Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kristlus on ikka liiga radikaalne?
#51
(02-08-2013, 19:51 )Faraday Kirjutas:
(02-08-2013, 06:42 )positiivne Kirjutas:
(02-08-2013, 00:23 )Faraday Kirjutas: Religioon...olgu see mis tahes on puhas äri. Pikaajaline ja toimiv kui jüngrid olemas.

Ei ole jätkusuutlik niisama käibefraase ja -mõtteid pritsida. Sa argumenteeri, mõtle iseseisvalt. Kontrolli oma väiteid. Vaevalt huvitab kedagi siin foorumis selline pinnapealne ja eelarvamuslik lahmimine.

Ohoo, kas kontrollisid, uurisid ja mõtlesid iseseisvalt, et mind sedaviisi süüdistad.
PS: Nimeta üks sekt kes ei võta oma jüngrite käest raha ära.

Võtavad ja kuidas veel. Ajupestud inimesed annavad oma varad neile kas süütundest, hirmust, altkäemaksuna või lootuses selle eest midagi saada - koht paradiisis, vabanemine kuritegudest jne jne.
Olen seda ise näinud...kahjuks.
#52
Vaat siin tekibki küsimus : mis vahe on kristlasel , kel on prohvetlik nägemus ja paganal , kel on samuti prohvetlik nägemus ? Üks on ristirahva silmis saatanast ja peaks riidal põlema . Teine aga kirikus vaata et pühaku staatuses.Ometi teeb samuti riitusi . Paganate vanade väekohtade peal veel .
Ometi nagu mina aru saanud olen,on seesama pagangi jumala loodud ??

Aga laseb see pagan end ära ristida ning maksab kirikule tema kohustusliku kümnendiku kümnist, on kõik vanajumala tahtega kooskõlas .

Veel huvitav asi, kuhu said omal ajal nende õnnetute nõiaraamatud, keda inkvisitsioon hävitas ? Gravüüridel on nõiad, ent mitte kunagi nende teadmisi sisaldavaid raamatuid .
#53
(02-08-2013, 20:24 )olematu Kirjutas: Veel huvitav asi, kuhu said omal ajal nende õnnetute nõiaraamatud, keda inkvisitsioon hävitas ? Gravüüridel on nõiad, ent mitte kunagi nende teadmisi sisaldavaid raamatuid .

Kuskilt on meelde jäänud, et nõid olla kunagi tähendanud tarka inimest, etc.
Inkvisitsioonikohtu "kerjusmunkade" peaine soov oli panna mõtlevad inimesed seisu kus nad peavad oma viimased veeringud koguduse karpi panema ja loobuma oma enese arusaamiste rääkimistest. Valik oli muidugi vaba. Sai valida veeringute ja halgude vahel. Kahtlustan, et indulgentse neile ei müüdud. Indulgentse müüdi tavalistele sulidele, röövlitele, varastele, mõrtsukatele.
Ahjaa, nõiaraamatud...maalida olematut on üsna keeruline.
#54
(02-08-2013, 20:47 )Faraday Kirjutas:
(02-08-2013, 20:24 )olematu Kirjutas: Veel huvitav asi, kuhu said omal ajal nende õnnetute nõiaraamatud, keda inkvisitsioon hävitas ? Gravüüridel on nõiad, ent mitte kunagi nende teadmisi sisaldavaid raamatuid .

Kuskilt on meelde jäänud, et nõid olla kunagi tähendanud tarka inimest, etc.
Inkvisitsioonikohtu "kerjusmunkade" peaine soov oli panna mõtlevad inimesed seisu kus nad peavad oma viimased veeringud koguduse karpi panema ja loobuma oma enese arusaamiste rääkimistest. Valik oli muidugi vaba. Sai valida veeringute ja halgude vahel. Kahtlustan, et indulgentse neile ei müüdud. Indulgentse müüdi tavalistele sulidele, röövlitele, varastele, mõrtsukatele.
Ahjaa, nõiaraamatud...maalida olematut on üsna keeruline.

Smile1 Nõiaraamatud pole olematud. Need/raamatud olid pigem sümboolsed ja selles olevaid teadmisi anti suusõnaliselt ja geenidega edasi.
Need teadmised ei sure kunagi ja kaasajal järjest enam ja enam inimesi leiab ja avastab neid...õnneks Smile.

Miskit ei lähe siin Universumis kunagi jäädavalt kaduma, eriti sellist, mis inimkonna arengut edasi viib Smile.
#55
(02-08-2013, 21:02 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Nõiaraamatud pole olematud. Need/raamatud olid pigem sümboolsed ja selles olevaid teadmisi anti suusõnaliselt ja geenidega edasi.
Need teadmised ei sure kunagi ja kaasajal järjest enam ja enam inimesi leiab ja avastab neid...õnneks Smile.

Miskit ei lähe siin Universumis kunagi jäädavalt kaduma, eriti sellist, mis inimkonna arengut edasi viib Smile.

Ok. Nõus. Mina nimetaks neid ürikuid veidi teise nimega kui nõiaraamatudwink Ju minu kiiks.
#56
(02-08-2013, 19:31 )zen faran Kirjutas:
(01-08-2013, 15:20 )Punahabe Kirjutas: Huvitav miks siis kristlikud rahvad on ainukesed vabad rahvad maa peal?
Ei tea miks just kristlikud rahvad on arenenud,haritud,sallivad,heatahtlikud.

Vabad? Jah, kui oled rahul sellega, mida sulle pakutakse.
Sallivad? Jah, kui oled nende moodi.
Haritud? Kogu Idamaade kultuur, mida nagu polekski olnud...

Lubage naerda.

Tsitaat:Ma ei taha väita nagu oleks kristlus meie kultuuriruumi edu ainuke põhjus,vaid etkristlus on meis juurdunud kuna on meile sobiv,vastuvõetav, see ongi meie olemus.

Eestlane on oma olemuselt silmakirjalik ja kasuahne. Ülemustele perssepugeja, alamatele kubjas. Seega tõesti sobiv usk. Aitab sellise mentaliteedi järjepidevusele kaasa. Käid kirkus ära ja südametunnistus jälle puhas.

Tsitaat:Just kristlus on see mis tegi lõppu orjandusele omaaegsel kujul.

Orjandusel on väga erinevaid kujusid.

Tsitaat:Kui nüüd veel puudutada kummalist väidet nagu oleks kristlus liiga piirav??Vastaksin ma "kõike on sul luba teha aga kõigest pole sul kasu"

Jah, sul on lubatud teha vaid seda, mis on teiste meelest tark. Siis sa sobitud ega tekita tüli.

Tsitaat:Kui aga orjausu all pidasid silmas,et orjadele omane, siis see väide ei kannata üldse kriitikat.

Ma pidasin silmas, et sa annad oma otsustamis- ja valikuõiguse nähtamatule olendile, kelle olemasolu sõltub vaid sinu usust.
Nagu koer, kes vajab peremeest.

Tsitaat:Pealegi ei peaks siinse foorumi rahvas nii kriitiliselt kristlusse suhtuma kuna just kristlaste hulgas esineb enim "erilisi võimeid"

Nagu ka kõige rohkem petiseid...

Loen ja imestan nagu "vanaeitede koor" laulaks kaupluse juures.
Kui ikka tahetakse ainult halba näha siis ka nähakse.
Idamaade kultuur-kas pead silmas orjade ehitatud ja orjade poolt ehitatavat.Muide selles osas erinebki germaani maailm eriti selgelt.Sõida ringi Saksamaal,Inglismaal USAs sa näed et igal pool on võimalik lahedalt elada,ei domineeri üks võimas keskus kuhu on kogu rikkus provintside arvelt kokku kraabitud.
Hakka Venemaalt peale,ainult Moskva(muidugi Peterburg oli ju ka kunagi pealinn)Sama iseloomustad kogu ülejäänud maailma on ainult provints ja pealinn.Selle üheks kõige peamiseks põhjuseks ongi vabaduse puudumine.Diktaatorid kardavad enda ümber teisi tugevaid keskusi.

Ka Eesti oli enne punavõimu oluliselt tasakaalukamalt arenenud kui praugu.Tallinna selline domineerimine on punavõimu otsene tulemus
#57
Mis ma veel tahan öelda.Kui mingid lõunapoolsed rahvad on kristlastena kuritegusi korda saatnud siis ei tulene see mitte kristluse olemusest vaid nende endi hing on räpane aga ega ülekohus kotis püsi küllap see nendeni tagasi jõuab.

Mu daamid ja härrad kes te endis päris heal arvamusel olete,äkki loete läbi vahelduseks raamatu mida te nii kirglikult vihkate.
Õelge siis mulle kus Kristus õpetas sallimatust,kas siis kui ta ütles et "kes mõõga tõmbab,see selle läbi ka hukkub" või mõnes muus kohas.

On ainult üks asi mille suhtes on kristlus sallimatu-Patt
Olgem ausad nii mõnedki teie hulgast ei vihka kristlust mitte sellepärast et tunneksite kaasa indiaanlastele või mussulmanidele,nii nagu te kunagi ei hala näljahäda pärast Aafrikas

Vaid te vihkate kristlust nii nagu võlgnik vihkab panka.Eks algselt tähendanudki sõna patt võlga.Kristlus on salliv isegi siin,ta on valmis meie võlad kustutama kui me neid tunnistame.Mitte keegi ei saa kristlaseks kui ta ei kahetse ja ei sünni uueks inimeseks sümboolse veesurms läbi.

Lõpetuseks veel see mille suhtes Uus Tesdament on sallimatu(ega te ise nii kui nii ei loe)
Kiites endid targaks,on nad saanud jõledaks...Sellepärast on Jumal nad andnudki nende südamete himude rüvedusse,oma ihusid ise pilastama...sest nende naised on vahetanud loomuliku sugulise käitlemise loomuvastasega,ja samuti on ka mehed loobunud loomulikust naise sugulisest käitlemisest ja on oma himus süttinud üksteisest ja teinud rõvedust mees mehega...nad on täis kõike ülekohut,kurjust,ahnust,tigedust,täis kadedust,mõrva,riidu,kurikavalust,nad on keelekandjad,laimajad,Jumala vihkajad,ülbed,suurelised,hooplejad,leidlikud kurjale,...kes ehk nad küll tunnevad Jumala õiguse määrust ja teavad,et need,kes teevad niisuguseid asju,on surma väärt,ei tee mitte ainult sedasama,vaid tunnevad head meel neist,kes nõnda teevad...
sest käsu kuuljad ei ole õiged Jumala ees vaid käsu tegijad mõistetakse õigeks Jumala ees.sest kui paganad,kelledel ei ole käsku,loomu poolest täidavad käsu nõudeid,on nad,ehk küll neil ei ole käsku,iseenestele käsuks...

kuidas sa siis,kes teisi õpetad,iseennast ei õpeta ,kes kuulutad,et ei tohi varastada,ise varastad,kes ütled ei tohi abielu rikkuda,,ise rikud abielu..Pilgatakse ju Jumala nime teie pärast paganate seas.

Seega viga pole mitte kristlikus õpetuses vaid kurjuses inimhingedes.Põhiküsimus on kuidas taltsutada seda looma.
Jään endale kindlaks et kristlus on eriti edukas just valgete seas kuna siin on viga ilmselt väiksem.
Luterluski näitab seda erinevust...
#58
(03-08-2013, 16:02 )Punahabe Kirjutas:
(02-08-2013, 19:31 )zen faran Kirjutas:
(01-08-2013, 15:20 )Punahabe Kirjutas: Huvitav miks siis kristlikud rahvad on ainukesed vabad rahvad maa peal?
Ei tea miks just kristlikud rahvad on arenenud,haritud,sallivad,heatahtlikud.

Vabad? Jah, kui oled rahul sellega, mida sulle pakutakse.
Sallivad? Jah, kui oled nende moodi.
Haritud? Kogu Idamaade kultuur, mida nagu polekski olnud...

Lubage naerda.

Tsitaat:Ma ei taha väita nagu oleks kristlus meie kultuuriruumi edu ainuke põhjus,vaid etkristlus on meis juurdunud kuna on meile sobiv,vastuvõetav, see ongi meie olemus.

Eestlane on oma olemuselt silmakirjalik ja kasuahne. Ülemustele perssepugeja, alamatele kubjas. Seega tõesti sobiv usk. Aitab sellise mentaliteedi järjepidevusele kaasa. Käid kirkus ära ja südametunnistus jälle puhas.

Tsitaat:Just kristlus on see mis tegi lõppu orjandusele omaaegsel kujul.

Orjandusel on väga erinevaid kujusid.

Tsitaat:Kui nüüd veel puudutada kummalist väidet nagu oleks kristlus liiga piirav??Vastaksin ma "kõike on sul luba teha aga kõigest pole sul kasu"

Jah, sul on lubatud teha vaid seda, mis on teiste meelest tark. Siis sa sobitud ega tekita tüli.

Tsitaat:Kui aga orjausu all pidasid silmas,et orjadele omane, siis see väide ei kannata üldse kriitikat.

Ma pidasin silmas, et sa annad oma otsustamis- ja valikuõiguse nähtamatule olendile, kelle olemasolu sõltub vaid sinu usust.
Nagu koer, kes vajab peremeest.

Tsitaat:Pealegi ei peaks siinse foorumi rahvas nii kriitiliselt kristlusse suhtuma kuna just kristlaste hulgas esineb enim "erilisi võimeid"

Nagu ka kõige rohkem petiseid...

Loen ja imestan nagu "vanaeitede koor" laulaks kaupluse juures.
Kui ikka tahetakse ainult halba näha siis ka nähakse.
Idamaade kultuur-kas pead silmas orjade ehitatud ja orjade poolt ehitatavat.Muide selles osas erinebki germaani maailm eriti selgelt.Sõida ringi Saksamaal,Inglismaal USAs sa näed et igal pool on võimalik lahedalt elada,ei domineeri üks võimas keskus kuhu on kogu rikkus provintside arvelt kokku kraabitud.
Hakka Venemaalt peale,ainult Moskva(muidugi Peterburg oli ju ka kunagi pealinn)Sama iseloomustad kogu ülejäänud maailma on ainult provints ja pealinn.Selle üheks kõige peamiseks põhjuseks ongi vabaduse puudumine.Diktaatorid kardavad enda ümber teisi tugevaid keskusi.

Ka Eesti oli enne punavõimu oluliselt tasakaalukamalt arenenud kui praugu.Tallinna selline domineerimine on punavõimu otsene tulemus

"Vanaeitede koor kaupluse juures"? Mis sa kirjeldad siin kristlikku kirikut või? Laugh Laugh Sest tõesti, see on tegelikult hästi tabav iseloomustus sellele institutsioonile tänapäeval. Poleks ise osanudki paremini öelda. Laugh

Aga su jutt lihtsalt ei kannata kriitikat ega isegi kommenteerida.
#59
(03-08-2013, 17:21 )Punahabe Kirjutas: Mis ma veel tahan öelda.Kui mingid lõunapoolsed rahvad on kristlastena kuritegusi korda saatnud siis ei tulene see mitte kristluse olemusest vaid nende endi hing on räpane aga ega ülekohus kotis püsi küllap see nendeni tagasi jõuab.

Mu daamid ja härrad kes te endis päris heal arvamusel olete,äkki loete läbi vahelduseks raamatu mida te nii kirglikult vihkate.
Õelge siis mulle kus Kristus õpetas sallimatust,kas siis kui ta ütles et "kes mõõga tõmbab,see selle läbi ka hukkub" või mõnes muus kohas.

On ainult üks asi mille suhtes on kristlus sallimatu-Patt
Olgem ausad nii mõnedki teie hulgast ei vihka kristlust mitte sellepärast et tunneksite kaasa indiaanlastele või mussulmanidele,nii nagu te kunagi ei hala näljahäda pärast Aafrikas

Vaid te vihkate kristlust nii nagu võlgnik vihkab panka.Eks algselt tähendanudki sõna patt võlga.Kristlus on salliv isegi siin,ta on valmis meie võlad kustutama kui me neid tunnistame.Mitte keegi ei saa kristlaseks kui ta ei kahetse ja ei sünni uueks inimeseks sümboolse veesurms läbi.

Lõpetuseks veel see mille suhtes Uus Tesdament on sallimatu(ega te ise nii kui nii ei loe)
Kiites endid targaks,on nad saanud jõledaks...Sellepärast on Jumal nad andnudki nende südamete himude rüvedusse,oma ihusid ise pilastama...sest nende naised on vahetanud loomuliku sugulise käitlemise loomuvastasega,ja samuti on ka mehed loobunud loomulikust naise sugulisest käitlemisest ja on oma himus süttinud üksteisest ja teinud rõvedust mees mehega...nad on täis kõike ülekohut,kurjust,ahnust,tigedust,täis kadedust,mõrva,riidu,kurikavalust,nad on keelekandjad,laimajad,Jumala vihkajad,ülbed,suurelised,hooplejad,leidlikud kurjale,...kes ehk nad küll tunnevad Jumala õiguse määrust ja teavad,et need,kes teevad niisuguseid asju,on surma väärt,ei tee mitte ainult sedasama,vaid tunnevad head meel neist,kes nõnda teevad...
sest käsu kuuljad ei ole õiged Jumala ees vaid käsu tegijad mõistetakse õigeks Jumala ees.sest kui paganad,kelledel ei ole käsku,loomu poolest täidavad käsu nõudeid,on nad,ehk küll neil ei ole käsku,iseenestele käsuks...

kuidas sa siis,kes teisi õpetad,iseennast ei õpeta ,kes kuulutad,et ei tohi varastada,ise varastad,kes ütled ei tohi abielu rikkuda,,ise rikud abielu..Pilgatakse ju Jumala nime teie pärast paganate seas.

Seega viga pole mitte kristlikus õpetuses vaid kurjuses inimhingedes.Põhiküsimus on kuidas taltsutada seda looma.
Jään endale kindlaks et kristlus on eriti edukas just valgete seas kuna siin on viga ilmselt väiksem.
Luterluski näitab seda erinevust...
Mis vihkamisest sa räägid? Sa ise vihkad mitte-kristlasi?

Sellest raamatust, "mida me nii väga vihkame". Esiteks ei ole see tavaline ilukirjandus, mida siis lihtsalt otsast lõpuni lugeda. Teiseks ei saa kahjuks paljud "kristlased" ise sellest raamatust aru.

Tood mõned näited raamatute näol, mida ise oled teistest usundistest lugenud ja/või teemad, mida oled põhjalikult uurinud?

Kui vastad küsimustele, siis räägiks ehk edasigi.
#60
Ega ei olegi nii väga peale lääne filosoofiate ja ateismi mida õpetati koolis aga mina ju ei vihka ka teisi religioone.Isegi islami usku suhtun päris sõbralikult.Mina pole siin foorumis ühtegi usku sõimanud,peale pedeusu,haigete inimestega olen kokku puutunud küll ja teemat uurinud ka.
Nõidadessegi suhtun sõbralikult,kui nad pole just kurjast vaimust vaevatud.
Eks ma muist olen ka ühteteist kuulnud,muljet pole avaldanud.
"Vanaeitede koori" all ma mõtlen ikka inimes kes virisevad iga asja peale,ei meeldi neile ei meie armas väike Eesti riik,ei Eesti sõjavägi,ei tublid tööinimesed ega ärimehed,lastega peresid ei salli nad silmaotsas.Ma ei viitsigi kirjutada mis neile kõik ei meeldi.
Aga "vanaeitede koor " kirikus,polegi nii vale nii nagu pole vale ka see, et peagi on kogu Euroopa üks vanaeitede koor.Kuid mine õige vaata mõnda ameerikalikku kiiresti kasvavat uususundit ja sa näed hoopis teist pilti.Kristlus on võimeline suurteks muutusteks,enesepuhastusteks Ümbersündimine on neile lausa pühakirja sissekirjutatud.Ka katoliku kirik pakatab noorusest.Nende naised ei pea laste eest hoolitsemist üldsegi mitte häbiväärseks.

Ma ütlen teile. Ilma kristluseta Euroopa hukkub.
#61
(02-08-2013, 20:24 )olematu Kirjutas: Veel huvitav asi, kuhu said omal ajal nende õnnetute nõiaraamatud, keda inkvisitsioon hävitas ? Gravüüridel on nõiad, ent mitte kunagi nende teadmisi sisaldavaid raamatuid.

Iidsed teadmised on tallel. Anti edasi põlvest põlve.
Kes on nõid? Nõid on moodsama nimega bioenergist ehk sensitiiv.


Vanasti kandsid nõiad ka nime maatark, manatark, tuuletark...
Mis on nõiaraamatud? Samad, mis maagiaraamatud ja maagiaraamatutest juba puudust ei ole. Ei vanaaja ega uueaja omadest, mis kõik iidsetele teadmistele tuginedes kirja pandud.
Nõiaraamatutest ehk nõidusraamatutest. Nii kogu maailmas kui Eestis avaldatutest:
http://www.folklore.ee/~mare/rahvausund/...rimine.pdf.
Ja natuke vanarahva uskumisi:
Ärakorjatud nõia- ja tarkuseraamatuid hoitakse kindlas
kohas luku taga. Sagedamini usutakse, et see on
aheldatud Toomel Tartu Ülikooli raamatukogu seina või
põranda külge ja on lukku keeratud, et teda ei saaks
salaja kasutada. (Teistel rahvastel on hoiukohaks oma
suur raamatukogu.)Smile
#62
(03-08-2013, 19:07 )Punahabe Kirjutas: Nõidadessegi suhtun sõbralikult,kui nad pole just kurjast vaimust vaevatud.

A kust sa tead, et sa ise pole kurjast vaimust vaevatud? Laugh

Tsitaat:Ma ütlen teile. Ilma kristluseta Euroopa hukkub.

Ma ütlen sulle. Kristlus ei päästa midagi ega kedagi.
Saad ainult hunniku süütunnet ja lolli lootust.


(03-08-2013, 19:38 )Sinis Kirjutas: Ja räägib ta ikka sellest, et mitte kristlus pole halb, vaid inimesed, kes selle sildi all on kuritegusid sooritanud.

Ja kes kristluse välja mõtles?

Üldselt iga ideoloogia all sooritatud teod räägivad nii selle ideoloogia nõrkusest, kui inimeste üldiselt juhmusest. Ei saa hüpata üle oma varju.
#63
(03-08-2013, 20:18 )zen faran Kirjutas:
(03-08-2013, 19:38 )Sinis Kirjutas: Ja räägib ta ikka sellest, et mitte kristlus pole halb, vaid inimesed, kes selle sildi all on kuritegusid sooritanud.

Veel on püütud kristluse järgijatele öelda, et kristlus pole ainus võimalik elutee suund. Kena oleks, kui siinsed kristluse kõnelejad ka selle võimaluse teadvustaks, muidu tuleb neid paratamatult vaadelda kui kristliku fanatismi (kirglik andumus millelegi, sageli koos äärmise sallimatusega teisitimõtlejate suhtes) kuulutajaid, mis on foorumi kasutajatele ebameeldiv.

Ja kes kristluse välja mõtles?

Üldselt iga ideoloogia all sooritatud teod räägivad nii selle ideoloogia nõrkusest, kui inimeste üldiselt juhmusest. Ei saa hüpata üle oma varju.

Täiesti nõus, lisaks varjestab ja õigustab igasugune religioon ahne kiskja käitumist, garneeringuks ikka üllad ja õilsad eesmärgid, kõik inimkonna nimel. Juhmistamiseks ja orjastamieks see välja mõeldigi.
#64
(03-08-2013, 20:18 )zen faran Kirjutas:
(03-08-2013, 19:07 )Punahabe Kirjutas: Nõidadessegi suhtun sõbralikult,kui nad pole just kurjast vaimust vaevatud.

A kust sa tead, et sa ise pole kurjast vaimust vaevatud? Laugh

Tsitaat:Ma ütlen teile. Ilma kristluseta Euroopa hukkub.

Ma ütlen sulle. Kristlus ei päästa midagi ega kedagi.
Saad ainult hunniku süütunnet ja lolli lootust.


(03-08-2013, 19:38 )Sinis Kirjutas: Ja räägib ta ikka sellest, et mitte kristlus pole halb, vaid inimesed, kes selle sildi all on kuritegusid sooritanud.

Ja kes kristluse välja mõtles?

Üldselt iga ideoloogia all sooritatud teod räägivad nii selle ideoloogia nõrkusest, kui inimeste üldiselt juhmusest. Ei saa hüpata üle oma varju.
Tee teler lahti ja vaata.Kes elavad luksuses,kerjused ka elavad paremini kui mingid muud rahvad.Kes vallutavad kosmost.Kas mitte iga kristliku rahva sõjavägi ei võiks kogu lähis-ida ühe hoobiga minema pühkida.Aga me ei tee seda mitte,me nutame iga tsivilistiks maskeerunud terroristi surma üle.Kas see ongi see süütunne mille üle sa naerad.Just see süütunne ongi mis paneb meid endile pidevalt tuhka pähe raputama nii indiaanlaste kui juutide pärast.
Kas Türgi on tunnistanud armeenlaste massimõrvaPh34r2
Aga mis nõrkusest sa räägid,kogu muu maailm püsibki kuna kristlased on nii sallivad ja näevad ka teisi arengu võimalusi endi kõrval.
Kristlaste kuritegudega oletegi tuttavad kuna me ise neist räägime,me ei räägi kogu aeg et osa hädasid tulenevad ka metslaste endi laiskusest,ajaloolisest paratamatusest(haigused)rumalast vastutegevusest jne.

Aga nüüd rääkige teie kes paganlust kaitsete oma kuritegudest ka.Või polegi neid kunagi olnud(nagu türklased)Huvitav kas ükski on valmis endale tuhka pähe raputama.Võin teid aidata ,kuidas oleks laste ohverdamisega asteekide poolt...
#65
(03-08-2013, 21:37 )Punahabe Kirjutas: Tee teler lahti ja vaata.Kes elavad luksuses,kerjused ka elavad paremini kui mingid muud rahvad.Kes vallutavad kosmost.Kas mitte iga kristliku rahva sõjavägi ei võiks kogu lähis-ida ühe hoobiga minema pühkida.Aga me ei tee seda mitte,me nutame iga tsivilistiks maskeerunud terroristi surma üle.Kas see ongi see süütunne mille üle sa naerad.Just see süütunne ongi mis paneb meid endile pidevalt tuhka pähe raputama nii indiaanlaste kui juutide pärast.
Kas Türgi on tunnistanud armeenlaste massimõrvaPh34r2
Aga mis nõrkusest sa räägid,kogu muu maailm püsibki kuna kristlased on nii sallivad ja näevad ka teisi arengu võimalusi endi kõrval.
Kristlaste kuritegudega oletegi tuttavad kuna me ise neist räägime,me ei räägi kogu aeg et osa hädasid tulenevad ka metslaste endi laiskusest,ajaloolisest paratamatusest(haigused)rumalast vastutegevusest jne.

Aga nüüd rääkige teie kes paganlust kaitsete oma kuritegudest ka.Või polegi neid kunagi olnud(nagu türklased)Huvitav kas ükski on valmis endale tuhka pähe raputama.Võin teid aidata ,kuidas oleks laste ohverdamisega asteekide poolt...

Kristlased - kaanid, kes lähevad oma ahnuses lõhki? Nõrk on see, kes ei julge endale silma vaadata ja kes seetõttu ei tea oma piire ning arvab, et võib neid pikendada jumala omaga. Paratamatult ootab teda häving.

Mis on kristliku rahva sõjaväel üldse Lähis-Idaga asja? Istugu kodus ja ärgu ronigu teise maale. Siis ei pea ka terroristidega tegelema.



#66
Religioosne mõtlemine on oma sisult must-valge mõtlemine, mis on teatud arengus omane igale inimesele. Selles suhtes pole see nii arenenud mõtlemine, kui see mis tunnistab, et läbinisti musti asju pole olemas. Samas on religioosne tunduvalt parem mõtlemisest, mis kõiges justkui musta näebki. Omad plussid ja miinused neis kõigis.
#67
(03-08-2013, 22:08 )zen faran Kirjutas: Mis on kristliku rahva sõjaväel üldse Lähis-Idaga asja? Istugu kodus ja ärgu ronigu teise maale. Siis ei pea ka terroristidega tegelema.

Ei maksaks judaiseeritud riiki segamini ajada kristliku rahvaga.
#68
(03-08-2013, 21:37 )Punahabe Kirjutas: Tee teler lahti ja vaata.Kes elavad luksuses,kerjused ka elavad paremini kui mingid muud rahvad.
Kas kristluse mõõdupuuks on siis rikkus ja mammona? Ja sulle vastuseks - ei, kristlased ei ela rikkuses ja luksuses, hoopis moslemid elavad, täpsemalt siis erinevad Araabia šeikid ja naftaparunid. Rikkusel ja mammonal pole religiooniga suures plaanis mitte kõige vähematki pistmist.

Tsitaat:Kes vallutavad kosmost.
Robotid antud hetkel. Ei tea, et mõni neist kristlane oleks. Kas robot saab olla kristlane?

Tsitaat:Kas mitte iga kristliku rahva sõjavägi ei võiks kogu lähis-ida ühe hoobiga minema pühkida.Aga me ei tee seda mitte,me nutame iga tsivilistiks maskeerunud terroristi surma üle.Kas see ongi see süütunne mille üle sa naerad.Just see süütunne ongi mis paneb meid endile pidevalt tuhka pähe raputama nii indiaanlaste kui juutide pärast.
Milline on kristliku rahva sõjavägi? Milleks on kristlastel vaja sõjaväge? Kus riigis elab kristlik rahvas?

PS. siit edasi muutus aga tekst nii haigeks, et ma isegi ei viitsinud seda jama lõpuni lugeda...
#69
Mis need moslemid siia siis trügivad ?Jõukus on elukvaliteedi oluline näitaja.Kuid väga oluline on kuidas seda saavutatakse.Kristlus võidutseb muu maailma üle kõigis valdkondades.See on religiooni arengu kõrgeim vorm.Kui areng peaks jõudma kunagi mõnele uuele tasemele siis on just kristlus see uks...ja uued raamatud avatakse!

Huvitav miks ei peaks inimeste heaolu olema kristluse mõõdupuu.Virisevatele venelastele ja venestunud eestimaalastele olen ikka soovitanud õnne proovida venemaal,valgevenes ,näidaku seal kuivõrd paremad nad on.
Mida sina siis kristluse asemel pakud?
#70
(09-08-2013, 11:42 )Punahabe Kirjutas: Mis need moslemid siia siis trügivad ?

Tõesti, miks?
Nn "kristlikel väärtustel" põhinevate ettevõtete ja kristlikest peredest pärit ettevõtjate läbiviidav rahvusvaheline majanduspoliitika ei mõjuta "neid seal" kohe mitte kuidagi?? Uuri natuke, miks küll WTO-d vaeste, "igaveste" arengumaade hulgas ei armastata?

#71
(09-08-2013, 13:39 )Samir Kirjutas:
(09-08-2013, 11:42 )Punahabe Kirjutas: Mis need moslemid siia siis trügivad ?

Tõesti, miks?
Nn "kristlikel väärtustel" põhinevate ettevõtete ja kristlikest peredest pärit ettevõtjate läbiviidav rahvusvaheline majanduspoliitika ei mõjuta "neid seal" kohe mitte kuidagi?? Uuri natuke, miks küll WTO-d vaeste, "igaveste" arengumaade hulgas ei armastata?

Samir!!! Mis kuradi kristlikes peredes läbiviidav poliitika?! Juba päris pikalt poel maailmas midagi kristlike perede läbiviidavat poliitikat - pele ehk mõne kohaliku küla oma. Jämedam ots on juba ammu Rotchildide ja nende straapide käes - kristlusest on asi kaugel - VÄGA kaugel - sellest oleks aeg aru saada.
#72
Kristlus ei võrdu valge inimene. Ja see nn algkristlus, mida siin ülistatakse, pärineb samuti samast allikast, pealegi ei tea sellest nn algkristlusest mitte keegi õieti midagi, sest algallikaid ei ole ja kui midagi on, siis ei osata neid ise lugeda, saadakse kellegi nn tõlgendused. Ja üldiselt inimene ei pea teist inimest kummardama. Pealegi ametlik nn kristlik kirik eesotsas Vatikaniga on just sellist majanduspoliitikat igati toetanud.
Tõsi, need kes "võitlevad valgete eest" ( ja päris edukalt on teooria ja praktika töösse läinud koos teadlastega) teevad koostööd ka kirikuga ( teatud osaga sellest) sest ilma ei saa, liiga suur mass on määsid kelle aju üldse ilma jumalata midagi vastu ei võta(eesmärgi nimel sisaldub ka demagoogilisi võtteid, lammastele), seega peab seda tegema, kuid seda väga huvitavat materjali ma momendil ei pane sest ei viitsi lugeda seda kiunu venestatud eestlastest.

#73
(09-08-2013, 13:52 )excubitoris Kirjutas: Samir!!! Mis kuradi kristlikes peredes läbiviidav poliitika?!
Ameeriklased on kristlusest läbi imbunud.
Vahvad USA sõdurpoisid, kes "rätipäid" Iraaki vabastama läksid, olid suuremalt jaolt nn "piiblivööst" pärit ja pastorite õnnistuste saatel paganaid päästma saadetud..räägiti neile kodukirikus uuest ristisõjast, jne jne...videoklippe ei hakka otsima.
Maailma mõjutab see, mis on selgelt näha.
Põlev koraan hullu ameerika pastori käes näiteks.
Misiganes nood nööritõmbajad, juudid, pankurid, kellumehed-NWO-kad ka ei teeks...kui ma tahan maailma paremaks teha, siis ma räägin teise inimesega - näiteks mõne ameerika külalisega - ja ta näeb, et terve mõistus pole maailmast veel kadunud. Väike tegu, aga ikkagi. Veetilgad ja kivid, tead küll.
Salapäraste nööritõmbajate siunamine õlleklaasi taga ei vii mu meelest aga suurt kuhugi.

#74
Samir - üks kord veel - see millest need "ameeriklased" on läbi imbunud EI OLE kristlus. Eksitusse viib juba teema pealkiri. See mis tuleb Vatikanist ei ole kristlus vaid ristiusk ja seegi on tänapäeval juba nime all - ja muideks lausa ametlikult - judeo-kristlus. See on pigem sionismi religioosne vorm kui see millist kristlust Jeesus nägi ja tema ajal oli. Veel vähem on see ristiusk mida meile siia toodi. See sinu poolt meenutatud pastor on ka kogudusest mis identifitseerib ennast judeo-kristlasena jne jne.

Aga selles mõttes on sul - inimesed peavad omavahel rohkem suhtlema ja kõik need nööritõmbajad teavad seda ja näevad siga palju vaeva, et see suhtlemine toimuks NENDE poolt määratud reeglite tasemel mitte aga inimlikul tasemel.
#75
Suurem osa inimestest on loogikas nõrgad, mistõttu langetake kergelt erinevate usundite küüsi. Ego vajab mingit emotsionaalset kinnitust, kasvōi ebaloogilist, et saavutada ellujäämise tunne. Siin ulatabki usund oma abistava käe ja aitab peita inimese ürgset hirmu jääda üksi. Ühesōnaga emotsioonide lūpsmine käib. Selleks, et olla empaatiavōimeline, tasakaalukas ja arukas inimolend ei pea ennast siduma Kristlusega. Must-valge maailmapilt on arengut pärssiv ja primitiivne.
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Judaism, islam ja kristlus arutluseks VironShaman 360 146,118 16-08-2021, 11:17
Viimane postitus: VironShaman
  Kristlus ja kommunism. Valge ordu hundi 3 1,690 18-12-2019, 14:17
Viimane postitus: Q11
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,475 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  EKRE, Objektiiv ja äärmuslik kristlus Eestis. Valge ordu hundi 1 1,535 28-03-2019, 22:10
Viimane postitus: Nielander
  Jacque Fresco arvamus usust (Kristlus). Teie mõtted? Balzzar 2 3,142 03-02-2012, 11:00
Viimane postitus: kage

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat