Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 Teed / 2 Valikut / 1 Võimalus (kristlik seisukoht)
#26
Kas isa siis ei loonudki maailma sellisena, nagu see on? Kas isa ei loonudki seda onu, kelle järele see laps kõnnib? Kas isa ei tea, mida ta teeb?
Miks isa nutab, kui ta saab aidata?
#27
Loe Piiblit ja sa saad kristlikus mõttes sellele kõigile ise vastused kätte. Alusta 1 Moosese esimesest peatükist, kus loomise lugu ära räägitud.

Selle teema esimeses postituses on link ka välisele pildile, kus kirjas, miks sellest "onust" sai vaenlane, kes kõike hävitada püüab.
...
Ja ma ütlen veelkord - VABA TAHE!
#28
Ma olen piiblit lugenud. Mitte küll päris läbi, aga enamuse vast siiski.
Vaba tahe ei selgita midagi. Inimest piirab alati tema rumalus ja rumaluse karistamine igavese piinaga ei saa kuidagi olla õigustatud. See jõhkrus on kurjast.

Või tahad sa öelda, et inimene valib ise omast vabast tahtest põrgusse minemise olles täielikult teadlik mis asi põrgu on?
Sa võiksid muidugi vastata, et muidugi teavad näiteks tänapäeva inimesed, kes on piibli lugenud, põrgust ja teest, mis sinna viib. No aga ei tea ju. On inimesi kes usuvad. On inimesi kes ei usu. Täie teadmise juures ei vali keegi igavest piina. Ilma selle teadmiseta ei saa ka kedagi põrgusse mõista, sest ilma selle teadmiseta piirab inimest teadmatus.
#29
Saatana üle on kohut juba mõistetud ja tema tulevik asub tulejärves, mis algselt üksnes temale ja tema inglitele mõeldud/loodud. Inimene käib omal vabal tahtel ise Saatana järel, kes oma õpetustega ta endaga sinna kaasa tõmbab. Põrgusse ei heideta kedagi, selle valivad inimesed ise. Teiseks valikuks on vahetult Jumala enda poolt pakutav pääsemisõigus, vabadus, Püha Vaim ja igavene elu. Asi seisneb vaba tahte alusel tehtavas valikus. Praegu selle kõige üle arutades tundub see kõik mulle äärmiselt sarnane selle valikuga, mida anti ka Aadamale ja Eevale Eedeni aias teha. Millise valiku tegid nemad?
Kui ma ütlen kellegile sõna Põrgu, siis mis sa arvad, et ta ei tea, millega tegu on? Selle vältimiseks on antud Jumala juhendid ja keegi ei saa siinkohal öelda, et ta ei teaks seda pühilist raamatut, kust selle kohta lugeda ei saaks? Nisamuti ma arvan, et enamus maailmast ikkagi teab, mis kristlus endast kujutab ja teab isegi seda, et selle alusel asub pääste Jeesuses Kristuses isegi kui nad Tema kohta midagi lugenud ei ole.

Müstikule: kuidas suhtestub Luciferi langus Hüperborea ja Atlantisega? Kuidas on sellesse segatud nefilimid ja anak (annunakid)?
Mul on tunne, et me ei saa vahetult kontrollida midagi 100% täpsusega, mis jääb kaugemale muinas-Egiptuse ajast, kuna audentsed materjalid puuduvad. Kanaldatud materjalid kristlikus mõttes võivad olla tulnud eksitajatelt vaimudelt, kes maskeeruvad kelleks iganes.
#30
Üks asi on vaielda vaba tahte olemasolu üle ja kui palju inimesed ikkagi teavad. Ok, ma teen siis järeleandmise siinkohal ja ütleme, et inimesel on olemas vaba tahe ja mõned valivad valesti. Jumal teda põrgusse ei heida. Inimene ise läheb. Jumal nutab, aga laseb minna. Olgugi et ta on kõikvõimas. Tagasiteed sealt ei ole ja ees on igavene piin.

Minu jaoks on ikkagi suht põletav küsimus, et miks ta sellist asja teeb. No ütleme, et tal on olemas mingisugune eesmärk inimestega, milleni meie vaba tahe võib viia. Mingi väga üllas eesmärk. Ütleme, et see pole lihtsalt tema teenimine, vaid ikka midagi üllamat. Kas see eesmärk on tõesti väärt kasvõi ühteainsat hinge, mis piinleb igavesti? Peale seda viimset kohtupäeva ta siis on paradiisis koos kuulekate lastega ja unustab mugavalt kõik neel lugematud hulgad, kes edaspidi selles tulejärves põlevad? No võibolla ei unusta ja poole silmaga nutab, aga midagi enam teha ju pole. Reeglid sai juba kord sellisena tehtud, et neist üle astuda ei saa. Las siis põlevad, ise ju valisid selle tee.

Sa ütlesid, et me peaksime olema piisavalt vanad, et teha vahet heal ja kurjal. Mis nipiga saab igavene kannatus hea olla? Milline eesmärk seda pühendab? Mina näen selles igatahes kurjust.
Kristlus on minu jaoks midagi hoopis muud, kui selle otsene tõlgendus. Kristlusel on oma kultuuriline väärtus. Otsene tõlgendus on aga lihtsalt ideoloogia ja ei enamat. Sealt leitav tõde on üpriski kaheldava väärtusega.
#31
Ma võin küsida ka siinkohal, et miks sa arvad, et Jumal ei muuda igat inimest kohe täiuslikuks olendiks niipea kui ta sünnib, et nad kõik võiksid minna otseteed teavasse? Kui sa selle küsimuse olemust mõistad, siis saad aru, et selline akt oleks samuti julm, kuna osad inimesed valivad täiesti teadlikult ja täiesti otse Saatana teenimise ja Põrgu selle asemele, et täielikult alistuda Jumala tahte täitmisele ja Vaimus elamisele siin maailmas. Jumal ei saa inimesi sundida igaveseks ajaks oma lähendusse, kui nad seda ei soovi. Seadus näeb aga selle otsuse tegemise ette siin füüsilises plaanis veel elades ja siin olles. Pärast surma seda otsust muuta enam ei saa, kuna siis võetakse vastu juba oma otsuse tagajärg igavikulises olekus. Paljudele inimestele meeldib elada pattude all ja nad ei tahagi ennast muuta, sest nad teavad, et niipea, kui nad Jeesuse kui oma päästja vastu võtavad, niipea nad peavad oma elusid ka muutma ja oma patulisest iseteadlikust elust ära pöörduma. Elukõrkus ja füüsilise maailma armastus on see, mis seda teha ei luba. Parem on teha kõike seda, mida ma ise tahan, kui seda, mida Jumal tahab...
Vaata! Jumal peab alati kinni oma Sõnast ja see, mida Ta selle läbi lubanud teha on, Ta ka alati teeb! See on Igavene, nii nagu ka Jumal on Igavene! Ja see rakendub kõige kohta, mida Ta Piiblis lubanud või keelanud on Igavesti! Seetõttu on ka igaühele antav kohtuotsus ja tasu Igavesed!
#32
Ükskõik milleks sundimine igavesti on julm. Enda lähedusse igavesti sundimine ja põrgusse sundimine.
Seadus näeb ette ... nojah. Kes selle seaduse siis tegi?

Oled sa siis nõus, et jumal ongi julm? Lihtsalt teha pole midagi ja ta ise ka midagi teha ei saa?
Minu nägemus asjast on igatahes selline, et elus on alati on olemas väljapääs. Ei ole olemas sellist asja, nagu igavene kannatus ja pole ka igavest naudingut. Ka surm on omamoodi väljapääs, sest surmas pole ei igavest kannatust ega igavest rõõmu. Ei pea siin kindlasti silmas elu probleemide vabatahtlikku lahendamist surma valimisega. Kui aga surm on nagunii vältimatu ja enne seda on vaid kannatused, siis on surm kahtlemata lahendus. Seega toetan ma ka eutanaasia praktikat, kui see on korrektselt lahendatud.
Selline asi nagu väljapääsematu igavene kannatus ei haaku kohe mitte kuidagi minu maailmapildiga. Sellele pole lihtsalt mingisugust õigustust ega põhjendust.
Sa ütled, et enamus maailmast teab, mis asi põrgu on. Ma ei ole nõus selles mõttes, et enamus maailmast ikkagi ei teadvusta endale seda. Kas igavest kannatust üldse saab teadvustada.
Isegi, kui sul oleks õigus ja enamus teaks karistusest ja sellest väljapääsust, siis enamus pole piisav. See, et enamus karistusi on õiglased pole piisavalt õiglane.
#33
Kuidas saab Jumal julm olla, kui Ta iseenda ohverdas meie kõigi pattude eest, et meil oleks igavene elu temas eneses. Ta andis iseenda meie kõigi eest. Surma kellegi teise eest minna, see on üldse ülim armastuseakt, mida üles näidata saaks. Surra selle eest, et igaühel, kes Temasse usub oleks igavene elu Temas eneses. Selle asemel, et surma võimu all edasi elada, andis Ta iseenda inimese eest, et lõhkuda selle mõju maailmas, kuna Surm ei suutnud Teda kinni hoida. Patt ei suutnud teda oma võimu alla saada, kuna temas polnud pattu, kuid ta võttis iga inimese patud enda kanda ristile ja purustas need ette ära. Inimene nüüd peab selle ise ainult Tema käest vastu võtma, sellesse uskuma.
#34
Mis asi on üldse patt? Minu arusaamist mööda on see midagi, mis on jumala tahte vastane. Kuidassaab jumalal olla pattu? Kuidas ta saab olla iseenda tahte vastane, et surm teda võtta saaks? Kui surm teda võtta ei saa, siis ei ohverdanud ta ju midagi. Mis tähtsust on ohvril, mida ta anda ei oleks saanudki? Ta kannatas ristil, aga see pole ju midagi paljude inimestega võrreldes.

Või on patt tulenev hoopis mingisugusest kõrgemast seadusest, mida isegi jumal ei kontrolli?
No olgu, jumal ise ju ei ohverdanud ennast otse. Ta saatis oma poja, kes on samal ajal tema ise ja veel püha vaim. See kolmainsuse teema on üpris keeruline. Kas see muudab midagi? Kas see, et ta on kolmeks lõhestunud mingil tasandil tähendab, et tal on kolm tahet, mis võivad üksteisega konflikti minna ja üks osa sellest kolmainsusest võib surra ja ... oeh. Võivad nad kõik kolm ka surra? Kuhu nad üldse läheksid, kui nad surnud on? Paradiisi ilmselt mitte, eks ole. Põrgusse siis?
Tõesti, kui kristlust hakata otse tõlgendama siis on see üks paras metafüüsiline segapudru minu jaoks.
#35
Patu olemus sai alguse Luciferist. Ja arvata võis, et see tõusis kuidagi esile tema olemuses selles suures säras ja hiilguses, mis temas oli. Eks vanasõnagi ütle - uhkus ajab upakile.
Kuna Lucifer oli Jumalale kõige lähemal olev ingel, siis küllap ta koges ja nägi Jumala hiilguses ka midagi sellist, mida teised inglid ei suutnud näha ja ta hakkas seda himustama, sest miks ta muidu tahtis Jumala asemele istuda...

1.Joh. 3 ütleb praktiliselt kõik ise ära (loe ka armastamise osa):

http://www.piibel.net/#q=1Jh%203

Vaata! Asi on tegelikkuses väga lihtne.

Kui inimene otsustab ümber sündida ja ennast Jumalale loovutada, siis siin on selleks palve.
Kui selle palve sõnadesse usutakse, siis saadakse ka patud andeks, kaob duaalsus olemuses ja maailma nähakse teisel kujul.
See kõik toimib Jumala armust ja usu läbi. Jumala armust, usu läbi.
Siin ei pea tegema midagi muud kui uskuma Jeesuse Kristuse kui Jumala Sõna lihakssaamist, pattude andeksamdmist Tema vere läbi ja et see ka tõeliselt aset leiab.
Andeksand kõigile inimestele ja oma pattude ülestunnistamine.
Osalus ja usk Jumalasse ja päästesse läbi Jeesuse vere.
Tempel, kus see kõik aset leiab on sinu enda keha!
...
Issand Jeesus Kristus! Ma langen ja alandan end täna Sinu ette põlvili,
Ma palun Sind, anna mulle andeks kõik minu patud,
Ma usun, et Sa surid minu eest ristil,
Ja et mitte miski muu, kui vaid Sinu veri suudab puhastada mind kõigist minu pattudest,
Jumal nii nagu Sina annad mulle täna andeks kõik, mis ma olen oma elus valesti teinud,
Nii annan ka mina andeks kõigile neile, kes minu vastu on eales eksinud,
Ma annan andeks kõigile neile, kes mind eales ära kasutanud,
Kõigile neile, kes mind eales solvanud,
Kõigile neile, kes mulle eales haiget teinud,
Ja ma loovutan oma südame Jeesuse Kristuse Sõna Valgusele,
Ma usun, et Jeesus Kristus mitte ainult ei surnud minu pattude eest,
Vaid, et Ta on ka tõesti surnuist üles tõusnud,
Ma tulen Tema ette südamega täis alandlikkust, ausust ja läbipaistvust,
Ma ütlen: Jeesus Kristus ole minu Jumal, minu päästja, minu prints ja minu kuningas,
Sinu ülestõusmise vägi, Sinu Püha Vaimu vägi sisenegu minu templisse tänasel päeval,
Ma otsustan tänasest päevast alatest käia Sinu Pühaduse valguses, Sinu Tõe valguses,
Ma otsustan seda kõike teha kõik oma allesjäänud elupäevad,
Ma palun seda kõike Jeesuse Kristuse nimel. Aamen

Kui see palve nüüd ära tehakse ja selle sõnadesse usutakse, siis on tunda oma olemuses õige pea muutust.
Jumal vabastab inimese patukoormast, võtab omandiõiguse Saatana käest üle ja inimene saab Püha Vaimu anni.
See, mis siis kogetakse on midagi sellist, mida Vaim igaühele erinevalt kogeda annab.
Minu puhul oli selleks vaimse tunnetuse mitmekordne võimendumine, kus ma tajusin tohutut Jumala armastust ja vaimselt suutsin ära näha, milline vaimne olemus igas vastutulevas inimeses asub, millist isandat ta teenib. Armastus, mis minu sisse Püha Vaimu kaudu tuli, ei vihka nüüd enam kedagi. Pigem avaldub see kurbusena nende suhtes, kes veel valel teel... Selles mõttes ma mõistan, mida Jumal tunneb kui oma kadunud lambukesi näeb.
#36
Vaata – patt on see, kui minu mina mõtleb, või teeb kellelegi halba. Iga patu heastamiseks kulub minu minal, või minu pühal vaimul, kaks korda rohkem headuse jõudu, kui on selle patu suurus. Jumalaga ei ole siin ilmas midagi pistmist. Jumal on inimeste enda väljamõeldis. Selleks et allutada teisi inimesi, oma tahtele. Ka maailma ei ole loonud jumal. Selle loomine ja tegutsemine, allub hoopis teistaugustele liikumise seadustele.
#37
Arlich, saad sa ise ka aru, mis teksti sa kokku oled kirjutanud? Vabandan väga, aga kas see on mõtleva inimese tekst? See pilt ja seal sisalduv info on nii uskumatu, et esimese hooga lõi tummaks. Ma lihtsalt ei saa aru, miks üks usk, religioon on nii uskumatult sallimatu, vägivaldne, verejanuline ja terroriseeriv teiste religioonide, uskumuste ja lihtsalt inimeste vastu. Kui inimene tõesti mõtleb oma peaga, siis saab ta aru, et see nö. jumal, looja või mis iganes nimega teda ei kutsuta, ei sekku ealeski sellisel tasemel kolmanda dimensiooni olevuste igapäevaellu ja ei ähvarda neid tulemere ja igikestvate piinadega pelgalt sellepärast, et inimene on sündinud ja elanud näiteks Indias. Näiteid on teadupärast veel ja veel, unustamata ära, et mida meie esivanemad siinkandis kaugelt enne kristlaste tulekut uskusid ja viljelesid. Jumal magas miskit maha, et nii hilja oma "väed" siiakanti saatis? See kõigevägevam, see looja, see jumal või mis iganes nimega me seda ürgset algallikat kutsume, ei hakkaks iialgi pärssima inimeste arengut mingite tobedate keeldudega ja seda enam on kummastav lugeda/vaadata seda sinu koostatud joonist. Loomulikult on seal joonisel ära toodud väga palju selliseid asju, mis tõesti kuulub prügikasti, aga seal on ka ära toodud sellised asjad, mis tõesti inimesi tema arengus edasi viivad ja arendavad. Jätan mainimata, mida ma pean prügikasti kuuluvaks, mida mitte. Igaüks vaatab ja saab sellest pildist aru vastavalt oma arusaamadele. Tulen tagasi korraks selle India näite juurde. Ütle palun, mille pärast on üks pisike ja tubli hindu ära teeninud igavese hukatuse selle eest, et ta on sündinud sellises paigas, elanud oma kogukonna keskel ja õppinud, uskunud ja järginud oma usku, sest nii on tehtud juba põlvest põlve? Või arvad sa, et see hindu teab täpselt, et tegelikult on ta Luciferi käsilane? Laugh Teada on ju nii maast-madalast õpetatud ja nii ta ka jätkab oma usunid ja traditsioonide edasiandmist nooremale põlvkonnale. Ta ei adu vähemalgi määral, et see kõik, mida ta õpib või edasi annab, oleks halb.

Mõtlev inimene saab kahtlemata aru, et kristlus ja selle igasugu alamliigid on vägivalla ja hirmu usund. Kristlus on nagu vähkkasvaja, mis endalegi aru andmata hävitab oma elu nimel kõik elava... Kristlus (hetkel lihtsalt oleme sellele keskendunud) on inimkonna kontrollmehhanism ja ei salli inimese arengut. See kõik on kui american dream, kus kõik hea saabuba kunagi kauges vanadusepõlves e. homme. Aga täna pead sa oleme meie kuulekas ori, või muidu...
#38
Kristlike valede vastu saab läbi loomise loo (genesis) mõistmise:

1) Algne Looja, ehk "tegelik Jumal" tegutes jumalikul adi tasandil, ning tegeles loomisega: ta andis igale loodule (jumalapojale, ehk vaimolendile) kaasa loomisvõime (et loodud saaks ka ise luua) ja "vaba tahte" (et loodud saaks ise valida hea ja halva vahel).
Selliste omadustega varustatud loodud (jumala lapsed) on teadlikud oma tegudest ja ka vastutavad nende eest - ehk algne Looja vaid loob, kuid ei sekku oma loomingusse hävingu abil.

Analoogiaks võiks tuua lapsevanemad, kelle sigitatud lastel on küljes suguelundid (et nad saaks ka ise lapsi luua), mõistus (et nad saaks ka ise uusi asju mõtteliselt luua) ja käed (et nad saaks ka ise asju füüsilisel tasandil luua) - ühtlasi annavad lapsevanemad lastele "hea hariduse ja kasvatuse", et lapsed suudaks niimodi heal ja kurjal vahet teha.
Kui lapsed kalduvad ikkagi "halvale teele" (languse analoogia), siis kogevad nad kannatusi (vangimaja) - kuid lapsevanemad ei taha mittekunagi tappa oma lapsi ära nende eksimuste pärast.


2) See "igavene elu" on igaühel niigi olemas vaimsel atma tasandil, mis ongi vaimu nö "põhi-olek", ehk kodu - seda "igavest elu" ei saa vaimult keegi ära võtta.

Seega on kristluse sõnum "anname teile igavese elu" täiesti vale ja eksitav: see "igavene elu" on meil kui igavikulistel vaimolenditel juba niigi olemas (lihtsalt lihakehas elades pole paljud sellest teadlikud).

Samuti on lausjama kristlaste väide, et nende jumal hävitab patuste vaimu: esiteks pole kristlaste jumal "algne looja", ning teiseks ei saa vaimses ilmas loodut hävitada: ehk vaim on igavikuline=surematu.


3) Hoopis teised seadused valitsevad aga tihedamas/madalamas "hingede maailmas", kus on võimalik selline nähtus nagu "hinge-kaubandus", ning "energeetilised vargused" - selle analoogiaks võiks tuua "metsloomade kodustamise", kus metsloom viiakse lauta elama, kus antakse küll sööki, kuid mingi aja pärast viiakse nuumatud loom tapamaja teenuseid kasutama.

Kogu see kristluse "raskuskese" ongi siia peidetud, ning piibli tsitaatide abil pole võimalik sellele jälile saada (kompartei manifesti abil pole võimalik kirjeldada leninlik-staalinliku terrori ulatust: selleks tuleb maailma vaadata "väljastpool kommunismi").

Ühesõnaga pole kristluse taga olevad tegelased mingi "Algne Looja", vaid on lihtlabased süsteemi-meistritest pool-jumalad, kes lõid omale kasuliku hinge-varguste süsteemi (ristiusu), mis toidab teist veidi peenemat hinge-varguste süsteemi (judaismi).
Selle mõistmiseks sobiks ühe VS tsitaadi mõte: "16 ristiusulist teevad 1 konksnina nägijaks, olles ise vaid juhmid patareid" - jällegi pole võimalik piibli-tsitaatide abil seda mõista: kuid praktilise selgeltnägemise abil näeks igaüks seda ise (kuidas ristiusu teispoolsus tõmbab kirikutes olevatest naistest loomiseks mõeldud kirka valguse ära).


Eestlaste jaoks on ristiusk ja kristlus "valed ja võõrad", mis on siia toodud "sõja ja orjuse abil" - meil eestlastel on oma usk ja maailmapilt, ning mingi Lähis-Ida sohilapse (Kristuse) plära ei peaks meisse puutuma.
#39
(01-05-2013, 05:56 )Jõhvikas Kirjutas: Arlich, saad sa ise ka aru, mis teksti sa kokku oled kirjutanud? Vabandan väga, aga kas see on mõtleva inimese tekst? See pilt ja seal sisalduv info on nii uskumatu, et esimese hooga lõi tummaks. Ma lihtsalt ei saa aru, miks üks usk, religioon on nii uskumatult sallimatu, vägivaldne, verejanuline ja terroriseeriv teiste religioonide, uskumuste ja lihtsalt inimeste vastu. Kui inimene tõesti mõtleb oma peaga, siis saab ta aru, et see nö. jumal, looja või mis iganes nimega teda ei kutsuta, ei sekku ealeski sellisel tasemel kolmanda dimensiooni olevuste igapäevaellu ja ei ähvarda neid tulemere ja igikestvate piinadega pelgalt sellepärast, et inimene on sündinud ja elanud näiteks Indias.

Nõukogude lõpuajal sattusin ka ühte sellisesse usuliikumisse, õigemini mind värvati. Naabrinaise poolt. Olin tollal täielik ateist. Ja see usuvool oli keelatud. Keelatud asi on magus (vähemalt minu jaoks Smile1). Ja "juttu jätkub hommikuni" stiilis hakkas asi mind huvitama.
Et kas tõesti on keegi kõrgem olevus olemas ja et kas ta täidab me soovid. Et kas tõesti võib tulla maa peale rahu ja küllus. Ah-jaa, me peame talle see-eest aga olema kuulekad lapsed, peame täitma AINULT oma issanda käske jne jne.
Kõik tundus väga lummav ja ma vist isegi uskusin seda ....kuni hakkasin ebamugavaid küsimusi esitama just selle Indias sündinud lapse "süüdiolemise" jms kohta.
Vastuseid ei tulnudki, vaid keerutamised. Et Issanda asjad olevat nii keerulised, et meie rumalad inimlapsed ei peagi seda kõike mõistma.

Ja siis... ma lahkusin sealt. Paha tunne oli tükk aega, nagu oleksin milleski SÜÜDI.

Aastad möödusid, avastasin hingerännakud, reinkarnatsiooni, para-webi (Smile), aurad, paralleelmaailmad, unenägude allikad jne. Ühesõnaga uue ehk siis MÕTTEKA ja ARENGULISE elu.

Ehk hakkab Arlich ka kord uuesti mõistma, kui õige see Jõhvika jutt on:

(01-05-2013, 05:56 )Jõhvikas Kirjutas: Mõtlev inimene saab kahtlemata aru, et kristlus ja selle igasugu alamliigid on vägivalla ja hirmu usund. Kristlus on nagu vähkkasvaja, mis endalegi aru andmata hävitab oma elu nimel kõik elava... Kristlus (hetkel lihtsalt oleme sellele keskendunud) on inimkonna kontrollmehhanism ja ei salli inimese arengut.
#40
Kui mitte-kristlikult vaadata, siis kogu selle kristluse teema juures läheb minu mõte Stargate SG-1 "Jumala" Ori juurde ning sarnasus on õõvastav. Mõnes kristlikus foorumis saaks sellise võrdluse eest automaatselt eluaegse bänni.

Üks Ori jüngritest:
[Pilt: stargatesg1ori.jpg]
#41
(30-04-2013, 13:10 )Arlich Kirjutas: Kui Jeesus ja Thoth nüüd mõlemad tõesti ülestõusnud meistrid oleks, siis miks ühe ilmumine teise kohe minema kihutab. Vastus anti mulle Püha Vaimu vahendusel selgelt, kui ma leidsin materjali, mis ütleb väga selgelt, et Thoth on Saatana üks aspektidest … Asi minu jaoks nüüd selge. Vale ei saa Tõe eest varjule pugeda. Saatan tõmbub alati tagasi kui Jumal oma hiilguses ja väes lagedale ilmub.

Sest Saatan teab, et tal on vähe aega ja et tõeline Kristus on iga hetk tulemas. Kristuse 2’ne tulemine on põrgu plaani motivaatoriks. Nad peavad sellega aga enne valmis saama, kui see nüüd aset leiab, sest Kristus laskub alla ühel hetkel ja toob maailma rahu 1000 aastaks (tõeline kuldajastu).

Seega, kas on siis mingi põhjus, miks sa ei peaks oma elu elavale Kristusele nüüd ja praegu kohe andma?
Miks sa ei peaks seda tahtma? Kas sa siis sured pigem omaenda pattudes ja hirmudes, ilma Jumalata? See tähistab sinu puhul ainult ühte asja – oma hinge kaotamist Igaveseks! Ilma teistkordse võimaluseta seda kõike parandada! Üks võimalus! Otsusta siis nüüd ja kohe!

Kuidas sa saad mitte armastada Jumalat, kui ta armastab sind rohkem kui sa ise ennast armastad?

Lugesin selle kõik läbi, enne lasin vaid silmad kiirelt üle.

Ja ...nuta või naera, täpselt sama jutt, mis 25 aastat tagasi. Kohe valus oli seda lugeda ja aduda, et mis lummus see inimeste mõistusest küll võitu saab, et nad selliseks orjameelseteks ja pimedateks lömitajateks muudab?

#42
Peaks olema kuidaginii,et kui keegi ennast tõekuulutajaks ülendab siis saab ta täie rauaga kaasa vastutuse oma sõnade õigsuse eest. Ehk siis antud juhul peaks ka Arlich olema sadakümme prossa kindel, et ta jahu ei aja.
A iseenesest on Arlich taibukas. Ta valis isandaks ikka kõvema venna wink
#43
(01-05-2013, 00:02 )Arlich Kirjutas: Loe Piiblit ja sa saad kristlikus mõttes sellele kõigile ise vastused kätte. Alusta 1 Moosese esimesest peatükist, kus loomise lugu ära räägitud.

Selle teema esimeses postituses on link ka välisele pildile, kus kirjas, miks sellest "onust" sai vaenlane, kes kõike hävitada püüab.
...
Ja ma ütlen veelkord - VABA TAHE!

I - Miks toimub karistamine? Sest keegi ei käitu/tegutse nii nagu me soovime. Ehk siis "pahandust" teinud kass saab tappa kuna ta ei tegutsenud nii nagu MINA soovin.

II - Inimese vaba tahe on illusioon, mille loob geneetika + keskkond.
#44
Ok. Mis ma siis siin vastan! Ma vastan nii nagu kristlane vastab ja nii nagu seda Piibel ütleb läbi Matteuse 22:35-40 peatüki.

Ja üks seadusetundja nende seast küsis teda kiusates:
„Õpetaja, milline käsk Seaduses on suurim?”
Jeesus vastas talle: „Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega!
See ongi suurim ja esimene käsk.
Teine on selle sarnane: Armasta oma ligimest nagu iseennast!
Neis kahes käsus on koos kogu Seadus ja Prohvetid.”

Kui te maailmas seda kõike nüüd teete ja Jumalat ja kõiki oma ligimesi armastate, siis pole ju kellegil teie kohta midagi öelda ja teie päralt on taevariik ja igavene elu.

Kui te Kristust järgida ei taha, siis kes teid selleks sundida ju saab.
Pole midagi teha, aga kristlikust seisukohast on olemas ainult Üks ja Ainus Pääsetee, milleks on Jeesus Kristus. Tema sai vaimses mõttes ukseks, mille läbi on antud Igavesed Tõotused neile, kes selle valivad.

Toon selle siinkohal siis täiendavalt välja.

Nõnda ütleb Jumala Poeg, kelle pea ja juuksed on valged nagu valge vill, nagu lumi, kellel on silmad nagu tuleleek ja jalad hiilgavad otsegu vasemaak, kelle käes on terav kaheterane mõõk, kes on esimene ja viimane, kes oli surnud ja on saanud elavaks, kellel on seitse jumala vaimu ja seitse tähte, kes kõnnib seitsme kuldküünlajala vahel, kes on Püha, Tõeline ning kelle käes on Taaveti võti ja kes avab ja ükski ei sule; kes suleb ja ükski ei ava:

1) kes võidab, sellele annan ma süüa elupuust, mis on Jumala paradiisis!
2) kes võidab, sellele ei tee teine surm mingit kahju!
3) kes võidab, sellele ma annan süüa varjule pandud mannat ja annan temale valge kivikese ja kivikese peale kirjutatud uue nime, mida ükski muu ei tunne kui aga see, kes selle saab!
4) kes võidab ja otsani peab minu tegusid, sellele ma annan meelevalla paganate üle ja ta peab neid karjatsema raudkepiga, nõnda nagu saviastjad lüüakse pihuks ja mina annan temale koidutähe!
5) kes võidab, see riietatakse valgete riietega ja mina ei kustuta tema nime eluraamatust ja ma tahan tunnistada tema nime oma Isa ees ja kõigi tema inglite ees
6) kes võidab, selle ma teen sambaks oma Jumala templis ja tema ei lähe sealt enam välja ja ma kirjutan tema peale oma Jumala nime ja oma Jumala linna nime, Uue Jeruusalemma, mis maha tuleb taevast minu Jumala juurest, ja oma uue nime.
7) kes võidab, sellele ma annan istuda ühes minuga minu aujärjel, nõnda nagu minagi olen võitnud ja istunud ühes oma Isaga tema aujärjele.

Muideks KJV võrreldes on teistes Piiblites Põrgu vähemalt 30 korral asendatud teiste sõnadega nagu surm, haud, sügavik, surmavald.

Üks näide Matteuse 10:28 (siin on see küll veel alles)
"Ja ärge kartke neid, kes ihu tapavad, hinge ei suuda aga tappa, pigem kartke teda, kes võib nii hinge kui ihu põrgus hukata!"
Karm, kas pole? Tõde on vahetevahel karm ning mitte alati kõrvale meelepärane kuulda!

Igal juhul ma palvetan teie kõigi eest, et Jumal teie silmi avaks ja te näeksite, mis maailmas teoksil.

Kui teile kristlus ei meeldi, siis olgu nii. Valik on teie. Kui te aga Kristuse vastu võtate, siis teate ka nüüd, mis selle alusel on õige ja mis väär.

Usku, Lootust ja Armastust teile kõigile ja suurim neist olgu Armastus!
Jumal õnnistagu teid teie tegemistes.
#45
(01-05-2013, 13:36 )Arlich Kirjutas: 5) kes võidab, see riietatakse valgete riietega ja mina ei kustuta tema nime eluraamatust ja ma tahan tunnistada tema nime oma Isa ees ja kõigi tema inglite ees
/-/
7) kes võidab, sellele ma annan istuda ühes minuga minu aujärjel, nõnda nagu minagi olen võitnud ja istunud ühes oma Isaga tema aujärjele.

Nii, nii ja mis on selle Jessukese ISA nimi, ole kena ja anna rumalal teada? Jahve või...?

Siin üks pildike ja tekstike Jahvest

#46
(01-05-2013, 13:36 )Arlich Kirjutas: Ok. Mis ma siis siin vastan! Ma vastan nii nagu kristlane vastab ja nii nagu seda Piibel ütleb läbi Matteuse 22:35-40 peatüki.

Just, aga meie soovisime, et vastaks Arlich/hing, mitte hüpnotiseeritud hüpiknukk. Vabandust väljenduse pärast.

Mina ei soovi istuda Issandaga koos aujärjel, et pealt vaadata, kuidas mu sõbrad ja sugulased Armageddonis tapetakse seetõttu, et nad ei kuulu samasse usuliiki.
Pole ju tähtis, kas nad on halba teinud või elanud laitmatut elu.
Kui nad teiega sama usku pole, siis igavest elu ette näha pole.

Sa ei vastanud ju tegelikult oma südame järgi, sest loomulikult on sul kahtlusi, oled ju inimene.
Kuidas saab "jumala" armastus olla suurem ema armastusest, kes samuti oma elu annaks kõhklematult oma lapse eest ja see ema kindlasti ei naudiks kogu maailma inimeste mõrvamist seetõttu, et nad samasse usulahku ei kuulu.

"6) kes võidab, selle ma teen sambaks oma Jumala templis ja tema ei lähe sealt enam välja ja ma kirjutan tema peale oma Jumala nime ja oma Jumala linna nime, Uue Jeruusalemma, mis maha tuleb taevast minu Jumala juurest, ja oma uue nime."

Ma ei taha mingi sammas olla, vaid soovin seda, et kõik inimesed koos areneksid siin Maal, aktsepteeriksid üksteist, hoolimata nende uskumustest ning tooksid rahu Maa peale.
Jehhoova meetodid on verised, need ei too iial rahu ega paradiisi Maa peale. Ja kui Jeesuse-sugune oligi maa peal, siis ta vajuks häbist maa alla, et selline jultunud tüüp ennast tema isaks peab ja rahvaga räigelt manipuleerib.
#47
Kui ebakindel peab üks inimene seesmiselt olema, kui ta hirmsasti aujärjel istuda tahab.
Ja samas kui küüniline, kui ta suudaks teiste hukkumist pealt vaadata .

Ning ehk kui hirmul peab olema üks inimlaps, et ei taipa küsida, kui ajaarvamine oli enne Kristust ka, siis kuidas siis ilma temata toime tuldi?
Ning miks vaatamata kahele aastatuhandele miskit muutunud pole, samas kui meil siin kahe aastakümnega inimeste ja maaga nii palju toimunud on ??



#48
Kui satanist Sigmund Freud, kes ise kuulus Bnai Brith illuminaatlikusse rühmitusse (kes Albert Pike "Moraalid & Dogma" alusel teenivad Luciferi kui oma Valguseandjat, kui oma jumalat) väidab midagi kristluse kohta, siis kas võib see olla üldse tõsi. Info, mis lähtub eksitaja enda doktriinist võib mõelda seda "Jahvet" ehk Tetragrammatoni, keda nemad oma maagias ise kasutavad ja sellel pole tõelise Piibli Jumalaga midagi pistmist. Piibli Jumala kohta on keelatud kuju tegemine ja kui nüüd isegi Kolmainu Jumalana Teda vaadata, siis ei saa me seda isegi võrdkülgse kolmnurgana või triquetrana kujutada, kuna need ei väljenda Tema tõelist olemust ja on sümbolid hoopis sellele olemusele, kes püüab end Tema asemele upitada. Kas siis ikka pole veel arusaadav, et Saatan ise püüab oma doktriinides kõike vastupidi pöörata, pea peale pöörata. Kui sa mingeid keerulisi jooniseid vaatad, siis sageli tuleb nende tõeline varjatud deemonlik tähendus esile kui sa nad tagurpidi pöörad. Miks sa arvad, et on olemas termin Antikristus? Kas on selles midagi pea peale pööratut, mis püüab esineda tõelise Kristusena ehk?

Vaata! See, mis ma tõotuse 7 punktina välja tõin on Ilmutuseraamatus selgelt kirjas 7 koguduse all. Mina ei ole seda kirja pannud, vaid Jumala Püha Vaim läbi apostel Johannese...

Kõige muu kohta on minu vastused juba eelnevates postitustes olemas.
#49
(01-05-2013, 00:26 )Arlich Kirjutas: Müstikule: kuidas suhtestub Luciferi langus Hüperborea ja Atlantisega? Kuidas on sellesse segatud nefilimid ja anak (annunakid)?
Mul on tunne, et me ei saa vahetult kontrollida midagi 100% täpsusega, mis jääb kaugemale muinas-Egiptuse ajast, kuna audentsed materjalid puuduvad. Kanaldatud materjalid kristlikus mõttes võivad olla tulnud eksitajatelt vaimudelt, kes maskeeruvad kelleks iganes.
Nimi Lucifer oli iidsetes kultuurides lihtsalt valgusolend. Rooma mütoloogias tähendas Lucifer planeet Veenust. Teda on seostatud ka Hyperioniga, kes äratas ellu halbu vaime.
Alles ristiusus sai Luciferist Jumala ülbe ja saamatu vastase Saatana nimesid.
Nefilmid sinna ei olegi segatud. Nefilmid on umbes 32 000 a. tagasi enne suurt veeuputust Maale laskunud kosmosetulnukate ja inimeste tütarde järeltulijad.
See on iidne Eenoki raamat, mis kirjutab, et nefilmide verest sündinud on oma esivanemate vaimu tõttu määratud Maale hukatust tooma.
Võib-olla, et mingi klikk tõepoolest valitseb meie üle muistsest ajast saadik, kuid teine valitsev pool Läänemaailmas on just kristlus.
Sellega ei taha ma öelda, et usk Jeesusesse oleks vale. Jeesuse püha vaimu peab aga ise kogema ja kui ei kogeta, siis sellest kõigest, millest kirjutad, enam aru ei saada.
Jeesus ja tema ema Maarja saadeti Maale just selle iidse Hüperborea poolt, millest tänapäeval enam midagi ei teata. See Hüperborea tsivilisatsioon oli varasem isegi ajastust, mil nefilmid Maale saabusid.
Mis sellesse puutub, et me ei saa midagi kontrollida ja kanaldused võivad valed olla, siis sellega nõustun, kuid leidub iidseid ehitisi, mis on vanemad Egiptuse ajast.
Kunagi rääkisid sa näiteks Bosnia püramiididest. Nende vanuseks on pakutud 12 500 aastat.
Suurt püramiidi ametlikult nii vanasse aega dateeritud ei ole.
Muuseas, ka Malta saarel kummardati Maa-ema nii nagu Eesti muistses uskumuses. Malta megaliittemplid on dateeritud küll III a.tuh-sse eKr, kuid ka Maltat on peetud Atlantise asupaigaks.
Vanu iidseid templeid ja kiviringe (dolmeneid, megaliite) on Maalt leitud muidugi väga palju, kuid Vana-Egiptuse iidse kultuuriga need ei seostu.
Ka Rama impeerium Indias jääb sellest Egiptuse värgist välja.
Atlantise iidsest kultuurist ma niipalju ei tea kui sina, aga enne Atlantist oli ju veel Lemuuria tsivilisatsioon. Ja Lemuuria ajast olevat meil Eestis veel vaimolendeid - haldjaid (näidiseks müüt Murueidest ja ta tütardest).
Kristluse kohta veel nii palju, et paavstid nimetavad end Jeesuse mantlipärijateks, aga Peetrus oli müsteeriumide reetja, kes salgas kolm korda Jeeuse maha, kaasaarvatud see osa Jeesuse õpetusest, mis oli seotud Suure Jumalanna taastamise ja usu terviklikuks tegemisega.
Jeesuse taotluseks oli küll Suur Jumalanna taas au sisse tõsta, kuid tal ei läinud see korda.
Ma tõesti ei tea, kas oleme praegu samas kriisis kui oldi Atlantise langusajastul, kuid tundub, et enne inimesi elas Maal ka üks valgustunud rass, osa nendest jäid Maale inimesi õpetama, teine osa lahkus tähtedele. Need on hüperborealased.
Viimased suured sõjad, mis meie planeedi pimedusse paiskasid, toimusid hilis-lemuurlaste ja atlantlaste vahel. Atlantise langust ja suurt sõda on kujundlikult kirjeldanud India eepos "Mahabarata."
Võib-olla ei ole mingit Antikristust üldse olemaski. See võib olla naispoolus (Emajumalanna), mis kristluses maha vaikiti.
Loodan, et ei solvanud sinu uskumisi.
#50
Tänud Müstik,

Need killukesed ja arusaamad kõik väga vajalikud! Seepärast ka küsisin.
Jah Atlantisest ja kogu selle olemusest on mul üpris põhjalikud materjalid olemas ja ma seon neid kõiki megaliitehitiste, nefilimide, langenud inglite jms. KJV ise räägib korduvalt Beliali Poegadest ja nende tegemistest, seega tugev seos siin olemas...

  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat