Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surma ennustus ?
#26
ZxZ'le . Kui su 6de juba sellise jamaga hakkama sai (kas ikka kysisid miks?), siis tuleb kindlasti arsti juures ära käia, muidu see m6te sul peast ära ei lähe. Ja mida kauem see sul peas keerleb, seda halvem, m6ttel on teadupärast tugev j6ud ja hakkab l6puks omatahtsi toimetama. Lase teha gynekoloogi v6i ämmaka v6i perearst juures PAP test (näitab emakakaelavähki) ja soovitavalt ka alak6hu ultraheli. Arsti juures ytle muidugi, et soovid lihtsalt tervist kontrollida, v6id natuke kaebusi juurde ka luuletada, aga vaimud jäta välja wink Loodetavasti saad oma meelerahu tagasi.
Nendele, kes siin yleolevalt needmisesse suhtuvad, siis pole m6tet kurja niisama välja kutsuda, juba vanarahvas teadis seda. Mida kutsud, see ka ykskord tuleb.
Vasta
#27
(13-08-2013, 15:48 )Teeline Kirjutas: Nendele, kes siin yleolevalt needmisesse suhtuvad, siis pole m6tet kurja niisama välja kutsuda, juba vanarahvas teadis seda. Mida kutsud, see ka ykskord tuleb.

Tuleb, kui sa seda soovid ning endale sisendad. Kuritegu on panna inimesi mõtlema, et see nii ongi. Üks ütles ja nii ongi. Tegelikult ju ei ole. Ja ei saagi olema.
See mis puutub väitesse, et mida kutsud see ka tuleb on suht koht õige. Sisendada saame endale kõike ja see ka tuleb. Point on välistes tegurites millega manipuleeritakse neid kes peaksid endale midagi sisendama.
Mis puudutab minu soovi siis....see on seaduslik ja ei too kellelegi kes suudavad seda täita juriidilisi tagajärgi. Viga on ainult selles, et ... see on tavaline ulme. Või soovin ise liiga tugevalt vastupidistwink
Needmise mahavõtmine pidi üsna kallis lõbu olema...mitu eurot kord maksab?
Mitme korraga maha saab? Mitu korda peab hiljem profülaktikat tegema ja millise raha eest?
Vasta
#28
Njah, kuulan või siis loen siinset sõnasõda. Kirjutan oma arvamuse ja teadmise - võite lugeda, et se on vaid ühe inimese arvamus ja teadmine. Saate rahus vana rada mööda edasi joosta.
Needust pole olemas, on vaid olemas inimesed kes enesele selle nii nimetatud needuse ise peale panevad. Nii nagu siin ka enne mainiti on usul ja sõnal kohutav jõud, mida kasutavadki ära need kes soovivad teisele kurja. On vaja vaid sajatajal lausu et nean su ära või lausun su ära ehk kõige hullem, kaetan su ära. Mis juhtub - see õnnetu arvabki tõemeeli et temaga nii kohe juhtunud ongi ning tänu oma mõttele, enesele süvendamise see nii nimetatud needus tekibki. Üks kõik mida sulle ei räägita vihapurskena või kurat teab milliste emotsioonidega. Naera ta välja ja kui sinus on veidigi ebausku - mõtlusta ennat peegli taha ehk kõik mis sulle saadetakse või sajatatakse, peegeldub sinna tagasi kust ta tuli. Efekt on vaimustav - prooviga.
Mis puudutab neid kes teilt just kui needust maha võtavad - olematut needust või siis seda mida te enesele ise peale panite. Need on inimesed kes nende lollide ja idiootide peal elavadki, viis kuni kümme korda on vaja käia ja vaadata nende imetegusid ning selle lavastuse eest jätate kani kobeda kopika sinna maha. See on nende leib ja nii palju kui on nõudlust sellise lolluse järgi - ei kao need imeinimesed kes teid siis nii nimetatult puhastavad kuhugi.
Nii et kui nüüd kah ei suuda te omale selgeks teha needuse või muu säärase vahel - siis andke vanaviisi edasi, olles rõõmsad et saite kellegile kasulik olla :-)
Vasta
#29
(14-08-2013, 18:02 )Metslane Kirjutas: Needust pole olemas, on vaid olemas inimesed kes enesele selle nii nimetatud needuse ise peale panevad. Nii nagu siin ka enne mainiti on usul ja sõnal kohutav jõud, mida kasutavadki ära need kes soovivad teisele kurja. On vaja vaid sajatajal lausu et nean su ära või lausun su ära ehk kõige hullem, kaetan su ära. Mis juhtub - see õnnetu arvabki tõemeeli et temaga nii kohe juhtunud ongi ning tänu oma mõttele, enesele süvendamise see nii nimetatud needus tekibki.

/-/ Naera ta välja ja kui sinus on veidigi ebausku - mõtlusta ennat peegli taha ehk kõik mis sulle saadetakse või sajatatakse, peegeldub sinna tagasi kust ta tuli. Efekt on vaimustav - prooviga.
Mis puudutab neid kes teilt just kui needust maha võtavad - olematut needust või siis seda mida te enesele ise peale panite. Need on inimesed kes nende lollide ja idiootide peal elavadki, viis kuni kümme korda on vaja käia ja vaadata nende imetegusid ning selle lavastuse eest jätate kani kobeda kopika sinna maha. See on nende leib ja nii palju kui on nõudlust sellise lolluse järgi - ei kao need imeinimesed kes teid siis nii nimetatult puhastavad kuhugi.

Kõik on õige, on petiseid ja enesesisendust jne...mida iganes, kuid on olemas ka mõttejõud (sealt edasi sõna jõud), mida saab igaüks ise reaalselt vaadata ja järele proovida. Absoluutselt kõigil tuleb välja, teha hommikul või algajatel päeva esimesel poolel, kui taevas on vähe pilvi. Võtke pisike pilvetükk ette ja proovige neid ära kustutada, silmadega ainiti kaedes ja mõelda kustu jne, kui keha ja käed tahavad kaasa tegutseda lubada. Vaadake kuidas pilv kaob JA näete reaalselt enese mõttejõudu.
Vasta
#30
ZxZ-le. Nägin unes oma surma, olin kirstus, inimesed minu ümber, alguses ma aru ei saanud mis toimub. Vaatasin nagu eemalt ja siis äkki sain aru, et olen surnud. Ja ma küsisin mõttes: kui vana ma olen? Vastus: 30. Nägin, kuidas lähedased jätsid minuga hüvasti. Mina tahtsin neile öelda, et kuulen teid ja armastan aga nad kahjuks ei kuulnud. Kõik oli nagu päris elus. Ma ei rääkinud oma unenäost mitte kellegile ja ootasin oma 30 aastapäeva. Selleks päevaks ma tellisin mega suure tordi ja kutsusin kõiki oma lähedasi ja mõttes jätsin kõigiga hüvasti. Minu laps oli 4 aastane siis. Ma hakkasin rääkima oma unenäost siis kui sain 40a. Siiamaani mul see unenägu detailideni säilinud mälus.
Tihtilugu minu unenäod lähevad täide. Minu mees räägib, et kui ma näen midagi ütlevad unenägu, et võtaksin mingid abinõud.
Näiteks, nägin unes autoavarii, kui olin ise roolis. Läks täide kuni pisiasjadeni.
Teine kord nägin, et auto parempoolne tagakumm on tühi. Unenägu tuli meelde alles tee peal, kui sõitsin autoga. Peatasin auto, läksin vaatama- ja oligi nii.
Olin mures töö pärast mis pidi varsti lõppema, seoses müügiga. Nägin unes firma direktorit, ta tuli minu tööpostile ja küsis: miks muretsed? ära muretse, sind viiakse üle mujale.
Ja selliseid unenägusid mul on väga palju.
Ära muretse Z-Z, proovi lihtsalt korrapäraselt käia arsti juures. Parimat Sulle.
Vasta
#31
Surma aratundmine on vist k6ige hullem emotsioon inimese jaoks, nagu maailmal6pp, isiklik - midagi hirmsamat ei oska inimene lihtsakoeliselt endale ette kujutada, emotsioonina. Seeparast seostub see esmaselt, kui tegelikult on kysimus mingis muus l6pus - armastuse l6ppemises, rahuliku elu, mugavustsoonis olemise l6ppemises, mis iganes emotsionaalses pinges, mis, 6nnetuseks on inimese viimasele v6i esialgu veel eelviimasele piirile viinud. Isegi minul, kes ma iseenda arust surma ei pelga ja pean seda tavaliseks, korraparaseks nahtuseks kaivad /suremise unenaod/ - oma nn surma nagemist on muidugi lihtsam taluda, kui ... aga sellegi poolest, m6istusega v6ttes ja siiski jalgides endaga toimuvat ja huvitudes enda ymber toimuvast, ei eelda see kellegi tegelikku suremist, vaid pigem jarske ent korrigeerivaid suhete v6i asjaolude muutumist - pealegi, kellegi tegelikust surmast ei /kuulutata/ kunagi n6nda. V6ibolla just seeparast, et surm ei ole millegi l6pp, katastroof - see tuleb lihtsalt teadmiseks v6tta, mitte sellega edasi elada.
Las see suur valu v6i emotsioon sellest jaab ikka sinna kusagile unenao ja arkamise vahele ...
Vasta
#32
Aga anna siis 6.mail teada, kas oled surnud või mitte Laugh
Vasta
#33
Kas teema autor elab endiselt?
Vasta
#34
(14-08-2013, 20:31 )Eithea Kirjutas: Kõik on õige, on petiseid ja enesesisendust jne...mida iganes, kuid on olemas ka mõttejõud (sealt edasi sõna jõud), mida saab igaüks ise reaalselt vaadata ja järele proovida. Absoluutselt kõigil tuleb välja, teha hommikul või algajatel päeva esimesel poolel, kui taevas on vähe pilvi. Võtke pisike pilvetükk ette ja proovige neid ära kustutada, silmadega ainiti kaedes ja mõelda kustu jne, kui keha ja käed tahavad kaasa tegutseda lubada. Vaadake kuidas pilv kaob JA näete reaalselt enese mõttejõudu.

Hea näide mõttejõu kohta! Smile
Kui nüüd teema läbi lugeda ja mõelda sellele, et Faraday ise soovis, et talle needus peale pannakse...

(12-08-2013, 20:42 )Faraday Kirjutas: Kõik kes soovivad mind needa....või mis iganes...tehke seda...aga tehke hästi ja korralikult. Ja, et oleks ka tulemus.

Arvestades sellega, et Faraday´d foorumis enam ei ole, siis mõttejõud on ikka üks arvestatav jõud.
Midagi pole teha.
Vasta
#35
(25-08-2014, 22:31 )Veli Joonatan Kirjutas: Väga vana teema. Tahaks siis öelda seda, et inimene on tegelikult väga tugev. Ei tule karta mingeid rünnakuid.
Kõik hinged kes on kehastunud meie planeedil on samaväärsed.
Alaväärsuskompleks on üks hullemaid asju mis takistab meie arengut.
Jha õige, inimene on tugev, kui selleks võetakse eelnevalt kaitse maha ja siis toimetatakse edasi.

Vasta
#36
Arstide seas liigub jutt, mida paljud on kuulnud, aga ei söanda päris tõeks tunnistada: kui inimene on elanud pika elu ja võitlus raske haigusega on jõudnud ühesuunalise lõpusirgeni, saabub surm sageli kella viie ajal hommikul.

Teatav füsioloogiline loogika siin valitseb. Teada on, et organism talitleb enam-vähem 24tunnises rütmis. Seda isegi siis, kui ta on pikka aega viibinud ruumis, kus silmsidet päikesega pole. Ikkagi vahelduvad päev ja öö, ärkvelolek ja puhkus.

Arusaadav, et kui organism hakkab pärast ööund vaikselt ärkamiseks valmistuma ja erinevaid päevarežiimiks tarvilikke süsteeme sisse lülitama, vajab ta energiat.

Ja võib just sel hetkel – olles juba pikalt hääbumas – avastada, et nüüd on energia lõplikult otsa saanud. Enam pole võimalik päeva siseneda.

Surm tuleb ikkagi öösel?

Mare Liiger, erakorralise meditsiini arst, kes nüüd juba pikalt Soomes töötab, vaatab Õhtulehe palvel oma andmebaasi läbi.

Tal on olnud viimasel kahel aastal 650 patsienti. Neist paljud just terminaalhoolduses. See tähendab, et krooniline haigus on jõudnud faasi, kus ravida pole enam midagi, saab vaid valu ära võtta ja oodata.

"Neid, kes on viimase paari aasta sees surnud, sain ma kokku 68 – arvestatud on kroonilistesse haigustesse pikaaegselt surijaid," alustab Liiger analüüsiga.

"Ja ma kaevasin suremise kellaajad välja. 69 protsenti on surnud ajavahemikus kella 12 südaööl kuni kella 8 hommikul, ülejäänud päeva ajal. Aga kõige suurem suremise aeg on öösel kella ühest kella kolmeni."

Niisiis, kellaaeg pisut varieerub, aga elutee lõppvaatuses olijad lahkuvad lavalt ikkagi ajal, kui organismi füsioloogial pole enam energiat?

Mare Liiger vaidleb mõõduka ägedusega vastu: "See, et inimese krooniline haigus viib surmani, on meditsiiniline fakt. Aga surma saabumise hetkel ei ole füsioloogia ja meditsiin ainutähtsad. Juures on psühholoogiline mõõde, inimese individuaalsus ja mõningad parameetrid, mida ei osata kirjeldada paremini kui mõistega X."

Kõik on kuulnud lugusid surmalähedastest kogemustest, kus nii-öelda äraminemise ääre peal inimene on näinud valgust tunneli lõpus, ammulahkunud sugulasi, Kristust, kohtunud veel kellegagi, kellega ta tavaloogika kohaselt kohtuda ei saanud.

Mare Liiger ei oska neid kogemusi täpselt tõlgendada. Ta ei julge neid seostada ühegi religiooniga – ehkki väga erineva taustaga inimesed on näinud väga kummalisi ja samas väga sarnaseid nägemusi. Liiger ei söanda üldistada… rohkem kui seda, et midagi lisaks füsioloogiale on veel.

"Õnneks on hakatud seda miskit uurima," rõõmustab Liiger.

Muusika kutsub järgnema?

Mare Liiger teab, millest ta räägib. Nii paarikümneaastaselt kukkus ta istudes kokku. Kaotas teadvuse. Mida see tähendab? Ta istus, eks, seega hakkas tööle gravitatsioon ja ajju verd enam väga palju ei jõudnud.

Muide, sellesse surrakse ära – kui inimene minestab näiteks staadionikontserdi ajal, kui tal ei ole võimalik pikali kukkuda, sest ümbritsev inimmass hoiab teda püsti, siis ta aju ei saa piisavalt verd ja ta lähebki ära.

Mare kaotas teadvuse asendis, kus tal oli võimalik hiljukesi pikali kukkuda. Enne seda, kui süda suutis lüüa verd taas ka ajusse, jõudis Mare kuulda imekaunist, miljonihäälset muusikat, mis kutsus endale järgnema.

Ta ei tee nalja. Seda tõestavad samalaadsed nii-öelda suremiseelsed kogemused üle terve maakera. Sõltumata kontinendist. Sõltumata usust. Sõltumata haridusest.

Mare Liiger on kuulnud korduvalt kolleegide käest jutte, millise täpsusega on kirjeldanud operatsiooninarkoosis olnud patsiendid operatsiooni kulgu.

Kuni konkreetsete arstidevaheliste dialoogideni välja. Kas see kõik on vaid uimastatud või hapnikunäljas aju vingerpuss?

Mare Liiger sellele oletusele alla ei kirjuta. Sest.

Ta on näinud, kuidas ta oma ema, näitleja Ellen Liiger, elas viimased kolm nädalat ainult selle nimel, et teatri kollektiivne suvepuhkus lõpeks ja ta saaks riiklikud matused. Ellen Liiger suri sellele päevale järgnenud ööl, mil teater oli just tööd alustanud.

Mare Liiger on kutsunud põetajana õpetaja viimset võidmist palunud vanaprouale, kes oli just sel päeval kõbusam, kui iial varem. Kirikumees lahkus toast küsimusega, kas ta liiga vara ei tulnud. Paari tunni pärast oli inimene surnud.

Viimane poolseletamatu vahejuhtum tabas Liigerit veel selle nädala esmaspäeval.

Ta ise kirjeldab seda nii.

"Mul on osakond, kus on sees väga raskelt haiged inimesed, nad on sageli dementsed ja unustavad lõpuks ära nii söömise kui ka neelamise.

Nad ei räägi, nad ei suhtle, nad ei saa millestki aru, nad tõmbavad krõnksu, lihased kaovad, lõpuks on nad nagu väikesed känkrad voodis.

See patsient oli kolm nädalat tagasi unustanud ära joomise ja söömise. Kui talle ka midagi pakuti, siis see läks pigem kopsu – ta ei osanud enam neelata.

Ta oli kolm nädalat sellises seisus, et tal ei olnud enam millegi pealt elada. Ta oli ainult kimbuke konte, lihaseid sisuliselt enam ei olnud, käed ja jalad olid looteasendisse krõnksu tõmbunud, ta hingas ainult kuus korda minutis, ta oli sügavalt teadvuseta.

Esmaspäeval lähen ma majja, ja õde ütleb, et see on pöörane – mille pealt patsient elab?

See oli kella kümne ajal hommikul. Ma läksin palatisse. Omaksed, kolmekesi, istuvad voodi kõrval, igaüks oma tugitoolis, nad on seal olnud päevi ja öid.

Ja situatsioon on selline, et ma sain hetkega aru – ära küsi, kust! –, et need omaksed ei lase tal ära minna.

Nad kogu aeg räägivad, et sa oled armas, ja valavad pisaraid.

Ja samas küsivad omaksed õe käest: "Miks ta ei sure?"

Läksin voodi juurde. Memm oli sügavalt teadvuseta. Silitasin ta pead, katsun pulssi ja rääkisin kõva häälega – ma kordan, ma rääkisin sügavalt teadvuseta inimesele –, et kallis, su omaksed armastavad sind, aga sa ei pea enam muretsema, nad saavad hakkama, sa ei tarvitse enam siin olla, su omaksed saavad hakkama, ära muretse, mine rahulikult, kõik läheb hästi!

Läksin oma kabinetti. Kümne minuti pärast tuli selle patsiendi sugulane ja ütles, et surija lõpetas hingamise.

Juhus?

Uurisin maad. Õel oli samasugune juhus eelmisel aastal."

Ajusurmas inimest enam ellu ei ärata

Elu lahkumise juures võib eristada kolme etappi.

Agoonia ehk surmaheitlus esineb pikaldase, näiteks raske haiguse tagajärjel saabuva surma korral: hingamine aeglustub, tasapisi kaovad pulss, teadvus, refleksid.

Agooniale järgneb kliiniline surm, mille peamisteks tunnusteks on südamelöökide ja hingamise katkemine. Ränga trauma korral ei pruugi kliinilisele surmale agooniat eelneda.

Nii kui vereringe lakkab, kaotab inimene kümnekonna sekundiga teadvuse ja sellest hetkest on ta kliinilises surmas. Aga tema aju ei ole veel pöördumatult kahjustatud. Kliinilisest surmast on võimalik inimene elustamisega siia ilma tagasi tuua, kui ei ole tegemist parandamatu haigusega.

Mitu minutit selleks täpselt aega on, sõltub patsiendi olukorrast: kui inimesel on trauma ja suur verekaotus, on situatsioon kriitilisem. Patsiendi jahtumine kingib elustajatele pisut aega juurde.

Aga enamasti läheb kliiniline surm kümnekonna minutiga üle ajusurmaks, kus verevarustuseta jäänud ajurakud lõpetavad töö.

Siiani ei ole teada ühtegi juhtumit, kus inimene oleks ajusurmast tagasi tulnud.

Meditsiinitehnika võimaldab küll pumbata ring patsiendi verd, aga kui tema ajurakud on surnud, pole inimest enam paraku olemas.

http://www.ohtuleht.ee/763715/mis-kell-saabub-surm
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui kaua on hing pärast surma maa peal? PurjusEesel 34 27,719 17-12-2020, 17:00
Viimane postitus: kalldunn

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat