Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korduv unenägu isakodus
Autor Sõnum
Krissy
Uustulnukas

05-11-2013 22:12
Postitus: #1
Korduv unenägu isakodus
Mind on jäänud painama üks korduv uni. Räägin taustast. Elan majas mille on ehitanud mu vanaisa ja kus ka mina sündisin ja esimesed eluaastad elasin. Noorus möödus teises linnas ja teises kodus. Isa aga vanematega elas siin edasi ja mina käisin kõik vaheajad vapralt siin külas ja jõudsin siin ka mõned aastad elada hiljem. Siis sai uus maja valmis ja kui üks vanavanematest suri, kolisid kõik siit majast mu isa uude maija. Vanavanemate kodu läks müüki. Maja oli müügihetkel väga kehvas seisus ... mitte just esinduslik. Parajalt tarbitud ja hädasti remonti vajav. Hiljem ostsime me elukaaslasega pärijatelt selle maja endale. Tegime korraliku remondi, ümberehitused, hädavajaliku välja vahetamise. Täiesti teine maja ... seest ja aiast.
Minu mure. Maja eri tube on aegade jooksul erinevad inimesed ja erinevalt kasutanud aga mina näen mingite aegade tagant unes isa tuba, sellisena nagu ta viimastel aastatel oli. Kui mõtlen sellele majale, on hinges valdavalt kodune ja soe tunne, mis siis, et maja oli natuke räämas ja aegumas ... vanavanemad jäid ju vanaks jne. Unes aga näen alati isa tuba. Nii nagu ta viimastel aastatel enne välja kolimist oli. See tuba on alati kuidagi pahatahtlikult kummituslik ja võõrastav ja hirmutav. Nagu miski paha on õhus. Ühes unes isegi painajaslik... Meenub, et olen ka alumist korrust näinud, siis vist ei olnud küll sellist halba õhus ... Unenäo sisu ei ole korduv. Küll on imelik, et ma näen seda maja unes alati sellisena nagu ta oli viimastel aastatel siin majas (enne ühe vanavanema surma ja enne välja kolimist). See maja on nüüd hoopis teine maja, pea miski ei meenuta endist (va pööning, kelder ja majafassaad). Unes majaelanikke ei näe (sugulasi), pigem on mingid muud erinevad sündmused. Olen võtnud seda teemat üles ja proovinud küsida-uurida, keegi ei oska miskit öelda.
Uni kordub ehk aastas korra ja ca 3-4 korda olen näinud. Tänan kui keegi arvab miskit!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
Blondiin

05-11-2013 22:59
Postitus: #2
RE: Korduv unenägu isakodus
See on küllaltki sage, et kunagist või praegust elukohta (maja) nähakse just sellisena nagu ta mingil hetkel lapsepõlves oli, ilma "updeitimata". Viitab sellele, et inimese selles vanuses, millist ehitise-hoone seis iseloomustab, sel ajal jäi mingi osa hingest sellesse ruumi-aega. Asjaolu, et näed oma isa tuba süngena, viitab et mingi alateadlik hirm või muu negatiivne tunne oli sel ajal lapsepõlves seoses isaga. Sa ei pruukinud seda teadvustada.
(selle postituse viimane muutmine: 05-11-2013 23:00 Mannu.)

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mõis - pidev unenägu ? Jinny 3 1,134 12-09-2017 10:43
Viimane postitus: positiivne
  Üks veider unenägu bruno5 2 1,173 24-06-2017 23:10
Viimane postitus: Wilholmensis
  Korduv uni- ei saa abikaasaga kontakti.. Cessu 4 1,938 19-09-2015 12:15
Viimane postitus: sakala
  Esilekutsutud unenägu Sinis 46 12,363 22-02-2015 17:13
Viimane postitus: Minaelan
  Unenägu tundmatus lossis voolav 1 1,252 02-01-2015 12:20
Viimane postitus: Psühholoog
  Veider unenägu-palun abi lahendamisel! Carmel 2 1,439 05-10-2014 08:54
  Imelik unenägu...sooviksin tähendust Mimoos 12 2,717 19-05-2014 21:07
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Häiriv unenägu katlina 3 1,814 23-03-2014 12:49
Viimane postitus: murmur
  Unenägu reaalsusesse voolav 4 1,445 08-03-2014 21:07
  Unenägu ''ettetulevast surmast'' Psühholoog 4 1,720 13-01-2014 10:57
Viimane postitus: irka

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog