Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telegrammi matused
#1
Moskva. Leninile. Simbirski Sõjarevolutsiooni Komitee...

Madriidi kohal taevas pilvitu...

Kuulsad telegrammid ajaloost.

1844 aasta 24.mail saatis Samuel Morse Baltimorest Washingtoni esimese telegrammi.
See esimene telesaadetis läks teele USA firma Western Union blangil.

27. jaanuaril 2006 aastal saatis Western Union viimase telegrammi.
145 aastat väldanud teenuseosutamine lõppes...
(link)


Muudetud: 5-2-06 kell 23:17:50 zed
Vasta
#2
Mis selles siis kummalist või paranormaalset on? Uus tehnoloogia asendab lihtsalt vana(nenu)wink
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
Mis selles siis kummalist või paranormaalset on? Uus tehnoloogia asendab lihtsalt vana(nenu)wink

Kummalist või paranormaalset ehk polegi ... midagi tähenduslikku vast siiski. Telegraaf oli esimene elektriside tehnoloogia, nüüd on see suuresti saamas möödanikuks, asendumas optilise ja raadiosidega. Telegraaf elas ca 150 aastat - see on umbes kahekordne inimese eluiga ehk 6-7 inimpõlve. Telegraaf oli sündinud tükk aega enne minu sündi, nüüd suri ta siis välja. Aga mida aeg edasi, seda hullemaks - õige mitmete IT-leiduste eluiga ei jää mitte enam alla inimese elueale, vaid kipub saama lühemaks ka ühest inimpõlvest (no flopiketas, nt). See aga tähendab juba seda, et ümberõppimata (ehk isegi pidevalt õppimata) ei suuda te enam oma lastele midagi õpetada. Kusagil siin tulevad vastu indiviidi kohastumis-õppimisvõime piirid ja asjad hakkavad rebenema: üksikud üliandekad suudavad tehnilist progressi ehk veelgi kiirenevalt edasi viia, ülejäänutest saavad metslased kõrgtehnoloogilises maailmas. Ja see toimib juba - piisab, kui vaadata viimaste päevade sündmusi maailmas, kus tuhandeaastased religioossed kujutelmad põimuvad tänapäevase infolevi kiiruse ja globaalsusega. Kas tehniline progress võiks aeglustuda? Ehk ka - vastu tulevad mitmesugused füüsilised piirid, mõned kaunis põhimõttelised - kui energiakriisist ehk He-3 vms abil üle saadakse, siis aatomite suurus hakkab kohe-kohe piirama infotehnoloogia arengut. Muidugi võib alati Tundmatusest välja vupsata mõni Suur Avastus, aga sellisel juhul - kui oleme juba praegu uudsustaluvuse piiril - mis meist saab? Progress kappab edasi, ainult et sadulas ei istu ega hoia ohje enam Inimene vaid ... ?
Vasta
#4
Igale uuele energiaallika kasutuselevõtule eelneb energiakriis. Nagu meil käes ongi. Loogish on, et uus energia saab olema seotud radioaktiivsete ühendite ja nende lõhustamisega. See aga nõuab selle valdkonna paratamatut arendust, uurimist, täiustamist. On vältimatu, et ei leita midagi erakordset. Seega, elame ja näeme. Kuni aastani 2012Blehsiis tuleb...
Vasta
#5
Tuleks ehitada palju suuri tuulegeneraatoreid j a asi oleks lahendatud.
Vasta
#6
Leidsin siia matusejutu juurde ühe pildikese, mis lahkunu sünnile pühendatud.
John Gast "American progress" (1872). Et sihuke liinivedaja siis. Nurjatutest progressivastastest indiaanlastest rääkimata.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat