• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
#1
Kas keegi kogeb/ on kogenud vaimse ärkamise sümptomeid?
Mõned on ära toodud siin:
http://alkeemia.ee/artiklid/Vaimse-arkam...26/c-1007/

Inglise keeles googeldades "spiritual awakening" tuleb rohkem infot.

Lühidalt on tegemist valguskeha arenemisega kaasnevate erinevate füüsiliste vaevustega.
Vasta
#2
(30-11-2013, 19:28 )selgus Kirjutas: Kas keegi kogeb/ on kogenud vaimse ärkamise sümptomeid?
Mõned on ära toodud siin:
http://alkeemia.ee/artiklid/Vaimse-arkam...26/c-1007/

Inglise keeles googeldades "spiritual awakening" tuleb rohkem infot.

Lühidalt on tegemist valguskeha arenemisega kaasnevate erinevate füüsiliste vaevustega.

Miks Sa arvad, et need "sümptomid" ei ole normaalse inimese normaalsete tunnete hulgas tavalised ja loomulikud?
Vasta
#3
Tõesti kaasnevad enamus neist "sümptomitest" kas vanadusega, haigusega, töölt lahtilaskmisega, armumisega jne...kuid üks on selline, mida tavaline linnavurle võib-olla varem ei tundnud, aga nüüd vaimsetest asjadest huvituma hakates siiski see juhtus Smile:

"Tekib intensiivne side lindude, loomade, puude, putukate, pilvede, taeva ja muu ümbritsevaga. Looduse jälgimine muutub järsult põnevamaks ja sisukamaks kui varem. Võivad tekkida hetked mil sulle tundub, et sa mõistad "lindude keelt", tead, mis tunne on olla puu või satud sügavalt silma vaatama äädikakärbsele. Taevalaotsuses hõljuvad pilved võivad hakata häirima autoga sõitmist."
Vasta
#4
(30-11-2013, 19:57 )Minaelan Kirjutas: "Tekib intensiivne side lindude, loomade, puude, putukate, pilvede, taeva ja muu ümbritsevaga. Looduse jälgimine muutub järsult põnevamaks ja sisukamaks kui varem. Võivad tekkida hetked mil sulle tundub, et sa mõistad "lindude keelt", tead, mis tunne on olla puu või satud sügavalt silma vaatama äädikakärbsele. Taevalaotsuses hõljuvad pilved võivad hakata häirima autoga sõitmist."

Julgen tagasihoidlikult arvata, et see sõltub elukeskkonnast ja eriti elukeskkonna vahetusest. Muidugi teatud juhtudel tõesti ka vanusest.

Vasta
#5
Kui õigesti mäletan, koges seda looduse tajumist ka Castaneda, kui ühel hetkel putukat jälgides lülis ära midagi. Umbes nagu et ta on tõesti ka seal ja ajab oma rida, ühesõnaga tajus seda putukat. Muidugi võib-olla ajan udu selle asja kohta, aga midagi sarnast tal oli oma putukaga Smile
Muidu olen kogenud umbes 10-t nendest märkidest, aga ärkamiseni on kindlasti veel pikk tee käia.
Vasta
#6
Lugedes eelnevaid kommentaare tekkis mul paar huvitavat seost: esiteks üks artikkel Telegramist
http://www.telegram.ee/vaimsus/ted-mis-t...pqw29JdWkI

ja teiseks Castaneda teemaline: minu arusaamise kohaselt olid tema kirjeldatud kogemused suunatud niiöelda teise teadvusseisundi kasutamisele, tavateadvusseisundi mahasurumisele. Telegrami artiklis kirjeldatud aju vasaku poolkera töö häirumine kirjeldab mu arust üpris sarnaselt seda olukorda.

Lihtsalt äkitselt tekkinud seosed, ei pretendeeri absoluutsele tõele.
Vasta
#7
(01-12-2013, 05:55 )lumm Kirjutas: Lugedes eelnevaid kommentaare tekkis mul paar huvitavat seost: esiteks üks artikkel Telegramist
http://www.telegram.ee/vaimsus/ted-mis-t...pqw29JdWkI

Tore artikkel ja lahedalt selgitas seal seda parema ja vasaku ajupoolkera funktsioone:

"Sellel hetkel jäi mu vasaku ajupoolkera “lobisemine” täiesti vait. Oli šokeeriv leida ennast täielikult vaiksest mõistusest. Aga kohe köitis mind ümbritseva energia võrratus. Kuna ma ei suutnud enam eristada oma keha piire, tundsin ennast tohutu, kõikjalviibiva ja kogu energiaga ühtekuuluvana ning see oli imeilus. Siis tuli mu vasak ajupoolkera uuesti “levisse” ning teatas, et “meil on probleem!“."

Kas kellelgi on selle testi tulemused ka aja jooksul muutunud Smile?

http://www.nebulos.net/brain/

Selles eelolevas artiklis on kirjutatud, et:

"Parem ajupoolkera tegeleb praeguse hetkega: see mõtleb pildiliselt ja õpib kinesteetiliselt liikumise kaudu. Informatsioon voolab energiana üheaegselt kõigi meie sensoorsete süsteemide kaudu sisse ning moodustab tohutu kollaaži sellest, kuidas praegune hetk välja näeb, lõhnab, maitseb, tundub ja kõlab. Oleme energeetilised olendid, kes on parema ajupoolkera teadvuse kaudu ühenduses meid ümbritseva energia ja üksteisega. Oleme kõik sellel planeedil õed ja vennad ning siia tulnud selleks, et maailma paremaks muuta. Praeguses hetkes oleme perfektsed, terviklikud ja kaunid.

Vasak ajupoolkera toimib täiesti teistmoodi. See mõtleb lineaarselt ja metoodiliselt, keskendudes minevikule ja olevikule. See võtab praeguse hetke tohutu kollaaži ning hakkab sellest välja valima detaile, kategoriseerib ja organiseerib kogu selle info, seostab seda kõigega, mida me minevikus kogenud oleme ning projekteerib tulevikku kõik meie võimalused.

Vasak ajupoolkera mõtleb keeleliselt – sealt tuleb pidev sisemonoloog, mis ühendab sisemaailma välismaailmaga. Seal asub see hääl su peas, mis tuletab meelde, et pidid poest banaane ostma ja pesu pesema. "
Vasta
#8
Jah kui tüdruk hakkas vastupidi liikuma, muutus mõtlemine peas selgemaks, muusikat, mida kuulasin, kadus nagu märkamatuks. Võiks öelda, et oli vähem segavaid faktoreid, sain vabalt mõelda. Peaks selle lehe lemmikutesse salvestamine, võib olla mingil määral kasulik tööriist.
Vasta
#9
Siin on ingliskeelne lehekülg, kus loetletakse ca 40 neid sümptomeid + vaimse ärkamise erinevad tasemed.

http://www.cedar-rivers.com/articles/con...ealms.html

Üllatav, et keegi ei ole kuulnud millestki sellisest.
Vasta
#10
(01-12-2013, 13:35 )selgus Kirjutas: Siin on ingliskeelne lehekülg, kus loetletakse ca 40 neid sümptomeid + vaimse ärkamise erinevad tasemed.

http://www.cedar-rivers.com/articles/con...ealms.html

Üllatav, et keegi ei ole kuulnud millestki sellisest.

Kuidas öelda, sa oled oma 20 ndates ja möllad nii kus jaksad, võibolla ei ela ka kõige tervislikumalt. Saad vanemaks ja keha enam ei mängi kaasa ja annab märku, et enam enam nii ei või. Ilmselgelt paneb see mõtlema, et mida ma olen teinud või oleksin pidama teistmoodi tegema ja kas pole juba hilja. Esimene märk, et sa pole enam poisike võib tekitada ka stressi, igasugust paanikat, et elu ei saa võtta suure peona. Olgu muutsid ennast, saad tõsiselt võetamaks, äkki saad uue töökohagi, rohkem raha ja sa ei pidutse kah enam nagu nooruk, jääb ka raha üle muudeks asjadeks. Muutud paiksemaks ja naudid loodust ja perega koosviibimist jne... Seda võiks nii kirjeldada.
Kui olla aus, siis olen täpselt sellises olukorrast nagu lingi lõpus kirjutatud ja paljutgi eelnevat olen kah läbi teinud, ütleks et see on lihtsalt elu ja vanusega võivadki asjad nii paista. Kas seda nimetada ülestõusmiseks, jäägu igaühe enda otsustada. Ma kirjutasin muidu ka ühe teise postituse, aga ei avalda seda, sest kui ma pärast selle läbilugesin, avastasin, et ma oleks ümberjutustanud lingilt kirjeldatud, väljaarvatud ülestõusmise erinevad tasemed. Enamus inimesi jõuab ükskord samasse olukorda ja need kes selle kirjutanud on kasutavad seda kurjalt ära.
Vasta
#11
(01-12-2013, 13:35 )selgus Kirjutas: Siin on ingliskeelne lehekülg, kus loetletakse ca 40 neid sümptomeid + vaimse ärkamise erinevad tasemed.

http://www.cedar-rivers.com/articles/con...ealms.html

Üllatav, et keegi ei ole kuulnud millestki sellisest.
Inglise keelest ma aru ei saa, kuid olen ammu seda teemat uurinud ja jälginud ja kogenud. Väga paljud on sellega hädas (just noored), kuna tundlikkus on tõusnud, pannakse kõik energiavampiiride ja rünnakute arvele, võideldakse kollidega. Tegelikult oleks vaja luua nö. eneseabigrupid, kus seletataks lahti mis toimub ja kuidas asja leevendada...ma töötasin välja isegi ühe "asjanduse" seks puhuks.

Vasta
#12
Tantsiva baleriini testi
http://www.nebulos.net/brain/ kohta mäletan et suutsin seda aastaid tagasi "pöörata", praegu mitte, aga kummale poole ta algselt pöörles, seda kahjuks ei mäleta.

Üldiselt olen nõus Theodoriga, et nooremana on tunduvad kõik asjad intensiivsemad, vananedes vajume mugavustsooni, kus praktilistel kaalutlustel valime tuntud ja turvalisema variandi (vasaku ajupoolkera domineerimise) , kus teistsugused ja hirmutavad tunded ja kogemused (parema ajupoolkera domineerimise) surume alla. Ning valime neid mitte tunnetada. Kuid ikkagi on elamine tunnetatav vaid läbi nende kahe pooluse koostöö. Me lihtsalt valime, mida me tunneme, kuidas tegutseme.

Teemalgatajale soovitaks neid vaimse ärkamise sümptome läbi elades (eeldan, et ta neid kogeb, mitte ei alustanud seda teemat lihtsalt statistilistel eesmärkidel Smile ) võtta aega ja süüvida sellesse kogemusse ning üritada see "tunne" meelde jätta, et seda näiteks teinekordki esile kutsuda, siis juba tahtlikult. Arvan et see aitaks saavutada mõningat kontrolli enese üle ja kes teab, mida huvitavat võib veel avastada.


Vasta
#13
Mul on vähe noorem sõber ja hädaldab samade vaeguste käes, teatud vanuses tuleb see läbi teha lihtsalt. Käis isegi arsti juures, arstid rääkisid, et pidigi olema noorte seas moodne häda, kael läheb kangeks, valud kuklas, jäsemed surisevad, paanikahood, vibratsioonid nagu lõikaks kehast läbi, paljud asjad tunduvad nii mõttetud, tahaks ära kuskile. Võin vaid oletada, et miskitmoodi keemiline muutus kehas toimumas, mis tõstab sellised sümptomid esile. Ükskõik tegelt, kuna see möödub, mina jätsin siis suitsetamise, hakkasin elama teistmoodi ja nii aasta jooksul olen lahti saanud hädadest. Mis aga on imelik, et elan täpselt sellist elu, nagu kirjutatakse peale pealkirja(What Can I Expect… Beginning Experiences In The Higher Realms). 1)Töö on niiöelda uus. 2)Rohkem raha. 3)Unistused saavad tõeks tõesti. 4)Uue elukaaslaseni pole veel jõudnud aga silmapiiril. 5)Mu kakskik on alati olnud minuga ja aastaid juba(ennem ei saanud ma lihtsalt sellest aru) 6)Paljud asjad on tõesti mõttetud, nende olemasolu pärast ei tasu muretseda tõesti. 7) New Age koguaeg kahtlane värk olnud. 8) Tõesti olen tänulik kõige eest mis mul on, ma olen rikas. 9)Miskit katki läheb, ei vaevu ma küll eriti, ostan uue, imelk, et alati on selleks raha olemas. 10)Väga nagu ei analüüsi asju, sisetunne ütleb, mida teha. 11)Üldiselt ei hooli tõesti, mida keegi arvab, elu on näidanud, et sõbrad ja perekond on minuga, ükskõik mis olukorras. 12)Mis on valge ja must, hea ja vale, nende asjade vahel on veel midagi, valin selle tundmatu, sobib mulle siiani väga hästi. 13) Totaalset pimedust pole olemas, miski valgustab alati meie teed, nii imelik, kui see on, valgus on alati olemas meie sees. 14) Raamatute lugemine tõesti ei aita, ise tead paremini, mida teha, ei maksa juurutleda asjade üle, ole spontaanne. 15)Tervis on ikka siga hea, pole isegi nooremana nii heas vormis olnud. 16)Ei maksa elu keeruliseks teha, tuleks hoida asju lihtsamana. 17)Väga paljude asjade pärast ei tasu rabeleda tõesti, võta vabalt, küll asjad paika loksuvad, igakord on lahendus varem või hiljem, senikaua puhka. 18)Ma kõnnin oma teed mööda: 19)Inimesed ümber on mõistetavad, mitte et loeks nagu kellegi soove, aga oskad ära näha, mida keegi parasjagu teha tahab. 20)Selle punkti kohta ütleks tõesti, inimene tee silmad lahti ja vaata mis toimub tegelikult. Igaljuhul isegi kui ütleksin, nad ei saa aru nagu ajupestud oleks. 21)Ära mine närvi, leidub valget värvi. 22) Natuke aega tagasi ja siiani on mul suur soov selgeks saada paaniflöödi mängimine, pole veel leidnud raamatut, mis mind õpetaks noote tundma(kui keegi teab, anke teada Smile). 23) Elus on palju absurdset, mille üle naerda. 24) Olen alati nii tundnud, pole miskit uut. 25) Väga kaua pole mõttet ette planeerida ja näha siis ebaõnnestumas, mingi päev ikka oled võidumees. 26) Midagi karta pole vaja, miski pole nii hull, et kestab igavesti. 27)See on sedasi, et milleks kanda mingit koormat sünnist saati ja vali sellest see, mis on ainult hea. 28)On olemas viis kuidas tunnetada, mida keegi teeb ja mis toimuma saab.

Siiski, kogu see pikk jutt, ei näita, mulle midagi muud, kui pärast muutusi, olen leidnud sisemise rahu või tasakaalu, ehk suudan mõista ja näha asju, mida varem ei näinud. Mõnes mõttes võibki nimetada, seda vaimseks ärkamiseks, ingliskeelne sõna ascension on küll liialdus. Ja kui see ongi nii, et paljud teevad läbi sama protsessi, siis tervitan ainult seda, Meis peitub palju rohkemat, kui me iseendale aru anname, paljud ei mõista seda elulõpuni ja jäävad vanadesse kommetesse kinni, isegi kui seestpoolt talle öeldakse, ei nähta seda. Nendele noortele, kes samamoodi puntras on, ükssoovitus ainult, jätke vanad viisid, kõik need niiöelda kollid ja värgindused, tahavad ainult aidata, ükskord kui oled aru saanud, pole mingeid kolle, painajaid. Võidelda tuleb nende deemonitega, nii unes ja mõista mida need deemonid tähendavad sinujaoks päris elus. Mõni võibolla tõesti proovib lahendada asja arstidega, aga see pole lahendus, võimalik et asja tabaks ära mõni psühhiaater, aga neil on ka komme pähe määrida rohtusid, ilma et süveneksid, mida isikut tegelikult piinab.

Mis puudutab baleriini, lõpeta pildi üle arutlemast ja ta hakkab teistpidi tantsima.
Vasta
#14
Lisan veel teemaarenduseks, et Eckhart Tolle kirjutab ka oma raamatutes sellest samast ärkamisest.
Vasta
#15
(02-12-2013, 11:01 )theodor Kirjutas: Meis peitub palju rohkemat, kui me iseendale aru anname, paljud ei mõista seda elu lõpuni ja jäävad vanadesse kommetesse kinni, isegi kui seestpoolt talle öeldakse, ei nähta seda.

Mis puudutab baleriini, lõpeta pildi üle arutlemast ja ta hakkab teistpidi tantsima.

Vaimne ärkamine tähendabki pigem oma sisemiste ja väliste barjääride ning komplekside ja süütunnete purustamist ...aga oma kogemusest tean, et seda ei usu keegi enne, kui selle protseduuri ise läbib ja tulemusi näeb Smile.

Mis baleriini puutub, siis üks mu töökaaslane vaatas seda ja too tiirles päripäeva, aga kui ta hakkas mulle arvudest ja analüüsidest rääkima, samal ajal toda baleriini vaadates, hakkas see vastupäeva liikuma...

Olen ka ise proovinud teda vaadates korrutustabelit rehkendada, pankade intresse analüüsida jms, aga too keerleb ikka ainult päripäeva. Ehk siis mu parem ajupoolkera on ikka šahh ja matt ära teinud vasaku üle Smile1.

http://www.nebulos.net/brain/


Vasta
#16
Hea lühike ja konkreetne jutt vaimse ärkamise kohta (eesti keeles):
http://yheksapealine.blogspot.com/2014/0...tsess.html
Vasta
#17
Mina suudan seda baleriini vaadata mõlemat pidi kui tahan. Kuidas aga tõestada et ma olen vaimselt ärganud. Keegi ei saagi ilmselt seda minu eest teha vaid pean ise sellest aru saama kus ma omadega olen.
Vasta
#18
(20-11-2014, 20:03 )Heakuulaja Kirjutas: Mina suudan seda baleriini vaadata mõlemat pidi kui tahan. Kuidas aga tõestada et ma olen vaimselt ärganud. Keegi ei saagi ilmselt seda minu eest teha vaid pean ise sellest aru saama kus ma omadega olen.

Siis järelikult oled arenenud igatepidi.
Vasta
#19
jahh eile käisin.
(hommikul astusin vist vasaku jalaga voodist välja!)
Vasta
#20
(05-09-2015, 15:52 )stepsel Kirjutas: Uudishimutseks veidi . Kas on keegi käimas SEDA valitud teed hetkel ? Andke märku kui jaksate wink .

Kas see peaks olema kood, et sind tunneksid ära vaid omasugused?

Olen tähele pannud muuseas, et sellist stiili kasutavad needki, kelle jaoks vaimsus on nii uudne ja põnev, et tekitab tungiva soovi sellesse kiiresti sulanduda. See algne vaimustus võib hiljem kustuda. Nii et nautige, kuni seda põnevust on.

Seda antud teed käivad kõik omal moel, sest "see" ei ütle kuidagimoodi ära, millist kurssi sa silmas pead.
Vasta
#21
(05-09-2015, 15:52 )stepsel Kirjutas: Uudishimutseks veidi . Kas on keegi käimas SEDA valitud teed hetkel ? Andke märku kui jaksate wink .
Sellel lingil on ärkamise kohta kirjutatud, et on kolm staadiumit:
ISIKLIK ÄRKAMINE
MAAILMA TASEMEL ÄRKAMINE
UNIVERSUMI TASEMEL ÄRKAMINE

Arvan, et isiklikul tasemel on kõik ärganud, kes foorumisse end registreerinud.
Maailma tasemel ärkamine - see vist ongi see poliitiline ärkamine? Samas me kahtleme kõiges ja otsime tõde.
Universumi tasemel ärkamine - see on aga see, milleni vähesed jõudnud. Ja kui jõuavad, siis nende kirjutisi foorumis näeb üha harvem.
Millisele tasemele sina jõudnud oled?
http://yheksapealine.blogspot.com.ee/201...tsept.html
Vasta
#22
Soovitan olukorra leevendamiseks taime teesid (keeta) nt. käbihein, kukesaba, elupuu, pampel, mesiputk, taar(hapendamine) nendest on veel mõjusam.
Vasta
#23
Nõuandeid samalt eespoolselt lingilt.
Mida sügavamale enda sisse minna, seda kaugemale saab jõuda - mida rohkem negatiivsust pinnale tuleb, seda lihtsam on seda teadvustada ning suretada. Aja möödudes tahavad negatiivsed energiad välja pääseda - see on justkui puhastumisprotsess - seega, plahvatuslik nutt, nohune nina, lahtine kõht, higistamine ja palavik - need kõik on väljapääsuuksed. Nähes inimesi, kes virelevad ärkamisvaevuste küüsis, lasen neil olla, sest olukorda mugavamaks tehes ma vaid toidan nende ego.

http://yheksapealine.blogspot.com.ee/201...tsess.html





Vasta
#24
Kui taimsed teed ei aita, siis soovitan jalutus käike metsas, ära nüüd ka kohe oma kallistustega puid maha murra.
Selliste püsivalt toimuvate metsa matkadega harjub Su teadvus ka lõpuks mõistma - kus planeedil elad(oled sunnitud)----------------------nm.Maal-- "Gaia"-l
Siis vast jõuab hinge ka tundmine . et oksa murdmine metsas(võsas) võrdub osakese Su enda hinge osa hävingus. Need võrsed kasvatavad uued ja elu jätkub, aga kas suudad omale kasvatada uued hambad. juured või kaitse samlba?
-Kui selle teadvustumine on reaalellu juurdunud ,siis võib ponnistada varemas kommentaaris mainitud 2. astmele.
Edu!

!Teema väline küsimus miks on kõlanud EE kirjanduses mõiste------------- ponnistus . ponnistama, kust tuleneb selle mõiste semiootika?
Vasta
#25
Ponnistus on vist lihtsalt soome keelne sõna ja tähendab pingutust.


Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,463 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,397 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat