Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kristlus on ikka liiga radikaalne?
#1
Vaidlust ei saagi tekkida, kui pole lubatud midagi poolt öelda!
Aga vaidlustes pidi (äkki) tõde selguma!
(30-07-2013, 21:45 )pipp Kirjutas: Mõtte oligi, et see kas ei kõlba kuhugile (kristlus) või kõlbab väga või kõlbab natukene, mingis punktis ainult.
Mida inimesed siis kristlusest ja kristlastest kasvõi arvavad? Ja kristlikust Jumalast! Ja see võibki olla seinast seina!
Võib maha materdada ja taevani kiita!

No, et kui selle va kristluse juures midagi ei meeldi (ja ma olen täheldanud, et ei meeldi), siis mis see on, mis ei meeldi?

Ma olen võimeline ütlema, mida ma arvan satanismist ja miks või mida budismist ja miks (see mulle ei meeldi või ei sobi). Mida teie kristlusest ja miks?

#2
Mida tähendab radikaalne sinu arvates? Kas see http://et.metapedia.org/wiki/Radikaalne

(30-07-2013, 19:04 )pipp Kirjutas: Mina ka kõike kristlusesse puutuvat kindlasti ära seletada ei oska, mul on rohkem minu nägemus sellest, kuidas asjad minu arvates on!
Ja ma osalen hea meelega vaidlustes, kus inimesed vaidlevad (nagu teaks) samal teemal!
(kui see mulle liiga ajudele ei hakka)
Muidu oleks ju nii, et kõike kristluse ja Jumala vastast tohib öelda, aga jumalapärast poolt ei tohi öelda?

Muidugi ei oska sa kristlusega seoses paljut ära seletada. Tegelikult mitte keegi inimestest ei oska, ka paavst mitte.
Enamasti kõike ju vaid spekuleeritakse piibli põhjal, mida samuti tõlgendatakse 101-l erineval viisil, või siis enamalgi. Ei tea täpselt, palju neid kristlikke kirikuid, sekte ja usulahke siin Maal on, kes endid igaüks ainuõigeteks kristluse esindajateks peavad.

Ka kristlus nagu ka satanism või šamanism või budism jne on osakesed Kõiksuse ehk Algallika ilmingutest. Meie valik on, millest huvituda. Osaliselt on see valik tehtud juba sellega, kuhu ja millal sa sünnid Maa peale. Millisesse keskkonda ja perekonda. Kui oled kristlikkusse perekonda sündinud, siis järelikult tahtsidki sellest rohkem teada saada. Eeldades, et sa muidugi reinkarnatsiooni usud.

Aga kristlus pole ainus tõde või kogemus, mida inimesed (osakesed Kõiksusest), siia Maale õppima tulid. Maailm on palju laiem, sügavam ja mõõtmatum. Aga olen kindel, et jõuad ise ka peagi sellele äratundmisele.
Kuna oled nii tulihingeline kristluse järgija, siis ehk hakkad sama suure entusiasmiga otsima ka suuremaid tõdesid, siis kui aeg on küps. Igal juhul, edu sulle! Smile.



#3
Ma ei jumaldaks seda paavsti, mis oma mõistusel viga on? Ise võib ka kõiki neid asju uurida ja peabki!
Minu jaoks on see rohkem tõde, kui miski muu!
Kristlus on sügavam, kui kui sulle tundub ja mina ei tea, kas või kuna sina sellele äratundmisele jõuad Smile
Mind huvitavad jätkuvalt kõik teised asjad ka (need, mis minu jaoks huvitavad on), kristlus pole mu ajusid sulgenud! Smile E. miks te tahate, et ma poleks kristlane ja ei usuks Jeesusesse? Laugh
#4
(30-07-2013, 20:07 )pipp Kirjutas: Mind huvitavad jätkuvalt kõik teised asjad ka (need, mis minu jaoks huvitavad on), kristlus pole mu ajusid sulgenud! Smile E. miks te tahate, et ma poleks kristlane ja ei usuks Jeesusesse? Laugh

Kes siin keelab sul kristlane olevat? Sa lihtsalt ise ei paista eriti õnnelik olevat ainult koos oma Jeesuse ja kristlusega, sest muidu sa siin para-foorumis maid uurimas ei käiks.
Ja kuna sa käid, siis sa pole "puhastverd" kristlane Smile1.

#5
Olen, olen, te ärge togige mind selle pärast!
Nät siis, nüüd ei tohi midagi muud huvitada?

Defineeri puhastverd kristlane!

Kui Jeesusesse uskumisest piisab (ma olen ka luterliku koguduse liige kirjade järgi, kirikus väga ei käi, kohe ei taha minna! (vahest hakkab see mulle hinge peale küll, et pole käinud) ja liikmemaksu ka pole ammu maksnud!), et kristlane olla, siis ma olen!
Ma enda arvates väga armastan Jumalat ja Jeesust Smile Südames väga soe koht selle jaoks.
Ma ei käi pika musta kleidiga ringi, väike piiblike peos, juuksed mul peaaegu, et on krunnis! Smile küll, seda võiks krunniks nimetada !

Ja enda jaoks ja arvates ma olen kristlane küll!
Mõnel teisel on kindlasti mõni teine definitsioon kristlase jaoks!

Kui minu nimest jääb mulje, et ma olen 14, siis see pole tõsi!





#6
(30-07-2013, 20:18 )pipp Kirjutas: Olen, olen, te ärge togige mind selle pärast!
Nät siis, nüüd ei tohi midagi muud huvitada?

Defineeri puhastverd kristlane!

Smile1 Enne räägi, millisesse kristlikkusse sekti või kirikusse sa kuulud?

Jehoova Tunnistajad, luterlane, katoliiklik,.....?
(30-07-2013, 20:18 )pipp Kirjutas: Kui Jeesusesse uskumisest piisab (ma olen ka luterliku koguduse liige kirjade järgi, kirikus väga ei käi, kohe ei taha minna! (vahest hakkab see mulle hinge peale küll, et pole käinud) ja liikmemaksu ka pole ammu maksnud!), et kristlane olla, siis ma olen!
Ma enda arvates väga armastan Jumalat ja Jeesust Smile Südames väga soe koht selle jaoks.
Ma ei käi pika musta kleidiga ringi, väike piiblike peos, juuksed mul peaaegu, et on krunnis! Smile küll, seda võiks krunniks nimetada !

Ja enda jaoks ja arvates ma olen kristlane küll!

Siis on ju tore, kallis luterlane, et sul armastus südames on.
Armasta ligimest nagu iseennast! Kõiki ligimesi Smile.

Aga mida sa loodad leida siit foorumist, mida sinu usk, piibel ja Jeesus ei anna? Mis on sul veel puudu? Mida sa otsid, täpsemalt?
#7
Äran`d sina kuku mind käsutama, selleks on mul Jumal!
Ma mõtlen, et ma peaks ikka ennast sellest paavsti ja Vatikanip...st läbi närima, (aga äkki ikka ei pea?) ja siin on üldse igast huvitavaid materjale!
Ja mind huvitavad sellised inimeste originaalsed mõtted, tõdemused, seisukohad ja järeldused, kogemused.
Jube palju infot on ja müra ja kui keegi on juba miskit läbi seedinud, siis see mind huvitabki Smile

See on nagu: /kõiki raamatuid ei jõua läbi lugeda, aga mind tõsiselt huvitavad, loen kindlasti ise!/
teistest tahan lihtsalt ülevaadet vms. omada, kui tahan.
Aga nagu tahan...
Kõiki asju ei jõua ise kogeda (ei taha ka) ja igasse maailma nurka ei jõua ise reisida..
#8
(30-07-2013, 20:56 )pipp Kirjutas: Äran`d sina kuku mind käsutama, selleks on mul Jumal!
Ma mõtlen, et ma peaks ikka ennast sellest paavsti ja Vatikanip...st läbi närima, (aga äkki ikka ei pea?) ja siin on üldse igast huvitavaid materjale!
Ja mind huvitavad sellised inimeste originaalsed mõtted, tõdemused, seisukohad ja järeldused, kogemused.
Jube palju infot on ja müra ja kui keegi on juba miskit läbi seedinud, siis see mind huvitabki Smile

Esiteks, siin käibki suhtlus küsimuste ja vastamiste vormis ja siis jälle küsitakse ja vastatakse jne.
Teiseks, mina oma Jumalal/Kõiksusel/Algallikal küll ennast käsutada ei laseks, pigem uurin, küsin ja püüan tema loomingut leida kõikjal.

Kolmandaks, loodan, et leiad palju huvitavat siit ja vastused ka oma küsimustele.
Aga miks sa ei võiks alustada sellest, et paned "OTSI" peale küsimuse või sõna, mis sind huvitab ja loed eelnevad materjalid läbi.
Ma tean, et su aeg kuluks sel juhul palju väärtuslikumalt ära ja sa leiaksid väga huvitavat teavet.
#9
Olen siin enne ka käinud, jah! Smile

Mina hea meelega teen Tema tahtmist Smile
#10
Pipp võiks teema algusesse kirjutada kenasti, milles üldse probleem või küsimus on.
Natuke konkreetsemalt. Praegu jääb mulje, et pole mingit fookuspunkti ja on lihtsalt teema "räägime kristlusest".
Pole nagu liha ega kala.
#11
Mõtte oligi, et see kas ei kõlba kuhugile (kristlus) või kõlbab väga või kõlbab natukene, mingis punktis ainult.
Mida inimesed siis kristlusest ja kristlastest kasvõi arvavad? Ja kristlikust Jumalast! Ja see võibki olla seinast seina!
Võib maha materdada ja taevani kiita!

No, et kui selle va kristluse juures midagi ei meeldi (ja ma olen täheldanud, et ei meeldi), siis mis see on, mis ei meeldi?

Ma olen võimeline ütlema, mida ma arvan satanismist ja miks või mida budismist ja miks (see mulle ei meeldi või ei sobi). Mida teie kristlusest ja miks?


#12
pipp!
Ega ei tasu nii anonüümne ka olla. Pane ikka kirja mõned asjad enda kohta.
Mina ütleks, et näiteks islam on liiga radikaalne.
Võrreldes just kristlusega.
Mina ei käi ühegi usuvooluga kaasas, aga katolik kirik oma tõekspidamistega on jätnud sümpaatse mulje.
Mingid seadused peavad ikkagi kehtima. Mitte kõikelubatavus demokraatia nime all.
Mõtlen siin just neid homoabielusid.
#13
Ja meie omausk..ei olegi nagu midagi?
Möllu ja verd on vähe, igav nagu, kuskile paremasse paika ka ei viida, peab siin hädaorus piinlema ja poriste päkkadega paradiisi poole igatsevalt piiluma...
#14
(30-07-2013, 22:00 )Veli Joonatan Kirjutas: pipp!
Ega ei tasu nii anonüümne ka olla. Pane ikka kirja mõned asjad enda kohta.
Mina ütleks, et näiteks islam on liiga radikaalne.
Võrreldes just kristlusega.
Mina ei käi ühegi usuvooluga kaasas, aga katolik kirik oma tõekspidamistega on jätnud sümpaatse mulje.
Mingid seadused peavad ikkagi kehtima. Mitte kõikelubatavus demokraatia nime all.
Mõtlen siin just neid homoabielusid.

ISLAM MUUTUKS VÄGA KIIRESTI, KUI TALT VÕTTA POLIITILINE VÕIM JA ERALDADA RIIGIST. KAHJUKS EI JUHTU SEDA NII PEA. Nn "prohvet" Muhammedi pärand on vastuoluline ja tema saamine religioosseks liidriks toimus pigem võimu kindlustamise pärast kui et mingi maailma muutva sõnumi edastamine tõttu.
#15
(30-07-2013, 21:45 )pipp Kirjutas: Mida inimesed siis kristlusest ja kristlastest kasvõi arvavad? Ja kristlikust Jumalast! Ja see võibki olla seinast seina!
Võib maha materdada ja taevani kiita!

Juba mitu päeva loen foorumi teemadest väljendit "kristlik Jumal".
Kas see tähendab, et on olemas eraldi näiteks judaistlik Jumal, islami jumal, Budistide jumal jne?
Kristlusest kirjutada foorumis saab ainult inimene, kes teab kristlusest palju ja on ehk ka ise kristlane. Paraku see ei ole kristlik foorum - seega peaksid niisugustes foorumites osalema, kus inimesed on kristlusest teadlikumad.
Ise hindan kristlikku kultuuri ja enamus kristlasi on väga toredad inimesed.
Mõned aastad tagasi tuli poliitik Martin Helme välja arvamusega:
"Kui meie eesmärk on muuta Eesti õnnelikumaks ja rõõmsamaks, siis pole olemas ühtegi muud varianti kui muuta kindlal, kõikumatul alusel olev moraal taas üldkehtivaks.

Elu on näidanud, et püsivalt suudab seda pakkuda ainult kristlus. Eesti rahvas jääb püsima vaid juhul, kui ta on valmis loobuma ateismi valest ja moraalirelativismi hukutavast peibutusest ning pöörduma tagasi siin sajandeid valitsenud moraalinormide juurde. Võib ju vaimutseda võimaluse üle juurutada Eestis budismi või maausku, praktikas pole sellel aga lihtsalt mingit kandepinda.

Tegelikult on meil pikas perspektiivis vaid kolm võimalust: saada taaskristianiseeritud rahvaks, muutuda suure osa muu Euroopaga islamistlikuks — või pärida hukatus."

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ar...d=17075136

Kommentaare pole lugenud, aga usun, et saad sealt täpselt teada, mida rahvas arvas.



#16
Paluks teemaalgatajal defineerida enda arusaam mõistest kristlus. Muidu on arutelu suht mõttetu, a la üks räägib aiast teine aiaaugust.
#17
Kuna kristlus on ellu kutsutud juutide poolt ja et juudid ei tee ilma omakasu silmas pidamata mitte üht liigutust, siis selle usu olemus ei erine sugugi holocausti valedest. Hunnik väljamõeldisi esitatakse sündinud faktidena.
Näiteks Jeesuse sünniaastat ega kuupäeva ei teata tänase päevani. Et paganad pidasid talvise pööripäeva ajal pidusid, siis juudid oma kavalusega ütlesid ka sel ajal jeesuse sündinud olevat ning tegid sel moel iidsest kombest oma puusliku kummardamise päeva.
Või võtame väidetava Jeesuse risti löömise mis on järjekordne vale. Sel ajal oli Rooma riigis kombeks pätid ja kaabakad teistele hoiatuseks naelutada tavalise posti või puu külge, mingit põikpuud sel ajal ei kasutatud.
Kogu see kristlus koosnebki valedest ja teiste rahvaste talletatud lugude omastamisest. Nii nagu juudile ikka omane...
Allikas:
http://et.wikipedia.org/wiki/Jeesus

Kristluse radikaalsus ? Sellele küsimust täpsustamata ühest vastust anda ei saa. Sest erinevaid kristluse alla kuuluvaid usuvoole on palju ja väga erinevaid.
[Pilt: 679px-Olulisemad_kristlikud_denominatsio...ud.svg.png]
#18
Küsimuse püstitus on omalaadne. Ise täheldan, et mitte kristlus pole radikaalne, vaid ikka selle viljelejad igasugu lahkude ja voolude kaudu. Muidugi, ega ma (märkan, et teisedki postitajad) täpselt aru ei saanud, et millist radikaalsust (1. põhjalik, otsustav; juurteni, lähtekohani tungiv. 2. põhjalikke ümberkorraldusi, uuendusi pooldav; käremeelne, äärmusse kalduv) võib kristluses olla liiast. Ehk teema algataja aitab ses osas.

Enda kogemus ühe usklikuga – nuh, kes nüüd seda mäletab, millist usuvoolu ta esindas, kuid jäi see kristluse alla – oli enam kui mälestusväärne. Varem teadsin teda aruka noore inimesena, kes nagu me kõik otsisime tavapärasel moel õnne. Siis ühel hetkel põrutas Soome ja tagasitulnuna oli usklik. Usuga käisid kaasas tabud, eriti numbrite osas. Sain teada, millised kuupäevad olevat väga halvad sündimiseks ja nn halvast vaimust kantud. Seepeale sain silmad suureks, kuid jutt jätkus ja sain sedagi teada, et tema Jumal olevat talle andnud korteri või vähemalt loonud selle saamise võimaluse. Kadedaks tegi, vaatasin ta silmi, mis varem olid imeilusad, kuid nüüd ilmestas neid kummaline läige. Vot see tegi nõutuks Shock
#19
(31-07-2013, 11:02 )Müstik Kirjutas:
(30-07-2013, 21:45 )pipp Kirjutas: Mida inimesed siis kristlusest ja kristlastest kasvõi arvavad? Ja kristlikust Jumalast! Ja see võibki olla seinast seina!
Võib maha materdada ja taevani kiita!

Juba mitu päeva loen foorumi teemadest väljendit "kristlik Jumal".
Kas see tähendab, et on olemas eraldi näiteks judaistlik Jumal, islami jumal, Budistide jumal jne?
Kristlusest kirjutada foorumis saab ainult inimene, kes teab kristlusest palju ja on ehk ka ise kristlane. Paraku see ei ole kristlik foorum - seega peaksid niisugustes foorumites osalema, kus inimesed on kristlusest teadlikumad.
Ise hindan kristlikku kultuuri ja enamus kristlasi on väga toredad inimesed.
Mõned aastad tagasi tuli poliitik Martin Helme välja arvamusega:
"Kui meie eesmärk on muuta Eesti õnnelikumaks ja rõõmsamaks, siis pole olemas ühtegi muud varianti kui muuta kindlal, kõikumatul alusel olev moraal taas üldkehtivaks.

Elu on näidanud, et püsivalt suudab seda pakkuda ainult kristlus. Eesti rahvas jääb püsima vaid juhul, kui ta on valmis loobuma ateismi valest ja moraalirelativismi hukutavast peibutusest ning pöörduma tagasi siin sajandeid valitsenud moraalinormide juurde. Võib ju vaimutseda võimaluse üle juurutada Eestis budismi või maausku, praktikas pole sellel aga lihtsalt mingit kandepinda.

Tegelikult on meil pikas perspektiivis vaid kolm võimalust: saada taaskristianiseeritud rahvaks, muutuda suure osa muu Euroopaga islamistlikuks — või pärida hukatus."

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ar...d=17075136

Kommentaare pole lugenud, aga usun, et saad sealt täpselt teada, mida rahvas arvas.
No ei ole ka reptoloidi-foorumit!, või see on?
Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?
Lootsin rohkem selliseid vastuseid, nagu:
toodi tule ja mõõgaga ja Jumal (Jeesus) pole piiblit ise kirjutanud!
Või midagi veel jämedamat!



#20
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas:
(31-07-2013, 11:02 )Müstik Kirjutas:
(30-07-2013, 21:45 )pipp Kirjutas: Mida inimesed siis kristlusest ja kristlastest kasvõi arvavad? Ja kristlikust Jumalast! Ja see võibki olla seinast seina!
Võib maha materdada ja taevani kiita!

Juba mitu päeva loen foorumi teemadest väljendit "kristlik Jumal".
Kas see tähendab, et on olemas eraldi näiteks judaistlik Jumal, islami jumal, Budistide jumal jne?
Kristlusest kirjutada foorumis saab ainult inimene, kes teab kristlusest palju ja on ehk ka ise kristlane. Paraku see ei ole kristlik foorum - seega peaksid niisugustes foorumites osalema, kus inimesed on kristlusest teadlikumad.
Ise hindan kristlikku kultuuri ja enamus kristlasi on väga toredad inimesed.
Mõned aastad tagasi tuli poliitik Martin Helme välja arvamusega:
"Kui meie eesmärk on muuta Eesti õnnelikumaks ja rõõmsamaks, siis pole olemas ühtegi muud varianti kui muuta kindlal, kõikumatul alusel olev moraal taas üldkehtivaks.

Elu on näidanud, et püsivalt suudab seda pakkuda ainult kristlus. Eesti rahvas jääb püsima vaid juhul, kui ta on valmis loobuma ateismi valest ja moraalirelativismi hukutavast peibutusest ning pöörduma tagasi siin sajandeid valitsenud moraalinormide juurde. Võib ju vaimutseda võimaluse üle juurutada Eestis budismi või maausku, praktikas pole sellel aga lihtsalt mingit kandepinda.

Tegelikult on meil pikas perspektiivis vaid kolm võimalust: saada taaskristianiseeritud rahvaks, muutuda suure osa muu Euroopaga islamistlikuks — või pärida hukatus."

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ar...d=17075136

Kommentaare pole lugenud, aga usun, et saad sealt täpselt teada, mida rahvas arvas.
No ei ole ka reptoloidifoorumit!, või see on?
Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?
Lootsin rohkem selliseid vastuseid, nagu:
toodi tule ja mõõgaga ja Jumal (Jeesus) pole piiblit ise kirjutanud!
Või midagi veel jämedamat!

Põhimõtteliselt oli sinu eesmärk provotseerida inimesi reageerima ja just halvasti reageerima?
#21
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas: Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?

Sest see on meie kultuuriruumile kõige tuntum orjausk. Smile
#22
(31-07-2013, 23:36 )Cassiopeia Kirjutas:
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas: No ei ole ka reptoloidifoorumit!, või see on?
Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?
Lootsin rohkem selliseid vastuseid, nagu:
toodi tule ja mõõgaga ja Jumal (Jeesus) pole piiblit ise kirjutanud!
Või midagi veel jämedamat!

Põhimõtteliselt oli sinu eesmärk provotseerida inimesi reageerima ja just halvasti reageerima?

Paistab sedamoodi küll. Samas tundub ta väga noor olevat, ei usu, et veel täisealine, kui tema kirjutamis-stiili vaadata.
Võib-olla alateadlikult loodab leida tõestusi, et käib valel teel ja seetõttu siit midagi otsibki, ei tea.

(31-07-2013, 23:40 )zen faran Kirjutas:
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas: Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?

Sest see on meie kultuuriruumile kõige tuntum orjausk. Smile

Ja on ju nii talle kui ka kõigile teistele ajaloost teada, et kui ristiusu valitsemisajal oleksime selliseid teemasid arutanud, nagu siin foorumis ja otsinud müstilisi teadmisi, oleks meid juba ammu surma mõistetud.

Ometi püüame siiski mõista seda kristlust...ja edasi liikuda.

#23
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas: No ei ole ka reptoloidifoorumit!, või see on?
Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?
Lootsin rohkem selliseid vastuseid, nagu:
toodi tule ja mõõgaga ja Jumal (Jeesus) pole piiblit ise kirjutanud!
Või midagi veel jämedamat!

Tundub, et sa Pipp ei ole foorumisse süvenenud. Siin on terve teema - Maailma suurim vandenõu - ristiusk | Para-web aga kuigi tundub, et sa seal kuukene tagasi oled midagi postitanud siis lugenud sa seda ei ole. Liiga pikka sinu jaoks?
Aga - seal on ilusti kirjas, et toodi jahh nii tule kui ka mõõgaga - kas see on uudis või mingi erilise debati teema? Ise küsimus on MIDA toodi! Kas see oli Kristlus, Ristusk, katoliiklus või veel mingi eriline tahk sellest suurest supist? Asi millele sa aga tundub, et pihta ei saa on see, et Jumal ei puutu asjasse. Jumal andis inimestele eeldused teha seda, teist ja kolmandat, kuid Jumal ei kontrolli Inimese igat sammu, igat hingetõmmet. Selleks on meil olemas teatud rahavõimekas klikk kelle juhtimisel pooletoobised poliitikud kellel alaväärsus kompleks ja siis üritavad seda teiste inimeste peal välja elada aga see on juba teine teema.

Samuti ei ole suureks üllatuseks ega uudiseks tees, et Jumal või Jeesus pole Piiblit kirjutanud. Isegi kiriklikud teoloogid ütlevad, et Piibel pole mitte Jumala poolt kirjutatud aga Jumala sõnast inspireeritud teos. Kuigi Jeesus kirjutas mitu jutlust siis need Piiblisse sisse ei läinud. Mitte ainult minu jaoks on siis suur vastuolu - mis alusel kirikuisad jumaldavad Jeesust, kuid samal ajal ei pea tema kirjutatud jutlusi Piibli "vääriliseks" - või oli asi vastupidi? Mine võta nüüd kinni. Seega ei saa väita ka ja minu teada pole keegi - nüüd peale sinu väitnud, et Piibel Jeesuse poolt kirja pandud. Selline väide näitab, et - nagu juba Cassu tabavalt märkis, et sind ei huvita TÕDE vaid lihtlabane vaidlus ja provotseerimine.

Mida "jämedat" sa soovid? Kas enda, Jumala või Piibli aadressil? Ja mis see "jäme" olema peaks? Kas sul endal on vähemalt mingigi arusaam? Hetkel jääb mulle küll mulje, et ei ole. Mõtle enne natuke kui musta ja märja põrandakaltsuga vehkima tuled - see vesi võib sulle endale peale pritsida.
#24
(31-07-2013, 23:40 )zen faran Kirjutas:
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas: Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?

Sest see on meie kultuuriruumile kõige tuntum orjausk. Smile

Huvitav miks siis kristlikud rahvad on ainukesed vabad rahvad maa peal?
Ei tea miks just kristlikud rahvad on arenenud,haritud,sallivad,heatahtlikud.
Põhjuseks ei ole ainult see ,et see kõik on eriti omane just germaani päritolu rahvastele.Üks mitte ammu eestit külastanud usujuht väitis,et näiteks ka L-Koerea edu sai alguse kui seal hakkas massiliselt levima kristlus.
Ma ei taha väita nagu oleks kristlus meie kultuuriruumi edu ainuke põhjus,vaid etkristlus on meis juurdunud kuna on meile sobiv,vastuvõetav,see ongi meie olemus.

Veel tuletan ma meelde, et Kristus mõistis tolleaegse juudi süsteem selgelt hukka,kuulutades neile kadu.Just kristlus on see mis tegi lõppu orjandusele omaaegsel kujul.

Kui nüüd veel puudutada kummalist väidet nagu oleks kristlus liiga piirav??Vastaksin ma "kõike on sul luba teha aga kõigest pole sul kasu"

Kui sageli me kuuleme eriti venelasi õhkavat kui hea oli kommunismi ajal.Mitte keegi neist ei mõtle inimestele,miljonitele kes rügasid orjatööl siberis .

Kui aga orjausu all pidasid silmas,et orjadele omane, siis see väide ei kannata üldse kriitikat.Liiatigi võtsid germaani rahvad kristluse vastu ülevalt poolt.
Pealegi ei peaks siinse foorumi rahvas nii kriitiliselt kristlusse suhtuma kuna just kristlaste hulgas esineb enim "erilisi võimeid"
Toome näiteks kasvõi kadunud Kaika Laine kes ravitses peaasjalikult ristitud inimesi ja oli ka ise sügavalt usklik inimene.
#25
(01-08-2013, 15:20 )Punahabe Kirjutas:
(31-07-2013, 23:40 )zen faran Kirjutas:
(31-07-2013, 22:27 )pipp Kirjutas: Aga vihatakse just nimelt kristlikku Jumalat/jumalakäsitlust!
Et miks siis?

Sest see on meie kultuuriruumile kõige tuntum orjausk. Smile

Huvitav miks siis kristlikud rahvad on ainukesed vabad rahvad maa peal?
Ei tea miks just kristlikud rahvad on arenenud,haritud,sallivad,heatahtlikud.

Kui nüüd veel puudutada kummalist väidet nagu oleks kristlus liiga piirav??Vastaksin ma "kõike on sul luba teha aga kõigest pole sul kasu"

Kui sageli me kuuleme eriti venelasi õhkavat kui hea oli kommunismi ajal.Mitte keegi neist ei mõtle inimestele,miljonitele kes rügasid orjatööl siberis .

Mitu sind siin siis nüüd on?
Kuid sul on õigus sest kui sageli me kuuleme erilist õhkamist, kui hea ikka elu on Läänes ( USA, Inglismaa jne). Mitte keegi neist ( kristlastest) ei mõtle inimestele, miljonitele, kes rügasid orjatööd asumaades või tapeti ressursside, maa jne...saamiseks (indiaanlased- muide neile tehti esimesed koonduslaagrid) siiani kuulutatakse vajadusel sõda, hävitatakse vajaliku riisumiseks (jätkub samas vaimus/ demokraatia eksport) ehk eneste praeguse heaolu tagamiseks ( maavarad jne), mis siin asumaadest rääkida, tuletame meelde mida tegid head kristlased teiste heade kritlastega nagu näiteks iirlaste ja shotlastega.
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Judaism, islam ja kristlus arutluseks VironShaman 360 146,083 16-08-2021, 11:17
Viimane postitus: VironShaman
  Kristlus ja kommunism. Valge ordu hundi 3 1,690 18-12-2019, 14:17
Viimane postitus: Q11
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,474 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  EKRE, Objektiiv ja äärmuslik kristlus Eestis. Valge ordu hundi 1 1,535 28-03-2019, 22:10
Viimane postitus: Nielander
  Jacque Fresco arvamus usust (Kristlus). Teie mõtted? Balzzar 2 3,141 03-02-2012, 11:00
Viimane postitus: kage

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat