Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Appi, unenäod ei lõppe enne, kui olen need n.ö läbi elanud
Autor Sõnum
lanzuu
Uustulnukas

09-09-2013 03:33
Postitus: #1
Appi, unenäod ei lõppe enne, kui olen need n.ö läbi elanud
Tere!
Juba aastaid olen näinud kahtlaseid unenägusid, otsinud ja uurinud kas ehk kellelgi veel midagi selle sarnast on olnud, kuid siiani ei miskit. Ehk keegi siit oskab aidata või avaldab oma arvamust.
Need uned on nagu mingi mäng. Täiesti ootamatult mingi öö näen näiteks et olen mingis majas, mul on vaja saada sealt välja, kuid ma ei tea kuidas. Esimene öö näen nagu mingit treilerit, kuhu minema peaksin, mida tegema jne. Järgmisel ööl hakkan mõistusega seda juhtima, kui näiteks surma saan või teen vale otsuse algab uni algusest peale. Sellel ajal üles ärgata ma ei suutnud. Täpselt nii pean enda mõistusega mängima kuni lõpuks sealt majast välja saan. Tavaliselt on kestnud need umbes 3-5 ööd järjest. Siis kaob ära, saan jälle rahulikult magada. Hommikul ärgates on enesetunne halb ja väsinud, nagu polekski öösel puhata saanud. Algul oli väga hirmutav see, ei julgenud vahel õhtul magama jääda, kuna teadsin mis mind öösel ees ootab. Ajapikku harjusin sellega juba ära, kuid tunded sees on nii reaalsed ja tugevad. Lõpuks oskasin juba üles ärgata, kuigi siiani on seda raske teha, kuna ma ei saa päris täpselt aru kas ma ärkan reaalselt üles või näen ka seda unes. Kui ma seda und pole lõpuni näinud, siis päris üles ärgates saan üheks ööks sellest lahti, kuid järgmine öö on täpselt samamoodi tagasi, sealt kus pooleli jäi. Ma ei oska väga kirjeldada seda, mis toimub. Aga siiski sooviks teada ehk kellelgi on ka midagi sarnast olnud või millest selline asi võib tekkida. Sest teatud märgid vihjavad tulevikule, millest hoiduda, mida teha vms. Aga väga raske on vihjetest aru saada, alles hiljem kui insident on juhtunud viin asjad kokku. Vahel tekib tunne et kui need unenäod ei lõppe siis lähen hulluks. Viimasel ajal on asi eriti hulluks läinud. Ma arvan, et mingi vaim üritab minuga ühendust saada või tahab mulle midagi teada anda. Kui keegi oskab midagi öelda mis see tähendab või millest tekib, palun kirjutada või kui kedagi huvitab võin täpsemalt rääkida kuidas oli ja kuidas nüüd on.
Loodan, et tekst väga segane pole. Asi hakkab juba käest ära minema ja tekitab minus hirmu.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

09-09-2013 07:03
Postitus: #2
RE: Appi, unenäod ei lõppe enne, kui olen need n.ö läbi elanud
(09-09-2013 03:33 )lanzuu Kirjutas:  Vahel tekib tunne et kui need unenäod ei lõppe siis lähen hulluks. Viimasel ajal on asi eriti hulluks läinud. Ma arvan, et mingi vaim üritab minuga ühendust saada või tahab mulle midagi teada anda. Kui keegi oskab midagi öelda mis see tähendab või millest tekib, palun kirjutada või kui kedagi huvitab võin täpsemalt rääkida kuidas oli ja kuidas nüüd on.
Loodan, et tekst väga segane pole. Asi hakkab juba käest ära minema ja tekitab minus hirmu.

Võib-olla ongi see mingi vaim või kõrgem jõud. Ja talle on sinu jaoks sõnum. Ja kuni sa seda ignoreerid, saadab ta sulle väga emotsionaalseid unenägusid.
Sa ärkasid öösel üles, et siia kirjutada. Ma arvan, et parem oleks ka, kui sa öösel, kohe peale sellist unenägemist, paneksid täpselt kirja kuhugi vihikusse, mida sa näed unes ja seda koos üksikasjadega ning lisa ka kogetud tunded juurde.
Tee seda need mõned ööd ja vaata, mis asi sul kordub. Uuri esialgu raamatutest sümbolite tähendusi ja samas mõtle, mida sinu jaoks isiklikult tähendab näiteks vihm või hobune või maja või mets jne
Mul on 4 unenägude raamatut öökapil ja hommikul ma sirvin need rahulikult üle, et vaadata, mida miski sümbol tähendab raamatutes, et seda siis oma nägemusega kokku viia, oma tunnetusega.

Maja tähendab seal alati Iseennast, oma olemust ja välimust ning tervist. Ja nüüd tuleb vaadata, milline see maja unenäos välja näeb ja toad selle sees, alumised ja ülemised korrused, trepid/liftid jne. Kuidas aknad ehk silmad tunduvad, kas näed sealt välja, kas seal on pime või särav, kas liigud seal kergesti või on seal takistused.....
See kõik peaks iseloomustama sinu olemust, tasakaalu su keha ja hinge vahel jne.
Samas on võimalik, et maja tähendus sinu jaoks on hoopiski midagi muud. Vastust tead vaid sa ise.

Unenägusid näevad kõik, aga vaid avatud ja otsivad inimesed pidavat neid mäletama. Ja enamasti ongi seal üks suur seiklus ja mõistatus, harva lastakse seal nö paradiisi nautida Smile.
(selle postituse viimane muutmine: 09-09-2013 07:07 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
lanzuu
Uustulnukas

09-09-2013 13:47
Postitus: #3
Ma räägin igaks juhuks mis too öö nägin.
Umbes aasta tagasi nägin unes, et olin mingis suures lossis või mõisas, mis oli vaime täis. Ma ei tea miks ma seal olin, aga pidin sealt välja saama. Keegi nagu juhendas mind ja üritas kuidagi aidata, et sealt välja saaksin aga no vahel tegin ikka valed pöörded ja asi algas algusest peale. Kui asi liiga hulluks läks ja ma ei suutnud ise üles ärgata siis mingi teatud hetk lihtsalt ema äratas, kuna olin läbi une karjunud vms. Lõpuks sain sellest majast ka välja, siis lõppesid unenäod. Sain rahulikult mõne kuu magada ja siis tuli uus unenägu, kus olin kuskil terassil ja et sellest majast on ainult üks väljapääs. Millegi pärast käisin koguaeg valest kohast, kõndisin läbi mingist ruumist, kus pärast tuli välja, et on mingi vaim kettides ja ahelates. Aga see uks oli lukus, ning avada ei tohtinud kuna muidu vaimu energiaväli suureneb ja tal on lihtsam sellest ruumist välja saada ning saab jõudu juurde vms. Siis lõppes mingi aeg ka see uni. Noh, möödas kõvast üle poole aasta nendest unenägudest, vahepeal veel ikka selliseid unenägusid olnud, kuid need ei ole nii suurt hirmu ega mingit erilist tunnet tekitanud.
Selle aja jooksul olen käinud ühe vana mõisa juures, tuttavatega lihtsalt, et pidavat kummitama ja räägitakse igasuguseid müüte selle kohta. No ikka natuke adrenaliini ja ilus koht on ka. Käisime siis ühekorra seal ka päevasel ajal vaatamas, kõik keldri uksed olid lahti. No huvi tekkis ja läksime sõbrannaga sinna sisse, et lihtsalt vaadata ja mis ikka juhtuda saab. See oli kuskil nädal tagasi kui käisime. Siis tuligi uni, kus need eelnevad uned kokku sulandusid ja sain aru et see esimene suur loss/mõis kus vaimud, see ongi siis see nö mõis kus me koguaeg käinud oleme. Peale mind oli veel kolm inimest seal, kes tahtsid just sealt uksest minna kus too kettides vaim oli. Üks tegi ukse lukust lahti ja siis meenus mulle, et seda ei tohi ju avada. Siis oli selline segane teema, käisime seal ringi ja mulle hakkas vaikselt see põgenemise teekond meenuma. Üks hetk oli too sama vaim täiesti omas kehas seal terassi kõrval kettides ja üritas end sealt jõuga välja saada. Need teised hakkasid jooksma, ma veel hüüdsin neile et see on vale koht kuhu nad jooksevad, sealt välja ei saa, kuid nad ei kuulanud mind. Hetkeks tuli veel kahtlev tunne peale, et äkki on ikka õige aga siis too mees/vaim kes kettides oli jäi rahulikuks. Vaatas mulle sügavalt otsa ja lihtsalt naeratas mulle. Siis sain aru, et minu variant on õige ja ma pean kohe jooksma sealt välja, teisi ma aidata ei saa. Jooksin, viimasel hetkel vaatasin veel taha, too mees endiselt naeratas mulle ja siis käis plahvatus. Välja jõudsin siis olin tolle sama mõisa ees. Ja no uni lõppeski ära.
Ma mõtlesin küll, et võibolla lihtsalt hirmust et juu siis on lihtsalt kõhe või mõtlen üle. Aga selle mehe nägu ei läinud mul meelest ära ja selline tunne oli et miski kutsub mind sinna mõisa juurde tagasi. Otsisin ja googeldasin tolle mõisa kohta, uurisin kunagisi omanikke ja mis seal võis juhtuda või mis sellest räägitud on ja leidsin ühe elanike pildi, kes nägi välja samasugune nagu mul unes, ainult kuskil 10 aastat vanem. Üks omanike poegadest oli vist, kes jäi hiljem seda üksi valitsema. Siis tundsin et pean sinna mõisa juurde minema. Eile öösel võtsin sõbra kaasa ja läksime. Seal on igasuguseid imelikke asju juhtunud, taskulamp ilma patareideta hakkab vilkuma ja varjud lähevad auto tulede eest läbi jne. Nii valgeid kui musti kogusid nähtud. Aga nüüd õhtul oli täielik vaikus, ei toimunud midagi ja mul seda kõhedat tunnet, mis tavaliselt on ei tekkinud.
Ma ei küsi mis see uni tähendab, vaid lihtsalt arvamusi millest see tulla võib või mis ma teha võiksin, et sellega ühele poole saada. See lõppes kahtlaselt, teadsin et täna näen veel seda, siis on asi juba veidi selgem, kuid ei miskit. Lihtsalt magasin väga halvasti.
(selle postituse viimane muutmine: 09-09-2013 13:59 lanzuu.)
Minaelan
Veteran

09-09-2013 16:25
Postitus: #4
Teatud unenäod vist ei lõppegi ära. Olen püüdnud lugeda kõike ja mõista ning aktsepteerida kõike ja kõiki, aga ikkagi need teatud unenäod korduvad.
Üks neist:
Näen juba üle neljakümne aasta und, et vaatan öösel taevasse ja justkui ootan midagi. Näen elavat tähistaevast ja ei suuda pilku sellelt pöörata - tähed sillerdavad, liiguvad jne. See on lummav. Ma ainult vaataks seda liikumist seal üleval. See on nii ilus. Vahel olen toas ja püüan läbi kardinate seda vaadata, vahel olen metsas ja püüan läbi puude seda vaadata. Aga alati lõppeb see uni nii, et näen tulnukate laevu sealt ülalt tulemas ja ... siis hakkan põgenema nende eest.
Ja muuseas, nägin seda und lapsena, kui polnud tulnukatest midagi kuulnud. See on siis minu mõistatus.

Aga unedega on ajapikku nii, et mingi meelega sa lõpuks tunnetad, et võid selle lõpetada või mujale liikuda, ning see on läbi.

Aga minuga on nii, et ma ei taha, et see tähistaeva vaatamine läbi saaks, see on midagi nii ilusat ja ülevat...

Eks igaüks tunnetab ja leiab oma tee unenägude mõistmiseks. Aga karta pole neid vaja, nad ei tee füüsiliselt meile kunagi haiget Smile.
(selle postituse viimane muutmine: 09-09-2013 16:26 Minaelan.)

Dalai-laama
Mannu Eemal
uxake

10-09-2013 19:05
Postitus: #5
Sellised mõtted tulid.
Tsitaat:Esimene öö näen nagu mingit treilerit, kuhu minema peaksin, mida tegema jne. Järgmisel ööl hakkan mõistusega seda juhtima, kui näiteks surma saan või teen vale otsuse algab uni algusest peale. Sellel ajal üles ärgata ma ei suutnud. Täpselt nii pean enda mõistusega mängima kuni lõpuks sealt majast välja saan. Tavaliselt on kestnud need umbes 3-5 ööd järjest. Siis kaob ära, saan jälle rahulikult magada. Hommikul ärgates on enesetunne halb ja väsinud, nagu polekski öösel puhata saanud.
Ilmselt oled andekas Lucid Dreami nägija nagu päris mitmed tänapäeva noored. Kui aga LDd tihti näha, siis on tõsi see, et välja ei puhka. Sina peaksid siis vastupidi teistele inimestele püüdma LDd "välja lülitada". Kui oled "treilerit" näinud, siis järgnevatel õhtutel enne magama minekut esita taotlus, et ei juhi und mõistusega. Annad taotluse, et lased unel ise kulgeda. Juhtugu mis juhtub - saad surma, siis oled surnud; ei leia teed välja, siis jääd majja, mis siis ikka. Esimestel kordadel ei pruugi õnnestuda, aga kui tõsiselt korralduse annad, loodetavasti toimib.

Pidev väljapääsu otsimine majast viitab vajadusele mingi keeruline probleem elus ära lahendada, ja see probleem on kestnud juba aastaid. Mõtle, mis see võiks olla? Laheneb see, lähevad ka uned kosutavamaks. Ülitugev kohusetunne? Ei tea seda mina.

Tsitaat:Lõpuks oskasin juba üles ärgata, kuigi siiani on seda raske teha, kuna ma ei saa päris täpselt aru kas ma ärkan reaalselt üles või näen ka seda unes. Kui ma seda und pole lõpuni näinud, siis päris üles ärgates saan üheks ööks sellest lahti, kuid järgmine öö on täpselt samamoodi tagasi, sealt kus pooleli jäi.
Võltsärkamisi tuleb inimestel ikka ette, need on ka sagedasemad siis kui on mingi psühholoogiline probleem (stress nt). Jäta üles ärkamata, see on põgenemine. Jäta ärkamata, ja vaata lõpuni, see on kõigest uni. Kui mingi vaim tahab Sulle midagi teada anda, siis ta saab seda teha. See võib olla "valus" ja õudne. Mulle paistab, et Sa pead oma painajast "läbi minema". Järjefilmina unesid nägi minu enda vend, muuseas wink Aga ta võttis seda kui meelelahutust. Sai tellida teemaarendust ja puha.

Kuna Sa ise oled ka torkinud "vaimude" maailma, kõik need vanad mõisad ja adreka otsimine, siis pole ime, et noore ja tundliku (unenägijana andekas inimene oled) inimese une peale hakkab mõjuma. Kui tahad samas liinis jätkata, siis pead paraku olema valmis suht igasugusteks jamadeks ja mitte meeldivateks asjadeks.

Kui oled saanud une ära vaadata nii, et ise midagi ümber ei korralda ega üles ei ärka, siis võib oletada, et see sisaldas seda mida "vaim" öelda tahtis. Ja kui see ei meeldi Sulle, siis on teoreetiline võimalus minna LD abil unes sündmusi ümber korraldama. Seda just Sinu juhtumi puhul, mitte kõigil. Aga see on jällegi väsitav ja energiamahukas tegevus.

Kui tahad rahulikku elu, hoia eemale kummitustest ja vaimudest, võibolla tuleb kasuks ka mingi unehäiretega tegeleva arsti poole pöördumine, Sul paistab nendel "unede" päevadel aeglast, unenägudeta und vajaka jäävat.

Valik on Sinu.

Aga see on ainult üks arvamus paljudest, ei enamat.

Brain expedition.
Eithea
Veteran

10-09-2013 19:28
Postitus: #6
Manniga täitsa nõus, mina esmalt mõtlesin, et tegelane on liigselt arvutimängudes istunud.

Treiler on variant ekraanist, ekraani saab kasutada nii nagu sulle enesele meeldib. Kui ollakse unes unest teadlik, siis ei ole vaja istuda ja otsida paaniliselt väljapääsu mingist urkast, võib rahulikult lihtsalt lennata minema läbi kõige, vastavalt soovile. Igasugune hirm on lekkimine ja võrdub väsimusega.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Minaelan
Veteran

10-09-2013 19:47
Postitus: #7
(10-09-2013 19:05 )Marina Kirjutas:  Annad taotluse, et lased unel ise kulgeda. Juhtugu mis juhtub - saad surma, siis oled surnud; ei leia teed välja, siis jääd majja, mis siis ikka. Esimestel kordadel ei pruugi õnnestuda, aga kui tõsiselt korralduse annad, loodetavasti toimib.

Taotlus, kas mõtteline, suuline või kirjalik, mille padja alla poetad, aitab tõesti.
Samas ma ise ka pole kunagi unenäos olnud nõus enda suremisega, ikka jooksen niikuis jalad võtavad Smile1.
Peaksin vist ise ka seda proovima, et lasen juhtuda, mis juhtub ja ei jookse kuhugi...ehk siis asjad hakkavad muutuma, kes teab...

Dalai-laama
Minaelan
Veteran

12-09-2013 16:17
Postitus: #8
Räägin nüüd paarist viimasest ööst. Need on rasked olnud. Tegin enne uinumist taotlused, et ei karda midagi, ei põgene ja leian igale probleemile või rünnakule sobiva lahenduse.
Mind taheti esimene öö justkui neljaks kiskuda mingi tundmatu energia poolt, lausa paha oli, aga jäin endale kindlaks ja kuigi oli tahe püsti tõusta, jäin oma selili asendisse ja kordasin oma mantrat...ning varsti viis mingi punane/valge keeris mind endaga kaasa...ning hommikul mäletasin suhteliselt tavapäraseid unenägusid.
Täna öösel aga ründasid mind koer-hundid, kelle peremehed eemal rahulikult pealt vaatasid???
Olin just päeval "juhuslikult" vaadanud üht filmi loodusest ja sellest, kuidas hundid ründasid üht naist ja too pani hirmust jooksu ja ta tapeti ning seal filmis selgitati, et see on kõige rumalam otsus, sest tekitab loomades koheselt jahi-instinkti. Mul unenäos meenuski see seik ja ma pöörasin ringi ning otsisin puud, kivi, mida iganes, et talle vastu hakata ja jooksingi talle vastu ja me põrkusime kokku...ma tundsin, et minus on tohutu jõud...ja need hundid panid ise jooksu.

Pagan, see oli siiski väga raske uni, loodan, et suudan ka edaspidi hakkama saada ja mitte põgeneda. Sest tunnen, et meis, inimestes, on see hirm tundmatu ees ning põgenemissoov ikka niivõrd kõvasti sisse sööbinud.
(selle postituse viimane muutmine: 12-09-2013 16:18 Minaelan.)

Dalai-laama
HannaManna
Uustulnukas

16-10-2013 19:18
Postitus: #9
Olen ise ka seda kogenud. Minu arust on see päris lahe. Ei tea miks, aga see tundub huvitav. Mul toimub kõik väga kiiresti unenäos. Mäletan ühte und, kus ma olin ka mingis majas ja üritasin põgeneda. Isegi mäletan, et olin unenäos üritanud endale öelda, et ärka üles see on lihtsalt uni, aga ikka uni läheb edasi. Kui ära suren siis ärkan üles. Järgmine päev hakkab seiklus jälle pihta Smile ja pean jälle yritama pögeneda. Nagu Resident Evil... Sured ära tuleb kloonitud sina asemele (loodan, et saad aru mis ma mötlen[/b][/font] Laugh ) . Minuga seda väga tihti ei juhtu. Vahepeal Smile
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  APPI asjad kisuvad mega imelikuks!!!! penditar 36 10,592 06-04-2013 11:40
Viimane postitus: venezia
  olen segaduses! jaan7504 12 4,319 08-02-2012 17:29
Viimane postitus: hellushka
  Mida mina olen kogenud. Lena 4 2,411 29-09-2008 12:50
Viimane postitus: Aili
  valge asi enne vanavanaema surma ghostbuster 4 2,235 09-09-2008 17:30
Viimane postitus: --Marru--

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog