•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver
#51
Teemavälisena lisaksin, kui Celtic kirjapildis hingeliseks muutuks ja nö südamega rääkima hakkaks, siis see oleks tirkus küll. See ei oleks siis enam Celtic .VIst. Mulje selline jäänd.
Vasta
#52
Tjah... pehmotsemisega kellelegi midagi selgeks ei tee. Üldiselt on niigi väga raske teha selgeks kellelegi midagi, mida ta kuulda ei soovi.
Seega... Milleks üldse vaevuda? Atlas kehitaks sellises olukorras juba ammu õlgu ning heidaks Maailma kus see ja teine.
Need, kellel on aru peas, suudavad juba niigi iseseisvalt mõelda.
Armastus asju keeruliseks ajada on tore tõesti aga aja jooksul eralduvad terad sõkaldest ise. Rehepeks on antud situatsioonis üks tühi töö ja vaimu närimine.
Võibolla olen ma ise lihtsalt nii kibestunud. Mine tea.
Vasta
#53
(25-05-2013, 21:30 )Celtic Kirjutas: Siis on ju kõik hästi, sest minu ülesandeks polegi kellelegi mett moka peale määrida. Kui keegi õpetaks mulle südamega rääkimist sellises kontekstis nagu ma siia kirjutan, kuidas läbi südame tutvustada arenevatele hingedele ohte sel teel, kus nad kõnnivad, siis oleks vahva.

Tutvustad nii, et lubad neil proovida ja oled valmis püüdma. Ei võta õpilasi rohkem kui korraga püüda suudad. Pisut nagu lapsevanem olemine. Arvestad,et igaüks neist on omamoodi. Laenad neile oma silmad,et nad saaks ennast näha. Mingil hetkel viskad pesast välja ja lähed oma teed.
Vasta
#54
Mistahes vaimsete õpetuste tutvustamise juures on vajalik oskus "peenema toomisest jämedamasse": kuni selleni välja, et suudad salateaduste kohta anda hinnangu emotsioonide tasandil puberteetikust lapse stiilis "nõme versus äge" - seejärel veidi kõrgemas mentaaltasandi teadmises; seejärel ühtsuse/buddhi tasandi mõistmises; ning lõpuks vaimsuse/atma tasandi puhtas vaimsuses.
Kui selline "kihtide vaheline" teadmiste teisendamise võime olemas on, siis saab mistahes teksti kirja panna mistahes tasandil, sh ka südame keeles.

Toon näite "öise voodielu" näitel, kuna seda peaks igaüks mõistma: paljudel inimestel pole kihtide vahelise teisendamise võimet, ning nad oskavad "öist voodielu" kirjeldada vaid nii nagu ta on (kired, iha, armastus, lähedus, ühtsus) - kuid minutaolised "kihtide vahelised teisendajad" suudavad tuua kirjelduse kasvõi füüsilisele tasandile (rahuldus saabus 432 sugutamisliigutuse, 37 suudluse ja 19 minuti järel), ning vajadusel laskuda kuitahes täpsesse detailsusesse mistahes hetke kohta (299. sugatamisliigutuse ajal oli mehe elundi vektor suunatud ülespoole emaka ja g-punkti vahele, ning naise esimesed tupelihased olid pigistavas/suruvas asendis, ning tagumised tupelihased tõmbavas/imevas asendis).
Samuti võib anda sama nähtuse kirjelduse eeterlikul tasandil: mees saab naiselt valguse, ning teisendab selle valguse elujõuks: lisandunud elujõu tõttu on naisel tunne, et "roniks kasvõi mööda seinu üles", kuid mees on vähenenud elujõu tõttu "hambad laiali unes" - lisandunud valguse tõttu on mees "seitsmendas taevas", kuid naist valdab valguse vähenemise tõttu teatav kurbuse tunne "mind on ära kasutatud ja tühjaks tõmmatud".
Astraalse ja mentaalse tasandi tegevused on veidi keerukamad, kuid nad on vajalkud selleks, et mõtetest tekkiks emotsioon, ning emotsioonist tekkiks elujõud.
Ühtsuse/buddhi ja vaimsuse/atma tasandi tegevus seisneb selles, et mehe ja naise kehasid animeerivad vaimud lepivad kokku uue vaimu laskumises loodava lapse lihakehasse.
Ning kõigi nende kihtide juures on teatavad "parasiidid", kes elatuvad meist välja kiirguvast energiast.


Ühesõnaga harjutage sellist "kihtide vahelist teisendamist", kuni see muutub teie olemuse osaks: nii suudategi mistahes teemat käsitleda kuitahes madalal või kõrgel tasandil.
Vasta
#55
lahendused - ära täna palun rohkem joo...
Vasta
#56
(26-05-2013, 14:02 )lahendused Kirjutas: Toon näite "öise voodielu" näitel, kuna seda peaks igaüks mõistma: paljudel inimestel pole kihtide vahelise teisendamise võimet, ning nad oskavad "öist voodielu" kirjeldada vaid nii nagu ta on (kired, iha, armastus, lähedus, ühtsus) -

See pole enam isegi mitte naljakas. Angry
Miks k...i pärast meil kõigil on vaja su suguelu rütme teada.
Sa nagu kiitleksid siin pidevalt oma võimekusega.
Mida sa tegelikult taotled, et pidevalt teemasid metsa (või voodisse) juhid?
Vasta
#57
(26-05-2013, 16:00 )Minaelan Kirjutas:
(26-05-2013, 14:02 )lahendused Kirjutas: Toon näite "öise voodielu" näitel, kuna seda peaks igaüks mõistma: paljudel inimestel pole kihtide vahelise teisendamise võimet, ning nad oskavad "öist voodielu" kirjeldada vaid nii nagu ta on (kired, iha, armastus, lähedus, ühtsus) -

See pole enam isegi mitte naljakas. Angry
Miks k...i pärast meil kõigil on vaja su suguelu rütme teada.
Sa nagu kiitleksid siin pidevalt oma võimekusega.
Mida sa tegelikult taotled, et pidevalt teemasid metsa (või voodisse) juhid?

Minaelan, vanarahvas teadis rääkida, et näljane räägib leivast .
Laugh Seepärast ta jutu magamistubadesse juhibki.


Vasta
#58
Üks-kaks-kolm...lendab tuhk ja tolm Laugh
Vasta
#59
Nagu sitsiialia perekond.
Vasta
#60
V6tsite mul s6nad suust Laugh Jah teie k6ik kes te pärast "Lahendused" kirjutasite. Millegipärast on see foorumlane mällu jäänud varemate postitustega kui kidur vanamees kes pidevalt niheleb ja jalgu kokku h66rub. Laugh Eks ta tundis end teemaalgatusest puudutanuna, anname andeks?
Vasta
#61
Njaa ... lahendused
Asi on naljas kaugel Laugh

Mulle meenus tegelikult esimese ropsuga üks oletatavalt tõsilugu ühe Prantsuse sevantiga. Pariisi olevat rohkem kui sajandi eest jõudnud kuulujutud külaelanikust, kes mõõdab silmaga kohalikke malappe ja teeb seda väga täpselt. Pariisi maamõõtjad läksid siis asja uurima ja tuli välja, et ta mõõdab tõesti pelgalt silmaga suuri distantse ja haruldaselt täpselt. Vahel tegi ta vigu ka, aga selle peale ütles ta, et teisendas pikkusi meetritesse valesti. Kui talt küsiti, et mis ühikutes ta siis mõõdab, vastas ta, et riisitera pikkustes.
Kutsuti mees siis Pariisi ja viidi ooperit vaatama. Ta polnud kunagi enne oma külast välja saanud. Peale etendust küsiti, et kuidas meeldis. Vastus oli, et etendus oli huvitav. Esinejad ütlesid 12657* sõna ja astusid 8654* sammu.



* numbrid mõtlesin praegu välja.
Vasta
#62
See siis selleks, las lahendused tegelab oma säärtenühkimisega, meie aga pöörduks teema juurde tagasi?

Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver. Väga kohane tähelepanek sest tavaliselt sel teemal hädaldavadki just need üksikud ja endaga rahulolematud tegelased. Kes vähem, kes rohkem, "kiunu" hulk s6ltub juba kiunuja sotsiaalsest staatusest ja suhtlushulgast. Ennek6ike aga kui hakata kiunuma oma üksinduses ja armastuse puuduses tuleks iseendaga rahu s6lmida. Mitte k6ik aga ei tule ise selle peale.
Vasta
#63
Ehh...ma just mõtlesin,et kõik, kel võimalus avaneb, võiks nüüd lahendused esitatud numbrid üle kontrollida. Noh...mine sa tea...
Huvitav kas sammulugejat saab selleks kasutada? Noh, et kui äkitsi sassi läheb.
Vasta
#64
(26-05-2013, 19:04 )venezia Kirjutas: Ehh...ma just mõtlesin,et kõik, kel võimalus avaneb, võiks nüüd lahendused esitatud numbrid üle kontrollida. Noh...mine sa tea...

Püüdsin just kontrollida. Esiteks kulges kogu aktsioon palju värvikamalt ja lugemine läks sassi. Katsusin heli hoida madalatel tasemetel, et mitte naabreid häirida kuid meeleolu on see-eest kõrgetes sfäärides.

Seega peab tõdema, et vabalt valitud analoogiad igal pool lihtsalt ei ole sobilikud. Läbuks aga annavad materjali küll.
Vasta
#65
(26-05-2013, 18:50 )zombelius Kirjutas: See siis selleks, las lahendused tegelab oma säärtenühkimisega, meie aga pöörduks teema juurde tagasi?

Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver. Väga kohane tähelepanek sest tavaliselt sel teemal hädaldavadki just need üksikud ja endaga rahulolematud tegelased. Kes vähem, kes rohkem, "kiunu" hulk s6ltub juba kiunuja sotsiaalsest staatusest ja suhtlushulgast. Ennek6ike aga kui hakata kiunuma oma üksinduses ja armastuse puuduses tuleks iseendaga rahu s6lmida. Mitte k6ik aga ei tule ise selle peale.
Kuskilt kunagi lugesin, et eriline karm karistus pidi olema, kui inimest ei lasta üksi olla . Nii et probleeme on erinevaid . Minu jaoks oleks see tõesti nuhtlus, kui ma hetkegi ei saaks ärkvel olles omaette olla .Laugh


Vasta
#66
(26-05-2013, 19:07 )Martichoras Kirjutas:
(26-05-2013, 19:04 )venezia Kirjutas: Ehh...ma just mõtlesin,et kõik, kel võimalus avaneb, võiks nüüd lahendused esitatud numbrid üle kontrollida. Noh...mine sa tea...

Püüdsin just kontrollida. Esiteks kulges kogu aktsioon palju värvikamalt ja lugemine läks sassi. Katsusin heli hoida madalatel tasemetel, et mitte naabreid häirida kuid meeleolu on see-eest kõrgetes sfäärides.

Seega peab tõdema, et vabalt valitud analoogiad igal pool lihtsalt ei ole sobilikud. Läbuks aga annavad materjali küll.

Ei ole üldse võimatu, et "tõusu vektor" ebatäpne, ehk see mõjutab kordade lugemist, Lahendused peaks sirkli ja malli abiks võtma ja asja täpsustama...Bleh
Vasta
#67
(26-05-2013, 19:07 )Martichoras Kirjutas:
(26-05-2013, 19:04 )venezia Kirjutas: Ehh...ma just mõtlesin,et kõik, kel võimalus avaneb, võiks nüüd lahendused esitatud numbrid üle kontrollida. Noh...mine sa tea...

Püüdsin just kontrollida. Esiteks kulges kogu aktsioon palju värvikamalt ja lugemine läks sassi. Katsusin heli hoida madalatel tasemetel, et mitte naabreid häirida kuid meeleolu on see-eest kõrgetes sfäärides.

Seega peab tõdema, et vabalt valitud analoogiad igal pool lihtsalt ei ole sobilikud. Läbuks aga annavad materjali küll.

Smile1 noh, olete ikka "jobud" heas mõttes. See kõik on ju vesi Lahenduste veskile.

Mis teema jätkamisse puutub, arvan samuti, et lihtsalt nauding on olla mõned tunnid päevas üksi ehk iseendaga.
Ja inimesed, kes elavad koos paarilisega või perega, on tihtipeale sellest hoolimata armastusenäljas.
Vasta
#68

Tõin mingi näite, mida igaüks suudaks mõista - kisa põhjal tundub, et näidet mõisteti hiilgavalt, kuid näite taga olevat "suuremat pilti" ei tahatud näha (et tuleks õppida eri kihtide vahel teadmisi üle kandma).

Celticule ja teistele "nägijatele" aga teadmiseks, et ma olen viimased 37 aastat elanud täiskarsklasena: niiet "peale võtta" nagu ei saa ega taha.
Vasta
#69
(26-05-2013, 19:23 )Minaelan Kirjutas:
(26-05-2013, 19:07 )Martichoras Kirjutas:
(26-05-2013, 19:04 )venezia Kirjutas: Ehh...ma just mõtlesin,et kõik, kel võimalus avaneb, võiks nüüd lahendused esitatud numbrid üle kontrollida. Noh...mine sa tea...

Püüdsin just kontrollida. Esiteks kulges kogu aktsioon palju värvikamalt ja lugemine läks sassi. Katsusin heli hoida madalatel tasemetel, et mitte naabreid häirida kuid meeleolu on see-eest kõrgetes sfäärides.

Seega peab tõdema, et vabalt valitud analoogiad igal pool lihtsalt ei ole sobilikud. Läbuks aga annavad materjali küll.

Smile1 noh, olete ikka "jobud" heas mõttes. See kõik on ju vesi Lahenduste veskile.

Mis teema jätkamisse puutub, arvan samuti, et lihtsalt nauding on olla mõned tunnid päevas üksi ehk iseendaga.
Ja inimesed, kes elavad koos paarilisega või perega, on tihtipeale sellest hoolimata armastusenäljas.

Aga äkki on tegu ühe suure Illusiooniga ja see otsitav on kogu aeg olemas olnud ?



Vasta
#70
(26-05-2013, 19:38 )olematu Kirjutas: Aga äkki on tegu ühe suure Illusiooniga ja see otsitav on kogu aeg olemas olnud ?


Laugh välja pressis, r...k, ma mõtlen selle laulu sõnu.
On ikka lõbus pühapäevaõhtu.
Kui selline asi ka meie eesti peredes toimuks....
Vasta
#71
(26-05-2013, 19:35 )lahendused Kirjutas: Celticule ja teistele "nägijatele" aga teadmiseks, et ma olen viimased 37 aastat elanud täiskarsklasena: niiet "peale võtta" nagu ei saa ega taha.

Millalgi 90-ndail olen kuulnud väljendit: "Vähese viina viga"

(26-05-2013, 19:17 )olematu Kirjutas: Kuskilt kunagi lugesin, et eriline karm karistus pidi olema, kui inimest ei lasta üksi olla . Nii et probleeme on erinevaid . Minu jaoks oleks see tõesti nuhtlus, kui ma hetkegi ei saaks ärkvel olles omaette olla .Laugh

T6esti, elusi on mitmeid ja ka arusaamu, oma särk on ikka ihule k6ige lähemal. Aga ma ei rääkinud neist, kes elavad karjakaupa, ikka neist, kes mingil p6hjusel väga eraklikku eluviisi viljelevad, kel isegi kaaslane puudu. M6ned v6ivad nüüd muidugi väita, et ju siis ei vasta üksiku vingatsi välimus just kaubanduslikule standardile - m6nel puhul ei pea aga ka see paika.

Vasta
#72
Lahendused: Point pole läinudki kusagile kaduma. Analoogia oli faux pas.

Miks on see eri kihtide vahel info liikumine siin üldse nii suureks teemaks/probleemiks? Kui osad ei näe ega kuule, siis võibolla parem ongi. Nii mõnigi ei oskaks peale hakata selle infotulvaga, mis on tegelikult igaleühele kättesaadav.
Oskused ja võimed arenevad välja vastavalt vajadustele - selle asja nimi on kohanemine. Igaüks ei suudagi näha teokarbis fibonacci jada ja igaüks ei suudagi suhelda olenditega teistelt tasanditelt - või neid edukalt vältida (kuidas aga mugavam on).
Seda aga ei tuleks teistele nina alla hõõruda. Kui see keegi midagi ei oska, siis ei suuda ta ka mõista selle nähtuse käsitlust, milles ta oskamatu on. Igasugune edasine selgitustöö mõjub kõrvalvaatajale lihtsalt egotripina. Alustada saabki vaid rohujuure tasandilt.

Näen, et Celticut on viimasematel aegadel kummitanud mõningad maailmaparandamisvalud. Jah, Kelt, sa oledki üksi. Need, (keda-mida otsid) kes oskavad-suudavad-tahavad, on mõnes mõttes Sinust lihtsalt kuradi kaugel. Ära kuluta oma tervist tühjale-tähjale. Lollust on niigi palju maailmas. Idealiste ongi vaja aga mitte kibestunud peere, nagu mina.



Vasta
#73
Kibestunud peerud on endised idealistid- minu tähelepanekud. Kui on alles /olemas/tekkinud enese kõrvaltvaatamise oskus, polegi kõik kadunud .
Vasta
#74
Ei hakkagi p6hjalikult k6iki komme labi lugema ... k6ik me kipume olema verbaalselt 6elad, teravad, kitsarinnalised - inimlik. Aga milleks siis jagada musta ja valget teadust eraldi kui inime ise on hingelt ... pisut rapane? Igatsev ja armastusenaljas ei pea just olema yksik ja yksik v6ib olla tapvalt 6nnelik oma yksiolemise ehk ka yksinduse yle. Mis puutub yx tyhi /kepp/ yksindusse, teeb kedagi vahem yksikuks? Pigem siuke v6imumang rohkem, veel enam sellega kelkimine ... Suhtlusringkonnad - ongi nii, kes kuulutavad head ja 6nnelikku tulevikku paris tapselt ei tea, kuskohast nad midagi ymber t6stavad, mis hinnaga - kui seda yldse teevad - usk on see, mis paneb asjad toimima soovija arvamise kohaselt ja alatu on mangida teise inimese usuga, lootustega. Samas need kes viljelevad n6idust ja kattemaksu on siiski maailma ees 6iglasemad, sest halb s6na koos halba sooviva uskumisega toimib ka alati ja keegi pole kedagi petnud... ja kas ongi nii halb tahta 6iglust jalule seada?
Vasta
#75
Iseendaga rahu sõlmimine eeldab oskust iseendaga olla kõigepealt. Väga paljudel inimestel pole ju seda oskust. Otsida vastuseid enda seest on oluliselt keerulisem, kui neid osta mingi "selgeltnägija" käest. Ei tea kas neid jutumärke nii väga vaja ongi. On lihtsalt osasid tegelasi, kes suudavad tajuda teise emotsionaalseid probleeme ja öelda õigeid sõnu.

Ühiskonna suhtumine inimesesse on ju valdavalt selline, et tuleb õppida, tööd teha ja kuhugile jõuda. Tuleks pere luua ja seda üleval pidada. Ehk siis tuleks teha seda ja teist ning kolmandat. See sööb tohutult aega ja aega pole inimestel kunagi liiga palju. Vaba aeg kulub puhkamiseks. Mis puhkamisse puutub, siis ka see on suuresti nagu ühiskondlikult suunatud. Kui inimene on omaette piisavalt ära puhanud, siis peaks tegelema lahedate hobidega. Inimene, kellel pole hobisid on nagu natukene kummaline.
WHO andmetel kannatab maailmas depressiooni all 350 miljonit inimest. Osad neist võivad "kiunuda", aga enamus kannatab rohkem või vähem vaikides. Kuidas peaks siis üks inimene lahendama oma probleeme? Ühest küljest võiks nagu need lihtsal nö. selgeks mõelda, aga osad probleemid on alateadlikud ja emotsionaalsed. Ääretult keerulised selgeks mõelda. Selleks kuluks aastaid ka võib-olla ja siis võib tekkida süü tunne, et nad nii palju enda probleemide peale mõtlevad ja ei tee midagi kasuliku.
Lisaks on inimeste hingeprobleemid kohati isegi liiga keerulised, et neid mingi mõistliku ajaga selgeks mõelda ja midagi ette võtta. Nagu füüsiliste probleemidegi puhul. Kui pimesool lõhkeb, siis (jättes kõrvale protsessi pea võimatuse) kui paljud oskaksid ise endale operatsiooni teha? Inimene ei tunne enda hinge nagu ta ei tunne ka oma keha. Doktorikraadiga ja aastate pikkuse kogemusega arstid tegelevad keha ravimisega. Kui inimene on haige, siis läheb ta arsti juurde ja ta tehakse terveks (paremal juhul). Kui hing on haige, siis kes seda terveks teeb? Inimese hing ei ole oluliselt lihtsam, kui ta keha on. Kui inimene ei oskaks teadmiste poolest endale ise operatsiooni teha, siis miks peaks ta oskama enda hinge terveks ravida? Ei oskagi. Osad leiavad mingeid lahendusi lugedes eneseabi raamatuid. Osad lähevad mingite suvaliste tegelaste juurde ja ütlevad: "tehke mind terveks!". Psühholoogid psühhiaatrid on üks kontingent ja mingid hingelised ravitsejad teine. Ma usun, et kraadiga doktorid on veits edukamad, aga mine sa tea. Mõnel juhul võib vastupidi olla.

Paar sõna üksinda olemisest ka. Täielik üksindus võib tõesti olla laastav. Inimene on sotsiaalne loom ja vähemalt noorena ilma teisteta hakkama ei saa. Mäletan ühte katset pärdikutega, kes kasvatati ülesse isolatsioonis ja osad neist kasvasid ülesse väga sassis psüühikaga. Vanemaks saades võib inimene õppida endaga olema nii, et ta sisuliselt tunnetab hoolivat kohalolu, mida ta kunagi on kogenud. Inglise keeles on sõna internalizing, mida ma siin ja ühes eelnevas postituses enda arust üpris ebaõnnestunult tõlkisin, kui sisestama.
Inimene ei saa kunagi olla päris üksi, aga ta võib füüsiliselt üksi olla siis, kui ta on vaimselt õppinud tunnetama kellegi hoolt ja kohalolu. See on osa sellest "teisest", mida kõik inimesed endaga kaasas kannavad. Hulluse ja arutuse teemas kirjutasin ma sellest, kuidas on võimalik inimesesse sisestada jälgivat pilku ja seeläbi distsipliini. Õigemini ei tehta seda sisestamist väliselt ja jõuga. Inimene teeb seda ise ja loomulikult. See on üks kõige sügavamaid inimlikkuse osasid, et me peegeldame teisi ja et me kanname neid endaga kaasas. Inimene mõtleb ikka, et mida üks või teine temast arvab. Seda tehes vaatab ta ennast teiste inimeste pilguga. Muidugi pole see pilk "ehtne" selles mõttes, et selle taga pole otseselt kedagi. See pilk on kellegi (kestev) peegeldus inimese enda peas. Neil peegeldustel on aga inimeste üle väga suur võim.
Tihti on need peegeldused justkui peegeldused kõverpeeglis. Näiteks juhul, kui inimene kukub milleski tähtsas läbi oma elus, siis võib tal olla tunne, et teised mõistavad teda hukka või hakkavad pilkama või haletsema. Midagi negatiivset ühesõnaga. Sõpradel ja lähedastel on siis vaja olla lihtsalt olemas tema jaoks ja näidata, et sellest pole midagi. Nad peaksid näitama oma tuge, sest vähemalt osaliselt on nad vastutavad hirmu ees, mida teine parasjagu tunneb. See on nende pilgu peegeldus temas, mis teda rusub.
See ei tähenda muidugi, et kõik peaksid nüüd üksteist ilusti kallistama ja lubama tuge misstahes olukorras. See oleks ju lihtsalt takistusek inimese iseseisvumisele. Need pilkude peegeldused, mida me endaga kaasas kanname, nende võim meie üle on meie vangistaja. Kui kõik oleksid kestvalt nunnud üksteise suhtes, siis oleks see vangla lihtsalt pehmete trellidega ja mugav. Iga inimese ülesanne on ikkagi näha, et need peegeldused temas on tema enda teadvuses ja ta eelkõige ise vastutab nende üle.

Lapselt ei saa ja tohi kunagi oodata, et ta ei hooliks teiste arvamusest. Vanemate arvamusest siis täpsemalt. Laps peab olema avatud vanemate pilgule ja selle kaudu õppima maailma nägema. See, et laps sõltub oma vanemate arvamusest, nende pilgu peegeldusest, on paratamatu. Siis ühel hetkel tuleb puberteet ja sellest sõltuvusest on vaja välja murda. Paljud vanemad mäletavad oma laste puberteeti kui keerulist ja väsitavat aega. See on aeg, mil nooruk peaks õppima vabanema sõltuvusest oma vanematest. Tegelik võitlus ei toimu aga mitte välise mässamise tasandil, vaid nooruk peab vabanema vanemate pilgu peegelduse sõltuvusest. Seda on raske teha, kui nad teda kogu aeg füüsiliselt vaatavad ja selle pärast tahab nooruk olla tihti vanematest eemal. Või noh, niivõrd-kuivõrd, ega see sõltuvus siis päevapealt ei kao ja kas ta üldse täielikult kaob.

Siis kohatakse kedagi ja armutakse. Nüüd on juba kellegi ue pilk see, mida endaga kaasas kantakse. Kellegi teise ootused ja lootused, vaatavad sealt vastu. hea on see, kui neile vastatakse. Oi-oi kui halb on see, kui neile ei suudeta vastata. Millele aga kas suudetakse või ei suudeta vastata? See pole otseselt teine inimene, kuigi ka seda. teine inimene pole aga otseselt see, kes teeb haiget või paneb hästi tundma. See on teise inimese pilgu peegeldus inimeses endas. Sellepärast pole ka lõpuni hea see, kui inimese elus läheb kõik nii hästi, et ta ei õpigi tunnetama seda erinevust. Tal pole siis kunagi vaja lõplikult iseseisvuda ja näha, et ta suudab tegelikult seda peegeldust kontrollida. See kontrollimine ei tule kaugeltki lihtsalt ja on väga peen kunst.
Siinkohal lähevad minu mõtted inglitele. Sellele aina kasvavale inglite kultusele maailmas, mis osasid kristlasi närvi ajavad. Ingel on keegi, kes kunagi hukka ei mõista ja kes alati toetada püüab. Võiks öelda, et ingleid pole olemas, aga üks asi, mis vägagi olemas on, on nende pilk neisse uskujas. See on üks katse iseseisvuda teiste inimeste peegeldustest endas. Nende pilgu võib asendada ingli omaga, kes on välja mõeldud ja seega võib tema pilku suunata. Raske on endale öelda, et sõbrad ja tuttavad on alati toetavad, kui nad seda päriselt kohe mitte ei ole. Ingli kohta võib aga öelda mida iganes. Jumala kohta võib öelda mida iganes. Jumalaga on aga see probleem, et tema kohta öeldakse ka palju hirmutavat. Tee seda ja teist või ta karistab! No inglid ei karista kunagi ja on alati head.
Siin on aga see probleem, et inimene päris ise neid ingleid siiski välja ei mõtle. Keegi on nad juba välja mõelnud ja keegi annab nendest ka teada sellele hoolivuse ja iseseisvuse otsijale. Mingi guru moodi tegelane näiteks. Tema siis ütleb, mida inglid tahavad ja mida nad ei taha. Sellega saavutab ta küllaltki märgatava mõju oma järgija üle. Mõneti nagu preestrid ütlevad, et mis on jumalale meelepärane ja mis mitte. Keegi ikkagi nagu vahendab seda inglite ja jumala pilku. Keegi õpetab, et mis asi see on. Moodsam protestantlik kristlus küll ütleb juba, et kõige tähtsam on isiklik side jumalaga. Niimoodi on inimestel nagu nati rohkem iseseisvust. Pühakiri on aga ikkagi pühakiri ja seda nüüd päris omatahtsi tõlgendada ka ei saa. See ongi ju pühakirja mõte. Muidu tõlgendaks iga mats seda puhtalt oma egost lähtuvalt. Selles mõttes on pühakiri hea, et ei lase egol liiga palju võimutseda.

Inglite ja jumalate kõrval on ju olemas ka sellised nähtused, nagu shamaanide väeloomad. Kas nad ei täida mitte sama rolli? Väelooma eristab aga eelenvatest üks väga tähtis asi - keegi ei saa öelda, et kes või mis ta on. Ta tuleb ise shamaani juurde. Isegi shamaan ei saa tahta endale sellist või teistsugust väelooma. See ei võimalda egol oma tahet avaldada. Tuleb see, kes tuleb ja on selline, nagu ta on. Väeloom on seotud inimese vaimuga ja on nagu selle osaline manifestatsioon ja peegeldus seal, kus enne olid vähem või rohkem kõverad peegeldused teistest inimestest. See osa vaimust, mis vaatab tagasi endale ja ütleb, et nüüd oled sa iseseisev.

Eelnev oli nüüd suuresti spontaanne mõttearendus ja ei pretendeeri terviklikule tõele. Nagu ikka tüütan ma teid poolikute mõtetega ja seedin neid alles hiljem. Se foorum ongi minu jaoks suuresti koht, kus valjult mõelda ja ettekääne pähetulevaid mõtteid kirja panna. See on siis selgituseks neile, kes peaksid imestama selle jutu tagamaade üle. Loodan, et polnud tülikas lugeda ja tänan võimaluse eest rääkida Smile

Kui eelnevat aga endale tagasi pöörata, siis hakkasin ma mõtlema, et kas pole see mitte vihje minu vähesele iseseisvusele, et ma vajan ettekäänet ja kohta, kuhu neid mõtteid kirjutada? Võiksin ma ju lihtsalt maha istuda ja mõelda ... kirjutada, kui vaja?
Ilmselt on. Seega on mul veel küllaga arenemisruumi.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,052 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,402 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat