Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vaatluseks.
#1
soovin avada vaatluseks ja lugemis-mõtteks lugude vihiku.
lood lugudena on segi-paisatud järjestuses - valige nendest üks ja üritage lugeda sel moel ei suundute mõttes kirja.
mõista on raske ja kas peabki kuid võiks - kõik need on meie lood.
mil ei mõista endi lugusi loode ja lugude paljususes/paljus ei saa me kunagi mõistma enda olekut siin mil ütleme inimene ja ei mõista tegelikult mida mõtleme inimesena.
kas kehana või mõttena -- teisi nimetusi ei esitle - nad on absurdsed.
soovin et ei avalduks ütlusi kommentaaridena.
võite esitleda mõtet ja mitte midagi muud.
mil puudub mõte - las jääb vaikus - vast kuuleme siis midagi - ütlematusest.
http://lugvi.blogspot.com/2013/05/lugu.html
#2
Uitmõte: kas mõttena läheb arvesse siia postitatud mõtte sisu ja olemus ainult teema alustaja vaatepunktist ning eelistustest lähtudes või võib seda teha ka enda omadest lähtudes? Ja kui ei ole kindel postituse sobivuses, siis kas peab enne mõtte avaldamist teemaaalustajale U2U saatma siia teemasse postitamise loa saamiseks?
#3
kas häirib mõte - vaatluseks.
kas peab kõigile olema luba mil ütlusi halvas ei küsi luba keegi.
#4
Ei häiri midagi, aga sinu eelnevaid mõtteavaldusi silmas pidades arvasin heaks täpsustada.
#5
Kas õigekirjast lugupidamine on tõesti nii vastuvõetamatu?
Põhimõtteliselt ei kasuta suurt algustähte?
Üldjuhul on lõpuks nii kujunenud- kes elementaarsel tasemel kirjutada ei oska ja põhimõtte pärast ignoreerib kirjakeele reegleid, selle kirjutised on ka seosetu jura.

"soovin avada vaatluseks ja lugemis-mõtteks lugude vihiku."
Lugemis-mõtteks? No halloo.

"mil ei mõista endi lugusi loode ja lugude paljususes/paljus ei saa me kunagi mõistma enda olekut ...."
Ma olen küll rumal inimene, aga mitte nii rumal et minagi aru saaks.
#6
õigekeelsus ja õige keelsus.
mis on sinu arvates keel.
kas keelena suus või mis mil on eesti keeles sõna sõnana.
vaata ise mil moel kirjutad.
esitlen teisiti.
kas saad aru - kui jah pole veel kadunud olek reeglite ja kokku kirjutiste rägastikus.
ja mis on seosetu jura mil samas esitlesid täpselt sama.

meenutan põhiseadust.
§ 40. Igaühel on südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus.
§ 41. Igaühel on õigus jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele.
Kedagi ei tohi sundida neid muutma.
§ 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil.

on väljendatud mõtet - sõnu kirjutatakse kokku mil ei mõista sõna tähendust.
kokku kirjutades muutub mõte - sellest tuleb aru saada.
raamides olek ei tähenda et tead midagi.
ei soovi vestlust ja vastan selleks et anda mõista mil moel piiratakse mõtlemist.
miks oled para-webis.
kas selleks et olla kõiges selles raam mõistes või otsides muud siinsest elust.
kas tead mil moel tuleme siia - mida tähendab tegelikult reincarnacion - sellise sõnastuses mil tegelikult on ta re /kordus/ in /sisendus/ carnatcion - karnatsioon.
mil karn ütleb eesti mõttes olijale midagi muud - loom olekut turu mõistelises müügis.
siis mis on mis - oskad endale ütelda või öelda - mõlt /mõttelt/ ta on öel ja mitte seotud mõttega üte vanas eesti sõnas.

nii palju sellest.
milleks oled nimes rumal.
ju siis oled mil puudub elu ja elamise kogemus.
siin oleme inimesed enda nimes.
kes on teised.
nende õigetes nimedes.
mil ei mõista tahtmist end esitleda teistele selles - ei mõista veel inimeseks olemise mõtet.
mitte nii inim e seks.
inimene elades /olles/ seks.
sõnal ei ole teisi tähendusi - ainult üks ja see onn. nimetav.
nimetav nimetades end õiges ja ainumas sõnas - eesti sõna ja mitte keel.
keel ühendatud sõnadena väärastades mõtet nii nagu seegi mil väär olekust saab väärtuslik olek.
kui mõistad on hea kui ei pole parata midagi.
ja jällegi sõna para-ta.
mõtle sa oled mõtlevaks tulnud.
#7
Henry Kalle - sinu pikk postitus tõestas täpselt seda mida kasutaja rumal ütles.
#8
NB! Järgnev ei ole mõeldud provokatsiooni või solvanguna, mul on siiras huvi.

Nimelt mõtlesin küsida, hea Henry Kalle, kas tarbid noid tekste ja ülalolevat postitust kirjutades ka mõnd ainet? No ütleme väljaspool kofeiini-alkoholi-nikotiini kolmainust. Eelkõige tekkis selline mõte seetõttu, et suur osa Sinu retoorikat (ning tegelikult ka süntaksit) tundus väga tuttav, olen sarnast mõttelõnga märganud nii mõnegi kanepisuitsetaja juures.

Mis puutub teadlikult väikese algustähe kasutamisse - ei pahanda, sai seda isegi üheksakümnendate keskel harrastatud, kummalisi abstraktseid luuleridu Che Guevara pildiga vihikusse kritseldades. Aga see siin ei ole Sinu isiklik vihik, sestap oleks kena austada siinse veebikogukonna kombeid. Tänan.
#9
avaldasin enda blogis kirjutise.
http://yveli.blogspot.com/2013/05/mottel...elsus.html
#10
Kui aus olla, siis selline ebardlik õigekeele grammatika ei kutsu isegi mitte teksti lugema. Privaatkirjas kirjuta kuidas tahad, aga foorumis ole viisakam.
Tean foorumeid, kus sellise posti eest oleks julmalt ''panniga'' saanud.
#11
(13-05-2013, 20:22 )Henry Kalle Kirjutas: avaldasin enda blogis kirjutise.
http://yveli.blogspot.com/2013/05/mottel...elsus.html

Kulla Henry, Sa teed ühe põhimõttelise vea, mida paljud on teinud enne Sind
Vaata, näiteks see, et Picasso maalis hirmnurgelisi pilte ja Pollock paljale lõuendile värvi tilgutas, ei tähenda, et nad ei osanuks filigraanselt joonistada või ei saaks hakkama ühe meeldiva, ent igava maastikuvaatega.
Iga plätserdus ei muutu meistriteoseks - ta peab evima suuremat arusaamist esteetikast, vormist, kompositsioonist...

Tänapäeva tehnoloogia võimaldab meil ka juhuslikku teksti genereerida (otsingumootorisse "random text generator" ja läheb). Aga isegi sellel generaatoril on oidu kasutada elementaarset süntaksit, mis muudab teksti lõppkokkuvõttes lugeja jaoks meeldivaks.

Sõna on vaid kood, ta tähendab seda, milles oleme kokku leppinud. Olemas on vaid see, mida me suudame kirjeldada - laenan siin härra Wittgensteini mõtteid vasaku käega. Henry, mulle tundub, et ta võis järsku mõelda seda, et kui me kõik suvaliselt tähti ritta laoksime, peaksime endaga alati krüptograafe kaasas kandma, et üksteist mõista.

Kui sa tahad, et inimesed jõuaksid sinu mõtteni või sind respekteeriksid, teed sina sama vastu. See ei käi sinu isikliku ruumi kohta, kus võid teha mida iganes soovid - räägin vaid siinsest veebiruumist.

Aga mõned nädalad tagasi sattusin Place de la Republique'i lähistel erinevate juhuste kokku langedes ühe kolmekümnendates igipõlise tudengi koju (seinakappi), kus iga tasapind oli kaetud kanepitaimedega. Tema oli ka jube tige, et keegi teda ei mõista. Näris nukralt ema toodud sarvesaia ja kirus kurja ühiskonda. Raske on see piinatud geeniuste elu.
#12
vastus sinule skarre on siin http://yveli.blogspot.com/2013/05/kiri.html

lõpetan teiega.
#13
Ma küsisin, et kas erinevaid arvamusi võib avaldada ja vastus oli arusaamatu häma samas kui rumala postitusele tuli äge ja pikk reageering mis tähendab, et Henry Kalle ikkagi ei talu erinevaid arvamusi ja soovib näha/kuulda ainult neid kes tema talenti kiidavad ning tema arusaamu jagavad (see "lõpetan teiega" ainult kinnitab seda). Aga üldiselt pole mõtet inimese kallal närida (ei lähe ta sellest paremaks nagu lahendusedki) vaid on võimalus:
1. kasutada "teata" nuppu kuna rikutakse foorumi reegleid.
2. jätta ta ootama kedagi kes tunneb temaga samal lainel olevat ja keda tema tekst huvitab.
#14
Minul on küll lõbus. Mulle on igasugu diagnoose pandud, aga esimest korda olen "krabi laadne olevus" (sic).
Teema ise tundus alguses kummaline, aga nüüd on selge; Henry ongi para-webi paranähtus.
#15
Ma saan aru küll lugude vihiku mõttest. Iseasi kas siin foorumis peab samasugust kirjareeglite rikkumist harrastama. Siin võiks vähemalt püüda natukenegi mõtet koos hoida ja oskuste piires reegleid jälgida. Siis on nendel, kes tahavad aru saada, seda kergem teha.

Aga lugude vihiku taolises kohas on hea oma mõtteid avaldada siis kui tegelikult neid veel teistele arusaadavas vormis avaldada ei osata. Tahaksin ise midagi kirjutada Sinise teemasse "Hullus ja arutus" aga ei oska end arusaadavalt väljendada. Ja hirmsasti käib pinda, et ei näe ka seda teed, kuidas ma võiksin tulevikus hakata oskama. Ja mul pole praegu jõudu ka mingit isiklikku sogast mõtteuitu henrikalle vihikusse maha jätta.

Aga selle eesmaäk oleks ka ainult keha kergendamine.
#16
Lugesin ka vähe lp Henry vihikut.
Kogu aeg oli selline tunne, et loen, loen, siis veel natuke ja veel - et kohe hakkab looma. Vast mitte valgustatus, aga arusaamine.
Aga eimiskit. Mitte kottigi aru ei saa.
Kui hea teemaalgataja astuks sammukesegi meile vastu(või allapoole, kuidas sobivam)ja seletaks natukenegi oma tekstiloome tagamaid, nii..üldisema arusaamise huvides, oleks lahe. Lugemisega meenusid endalegi noorepõlve sürrealismiharrastused, automaatkirjutamise praktikumid jmt..oijah aeguSmileSmile
#17
Uudishimu ajas mind lugemis-mõtteks lugude vihikule. Esimene, mis oli, oli äratundmisrõõm: kunagi aastaid tagasi netivaimustuses ringi aeledes olin midagi sarnast lugenud; mõtted triivisid ja triivisid, kuid ankurdada ei osanud. Sinnapaika see mõttesürr siis tookord jäi, vaim ei olnud küps seda läbi haukama, kratsisin kukalt ja loobusin.

Seekord arvasin, et jaks käib rohkem üle: novot ei käi, kuid udisin rohkem meelekohta ja lõuga. Muidugi oli ka nüüd heameel tuttavate sõnade rägastikus ringi liikuda, noppida ja siduda, proovisin isegi väikest pärga punuda, aga mida ei leidnud, oli sobiv mõttepael.

Kuid siiski, leidsin midagi: „kõike tasuks lugeda mil inimestena me otsime pidevalt midagi -- leidmata midagi sest vaimsed kirjad ei anna vastust - nad hämavad. ka siin on häma ja seda oskad näha ja lugeda mil olnud tulnud nõukogude ajast oskasime lugeda ridade vahelt.“

Sestap küsin postitajalt, et kas tal on nõukogude ajaga isiklikke kogemusi?
#18
Aga kui mul pole google kontot, siis ma ei saa ju blogi lugeda. Google kontoga sisse logides ei saa blogisse ka sisse, sest pole kutsutud. Nii ei saa teemat alustada ja mis on üldse teema mõte.

Foorumisse registreerudes nõustusi eesti keeles kirjutama.
Seaduse järgi on meil usu ja tõekspidamiste jms vabadused. Ära võta meilt vabadust lugeda tekste eesti keeles. Ära suru oma veendumusi meile peale.

PS. Õigekirja kasutatakse foorumi parema loetavuse jaoks, mitte lapsiku trotsi väljendamiseks.
Hea foorumlane vajutab Teata nuppu ja raporteerib kui selline teema tekib ja aitab foorumit muuta paremaks.
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat