et keegi sulle head on teinud, siis sa ka küllap ei täna teda.

3) Ükskõik, kas Piibellikult või mitte, aga iga inimene vastutab ja annab ühel hetkel aru iga oma teo, sõna ja mõtte kohta, mida ta eales teinud on.
Vasta
#9
(19-04-2013, 23:47 )Balzzar Kirjutas: Minu avaküsimused ristiusust :
Vastused võivad peituda ka selles, et tegelikult ei loonud ennast Jumalaks nimetav midagi vaid lihtsalt leidis, et on hea oma võimu rakendada ja lasi mõjutatavate inimeste kaudu vajalikud jutud laiali enda ülistamiseks.
(20-04-2013, 11:41 )Balzzar Kirjutas: Aga igas teises Eestimaa kirikus sogatakse inimestele midagi sellist :
Youtube link, Jumal
Sogatakse inimestele midagi sellist Laugh
Kui sõnasõnaliselt jutlustataks, siis isegi läheks ja kuulaks korra ... "Ma olen üleni püha ning täiesti eriline ... Ma ei jaga oma loodut. Mina olen kade Jumal ..."
Vasta
#10
Vaata, kui sa inimesena siin elades lood näiteks mõne arvutimängu, teed mõne filmi või kirjutad mõne raamatu ja annad selle välja ning siis ilmub äkki sinu kõrvale teine suvaline inimene, kes ütleb sulle, et "kuule jagame seda loomingut, mis sa tegid, et ka mina saaksin selle kaasautoriks! Oleme mõlemad selle asja loojad! Ega sa ju pahaks ei pane?"

Mis sa arvad, mida sa kostad oma loomingu kohta või selle kaitseks?

Kui nüüd Jumal on kõik loonud, siis Copyright või autoriõigus kuulub ka Talle ja seda edasi ei anta või üle ei võeta niisama lihtsalt!
Küllap maised asjad peegeldavad ka mingil määral taevaseid asju.
Vasta
#11
(20-04-2013, 14:05 )Arlich Kirjutas: Vaata, kui sa inimesena siin elades lood näiteks mõne arvutimängu, teed mõne filmi või kirjutad mõne raamatu ja annad selle välja ning siis ilmub äkki sinu kõrvale teine suvaline inimene, kes ütleb sulle, et "kuule jagame seda loomingut, mis sa tegid, et ka mina saaksin selle kaasautoriks! Oleme mõlemad selle asja loojad! Ega sa ju pahaks ei pane?"

Mis sa arvad, mida sa kostad oma loomingu kohta või selle kaitseks?
Mitte keegi ei ole kaasautoriks olemisest rääkinud seega ma saan öelda ainult seda, et jagaksin oma loomingut sellele suvalisele inimesele vastavalt enda võimalustele. Kui ma elatuksin sellest loomingust, siis sooviks loomulikult mingit tasu (kui see on vajalik selleks, et selle tegevusega jätkata), aga kui mitte, siis võin ka isegi niisama oma loodut jagada.
Tsitaat:Kui nüüd Jumal on kõik loonud, siis Copyright või autoriõigus kuulub ka Talle ja seda edasi ei anta või üle ei võeta niisama lihtsalt!
Küllap maised asjad peegeldavad ka mingil määral taevaseid asju.
Kas sa oskad öelda millal autoriõigused välja mõeldi? Millal inimene nii ahneks muutus, et tahab (meelelahutusliku) loomingu eest viimasegi kopika teistelt ära võtta? Ja kusjuures seda ei tee mitte loojad ise vaid vahendajad...
Vasta
#12
Ok. Küllap ma siis ei täpsustanud piisavalt hästi, mida ma kirjutasin.
Ma mõtlesin autori isiklikke õiguseid, mitte varalisi õiguseid (mis tõepoolest mõeldud ainult rahaliste tehingutega).
Vasta
#13
Ma sain aru mida sa mõtlesid ja sellepärast kirjutasingi "Mitte keegi ei ole kaasautoriks olemisest rääkinud" ehk siis mitte keegi pole tahtnud kelletki õiguseid loomingule ära võtta kui autor suudab näidata, et see on tema looming. Jumala puhul on häda selles, et ei ole Jumalat kes suudaks näidata, et tema on just autor muul viisil kui uskumine sellesse mida räägitakse, aga see on sama hea kui põrsa kotis ostmine, millele tavaliselt viltu vaadatakse, samas kui Jumala jutu edasirääkijaid, ja ka Jumalat ennast, peab millegipärast uskuma. Ja uskumise puhul saad ehk isegi aru kui palju on võimalik sellega petta.
Vasta
#14
(19-04-2013, 23:47 )Balzzar Kirjutas: 1. Miks Jumal, olles kõikvõimas/kõiketeadja, lõi vaba tahtega ingli (Luciferi), kelle ta karistuseks kukutas taeva kuningriigist kuna too ei nõustunud täitma tema tahet?

Mina näen hetkel selliseid variante :

  1. Jumal polegi kõikvõimas ning tal puudub selgeltnägemise võime.
  2. Jumal teadis enne loomist, et tema looming hakkab talle vastu ning kogu mõte on oma võimu proovilepanekus.
  3. Jumal lihtsalt loob ja laseb kõik nö tuulde, teda ei huvita mis edasi saab.

Vasta
#15

Loominguga on sellised lood, et "täpselt sama" asja ei või järgi teha, kuid "sarnast" asja võib järgi teha - kuid ega siis algslet mingi asja väljamõelnule ju meeldi, kui keegi teine teeb sarnase toote.

Täpselt sama "loomingu pidurdamine" toimub ka vaimsetes ja taevastes eluvormides, kus üritatakse "pidurdada" endale ebameeldiva loomingu loomist: selleks mõeldakse välja igasugu orjastavaid religioone, ning vaimseid õpetusi, mis üritavad meis peituvat "jumaliku loojat" maha suruda, väites et me olme mittemidagi suutvad haledad lollikesed.

Ehk kui Eesti hakkaks omale ise autosid, lennukeid, kosmoserakette ja lendavaid taldrikuid ehitama, siis arenenud tööstusriikide poolt algaks üks suur seakisa ja maha tampimine mistahes meetoditega - täpselt sama on ka vaimses, kui inimesed üritaks ise "jumalateks tagasi saada" (milleks meil on jumala lastena täielik õigus): olemasolevad pool-jumalad üritaks meid kõige selle juures niipalju takistada kui vaid saaks, kuna nii kukuks nende "energia-kantimise süsteem kokku" kuna inimesed hakkaks oma "loomise väge" kasutama omaenda arenguks.
Vasta
#16
Jumal teeb seda kõike lihtsalt mängu ilust.
Igaviku serval istudes hakkab muidu igav.
Vasta
#17
Tsitaat Jumalat:
,,Ma ei saa tõestada ,et eksisteerin, sest tõestus eitab usku ja ilma usuta olen ma eimiski,,.
Vasta
#18
Ma soovitaks Balzzaril antud teema mõistmiseks nö "kõrvale heita" kogu ristiusu vildakas arusaam jumalast, ning kasvõi ajutiselt "omaks võtta" budismi ja teosoofia 7-peenekha põhine maailmapilt: nii vabaned eksitavast maailampildist, ning selgema maailmapildi raames kaotavad paljud küsimused juba eos oma mõtte.

Analoogia autosõiduga: kui autotee (7-peenekeha maailmapildi) asemel sõita teepeenral (ristiusu maailmapildis olemine), siis "valed eeldused" loovad tarbetuid kannatusi (elektripostid ja äärekivid lõhuvad autot, ehk antke mulle ometi tank = küsimus küsimuse otsa kuidas mõista jumalate olemust moondunud maailmapidi raames) - kuid niipea kui suunduda "õigele teel" (teepeenralt sõiduteele), nii kaovad ka segavad elektripostid ja äärekivid (moondunud maailmapildi poolt loodud väärkujutused ei sega enam jumalate olemuse mõistmist).

Vasta
#19
Kui sa elad Pühas Vaimus, siis sulle avaneb ka tegelikkus natuke teistmoodi ja sa mõistad kui imeline raamat tegelikkuses Piibel on. (ma mõtlen siinkohal eelkõige King Jamesi Piiblit, kuna selle puhul on umbes 600+ erinevust nii lausete, sõnade jms suhtes, mis kõikides teistes Piiblites muudetud või välja jäetud; ütleme, et KJV on vaimselt kõige sügavam). Seega ma seletan kõike lahti inglisekeelse KJV põhjal. Eesti keeles kahjuks asjade mõte hägustub, kuna sarnaseid sõnu kasutatakse eri asjade puhul. Inglise keeles on näiteks olemas taevas suure ja väikese tähega ja tähistab eri taevaid. Pealegi on seal veel taevad mitmuses, mis meil on kirjutatud ainsuses.

Las ma toon mõned näited.

Et Piiblit (vaadates seda kui Jumala Sõna) üldse mõistma hakata, siis peame vaatama esmalt, millisena Piibel kirjeldab Jumalat ennast.

Kõige olulisem on vast {1. Joh. 5:7-8}:
Sest kolm on, kes annavad tunnistust taevas: Isa, Sõna ja Püha Vaim, ja need kolm on üks. Ja on kolm, kes tunnistavad maa peal: Vaim, vesi ja veri, ja need kolm on ühel meelel.

See on väga oluline lõik Piiblis, kuna kirjeldab ära Jumala Kolmainulise olemuse ja üksolemise. See näitab hilisemas kontekstis ära ka selle, et Jeesus Kristus on seesama Jumal, Jumala aspekt, Jumala Sõna, mis sai hiljem lihaks, sündides läbi neitsi Maarja. (muidugi on Jumal veel ka kõikvõimas, kõikjalolev ja kõiketeadja – kolm ühes).

Järgmisena vaatame {Ro. 1:20}:
Sest tema (Jumala) nähtamatut olu, nii tema igavest väge kui jumalikku olemist nähakse, kui neid pannakse tähele, tema tegudes maailma loomisest alates, nii et nad (inimesed) ei saa vabanduda!

Mida see lause siis ütleb? Kuna Piibel on raamat, mis peab iseennast kinnitama, siis meie jaoks kolmainu Jumala avaldumise otsimiseks viitab see „...tema tegudele maailma loomisest alates“. Maailma loomisest räägib teatavasti 1. Moosese raamatu 1 peatükk ehk Piibli enda algus.

Kui me loomise algust vaatame, siis näeme, et kõikide asjade loomisel Sõna ehk Kristus rääkis. Kuna me eelnevast teame aga, et Jumal on Kolmainus, siis rääkis ta üheaegselt nii kolmel erineval tasemel.

(vahemärkusena veel niipalju, et Piibli loomislugu räägib 3 erineva taeva loomisest ja tähele on vaja panna, et mida loodi igavikus ja mida mitte, mida vaimses mõttes ja mida mitte)

Ehk siis kui Jumal rääkis 3 erineval tasemel, siis ka tema sõna ehk Piibel sisaldab kõike seda iseendas.

{1. Mo.1:1 / 1+1+1 = 3} „Alguses lõi Jumal taeva ja maa.“
3 erinevat osa on loodud – Aeg, ruum ja aine/mateeria;
Aeg väljendub teatavasti 3 kujul – minevik, olevik, tulevik (muideks kõik Piibellikud ennustused on samuti kolmesed, sisaldades osa, mis toimus minevikus, mis toimub olevikus ja mis saab toimuma tulevikus)
Ruumi moodustavad – pikkus, laius, kõrgus/sügavus
(*taevaid Piibli alusel on muideks samuti 3 – 1’ne taevas ehk terve füüline ja nähtav universum; 2’ne taevas, mis loodi pimeduse eraldamisel valgusest ehk viitab see ühtlasi ka piirkonda kuhu Lucifer ja tema langenud inglid visati ja see toimus loomulikult enne inimese loomist; 3’s taevas ehk inglite ja Jumala enda asupaik)
Mateerial on 3 põhiolekut – vedel, tahke, gaasiline

Kes usuvad aga plasma olekusse, mis eeldab spetsiifilisi ilmastikutingimusi, siis ka selle annab siit välja lugeda. {1.Mo. 1:3} „Ja Jumal ütles: Saagu Valgus!“ (muideks ka see lause on duaalse iseloomuga).

Seega juba nende 3 asja loomisel ilmneb Jumala kolmekordne loomus.

Kuna Jumal ise elab aga Igavikus ja ta lõi füüsilise maailma, siis omab tema sõna sageli veel ka duaalset tähendust (vaimset ja füüsilist/nähtavat). Ehk kui Piiblit nüüd lugeda, siis tuleb mõista, et iga lause võib täheldada nii vaimses kui ka füüsilises mõttes midagi. Kui viidatakse ka vaimsele, siis lauses sisaldub tavaliselt ka mingi sõna, mis annab meile vajaliku vihje. Muidugi tuleb ka kõigis asjades numbrid ja numeratsioon mängu (näiteks sõnade korduvus).

Kui vaimsetele asjadele vihjatakse, siis sisaldab see viidet üldjoontes kahele asjale:
Headus = valgus
Kurjus = pimedus

...

Üldjoontes on loomise lugu kirjutatud niivõrd mitmekihiliselt, et sellest saaks kokku panna puhtalt vaimse ja puhtalt füüsilise tekkeloo.

Nende kõigi peensuste lahtiseletamiseks oleks vast vaja aga üleüldse eraldi teemat.

Teine näide.
Kui me vaatame Piibli generatsioone Aadamast -> Noani, siis ilmneb samuti palju huvitavat.
Heebreakeelsetel nimedel või nende sõnajuurtel on igaühel teatavad tähendused ja kui me seda põlvnemist vaatame, siis on siin peidus üht-teist huvitavat.
Annan siis need vasted loetaval kujul (loe nimevasted kokku ülalt alla ja vaata, millise lause sa saad):
Aadam / inimene (on)
Sett / määratud
Enos / surelikuks
Keenan / kurbusesse (kuid)
Mahalalel / kiidetud-õnnistatud Jumal
Jered / laskub alla
Eenok / õpetades (et)
Metuusala / tema surm toob kohtumõistmise
Lemek / ahastuse-meeleheite
Noa /lohutuse-hingamise

Seega me loeme välja tõotuse Lunastaja tulemise kohta isegi nende nimede põhjal.
Piibel on palju palju sügavam, kui te arvatagi oskate!
Vasta
#20
(20-04-2013, 22:01 )lahendused Kirjutas: Ma soovitaks Balzzaril antud teema mõistmiseks nö "kõrvale heita" kogu ristiusu vildakas arusaam jumalast, ning kasvõi ajutiselt "omaks võtta" budismi ja teosoofia 7-peenekha põhine maailmapilt: nii vabaned eksitavast maailampildist, ning selgema maailmapildi raames kaotavad paljud küsimused juba eos oma mõtte.
Avaküsimused on ju ristiusu, mitte Balzzari, Jumala kohta seega kuidas tal on eksitav maailmapilt ja miks peab keegi ristiusust rääkides sinu vildakat maailmapilti ja Jumalat omaks võtma?

[iroonia]Ma hakkan siin foorumis islami ja teiste religioonide/uskude esindajatest puudust tundma. Saaks vaheldust risti- ja lahendusteusule.[/iroonia]
Vasta
#21
Pakun siis välja "tulnukate-usu" Bleh :

“Eksistentsil on põhjuse ja tagajärje “treeningsüsteem”. Nii saab hing areneda”

(mina saan aru nii, et vastloodud hing peab arenema, nii nagu seeme mullas, enne kui on võimeline kõrgemas elama, ja meie maailm ongi see “arenemine sõnnikus”)

“Kõik “jumalad” läbi ajaloo olid tulnukad. Iidsed inimesed kummardasid neid kui jumalaid või ingleid, sest inimesed ei saanud aru nende tehnoloogiast ja teadmistest. Nad nägid neid lendamas kosmoselaevadega, aga nad ei teadnud, mis on kosmoselaev: nad tõlgendasid seda objektina, millest nemad aru said. Kunstnikud kujutasid neid oma maalidel, et nad lendavad vankritega või tiibadega…Paljudel Egiptuse seinamaalingutel on näha tulnukatest sõnumitoojaid, kes kasutasid seda energiaseadeldist, et ravida inimesi ja muuta nende teadvust. Indias võid sa näha tulnukalist Shivat, keda on kujutatud koos energiaseadeldisega. Tulnuk-humanoidid ravisid selle seadeldisega (elu võti, ANKH) – see on ka põhjuseks, miks seda tuntakse kui tervendamissümbolit…See sümboliseerib DNA transformatsiooni, mis on ka spiraalikujuline ning tšakrate arengut, mida iidses sanskriti keeles kutsutakse kundalini’ks. Kundalini tuleb sõnast “kundala”, mis tähendab väändunud või rullunud. Kundalini energiat peaks ainult loomulikul teel arendama ehk avardades oma teadvust ja kasutades armastuse energiat. Kui sa proovid seda energiat liiga vara äratada, ilma, et sul oleks tarkust selle jaoks, võid sa põhjustada endale vaimseid häireid: siis hakkad sa vigu tegema ja looma negatiivset karmat ning blokeerima oma arengut. Selle energia aktiveerumine peab juhtuma loomulikul teel, õigel ajal…Spiraal “seadeldisel” sümboliseerib seda, kuidas sa arened mööda eluteed ülespoole.
...Kreeka jumalad ja Jeesus olid valgusetöölised…"

http://www.telegram.ee/maavaline/httpwww...XN-3UpUv6g
Vasta
#22
(19-04-2013, 23:47 )Balzzar Kirjutas: 1. Miks Jumal, olles kõikvõimas/kõiketeadja, lõi vaba tahtega ingli (Luciferi), kelle ta karistuseks kukutas taeva kuningriigist kuna too ei nõustunud täitma tema tahet?

2. Miks Jumal vajab, et teda kummardataks ja austataks?

3. Kuidas me vastutame enda tegude eest kui Jumalale on niivõinaa teada mida me teeme või kelleks me saame?

1. Lucifer - Koidutäht. Selle nimega kutsusid roomlased planeet Veenust. Vulgata tõlkimisel 5. saj. tõlkis püha Hieronymos kreekakeelse planeet Veenuse epiteedi heosphorus (koidutooja) ladina keelde luciferiks. Rooma mütoloogias tähendab Lucifer planeet Veenust ja veel mõnda tähte.

2. Jumal ei vaja, et teda kummardatakse ja austatakse. Jumal ei ole isiksustatud olend. Küll võib inimestel olla vajadus Jumala kummardamiseks.

3. Me vastutame oma tegude eest oma südames. Iga inimene ise loob oma saatuse. Teispooolsuses (erinevatel tasanditel) ei hinnata meie maapealseid tegusid mitte saavutatud maise rikkuse, vaid vaimse rikkuse järgi. Selle järgi, kas sünnime kõrgematesse maailmadesse või jäämegi samale tasemele, kus praegu oleme. Kõik on inimese enda kätes.

Kui keegi tahab teada, mis need kõrgemad maailmad on, siis võib lugeda näiteks Rudolf Steineri eesti keeles avaldatud teoseid.
„Kuidas saavutada teadmisi kõrgeimast maailmust?“ EAS, 1990.
„Kõrgeima tunnetuse saavutamine.“ Premark, 2004.
„Sissejuhatus antroposoofiasse.“ KRK, 1992.„Alfabeet kui inimsaladuse väljendus.“ EAS, 2000.
„Surmast ja inimhinge surematuse tähendusest.“ EAS, 2001.
„Salateadus üldjoontes.“ Tln. 1998.
„Kristlus kui müstiline tõsiasi ja vanaaja müsteeriumid.“ (2011)




Vasta
#23
Bal väntab ikka baka töö teema küsimusi. Valmis ei hakka saama või?
Kust sa võtad, et jumal on kõikvõimas? Seni pole ta suutnud luua endast võimsamat olendit, saamatu on see jumal...või argpüks.
Laugh
Vasta
#24
Lisan siis ka omapoolse nägemuse:

1. Miks Jumal, olles kõikvõimas/kõiketeadja, lõi vaba tahtega ingli (Luciferi), kelle ta karistuseks kukutas taeva kuningriigist kuna too ei nõustunud täitma tema tahet?

Miks näiteks meisterkokk, kes tahab valmistada rooga, mida ta kunagi varem pole teinud, peab seda õppima läbi algsete toidu toorainetega eksperimenteerimise otsast peale? (Teisisõnu, miks ei ole vaid Tõusev vaimsus piisav, ehk terviklikuks olemiseks on vaja ka Laskuvat vaimsust?

2. Miks Jumal vajab, et teda kummardataks ja austataks?

Jumal on teatud mõttes(teoloogilises käsitluses) ka kui kõrgem eesmärk või unistus, mis loob ja põhjustab arengulise protsessi kõrgema jumaliku sfääri suunas. Teisisõnu, iga püstitatud eesmärk vajab, et seda austataks, vastasel juhul pole tegu tõelise eesmärgiga. Ehk ka selleks, et saada mingi toiduroa valmistamisel meistriks, tuleks vastavat unistust ka austada.

3. Kuidas me vastutame enda tegude eest kui Jumalale on niivõinaa teada mida me teeme või kelleks me saame?

See, mida parajasti tehakse, see ka ollakse. Ja sisemiselt läbi usu tunnetatav kõrgem sfäär on õpilasele valgustavaks suunanäitajaks. Et areneda (meistriks saamise suunas), ei saa ühtegi etappi protsessis vahele jätta. Seega arengu protsess ongi jumalik ja sellest arengust lahusolevat jumalat pole olemas.
Vasta
#25
(20-04-2013, 10:35 )zen faran Kirjutas: ... Kui seda maailma juhib mõistuslik jumal, siis miks ta laseb selle olenditel kannatada, kui tema võimuses on seda loojana ära hoia?

Sest vastasel juhul puuduks inimestel ju vaba tahe ja otsustamisvõimalus. Samuti inimene ise ei õpiks ega areneks. Siiski on sellele kannatuse aspektile kõige loogilisem vastus karma. Kannatad selle pärast, et oled selle ära teeninud. Raske ja julm mõte ning kannatajat ei lohuta aga teisest küljest väga õiglane ja loogiline. Samuti ei tähenda see seda et peaks kannatajatesse kuidagimoodi kaastundeta suhtuma. Inimene kes jääb näiteks pommiplahvatuses jalast ilma, võis eelmises elus piinata loomi, neilt jäsemeid ära lõigates...

See on ilmselge, et planeet Maa ei saa olla paradiis, pigem koht kus peab elama erinevate probleemide ja pahede keskel. Paradiisi kui sellist pole Maa peal olemas.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuidas Jumal tekkis? MaRtIn 289 95,242 23-05-2020, 23:10
Viimane postitus: xcad
  Kas jumal(ad) on olemas või ei ole? Nielander 274 80,411 30-07-2019, 14:08
Viimane postitus: Q11
  Ja Jumal lõi inimese oma näo järele... Punahabe 155 62,520 07-11-2013, 12:54
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat