Postita vastus 

Teema reiting:
  • 2 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autism.
Autor Sõnum
Minaelan
Bännitud

22-10-2016 17:24
Postitus: #26
RE: Autism.
(22-10-2016 17:14 )stepsel Kirjutas:  
(22-10-2016 16:32 )Minaelan Kirjutas:  
(22-10-2016 16:18 )stepsel Kirjutas:  

Kas sul hakkas nüüd kergem? Suutsid sa ikka kõik oma sisemuses vohava kibestumuse ja mürgi välja sülitada...või jäi veel midagi sisse?
Lase käia, sülita kõik välja...kuid ma pole kindel, kas see sind aitab.....

Parawebu hea toon näeb ette isukat egovajaduste rahuldamist. Ma kah nigu papagoi siis. Mida loen seda pläägutan. Nu kõigega ei nõustuks vast. Kui enamus kohtleb ,,väheharituid,, ja autiste-puudelisi kui madalama sordi inimesi ning tulevikukõlbmatutena ,siis ma jätan endale vabaduse teisiti neid hinnata. Tohib? Kõik tõlgendused siin autismi kohta on üdini negatiivsed. Kas see on vähem mürgine?

Oled manipulaator. See selleks. Kuid see ei mõjuta minu arvamust sinust. Enamus inimkonnast manipuleerivad teistega...omakasupüüdlikel eesmärkidel. Eriti poliitikud, selgeltnägijad ja šamaanid.
Autistidest ma ei tea eriti palju...vaid seda, mida Krayoni meedium on kirjutanud http://www.hot.ee/emfestonia/Krayoni_VII...t_1.4.html

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

22-10-2016 17:33
Postitus: #27
Olen-olen ja nuuman oma egot. Ning teen tsirkust kah enda rõõmuks ning peksan aplausivalus uhket ulmi. Autistidest sa ei tea aga sõnu lendab. Krayon oligi veelm puudu. Ise ei viitsi endale infot nõutada? AUTISM ei ole midagi eraldiseisvat. Autism on tervikust killu eraldamine. Keegi ei pea siinkohal oma seisukohti muutma. Kes ikka peab end ,,nõrgemast,, paremaks-tuld. Takkakiitjatest puudu ei tule.
(selle postituse viimane muutmine: 22-10-2016 17:35 stepsel.)
jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 13:12
Postitus: #28
(21-10-2016 17:41 )kalldunn Kirjutas:  Järjest selgemalt ja kindlamalt joonistub välja teadmine, et Autism on - isikud kes omavad karma võlga. See on eelnenud eludes tehtud kuritegude eest kantav karistus.

Loen ja vihastan!
Äkki kaldunn räägib laiemalt ka misasi on karma ja mismoodi see TEADMISE joonistumine tal käib?
ja miks arvad et autism,- minu andmetel siis pigem üleareng,- mingi karistus on?
See, et praegused ,,normaalsed,, ei oska autisti oma ühiskonda integreerida on minu arvates kurb ja aeg ajalt tahaks lihtsalt labidaga virutada sellistele ,,delfi-tarkadele,,

Mul on kapis reha ja ämber.. tahan astun ämbrisse, tahan astun reha otsa!
Tyto Alba
Veteran

06-11-2016 13:34
Postitus: #29
Seoses oma ema tööga olen kohanud päris mitut autisti. Ja kui lugeda inimest kes ei suuda enda järgi koristada ega enda eest elementaarsel viisil hoolitseda (ok-ok - mõned natuke suudavad) üliarenenuks siis on kellegi(te) maailmapildis midagi väga valesti.

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Nofretete
Veteran

06-11-2016 13:41
Postitus: #30
(06-11-2016 13:12 )jonnipunn Kirjutas:  See, et praegused ,,normaalsed,, ei oska autisti oma ühiskonda integreerida on minu arvates kurb ja aeg ajalt tahaks lihtsalt labidaga virutada sellistele ,,delfi-tarkadele,,

“Selle raamatu autor Temple Grandin on ise autistlik inimene, kes on oma nõrkusi ja tugevusi tundma õppinud, nii et ta on elus hästi hakkama saanud: leidnud töö, lõpetanud ülikooli, saanud teadlaseks, ning ta on uurinud kogu elu autismi olemust ja põhjusi.”
Soovitan lugeda
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ku...haridusest
jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 15:54
Postitus: #31
(06-11-2016 13:34 )Tyto Alba Kirjutas:  Seoses oma ema tööga olen kohanud päris mitut autisti. Ja kui lugeda inimest kes ei suuda enda järgi koristada ega enda eest elementaarsel viisil hoolitseda (ok-ok - mõned natuke suudavad) üliarenenuks siis on kellegi(te) maailmapildis midagi väga valesti.
Sellist jama on raske kommenteerida Laugh

Omadest tähelepanekutest tean, et autist ei suuda keskenduda millegile, mis ei ole tema jaoks huvitav
ega einstein ei hiilanud ka väga oma koristusoskustega aga pidada seda alaarenguks, kui sa ei pea koristamist maailmas kõige tähtsamaks, on minuarust omaette hälve.
Kogemustest rääkides, siis autisti koristamine näeb enamasti välja nii:
vaja koristada
teeb kronoloogilise plaani, et mida vaja koristada
alustab plaani elluviimist
paneb eseme kappi ja avastab et kapp on segamini,
kisub kõik esemed kapist välja,
juhul kui tegemist on näiteks riidekapiga, näeb särgil ütleme et mingit fotot mingist koerat6ust,
läheb internetti ja uurib välja kõik faktid teatud koera, teatud koerat6u, ja fotograafi ja ka särgifirma kohta..
teeb kronoloogilise plaani mismoodi esemeid kappi paigutada et oleks ideaalne-
alustab plaani täideviimisega...
või siis muu taoline segav faktor tuleb vahele, mis on hetkel palju huvitavam/olulisem kui mingi koristamine (mida võivad vabalt teha ka need kes millekski muuks võimelised ei ole või keda see segadus häirib) ja millega tuleb kohe tegelema hakata..
.... ja sina astud vahepeal tuppa ja näed et koristades on tuba rohkem segamini aetud Laugh
aga arengu mõttes pidasin ma silmas ikka rohkem aju kui muid koristus/hoolitsusorganeid..
http://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik...einsteinil
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/uu...mi-olemust
(selle postituse viimane muutmine: 06-11-2016 16:37 jonnipunn.)

Tyto Alba
Veteran

06-11-2016 16:33
Postitus: #32
Jonnipunn - kakahunnikule tuhksuhkru peale riputamine ei muuda sisemust.
Autism oli, on ja jääb Inimese puhul puuduseks. Samas ei ole see asi must-valge.
Haiguse erinevad varjundid ja vormid jätavad alati võimaluse tõlgendamiseks.

PS. Einstein oli plagiaator ja pettur - see on ajalooline paratamatus.
Kõik muu tema ümber on selleks, et petturlust varjata.

PPS. Miks keegi foorumit ei loe?! Siin lausa terve teema sellest plagiaatorist:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=3249
(selle postituse viimane muutmine: 06-11-2016 16:43 Tyto Alba.)

Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 16:56
Postitus: #33
see mis ma tahan öelda, on see, et ilmselt autist oli see, kes sulle tolmuimeja leiutas ja kui sa astud tuppa ja näed seal autisti istumas ja kärbest vahtimas, siis ta ei istu seal mõtetult kotte laiaks (või no ses mõttes on jah mõtetu et ta ilmselt ei räägi sulle kunagi mida ta just mõtles) vaid arvutab peast välja kärbse lennutrajektoori, tema kaalu, suunda, käitumisharjumusi, lennumustrit jne (sest nad ei suuda oma aju välja lülitada)
(einsteini mainisin, kuna selle juudi räpasusest olen palju kuulnud, tesla on isiklik lemmik kuid tema koristusoskused ei ole mulle teada)
aga jäägu sulle su arvamus, loomulikult oled sina ju k6ige targem kuna su ema on hooldekodus koristaja ja sa oled näinud tervelt kahte autisti oma elus...RESPECT
(selle postituse viimane muutmine: 06-11-2016 17:47 jonnipunn.)

Tyto Alba
Veteran

06-11-2016 17:21
Postitus: #34
(06-11-2016 16:56 )jonnipunn Kirjutas:  hooldekodus koristaja ja sa oled näinud tervelt kahte autisti oma elus...RESPECT

Kulla plikatirts - lihtsalt teadmiseks - mu nüüdseks pensinärist emal on kaks kõrgharidust - üks neist meditsiiniline ja töötas 20 meditsiini alal ja ühte koma teist on ka mulle kõrvade vahele kinni jäänud.
New Age pullikakast omale maailmapilti luua ei ole just kõige targem tegu.

Muideks Tesla koristusoskused ei ole mitte saladuseks - neist on kirjutatud küll ja erinevalt mõnedest teistest sai ta sellega ilusti hakkama kui vaja oli. Suurema osa oma elust (USAs siis) elas ta tingimustes kus suurema osa koristusest tegid ära teised. Aga tema töötingimused olid korrektsed.

jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 17:46
Postitus: #35
teadmiseks - mu nüüdseks pensinärist emal on kaks kõrgharidust - üks neist meditsiiniline ja töötas 20 meditsiini alal ja ühte koma teist on ka mulle kõrvade vahele kinni jäänud.

ma kohe aimasin et nüüd hakkame sinust rääkima Laugh
isiklikult ei pea vajalikuks foorumis oma sugulaste haridusest rääkimist
,,plikatirts''-u võtan kui komplimenti Bleh

Nofretete
Veteran

06-11-2016 17:54
Postitus: #36
See ülikooli lõpetanud autist kirjutab, et "piltide abil mõtlejad tahavad luua objekte, mis vastavad nende kujutluspiltidele, samal ajal kui mustrite abil mõtlejad mõtlevad sellest, mil viisil objekti osad kokku sobivad." Mis te sellest arvate?

Tyto Alba
Veteran

06-11-2016 18:04
Postitus: #37
(06-11-2016 17:54 )Nofretete Kirjutas:  See ülikooli lõpetanud autist kirjutab, et "piltide abil mõtlejad tahavad luua objekte, mis vastavad nende kujutluspiltidele, samal ajal kui mustrite abil mõtlejad mõtlevad sellest, mil viisil objekti osad kokku sobivad." Mis te sellest arvate?

See on nagu skaala - ühes otsas on täiesti "nullid" ja teises otsas vaid kergelt "kaldu".
Sellest sõltub ka kõik aitamine - keda saab keda mitte.

jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 18:11
Postitus: #38
no mina olen nõus, olen ka ta enda eluloofilmi kunagi ära vaadanud, mingi edev teos see küll ei ole ja tüdrukud erinevad poistest aga abiks ikka ja imetlen tema, kui autisti julgust võtta end kokku ja asuda autistide kaitsmiseks ja tutvustuseks välja, see on suur pingutus, eriti see esimene samm

kalldunn
Vana kala

06-11-2016 18:18
Postitus: #39
Juba oma kõige esimeses postituses kirjeldan, kuidas tekkib karma võlg.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5622
Arvan et enamvähem kõikides meis on see võlg olemas. Kellel vähem – kellel rohkem!
Ma ei tea, kas puhtaid ongi olema.
Kõik me sünnime siia ilma selleks – et täiustada oma hinge! Aga mida inimene teeb? Tema tegeleb ainult hinge lammutamusega! Kuhu me niimoodi välja jõuame?

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 19:46
Postitus: #40
Kaldunn ma ei suuda seda teksti lugeda ja minu küsimus (püüan paremini sõnastada) on järgmine:
seleta eesti keeles või füüsikaliste terminitega lahti mis see karma täpselt on (karma-eestikeelne vaste) ja siis seleta kuidas see võõra ja kauge religiooni muinasjutt mind siin eestis paganana mõjutab või siis kuidas autist saab selle võõra religiooni karistuse endale kanda olenemata tema usulisest kuuluvusest?
ps. ma isegi ei ilgu, ma tõepoolest ei saa aru millest räägitakse kui räägitakse karmast.
isegi kui see on midagi taolist, et tegin halba, saan halba tagasi, siis ei saa ma aru võlast, kui teed, siis saad ja sama mõõdupuuga ja pm kohe, kuhu koguneb see võlg ja kelle võlg jne?
(selle postituse viimane muutmine: 06-11-2016 19:49 jonnipunn.)

kalldunn
Vana kala

06-11-2016 20:57
Postitus: #41
(06-11-2016 19:46 )jonnipunn Kirjutas:  Kaldunn ma ei suuda seda teksti lugeda ja minu küsimus (püüan paremini sõnastada) on järgmine:
seleta eesti keeles või füüsikaliste terminitega lahti mis see karma täpselt on (karma-eestikeelne vaste) ja siis seleta kuidas see võõra ja kauge religiooni muinasjutt mind siin eestis paganana mõjutab või siis kuidas autist saab selle võõra religiooni karistuse endale kanda olenemata tema usulisest kuuluvusest?
ps. ma isegi ei ilgu, ma tõepoolest ei saa aru millest räägitakse kui räägitakse karmast.
isegi kui see on midagi taolist, et tegin halba, saan halba tagasi, siis ei saa ma aru võlast, kui teed, siis saad ja sama mõõdupuuga ja pm kohe, kuhu koguneb see võlg ja kelle võlg jne?
Eesti keelde tõlkides on karma
TEO TAGAJÄRG.

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
jonnipunn Eemal
wildcat

06-11-2016 21:09
Postitus: #42
aga kui mingi teema järgi on mustlased pärit indiast nagu ka juudid siis miks mingi väite põhiselt neil karmat ei ole? sest miski võlg on juba tasutud? ma saan täitsa suures plaanis aru sellest teemast, kristluses hirmutatakse põrguga, budismis või krisnaismis siis karmaga...et sa ikka korralikult käituksid (usuvad need kel oma loogika lonkab)
AGA KUSKOHAST TULEB VÕLG? kas siis minu eelmised elud või mu vanemate tehtud patud jne...ja kui vanemate tehtud patud siis miks nad ise oma karmat kandma ei pea...äkki otsustaks ära juba kes on syydi ja lööks ta risti nagu jessukese?, ja siis ikka seesama asi ka et miks see võõras muinasjutt üleüldse minule kaela kargab kui ma ei ole isegi seda usku? ja miks siis mustlastel, p6listel indialastel see karma kannist ei naksa?

Mannu Eemal
Blondiin

06-11-2016 21:37
Postitus: #43
http://www.delfi.ee/archive/amar-annus-a...d=67173326
Tsitaat:Simon Baron-Coheni arvates ei ole autism mitte haigus ega häire, vaid „seisund". Igal inimesel on teatav hulk autistlikke jooni, mis ongi tema „seisund". Kahjuks, kui autistlikke jooni on inimesel väga palju, siis võib tema elu kujuneda vaevaliseks ning ta võib vajada abi, raskematel juhtudel pole ta võimeline iseseisvaks eluks.

Autismi uurimine on tõestanud, et inimajus on kaks kognitiivset süsteemi, mitte üks. Baron-Cohen nimetab ühte empatiseerivaks ja teist süstematiseerivaks ehk vastavalt E ja S süsteemiks. Empatiseeriv süsteem aitab meil mõista teisi inimesi, panna endid nende asemele. Inimesed, kellel on kõrge E, suudavad mõista teisi inimesi paremini, nende sotsiaalne käitumine on adekvaatsem.

Teisipidi, kognitiivne süsteem S aitab mõista asjade ja objektide maailma, analüüsida ja konstrueerida süsteeme. E ja S on teineteise suhtes alla suruvad - kui üks on kõrge, on teine madal. Nõnda võib tekkida olukord, kus inimese kognitiivses süsteemis on S väga kõrge ning E üpris madal, mis ongi autismi spektri seisund.

Tavalise inimese mõtlemises on E ja S süsteemid tasakaalustatud, ühe või teise domineerimist tavaline IQ test ei näita. Baron-Cohen arvab, et teadlasi üldisemalt iseloomustab suurem autistlikkus ehk siis kognitiivse S süsteemi domineerimine. Teisiti öeldes selgub ehmatav tõsiasi - teaduses edu saavutamiseks on autism sageli vajalik.
Amar Annuse artikli kohta ühest terasest kommentaarist killuke: "Autor on oma poolreferatiivses tekstis kõige enam kirjeldanud well-compensated aspergereid, kellel ei ole väga palju kaasuvaid probleeme (nagu ärevushäired, bipolaarne meeleouhäire vms). "
Seesama well-compensated asperger võib küll ülemus olla, aga autist mitte. Sealt kuskilt põhjuse-tagajärje seos muutub kirjeldatavaks kui võlg, pidur, karistus, aga mida piisava teadlikkuse korral saab ikkagi oma hinge arengu hüvanguks pöörata. Pakub võimalusi tööks oma sisemaailmaga ja üks suur hinge lihvimise praktika see ongi.
(selle postituse viimane muutmine: 07-11-2016 07:36 Mannu.)

Brain expedition.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog