Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hingedest
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
15-01-2014 20:27
Postitus: #26
RE: Hingedest
Jõhvikas, tegelikult on küll.

Etymologia *wajmV ’sydän’ (V = vokaali); vanhassa suomen kielessä vaimo merkitsi myös 'itseä', 'sielua'

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
15-01-2014 20:35
Postitus: #27
RE: Hingedest
(15-01-2014 18:51 )Gatto Kirjutas:  Mul pole muud öelda, kui vaid üht- inimene, kes usub, et peale surma on tühjus ja me eksisteerime siin lihtsalt bioloogilise kokkusattumuse pärast, on tõest ikka väga kaugel. See on ikka vägagi primitiivne suhtumine ja vaade ellu...
sest.. ja nüüd palun põhjendus.
(selle postituse viimane muutmine: 15-01-2014 20:36 Balzzar.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
15-01-2014 20:59
Postitus: #28
RE: Hingedest
Eesti muinasusundi hingefenomenoloogia probleeme.

http://www.folklore.ee/rl/pubte/ee/sator...ulmar.html

Mõistetest, ainest ja allikatest ja paljust muust.
Kuna eri rahvaste ettekujutused hingest on läbi aegade olnud ja on ka praegu erinevad, siis tegeleb hinge kui nähtuse ajaloolise kirjeldamisega üldise usundifenomenoloogia haru - hingefenomenoloogia. See teadusharu on ühelt poolt koguv ja kirjeldav, kuid teiselt poolt kõrvutav ja analüüsiv nagu suurem osa võrdlevaid humanitaarteadusi.
Hingefenomenoloogia, eriti kui ta uurib mingi kultuuri vanemat usundiloolist kihistust, mille puhul ei ole olemas kirjalikke allikaid, kasutab põhiliselt kolme teaduse abi. Need on folkloristika, keeleteadus ja arheoloogia.

Tegemist nelja uurija kontseptsioonidega, ja toodud ka skeemid.
Muinaseesti hingefenomenoloogiat uurinud autorite kontseptsioonide uurimisest nähtub, et kuigi skemaatiliselt on käsitlused võrdlemisi erinevad, ollakse ühel meelel hinge jagunemises kehahingeks ja vabahingeks.

See siis Eesti rahvausundis hinge (vt eespool Agile toodud teksti) uurimise jätkuks.
Samu asju on käsitletud muidugi ka varem väga mitmetes teemades.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
15-01-2014 22:27
Postitus: #29
RE: Hingedest
(15-01-2014 18:51 )Gatto Kirjutas:  Üldsegi ma ei mõista, miks inimesed on nii kohutavalt oma rumalas inimmõistuses kinni ega suuda sellest veidi mööda vaadata, kuulata, tunnetada...
Ma arvan, et hingede kõrvalt oleks huvitav tundma õppida ka seda, et "miks inimesed on nii kohutavalt oma rumalas inimmõistuses kinni ega suuda sellest veidi mööda vaadata, kuulata, tunnetada...". Kui seda õpitud ei ole, siis ei saada ka sellest aru ja veel vähem osatakse seletada või õpetada, et kuidas "sellest (rumalast inimmõistusest) veidi mööda vaadata, kuulata, tunnetada..." või kuidas hing sellest möödavaatamisega seotud on.

Kui ma eksin, st sa oskad seletada, siis kuulaks huviga.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
16-01-2014 17:43
Postitus: #30
RE: Hingedest
Vaim = ühendused eri maailmade vahel.

Erinevad vaimuosad, mida on 48tk omandatakse taime arengufaasis.
a) Moonist saadav oopium "ühendab" ühe maailmaga.
b) Tungalterast saadav lsd "ühendab" teise maailmaga.
c) Kanep "ühendab" kolmanda maailmaga.
d) Suhkrust saadav piiritus (spirit = vaim) ühendab neljanda maailmaga (seal on deliiriumi kuradikesed).
jne.

----

Naine (eesti) ja vaimu (soome) seostest:

Selgeltnägijatest enamuse moodustavad kes? - nö "para-mutikesed", ehk naised - selgeltnägemine on aga erinevate maailmade vahel info ülekandmine, ehk vaimu teadlik kasutamine.

Siin peitubki seos "naine=vaim", ehk naine kannab läbi oma vaimu üle erinevate maailmade vahelist infot.

-----

Veidi detailsem selgitus läbi Eesti paganate maailmapildi:

Areng läbi saamise, ehk tuumas ei põle veel sisemine päike:
1) Elementaali arendab omale "mõistuse osad", mida on 32 tk, kuid ta ei oska neid mõistuse osi veel teadlikult kasutada.
2) Taim arendab omale "vaimu osad" (ühendused eri maailmade vahel), mida on 48 tk, kuid ta ei oska neid vaimu osi veel teadlikult kasutada.
3) Loom arendab omale "hinge osad" (oskused), mida on 96 tk, kuid ta ei oska neid veel teadliklt kasutada.
4) Inimene arendab omale "teadvuse osad", mida on 72tk, kuid ta ei oska neid veel teadlikult kasutada.

Areng läbi andmise, ehk tuumas on süttinud "sisemine päike":
5) Jumal õpib ennast iseseisvalt energiaga varustama - jumal ei suuda ise midagi luua - jumal suudab vaid inimesi endasse uskuma panna (a'la jeesuskirstus, allah, jahved, jne).
6) Looja hakkab kasutama elemntaali arengus omandatud "mõistust", ning suudaks nii midagi luua (a'la taimede baasmudelid).
7) Jõud hakkab kasutama taime arengus omandatud "vaimu" (ühendust eri maailmade vahel), ning suudab luua ilma olemasolevat lõhkumata.
8) Superjõud hakkab kasutama looma arengus omandatud "hinge" (oskusi), ning tema loomine on rohkem "valgustavat ja juhendavat laadi" - ise ta suudaks luua planeedi.
9) Mängur hakkab kasutama inimese arengus omandatud "teadvust", ning tema looming ulatub juba galaktika ja aja suunamise tasandile.
10) Suur on üleminek "energiakiirte tasandile" - suur suudab suunata ja lahjendada elulille mustri mõningaid kiiri - loomise poolest suudaks suur luua universumi.

Vaimuga (eri maailmade vaheliste ühendustega) on seotud punktid 2 (taim) ja 7 (jõud) - "taime" arengufaasis omandatakse erinevad vaimu osad - "jõu" arengufaasis hakatakse erinevaid vaimu osi teadlikult kasutama: ehk ühest maailmast teise infot ja nägemusi üle kandma - kuna vaimu osi on 48tk, siis 48 erinevate omadustega selgeltnägijatest "paramutikest" peaks suutma kirjeldada kõiki erinevaid maailmu.
(selle postituse viimane muutmine: 16-01-2014 17:46 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Balzzar
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Apr 2010
16-01-2014 18:17
Postitus: #31
RE: Hingedest
(16-01-2014 17:43 )lahendused Kirjutas:  a) Moonist saadav oopium "ühendab" ühe maailmaga.
b) Tungalterast saadav lsd "ühendab" teise maailmaga.
c) Kanep "ühendab" kolmanda maailmaga.
d) Suhkrust saadav piiritus (spirit = vaim) ühendab neljanda

Ühendab kelle/mille?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kalldunn
Veteran

Postitusi: 830
Liitunud: Mar 2011
16-01-2014 19:36
Postitus: #32
RE: Hingedest
Alustame uuesti – otsast peale.
Selleks et siinses materiaalses maailmas, moodustuks materiaalne keha – on tarvis nii pluss +, kui ka miinus –, märgika energiaid, tsakraid. Hing on see, kes hoiab seda moodustist koos. Mida nimetame materiaalseks keha. Hing ise on pluss märgiga. Pärast materiaalse keha lõppu, surma , ( materiaalne keha ei saa olla igavene, kuna keha väsib ja vananeb) lahkub Hing kehast ja liigub hingede maale. Jättes maha ja põletades ära, kõik miinus märgiga energia. Kaasa võetakse elu jooksul kogutud pluss märgiga energia. Hingede maa on pluss märgiga. Sinna ei tohi tuua miinus märgiga energiat. Need kes soovivad tuua hingede maale miinus märgiga energiat, saadetakse hingede maa valvurite poolt põrgusse. Seal peavad nad iseend puhtaks tegema. Selleks kulub kaks korda rohkem pluss märgiga energiat, kui on puhastatav miinus märgiga energia hulk. Põrgu asub maa ja hingede maa vahel. Põrgu järelvaatajaks on KURAT. Tema ülesandeks ongi, et mitte ükski miinus märgi kandja ei pääseka hingede maale. Kurat teeb pimedusest valgust. Pärast materiaalse keha surma peaks miinus märgiga energia maha jäetama, tavaliselt ei tehta seda. Kuradil on tõesti väga palju tööd. Materiaalne keha. mis kannab rohkem miinus märgiga energiat, jääb maale ja laguneb algosadeks. Paljud inimesed ei suuda loobuda oma materiaalsest kehast. Hingega haagitakse keha külge ja hinged lähevad hauda kaasa. Osa nendest avastab, otsus oli vale, püütakse ühendust võtta materiaalsete inimestega, siis avastatakse et materiaalne inimene ei kuule ega näe neid. Hakkatakse asju loopima. Ainult materiaalses kehas olev hing on suuteline siia kinni jäänud hinge lahti haakima, et ta saaks minna, hingede maale puhkama.
Materiaalses kehas asuv hinge kodu, suurendame pilti äärmuseni. Kujutage enesele ette üheksa korruselist maja, millel on seitse treppikoda. Materiaalse keha funktsioneerimiseks on vaja et oleksid täidetud, ühes treppikojas asuvad kõik ruumid, hinge massi energiaga, põhiliselt on see pluss laenguga energia. Kui mõni ruum jääb täitmata, sünnib puudega inimene. (Küsimus lugejatele! Mis Te arvate, kui suur osa on Teie hinge kodust täidetud hinge massi energiaga?). Selgeltnägemise võimed hakkavad ilmnema alles siis, kui on täitunud kolmas, neljas treppikojas asuvad ruumid hinge massi energiaga. Kõikvõimalike meditatsioonide abil ei ole võimalik hinge täiustada. Kuna hing asub hinge kodus, mille ukse ees, nii seespool kui väljaspool ei ole mingisugust avamise mehanismi. Suletud ruumi ei ole võimalik mittemidagi sisse ega välja viia. Elu jooksul kogutud energia ühineb hingega alles siis, kui on avanenud surma väravad.
Nähtavasti siit ongi alguse saanud kontseptsioon, Oleme vangid, vangide planeedil.
Mis aga puutub varakult surnud lastesse; siis nemad sünnivad siia, et vabaneda miinus märgiga energiast. Arstiteadus teeb niisugustele lastele karuteene. Hoides neid väevõimuga siin materiaalses maailmas. Nende elukvaliteet ei ole see, mis oleks nendel uuesti sündides.
Vägivaldse surma korral ei avane hinge kodu uks, eelpool toodud põhjustel. Ka surma värav ei avane.
Hing jääb oma materiaalsesse kehasse lõksu. See kestab neli päeva. Lõksust pääsedes on hing kaotanud oma mälu, oma vahemälu ja oma dubleeritud mälu. See on; kogu pluss märgiga oleva energia. Alles jääb ainult energeetiline luukere. Kuna miinus märgiga energiat on kõige rohkem maapinnal, ning meetei kõrguseni maapinnast, siis hakkataksegi miinus märgiga energiast keha moodustama. Välja tuleb must koletis. Autojuhid teavad väga hästi, mis juhtub siis, kui panna voolu all olevad miinus ja pluss juhe kokku. Sama juhtub ka siis, kui see mus kogu puudutab materiaalset inimest.
On olemas veel miinus märgiga laetud hingi; inimesi. Breivik (mul ei ole õrna aimugi, kuidas seda nime õieti kirjutada) on kõige ehedam näide, ühest neist. Ka tema väitis, et ta tegi oma teoga ainult head. Tema ei taju, ei tunneta, ei tee vahet, hea ja halva vahel. Niisuguseid hingi, inimesi on vähe, aga neid on olemas.
Selline saigi, minu mõtisklus hingedest.
(selle postituse viimane muutmine: 25-01-2014 16:30 kalldunn.)

Kaks korda – on juba aegade algusest – nagu rist, igavesti, igalühel kaasas!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
16-01-2014 23:28
Postitus: #33
RE: Hingedest
1) Vaim ühendab erinevaid maailmu - ehk narkootiliste taimemahlade korral ühendab meie maailma mingite muude maailmadega: ühe ja sama narkootilise aine "hallutsinatsioonide kirjeldused" on äärmiselt sarnased - seega "ühendab" mingi konkreetne narkootiline taimemahl meie maailma mingi muu konkreetse maailmaga - kuna erinevate narkootiliste taimemahlade "hallukate kirjeldused" on äärmiselt erinevad, siis on tegu erinevate maailmadega.

Selgeltnägijad omavad mitut "vaimu osakaest", ning suudavad nii mitut maailma korraga näha (ning ei vaja selliseks nägemiseks narkootilisi taimemahlu).

2) Sellised mõisted nagu "kurat ja põrgu" moodustavad maailmakõiksusest äärmiselt väikese ja tühise osa, ning viitavad ristiusu maailmapildile - ristiusu maailmapilt on aga teadlikult loodud inimeste meeli eksitama - meelepetete abil pole aga mõtet maailma kirjeldama hakatagi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
murmur
Vana kala

Postitusi: 300
Liitunud: Nov 2007
17-01-2014 00:50
Postitus: #34
RE: Hingedest
(16-01-2014 23:28 )lahendused Kirjutas:  2) Sellised mõisted nagu "kurat ja põrgu" moodustavad maailmakõiksusest äärmiselt väikese ja tühise osa, ning viitavad ristiusu maailmapildile - ristiusu maailmapilt on aga teadlikult loodud inimeste meeli eksitama - meelepetete abil pole aga mõtet maailma kirjeldama hakatagi.
Just, nende s6nade asemel oleks v6inud siis kasutada kasv6i puhastusjaam ja puhastusjaama tööloom Bleh aga mitte heita inimeste ette kristlikke termineid. M6ni on ehk ühes eelmises elus kristlaste poolt elusana p6letatud.

Surmaeelne tants on tants vabadusse
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 904
Liitunud: Mar 2012
17-01-2014 07:47
Postitus: #35
RE: Hingedest
Lahendused, vaatan, et kasutad mitut mulle tuttavat mõistes nt. sisemine päike, Suur. Mind huvitab kuidas nö. paganad seletavad arengut mille tulemusena hakkab sisemine päike põlema? Kuidas kirjeldada inimest-Suurt? Minu teada on juba sisemise päiksega inimesi väga vähe...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
17-01-2014 08:59
Postitus: #36
RE: Hingedest
Sisemise päike põlemine võib viia isiku isesüttimiseni. Ärge andke lastele tikke kätte.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
lahendused
Veteran

Postitusi: 1,826
Liitunud: Apr 2011
17-01-2014 09:04
Postitus: #37
RE: Hingedest
1) Inimese tuum , ehk "sisemine päike" hakkab helendama, kui inimene läheb "arengult läbi saamise" üle "arengule läbi andmise".

Näide1: areng läbi saamise, ehk jagage infot: mis on kapsas, mis on porgand, mis on kaalikas, mis on sool, mis on ühepajatoit, kuidas ühepaja toitu valmistada - areng läbi andmise, ehk jagad ise infot ja arened läbi info jagamise: kui ühepaja toidust jätta kapsas ja porgand välja, siis mistahes soola kogusega ei muuda keedetud kartuleid maitsvaks ühepaja roaks.

Näide2: areng läbi saamise: jooksed mööda nõidu ja tervendajaid ringi ja lased ennast "ravida" - areng läbi andmise: hakkad ise nõiaks ja tervendajaks, jagades näpunäiteid, kuidas inimeste "imelikud eluviisid" toovad neile hädasid kaela.

Aga see "Tulelapse väekoht" paneb inimese tuumas "sisemise tule põlema", ning seda on isegi "enne ja pärast" aurapiltide abil näha - eraldi teema on selles, kui kauaks kellegil see "sisemine tuli" põlema jääb (kas päevaks, kuuks, praeguseks eluks, või igavikuliselt).

Sisemise päikesega (loomise võimelisi) inimesi on Eestis üsna palju - kuid enamus neist on "lühistatud" mingi jamaga ära - näiteks külajoodik kasutab on loomisvõimet enda hävitamiseks, segades kokku 2 liitrit plastpudeli õlut ja 1 liitri süütevedeliku ja saab nii 3 liitrit "vaese mehe viskit" - kui selline "looja-külajoodik" nö "terveks ravida", siis suudaks ta luua kasulikumaid asju, ning tema sisemise päikse sära läheks asja ette.


2) Need "suured" (arenguteooria alajaotis nr 10) ajavad asju universumi mastaabis, ning maale kehasuvad üsna harva - näiteks tase madalamaid "mängureid" (arenguteooria alajaotus nr 9) on hetkel Maale kehastunud vaid 4 tk, ning see on teatav "arvukuse rekord" - veelgi madalamaid superjõude (nr8) ja jõude (nr7) on oluliselt rohkem - ning loojaid (nr6) ja jumalaid (nr5) on veelgi rohkem: näiteks ettevõtte asutamise võimeline inimene on "looja", ning ettevõtte direktorina töötamise võimeline inimene on "jumal" (paneb inimesed uskuma, et antud ettevõttes on mõtet töötada).

Pigem saab neid "suuri" kogeda sellisel viisil, et nad "loobivad" arenenumaid inimesi "kehast välja", võimaldades neil nii piiluda teistesse maailmadesse ja kiirendada nii oma arengut.

3) Sisemine päike on pigem "loovuse allikas", mille valgus võimaldab arenenud inimesel iseseisvalt luua ilma välise egregori (ühisvälja) toeta - isesüttimine on enda eeterliku energia ülikiire vallandamine (aeglane vallandamine toimub palaviku näol), ning sellel pole arengust tuleneva "sisemise päikesega" mingit seost: st inimkehas ringi jooksev taim-primitiiv saaks isesüttida.
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2014 09:10 lahendused.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
positiivne
.

Postitusi: 3,072
Liitunud: Aug 2012
17-01-2014 10:52
Postitus: #38
RE: Hingedest
3 liitrit "vaese mehe viskit" ongi külajoodiku loomisakt. Millest sa teda tahad terveks ravida? Leidlikkusest? Laugh
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2014 11:13 positiivne.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tulnukinimene
turist Maal

Postitusi: 904
Liitunud: Mar 2012
18-01-2014 10:16
Postitus: #39
RE: Hingedest
Tänud vastamast, Lahendused...minu teada on 2 Suurt kehastuses. Kehastuvad sellepärast harva, et inimaju ei võimalda kõike mäletada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Gatto
Uustulnukas

Postitusi: 15
Liitunud: Jan 2014
19-01-2014 15:25
Postitus: #40
RE: Hingedest
(15-01-2014 20:35 )Balzzar Kirjutas:  
(15-01-2014 18:51 )Gatto Kirjutas:  Mul pole muud öelda, kui vaid üht- inimene, kes usub, et peale surma on tühjus ja me eksisteerime siin lihtsalt bioloogilise kokkusattumuse pärast, on tõest ikka väga kaugel. See on ikka vägagi primitiivne suhtumine ja vaade ellu...
sest.. ja nüüd palun põhjendus.
Kui kellelgi on tõesti huvi minuga diskusseerida, siis võtke ühendust. Ma tõesti ei viitsi kirjutada pikalt kuna ma olen nii energiast tühjaks imetud, et ei suuda mõelda ka normaalselt.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

Postitusi: 2,538
Liitunud: Apr 2009
19-01-2014 15:42
Postitus: #41
RE: Hingedest
(19-01-2014 15:25 )Gatto Kirjutas:  Kui kellelgi on tõesti huvi minuga diskusseerida, siis võtke ühendust. Ma tõesti ei viitsi kirjutada pikalt kuna ma olen nii energiast tühjaks imetud, et ei suuda mõelda ka normaalselt.

Kui väidad, et ei viitsi pikalt kirjutada, siis lihtsam on sul siiski siin foorumis vastata, kui eraldi mitmele kirjale sama juttu kribada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Agile
Uustulnukas

Postitusi: 20
Liitunud: Nov 2013
22-01-2014 21:22
Postitus: #42
RE: Hingedest
Neile, kes mäletavad Eesti filmiklassikasse kuuluvat filmi Kevade, meenub köstrihärra käsk hinge eest hoolt kanda. Võimalusi selleks peab ilmselt igaüks ise leidma, kuulates oma hinge ja arvestades sellega et terves kehas oleks-säiliks terve vaim.
Luule Viilma soovitab hinge hooldamiseks toimida järgnevalt
Tsitaat:Õnnetute inimeste kurjuse märklauaks olevad inimesed tegelevad pidevalt oma epiglottise haigestumise "vältimisega ja ravimisega" alkoholi abil. See ei ole alkoholi reklaam, see on elu. Kes oskab õigel ajal pitsi võtta, selle epiglottis ei haigestu. Kes magas õige aja maha, see teadku: aegamisi keelepäralt allanõrguv alkohol, soovitavalt konjak, on tõesti haigele epiglottisele parim ravim. Selle ühe- või kahepäevane ravimine ei tee inimest veel alkohoolikuks.
EELK Kiriku Teejuht pakub hingeabi
Tsitaat:Kirikuõpetajat nimetatakse ka hingekarjaseks. See tähendab, et kirikuõpetaja üks tähtis tööülesanne on hingehoid. Keegi ei pea kartma, et vaimulikul ei ole minu jaoks aega või et ma teen oma muredega talle asjatut tüli. Olgu siis tegu isiklike küsimustega või probleemidega peres, sõprade keskel, töökaaslastega - igal inimesel on õigus tulla vaimuliku juurde oma muredest rääkima ja nõu küsima.

Kirikuõpetajal ei ole kõiki neid teadmisi, mis on psühholoogil või terapeudil. Aga tal on kasutada abivahend, mida sõber või psühholoog ei saa kasutada. Kirikuõpetajal on võtmete meelevald. See tähendab Jeesuse Kristuse poolt kirikule ja konkreetselt vaimulikele antud volitust inimeste patutunnistust ära kuulata ja neid Jumala nimel pattudest vabastada. See hingehoiutöö vorm on piht.

Pihilise vaimuliku ees sooritatav erapiht on luterlikus kirikus jäänud aja jooksul tagaplaanile. Tänapäeval hakatakse uuesti avastama seda tuge, mida piht inimesele pakub. Kirikuõpetaja juurde pihile tulek ei ole inimese nõrkuse või erilise langemise tunnuseks, pigem vastupidi: pihi kasutamine näitab inimese sisemist jõudu vaadata ausalt oma südamesse. Iga inimene võiks käia vähemalt kord aastas kirikuõpetaja juures pihil. "Kui me ütleme: "Meil ei ole pattu", siis me petame iseendid ja tõde ei ole meis." (1Jh 1:8)

Kirikuõpetajal on pihisaladuse pidamise kohustus. Seda, mida inimene on pihil vaimuliku ees tunnistanud, ei ole tal õigust kellelegi edasi rääkida. Asi jääb vaid pihilise, Jumala ja vaimuliku vahele.
Kirikupoolne kaasaegse nimetusega hingeabiandja on hingehoidja.
Tsitaat:Vahendeid ja teadmisi, mida kasutavad psühholoogid, kasutavad ka hingehoidjad, kuid nad ei ole töö aluseks võtnud ühtegi konkreetset teraapiasuunda, vaid on oma tegevuses eklektilised. See aga eeldab teadmist väga erinevatest valdkondadest - üsna laiapõhjalist ettevalmistust. Hingehoidja püüab empaatiliselt mõista abivajajat, asetudes tema olukorda ning seeläbi tunnetada abivajaja situatsiooni ja aidata suunavate küsimustega abi vajaval inimesel jõuda oma mures selgusele.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
23-01-2014 13:58
Postitus: #43
RE: Hingedest
Ülalolevat hingede kohta lugedes (Vilma ja hingeabi jutt) tuleb praegu minu jaoks välja, et sellist hinge ei ole olemas vaid on arusaamatus ja teadmatus enda kohta ning konfliktid üldiste või omandatud väärtuste ja inimese tegevuste vahel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
23-01-2014 14:24
Postitus: #44
RE: Hingedest
Mil moel see välja tuleb?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
23-01-2014 19:32
Postitus: #45
RE: Hingedest
Sisemine nn päike on iga inimese sees olemas. See tuleb ainult ise aktiviseerida.....Selle tugevust saab igaüks endal kontrollida....
Tegelikult kirik seob inimese enda külge ja hiljem matmise lõpus kinnitab papp sõnaga Aamen selle hinge selle surnuaia külge. Lõpliku põõna annab rist hauapeal.
Võtame tagasi ajas, kui inimene ristitakse siis sellega juba kinnistab papp selle hinge enda külge.....
Inimese surres jätab inimene oma maise keha ainult siia. NN hing läheb oma maailma, mida eraldab siinsest pime müür ja ainult valitud saavad eluajal seda näha. Jah enesetapjal peab olema väga tugev tahtejõud, et seda läbiviia.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kage
naegleria fowleri

Postitusi: 3,881
Liitunud: Jun 2011
24-01-2014 11:37
Postitus: #46
RE: Hingedest
(23-01-2014 14:24 )Celtic Kirjutas:  Mil moel see välja tuleb?
Näiteks: Tegelikult pingestas ja väsitas kõhre rabedaks hinge näriv teadmine: minu edukus on paigal tammumise pärast katastroofiliselt suures ohus.

Mina näen lahendamata muret mis on kogu aeg mõttes ja häirib, ehk siis mingi mõte/teema on pidevalt tähelepanu keskmes, olgu selleks lahendamata probleem või patustamine. Ja kui lahendust ei leia või patust kellelegi rääkida ei saa (jagatud mure on väiksem mure, anname koorma osaliselt/täielikult kellegi teise kanda), siis mõjutab sellele mõtlemine ja kaasnevad tunded/emotsioonid inimese psüühikat (närib hinge). Ja kui lahendus leitakse või patt saab pihitud, siis pannakse mured kõrvale ja öeldakse endale, et nüüd on kõik korras (koorem tõsteti hingelt).

Lisades siia hingeabi jutu, mis on psühholoogi tegevus, siis saab juba osutada põhjustele mis tekitavad probleeme ja seega asendub hing, ehk teadmatus, protsessis teadaolevate väärtustega/põhjustega. Näiteks: kõhre väsitas rabedaks pidev (emotsionaalne) stress (või sellest tekitatud hoolimatus enda vastu) mida tekitasin endale teiste peale vihastamisega kuna nad hoiavad MINU edukust tagasi!

Hing taandub siin minu jaoks abstraktseks asjaks millele osutada kui ei saada endast aru või ei osata kuhugi probleemiga pöörduda.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Agile
Uustulnukas

Postitusi: 20
Liitunud: Nov 2013
24-01-2014 17:44
Postitus: #47
RE: Hingedest
Tsitaat:Eile 19:32
Postitus: #47RE: Hingedest

Tegelikult kirik seob inimese enda külge ja hiljem matmise lõpus kinnitab papp sõnaga Aamen selle hinge selle surnuaia külge. Lõpliku põõna annab rist hauapeal.
Võtame tagasi ajas, kui inimene ristitakse siis sellega juba kinnistab papp selle hinge enda külge.....
Inimese surres jätab inimene oma maise keha ainult siia. NN hing läheb oma maailma, mida eraldab siinsest pime müür ja ainult valitud saavad eluajal seda näha. Jah enesetapjal peab olema väga tugev tahtejõud, et seda läbiviia.
Ajal mil kirikuvõim oli rahva üle suur, ehk mil enamus rahvast pidas kirikut ja kirikupühasid oluliseks, olla maetud enesetapjad teistest eraldi, väljapoole kirikuaia-surnuaia müüri.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lindalinda
Uustulnukas

Postitusi: 28
Liitunud: Aug 2013
24-01-2014 18:25
Postitus: #48
RE: Hingedest
(16-01-2014 23:28 )lahendused Kirjutas:  1) Vaim ühendab erinevaid maailmu - ehk narkootiliste taimemahlade korral ühendab meie maailma mingite muude maailmadega: ühe ja sama narkootilise aine "hallutsinatsioonide kirjeldused" on äärmiselt sarnased - seega "ühendab" mingi konkreetne narkootiline taimemahl meie maailma mingi muu konkreetse maailmaga - kuna erinevate narkootiliste taimemahlade "hallukate kirjeldused" on äärmiselt erinevad, siis on tegu erinevate maailmadega.

Kuidas siia sobib seletus, et erinevad narkootilised taimemahlad on erineva keemilise koostisega ning seega mõjutavad meie aju erinevalt ning sellest tulenevalt on ka hallutsinatsioonid erinevad?
Samas, ühe narkootikumi toime erinevatele inimestele on suhteliselt sarnane kuna tegemist on sama ainega.
Mis hetkel tuleb mängu vaim või teine maailm?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,776
Liitunud: Jul 2011
17-08-2018 15:19
Postitus: #49
RE: Hingedest
"Me ei ole inimolendid, kes saavad spirituaalse kogemuse, me oleme spirituaalsed olendid, kes saavad inimliku kogemuse."

Pierre Teilhard de Chardin.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Tei...de_Chardin

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
31-10-2018 20:15
Postitus: #50
RE: Hingedest
Tänases Maalehes artikkel selle kohta, kuidas surmakogemuse läbi elanud Võrumaa tüdruk hakkas nägema inimeste hingi.

http://maaleht.delfi.ee/news/lehelood/ko...d=84116272
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog