Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AJAMASIN. Reisimine mööda aja tunnelit.
#1
Ajamasin, nagu välja tuleb, on ammu olemas ja sellega rännatakse ajas edasi ja tagasi juba pikemat aega. Ja mis kõige tähtsam: olevikku saab muuta inimesi nii minevikku kui tulevikku saates.
Sellest saate lugeda "Avanemise" kahest viimasest numbrist ja loodetavasti ka järgmistest, sest tõlge järgneb. Nimelt on seal kokkuvõte Komandör X raamatust "Uue maailmakorra uskumatud tehnoloogiad." Komandör X on endine USA sõjaväeluure operatiivtöötaja, kes ei soovi enam töötada "hallide" ja Salajase Valitsuse kehtestamise heaks.
Mitmesuguseid katseid tehti Montaukis asuvas salajases baasis. Projekti "Phoenix" viimasesse faasi kuulus reisimine mööda aja tunnelit. Oli nn. tool, millel oli küllaldaselt võimsust selleks, et "kõverdada" ruumi ja aega. Esmalt saadeti tulevikku palgalisi, u. a-sse 6030. Jutt järgneb. Ehk oskab keegi sama teabe kohta mõne lingi tuua?
Vasta
#2
äkki on SELLEL midagi aja masinaga pistmist.Bleh
Vasta
#3
Vaatasin, peamiselt on see kirjutis Montauk projektist üldiselt, aga seegi huvitav.
Tuleb vist otsida "time travel" alt googlest, aga mul tuli, et sulgege programm!??
Vasta
#4
noh SIIT leiab enamus lood mis seotud montauk projektidega.


Muudetud: 16-4-05 kell 07:38:40 herr der dunkelheit
Vasta
#5
Kas siis 2012 peaks tulema maailmalõpp? Nagu mega paljudes kohtades on seda öeldud.
Vasta
#6
Minu teada on a.2012 inkade kalendri järgi viimane aasta, aga kas siis just kohe maailmalõpp tuleb, seda ei tea keegi.
Mis antud teemasse puutub, nimelt ajamasinasse, mida USA salaorganid juba aastakümneid on katsetanud ja kasutanud, siis oli artiklis öeldud, nagu sa isegi lugesid, et käidud on peamiselt tulevikuajas, a-s 6030 ja selle järgi ei saa ju maailmalõppu olla või mis sa siis arvad?
Vasta
#7
No aga seal polnud ju inimesed... Vbl algab 2012 robotite invasioon? Bleh
Vasta
#8
Omast arust kirjutasin täiesti selgesti, et tulevikku saadeti selle aja "kõverdamise" seadme abil inimesi. Loe see viimase Avanemise artikkel ometi läbi. Igast putkast saab seda veel hetkeks läbi lugemiseks küsida. See on nr.3-s lk.7. Pealkiri Tume minevik.
Sealt järgmine katkend: Esmalt saatsid nad tulevikku palgalisi, umbes aastasse 6030. Alati saadeti ühte ja samasse kohta - mingisse mahajäetud linna, kus oli puhtast kullast kuju. Kui nad tagasi tulid, küsitleti neid, mida nad nägid. Igaühega neist vesteldi eraldi - ilmselt tahtsid nad näha, kas jutustused erinevad üksteisest. Nad astusid väheseks ajaks sellesse lehtrisse, enne kui sinna inimesi saatsid veendumaks, et keskkond on seal eluks kõlbulik. Nad tegid ka analüüse./---/Neid olemasolevaid ajamasinaid kasutatakse reisideks tulevikku Montauki ruumilis-ajalisel liinil.
Vasta
#9
paras ulme...
Vasta
#10
No ei tea kedagist. Ega siis igaühele minda kohe rääkima, kui tuleviku ajas reisimine käpas on. Ega keegi poleks enne lennukeid, telefone, telekaid ja arvuteid ju kah uskunud või mis ise arvad?
Vasta
#11
ajas reisimine on kõll võimalik, paljudest asjadest ei räägitagi, et neid teada ja kuulda, kuid valguskiirus ja magnetväljad võimaldavad selle teoks saada.
Vasta
#12
Tsitaat:Algselt postitas: Nawak
ajas reisimine on kõll võimalik, paljudest asjadest ei räägitagi, et neid teada ja kuulda, kuid valguskiirus ja magnetväljad võimaldavad selle teoks saada.

Ehk seletaksid pisut, Nawak, kuidas see asi ikkagi käib nende valguse kiiruse ja magnetväljade abil? Või annad mingid (veebi)viited. Valguse kiirusega liikumise korral, jah, olen kuulnud, et aeg jääb seisma - st kui väga kiiresti liikuda (päris valguse kiirusel muidugi ei saa, seda suudab vaid valgus ise), siis saab inimene ka oma lühikese eluea jooksul kaugele tulevikku jõuda (ärme siinkohal aruta, kui kaugele tulevikku me tänaste tehniliste vahenditega tegelikult sellisel viisi jõuda suudaksime). Aga kuidas sealt tagasi saada - st kuidas minevikku rännata? Ja kuidas neid magnetvälju kasutada?

Ja Müstikuga noriks ka pisut (tegelt pole see miski norimine muidugi)
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Ega keegi poleks enne lennukeid, telefone, telekaid ja arvuteid ju kah uskunud või mis ise arvad?

Arvan kah, et vaevalt küll oleks. Aga tegelikult pole asi selles, vaid selles, kui kaua pärast leiutamist need asjad avalikult teatuks-tuntuks said. Ma ei tea ühtegi tõeliselt suurt leiutist-avastust, mida oleks eriti kaua õnnestunud "kotis" hoida. Seega - kui asjast avalikult miskit teada pole, siis kõige tõenäolisemalt selle tõttu, et asja polegi. Võib muidugi ka juhtuda, et alles eile õhtul leiutati ja seetõttu keegi ei tea veel midagi. Aga sellise juhuse tõenäosus on väga pisikene ...

Muudetud: 26-4-05 kell 22:28:19 Hallucigenia
Vasta
#13
magnet väljadest ei oska hetkel palju seletada. küll aga valguskiirusel, nt on kaksikud, ühelpäeval sündinud..on 10 aastased... kui üks neist aga läheks raketiga, suurel kiirusel esimese täheni ja tagasi, sõites kokku aasta, oleks tagasi põõrdudes teine kaksik 19(või 20), ja reisija ise 11.
seni vist on magnetvälju vähendades aeglustatud aega 1,4 sekundit(vist oli, mu mälu võib vabalt petta) tunni jooksul.
Vasta
#14
Jah, põhimõtteliselt võimalik, aga rakett peab suht kiire olema - 99,5% valguse kiirusest, et sellised numbrid välja tuleksid. Kuidas seda magnetväljadega teha, ei tea mina ka. Kui tahta seda 1,4 s/ tunnis saavutada kiiruse abil, siis läheb vaja kiirust nii umbes 10 000 km/s.
Vasta
#15
eks ta üpris segane on, "wormhole"'e pidavat saama kasutada aja aukudena, olevat ka kasutatud, kuid see põrganud kokku asteroidiga ja teadlased siit teise ilma saatnud, magnetväljadega käib see teistmoodi, ei saavutata mingit kiirust vaid istutakse kusagil aparaadis, pakun ma.
Vasta
#16
tähendab mitte aja aukudena, vaid aja väravatena, mille kaudu saab reisida ajas.
Vasta
#17
Jah, midagi taolist olen ka kusagil lugenud ... aga esiteks olevat selle "ussiaugu" tegemine suht keeruline (minevat vaja mingit ebatavaliste omadustega ainet, millest pole teada, kas sellist olemaski on) ja teiseks olevat ka see läbiminek päris karm värk - et kas sust teisele poole üldse midagi sellist välja jõuab, mida inimeseks pidada saab. Aga ulmekas need "ussiaugud" ei olevat - vähemalt mitte selline (võimatu) ulmekas kui üle valguse kiiruse kihutamine ... Haa - nüüd tekkis selline mõte, et kui selle viimase nipi ikkagi kuidagi selgeks saaks, siis politsei nagu sellisel puhul kiiruse ületamise eest trahvida ei saaks - võmatu teo eest ju karistada nagu ei tohiks!
Vasta
#18
See on kõige lihtsam viis liikuda x kauguste taha. Liikumiseks peab ka vastas kohas olema vastav analoogne koht . Kust saab edasi mujale liikuda . Taolisi kohti on olemas juba mis on ehitatud iidsete kultuuride poolt ja nad on töökorras siiani . Lihtsam variant on kapp muundur .Minu juures on üks selline koht mis reaalselt töötab , võin seda suvel näidata .
Vasta
#19
päris huvitav, kapp muundurist pole kuulnudki. kas sellega saab siis ühest kohast teise liikuda või valguskiirusel ilikuda? ja veel reaalselt töötav(Yes)
Vasta
#20
Huvitav on see, et ajajoone kõverdamisel arvatakse tingimata vajalik olevat kasutada mingisugust masinat. Tegelikult saab ajajoont kõverdada omaenese vaimujõu abil. Kui ei ole juhatust saanud või ilmutust näinud siis ilmselt muidugi ei oska aga küllap see oskus ka levib.

"ussiaugud" on justkui veidi teine teema. See on vajalik erinevate dimensioonide läbimiseks.
Vasta
#21
Kui see olemas on, siis selge kuidas püramiidid ehitatudLaugh.
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: freewingonboard
No aga seal polnud ju inimesed... Vbl algab 2012 robotite invasioon? Bleh

Ma arvan, et 2012 paiku tuleb nö hüpe teise dimensioon just nendega kes on selleks valmis ning suurpuhastus tuleb selles reaalsuses. Ja robotite invasioon on juba ammu alanud, vaata meie seas ringi, paljudel inimestel puudub hing.
Vasta
#23
Ega kui ajamasin olemas oleks oleks suht p***s ka... mõelda vaid mis juhtuks kui see valedesse kätesse satuks.. võib kõlada küll nagu odav kli¹ee filmist aga nii see on..
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: blackcat
Ega kui ajamasin olemas oleks oleks suht p***s ka... mõelda vaid mis juhtuks kui see valedesse kätesse satuks.. võib kõlada küll nagu odav kli¹ee filmist aga nii see on..
Väga õige. Kui hoolimatult käituda võib "ajalugu" kohutavalt muuta. Muidugi me ei märkaks sedaLaugh.
Vasta
#25
Kui läheneda ajamasina küsimusele füüsika vaatevinklist, siis kas ajas liikumine on üldse võimalik?

“Lühike vastus on, et ajas rändamine pole mitte ainult võimalik, vaid seda on ka tehtud ja me oleme sellest teadnud juba üle saja aasta,” ütleb füüsik ja kosmoloog, raamatu “Kuidas ehitada ajamasinat” (“How to Build a Time Machine”) autor Paul Davies.

Davis aga leiab, et meie praeguste teadmiste valguses aja olemusest ja füüsikast ei ole ajas reisimine minevikku lihtsalt võimalik. Universum on aga saladusist tulvil, ning üks neist — hüpoteetiline ussiauk — võib taolise reisi ometi võimalikuks teha.

“See on natuke kaugeid punkte ühendava tunneli või otsetee moodi,” selgitab Davies. “Näiteks, kui mul oleks siin hotellitoas ussiauk ja ma hüppaksin sellest läbi, ei satuks ma Pennsylvania Avenue’le, vaid galaktika teise serva.” Teadlased on teoretiseerinud, et taolist otseteed läbi aja ja ruumi saaks kasutada ajamasinana.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/kas-aj...d=30620875
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat