Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ei suuda otsustada kas olla wicca
#1
Ma ei suuda otsustada
Mina olen 19 aastane noor neiu, kes on alati olnud huvitatud müstilisest maailmast. Aastal 2012 tutvusin esimest korda wicca maailmaga. Suhtlesin isiklikult ühe wiccaga, kes ütles, et ka mul on selleks eeldusi. Ajapikku mulle hakkas tunduma, et tal on õigus. Tegin seejärel täpselt nii nagu tema ütles. Kuid paraku elan inimeste keskel, kes on täielikult sellistele maailma vaadetele vastu. Mu perekond piiras ja takistas mind lausa nii palju, et ma ei saanud selliste asjadega enam tegeleda.
Nüüd on sellest aasta möödunud. Kuigi ma vahepeal tõesti ei mõelnud enam sellistele asjadele, olen hakanud taas mõtlema. Huvi müstilise maailma vastu, eelkõige wiccade vastu on kasvanud. Lihtsalt ma ei tea kas see on ikkagi see maailm kuhu ma kuulun. Lisaks mul puudub enesekindlus ja julgus astuda maailma millega ma eelmisel aastal ei saanud üldse nii edukalt hakkama.
Kuidas teie arvates on kõige parem mõista, kes ma tegelikult olen? Kuidas kindel olla, et ma ei tee valesid valikuid.
Vasta
#2
(09-10-2013, 16:37 )pisiketotoo Kirjutas: Ma ei suuda otsustada
Mina olen 19 aastane noor neiu, kes on alati olnud huvitatud müstilisest maailmast. Aastal 2012 tutvusin esimest korda wicca maailmaga. Suhtlesin isiklikult ühe wiccaga, kes ütles, et ka mul on selleks eeldusi. Ajapikku mulle hakkas tunduma, et tal on õigus. Tegin seejärel täpselt nii nagu tema ütles. Kuid paraku elan inimeste keskel, kes on täielikult sellistele maailma vaadetele vastu. Mu perekond piiras ja takistas mind lausa nii palju, et ma ei saanud selliste asjadega enam tegeleda.
Nüüd on sellest aasta möödunud. Kuigi ma vahepeal tõesti ei mõelnud enam sellistele asjadele, olen hakanud taas mõtlema. Huvi müstilise maailma vastu, eelkõige wiccade vastu on kasvanud. Lihtsalt ma ei tea kas see on ikkagi see maailm kuhu ma kuulun. Lisaks mul puudub enesekindlus ja julgus astuda maailma millega ma eelmisel aastal ei saanud üldse nii edukalt hakkama.
Kuidas teie arvates on kõige parem mõista, kes ma tegelikult olen? Kuidas kindel olla, et ma ei tee valesid valikuid.

Smile Mina ei tea siiani, kes ma tegelikult olen. Otsin igalt poolt vastuseid ja ei tea, kas enne teisele poole minekut sotti saangi.

Mis puutub valedesse valikutesse, siis tegelikult need polegi halvad. Nad lihtsalt õpetavad sulle, miks on miski vale ja tihti ka valus ning mis peaksid tegema, et õigele teele asuda.
Ma ei naudiks praegu paljusid asju, kui ma poleks enne valesid otsuseid ja tegusid teinud.
Enesekindlus aga suureneb iga pisikese võiduga, mis ma iseenda (vaimu/hinge)arengu jaoks olen saavutanud...ja kahjuks neid saavutabki tihti siis, kui olen sunnitud ennast vastandama ühiskonna/perekonna/töökaaslaste väärtushinnangute või põhimõtete vastu.
Vasta
#3
Toksi siinsamas foorumis otsingusse märksönad, mis huvitavad.
Tegelikult leiab siit uskumatuid tekste ,nii et pead enda jaoks suutma neid resumeerida.
Aga mida rohkem loed ja analyysid, seda tugevamaks saad.
Vasta
#4
(09-10-2013, 16:37 )pisiketotoo Kirjutas: Huvi müstilise maailma vastu, eelkõige wiccade vastu on kasvanud. Kuidas kindel olla, et ma ei tee valesid valikuid.

Wiccade puhul ei saagi nagu erilisi valesid valikuid ju olla. Eesti wiccade leheküljel kirjutatakse:
Wicca puhul on erilisel kohal austus emakese looduse vastu ja samuti ka isiklik väärikus.
Muidugi võib wiccade asemel valida ka meie oma maausu, aga eks igaüks leia oma.
Siinne wiccade teema:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...22wicca%22

Vasta
#5
... keegi ytleb Sulle, et Sa oled wicca ... keegi teine ytleb, et ei, kindlasti mitte - jama ...
Mis Sa ise m6tled? Usu, mida varem sa hakkad ise iseendasse uskuma seda vahem kulutad aega /ettevalmistustele iseseisvaks eluks/, v6ib olla palju lihtsam hiljem tagasi vaadata / juhuslikke asju ei ole ja vaev6imuga midagi labi suruda ei ole m6tet: kui teema sinu juurde jaab k6igist ja k6igest hoolimata siis proovi, mis sa suudad ja oskad - sealt edasi oskad juba ise otsustada kyll.
Vasta
#6
Sa oled imeline, julge ja enesekindel, sest sa ei karda tunda valu, eksida teadmatuses ning kaotada lähedasi.
Sa oled kindel, et sa ei tee valesid valikuid, sest sa kuulad oma südant, sa annad enesest alati parima ning elad armastuses enese ja kõige ümbritseva suhtes.
Vasta
#7
Eelmisel aastal otsustasin päris kiiresti, et minust saab wicca. Mõtlesin seekord veidi rohkem analüüsida iseennast ja seda maailma, millest ma viimasel ajal jälle nii palju unistanud olen. Uurin, mõtlen, tunnetan maailma ja alles siis otsustan, kas teha see suur samm või mitte. Kui ma otsustan olla see, kes ma sisimas olla tahaksin, muudan ma tervet oma elu, kaotades ilmselt enamus on lähedased inimesed, aga võib-olla on see seda väärt? Ei tea..
Igatahes tahan seekord võimalikult kaua selliste suurte otsuste tegemistega venitada. Võib-olla siis ei lähe kõik nii metsa nagu eelmisel aastal.
Mu lähedased arvavad, et see wicca, kes minuga suhtles eelmisel aastal tegi mulle lihtsalt ajupesu ja manipuleeris minuga, et ta lihtsalt tahtis mind hävitada. Mis te arvate, kas selline asi on üldse võimalik? Kas üks wicca teeks midagi sellist? Mina seda ei usu. Miks peaks üks valge maagia austaja midagi sellist tegema?
Vasta
#8
1. Võta endale aega, ära lase ennast tont-teab-kuhu kiirustajatel kaasa kiskuda. Sul ei ole kuhugi kiiret.
2. Mine õppima midagi sellist, millest saadud teadmised aitavad sul oma soovidest ja vajadustest paremini aru saada. Kui klassikalised õppevormid ei peaks sobima, siis raamatuid ei keela keegi lugeda; ainult abiks.
3. Mõtle oma peaga.
4. Kui vähegi saad, ära põhjusta mõtlematu tegevusega oma perele kannatusi.
Vasta
#9
(10-10-2013, 07:26 )Samir Kirjutas: 4. Kui vähegi saad, ära põhjusta mõtlematu tegevusega oma perele kannatusi.

... siiski - kannatusi põhjustame me teistele tahes tahtmata, sest kõik ei saa maailma asjadest üheselt aru - pean vajalikuks seda väidet omalt poolt täiendada : 19 aastane enam ei ela issi ja emme meeleheaks, vaid peaks elama juba endale, olles lihtsalt inimene, seega : ära söö elavat, ära trambi elava peal, ela ise ja lase teistel elada ning ära silluta oma teed sinuga "lahinguid" pidanud langenutega - kui sa eraldad oma otsused oma elust siis ei pruugi su otsused sulle eneselegi hiljem sobida : olla wicca ei ole amet või oskus vaid eluviis ja mitte ainult - ükskõik, mida sa otsustad elus teha või kelleks saada, iga tegu on sinu elu, millega sa pead ise koos elama: see on kõik üks suur supp. Tervik.
Ära mõtle - kes sa tahaksid olla või mida sa tahaksid osata : mõtle, kes sa oled ja mida sa juba oskad, millised on sinu tugevused ja nõrkused ning kasuta need oma eluks ära. Ära lahuta end algosakesteks - "hakkan nõiaks, õpin kokaks aga ise olen ... ?" - teised teevad seda sinuga ja sinu eest niigi ning kui sa ei tunne oma tugevusi ja ei "püsi koos" siis seda lihtsam on maailmal sind "lammutada".
Vasta
#10
(10-10-2013, 10:24 )katakaroliina Kirjutas: [seega : ära söö elavat

Vabandust, ma ei saanud nõuandest aru..miks hea teemaalgataja ei või idusid süüa???
Nood ju kah elavad?
(OT - üks mu tuttav vanatädi isegi laulab neile, et nad kiiremini kasvaksid, ja kasvavadki. Ja pärast paneb nahka..)
Vasta
#11
Ma ei saa aru, miks ennast muutes pead kaotama enamuse oma lähedastest inimestest? Kui sa oma põhimõtteid muudad, oled wicca või kes iganes, see ei tähenda, et sa pead oma suhteid lähedastega lõpetama. Sa ei pea üldse teistele oma tegemistest rääkima. Kui sa jälgid oma südame häält, siis jälgi seda ise, ära seejuures arvusta teisi ega käitu tõrjuvalt. Kui sina peegeldad rõõmu ja rahulolu, peaksid teised seda nägema. Oluline on teha kõike vabast tahtest, "punnitamisest" ei tule midagi välja.
Vasta
#12
Mis mõttes ei suuda otsustada? Olla wicca on pea sama nagu olla shamaan või ravitseja. Sul kas on selleks eeldused või neid ei ole - lihtne. Loomulikult võid ju kuuluda mingisse "moodsasse" sekti kus kari lambaid mängib "nõiaks", "shamaaniks" või muuks olemistaga see EI tähenda, et nad seda on. Need asjad ei ole nagu kokaks õppimine - lähed õpid mõned nõksud selgeks ja juba arvataksegi, et ollakse meister kokk. Kui sul sellise asja jaoks kutsumust ei ole leia omale hobi - läheb kasutatud aeg vähemalt asja ette.
Vasta
#13
(09-10-2013, 16:37 )pisiketotoo Kirjutas: Ma ei suuda otsustada
1. alati olnud huvitatud müstilisest maailmast.
2. Lihtsalt ma ei tea kas see on ikkagi see maailm kuhu ma kuulun.
3. Lisaks mul puudub enesekindlus ja julgus astuda maailma millega ma eelmisel aastal ei saanud üldse nii edukalt hakkama.
4. Kuidas teie arvates on kõige parem mõista, kes ma tegelikult olen?
5. Kuidas kindel olla, et ma ei tee valesid valikuid.

1.Tegele mustkunstiga- ka piisavalt müstiline.
2.See ei ole sinu maailm, vähemalt mitte veel.
3.Miks teha midagi sellist millega sa hakkama ei saa?
4.Võta rahulikult.
5.Kui sul on sellesamuse wicca osas juba kahtlusi, siis järelikult ongi see vale valik, muidu sa ei küsiks.
Vasta
#14
Wicca on veidi new age sugemetega uususund, selles pole deemonlikke rituaale ja sinna võib kuuluda eriusunditega indiviide. Wicca on rohkem eluviis kui kultususund, üsna süütu ja ohutu.
Vasta
#15
(09-10-2013, 16:37 )pisiketotoo Kirjutas: Ma ei suuda otsustada
Mina olen 19 aastane noor neiu, kes on alati olnud huvitatud müstilisest maailmast. Aastal 2012 tutvusin esimest korda wicca maailmaga. Suhtlesin isiklikult ühe wiccaga, kes ütles, et ka mul on selleks eeldusi. Ajapikku mulle hakkas tunduma, et tal on õigus. Tegin seejärel täpselt nii nagu tema ütles. Kuid paraku elan inimeste keskel, kes on täielikult sellistele maailma vaadetele vastu. Mu perekond piiras ja takistas mind lausa nii palju, et ma ei saanud selliste asjadega enam tegeleda.
Nüüd on sellest aasta möödunud. Kuigi ma vahepeal tõesti ei mõelnud enam sellistele asjadele, olen hakanud taas mõtlema. Huvi müstilise maailma vastu, eelkõige wiccade vastu on kasvanud. Lihtsalt ma ei tea kas see on ikkagi see maailm kuhu ma kuulun. Lisaks mul puudub enesekindlus ja julgus astuda maailma millega ma eelmisel aastal ei saanud üldse nii edukalt hakkama.
Kuidas teie arvates on kõige parem mõista, kes ma tegelikult olen? Kuidas kindel olla, et ma ei tee valesid valikuid.

Ära tee täpselt nii, nagu keegi ütles.
Ära usu kedagi. Usu ainult ennast. See on kõige õigem valik!
Ära liigita ennast mingisse gruppi. Otsi teadmisi. Neid leiad tänapäeval kergesti. Ei ole vaja mingit gurut.
Vasta
#16
Suutmatus otsust vastu võtta ongi tegelikult otsus.
Kui sind see maailm huvitab, siis õpi intuitsiooni kuulama. Kahtlus = ei.


Ühtlasi, veidi filosoofilisemalt - religioon ei ole pakett raamatute, rõivaste ja maneeriõpikutega, mida sa valid ning seejärel seda utiliseerid. Teadmine ja mõistmine võiks ja peaks tulema sügavalt enese seest; puhtalt asjaolu, et tahad sellist otsust vastu võtta võõraste inimeste abiga kuskil virtuaalfoorumis annab märku sellest, et sa ei ole wicca. Vaevalt see otsustamise asi on, oled või ei ole. Praegu ei ole.
Vasta
#17
Aitäh kõigile, kes vastasid.
Ma olen nüüd pikalt ja laialt kõigele sellele mõelnud ja taibanud, et wicca pole siiski minu jaoks.
Rääkisin ka ühe teise müstilise inimesega sellest wiccast, kes soovitas wicca maailma valida ja tuli välja, ta ei ole usaldusväärne. Olin seda ka ise kahelnud, aga siiski usaldasin teda lihtsalt liiga palju- olin pime.
Seega see valge maag lihtsalt manipuleeris ja tegi ajupesu mulle. Kui järele mõelda, on see nii loogiline, aga ma lihtsalt ei saanud aru.
Kui ma olin taibanud, kes see inimene tegelikult on, taipasin, et tegelikult oli asi selles, et see wicca surus oma usku ja eluviisi peale. Sellist sügavat huvi nagu otseselt wicca vastu polegi.
Tuleb välja, et ma olen väga kergesti mõjutatav inimene ja see on halb.

Vähemalt nüüd ma tean, et mitte kõik wiccad pole siirad ja usaldusväärsed. Sest õige wicca ju ei suruks ju enda usku peale? Ta tegi seda nii varjatul kujul, et ma ei saanudki sellest aru.

Igatahes wicca pole minu maailm ja pean veel otsima kohta kuhu kuulun.
Vasta
#18
(14-10-2013, 07:08 )pisiketotoo Kirjutas: Igatahes wicca pole minu maailm ja pean veel otsima kohta kuhu kuulun.

Sul on koht kuhu sa kuulud - see on sinu perekond ja kodumaa.
Kõik need wiccad ja muud sellised on vaid detailid.
Vasta
#19
Ennast maha teha j6uab alati, teisi ka - nyyd pea parem meeles, et inimesi on /igasuguseid/, hoolimata usust v6i kuuluvusest. Kui see oli ka k6ik, mille v6rra Sa targemaks said siis seda on paris palju, tegelikult - edasine s6ltub Sinust. Paikest.
Vasta
#20
(14-10-2013, 07:56 )excubitoris Kirjutas:
(14-10-2013, 07:08 )pisiketotoo Kirjutas: Igatahes wicca pole minu maailm ja pean veel otsima kohta kuhu kuulun.

Sul on koht kuhu sa kuulud - see on sinu perekond ja kodumaa.
Kõik need wiccad ja muud sellised on vaid detailid.

Kuulumise koha pealt enam-vähem nõus. Lisaks õpi, vaatle, küsi. On hulgaliselt muid toredaid kohti kus ennast teostada - näiteringid, laulukooruid, rahvatants, lugemine, etc.

Mis detaile puudutab, siis tegemist siiski ühe sekti ajupesumasinatega. Aga see on ainult minu arvamus.
Vasta
#21
(14-10-2013, 07:08 )pisiketotoo Kirjutas: Aitäh kõigile, kes vastasid.
Ma olen nüüd pikalt ja laialt kõigele sellele mõelnud ja taibanud, et wicca pole siiski minu jaoks.
Rääkisin ka ühe teise müstilise inimesega sellest wiccast, kes soovitas wicca maailma valida ja tuli välja, ta ei ole usaldusväärne. Olin seda ka ise kahelnud, aga siiski usaldasin teda lihtsalt liiga palju- olin pime.
Seega see valge maag lihtsalt manipuleeris ja tegi ajupesu mulle. Kui järele mõelda, on see nii loogiline, aga ma lihtsalt ei saanud aru.
Kui ma olin taibanud, kes see inimene tegelikult on, taipasin, et tegelikult oli asi selles, et see wicca surus oma usku ja eluviisi peale. Sellist sügavat huvi nagu otseselt wicca vastu polegi.
Tuleb välja, et ma olen väga kergesti mõjutatav inimene ja see on halb.

Vähemalt nüüd ma tean, et mitte kõik wiccad pole siirad ja usaldusväärsed. Sest õige wicca ju ei suruks ju enda usku peale? Ta tegi seda nii varjatul kujul, et ma ei saanudki sellest aru.

Igatahes wicca pole minu maailm ja pean veel otsima kohta kuhu kuulun.

Ühe või kahe inimese teguviis ei anna veel tervikpilti.
Igas mistahes grupis võib eksisteerida samaaegselt manipuleerijaid ja tagasihoidlikke. Sa võid soovi korral tutvusi vahetada. Võid manipuleerijaid natuke ära kasutada, et leida üles tagasihoidlikumad wiccad, kes ei soovi sulle midagi pähe määrida. Kui inimene nii väga tahab, et sinust wicca saaks, siis miks ta ei võiks aidata sul sellesse seltskonda minna?
Perekonna suhtumine võib muutuda, kui õpid manipuleerijaid vältima. Kunagi suhtusid mu sugulased kahtlevalt Jehoova tunnistajatesse. Kuid ma leidsin jehoovakate seast toredad, neutraalsed inimesed, ja siis perekonna suhtumine muutus. Neile hakkas hoopis meeldima, kui ma peale kooli "niisama ringihulkumise" asemel mõne jehoovatunnistajast tuttava juures aega veetsin. Asjale tuli kasuks seegi, et ma ei üritanud enda perekonda vägisi "pöörama" hakata, pereringis ma usuasjadest ei rääkinud.
Kui tahad asju enda nahal proovida, siis näiteks rituaale ei pea korraldama rajude efektide saatel. Piisab lihtsast altarist, mille võib peale riitust mugavalt kasvõi kappi panna. Loitsud võib lausuda vaikselt või lausa mõttes. Riietusele ei pea üldse mõtlema, las see jääb rollimängijate ja cosplay-fännide jaoks Smile Vahest ei pea üldse kodus selliseid asju tegema, saab väljas kah. Wicca soosib vabas õhus toimetamist.

Uudishimu pole patt. Lihtsalt õpi manipuleerijatega toime tulema, otsi neutraalseid ning püüa olla neutraalne.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas needus või lihtsalt veab viltu? loviis 7 4,540 18-10-2018, 16:28
Viimane postitus: isemaag
  Kas mul on needus peal? Erle70 18 14,120 23-01-2018, 18:37
Viimane postitus: pikksukk
  Mulle tundub, et ma ei tohi vihane olla Triinu83 1 3,024 23-11-2016, 14:35
Viimane postitus: Anonymous
  Kas see on võimalik... Megas2ga 4 2,963 17-02-2014, 01:35
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas lahkunu andis märku või oli kokkusattumus? PMK 3 2,834 10-08-2012, 21:56
Viimane postitus: brandy
  kas võib olla needus? gerli 8 5,905 04-05-2012, 23:13
Viimane postitus: kk2ku-
  Kas see oli tulnukaröövi katse? lahendused 6 3,481 19-03-2012, 16:19
Viimane postitus: euroruubel
  Võib see olla tõsi???? Kristyne1234 5 4,575 30-12-2011, 06:19
Viimane postitus: Aurora Blue
  kas keegi on siit selgeltnägija või muude taoliste võimetega mõistatus 13 9,109 26-11-2010, 21:57
Viimane postitus: Ekvard
  Kas, et õnnelik olla on vaja armastust?Mis on armastus? Ville 6 4,645 04-11-2010, 01:16
Viimane postitus: Celtic

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat