Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uuestisünd ja inimese piinarikas surm lapseeas
#1
Nagu ma aru saan, siis peale surma sünnib hing mingi aja pärast uude kehasse.
Mind huvitav küsimus on järgmine:

Kui inimesega juhtub lapseeas midagi nii hirmsat nagu vägivaldne surm/mõrv, siis kas see võib olla kuidagi seotud sellesama inimese eelmise eluga ?
Kas laps kui selline on sündides pühak?

Vabandan ette, kui sarnane teema võis kunagi kuskil juba läbi käia. Mina otsisin, kuid ei leidnud.

Tänud
Vasta
#2
Krayoni kanalduses on toodud selline näide. Ameerikas rööviti ja tapeti kolmeaastane laps. Kui laps sündis, siis hing, kes soovis maale uude õppetundi tulla, kehastus sellesse lapsesse tingimusel, et ta saab kogemuse (lapse vägivaldne surm), mis oli hinge arenguks vajalik ja huvitas teda. Seega määrati lapse saatus juba enne sündi. Ja edasi väitis Krayon järgmist: kui kätte jõudis surmahetk, siis lapse kaitseinglid pakkusid hingele võimalust teispool loori sõlmitud lepingust loobuda ning tegevus suunata teisiti, st. säästa lapse elu. Siiski soovis hing omandada seda õppetundi ja laps hukkus.
Meie elutee oleneb hinge valikutest, kes kehastub meisse ning meie keha abil saab vajalikke kogemusi sellel planeedil. Kõik on ette määratud.
Meie eelmised elud on täis omandatud õppetunde, mida me sealpool olles mäletame ja iga uuestisünniga tuleme puhta lehena ja kindla eesmärgiga saama ainult uusi kogemusi. Mitte kunagi ei kehastu hing Maale, et korrata õppetundi, mis juba omandatud.
Pühakuks saadakse kindlate teadmiste-oskuste omandamisel, kuid seda teemat mina ei valda. Arvan, et ehk siis, kui kõik õppetükid on käes ning aeg tulla siinsetele otudele neid pähe taguma.


Mida arvate, kaasteelised?
Vasta
#3
Uuestisünd on lihtsalt inimeste väljamõeldis, pealegi eluks täiesti üleliigne teooria, tegelikult ei tea aga keegi täpselt mitte midagi.
Vasta
#4
(22-07-2013, 18:45 )Krt Kirjutas: Uuestisünd on lihtsalt inimeste väljamõeldis, pealegi eluks täiesti üleliigne teooria, tegelikult ei tea aga keegi täpselt mitte midagi.

Kuna ilmselt kuulud ka sina sinna "keegi ei tea täpselt mitte midagi" gruppi, siis on ju sinu esitatud väide, et uuestisünd on inimeste väljamõeldis, absoluutselt vale. Laugh
Vasta
#5
Mõned asjad lihtsalt juhtuvad. Lapse surm ei pruugi olla mingi müstilise hinge müstilise õppimise plaan. Universumis tundub palju asju juhtuvat kaose teooriast lähtuvalt. Ühiskonnas endas on jahh tihti paljud asjad planeeritud, kuid see ei pruugi olla Universumi reegliks.

Kui juhtub tragöödia ja hukkub laps siis tema kaotanud vanemad tihti üritavad leida mingit "suurt plaani", et kuidagi seda asja õigustada. On ju inimestele õpetatud (nii religioonid kui ateistid muideks), et on olemas mingi "plaan" mille alusel kõik käib aga kas ikka on?

Samas peab mainima, et hinge ümbersünni kohta on kogutud päris huvitavaid materjale, kuid olen mõtelnud, et kõike seda annab ka teisiti seleta. Näiteks see, et noor laps teab ammu surnud isiku personaalseid eludetaile EI pruugi olla mitte ümbersünnist aga "vest" või "lühisest" Universumi infosüsteemis ehk infoväljas. Kas see teooria on elanud juba kaua. Võimalusi on teisigi.
Lisaks jääb mulje, et inimene püüab "süsteemi" petta proovides teada saada mis tuleb, et siis "olla valmis" saabuv "õppetund" võimalikult hästi ära teha ja kiiremini "edasi" minna. Meenutab see kooli eksamitel spikerdamist. Õppetunni eesmärk - kui selline on - peaks ikkagi olema selle lahendamine ILMA etteütlemisteta. Kui sa petad siis sa ei omanda õpitut aga lähed nö "uuele ringile".
Vasta
#6
Olen ka oma elukaaslasega vaielnud selle teema üle. Nimelt on ta just toonud näite lapse surmast kui püüan talle selgitada taassünndi (ta ei usu selliseid asju). Peale neid väitlusi olen ka ise mõelnud, et kas tõesti on kõik ette määratud, või siiski juhtub ka juhuslikke asju. Aga, ega me seda vist niisama välja ei mõtlegi.
Vasta
#7
(22-07-2013, 16:41 )Manaja Kirjutas: Krayoni kanalduses on toodud selline näide. Ameerikas rööviti ja tapeti kolmeaastane laps. Kui laps sündis, siis hing, kes soovis maale uude õppetundi tulla, kehastus sellesse lapsesse tingimusel, et ta saab kogemuse (lapse vägivaldne surm), mis oli hinge arenguks vajalik ja huvitas teda. Seega määrati lapse saatus juba enne sündi. Ja edasi väitis Krayon järgmist: kui kätte jõudis surmahetk, siis lapse kaitseinglid pakkusid hingele võimalust teispool loori sõlmitud lepingust loobuda ning tegevus suunata teisiti, st. säästa lapse elu. Siiski soovis hing omandada seda õppetundi ja laps hukkus.
Meie elutee oleneb hinge valikutest, kes kehastub meisse ning meie keha abil saab vajalikke kogemusi sellel planeedil. Kõik on ette määratud.
Meie eelmised elud on täis omandatud õppetunde, mida me sealpool olles mäletame ja iga uuestisünniga tuleme puhta lehena ja kindla eesmärgiga saama ainult uusi kogemusi. Mitte kunagi ei kehastu hing Maale, et korrata õppetundi, mis juba omandatud.
Pühakuks saadakse kindlate teadmiste-oskuste omandamisel, kuid seda teemat mina ei valda. Arvan, et ehk siis, kui kõik õppetükid on käes ning aeg tulla siinsetele otudele neid pähe taguma.


Mida arvate, kaasteelised?

Täpselt nii see ongi.
Krt. - ehk oleks vaja lugeda raamatuid ja ennast pisut harida. Ehk jõuad nii kaugele järgmises kehastuses. Seegi oleks hea.
Vasta
#8
Manaja! Väga huvitav teooria.
Vasta
#9
Huvitav teooria jha, kuid mitte midagi ei saanud aru, hing otsustab ja teeb jaa, sõlmib lepinguid...(?) ja millega see vaim siis tegeleb, kas too lasi üldse jalga, sest taoline kogemus tal juba oli?
Vasta
#10
Reinkarnatsioonist veidi humoorikamalt, kuigi mõni on ikka päris sarnane):
Immortals, Time Travelers Or Reincarnation ?
http://www.youtube.com/watch?v=jr7sZSYbDTM
näituseks 3:55
Vasta
#11
(22-07-2013, 18:49 )Jõhvikas Kirjutas:
(22-07-2013, 18:45 )Krt Kirjutas: Uuestisünd on lihtsalt inimeste väljamõeldis, pealegi eluks täiesti üleliigne teooria, tegelikult ei tea aga keegi täpselt mitte midagi.

Kuna ilmselt kuulud ka sina sinna "keegi ei tea täpselt mitte midagi" gruppi, siis on ju sinu esitatud väide, et uuestisünd on inimeste väljamõeldis, absoluutselt vale. Laugh

Sellise loogika puhul oleks pidanud mu lause lõppema väitega - tegelikult on kõik arusaamad absoluutselt valed - aga ei lõppenud. Seega järgmine kord ehk mõtled vähe hoolikamalt, mida teine ütles.
(23-07-2013, 02:16 )Veli Joonatan Kirjutas: Täpselt nii see ongi.
Krt. - ehk oleks vaja lugeda raamatuid ja ennast pisut harida. Ehk jõuad nii kaugele järgmises kehastuses. Seegi oleks hea.

Ehk olen lugenud juba, tean seda "teie nägemust", lihtsalt näen täpsemat arusaama. Ja täiesti vale see kahtlemata polegi, vastuseks suoma trikki kasutades: "Ehk jõuad nii kaugele järgmises kehastuses".

Vasta
#12
Leidsin midagi just lastest, kes mäletavad midagi hirmsat nende eelnevas elus toimunut...ka nende surmaga seotut.The Ghost Inside My Child - Paranormal Documentary
http://www.youtube.com/watch?v=0eXC8c9OiYk


Vasta
#13
(23-07-2013, 22:55 )suvetüdruk Kirjutas: Leidsin midagi just lastest, kes mäletavad midagi hirmsat nende eelnevas elus toimunut...ka nende surmaga seotut.The Ghost Inside My Child - Paranormal Documentary
http://www.youtube.com/watch?v=0eXC8c9OiYk
See on see koht kus väljend viib mõtted hoopis teisele rajale: eelmiste elude mäletamise puhul võib olla ka võimalus, et tegu on lihtsalt "kummituse" poolt keha ülevõtmisega - possession.
Vasta
#14
(23-07-2013, 23:10 )kage Kirjutas: See on see koht kus väljend viib mõtted hoopis teisele rajale: eelmiste elude mäletamise puhul võib olla ka võimalus, et tegu on lihtsalt "kummituse" poolt keha ülevõtmisega - possession.

Mida sa selle "Kummitusega" silmas pead, kes keha üle võtab?
Et siis väikesele poisile või tüdrukule läheb mingi "kummitus" sisse ja seepärast ta teabki, kus eelmises elus elas (näitab maja, kus elas)jne?
Meenutan, et kvantfüüsikute sõnul on hing reaalne:
http://www.elu24.ee/1024916/kvantfuusiku...ng-reaalne

Seega tõenäoline on, et inimene sünnib uuesti ehk tema hing kehastub uuesti ja seetõttu meenub lapsele tema eelnev elu või surm eelmises elus.

Teine asi on see, et inimese sisse võib pugeda kuri vaim.
Aga see kuri vaim ei ole kummitus. Seda nimetatakse seestumiseks ja selle kohta meil mitu teemat.
Siis on veel kaksikisiksuse fenomen.
Kaksikisiksuse fenomeni on esinenud näiteks peale südame või kopsude siirdamist. Sel puhul elaksid ühes kehas nagu mitu erinevat isiksust ja teatud perioodidel käitub inimene täiesti erinevalt. Selle fenomeni üks seletusi on samuti reinkarnatsioon.
Vasta
#15
(24-07-2013, 10:52 )Müstik Kirjutas: Mida sa selle "Kummitusega" silmas pead, kes keha üle võtab?
Et siis väikesele poisile või tüdrukule läheb mingi "kummitus" sisse ja seepärast ta teabki, kus eelmises elus elas (näitab maja, kus elas)jne?
Jah, sest tegelikult ei suuda keegi näidata mis tegelikult seda põhjustab ja seega liikus mõte väljendiga, "kummitus minu lapse sees", kaasa. Ja miks ei võiks sellel "kummitusel" olla info tema enda mälestustega mis lapsele edasi kanduvad.
Tsitaat:Meenutan, et kvantfüüsikute sõnul on hing reaalne:
http://www.elu24.ee/1024916/kvantfuusiku...ng-reaalne
Tuletan meelde, et ei ole. See tähendab, et ikka veel ei teata midagi kindlalt ja ainult oletatakse:
Nende arvates tekib meil teadvus kvantgravitatsiooni efektist, mis leiab mikrotuubulites aset.
...
Ta lisas, et surmalähedane kogemus näitab, et see mikrotuubulite kvantinformatsioon võib eksisteerida ilma kehata lõputult hinge kujul.


Teadlaste puhul võiks enne tulemused ära oodata kui tõestusest ja teooriast rääkima hakata. Praegu öeldakse selle kohta kvanthinge teaduslik hüpotees (pdf, inglise keeles).
Vasta
#16
Et siis kui teadus pole veel nii kaugele arenenud, et kõike ära seletada, siis seni on "kummitused" nende sees, kes eelmise elu seiku mäletavad?
Samas neid inimesi on ju nii palju.
Ian Stevenson, ülikoolipsühhiaatriaprofessor on uurinud 3000 juhtumit, mille puhul inimesed mäletavad oma eelmisi elusid. On uurinud ka lapsi.
Arnold Bloxam on teinud rohkemkui 400 eelmise elu "lindistust" - on ette tulnud ajaloolisi detaile, mis on osutunud uskumatult täpseks.
Üks huvitav lugu.
Walesi koduperenaine oli tavaline 20.saj.naine. Kui ta viidi hüpnoosis 12.sajandisse, siis ta jutustas oma tapmise loo nii detailaselt, et see lausa vapustas. Lugu sisaldas, kuidas tapeti tema 11-aastane laps ja kuidas ta ise langes mõrva ohvriks pimedas maa-aluses kabelis. Leidis aset 1189.aastal Yorki linnas.
Loo lindistusest kirjutati raamat ja anti hinnata Yorki Ülikooli ajalooprofessorile. Selle ajoolooperioodi eksperdile.
Prof. ütles, et jutustus on olnud "täiesti tõepärane", aga enamik detaile on vaieldavad. Ta uuris ka välja, et Yorkis oli sel ajal ainult üks kirik, mis võis olla naise peidupaik - St Mary Castlegate. Oli aga üks oluline puudus - kirikul ei olnud maa-alust kabelit.
Naine aga kinnitas, et sinna ta oli end peitnud.
Kui Rebecca eksis nii olulises punktis, siis muutus kahtlaseks ka ülejäänud jutustus.
Mõnevõrra pettununa pandi naise lugu koos teiste Bloxhami lintidega riiulile.
1975.a. kevadel hakati St Mary Castlegate´i kirikut muuseumiks ümbes ehitama. Restaureerimistööde käigus avastati midagi, mida polnud enne seda mitte keegi teadnud - alatari all oli maa-alune kabel.
Küsimus: Miks peaks mingi "kummitus" pugema tavalise koduperenaise sisse ja mäletama üksikasjalikult, kuidas ja kus tema ja ta laps 12.sajandil tapeti?



Vasta
#17
(24-07-2013, 15:03 )Müstik Kirjutas: Walesi koduperenaine oli tavaline 20.saj.naine. Kui ta viidi hüpnoosis 12.sajandisse, siis ta jutustas oma tapmise loo nii detailaselt, et see lausa vapustas. Lugu sisaldas, kuidas tapeti tema 11-aastane laps ja kuidas ta ise langes mõrva ohvriks pimedas maa-aluses kabelis. Leidis aset 1189.aastal Yorki linnas.
/-/
1975.a. kevadel hakati St Mary Castlegate´i kirikut muuseumiks ümbes ehitama. Restaureerimistööde käigus avastati midagi, mida polnud enne seda mitte keegi teadnud - alatari all oli maa-alune kabel.
Neid kabelis mõrvamisi, "pahade poolt" kusagil kiriku all ma hästi ei usu, pigem paistab see ohverdamisena. Kas kusagil lingil on ehk täpsemalt midagi kirjas.

Vasta
#18
Põle selle loo kohta linke uurinud.
Lugu võetud ajakirjast Ian Currie`´lt. Kannab nime Rebecca tapmine.
12.sajandil oli naise nimi Rebbeca ja on teada, et juutide vastaste pogrommide ajal tapeti Yorkis metsikult 150 juudi soost elanikku.
Rebecca rääkis üksnes endast ja oma perekonnast.
Kui rahvajõuk neid ründas, põgenesid nad kirikusse. Olid seal peidus, aga nälg ja külm vaevas ja mees läks pojaga süüa hankima.
Niisuguseid eelmise elu mälestusi on kirja pandud tuhandeid.



Vasta
#19
http://www.afterlife101.com/Chapter2.html#_Toc1993426
ing.k
Infant death at the hands of others

There are times in a young spirit human's life when their energy too is intersected by the energy of another individual, that is generally murder-related. Most of the time this spirit child knows that this is going to happen but there are occasions when it comes as much a surprise to them as it does to all those surrounding them. For a young child this is not too often the case as it is with adults. For spirit energy that gets in the way of another spirit energy does not usually happen except to older maturer human beings--and by older maturer ones, we would say generally those after the age of 15. Prior to about 15 there has been an agreement that this would be the way that they would move forward in their own spiritual growth as well as helping many around them in their spiritual growth by leaving earth at such a young human age. When an infant or child is dying from painful experiences, the spirit part is completely removed from the body and, though the body is feeling and having physical reaction to the events that are taking place, this spirit soul is not in the body and does not feel any of the human conditions that are taking place surrounding it.

kes teab..
Vasta
#20
...Kui imik või laps sureb valusate kogemuste läbi, vaimu osad täielikult eemalduvad organismist. Ja kuigi keha tunneb, et tal on füüsiline reaktsioon nendele sündmustele, mis leiavad aset aga see vaimne hing ei ole organismis ja ei tunne füüsiliselt, mis toimub selle ümber. (kõike ei tõlgi, kuna ei ole perfektne tõlkija, kusjuures ka mina olen venekeelsest põlvkonnast).
Vasta
#21
(23-07-2013, 16:45 )suvetüdruk Kirjutas: Reinkarnatsioonist veidi humoorikamalt, kuigi mõni on ikka päris sarnane):
Immortals, Time Travelers Or Reincarnation ?
http://www.youtube.com/watch?v=jr7sZSYbDTM
näituseks 3:55
Päris lahe oli vaadata neid saranased nägusid. Huumor küll, aga eriti tore oli kui kokku olid viidud näod ja skulptuuride näod! Smile

Vasta
#22
Olen siin saidil juba pikalt ringi vaadanud, nyyd natuke v6tan s6na ka (hetkel riigis, kus osad tähed puuduvad, vabandust).
Mina olen asjast nii aru saanud. Hing valib endale ise keha milles uuesti syndida ja ka seejuures vanemad kellele syndida. Midagi siin elus ei juhtu kogemata v6i niisama. Varajane surm on hinge valik/määrtus, vajalik tema arenguks. Samas v6ib-olla on lapse kaotamise kogemus vajalik hoopis vanematele? Kes teab? Iga raske syndmus meie elus on 6ppetund hinge edasiseks arenguks, usume me seda siis v6i mitte (sellest s6ltub siis ka meie hinge areng)
Vasta
#23
(25-07-2013, 09:24 )Teeline Kirjutas: Olen siin saidil juba pikalt ringi vaadanud, nyyd natuke v6tan s6na ka (hetkel riigis, kus osad tähed puuduvad, vabandust).
Mina olen asjast nii aru saanud. Hing valib endale ise keha milles uuesti syndida ja ka seejuures vanemad kellele syndida. Midagi siin elus ei juhtu kogemata v6i niisama. Varajane surm on hinge valik/määrtus, vajalik tema arenguks. Samas v6ib-olla on lapse kaotamise kogemus vajalik hoopis vanematele? Kes teab? Iga raske syndmus meie elus on 6ppetund hinge edasiseks arenguks, usume me seda siis v6i mitte (sellest s6ltub siis ka meie hinge areng)

Nii ta umbes ongi, teinekord teeb teeb hing lihtsalt vabatahtlikult selle tripi kaasa, et teine hing saaks oma vajaliku kogemuse. Väga detailselt käsitleb oma raamatutes sellest Michael Newton. Tema läheb pisut kaugemale uuringutes, uurib pigem hinge arengut ja nende toimetamisi teisel pool loori ja mille poole nad pürgivad.
Vasta
#24
(25-07-2013, 10:21 )theodor Kirjutas:
(25-07-2013, 09:24 )Teeline Kirjutas: Olen siin saidil juba pikalt ringi vaadanud, nyyd natuke v6tan s6na ka (hetkel riigis, kus osad tähed puuduvad, vabandust).
Mina olen asjast nii aru saanud. Hing valib endale ise keha milles uuesti syndida ja ka seejuures vanemad kellele syndida. Midagi siin elus ei juhtu kogemata v6i niisama. Varajane surm on hinge valik/määrtus, vajalik tema arenguks. Samas v6ib-olla on lapse kaotamise kogemus vajalik hoopis vanematele? Kes teab? Iga raske syndmus meie elus on 6ppetund hinge edasiseks arenguks, usume me seda siis v6i mitte (sellest s6ltub siis ka meie hinge areng)

Nii ta umbes ongi, teinekord teeb teeb hing lihtsalt vabatahtlikult selle tripi kaasa, et teine hing saaks oma vajaliku kogemuse. Väga detailselt käsitleb oma raamatutes sellest Michael Newton. Tema läheb pisut kaugemale uuringutes, uurib pigem hinge arengut ja nende toimetamisi teisel pool loori ja mille poole nad pürgivad.

Umbes nii see on jah, selles konkreetses teoorias.
Vasta
#25
Ma tean ühte lugu ühest poisist, kes 6-aastasena näitas metsas oma vanematele punkrit, kus ta olla elanud!
Ma usun küll, et traumaatiline elamus eelmisest elust jääb paremini meelde.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Peatselt sureva inimese näo nägemine... polina 5 6,479 22-08-2018, 15:42
Viimane postitus: Elsara
  Surnud inimese korter. Punanekitarr 7 7,188 31-01-2015, 21:05
Viimane postitus: sakala
  Surm tähtkuju pärast /////ALPINE 40 16,731 07-02-2011, 10:17
Viimane postitus: Albaregia
  Surm, kas vältimatu Sputnik 84 31,140 17-12-2010, 20:00
Viimane postitus: Taivo
  Surm est333 22 11,032 18-11-2010, 13:51
Viimane postitus: Ott Sama
  Inimkonna surm Anonymous 46 18,892 01-01-2010, 18:21
Viimane postitus: Ummy
  peale inimese surma leitud pilt Jason 0 3,936 24-03-2008, 17:29
Viimane postitus: Jason
  Surnud inimese informatsioon jätkab eksisteerimist. Müstik 12 7,306 12-11-2006, 14:27
Viimane postitus: reaalne

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat