Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummituslinn ja fantoommajad.
#51
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
No nii, nüüd teame, et kuskil Suurupi kandis istuvad pisikesed tulnukapoisid põõsastes ja teevad sisinat!
Siis veel, et Raplast 44 km eemal (!?)on küla, mille nime pole veel kindlaks tehtud ja seal kahe pärismaja läheduses on veel üks tondimaja!
Tundub, et sirgumas on uus põlvkond tulevasi fantaasiarikkaid ulmekirjanikke!

+1 endal mul sellist fantaasiat küll ei oleLaugh. Aga ta nägi, et poiss istub põõsas aga ta kohe teadis, et ta ei ole poiss Laugh ennem kui oma fantaasiat näitama tulla võiks jutu ikka korralikult läbi mõelda.
Vasta
#52
Sattusin lugema maikuu "Mõistatuslikest faktidest" artiklit "Miraažid tulevikust" ja tuli see teema meelde.

Seal kirjutatakse:
"On olemas ka teine, haruldaste temporaalsete tulevikumiraažide liik. Kui miraažid minevikust meid ehmatavad, samas riietuse ja muude detailide järgi indentifitseerivad ajaloolased need kiiresti, siis miraažid tulevikust teevad meid rahututeks oma tundmatusega.

Ajakirjas "Tehnika noortele" kirjutati 1990.ndatel:
"Horisont hakkas nõrgalt helendama, ning selle foonil kasvas justnagu vee alt fantastiline linn saledate tornidega, mis olid mitme ringina ühendatud. Hiljem kujutis moondus ning kõik kadus momentaalselt..."

Esimene tulevikumiraaž on dokumentaalset fikseeritud ühes Šotimaa kloostris.
Üks munk nägi naaberkloostrit külstades kohutavat vaatepilti: oru põhjas oli kaks läikivat metallist riba, mida mööda sõõstis taevasse must tulepurskav koletis. Pidanud seda saatanaks, kaotas munk teadvuse. Ärgates oli tema ümber kõik endine. Munk pöördus tagasi kloostrisse ning pani oma nägemuse kirja. 200 aastat hiljem rajati orgu raudtee. Mida võis keskaegne munk teada vedurist?

On toodud veel teisi samasuguseid juhtumeid,
Kõik on temporaalsed miraažid tulevikust.
Linna, raudteed ja muud tegelikkuses ei eksisteerinud, kuid tegu võis olla projektsiooniga tulevikust. Tekib aga küsimus: kes ja milleks seda saadab? Või millega kaasatakse temporaalsete miraažide alateadvus?





Vasta
#53
(15-05-2005, 19:13 )Hallucigenia Kirjutas: Miraazhid arvame siit maha - neil täiesti kindel seletus olemas.

Nüüd siis on leiutatud mõiste Hronomiraažid.
Kõige mastaapsemate anomaalsete nähtuste hulgas, mida teadus siiamaani seletada ei suuda, on esimesel kohal hronomiraažid. Juba paljude sajandite jooksul tekivad taevasse möödunud aegade linnad ja arhitektuurilised mälestusmärgid, lahingustseenid, pildikesed igapäevasest elust. Vahete vahel näevad neid sajad inimesed, nii et mingisugusest pettusest või hallutsinatsioonist siin juttugi ei ole.

Kuna teemas olen käsitlenud kummituslinnu, siis taevas nähtud lahingusteenidest siin rääkima ei hakka.
Linnadest aga mainin ära 9.mail 2011 aastal nähtud muinasjutulise pildi hiina linna Haikou kohal.
Igatahes nägid rannikule kogunenud sajad inimesed peaaegu poole tunni jooksul tervet viirastuslikku linna, mis rippus mere kohal.

Sarnane juhtum toimus Hiinas ka 2010 aastal. Umbes kell 6.00 hommikul nägi üks vahilaeva vahimadrus ootamatult mitmest kummalisest kõrghoonest koosnevat linnakvartalit, mis tekkis kaugusest taeva ja mere vahele. Laeva sellele lähenedes nägid meremehed selgelt tervet viirastuslikku pilelõhkujatest linna. Kell 6.45 muutus miraaž väga selgeks ja kirkaks, paljud fotografeerisid seda, siis aga hakkas tuhmuma ning kell 7.12 hajus täielikult.

Minevikus võis selliseid "geograafilisi" hronomiraaže sageli näha. Näiteks 18.juulil 1820 nägi laeva "Buffin" kapten pikkasilmaga Gröönimaa rannikut vaadeldes "suurt iidset linna".
27.sept. 1846 ilmus Liverpoli kohale linna kujutis, mis sarnanes Edinburghile; Ühel kaunil kaunil kevadisel päeval joonistus tundmatu linn Ashlandi kohal (Ohio osariik, USA).
Meie päevil võib iidse templi või linna kujutist sageli vaadelda hommikustel tundidel Žiguli poolsaarel, Samaaria piirkonnas Volga jõekäärus. Kirglikud kalamehed ja seenelised teatavad tornikupllitest, mille asukohad on iga kord erinevad: kord järve kaldal, kord järsaku ääres, künka nõlval, kord otse veehoidla kohal.
Selle juures on "pildi" vaatluspunktid üksteisest kümnete kilomeetrite kaugusel. Ajaloolased on leidnud kohalikest kroonikatest isegi vihjeid sarnastele ehitistele, ning arvatavasti ei eksisteeri need juba sadu aastaid.

Hronomiraaži kohta on hüpoteese, kuid need on liiga udused. Need olevat kõik "aja grimassid." Uurijad ei püüagi leida vastust peamisele: kuidas ja miks sellised nähtused tekivad? Mõned uurijad märgivad, et "taevased kinoseanasid" toimuvad kõige sagedamini varahommikustel tundidel, mil õhus kondenseeruad udu osakesed.
Iseloomuliku näitena võib tuua Messina väina Vahemeres. Seal tekivad päiksetõusu ajal taevas vee kohal salapärased linnad ja paleed. Tänavatel liiguvad kaamelikaravanid, askeldavad inimesed.
Pildi tekivad iga ilmaga ja igal aastajal. Näiteks toimus kuulus Portugali "seanss" paduvihma ajal. See juhtus 2004 a. septembrikuu õhtul. Pikselöök oliivisalu keskele valgustas äkki luksuslikku lossi, mis samal momendil mähkus võimsatesse leekidesse. Kohutava tulekahju tunnistajateks olid sajad inimesed. Kuid tuletõrjujate kohale jõudes - u. 12 minutit peale esimest telefonikõnet - ei olnud mitte ainult tulekahju lakanud, vaid ka loss ise oli kadunud.
Üks arvamus on, et hronomiraaži päästikuks on tõenäoliselt välistoime Maa energoinformatsiooni väljale, milles on kujutatud kõik, mis toimus ja mis toimub meie planeedil.
Pikemalt saab lugeda:
http://www.mysteriousman.net/andres/ajak...4/nr.7.pdf
lk. 30-32





Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat