Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autism
#26
(22-10-2016, 17:14 )stepsel Kirjutas:
(22-10-2016, 16:32 )Minaelan Kirjutas:
(22-10-2016, 16:18 )stepsel Kirjutas:

Kas sul hakkas nüüd kergem? Suutsid sa ikka kõik oma sisemuses vohava kibestumuse ja mürgi välja sülitada...või jäi veel midagi sisse?
Lase käia, sülita kõik välja...kuid ma pole kindel, kas see sind aitab.....

Parawebu hea toon näeb ette isukat egovajaduste rahuldamist. Ma kah nigu papagoi siis. Mida loen seda pläägutan. Nu kõigega ei nõustuks vast. Kui enamus kohtleb ,,väheharituid,, ja autiste-puudelisi kui madalama sordi inimesi ning tulevikukõlbmatutena ,siis ma jätan endale vabaduse teisiti neid hinnata. Tohib? Kõik tõlgendused siin autismi kohta on üdini negatiivsed. Kas see on vähem mürgine?

Oled manipulaator. See selleks. Kuid see ei mõjuta minu arvamust sinust. Enamus inimkonnast manipuleerivad teistega...omakasupüüdlikel eesmärkidel. Eriti poliitikud, selgeltnägijad ja šamaanid.
Autistidest ma ei tea eriti palju...vaid seda, mida Krayoni meedium on kirjutanud http://www.hot.ee/emfestonia/Krayoni_VII...t_1.4.html
Vasta
#27
Olen-olen ja nuuman oma egot. Ning teen tsirkust kah enda rõõmuks ning peksan aplausivalus uhket ulmi. Autistidest sa ei tea aga sõnu lendab. Krayon oligi veelm puudu. Ise ei viitsi endale infot nõutada? AUTISM ei ole midagi eraldiseisvat. Autism on tervikust killu eraldamine. Keegi ei pea siinkohal oma seisukohti muutma. Kes ikka peab end ,,nõrgemast,, paremaks-tuld. Takkakiitjatest puudu ei tule.
Vasta
#28
(21-10-2016, 17:41 )kalldunn Kirjutas: Järjest selgemalt ja kindlamalt joonistub välja teadmine, et Autism on - isikud kes omavad karma võlga. See on eelnenud eludes tehtud kuritegude eest kantav karistus.

Loen ja vihastan!
Äkki kaldunn räägib laiemalt ka misasi on karma ja mismoodi see TEADMISE joonistumine tal käib?
ja miks arvad et autism,- minu andmetel siis pigem üleareng,- mingi karistus on?
See, et praegused ,,normaalsed,, ei oska autisti oma ühiskonda integreerida on minu arvates kurb ja aeg ajalt tahaks lihtsalt labidaga virutada sellistele ,,delfi-tarkadele,,
Vasta
#29
Seoses oma ema tööga olen kohanud päris mitut autisti. Ja kui lugeda inimest kes ei suuda enda järgi koristada ega enda eest elementaarsel viisil hoolitseda (ok-ok - mõned natuke suudavad) üliarenenuks siis on kellegi(te) maailmapildis midagi väga valesti.
Vasta
#30
(06-11-2016, 13:12 )jonnipunn Kirjutas: See, et praegused ,,normaalsed,, ei oska autisti oma ühiskonda integreerida on minu arvates kurb ja aeg ajalt tahaks lihtsalt labidaga virutada sellistele ,,delfi-tarkadele,,

“Selle raamatu autor Temple Grandin on ise autistlik inimene, kes on oma nõrkusi ja tugevusi tundma õppinud, nii et ta on elus hästi hakkama saanud: leidnud töö, lõpetanud ülikooli, saanud teadlaseks, ning ta on uurinud kogu elu autismi olemust ja põhjusi.”
Soovitan lugeda
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ku...haridusest
Vasta
#31
(06-11-2016, 13:34 )Tyto Alba Kirjutas: Seoses oma ema tööga olen kohanud päris mitut autisti. Ja kui lugeda inimest kes ei suuda enda järgi koristada ega enda eest elementaarsel viisil hoolitseda (ok-ok - mõned natuke suudavad) üliarenenuks siis on kellegi(te) maailmapildis midagi väga valesti.
Sellist jama on raske kommenteerida Laugh

Omadest tähelepanekutest tean, et autist ei suuda keskenduda millegile, mis ei ole tema jaoks huvitav
ega einstein ei hiilanud ka väga oma koristusoskustega aga pidada seda alaarenguks, kui sa ei pea koristamist maailmas kõige tähtsamaks, on minuarust omaette hälve.
Kogemustest rääkides, siis autisti koristamine näeb enamasti välja nii:
vaja koristada
teeb kronoloogilise plaani, et mida vaja koristada
alustab plaani elluviimist
paneb eseme kappi ja avastab et kapp on segamini,
kisub kõik esemed kapist välja,
juhul kui tegemist on näiteks riidekapiga, näeb särgil ütleme et mingit fotot mingist koerat6ust,
läheb internetti ja uurib välja kõik faktid teatud koera, teatud koerat6u, ja fotograafi ja ka särgifirma kohta..
teeb kronoloogilise plaani mismoodi esemeid kappi paigutada et oleks ideaalne-
alustab plaani täideviimisega...
või siis muu taoline segav faktor tuleb vahele, mis on hetkel palju huvitavam/olulisem kui mingi koristamine (mida võivad vabalt teha ka need kes millekski muuks võimelised ei ole või keda see segadus häirib) ja millega tuleb kohe tegelema hakata..
.... ja sina astud vahepeal tuppa ja näed et koristades on tuba rohkem segamini aetud Laugh
aga arengu mõttes pidasin ma silmas ikka rohkem aju kui muid koristus/hoolitsusorganeid..
http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...einsteinil
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/uu...mi-olemust

Vasta
#32
Jonnipunn - kakahunnikule tuhksuhkru peale riputamine ei muuda sisemust.
Autism oli, on ja jääb Inimese puhul puuduseks. Samas ei ole see asi must-valge.
Haiguse erinevad varjundid ja vormid jätavad alati võimaluse tõlgendamiseks.

PS. Einstein oli plagiaator ja pettur - see on ajalooline paratamatus.
Kõik muu tema ümber on selleks, et petturlust varjata.

PPS. Miks keegi foorumit ei loe?! Siin lausa terve teema sellest plagiaatorist:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=3249
Vasta
#33
see mis ma tahan öelda, on see, et ilmselt autist oli see, kes sulle tolmuimeja leiutas ja kui sa astud tuppa ja näed seal autisti istumas ja kärbest vahtimas, siis ta ei istu seal mõtetult kotte laiaks (või no ses mõttes on jah mõtetu et ta ilmselt ei räägi sulle kunagi mida ta just mõtles) vaid arvutab peast välja kärbse lennutrajektoori, tema kaalu, suunda, käitumisharjumusi, lennumustrit jne (sest nad ei suuda oma aju välja lülitada)
(einsteini mainisin, kuna selle juudi räpasusest olen palju kuulnud, tesla on isiklik lemmik kuid tema koristusoskused ei ole mulle teada)
aga jäägu sulle su arvamus, loomulikult oled sina ju k6ige targem kuna su ema on hooldekodus koristaja ja sa oled näinud tervelt kahte autisti oma elus...RESPECT
Vasta
#34

See ülikooli lõpetanud autist kirjutab, et "piltide abil mõtlejad tahavad luua objekte, mis vastavad nende kujutluspiltidele, samal ajal kui mustrite abil mõtlejad mõtlevad sellest, mil viisil objekti osad kokku sobivad." Mis te sellest arvate?

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ku...haridusest
Vasta
#35
(06-11-2016, 17:54 )Nofretete Kirjutas: See ülikooli lõpetanud autist kirjutab, et "piltide abil mõtlejad tahavad luua objekte, mis vastavad nende kujutluspiltidele, samal ajal kui mustrite abil mõtlejad mõtlevad sellest, mil viisil objekti osad kokku sobivad." Mis te sellest arvate?

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ku...haridusest

See on nagu skaala - ühes otsas on täiesti "nullid" ja teises otsas vaid kergelt "kaldu".
Sellest sõltub ka kõik aitamine - keda saab keda mitte.
Vasta
#36
no mina olen nõus, olen ka ta enda eluloofilmi kunagi ära vaadanud, mingi edev teos see küll ei ole ja tüdrukud erinevad poistest aga abiks ikka ja imetlen tema, kui autisti julgust võtta end kokku ja asuda autistide kaitsmiseks ja tutvustuseks välja, see on suur pingutus, eriti see esimene samm
Vasta
#37
Juba oma kõige esimeses postituses kirjeldan, kuidas tekkib karma võlg.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5622
Arvan et enamvähem kõikides meis on see võlg olemas. Kellel vähem – kellel rohkem!
Ma ei tea, kas puhtaid ongi olema.
Kõik me sünnime siia ilma selleks – et täiustada oma hinge! Aga mida inimene teeb? Tema tegeleb ainult hinge lammutamusega! Kuhu me niimoodi välja jõuame?



Vasta
#38
Kaldunn ma ei suuda seda teksti lugeda ja minu küsimus (püüan paremini sõnastada) on järgmine:
seleta eesti keeles või füüsikaliste terminitega lahti mis see karma täpselt on (karma-eestikeelne vaste) ja siis seleta kuidas see võõra ja kauge religiooni muinasjutt mind siin eestis paganana mõjutab või siis kuidas autist saab selle võõra religiooni karistuse endale kanda olenemata tema usulisest kuuluvusest?
ps. ma isegi ei ilgu, ma tõepoolest ei saa aru millest räägitakse kui räägitakse karmast.
isegi kui see on midagi taolist, et tegin halba, saan halba tagasi, siis ei saa ma aru võlast, kui teed, siis saad ja sama mõõdupuuga ja pm kohe, kuhu koguneb see võlg ja kelle võlg jne?
Vasta
#39
(06-11-2016, 19:46 )jonnipunn Kirjutas: Kaldunn ma ei suuda seda teksti lugeda ja minu küsimus (püüan paremini sõnastada) on järgmine:
seleta eesti keeles või füüsikaliste terminitega lahti mis see karma täpselt on (karma-eestikeelne vaste) ja siis seleta kuidas see võõra ja kauge religiooni muinasjutt mind siin eestis paganana mõjutab või siis kuidas autist saab selle võõra religiooni karistuse endale kanda olenemata tema usulisest kuuluvusest?
ps. ma isegi ei ilgu, ma tõepoolest ei saa aru millest räägitakse kui räägitakse karmast.
isegi kui see on midagi taolist, et tegin halba, saan halba tagasi, siis ei saa ma aru võlast, kui teed, siis saad ja sama mõõdupuuga ja pm kohe, kuhu koguneb see võlg ja kelle võlg jne?
Eesti keelde tõlkides on karma
TEO TAGAJÄRG.


Vasta
#40
aga kui mingi teema järgi on mustlased pärit indiast nagu ka juudid siis miks mingi väite põhiselt neil karmat ei ole? sest miski võlg on juba tasutud? ma saan täitsa suures plaanis aru sellest teemast, kristluses hirmutatakse põrguga, budismis või krisnaismis siis karmaga...et sa ikka korralikult käituksid (usuvad need kel oma loogika lonkab)
AGA KUSKOHAST TULEB VÕLG? kas siis minu eelmised elud või mu vanemate tehtud patud jne...ja kui vanemate tehtud patud siis miks nad ise oma karmat kandma ei pea...äkki otsustaks ära juba kes on syydi ja lööks ta risti nagu jessukese?, ja siis ikka seesama asi ka et miks see võõras muinasjutt üleüldse minule kaela kargab kui ma ei ole isegi seda usku? ja miks siis mustlastel, p6listel indialastel see karma kannist ei naksa?
Vasta
#41
http://www.delfi.ee/archive/amar-annus-a...d=67173326
Tsitaat:Simon Baron-Coheni arvates ei ole autism mitte haigus ega häire, vaid „seisund". Igal inimesel on teatav hulk autistlikke jooni, mis ongi tema „seisund". Kahjuks, kui autistlikke jooni on inimesel väga palju, siis võib tema elu kujuneda vaevaliseks ning ta võib vajada abi, raskematel juhtudel pole ta võimeline iseseisvaks eluks.

Autismi uurimine on tõestanud, et inimajus on kaks kognitiivset süsteemi, mitte üks. Baron-Cohen nimetab ühte empatiseerivaks ja teist süstematiseerivaks ehk vastavalt E ja S süsteemiks. Empatiseeriv süsteem aitab meil mõista teisi inimesi, panna endid nende asemele. Inimesed, kellel on kõrge E, suudavad mõista teisi inimesi paremini, nende sotsiaalne käitumine on adekvaatsem.

Teisipidi, kognitiivne süsteem S aitab mõista asjade ja objektide maailma, analüüsida ja konstrueerida süsteeme. E ja S on teineteise suhtes alla suruvad - kui üks on kõrge, on teine madal. Nõnda võib tekkida olukord, kus inimese kognitiivses süsteemis on S väga kõrge ning E üpris madal, mis ongi autismi spektri seisund.

Tavalise inimese mõtlemises on E ja S süsteemid tasakaalustatud, ühe või teise domineerimist tavaline IQ test ei näita. Baron-Cohen arvab, et teadlasi üldisemalt iseloomustab suurem autistlikkus ehk siis kognitiivse S süsteemi domineerimine. Teisiti öeldes selgub ehmatav tõsiasi - teaduses edu saavutamiseks on autism sageli vajalik.
Amar Annuse artikli kohta ühest terasest kommentaarist killuke: "Autor on oma poolreferatiivses tekstis kõige enam kirjeldanud well-compensated aspergereid, kellel ei ole väga palju kaasuvaid probleeme (nagu ärevushäired, bipolaarne meeleouhäire vms). "
Seesama well-compensated asperger võib küll ülemus olla, aga autist mitte. Sealt kuskilt põhjuse-tagajärje seos muutub kirjeldatavaks kui võlg, pidur, karistus, aga mida piisava teadlikkuse korral saab ikkagi oma hinge arengu hüvanguks pöörata. Pakub võimalusi tööks oma sisemaailmaga ja üks suur hinge lihvimise praktika see ongi.
Vasta
#42
Ilmunud on eestikeelne raamat "Autismi olemus. Neuroloogilise mitmekesisuse kaitseks", kus on päris palju ka alternatiivset materjali, räägitakse ka indigolastest (vaatasin, et siin foorumis oli indigolaste kohta ka eraldi teema), Nikola Teslast (Tesla oli autist, ka tema kohta siin foorumis teema), jne.
https://pilgrim.ee/autismi-olemus.html
Vasta
#43
(06-11-2016, 13:12 )jonnipunn Kirjutas:
(21-10-2016, 17:41 )kalldunn Kirjutas: Järjest selgemalt ja kindlamalt joonistub välja teadmine, et Autism on - isikud kes omavad karma võlga. See on eelnenud eludes tehtud kuritegude eest kantav karistus.

Loen ja vihastan!
Äkki kaldunn räägib laiemalt ka misasi on karma ja mismoodi see TEADMISE joonistumine tal käib?
ja miks arvad et autism,- minu andmetel siis pigem üleareng,- mingi karistus on?
See, et praegused ,,normaalsed,, ei oska autisti oma ühiskonda integreerida on minu arvates kurb ja aeg ajalt tahaks lihtsalt labidaga virutada sellistele ,,delfi-tarkadele,,
Ma jälle arvan, et eelmistes eludes tehtud kuriteod koos tegijatega on vägagi noteeritud ja ei mingit võlga sest nad on ette antud programmi tappes jms täitnud ehk tootnud vajalikku energiat. Uuemate teooriate alusel saavat karistuse need, kes on programmist eemaldunud, eraldunud ja otsinud väljapääsu, kes ei ole ühiskonna energialüpsi sansaaras osalenud, sellist alalhoidlikku käitumist (erakud jms) peetavat põgenemiskatseks.
Vasta
#44
Autismi on väga erinevat - alustades sellest, et on enesega mitte toime tulevat ja vaimselt alaarenenud kuni mingil määral sotsiaalse toimetulematuseni aga väga ülearenenud IQ-ga. Alternatiivses maailmas tean praegu kolme põhilist suunda: klassikaline, PANDA, Asperger. Ilmselt on neid rohkem ja kunagi tulevikus saavad nendest ka erinevad diagnoosid. PANDA näiteks on hoopis põhjustatud streptokokist: https://www.pandasnetwork.org/understand...is-pandas/

Alternatiivses maailmas on saadud tulemusi raskemetallide eemaldamise - detoxidega organismist. Kuskile poetasin ka kunagi ühe uuringu lingi (vaktsiini teemasse ilmselt), et on uuritud surnud autistide aju ja leitud sealt suurtes kogustes raskemetalle... Raskete juhtumitega ehk klassikalise puhul peab muidugi mõistma, et vaimset mahajäämust ei saa detoxiga parandada aga kui metallid on ajust eemaldatud, siis saab persoon hakata arenema ja tema vaimsed võimed taastuvad noorematel paremini, kuna nende aju alles areneb.

Erinevaid meetodeid eksisteerib ja nad kõik annavad tulemusi: Andy Cutler https://www.livingnetwork.co.za/chelatio...-protocol/ - seda teevad ka täiskasvanud inimesed, kellel pole autismi. Miks? Sest raskemetallide mürgitus ei põhjusta ainult autismi vaid terve rida erinevaid neuroloogilisi haigusi, millega meditsiin on endiselt "hädas" (jutumärgid, sest see häda tundub olevat kasulik).

Medical Medium: https://www.medicalmedium.com/ - tema soovitab autistidele raskmeteallide detox smuutisid teha - spirulina, odraorase mahlapulber ja koriander on seal peamiseks "imerohuks"

GcMaf https://gcmaf.se/autism/

MMS te juba teate niigi wink
Vasta
#45
Autism ja soolestiku mikrofloora on seotud. Soolestik mõjutab meie aju arengut.
Seda ütles Geenivaramu infopäeval geniteadlane Elin Org.
Seda väidet on peetud varem pseudoteaduseks. Ma ei oska praegu täpset linki ega tsitaati välja tuua.
Vasta
#46
(12-10-2018, 03:00 )Eithea Kirjutas:
(06-11-2016, 13:12 )jonnipunn Kirjutas:
(21-10-2016, 17:41 )kalldunn Kirjutas: Järjest selgemalt ja kindlamalt joonistub välja teadmine, et Autism on - isikud kes omavad karma võlga. See on eelnenud eludes tehtud kuritegude eest kantav karistus.

Loen ja vihastan!
Äkki kaldunn räägib laiemalt ka misasi on karma ja mismoodi see TEADMISE joonistumine tal käib?
ja miks arvad et autism,- minu andmetel siis pigem üleareng,- mingi karistus on?
See, et praegused ,,normaalsed,, ei oska autisti oma ühiskonda integreerida on minu arvates kurb ja aeg ajalt tahaks lihtsalt labidaga virutada sellistele ,,delfi-tarkadele,,
Ma jälle arvan, et eelmistes eludes tehtud kuriteod koos tegijatega on vägagi noteeritud ja ei mingit võlga sest nad on ette antud programmi tappes jms täitnud ehk tootnud vajalikku energiat. Uuemate teooriate alusel saavat karistuse need, kes on programmist eemaldunud, eraldunud ja otsinud väljapääsu, kes ei ole ühiskonna energialüpsi sansaaras osalenud, sellist alalhoidlikku käitumist (erakud jms) peetavat põgenemiskatseks.

Äkki hoopis veretu vastupanukatse ? Bleh
Vasta
#47
Ostsin selle "Autismi olemus" raamatu ja ei kahetse. Kõigepealt selle lugemisel tekib palju intensiivsem ja teistsugune pilt kui tavalise romaani lugemisel. Tuleb meelde Austraalia pärismaalaste muinasjuturaamat teiste unenägude aegadest. On ju autism oma olemuselt just võimetus neid teisi lapsepõlve algaegadest olemas olnud unenägusid ära unustada ja edasi suhelda nende maailmade tegelastega.
Autism ei vaja tegelikult muud ravi kui selgeks õpetada selle, meie üldise unenäo suhtluskeel, et siin eluga toime tulla. Seega tundub autistide piinamine keemiaraviga tablettidega üsna õudne. Suur osa neist suudab kehast väljas rännata ja seda kardavad psühhiaatrid ja selle maailma vägevad. Rännak vägevate tulevikku ja nende võimu vähendamine enamiku huvides on õiglase meelega autistidele üsna omane.
Osast autistidest saaks head šamaanid, suudavad nad ju rännata ka eesriidetagustes maailmakihtides. Kuid meil on siin psühhiaatria ainus huvi hävitada ülemeelne ja jätta järgi lihakämp.
Vasta
#48
Peavoolu meditsiin kasutab mõningatel juhtudel rahustavaid ja konsentratsiooni suurendavaid ravimeid autistidel, kes kipuvad märatsema aga üldiselt peavool autismi ei ravi (kui, siis imiteerib ravimist lähedalseisjate rahustuseks).Alternatiivne tegeleb raskemetallide puhastamisega organismist, mille puhul on Medical Medium öelnud näiteks, et see on ainult win-win tulemustega. Kuna raskemetallid on tõkestanud osade närvide suhtluse omavahel ajus ning seetõttu otsib selline aju teisi kanaleid, et saada suhelda ja saavutab mõnikord hämmastavaid võimeid seetõttu. Raskemetallide väljumisel sellisest ajust saavad puhastatud need takistused, mis ei lasknud teatud närvidel omavahel suhelda ja see aju saavutab oma tavalise võime ning alles jäävad ka need "ringiga" leitud suhtluskanalid...
Vasta
#49
(13-10-2018, 13:23 )VironShaman Kirjutas: Ostsin selle "Autismi olemus" raamatu ja ei kahetse.

Jah, mõnedel Aspergeritel on läinud hästi ja nad tulevad eluga toime ning nemad ongi abiks autismi idealiseerimisel. Isegi vaktsineerimise pooldajad kasutavad juba käibefraasina, et "mis see autism ikka ära ei ole, mõnedel on isegi ülikõrge IQ". Kuidas jääb nende ülejäänutega, kes peavad liikuma kiivri ja mähkmetega või ei tule toime üksi oma igapäevaeluga? Neid on kordades rohkem ja nad moodustavad enamuse. Siia võib tuua sadades videosid juutubist, et milline elukvaliteet neil on ja mida kogevad lähedalseisjad ja lapsevanaemad.






Vasta
#50
No selliseid lapsi näen iga päev ostukeskuses kuid tavaliselt on see hoopis hüsteeriline mingi asja või maiuse tahtmise pealesurumine vanemale kisaterroriga.
Kui vaadata aga last kui teispoolsuse nägijat võib talle hirmutavana tunduda kogu see kaupade taga olevate kollide hulk kes kõik tahavad kaupa müüa ja ründavad ostjaid tootja vaimude jõuga. Osta osta osta.
Veel võib olla lapse hõivanud vaim kes toitub vanemate emotsioonidest ja siin saab abi tavaliselt keemiast aga targemad viivad alternatiivmeditsiini targa juurde kes kolli minema saadab, sama võivad ilmselt teha ka psühhiaatrid kuid sellised lapsed vajavad pidevat kaugnägija järelvalvet, sest äraaetud koll võib lihtviisil teises ilmas lapsega uue kokkuleppe saada ja edasi last hüsteeriasse viia. Noh meie ilmas peaks lapsel kaelas olema ärasaatja ohutis ehk amulett mille kaudu saab igal hetkel tulla kolliga sõtta ravitseja. Olen seda näinud ja kuuland ravitseja jutte mis võikad olendid lapsi võivad hõivata ja nende kaudu vanemate elujõust toituda.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat