Para-web'i kokkutulek 30. august - 1. september 2019

Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psühhomaagia-filosoofia
Autor Sõnum
Krt
Bännitud

16-01-2014 15:57
Postitus: #1
Psühhomaagia-filosoofia

.docx  DEEMONLIK MÄNG 1.docx (Suurus: 692.67 KB / Allalaadimisi: 38)
(selle postituse viimane muutmine: 16-01-2014 16:04 Krt.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

16-01-2014 16:30
Postitus: #2
RE: Psühhomaagia-filosoofia
Ehk tutvustad esipostituses oma teksti, mida sa teistele allalaadimiseks pakud, ise ka natukene lähemalt. Kuna oled valinud selle tutvustamiseks uue teema tegemise, siis võiksid mõne lausega ka mingisuguse arutluse algatada.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Krt
Bännitud

17-01-2014 12:57
Postitus: #3
"Deemonlik Mäng" on erinevate autorite ja vanatarkuste kokkuvõttev tekst, mille ma nähtavasti ei saanud kirjutamata jätta, kuna uued seosed ise tahtsid vägisi välja tulla. Kirjutamise käigus kujunes tulemus vähe keerulisemaks ja huvitavamaks, kui algul eeldasin, niiet otsustasin lõpuks seda ka teistega jagada. Üldiselt on see kõigest minu tagasihoidlik vaimne nägemus lõputult võimalikest tegelikkuse konstruktsioonidest, ja eelteadmisena eeldab vast vähemalt (K. Wilberi) integraalse mudeli mõistmist. Põhiliseks lugejat saatvaks väiteks oleks, et ühest kindlat reaalsust pole olemas - mistahes tunnetusviis või teooria loob oma reaalsust ise. Siinkohal minu ambitsioonid antud tekstiga hetkel paraku piirnevad.

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Mannu Eemal
u xa ke

17-01-2014 13:20
Postitus: #4
(17-01-2014 12:57 )Krt Kirjutas:  Põhiliseks lugejat saatvaks väiteks oleks, et ühest kindlat reaalsust pole olemas - mistahes tunnetusviis või teooria loob oma reaalsust ise.
Sellega väga nõus.

Tekstiga tutvumiseks võtan aega. Püüan mõista. Aga ei luba, et nõustun.

Brain expedition.
Krt
Bännitud

17-01-2014 15:18
Postitus: #5
Positiivne: tegelikkuse (ehk antud kontekstis ka reaalsuse) konstruktsiooni all on mõeldud, et mistahes konstruktsioon ise konstrueerib oma tegelikkust, aga mitte, et konstruktsioon kirjeldab eraldiseisvat tegelikkust. Täpselt nisamuti on mistahes muu tunnetusega, millel keerukamad konstsruktsioonid suuresti tuginevad. Aga kas ma pean seda kõike sulle ja igale inimesele üksikasjalikult lahti hakkama kirjutama? Sinu edasise kriitika osas ma mõistan, et üritad väga asine olla, aga näed, minu teksti pealkiri räägib enda eest. Või oleks pidanud sulle arusadavamalt kirjutama hoopis - "Porgandite ja Kaalikate Deemonid"?

Müstik
Shambalas

17-01-2014 15:20
Postitus: #6
Teema sobibki ilukirjanduse valdkonda, sest psühhomaagia kontseptsiooni leiutas üks vene kirjanik, kes on kirjutanud nii filme, koomikseid, esseid, poeesiat kui ka müstikat.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Krt
Bännitud

17-01-2014 15:27
Postitus: #7
(17-01-2014 15:20 )Müstik Kirjutas:  Teema sobibki ilukirjanduse valdkonda, sest psühhomaagia kontseptsiooni leiutas üks vene kirjanik, kes on kirjutanud nii filme, koomikseid, esseid, poeesiat kui ka müstikat.

Ja sinu huumor kuulub müstika valdkonda.

Müstik
Shambalas

17-01-2014 15:31
Postitus: #8
Püüdsin su teemale reklaami teha, aga tegelikult sobib igasuguseid mänge panna siiski Laste müstikanurka. Smile

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
murmur
Vana kala

17-01-2014 15:43
Postitus: #9
(17-01-2014 15:31 )Müstik Kirjutas:  Püüdsin su teemale reklaami teha, aga tegelikult sobib igasuguseid mänge panna siiski Laste müstikanurka. Smile

Kulla Müstik, siin oled küll viltu pannud Smile Lastelooga ei ole antud dokumendis ju küll midagi pistmist. Smile

Surmaeelne tants on tants vabadusse
Müstik
Shambalas

17-01-2014 16:05
Postitus: #10
Mäng on mäng.
Täiskasvanute mängunurka lihtsalt ei ole.
Pealkirjaks on psühhhomaagia-filosoofia. Juurde lisatud mäng.
Mis asi on psühhomaagia? Otsisin ja leidsin, et selle termini on välja mõelnud üks vene kirjanik.
Aga mis psühhomaagia endast kujutab?

kage
naegleria fowleri

17-01-2014 16:17
Postitus: #11
(17-01-2014 14:07 )positiivne Kirjutas:  LIHTSUS ON OLULINE, LIHTSUS RUULIB.
Mina leian, et lihtsus peitub detailidest ja autorist arusaamises. Mida rohkem tekib teksti lugedes küsimusi, arusaamatusi, eriarvamusi jne seda rohkem on puudu infot detailide ja autori nägemuse kohta. Ja need suurekõlalised jne fraasid tunduvad minu jaoks teksti üsna ilusti sobivat, st mängulisus sobib mänguga ja ei tekita tunnet, et loeks kuiva teksti.

Tänud Krt'le mõtete avaldamise eest ja edu kriitika talumisel Smile
Krt
Bännitud

17-01-2014 16:29
Postitus: #12
(17-01-2014 15:57 )positiivne Kirjutas:  Krt meisterdas siis konstruktsiooni, mis loob omaenda reaalsuse? Kas ma saan õigesti aru. Sa konstrueerisid tegelikkust konstrueerimise lõbu pärast? Aga siis on põhjendamatu ja isegi eksitav seda su... tulemust nimetada reaalsuseks ja tegelikkuseks. Seda enam et tegelikkus ja reaalsus on sul siin samatähenduslikud suurused.

Ei, antud konstruktsioon on ise üks loodud võimalikest reaalsustest. Kui sina näiteks tead loodud konstruktsiooni, kus tegelikkus ja reaalsus on kaks isenähtust, siis see on sinu vabadus. Aga see pole minu hinnangul ainureaalsus. Kui metsas murdub puu, siis see ei ole üheselt antud reaalsus, vaid sisaldab endas lõputuid puu murdumise kogemise viise.

Müstik
Shambalas

17-01-2014 17:09
Postitus: #13
Krt või siis keegi teine seletab ehk lihtsate sõnadega ilusti ära, mis psühhomaagia on?

(17-01-2014 16:05 )Müstik Kirjutas:  Aga mis psühhomaagia endast kujutab?

Seni on teema pealkiri täiesti arusaamatu.

Krt
Bännitud

17-01-2014 17:24
Postitus: #14
Müstik: Seda see endast kujutabki, mis kirjutises kirjas. Täpsema definitsiooni võib igaüks ise luua ja wikisse kribada. Meelitan ennast mõttega, et tegemist tõelise PARA-teemaga!

Lorenz
Veteran

17-01-2014 17:41
Postitus: #15
(17-01-2014 16:29 )Krt Kirjutas:  Kui metsas murdub puu, siis see ei ole üheselt antud reaalsus, vaid sisaldab endas lõputuid puu murdumise kogemise viise.

Kui sa nüüd pahaks ei pane, siis küsiksin selle mõtte täpsustuseks paar küsimust. Oma arusaamisest lähtuvalt Smile

Esimene viis seda mõista oleks kvantfüüsikast tuntud superpositsiooni mõiste abil, kus puu võib korraga olla nii püsti, murdunud, kui mistahes seisus vahepeal. Seda siis juhul, kui superpositsioon peaks kuidagi makromaailmas kehtima. Sellisel juhul tekib muidugi probleem, et kui keegi juba puud on vaadelnud, siis superpositsioon lakkab olemast ja puu seisukord omandab diskreetse väärtuse.

Teine viis seda mõista oleks see, et on puu ja murdub - see on ühene ja defineeritud sündmus. Seda võib kogeda aga lõpmatult paljudel erinevatel viisidel. Need viisid on aga siis laotunud üle ühese murdumise fakti ja mulle millegipärast tundub, et seda sa silmas ei pea. Või ... ?

Seoses pingelise eelarvega on valgus tunneli lõpus ajutiselt töökorrast väljas
Müstik
Shambalas

17-01-2014 17:53
Postitus: #16
(17-01-2014 17:24 )Krt Kirjutas:  Seda see endast kujutabki, mis kirjutises kirjas. Täpsema definitsiooni võib igaüks ise luua ja wikisse kribada. Meelitan ennast mõttega, et tegemist tõelise PARA-teemaga!

Küsisin pealkirja tähenduse kohta, aga eks üritan siis ise luua.
Kõigepealt sõna esimene osa Psühho.

Selle kohta leidsin järgmise kirjeldusee.
- psühho-somaatilised, st. keha ja psüühika omavahelised seosed
- psühho-sotsiaalsed
st. psüühika ja sotsiaalse keskkonna omavahelised seosed

Psühho-somaatilised seosed tähendavad ja väljendavad ennekõike seda, et meie psüühikaga toimuv on (ja/või võib olla) tingitud somaatilistest protsessidest, häiretest vms. ning vastupidi - somaatilised protsessid, häired vms. võivad olla tingitud meie psüühikast.

Nüüd peakirja teine osa Maagia.

Maagia on kõrgusundiline riituslik käitumine, millega püütakse oma eesmärkide saavutamiseks enda tahtele allutada mingeid üleloomulikke jõude. Nii ütleb eesti viki.
Tavatähenduses on Maagia peamiselt nõidus või nõidumine.

Kokku võiks siis lugeda ehk:
psüühiliste häiretega nõidumine.
Sobib küll sedamoodu para-teemaks. Aru aga ei saa miks see filosoofia veel pealkirjas esineb? Et anda teemale filosoofilist kaalu?
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2014 17:57 Müstik.)

Krt
Bännitud

17-01-2014 17:54
Postitus: #17
(17-01-2014 17:41 )Lorenz Kirjutas:  Teine viis seda mõista oleks see, et on puu ja murdub - see on ühene ja defineeritud sündmus. Seda võib kogeda aga lõpmatult paljudel erinevatel viisidel. Need viisid on aga siis laotunud üle ühese murdumise fakti ja mulle millegipärast tundub, et seda sa silmas ei pea. Või ... ?

See ühene ja defineeritud sündmus on kellegi kogemus, mille ta usutavalt faktiks tunnistab. See on ikkagi konstruktsioon kui reaalsus. Hetkel pole puikemalt paraku aega.
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2014 17:55 Krt.)

Mannu Eemal
u xa ke

17-01-2014 18:45
Postitus: #18
Pealkiri sobib igati. Iga sõna eraldi võttes võib ju tähendada seda (ja tähendabki) mida Müstik välja tõi, aga koostoimes mõjuvad nad just selle loo pealkirjana.

Ilmselt pole saladus, et ma Kuradit kui tõesti ise mõtlevat inimest (ja tema ideid) hindan märksa rohkem kui kuskilt valmiskujul sisseimporditud teooriate levitajaid. Jätka samas vaimus.

Loomulikult on kirjeldus kohati minu jaoks eksitavalt konkreetne ja ei sobi minu reaalsusega, aga nii see peabki olema, sest "mistahes tunnetusviis või teooria loob oma reaalsust ise."

Brain expedition.
positiivne
.

17-01-2014 18:51
Postitus: #19
Laugh Psühomaagidega vaielda on tarbetu energiakulu mu head sõbrad. Ainult nemad teavad, mis see psühhomaagia on Laugh Ma proovisin vaielda. Nagu kivisein. Mul pea puha puruks Laugh
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2014 18:52 positiivne.)
Müstik
Shambalas

17-01-2014 19:19
Postitus: #20
Mul ka pea juba puru. Proovisin aru saada pealkirjast - paraku ei saanud sellestki aru.
Ilmselt siis tegu krt isikliku filosoofiaga Sad

excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

17-01-2014 19:33
Postitus: #21
Psühhomaagia on tegelikult Propaganda oma kahe prohvetiga - Reklaami ja Avalike suhetega. Öeldakse, et heal lapsel mitu nime. Nime aha vahetatakse kuna eelmine on end põhjalikult diskrediteerinud. Algselt oli üks suur ja võimas propaganda - meenutagem - ühes riigis oli lausa Propaganda ministeerium. Nemad ei kartnud asju oma nimega nimetada. Nüüdsed "valitsejad" aga tahavad petta js nii loodigi kaks suunda - kommertsile reklaam ja poliitikale avalikud suhtesd. Lähtuvad mõlemad aga propaganda reeglitest.
Kuna propaganda aluseks on teoreetiline psühholoogia siis püütakse uuela propagandale anda ka uus nimi ehk psühhomaagia. Tegu on aga lihtsa propagandistliku ajupesuga.
Nüüd tuleb paika panna aga peamine küsimus:
MIDA SELLEGA MEILE PÄHE MÄÄRIDA ÜRITATAKSE???!

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Müstik
Shambalas

17-01-2014 20:11
Postitus: #22
See lõi ka mulle alguses pähe, et mingi propaganda jälle välja nuputatud, edasisel uurimisel siiski selgus, et termini leiutas üks vene kirjanik.

positiivne
.

17-01-2014 20:36
Postitus: #23
See pealkiri on ekslik ehk. Õigem oleks psühhomaania? Oopus on laetud pingega ega paku vastuseid.
(selle postituse viimane muutmine: 17-01-2014 22:30 positiivne.)
Müstik
Shambalas

17-01-2014 20:55
Postitus: #24
See oleks küll õigem pealkiri. Ja võiks olla kuskil isiklike kogemuste teemas.

Mitte et ma teemat halvustaks, aga ei klapi lihtsalt vaimsus ja filosoofia alla.
Pigem sobib ehk teemasse inimene kui kummaline olend.

positiivne
.

19-01-2014 00:38
Postitus: #25
(17-01-2014 17:41 )Lorenz Kirjutas:  Esimene viis seda mõista oleks kvantfüüsikast tuntud superpositsiooni mõiste abil, kus puu võib korraga olla nii püsti, murdunud, kui mistahes seisus vahepeal. Seda siis juhul, kui superpositsioon peaks kuidagi makromaailmas kehtima. Sellisel juhul tekib muidugi probleem, et kui keegi juba puud on vaadelnud, siis superpositsioon lakkab olemast ja puu seisukord omandab diskreetse väärtuse.

Teine viis seda mõista oleks see, et on puu ja murdub - see on ühene ja defineeritud sündmus. Seda võib kogeda aga lõpmatult paljudel erinevatel viisidel. Need viisid on aga siis laotunud üle ühese murdumise fakti ja mulle millegipärast tundub, et seda sa silmas ei pea. Või ... ?

Pagan saaks no midagi aru... Smile Ole hea Lorenz, seleta väiksepealisele minule, mis tähendab "puu seisukorra diskreetne väärtus"? Kui viitsid.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Revolver - vaimsus ja filosoofia positiivne 8 2,762 27-06-2017 09:36
Viimane postitus: positiivne
  Filosoofia - kes millist filosoofi lugenud on? Müstik 113 59,491 04-02-2015 10:19
Viimane postitus: Pelle
  Berdjajevi filosoofia Kordus 13 4,590 19-12-2006 12:01
Viimane postitus: Kordus

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog