Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksperimentaalne silmaravi lasteaias
#1
Otsin infot sellise asutuse kohta, asus see Mustamäel. Kuid kas teab keegi äkki täpsemalt, millega tegu oli. Nimelt õnnestus mul seal ise 79-ndal aastakese viibida. Viidi esmaspäeval sinna, reede tagasi koju, sellise rütmis siis. Meenub, et vahtisime mingeid tobedaid seadmeid ja muid vigureid tehti ka. Hägused on mälestused. Vanemad teavad muidugi seda, et seal otsitigi ravi kõikvõimalike silmahaigustele... Et täitsa õige värk. Samas kuidagi ajukas- kümme korda raskemaid haigusi ja muresid, mida nõukogude lastel ekperimentaalkorras ravida. Mingit infot tavalise guugeldamisega mul selle asutuse kohta leida ei õnnestunud. Äkki on keegi isegi seal olnud?! Keegi seal kõrval elanud?! Hägune on üleüldse ka mu simaprobleem(ametlik info-sünnipärane kõõrdsilmsus, mitteametlik-silmatrauma lasteaias), see aga kõrvaldati/opereeriti suht samal ajal. Olin prillide külge naelutatud, suht kanged +4. Nõuka lõpus aga olid prillid suht defka asi, mistõttu pubekana ma neid kandma ei hakanud(alatasa olid katki). 30 aastat pole neid enam vajanud. Aga see asutus ei anna ikka rahu...

Vasta
#2
Pakun, et tegemist võis olla endise Kommunaari lasteaiaga, mis praegu kannab Rõõmupesa nime ja asub Tallinna Majanduskooli lähistel. Käisin ise seal kõrval asunud Leiburi lasteaias ja mäletan hästi prillidega rüblikuid.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat