Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektroonikaseadmed, elektrivool ja paranähtused
#1
Kuna vähemalt esimesel otsingul ei leidnud foorumist midagi, kus kirjas tänapäevaste erinevate elektroonsete süsteemide ja seadmete mittetavapärastest häiretest, lülitumistest ja võimalikest seostest paranähtustega, siis üritaks algatada teemat kogemuste, arvamuste ja teooriate vahetamiseks selles valdkonnas.
Vasta
#2
tulepall põrutas mööda traate...

http://www.youtube.com/watch?v=8yUCmNPLWE0#t=28

Tulepallide kohta võiks lausa eraldi teema teha...neid on nii palju lihtsalt viimsel a'al....ja ametlik teadus on vait....õigemini...laiutatakse käsi....

Vasta
#3
(12-11-2013, 11:34 )euroruubel Kirjutas: tulepall põrutas mööda traate...

http://www.youtube.com/watch?v=8yUCmNPLWE0#t=28

Tulepallide kohta võiks lausa eraldi teema teha...neid on nii palju lihtsalt viimsel a'al....ja ametlik teadus on vait....õigemini...laiutatakse käsi....

Kus siis veel sarnaseid tulepall-elektrilahendusi meediast läbi on käinud? Antud juhul ma küll ei väidaks, et teadus päris käsi laiutab. Sama video esimeseks kommentaariks on:
Tsitaat:Look up Jacob's Ladder. Once touched off, the ionized channel of air becomes a "wire" so to speak easily conducting the electricity. As the ion channel rises or moves with heat, in your case perhaps a gentle breeze, the electricity follows. You can still hear the 60 cycle hum at it travels from right to left. The question is, what caused the arc to start in the first place
Lühidalt kokkuvõttes on tegemist ilmselt efektiga, mida võib vaadelda näiteks jakobi redelil(jackob's ladder), kus kahe traadi vahelise lahenduse käigus tekib ioonkanal, mida võib võtta kui õhku läbivat traati. Redelil liigub see soojade õhuvoolude mõjul ülespoole. Antud videol võis seda lükata näiteks tuul. Videost on ka kuulda 60Hz undamist kui lahendus liigub(euroopas on standardiks 50Hz). Küsimus on pigem selles, et mis asi traadid algselt lühistas, et särts saaks tekkida ja liikuma hakata...
Siin aga üks võimalustest:
Vasta
#4
Kuna ka UFO-d on paranähtused, siis toon seose UFO-de ja elektriga.
Kunagi sai kopitud ühelt lingilt pikem jutt, aga paraku selgus hiljem, et see link enam ei tööta.

Paljude aastate jooksul on täheldatud seost UFO-de ja elektrienergia jaotussüsteemide vahel.
UFO-d ripuvad sageli elektrijaamade jaotusseadmete ja alajaamade läheduses või liiguvad piki kõrgepingeliine. Sageli nähakse neid seal energiakatkestuste ajal või pisut varem.
UFO-de ja energiarikete seosega oli tegemist ka 1957.a. Brasiilia juhtumi puhul. Kolm helendavat kettakujulist UFO-t lendasid linna kohal. Täpselt nende objektide all asuv rajoon jäi täielikku pimedusse, kaugemal täheldati vaid valguse tuhmumist.
3. aug. 1958 jäi Roomas terve linnaosa valguseta, kui üks väga suur UFO õhus manööverdas. Pärast selle äralendu valgustus taastus.
Täpselt dokumenteeritud juhtum leidis aset Mineiroses, Brasiilias 17. aug. õhtul 1959. a. Jaama jaotussüsteemi lülitid lahutusid automaatselt, kui UFO madalalt aeglaselt piki liini lendas. Häired ei lõppenud enne, kui UFO oli öisesse taevasse kadunud.
Kõige suurem energiakahjustus oli USA kirdeosas 9. nov. õhtul 1965. aastal. Lendurid, kes seda nähtust õhust jälgisid, kirjeldasid seda hirmuäratavana. Ühel hetkel nägid nad veel heledasti valgustatud miljonilinna, aga järgmisel hetkel oli selle asemel ainult tohutu must vaip. Selle juhtumi järel saadi üle 100 teate kummaliste helendavate objektide kohta. Adam Recki nimelise jõujaama (Ontario osariik, Queenstown) ametlikus ettekandes mainiti, et ulatuslikke häireid oli suure piirkonna elektrivarustuses põhjustanud kaitserelee nr. 29. Ometi nältas hilisem uurimine, mida ajakirjanduses peaaegu ei mainitudki, et süüdlaseks peetud relee leiti kontrollides olevat täiesti korras. Ja tõepoolest: pärast energiaülekande taastumist jätkas see relee tööd. Selle kaitse all olevas elektriülekandeliinis ei avastatud mingeid kahjustusi.
Linki kahjuks anda ei saa.
Vasta
#5
Kas on teada konkreetseid juhtumisi ´´iseeneslikult ´´ rakenduvatest kaasaegsetest valgustusseadmetest, häiresse läinud objektide-hoonete valveseadmetest, vaikivatest telefonikõnedest,.... , mida ei saa otseselt arvata süsteemi või seadmete riketeks ?



Vasta
#6
(12-11-2013, 18:37 )Müstik Kirjutas: Kuna ka UFO-d on paranähtused, siis toon seose UFO-de ja elektriga.
Kunagi sai kopitud ühelt lingilt pikem jutt, aga paraku selgus hiljem, et see link enam ei tööta.

//////////////////////////////////////////

Linki kahjuks anda ei saa.

http://www.mysteriousman.net/andres/Para...ankeet.pdf

(12-11-2013, 18:49 )Agile Kirjutas: Kas on teada konkreetseid juhtumisi ´´iseeneslikult ´´ rakenduvatest kaasaegsetest valgustusseadmetest, häiresse läinud objektide-hoonete valveseadmetest, vaikivatest telefonikõnedest,.... , mida ei saa otseselt arvata süsteemi või seadmete riketeks ?

On küll. Kui sa lisad siia veel ühe sõna "häirekindlus", siis arvan, et seletus on praktiliselt kõigile taolistele juhtudele olemas.

Vasta
#7
(12-11-2013, 18:49 )Agile Kirjutas: Kas on teada konkreetseid juhtumisi ´´iseeneslikult ´´ rakenduvatest kaasaegsetest valgustusseadmetest, häiresse läinud objektide-hoonete valveseadmetest, vaikivatest telefonikõnedest,.... , mida ei saa otseselt arvata süsteemi või seadmete riketeks ?

Teada on sellistest nähtustest aga proovi sa hiljem ära tõestada mis on liht rike mis midagi muud!
Vasta
#8
Vaikivate telefonikõnede kohta on teema: Kas tõesti helistamine teispoolsusest?
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6644

Faraday, seekord olid tubli. Mõtlesingi, et tekst tuli kuidagi tuttav ette selles blogis. Küllap siis sealt oligi kopitud. Kahjuks ise ei ole ei kodus olevaid ega internetti pandud Universumeid ammu juhtunud üle lugema.
Leidsin sealt muudki huvitavat, mis juba ununenud.
Vasta
#9
Kui aus olla, siis olen ma ise üks paranähtus.
Tööl kus pean testima elektroonikaseadmeid, kas siis vastava testaparaadiga või näiteks kõrgepingetestriga on mõnikord mingi kamm.
Ükskord hakkasin ühte valgusregulaatorit/dimmerit testima kõrgepingetestriga. Testrile oli seadistatud 2500V kui ma ei eksi ja testides kahe nö otsaga aparaat andis punast tuld. Hakkasin siis vaatama milles probleem ja kutsusin ühe teise naise kes neid ka testinud on - temal töötas kõik nagu kellavärk. Nii kui mina võtsin otsad kätte, andis punast tuld.
Võisin lausa 2 otsa oma keele peale panna ja mitte surinatki.
Tuli siis insener ja vaatas imestades kuidas see võimalik on.
Lugu jäigi lahendamata.
Siis on üks testaparaat, mis alati minu nupuvajutusega ülesse ütleb ja nõnda ülesse, et insenerid peavad asja uurima hakkama. Bleh
Vasta
#10
Tsitaat:RE: Elektroonikaseadmed, elektrivool ja paranähtused
(Täna 18:49 )

Teada on sellistest nähtustest aga proovi sa hiljem ära tõestada mis on liht rike mis midagi muud!
Inimvõimete piirid tunduvad ikka ka üsna kaugele ülatuvad, näiteks
kunagisest vestlusest ühe Eesti Teadjainimesega: Kui tahta ja eetikareeglitest mööda minna, poleks keeruline ja oleks huvitav kasvõi marketi kassatüdrukuid vaadata ja kiusata, kassaliinil kaubakaitsesüsteem käivitada....
Vasta
#11
Viide sellele artiklile, kuna ka seal tegemist elektrivoolu ja ....
Vasta
#12
meil läks kunagi peaaegu terve elutoa tehnika korraga lolliks... postitasin kunagi selle teema üles ka.

"See toimus aastaid tagasi jõululaupäeval. Olin umbes teismeline. Kõik askeldasid nagu ikka sel päeval. Ema oli ilmselt köögis, isa tegi ka kusagil midagi, õde, vend mängisid omaette kuskil, mina ehtisin elutoas üksi kuuske. Telekas mängis, raadiost tulid jõululaulud jne.
Äkitselt hakkas telefon helisema (siis ei olnud vist veel see digi-süsteem).
Võtsin telefoni vastu... sealt kostusid imelikud raginad ja vilin. Ehmusin ja panin toru ära. Telefon aga ei lõpetanud helisemist. Äkitselt läks ka telekas ja raadio lolliks. Telekas hakkas kanaleid vahetama ja raadio kruttis raadiolaineid.
Siis jooksid ka teised elutuppa vaatama, et mis toimub. Isa vist vaatas aknast ka veel välja ja hiljem väitis, et nägi punast valgust või midagi, aga mina ise ei mäleta, et tol päeval oleks ta sellest rääkinud.
Mingi hetk lõppes kõik ära ja oli jälle normaalne.
Isa helistas veel naabritele ja ühele tuttavale kõrvalt kortermajast. (elasime ise ka kortermajas ja esimesel korrusel). Kellegil teisel aga ei olnud midagi sellist toimunud ja keegi polnud midagi kahtlast näinud ka.
Hiljem pidime aga uue teleka ostma, sest see jäigi aeg-ajalt kanaleid vahetama. See seisis tükk aega veel laste toas, kus meie seda kasutasime ja aeg-ajalt puldiga maadlesime, et soovitud kanalit näha, nii, et see eelmisele (või suvalisele teisele) tagasi ei hüppaks. Telefoni pidime samamoodi maha kandma. Raadioga ei juhtunud midagi, see on mul siiamaani võimendina kasutusel (selline vana vene tehnika. Pruun kast.)
Siiamaani on müstika, mis tookord juhtus."

teema on ise siin üleval:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6743
Vasta
#13
Seletamatu juhtum Sitsiiliast, kus väga paljud saare digitaalsed kellad kiirustasid igapäevaselt 10-20 minutit, tekitades sealsetele elanikele palju probleeme.
Vasta
#14
(17-11-2013, 21:24 )Agile Kirjutas: Seletamatu juhtum Sitsiiliast, kus väga paljud saare digitaalsed kellad kiirustasid igapäevaselt 10-20 minutit, tekitades sealsetele elanikele palju probleeme.

Sitsiilia on üks huvitav saar. Ta toodab nimelt ise enda tarbeks elektrit ja ekspordib ülejäägi mandrile. Mandrile ekspordi suurusjärk on 5-7 protsenti elektri kogutoodangust. Elektritootmiseks kasutatakse seal tuuleparke, päikest ja ka naftajääkide eelgaasistamisel põhinevat tehnoloogiat ning veel mitmeid tehnoloogiaid.

Arvestades elektritootjate suurt hulka pisikesel saarel ja ka seda, et elektrivõrgu sagedus ei ole kogu saarel täielikult eri tootjatega sünkroniseeritud siis ei ole ime, et elektrivõrgus olevad odavad elektronkellad võivad valetada ööpäevas üsna korralikult.
Vasta
#15
Sitsiilia väikelinnas Canneto Di Caronias toimusid 2004 aastal ka seletamatud tulekahjud. Sealne mereäärne linn koges tundmatute objektide külastusi, mis tipnes lõpuks rahva külast evakueerimisega. Toimusid seletamatud tulekahjud elektrisüsteemide juhtmestikes, kus elektrit sees ei olnud jne.
Kirjutatud sellest siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=482

Materjal tulekahjude kohta siin:
http://www.datasync.com/~rsf1/canneto.htm

Vasta
#16
(18-11-2013, 14:47 )Faraday Kirjutas:
(17-11-2013, 21:24 )Agile Kirjutas: Seletamatu juhtum Sitsiiliast, kus väga paljud saare digitaalsed kellad kiirustasid igapäevaselt 10-20 minutit, tekitades sealsetele elanikele palju probleeme.

Sitsiilia on üks huvitav saar. Ta toodab nimelt ise enda tarbeks elektrit ja ekspordib ülejäägi mandrile. Mandrile ekspordi suurusjärk on 5-7 protsenti elektri kogutoodangust. Elektritootmiseks kasutatakse seal tuuleparke, päikest ja ka naftajääkide eelgaasistamisel põhinevat tehnoloogiat ning veel mitmeid tehnoloogiaid.

Arvestades elektritootjate suurt hulka pisikesel saarel ja ka seda, et elektrivõrgu sagedus ei ole kogu saarel täielikult eri tootjatega sünkroniseeritud siis ei ole ime, et elektrivõrgus olevad odavad elektronkellad võivad valetada ööpäevas üsna korralikult.

Ma ei tea küll, kust need andmed on saadud. Elektri tarbimine on ilmselt väike sel saarel. Kliima on soe jne.
Vasta
#17
(18-11-2013, 17:42 )Müstik Kirjutas: Sitsiilia väikelinnas Canneto Di Caronias toimusid 2004 aastal ka seletamatud tulekahjud. Sealne mereäärne linn koges tundmatute objektide külastusi, mis tipnes lõpuks rahva külast evakueerimisega. Toimusid seletamatud tulekahjud elektrisüsteemide juhtmestikes, kus elektrit sees ei olnud jne.
Kirjutatud sellest siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=482

Materjal tulekahjude kohta siin:
http://www.datasync.com/~rsf1/canneto.htm

Ja milline seos võiks olla nendel tulekahjudel elektrooniliste kellade ebaõige ajaga?


(18-11-2013, 18:14 )Veli Joonatan Kirjutas:
(18-11-2013, 14:47 )Faraday Kirjutas:
(17-11-2013, 21:24 )Agile Kirjutas: Seletamatu juhtum Sitsiiliast, kus väga paljud saare digitaalsed kellad kiirustasid igapäevaselt 10-20 minutit, tekitades sealsetele elanikele palju probleeme.

Sitsiilia on üks huvitav saar. Ta toodab nimelt ise enda tarbeks elektrit ja ekspordib ülejäägi mandrile. Mandrile ekspordi suurusjärk on 5-7 protsenti elektri kogutoodangust. Elektritootmiseks kasutatakse seal tuuleparke, päikest ja ka naftajääkide eelgaasistamisel põhinevat tehnoloogiat ning veel mitmeid tehnoloogiaid.

Arvestades elektritootjate suurt hulka pisikesel saarel ja ka seda, et elektrivõrgu sagedus ei ole kogu saarel täielikult eri tootjatega sünkroniseeritud siis ei ole ime, et elektrivõrgus olevad odavad elektronkellad võivad valetada ööpäevas üsna korralikult.

Ma ei tea küll, kust need andmed on saadud. Elektri tarbimine on ilmselt väike sel saarel. Kliima on soe jne.

Tähtis ei ole hetkel tarbimise hulk vaid see, et elektritootjaid on palju ja saarel ei ole tagatud täpselt 50Hz sagedus seinakontaktis. See aga on üks seletus kellade hälbele.
Vasta
#18
(18-11-2013, 18:20 )Faraday Kirjutas: Tähtis ei ole hetkel tarbimise hulk vaid see, et elektritootjaid on palju ja saarel ei ole tagatud täpselt 50Hz sagedus seinakontaktis. See aga on üks seletus kellade hälbe.

Vot, vastus plaksti käes, aga rumalad itaallased evakueerisid terve küla ja mõistatasid, milles küll asi.

Isiklikult arvan, et tasub kokku koguda need helged pead foorumitest ja ajalehtede kommentaariumitest ja maailmas pole enam häda ja viletsust.


Vasta
#19
(18-11-2013, 18:34 )Jõhvikas Kirjutas:
(18-11-2013, 18:20 )Faraday Kirjutas: Tähtis ei ole hetkel tarbimise hulk vaid see, et elektritootjaid on palju ja saarel ei ole tagatud täpselt 50Hz sagedus seinakontaktis. See aga on üks seletus kellade hälbe.

Vot, vastus plaksti käes, aga rumalad itaallased evakueerisid terve küla ja mõistatasid, milles küll asi.

Isiklikult arvan, et tasub kokku koguda need helged pead foorumitest ja ajalehtede kommentaariumitest ja maailmas pole enam häda ja viletsust.

Kas olid kohal ja aitasid evakueerida sitsiilias inimesi vale kellaajapärast?
Vasta
#20
Teil on veidi vale info. Peale seda, kui itaallased võtsid ühendust foorumi spetsidega, jäi evakuatsioon ära.
Vasta
#21
Dokfilmis küll näidati, et kõik olid kodudest välja viidud mõneks ajaks.

Itaalia riigi tippteadlased higistasid 5 kuud uurida ja tulemuseks oli see, et nad tunnistsid, et tulekahjude tekkepõhjus on meile veel tundmatu jõu iseloomuga nähtus.
Vasta
#22
Seda venekeelset kellade lugu oli päris naljakas lugeda.
Inimesed hilinevad igale poole, sest neil kodudes käivad kellad ette..
Samas bussid, rongid, lennukid jne jne liiguvad õige aja järgi..
Tegelikult Faraday seletas asja juba ära, kuigi lugejad oleks pidanud
ka ise asjast aru saama. Just selle pärast, et siinmaal käis see jama
90-ndate alguses, kui poodidesse ilmusid odavalt tehtud hinnalised
käkid. Siin kah inimesed kaldusid kõvasti hilinema, kuid selle vahega,
et kellad jäid õigest ajast maha vooluvõrgu madalama sageduse tõttu.
Kõik see on läbi käidud ja läbi elatud, kuid ilmselt ka hästi unustatud.
Vasta
#23
Tsitaat:RE: Elektroonikaseadmed, elektrivool ja paranähtused
Seletamatu juhtum Sitsiiliast, kus väga paljud saare digitaalsed kellad kiirustasid igapäevaselt 10-20 minutit, tekitades sealsetele elanikele palju probleeme.
Avaldatud juhtumi faktide kontrollimine üsnagi keeruline.
Kas ehk on kellelgi mingeid andmeid selle kohta, kui suur osa tänapäeval kasutuses olevatest elektroonsetest kelladest teevad oma tööd elektrivõrgu sagedust jälgides ja kui suurel osal elektroonsetest kelladest kasutatakse taktigeneraatori võnkeringi stabiliseerimiseks kvartsresonaatorit ?
Samas saab ka näitele täiendava kindlama hinnangu anda , teades palju peab elektrivõrgu sagedus 50Hz olema kõrvale kaldunud, tekitamaks elektronkellade töös igapäevase nihke 10-20 minutit.
Vasta
#24
(19-11-2013, 21:11 )Agile Kirjutas: .....
Samas saab ka näitele täiendava kindlama hinnangu anda , teades palju peab elektrivõrgu sagedus 50Hz olema kõrvale kaldunud, tekitamaks elektronkellade töös igapäevase nihke 10-20 minutit.
Üldse pole palju vaja. Minu arvutus andis (parandagu keegi, kui eksisin) et kui elektrivõrgu sagedus 50Hz asemel oleks vaid 51Hz, käiksid need odavamad (nt. suures osas kell-raadiotes) võrgusagedust taktina kasutavad kellad ööpäevas ette lausa 28 minutit ja 48 sekundit. Seega piisab mainitud nihke saamiseks vaid umbes poolehertsisest võrgusageduse kõrvalekaldest ja kõigile teistele elektritarbijatele ei tee see mingit häda.

Vasta
#25
Siit saab lugeda Euroopa mandriosa energeetikasüsteemis 50 Hz sageduse hoidmisest ja hoidmisega seonduvast.
Aga selle Sitsiilia juhtumi kohta jäi siiski nii mõnelgi väikene kõhklus...
Tsitaat:Расследованием мистического явления, в лучших традициях фильма X-files, занимаются специалисты кафедры электротехники Университета в Катании. Среди выдвигаемых версий есть и вполне правдоподобные: причиной аномалии называются неотрегулированные солнечные панели, эксперименты радиолюбителей, а также ремонтные работы подводного электрического кабеля, ведущиеся с середины мая. Но на данный момент загадка спешащих часов пока останется нерешенной.
Kui kellelgi on võimalust ümber lükata eelnevad artiklis toodud väited või kogu artikli paikapidavus, võib 100% kindlalt arvata, et tegu elektrivoolu sageduse ebastabiilsusega või ´´aprillinaljaga´´ . Kui aga mitte, tuleb paratamatult tunnistada, et lisaks teada-tuntud-õpitud tavafüüsikale eksisteerib veel midagi, mis senini mõistmatu.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat