Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pilt: kas midagi energeetilist või ufo?
#1
Niisiis, tegin proovipilte uue kaameraga, ning järsku avastan piltidel olevat mingid imelikud sinised "asjandused". Võib olla ka mingi defekt, kuid kahtlen selles natuke. Pildid on umbes 10 minutit vanad ja töötlemata.
http://www.zone.ee/metavo/IMG_0448.jpg
http://www.zone.ee/metavo/IMG_0449.jpg

Tegu võib ka olla defektiga, kuna teisel pildil on lambi ümber sinine rõngas, kuid kes teab, äkki on teine samasugunewink
Homme proovin uuesti teha, täna enam ei saa.
Muudetud: 29-4-05 kell 23:02:34 metavo

Muudetud: 29-4-05 kell 23:15:55 metavo
Vasta
#2
Ma arvan, et selle efekti saad valguse mõjul tumedal taustal. Ilmselt mängibki siin oma rolli taustavärv (õhutemperatuur ka äkki?).
Vasta
#3
mis see bushi jama oli, et algul nähti radaritel mingit tundmatud lennu objecti, bush viidi keldri, ja pärast õeldi, et arvuti viga
Vasta
#4
Äkki on tegu hoopis mingit sorti energiagaSmile
Huvitav näeb see igatahes välja, või siis vähemalt see teisel pildil katuse juures olev kujutis. Selle esimese pildi laadisin üles sellepärast, et see kujutis näib olevat kaugemal.
Vasta
#5
Üks huvitavamaid siin foorumis kohatud asju - kasvõi juba selle pärast, et isiklik konkreetne dokumenteeritud tähelepanek (olgu ta mis ta siis on)! Aga sisulisemalt: sinine helendus teisel pildil katuseserva juures ei korda kujult täpselt posti küljes olevat valgustit. Valgusti on (paratamatult) üle valgustatud, seega ei saa arvata, kas sinise helenduse sisestruktuur kordaks seda, mis lambis. (See jutt ikka sinna poole, et ehk on mingi lambi peegeldus?). Kas kaamera kahe pildi tegemise vahel liikus (palju)? Kas õhk võis olla pisut udune (ja siit see hajunud oreool lambi ümber?). Ja palja silmaga ju vist midagi erilist näha polnud - küllap muidu oleksid kirjutanud? Mis säriaeg oli? Küllap tuleb veelgi küsimusi, kui pilte pisut pikemalt silmitseda ... Kiire mängimine kontrasti ja heledusega midagi täiendavat nagu otse välja ei toonud ...

PS.: No täna õhtul saaksid ehk uhkemaidki pilteLaugh! Jõudu volbriks!
Vasta
#6
Säriaeg oli 1/10 sec.
Pildi tegemise ajal oli kaamera ilusti korralikult paigal, ning udune ei olnud, vähemalt enda mäletamist mööda mitte.
Vasta
#7
Lens flare.. iga kaameras olev lääts jätab ühe laigu.. optiline efekt.
Objektiivi sisene heleda valguse murdumine ja peegeldamine läätsede vahel..

osta UV HMC filter ja asi on kadunud.

http://www.allmyeye.com/images/pcd/pcd26...tree.3.jpg

pildil näha siis ka lense-flare'i lambist puuni minemas..

Muudetud: 30-4-05 kell 13:10:37 fyb
Vasta
#8
Tegelikult see ei paista olevat selle moodi, kui vaadata, siis selline asi on küll minu pildil olemas, aga see läheb teises suunas
Vasta
#9
ei flare see küll pole... selles pole isegi kahtlust. arvan et tegemist on valgusallika kumaga. teisel pildil see maja otsalamp on vääga meduusi moodi.
Vasta
#10
mina leian et see onikkagi flare Smile.. see meduus on kõigest mitu flare'i kõrvuti .. teisiti küsiks et kui see ei ole seal flare siis kus on flare? sest pildistatud on eredat valgustit lähedalt.. kuskil peab flare olema
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: fyb
mina leian et see onikkagi flare Smile.. see meduus on kõigest mitu flare'i kõrvuti .. teisiti küsiks et kui see ei ole seal flare siis kus on flare? sest pildistatud on eredat valgustit lähedalt.. kuskil peab flare olema

Jah, küllap on fyb'il õigus. Flare. Seda kinnitavad veel järgmised asjaolud: (a) kui hele objekt on pildivälja keskel, siis flare kattub objekti kujutisega. Nii see esimesel fotol (IMG_0448.jpg) praktiliselt on - flare (sinine laik) on vaid pisut nihutatud objekti suhtes; (b) kui ühendada heleda objekti kujutis ja pildivälja keskpunkt sirgega (muidugi cropimata originaalfotol) siis peavad kõik flared asetsema sellel sirgel ja olema oma kujult selle sirge suhtes sümmeetrilised. Seda "meduus" fotol IMG_0449.jpg tõesti on. Ja muidugi on Metavol lihtne kontrolli võimalus: pildistab uuesti ja vaatab, kas see "energeetik" ikka seal katuse kohal kükitab. Aga huvitav oli ikkagi!
Vasta
#12
Huvitav oli jah, kuni tegin uue pildi. Ma lootsin, et fybil ikka ei ole õigus, ning on midagi paranormaalsemat.
PS. seda meduusi kujutist ma ei suutnudki enam järgi teha, üks selline ring pildil keskmiselt. Muidu oli niisama ka lahe tänaval passida ja lampi pildistada, mõne mööduja jaoks eritiSmile
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: metavo
Muidu oli niisama ka lahe tänaval passida ja lampi pildistada, mõne mööduja jaoks eritiSmile

Kas see on seesama lamp, millest siin varemgi oled kirjutanud: http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=287&page=2. Tõi see mulle meelde, et nähtust, mis Street Lamp Interference nime kannab, olen ka ise kogenud (või arvanud, et kogenud). Kas aga on tegmist juhuslike kokkusattumistega või mitte, ei oska hinnata ...
Vasta
#14
Ei ole sama lamp.
Vasta
#15
amatöörfoto.
lihtsalt, särimõõtmisel on natuke üle mõõdetud seda ja sellel kui jäädvustati pilti, siis valgus ju levib, oleksid 2korda kauem säritanud oleks see ring ka 2x suurem. ei ole midagi energeetilist ega UFOt wink
Vasta
#16
Aitäh mainimast, ficSmile
See oli esimene kord, kui ma sellise kaamera enda kätte sain, kuid kui tahad õpetada, siis võta ühendustSmile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas te olete näinud imelikke lendavaid objekte ? Inimene 241 140,271 06-11-2023, 10:21
Viimane postitus: Maario
  UFO vaatlus Lagedil 7.10.23 kell 00.57 detective 4 593 17-10-2023, 22:03
Viimane postitus: detective
  Igor Volke "UFO Raamat".. hullkeel 45 30,235 25-09-2023, 19:14
Viimane postitus: Mannu
  2017- ... aasta UFO-vaatlused ardisala 66 25,410 25-11-2021, 09:05
Viimane postitus: TTT
  Kümneid UFO laevu Keski-Eesti taeval 18.4.2020 Lynx Titan 9 3,928 17-03-2021, 22:22
Viimane postitus: vasamasa
  UFO läheduses autotulede kustumine/purunemine Lakaga lõvi 44 19,169 19-12-2019, 21:51
Viimane postitus: fenomen
  UFO ? mustdeemon 3 6,097 28-05-2018, 04:55
Viimane postitus: vasamasa
  Linnud lahkuvad...kas ka UFO-d eeromees 20 11,896 29-10-2017, 13:09
Viimane postitus: Kahvanägu
  Õnnestus teha pilt ufost Flegmatica 40 25,417 16-10-2017, 15:47
Viimane postitus: Elektron
  UFO-BAASID Müstik 61 46,398 24-05-2016, 16:32
Viimane postitus: xawa

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat