•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eutanaasia
(26-01-2019, 13:09 )Eithea Kirjutas: kannatustevaba elu on inimväärikas elu ja ikkagi arenenud ühiskonnas ka inimõigus

Sa üritad Igavikus olevaid väärtusi üle kanda maistesse sfääridesse: siit tulenevad vastuolud sinu maailmapilti.

Vaatame seda "kannatuste vabadust" tasadite lõikes:

1) Igavikus (atmas = nirvaanas =null-reaalsuses) pole pooluseid, ning seega pole Igavikus ka kannatusi ... kuid samuti pole seal ka arengut/muutusi ... kui kehatuna igavikus kaua viibida, siis ilmneb teatavat laadi "igavus-igatsus", ning hakatakse kehastusse tahtma (seda ei ilmne vaid siis, kui kõikvõimalikud maised elukogemused omandatud on: nö "ringluse lõpetanutel").

2) Loojalikes aegruumides (budhi tasandi 7 alamtasandit = kabalistide 4+3 kõrgemat maailma, arengumaagidel 7 kõrgemat arengutasandit jumalast värviliseni) on poolused (loomine & häving), ning seega on seal ka kannatused ... taolise kasti esindajateks on Viikingite Thori-legendi tegelased, Muinas-Egiptuse Isised-Osirised, Vana-Kreeka 12 olümpialast, budistlikud jumalused, jne: kõik nad olid oma kaas-aegsetega tülis/sõjas, ning kogesid seeläbi ka kannatusi.
... Seega võiks Eithea selle kasti isiksused veelkord läbi analüüsida (nad on ilmselgelt põhjuslikusest kõrgemal), ning teha parandused oma maailmapilti.

3) Inimesele omases põhjuslikuse tasandis küll nähakse põhjuseid, mis loovad tagajärgi (nii saaks näiteks mistahes haigustest vabaks), kuid ka siin on kannatused (kuskil pole öeldud, et algsete põhjusteni peaks "valutult" jõudma, st paljud jõuavad põhjusteni läbi enda kannatuste).

4) Veelgi madalamas looma tasandis on "hea & halb", ning siin on kannatused (kass sööb hiire ära).
5) Sama veelgi madalamal taime tasandis, kus on "nõme & lahe" (keegi ütleb midagi nõmedalt solvavat, ning see ongi kannatus).

Kokkuvõte: kannatuste-vaba on alates Igavikust, kuid maised aegruumid pole kannatuste-vabad.

------

Siis oli veel mingi moondunud nägemus, justkui surma eelsed "valud-kannatused" raiskaks ära nö "suremise energia".

Läbi näite saaks ehk selgemaks:
a) Purjus sopa-joodik jääb külmal talve-ööl rentslisse magama ... käed-jalad külmuvad ära (valu-kannatus) ... aeglaselt tajub ta oma keha/aju jahtumist/kustumist ... ühel hetkel on nö "elamiseks vähe", ning algab nö "suremise protsess" (keha täitub soojusega, pinged kaovad, miski ei tõmba enam lõppenud keha külge tagasi) ... st rentslis kogetav surnuks-külmumise-kannatus ei kuluta nö "suremise energiat".
b) Küll aga kulutab "suremise energiat" lähedaste lein (nuuks-nuuks, olid küll jotka, kuid vähemalt tegid mingeidki kodutöid ... tule tagasi ... väää, nuuks-nuuks ...) ... nii ei lasta surnul "ära heita" eeterliku & tunde keha (läbi leina ollakse seotud), ning surnu jääb energiapuudusel nö "kinni" kahe maailma vahele.

Analüüsi taoline temaatika veelkord läbi: nii jõuad arusaamisele, et kui kannatuste tõttu on nö "elamiseks vähe", siis algab "suremise protsess", mille jaoks on viljastumise käigus "reserveeritud" kindel kogus energiat (seda "suremise energiat" aga pole kuskilt võtta näiteks kunst-viljastamise käigus).
Vasta
(26-01-2019, 13:09 )Eithea Kirjutas:
(26-01-2019, 11:50 )olematu Kirjutas:
(26-01-2019, 11:21 )Aadu66 Kirjutas: Asja olemuse on tabavalt välja toonud Tallinna Ülikooli vaimse tervise professor Airi Värnik eilses Postimehes:

"Meie kultuuris on eutanaasia ja assisteeritud suitsiidi lembus tekkinud vulgaarindividualismi arenguga, kus permanentset naudingut või vähemalt kannatustevaba elu peetakse inimõiguseks."

Paremini asja olemust ja ebardlikkust enam väljendada ei saagi!
Teie kannatage, palju sisse mahub . Elage o m a väärtushinnangutega kooskõlas .

Võtke oma rist selga, ja teiste mahakukkunud ka , kui turjale mahub, ja kannatage .

Absoluutselt nõus olematuga ja ma ütleks, et kannatustevaba elu on inimväärikas elu ja ikkagi arenenud ühiskonnas ka inimõigus, ütleks isegi, et see on üheks isiksuse arengumootoriks ( kannatav, piinatud ja näljane jms ei ole võimeline arenema s.o. alandatud inimene). Kannatuste vaba elu vulgaarseks kuulutajad õigustavad tegelikult teistele kannatuste tekitamist s.h. piinamisi, tapmisi ja parasiteerimist jms, tuues lisa õigustuseks ka kannatanute karma.
Muideks maise raha ekvivalent sealpoosuses on energia ja seda ei ole vaja ära kulutada/annetada siit lahkudes jne läbi piinade jms, väga vajalik on säilitada ensele energiat, seega eutanaasia tegemise motiiv peab olema õige, sama kehtib ka enesetapu korral, kus õige minek on rahulik ja rõõmus.

Siin tuleb mängu see, mida kannatuseks pidada. Tänapäeval peetakse kannatuseks, et laps peab koolis õppima, et tööl peab tööd tegema, et tuleb hoolitseda oma laste ja oma vanemate eest, et elu tuleb elada ja kõik! Kannatusteks peetakse kohustusi. Inimõigustest kisatakse, aga mitte inimkohustustest. See meeletu egoism, mis sellisest inimõiguse ja vabaduse kisast paistab, on tegelikult ikka päris jube! Mina tahan ainult mugavalt elada ja kõik! Kõik, kes seda takistavad, ka minu lähedased, on tagurlikud ja arenematud idioodid! Ikka üsna jube on teada, et sind tegelikult ka ümbritsevad sellise mõtlemisega inimesed. Tõesti on.
See trend pressitakse vägisi just nimelt nn arengu ja väärtuste nime all. Trend, kus inimeselt võetakse ära ja naeruvääristatakse kõike, mida on sajandeid peetud pühaks, mis on lahutamatult seotud inimlikkuse mõiste ja olekuga. Kõik see, mille nimel inimene on läbi ajaloo võidelnud ja mille nimel elanud, võetakse ära. Ära on võetud, maha tallatud, naeruvääristatud isamaa ja rahvustunne, rassitunne, sinu keel ja kuuluvus. Ära on lörtsitud perekonna institutsioon. Hoolega käib päris laial rindel pedofiilia legaliseerimine, seega on võetud ära ka laste hoidmise-kaitsmise püha kohustus. Nüüd on siis ka inimese eksistents, alati vaieldamatult pühaks peetud elu ise, kuulutatud rämpsuks, mida võib minema visata kes, kus ja millal tahes.
Mille nimel läks võitlusse juba kiviaja mees? Oma territooriumi, oma hõimu, oma järeltulijate, omade elu nimel. See kõik on nüüd moodsa inimese poolt taunitav, naeruväärne! See pole väärtus, seda tuleb häbeneda!
Kõik see, mille nimel inimene oli valmis võitlema, on juba peaaegu hävitatud. Ja kui pole millegi nimel võidelda, siis inimene ju ei võitle, vaid teeb vaikselt tööd ja naudib oma vabadust ja inimõigusi. Kellele see kasulik on, arvake ise.
Vasta
Eee...Mannu... kuidas „Just nii“??...
Energia on energia. See jutt jällegi taandub usule, et inimese sees on keegi ,kes ületab surma. Ja sellel minul on nüüd ka teispoolsuses taskus raha (energia).
Tähendab, ma püüan selgitada. Ei ole olemas kahte reaalsust. Üks on. Ainult Üks Mina eksisteerib. Hetk oli eile sama mis Ta on täna ja sama mis Ta on homme. Kas Hetkel on eelmised elud või tulevased? Ei ole.
Tunneb Ta aega? Ei.
Saab Ta endale midagi juurde lisada? Ei. Ta on täiuslik.
On võimalik Tal midagi kaotada? Ei. Ta ei oma midagi.
Kas Hetk kannatab? Ei. Mille tõttu?
Ma kasutan meelega sõna Hetk, muidu väljend Jumal tekitaks liigset segadust. Mida oleme lugenud, inimesed kes on Jumala sõna kasutanud ja....no isegi filmid mõjutavad. Kes on näinud Jim Carreyga „Bruce Almightyt“? Jumal tuleb maale, võtab inimese kuju...ja mis kõige valem on....nagu Jumal mõtleks.
Nüüd, inimene ei saa midagi ise teha (joogatamised, meditatsioon jne), et Hetkele (Jumalale) ligineda. See on kui Ta Ise Otsustab ( vale sõna küll aga kuidagi peab kirjeldama) Ärkama hakata. Siis kaigub ainult Üks sõnapaar Hetke huulilt – Mina Olen. Ja Sina Ise oledki Tema...Smile
Vasta
(26-01-2019, 14:50 )Aadu66 Kirjutas: See trend pressitakse vägisi just nimelt nn arengu ja väärtuste nime all. Trend, kus inimeselt võetakse ära ja naeruvääristatakse kõike, mida on sajandeid peetud pühaks, mis on lahutamatult seotud inimlikkuse mõiste ja olekuga. Kõik see, mille nimel inimene on läbi ajaloo võidelnud ja mille nimel elanud, võetakse ära. Ära on võetud, maha tallatud, naeruvääristatud isamaa ja rahvustunne, rassitunne, sinu keel ja kuuluvus. Ära on lörtsitud perekonna institutsioon. Hoolega käib päris laial rindel pedofiilia legaliseerimine, seega on võetud ära ka laste hoidmise-kaitsmise püha kohustus. Nüüd on siis ka inimese eksistents, alati vaieldamatult pühaks peetud elu ise, kuulutatud rämpsuks, mida võib minema visata kes, kus ja millal tahes.
Mille nimel läks võitlusse juba kiviaja mees? Oma territooriumi, oma hõimu, oma järeltulijate, omade elu nimel. See kõik on nüüd moodsa inimese poolt taunitav, naeruväärne! See pole väärtus, seda tuleb häbeneda!
Kõik see, mille nimel inimene oli valmis võitlema, on juba peaaegu hävitatud. Ja kui pole millegi nimel võidelda, siis inimene ju ei võitle, vaid teeb vaikselt tööd ja naudib oma vabadust ja inimõigusi. Kellele see kasulik on, arvake ise.

See inimelu rämpsusk kuulutamine ei toimunud mitte nüüd, vaid toimus juba siis, kui enamik hoolega veel REFi ja IRLi, Keski ja Sotse valis, siis kui loomakaitse seadused tulid, kuid sotsiaalhartat ei ratifitseeritud. Loomal sai olema rohkem kaitstud kui inimesel, kes võis vabalt ja uhkelt prügihunnikus lebada, lastega võis/b vabalt tänavale tõsta jne... ja nüüd on saabunud eelnenule lõppvaatus, kus nõrgemad juba lüüakse lihtsalt maha, kusjuures enam ei toimu see nõrgematega vaid kõigiga, kes hakkavad eristuma teatavatest markeritest.
Vasta
(26-01-2019, 14:46 )lahendused Kirjutas:
(26-01-2019, 13:09 )Eithea Kirjutas: kannatustevaba elu on inimväärikas elu ja ikkagi arenenud ühiskonnas ka inimõigus

Sa üritad Igavikus olevaid väärtusi üle kanda maistesse sfääridesse: siit tulenevad vastuolud sinu maailmapilti.
/-/

Minu maailmapildiga maises olekus on kõik korras ja seni kuni ma olen siin, maistes sfäärides püüan ma pürgida loom-inimesest natuke kõrgema teadlikkusega olendiks lähenedes igavikulistele väärtustele, mis on minu arengu tee.
Vasta
Kõige ligem reaalsus Sinu päris Minale on sügav (unenäguteta) uni. Aga see on ka inimese seisund (kolm seisundit tal ainult on). Näha võib väga palju "asju". Nende "asjade" mõte seisneb selles, et tekitada huvi Nägija vastu. Kes näeb?....See on nüüd see küsimuste küsimus.
Aga etteruttavalt pean mainima, et sellele pole intellektuaalset ehk mõtet rahuldavat vastust ...Smile
Vasta
(26-01-2019, 15:26 )Q11 Kirjutas: Kõige ligem reaalsus Sinu päris Minale on sügav (unenäguteta) uni. Aga see on ka inimese seisund (kolm seisundit tal ainult on). Näha võib väga palju "asju". Nende "asjade" mõte seisneb selles, et tekitada huvi Nägija vastu. Kes näeb?....See on nüüd see küsimuste küsimus.
Aga etteruttavalt pean mainima, et sellele pole intellektuaalset ehk mõtet rahuldavat vastust ...Smile
Selline asi oleks tore jah mõnede arust. et kõik oleks inimesst välja imetud, nii et enam unesidki ei näe .

See tähendab seda, et aju ei otsi enam lahendusi, ega väljapääsu .
Vasta
(26-01-2019, 14:50 )Aadu66 Kirjutas: Kõik see, mille nimel inimene oli valmis võitlema, on juba peaaegu hävitatud. Kellele see kasulik on, arvake ise.
Uuele maailmakorrale loomulikult. Ja globalistidele. Siin ei ole enam midagi arvata. NII ON.


Vasta
Maailmas on kaks halba - liiga vähe ja liiga palju.

Sama kannatustega. Kannatused mõõdukas annuses käivitavad arengu, kuid liiga suures koguses peatavad selle, sest kogu inimese energia kulub kannatuse talumiseks. Areng on toimunud siis, kui ollakse teadlik, miks kannatatakse ja võetakse samme kannatuse ületamiseks. Kannatamine ise ei anna mitte midagi, annab kannatuse ületamine. Kas sisemiste või väliste vahenditega.
(26-01-2019, 14:46 )lahendused Kirjutas: Siis oli veel mingi moondunud nägemus, justkui surma eelsed "valud-kannatused" raiskaks ära nö "suremise energia".
Läbi näite saaks ehk selgemaks:
a) Purjus sopa-joodik jääb külmal talve-ööl rentslisse magama ... käed-jalad külmuvad ära (valu-kannatus) ... aeglaselt tajub ta oma keha/aju jahtumist/kustumist ... ühel hetkel on nö "elamiseks vähe", ning algab nö "suremise protsess" (keha täitub soojusega, pinged kaovad, miski ei tõmba enam lõppenud keha külge tagasi) ... st rentslis kogetav surnuks-külmumise-kannatus ei kuluta nö "suremise energiat".
Ebateadlikult suremine saab toimuda jah selle kaasasaadud energiapaketi arvelt. Kuid kui tahta surra teadlikult, ise surma ajal toimetades (...???...), pärast surma oma mina kokkukogudes ja ma ei teamis veel, siis see tahab ikka üht-teist lisaenergiat ... Tiibeti budismis on selle jaoks aitajad suremise ajal ja pärast surma, kes sind nö käest kinni talutavad.

Euroopa kultuur juba antiikajast hindab kõrgelt aga ebateadlikku, une pealt suremist. Eks seepärast nendega pärast surma toimubki nii, et nende surnud on omaenese varjud allmaailmas, kust ei saa edasi ega tagasi.

Olendist põhjustatud enesetapp imeb inimese energiast tühjaks (mainitud olendi aga priskeks-priskeks), niiet temast pärast surma ainult varjuks jätkub, veel kahvatumaks varjuks kui surnukskülmunud jota.

Aga ega ma ju ka ei tea, kas ja kuidas. See kõik just nii, kui mulle paistab. Mujal vaadates paistab teistmoodi wink

Vasta
"Tiibeti budismis on selle jaoks aitajad suremise ajal ja pärast surma, kes sind nö käest kinni talutavad.
"..Võibolla Sa kustutad selle ära ja nii aga ma ikkagi ütlen..Ära nagu liigselt loe selliseid asju. Veelvähem ära usu. See ei ole nii. Sul tekkib pilt...ja see pilt hakkab Sind mõjutama...ja Sa hakkad seda uskuma...Smile
Vasta
(26-01-2019, 18:32 )Q11 Kirjutas: "Tiibeti budismis on selle jaoks aitajad suremise ajal ja pärast surma, kes sind nö käest kinni talutavad.
"..Võibolla Sa kustutad selle ära ja nii aga ma ikkagi ütlen..Ära nagu liigselt loe selliseid asju. Veelvähem ära usu. See ei ole nii. Sul tekkib pilt...ja see pilt hakkab Sind mõjutama...ja Sa hakkad seda uskuma...Smile
Pole vähimatki põhjust kustutada.
Aga selle Tiibeti-teooriaga ma siiski arvestan. Usun ja ei usu samal ajal Smile

Vasta
(23-01-2019, 16:08 )Q11 Kirjutas: Sul Naut on isiklik valu, muidu selliseid küsimusi ei tekkiks. Sa kannatad. Püüad leida vastuseid. Kuidas seda valu ära võtta? Tark elab Metsas, Tema oskab Sulle vastata...Smile
(23-01-2019, 15:47 )Q11 Kirjutas: Ma formuleerisin ebaselgelt. Küsimus oli mis vahe on minna metsa ja jätta "mulje" MITTE* enesetapust või sooritada selgelt loetav enesetapu akt
See kui inimene jaksab minna metsa enesetappu sooritama näitab mitte füüsilise keha hääbumise lõppu vaid inimese Üksilduse Valu...Sad

inimese Üksilduse Valu on kõige täpsem kirjeldus vabasurma minejate seisundi kohta
Vasta
Veidi sellest üksildusest... Keegi väidetavalt tõlkis selle https://www.psychologytoday.com/us saidilt ja see hakkas eestikeelses võrgus levima.

1. Üksildus ei sõltu sellest, kui palju sõpru ja sugulasi su ümber on. Selle tunde taga on hoopis suhete kvaliteet (õigemini selle puudumine) — kas sinu ja su lähedaste vahel on piisavalt tugev emotsionaalne side.

2. Rohkem kui 60% üksildastest inimestest on abielus. Kui sa ei saa või ei taha oma abikaasaga oma südamesoove ja rõõme-muresid jagada, tekitabki see tunde, et oled täiesti üksi ja partneriga pole midagi ühist. Sellises suhtes inimesed siiralt usuvad, et partner ei suuda neile enam pakkuda sellist tugevat sidet ja tuge nagu neil tegelikult vaja on.

3. Üksildus paneb sind oma suhetele teise pilguga vaatama. Piisab ainult sellest, et meenutada neid hetki, kui end õnnetult ja üksildasena tundsid, et su suhete kvaliteet ja väärtus su silmis hoobilt väheneks. Veel rohkem haiget saamise hirmus hakkavad üksildased veelgi rohkem eralduma — nad liiguvad vaikselt eemale inimestest, kes võivad neid ennast halvasti tundma panna. Selsamal põhjusel ei julge ka enam sõbrad temaga ühendust võtta.

4. Üksildus on nakkav. Kui sa tunned end üksikuna, hakkad märkama enda ümber ka teisi üksikuid. Üksildased inimesed jäävad üksi ka sotsiaalmeedias.

5. Üksildus tekitab sulle külmavärinaid. Päriselt. Kui tunned end kehvasti, langeb su kehatemperatuur ja sul võib ka tegelikult täiesti soojas toas jahe olla.

6. Üksildus tekitab su kehas kriisireaktsiooni. Vererõhk tõuseb, kolesteroolitase samuti ning kõik füüsilised ja psühholoogilised stressireaktsioonid hakkavad tööle.

7. Krooniline üksildus on suureks ohuks südame-veresoonkonnale. Mida kauem sa end üksildasena tunned, seda suurem surve su südame-veresoonkonnale tekib ja loomulikult ei ole keha mõeldud nii suure surve all kaua vastu pidama.

8. Üksildus paneb põntsu ka su immuunsüsteemile. Kurva, õnnetu ja üksikuna oled haigustele vastuvõtlikum.

9. Üksildased õpilased ei reageerinud gripivaktsiinidele pooltki nii edukalt kui seltskondlikud ja rõõmsad koolilapsed, selgus Inglismaal läbi viidud uuringust.

10. Üksildus on sama ohtlik kui suitsetamine. Arvesse võttes kõiki eelpoolkirjeldatud negatiivseid asju, mida üksildus sinuga teeb võib kokku võtta, et üksildus ja suitsetamine on su kehale võrdselt kahjulikud. Veel üks näide — üksildastel inimestel on 14% suurem enneaegse surma risk kui neil, kes on ümbritsetud heade ja rõõmsate sõpradega.
Vasta
Eutanaasia piirid avarduvad: vägistamisest traumeeritud 17-aastane tüdruk lasi end Hollandis ametlikult ära tappa.

Hollandis lõpetati eutanaasia teel 17-aastase Noa Pothoveni elu, kuna tüdruku sõnul ei suutnud ta enam taluda talle lapsepõlves osaks saanud seksuaalsest väärkohtlemisest tingitud hingevalu.

Päev enne elu lõpetamist kirjutas Arnhemi linnas elanud Noa sotsiaalmeediapostituses, et ta küll hingab veel, aga enam ei ela.

Varem kirjutatud autobiograafias pealkirjaga “Võita või õppida?” selgitas tüdruk, et talle lapsepõlves osaks saanud pilastamiste ja hiljem ka vägistamise tagajärjel kujunes tal välja post-traumaatilise stressi häire, depressioon ja anoreksia.

Pilastamist koges ta 11- ja 12-aastasena, vägistamise ohvriks langes ta aga 14-aastaselt. Häbitundest ei julgenud ta sellest kellelegi rääkida.

Noa sõnul ei olnud tema otsus elust lahkuda impulsiivne, vaid hästi läbi mõeldud.

“Tulen kohe asja juurde: maksimaalselt 10 päeva pärast olen ma surnud. Olles aastaid võidelnud, ei ole mul enam jaksu. Lõpetasin söömise ja joomise juba mõne aja eest ning pärast mitmeid arutelusid ja hindamisi otsustati lubada mul elust lahkuda, kuna minu kannatused ei ole talutavad,” kirjutas ta.

“Kantuna hirmust ja häbist elan ma nende kogemuste valu iga päev uuesti läbi. Olen pidevalt hirmul, pidevalt valvel. Ja ma tunnen endiselt, et minu keha on räpane. Minu koju on sisse murtud – minu kehasse – ja seda ei ole kunagi võimalik ümber pöörata.”

Oma viimased tunnid veetis Noa koos murest murtud sõprade ja perega, paludes neil mitte tema otsust kahtluse alla seada, kuna otsus oli lõplik.

“Antud juhul seisneb armastus minna laskmises,” ütles ta.

Noa otsusega nõustus ka tema ema.

Päev enne eutanaasia teostamist külastas Noad ka minister Lisa Westerveld, kelle esimene kohtumine tüdrukuga leidis aset mullu detsembris.

“Oli väga kena temaga taas kohtuda. Ühtlasi oli see väga ebareaalne. Noa oli väga tugev ja samas väga avatud. Ma ei unusta teda kunagi. Me jätkame tema võitlust.”

Hollandis võivad eutanaasiat taotleda lapsed alates 12-eluaastast. Eutanaasia elluviimise eelduseks on siiski arsti hinnang, et lapse kannatused on talumatud.

Seaduslikult aktsepteeritud eutanaasia piirid on aga alates eutanaasia seadustamisest 2002. aastal märkimisväärselt avardunud.

Ka Eestis on viimasel ajal korduvalt märku antud, et tuleks alustada ühiskondlikku arutelu eutanaasia seadustamiseks. Teiste seas on teema tõstatanud õiguskantsler Ülle Madise.

https://objektiiv.ee/eutanaasia-piirid-a...KpzZj2Cc6Y
Vasta
Päris kurb lugu. Oleks määratud tüdrukule sellised keemilised ravimid, mis Ta ego kas täielikult alla surunud või kutsunud egosurma esile, siis poleks ka keha hävitamist vaja läinud...Sad
Vasta
See vist ikka päris nii polnud, nagu Objektiiv kirjutab ... nii vähemalt tundub praegu. Mis minister see Lisa Westerveld nüüd ongi seal Hollandis? Mina leidsin otsinguga, et ta on parlamendisaadik, ning kogu lugu on üldse suht segane. Mõned väljaanded oleksin nagu kiirustanud selle uudisega, korralikult lugu uurimata. No selline mulje jääb
Vasta
(05-06-2019, 18:17 )Q11 Kirjutas: Päris kurb lugu. Oleks määratud tüdrukule sellised keemilised ravimid, mis Ta ego kas täielikult alla surunud või kutsunud egosurma esile, siis poleks ka keha hävitamist vaja läinud...Sad

Muudest kanalitest https://www.thesun.co.uk/news/9221159/de...hood-rape/

https://www.dutchnews.nl/news/2019/06/aw...suffering/

Vastuseks Lorenzile.

Kuid olulisem oli Q11 reageering.

Kas sa Q11 tõesti arvad, et keemilised ravimid, mis suruvad alla kellegi ego või haiged ja õnnetud tunded, toovad sellele kehale (ja hingele, kui seda veel peale keemiat alles on jäänud), mingit elumõtet edasi eksisteerida?

Mina ei tea vastust. See on lihtsalt neutraalne küsimus.
Vasta
Asi areneb. Kõigil on vabavalik, keegi ei pea kellegi heaks või mingi hirmu pärast elama. Ala tapad end ära siis põled põrgus, keda kotib Laugh ? Õnneks on selline asi nagu eutanaasia ja areneb edasi, inimesed saavad sedasi inimlikumalt lõpetad enda keha elu kui nad seda soovivad. Ei pea kuskilt kõrgelt alla hüppama, surnuks sõitma, põlema panema ja mis iganes koledaid tegusid veel tegema selleks. Saab kõigile meeldivamalt. Kui ikka ei meeldi siis ei meeldi. Elu peab olema elamist väärt. Selle väärtuse tekitab iga indiviid ise.
Vasta
"...mingit elumõtet edasi eksisteerida?..."
Selles see asi ju ongi...mõte arvab ,et ilma temata pole enam eksisteerimisel "mõtet"...Smile
Vasta
(05-06-2019, 19:53 )Q11 Kirjutas: "...mingit elumõtet edasi eksisteerida?..."
Selles see asi ju ongi...mõte arvab ,et ilma temata pole enam eksisteerimisel "mõtet"...Smile

See eeldab, et hinged, kes soovivad lahkuda praegustest kehadest, kas haiguste, kuritarvitamiste või muude põhjuste tõttu, ei suuda elada ilma mõtteta.
Suudavad küll.
Mõte pole nii oluline.
Praeguses ajastus kehastuvad hinged, et saada emotsionaalseid elamusi/kogemusi- armastust, vihkamist, kurjust, eufooriat, mõnitamist, headust, kurjust, andestamist jne.
Kui nad lahkuvad, sest ei pidanud vastu, siis vaimne maailm ei mõista neid ealeski hukka. Kõik teevad ja peavadki tegema seda, mis nende hing/ südametunnistus/sisetunne/kõhutunne ütleb. Kõik on õige suures plaanis.
Vasta
Nojah, Sa vist tead, et ma ei poolda sellist eraldiseisva hinge kontseptsiooni. Kui väidaksid, et sinu Hing ja minu Hing on Üksjasama, siis oleksin nõus.
Kes ei suuda elada "ilma mõtteta" on ikkagi juurmõte ehk ego, mina olen "keegi" ja "mina" kannatan. Üksviis kuidas "ta" end "elus hoiab",või "mina ei suuda enam elada".
See, et ükskõik mis juhtub on jah Õige. Kui Päike paistab siis ta paistab, kui vihma hakkab sadama siis sajab, kui tuleb mõte, et võtaks tassi teed, siis see tuleb. Need nähtused on kõik paratamatud ja Õiged...Smile
Vasta
Loomulikult...Smile
Vasta
Haletsusväärne haige pask.
Vasta
Päris paljud uudiskanlid vist teatasid sellest eutanaasia juhtumist. Kui mina seda googeldasin, siis nägin parajat segadust. Osad väljaanded on oma lugu ka nüüdseks parandanud.
https://www.washingtonpost.com/nation/20...55ab7da15d
The Sun on ka veits sõnastust muutnud
https://www.thesun.co.uk/news/9226640/gi...-raped-14/

Ta vist otsustas ennast surnuks näljutada, pere ja ametivõimud otsustasid mitte vahele segada. Selline versioon tundub välja kooruvat. Keegi ksuagil meediaorganisatsioonis pane kergel pange ning teised rääkisid seda lugu edasi, et ta elu eutanaasia teel lõpetati. Kuigi jah, Hollanis on eutanaasia seaduslik, ning aastal 2017 kasutas seda võimalust umbes 6600 inimest.
Vasta
(05-06-2019, 18:17 )Q11 Kirjutas: Päris kurb lugu. Oleks määratud tüdrukule sellised keemilised ravimid, mis Ta ego kas täielikult alla surunud või kutsunud egosurma esile, siis poleks ka keha hävitamist vaja läinud...Sad
Härra Q -le peaks ka keegi sellist tabletti pakkuma, siis ta ei arvaks, et hea ja tore on kellegile teisele mdagi peale suruda, või temas midagi alla suruda .

(05-06-2019, 19:33 )Tundlik Kirjutas: Asi areneb. Kõigil on vabavalik, keegi ei pea kellegi heaks või mingi hirmu pärast elama. Ala tapad end ära siis põled põrgus, keda kotib Laugh ? Õnneks on selline asi nagu eutanaasia ja areneb edasi, inimesed saavad sedasi inimlikumalt lõpetad enda keha elu kui nad seda soovivad. Ei pea kuskilt kõrgelt alla hüppama, surnuks sõitma, põlema panema ja mis iganes koledaid tegusid veel tegema selleks. Saab kõigile meeldivamalt. Kui ikka ei meeldi siis ei meeldi. Elu peab olema elamist väärt. Selle väärtuse tekitab iga indiviid ise.

Ei ole nõus , üldsegi mitte . See on see illusioon , mis luuakse , et ise . Vanasti tekitas väärtuse ise .Millalgi enne riikide ja raha teket . Nüüd enam ammu mitte .
Praegune väärtus on ülekantud mõttes " narkootikum " , mis aitab inimesel järgmisel päeval üles ärgata .

Ma arvan , et paljud elavad ainult lootusega, et miski muutub . See neid püsti hoiabki .
Ise saab inimene ainult sellega oma eksitentsi kergendada, et ta lõpetab liigse kogumise .
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat