Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanism
Autor Sõnum
Kayaman
Tavaliige

13-11-2007 11:43
Postitus: #26

Tsitaat:Algselt postitas: Jason
Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman
Hea ,et on enam-vähem nõnda palju eri uskumusi,nagu on inimesi. Muidu oleks kõik hall ja igav.
aga satanistidega seoses meenub kui kord Tähetorni katakombides kondamas käisin.Seal sees on sellised vanad pommi-alused kus kunagi laskemoona hoiti. Need alused on sinna teatud vahemaade tagant paigaldatud,ja iga aluse peal oli 2-3 Seda tavalist pisikest metallraamiga ära põlenud küünalt.Ma küll kokku ei lugenud,aga ma väga mööda ka ei pane kui ütlen,et neid küünlaid oli seal umbes 500 tükki.
Järeldan,et seal pidi küll üks paras orgia toimuma.Kristlasi oleks ka veider kahtlustada,kuna sellistesse kohtadesse nood eriti ei kipu.
Aga jah Kurat/Jumal teab mida nad seal välja manada üritasid.

oled sa kaalunud võimalust, et seal olid käinud niisama uudistajad, kes kõik aegade jooksul oma küünlad maha olid jätnud? ma pakun, et tegu oli nende pisikeste plekk-topsis küünaldega? need muutuvad käes üsna ruttu ebameeldivaks mistõttu tuleb järgmine süüdata.

tegelikult ma lihstalt ei näe mingit põhjenduslikku alust ükskõik, mis rituaali käigus sadade kaupa küünlaid põletada. tavaliselt piisab ainult paarist.

Täiesti võimalik,kuid see koht seal on suht isoleeritud ja palju inimesi seal eriti ei käi.Enamasti käiakse seal mägironimist harrastamas piki paekivi paljandikku.
Ja muide need küünlad olid sinna pandud ilusasti ja ritta.Korrapäraselt.Plekk põhjaga need tavalised väiksed küünlad just.
On ka muidugi võimalus,et mingi seltskond käib seal midagi tegutsemas ja aja jooksul on sinna päris palju küünlaid kogunenud.Ühekorraga tõesti sellist laadungit ei ole mõtet põletada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hope
Vana kala

13-11-2007 12:23
Postitus: #27

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Hope - ära võta asju nii isiklikult, aga tavaliselt on ju nii ikka, et kui inimene midagi kindlalt väidab siis peab ta ka oskama oma väidet kaitsta.

See, et kuskil piiblis niimoodi kirjutatakse, ei ole tõestus... me tahame teada miks SINA nii usud ja mis on siis ikkagi asja point - kas ühe eksisteerimine tingib teise olemuse või vastupidi.

Ei ühe eksisteerimine ei tingi ühe olemasolu või vastupidi. Kes teab võibolla tõesti ei ole olemas Saatanat ja on ainult Jumalat või vastupidi või siis pole olemas kumbagi. Sul on õigus on vale võibolla seda nii kindlalt väita kuid lihtsalt mina usun sinna... Ma vähemalt üritan uskuda, sest ma ei taha ennast asjades veel rohkem segadusse ajada, sest ma olen seda juba piisavalt. Jah kes teab võibolla kõik see Jumala ning Saatana värk on lihtsalt üks muinasjutt?! Meie seda ei tea ju 101% kindlalt, vms? Aga on ka võimalus, et see pole muinasjutt ning, et see on tõsi ja,et inimesed tahavad sellesse uskuda. Võibolla Jumalasse uskumine annab kellegile jõudu juurde?

Cruel & Unusual.

[Pilt: hope_1.jpg]
Celtic
ja sina pead kandma maailma

13-11-2007 12:30
Postitus: #28

No sel juhul pole ju vaja ka kuulutada seda siin kõigile, et kui on jumal siis on ka saatan. Sest nagu selgus - sa ise kah ei tea seda. Milleks siis rääkida asjust millest midagi ei tea?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Hope
Vana kala

13-11-2007 12:34
Postitus: #29

No sel juhul pole ju vaja ka kuulutada seda siin kõigile, et kui on jumal siis on ka saatan. Sest nagu selgus - sa ise kah ei tea seda. Milleks siis rääkida asjust millest midagi ei tea?

Mul pole tuju enam Sinuga vaielda, sest see ei vii kuhugi meil on kaks väga eri arvamust ning mina jään oma arvamuse juurde, et on olemas MÕLEMAD!

Muudetud: 13-11-07 kell 12:35:09 Hope

Cruel & Unusual.

Celtic

13-11-2007 12:46
Postitus: #30

Ja endiselt sa pole vähemalt üritanudki tõestada et on olemas. Kui mina midagi kirjutan, näiteks oma isiklikust arvamusest siis ma ikka üritan seda ka põhjendada ja viia lugeja vähemalt nende alusteni mille pealt ma seda usku üles olen ehitanud. Sina aga lihtsalt ütled et nii ongi ja aluseks tood piibli. Aga on näha, et see asi pole sul veel päris selge. Ära tegele siis ka misjonitööga, kui sul selleks igasugused eeldused puuduvad.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Hope
Vana kala

13-11-2007 12:49
Postitus: #31

Ja endiselt sa pole vähemalt üritanudki tõestada et on olemas. Kui mina midagi kirjutan, näiteks oma isiklikust arvamusest siis ma ikka üritan seda ka põhjendada ja viia lugeja vähemalt nende alusteni mille pealt ma seda usku üles olen ehitanud. Sina aga lihtsalt ütled et nii ongi ja aluseks tood piibli. Aga on näha, et see asi pole sul veel päris selge. Ära tegele siis ka misjonitööga, kui sul selleks igasugused eeldused puuduvad.

Ma ei tegelegi mingi misjonitööga Smile või jäi Sinule siuke mulje? Äkki viskad mind foorumist ka välja, sest julgein oma arvamust avaldada?

Muudetud: 13-11-07 kell 12:50:50 Hope

Cruel & Unusual.

Celtic

13-11-2007 12:55
Postitus: #32

Sa pole ju OMA arvamust avaldanud, sest selgub et OMA arvamust sul ju polegi. Ainus mida sa tead on see, et nii on piiblis kirjas ja OMA ARUST ei oska sa midagi lisada

Tsitaat:Ei ühe eksisteerimine ei tingi ühe olemasolu või vastupidi. Kes teab võibolla tõesti ei ole olemas Saatanat ja on ainult Jumalat või vastupidi või siis pole olemas kumbagi. Sul on õigus on vale võibolla seda nii kindlalt väita kuid lihtsalt mina usun sinna... Ma vähemalt üritan uskuda, sest ma ei taha ennast asjades veel rohkem segadusse ajada, sest ma olen seda juba piisavalt. Jah kes teab võibolla kõik see Jumala ning Saatana värk on lihtsalt üks muinasjutt?! Meie seda ei tea ju 101% kindlalt, vms? Aga on ka võimalus, et see pole muinasjutt ning, et see on tõsi ja,et inimesed tahavad sellesse uskuda. Võibolla Jumalasse uskumine annab kellegile jõudu juurde?

Aga võibolla unustaks üldse ära isikliku arvamuse ja ütleks - võibolla?

Hope
Vana kala

13-11-2007 13:04
Postitus: #33

Sa pole ju OMA arvamust avaldanud, sest selgub et OMA arvamust sul ju polegi. Ainus mida sa tead on see, et nii on piiblis kirjas ja OMA ARUST ei oska sa midagi lisada

Tsitaat:Ei ühe eksisteerimine ei tingi ühe olemasolu või vastupidi. Kes teab võibolla tõesti ei ole olemas Saatanat ja on ainult Jumalat või vastupidi või siis pole olemas kumbagi. Sul on õigus on vale võibolla seda nii kindlalt väita kuid lihtsalt mina usun sinna... Ma vähemalt üritan uskuda, sest ma ei taha ennast asjades veel rohkem segadusse ajada, sest ma olen seda juba piisavalt. Jah kes teab võibolla kõik see Jumala ning Saatana värk on lihtsalt üks muinasjutt?! Meie seda ei tea ju 101% kindlalt, vms? Aga on ka võimalus, et see pole muinasjutt ning, et see on tõsi ja,et inimesed tahavad sellesse uskuda. Võibolla Jumalasse uskumine annab kellegile jõudu juurde?

Aga võibolla unustaks üldse ära isikliku arvamuse ja ütleks - võibolla?

Sina oled viimane inimene siin ilmas kes tuleb minule ütlema, et pole olemas Jumalat Smile

Muudetud: 13-11-07 kell 20:21:39 Hope

Cruel & Unusual.

Jason
Bännitud

13-11-2007 21:43
Postitus: #34

Tsitaat:Algselt postitas: Hope
Kui on üks on ka Teine. Seega on mõlemad! Minu arust on olemas mõlemad nii Jumal kui ka Saatan!

kui on kuningas, peab tingimata ka kuninganna olema? minu arust ei pea. võib olla. hea, kui oleks ja monarhia kontseptsioonist lähtuvalt isegi peaks olema, et sugu jätkuks. aga ei saa öelda, et ilmtingimata PEAB olema, et teisiti kohe üldsegi ei ei võimalik.

sama on ka jumala-saatana seosega. see, et jumala kõrval eksisteerib raudselt saatan, on vaid ühe jumalakontseptsiooni sisu. ei enamat. ma küll leian, et hiiglama tark ja arukas jumal suudaks perfektselt eksisteerida ka ilma mingi saatanataolise ehk siis selles käsitluses enda vastandi olendita. kui ei suuda, siis julgen kahelda jumala võimekuses.

hetkel aga selles teemas arutledes pakun välja, et kui inimene lõi kunagi jumala headuse võrdkujuna, ei saanud ta jätta märkamata, et peale headuse on ka kurjust ning kuna ha jumal ei saa olla kuri, pidi kurjuse võrdkujuks looma mingi teise seltsimehe. nii, et ei piibli saatan ega jumal pole mitte headuse ja kurjuse põhjustajad vaid pigem headuse ja kurjuse olemasolu tagajärjed.
Jason
Bännitud

13-11-2007 21:45
Postitus: #35

Aga sa ikkagi ei vastanud et kui on üks siis miks peaks olema teine? Üks ei ole ju teise eksisteerimise põhjuseks. Või on? Kas saatan eksisteerib ainult seetõttu et on olemas jumal... ning mis veel huvitavam - kas jumal eksisteerib ainult seetõttu et on olemas saatan Laugh

Sest Piiblis räägib Saatanast seega mina usun, et eksisteerib ka saatan. Ma vist ei määri kellegile pähe, et "Te peate uskuma nii Jumalasse kui Saatanasse" igaüks usub sellesse millesse tahab. Avaldasin oma arvamust mis selles nüüd nii halba on? Segab see Teid?

tõsi ta on aga minule isiklikult meeldib, kui keegi, kes millessegi usub, suudab oma uskumiste tagapõhju ka kuidagi seletada. öeldes, et "piiblis on nii kirjas", tuleb aga arvestada järgnevate selgitavate küsimustega, näiteks "aga kust sa võtad, et piiblis on tõde kirjas?" jne
Jason
Bännitud

13-11-2007 21:48
Postitus: #36

Tsitaat:Algselt postitas: Jason
Hea ,et on enam-vähem nõnda palju eri uskumusi,nagu on inimesi. Muidu oleks kõik hall ja igav.
aga satanistidega seoses meenub kui kord Tähetorni katakombides kondamas käisin.Seal sees on sellised vanad pommi-alused kus kunagi laskemoona hoiti. Need alused on sinna teatud vahemaade tagant paigaldatud,ja iga aluse peal oli 2-3 Seda tavalist pisikest metallraamiga ära põlenud küünalt.Ma küll kokku ei lugenud,aga ma väga mööda ka ei pane kui ütlen,et neid küünlaid oli seal umbes 500 tükki.
Järeldan,et seal pidi küll üks paras orgia toimuma.Kristlasi oleks ka veider kahtlustada,kuna sellistesse kohtadesse nood eriti ei kipu.
Aga jah Kurat/Jumal teab mida nad seal välja manada üritasid.

oled sa kaalunud võimalust, et seal olid käinud niisama uudistajad, kes kõik aegade jooksul oma küünlad maha olid jätnud? ma pakun, et tegu oli nende pisikeste plekk-topsis küünaldega? need muutuvad käes üsna ruttu ebameeldivaks mistõttu tuleb järgmine süüdata.

tegelikult ma lihstalt ei näe mingit põhjenduslikku alust ükskõik, mis rituaali käigus sadade kaupa küünlaid põletada. tavaliselt piisab ainult paarist.

Täiesti võimalik,kuid see koht seal on suht isoleeritud ja palju inimesi seal eriti ei käi.Enamasti käiakse seal mägironimist harrastamas piki paekivi paljandikku.
Ja muide need küünlad olid sinna pandud ilusasti ja ritta.Korrapäraselt.Plekk põhjaga need tavalised väiksed küünlad just.
On ka muidugi võimalus,et mingi seltskond käib seal midagi tegutsemas ja aja jooksul on sinna päris palju küünlaid kogunenud.Ühekorraga tõesti sellist laadungit ei ole mõtet põletada.

ju see nii ongi. soovitan meelde jätta, kui palju neid viimane kord oli ja siis mingi aja pärast uuesti vaadata. kui on suvalises koguses juurde siginenud, siis on uudistajad need sinna jätnud. see ju lihtsaimalt kättesaadav küünal ja odav seejuures. ei satanist ega keegi teine potentsiaalne rituaalitaja lepi sellise tobeda ja koleda küünlaga.
Elina
Uustulnukas

01-01-2008 02:28
Postitus: #37

Ausalt öeldes olen ma sellest usust täitsa huvitatud.
Raul
Tavaliige

01-01-2008 14:32
Postitus: #38

kes tuleb minule ütlema, et pole olemas Jumalat Smile
Loomulikult on jumal olemas.

Ainult et see jumal keda sa usud on isehakkanud Looja wink

Ja ka saatan on täiesti olemas. See on osa meist kõigist.
Aga mis piiblis kirjutatakse saatana kohta on ... vaenlase propaganda.
Nii nagu N Liidu ajal meile seletati, et kõik lääneliku on paha ja roiskunud wink

Muudetud: 1-1-08 kell 14:33:08 Raul

Aastal 2012 ei juhtu midagi. Kõik jätkub nii nagu siiani.
[Pilt: banner_468x60.gif]
Metafor
Veteran

01-01-2008 19:09
Postitus: #39

Tsitaat:Algselt postitas: Elina
Ei tea, ainult täielikud idioodid või probleemidega isikud suudaksid välja tulla millegi taolisega.

Mind huvitab parem, kes tahaks end siduda grupiga kes selliseid lollusi teevad.
Huvitav kas nad Ouija laudadega ka mängivad siis juba?
Raul
Tavaliige

01-01-2008 20:15
Postitus: #40

Sellel oli oma põhjus.
Enne süvene kui hakkad hinnanguid andma.

Metafor
Veteran

01-01-2008 20:25
Postitus: #41

Kamp materjalistlikke ateiste tegid miskit religioosset, miskit, millesse nad (vist) ei usu.

Pühendasid kogu enda tulevikulootused animalistlikule olendile et tõestada et see on absurd.

Mulle pole keegi kristlust peale surunud, võidelgu siis Jehoovalastega vähemalt.

Sõdivad tühja kohaga tühjaga. Vot mis see on.

Tegelikult kiiduväärt fakt mis seal artikli lõpus ka mainitud on, on see, et täieõiguslikuks liikmeks ei saa enne 21 eluaastat. Kahjuks arukusest juttu pole ja nii me saame ka ilmselt tulevikus näha sääraseid teemasid kus pühitsetakse koole, õpikuid, saia, leiba, ilmselt ka autosid põrgutegelastele.
Celtic

01-01-2008 20:40
Postitus: #42

No sataniste on seinast seina, ses suhtes ei erine nad kristlikest konfesioonidest - iga haru ajab oma rida.
On mingid lutsiferiaanid, filosatanistid, saatanakummardajad, saatana kiriku järgijad jne.

Ja raisad pidevalt kaklevad omavahel.

Egod on liiga suured ning seetõttu laksavad igasse suunda.

Metafor
Veteran

01-01-2008 21:04
Postitus: #43

Küsimus:
Kellele on see artikkel suunatud?

Absurdiosa:
Reklaamivad nad endid kui religioosset gruppi kes pühitsevad esemeid põrguvürstile samas kui nende religioon lähtub ateismist ja loogikast.
Artikli lõpus on mainitud, et täieõiguslikuks liikmeks saamiseks on vajalik 21 eluaastat, kuid suunatud on see just kooliõpilastele. Pühisteti ju nende keskkonda ja töövahendeid.

Võrdlus:
Sama hästi võiks Para-webi algkoolis reklaamima hakata saates kõigile tasuta Ouija laude ja voodoo nukke(Ehk siis reklaamime end sellega mis meile ei meeldi ja reklaamime neile kes selles vallas kõige rohkem närvidele käivad).

Soovitus:
Reklaami peab oskama suunata õigele ringkonnale kes tunneb või võiks osata tunda reklaamitavast tootest enim huvi, mitte aga ei pea meestele tampoone müüma.

Enda arvamus:
Hakkaks hästi paha kui teeksin endale miskit loomuvastast. Ei saa olla tegu loogiliste satanistidega kui tehakse selliseid lollusi. Mingi moraalitase peaks vähemalt olema.

Edit uuesti:
Minu vabandused, arvasin et MVO on ratsionaalsele satanismile keskendunud organisatsioon, kuid wikipedia väidab vastupidist:
Tsitaat:Kuigi modernses satanismis on mitu suunda – ratsionaalne, okultistlik, lutsiferiaanlik (ajalooliselt on neid veelgi rohkem), leidis asutav kogu, et ei tohiks keskenduda ühele kindlale suunale, vaid tuleks luua organisatsioon, mis koondaks kõiki satanismi suundi, jättes seejuures välja kriminaalsusesse kalduvad elemendid nagu happeline satanism. Praegu kuulub MVO ridadesse nii ratsionaliste, okultiste kui ka lutsiferiaane.

Kurb selles suhtes, mõistlikud satakad kuluksid ära. Eriti kui suudaksite LaVey reeglite järgi ennast ära elatada.

Muudetud: 1-1-08 kell 21:25:06 Metavo
Raul
Tavaliige

01-01-2008 21:53
Postitus: #44

Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
Kamp materjalistlikke ateiste tegid miskit religioosset, miskit, millesse nad (vist) ei usu.

Pühendasid kogu enda tulevikulootused animalistlikule olendile et tõestada et see on absurd.
Kuidas nad saavad olla ateistid??? Ateisti jaoks ei ole mingit jumalat ega ka saatanat.

Muide, kes on animistlik olend?

Metafor
Veteran

01-01-2008 22:08
Postitus: #45

Tsitaat:Algselt postitas: Raul
Kuidas nad saavad olla ateistid??? Ateisti jaoks ei ole mingit jumalat ega ka saatanat.

Muide, kes on animistlik olend?
Vaata minu eelmist posti, sealt leiad seletuse miks nii ütlesin.

Mäletasin miskipärast et MVO näol on tegu LaVey loodud Church of Satani järgijatega, seda ekslikult (vaata siia)
Tuleb välja et MVO on hoopis kompott kõiksugustest satanistidest v.a. väidetavalt happelised satakad.
Omamoodi on see õudsalt geniaalne, sa ei saa öelda neile et nad on eksinud mõnes oma teos oma maailmavaatest lähtuvalt, samas jälle, ma ei näe kes tahaks end niivõrd umbmäärase asjaga siduda.

PS. Animism tähendab usku üleloomulikesse kehatutesse olenditesse

Muudetud: 1-1-08 kell 22:13:12 Metavo
Jason
Bännitud

01-01-2008 23:20
Postitus: #46

Tsitaat:Algselt postitas: Elina
Ei tea, ainult täielikud idioodid või probleemidega isikud suudaksid välja tulla millegi taolisega.

Mind huvitab parem, kes tahaks end siduda grupiga kes selliseid lollusi teevad.
Huvitav kas nad Ouija laudadega ka mängivad siis juba?

võiks ka öelda, et vaid debiilikud ja täielikud ohmoonid ei saa aru selle asja tagamõttest.

http://teateid_tegelikkusest.phpbb24.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=JenF7pi3xX4
Jason
Bännitud

01-01-2008 23:22
Postitus: #47

Tsitaat:Algselt postitas: Raul

satanismi kummaliseks küljeks on see, et satanist võib täiesti vabalt olla ateist. klassikalises mõistes.

Jason
Bännitud

01-01-2008 23:30
Postitus: #48

Mäletasin miskipärast et MVO näol on tegu LaVey loodud Church of Satani järgijatega, seda ekslikult
Tuleb välja et MVO on hoopis kompott kõiksugustest satanistidest v.a. väidetavalt happelised satakad.
Omamoodi on see õudsalt geniaalne, sa ei saa öelda neile et nad on eksinud mõnes oma teos oma maailmavaatest lähtuvalt, samas jälle, ma ei näe kes tahaks end niivõrd umbmäärase asjaga siduda.

MVO sai omal ajal loodud filosoofiliseks organisatsiooniks aga kahjuks on minu sealt lahkumisest ajad muutnud ja toimub järjekordne identiteediotsing. suund on religioossele satanismile võetud. laidan selle mõiste juba eos maha.

(lavey satanismi ehk COS'i algmõte on olla üdini filosoofiline, ilma migi religioosse hõnguta. see, et seal rituaale harrastatakse, ei tähenda religioossust. rituaal on tänapäeval liiga lai termin, et seda ilmtingimata millekski esoteeriliseks pidada.)

kompotti kujutab ta endast ehk tõesti sest seal on igasuguseid. ajalugu on aga näidanud, et selline kooslus ei toimi funktsionaalselt.

tõsi ta on - tarvidus on konkreetse suuna järele. kahjuks on jäänud mulje, et filosoofilist teemat nad piisavalt hästi ei kanna. seega siis ujus juhatus või tuumik religioossuse poolele, kus öeldut pole eriti vaja põhjendada.

muideks see, et alla 21 ei võeta liikmeks, on pehmelt vale. kui nad tahavad, võivad ka 16-aastase tiiva alla võtta. seda on pärast selle vanusepiiri "sisseseadmist" korduvalt juhtunud. põhjus on aga võibolla hoopis selles, et keegi MVO's hakkas peale 1,5a tagust pereheitmist tundma muret liikmeskonna ootamatu noorenemise pärast. iga uue liikme lisandumise järel tehti keskmise vanus arvutusi ja kui see tõusis, tehti suur "hõissa" ja anti sellest isegi kodukal teada :-)

Muudetud: 1-1-08 kell 23:33:03 Jason

Flash
Veteran

01-01-2008 23:31
Postitus: #49

jason mis selle kooli värgi tagamõte siis oli?
Jason
Bännitud

01-01-2008 23:46
Postitus: #50

Tsitaat:Algselt postitas: Flash
jason mis selle kooli värgi tagamõte siis oli?

satanismi üks "ülesandeid" on alati olnud võidelda rumaluse jmt'ga. antud juhul võttis selle "pühitsuse" teostanud grupp asja protestina käsile selle peale, kui kristlik pastor pühitses sisse Koolileiva. selle peale sai esitatud järelepärimisi haridusministeeriumi kust saadud vastustes kõlas selgelt läbi pohuism. otseselt öeldi aga, et "Toidu pühitsemine on iseenesest religioosne akt, millega paljud inimesed ei pruugi isiklikult oma tõekspidamiste tõttu nõustuda. Samas võib öelda, et usuvabaduse põhimõttega on näiteks vastuolus ka see, kui kirikuõpetajal keelataks leiba pühitseda, kuna selline keeld kujutaks endast vastuolu põhiseaduse § 40 3. lõikes sätestatud igaühe vabadusega täita usutalitus, kui see ei kahjusta avalikku korda, tervist ega kõlblust." niisiis loeti sellest välja, et taolised aktsioonid on igati lubatud ja kõlbelised. kuna aga saadi ka aru, et mõni usuorganisatsioon on võrdsem kui mõni teine, siis mindi selle peale välja, et teha ka omalt poolt üks taoline toiming. ennekõike kahel põhjusel: 1) testida riigitegelaste ja tavainimeste taluvuspiiri olukorras, kus nad analoogse kristliku sehkendamise suhtes silmagi ei pilguta ning 2) pöörata seeläbi tähelepanu asjaolule, et üks kirik siiski ON meie riigis ka ametlikult eelistatumas seisundis, kui ülejäänud - MIKS?

seda siis lühidalt

PS! mina isiklikult polnud nimetatud ettevõtmisega mitte mingil moel seotud. ettevõtmise taga oli tegelikult hoopis kolmas isik, kellele on samamoodi usuvabaduse valikuline kaitsmine hinge jäänud. alul tegi ta ettepaneku taoliseks rituaaliks minule. mulle aga ei meeldi rituaalitsemine. samuti ei meeldi mulle liialt teatraalsed väljaastumised. olen kogenud ja veendnund, et sulega saavutab reeglina rohkem, kui draamaga. seepärast keeldusin, mispeale ta pöördus ettepanekuga MVO poole, kes ka konksu alla neelas. mina seevastu kasutasin sulge ja kribasin naisega kahasse sellise kirjatüki: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ar...d=16830974

Muudetud: 1-1-08 kell 23:50:25 Jason

Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog