Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimesed on idioodid
(13-02-2014, 13:05 )Angervaks Kirjutas:
(13-02-2014, 09:21 )fallenboy Kirjutas: 2. Arukal vennal pole raha ja raha pole ka kusagilt tulemas. Üür vaja maksta. Kui ta võtaks laenu, peaks ta selle tagasi maksma kuu aja pärast, kuid ka siis ei pruugi raha olla, seega see pole valik. Et probleemi mitte süvendada, ta laenu ei võta. Loobub korterist, läheb vanematekoju/sõprade, sugulaste juurde või elab nädal korraga näiteks hostelis. Otsib väljapääsu.

Aga kui ta otsustab riskida, kas ta liigitub siis idioodiks?

Minu kannatus on küll kummist ja viimastel aastatel on ta veninud õige pikaks, kuid üks asi, mis ikka ja jälle kummi venimisele lõpu teeb on inimeste oskamatus võtta näidet näitena. Ma ei rääkinud konkreetsetest inimestest. Ma ei rääkinud laenu võtmisest. Ma ei rääkinud vanematekodu minekust.

See oli näide, mis illustreeris mõtet, et otsuse tegemine ja ostuse tegemisel on vahe.

Näita lollile kuud, vahib ikka näppu.
Vasta
(13-02-2014, 09:21 )fallenboy Kirjutas:
(13-02-2014, 02:15 )zen faran Kirjutas: Nt et koerale uut trikki õpetada pead sa teda maiusega meelitama. Klobimisega saavutad looma iseloomust sõltuvalt kas salaviha ja jonnakuse või siis ara looma, kes pole võimeline enam üldse ise midagi mõtlema.

Siin saab asjale läheneda kahte moodi:

a) Anna inimestele präänikut, kui nad teevad seda, mida sa tahad, et nad teeks. Inimene jääb ikkagi loomaks ja teeb asju mitte seetõttu, et nii on targem, vaid seetõttu, et tahab saada präänikut.

b) Anna inimestele piitsa, kui nad ei tee seda, mida sa tahad. inimene jääb ikkagi loomaks ja teeb asju nii nagu sina tahad seetõttu, et kardavad saada piitsa. Praegune maailm baseerub sellisel trikil.

Huxley Brave New World vs Orwelli 1984.

Minu eesmärk ei ole inimestele anda ei piitsa ega präänikut, vaid näidata neile, et nad hetkel käituvad ainult kas piitsast või präänikust lähtuvalt. Ehk nad ei mõtle, mida nende tegevus endaga kaasa toob, sest nende tähelepanu on naelutatud piitsale/präänikule. Niikaua, kuniks see nii on, ei keerle elu inimese enda ümber vaid piitsutaja/präänikujagaja ümber.

Said põhimõttest aru küll, aga ei suutnud ikkagi teha järeldusi.
Sa õpetad karu tanstima.


Vasta
(13-02-2014, 15:46 )zen faran Kirjutas: Said põhimõttest aru küll, aga ei suutnud ikkagi teha järeldusi.
Sa õpetad karu tanstima.

Minu arvamus on, et meil ei ole tegemist karuga (Freudid, Bernays jne arvasid vastupidist). Usun, et meil on tegemist balleriiniga, kes on pandud laua taha istuma, aastate jooksul talle sisestatud, et ta on kohmakas karu ja nüüd balleriin arvabki, et ongi mesikäpp.

Effektiivsem on tõesti näidata talle purki mett ja käskida tal tantsida, aga mul ei ole mitte mingit huvi seda teha. Usun, et kordades efektiivsem ja tulevikku silmas pidades ka kasulikum (kõigi jaoks) oleks, kui suudaks balleriini üles äratada. Mitte, et ma tahan tema etteastet näha, ei -- lihtsalt, et ta näeks ise, et ta ei ole karu. Hoolimata sellest, et tal on vatininaga kingad, liibuvad sääresoojendajad ja napp kleidike, usub va tantsija ikka sinisilmselt, et on karu.

Aga võibolla tõesti oleks parem, kui eeldada, et tegemist on karuga. Seda enam, et praegune süsteem seda teeb ja lüpsab/jooksutab vaest loomakest nii, et teisel jalad rakkus ja karv takkus.

Ma ei ole loomapiinaja.

Kuigi vahel on tunne, et vaene balleriin on masohhist, et nõuab aga enda piitsutamist ja kaitseb kiivalt piitsutajat.

Bleh
Vasta
(13-02-2014, 14:42 )Angervaks Kirjutas: E: Ma ei küsinud ka konkreetsete inimeste kohta, vaid üldiselt -- kusmaalt sinu melest see piir jookseb, siis millal lõpeb kaine ja algab idioot.

Idioot käitub hetkeajel, ehk mõtleb ühe sammu kaupa, kaine mõtleb 1 + n.




(13-02-2014, 16:21 )Angervaks Kirjutas: Kui vana sa oled üldse, fallenboy?

Mis, mingi trikoovoor vä?

Vasta
(13-02-2014, 16:50 )Angervaks Kirjutas: Unistad trikoovoorust?

Lihtsalt jutt on selline kohati, mille võiks teatud vanuses andeks anda. Muul juhul lihtsalt ei avaks teemat.

Ahaa! Et siis Sinu arvamus versus vale arvamus?

Vasta
(03-02-2014, 12:31 )fallenboy Kirjutas: Idioot -- indiviid, kes ei ole võimeline informatsiooni analüüsima ja järeldusi tegema. Kunagi peeti idioodiks arengupeetusega inimesi, kelle arusaamisvõime oli samal tasemel 3 või vähema aastase omaga.

Mul on üks tuttav, kes müüb peegleid...ehk leiad tema peeglist oma teemale ammendava vastuse? Kui Sul endal raha peegli jaoks ei ole siis äkki küsid. Usun, et millegi hea jaoks pole paljudel midagi selle vastu, et sind peegli muretsemisel toetada. Ja kui neid ei ole ja minul omakasu puudub selles peegliärsis siis küsi...annan sulle ise peegli ostmiseks vajaliku raha.
Vasta
(13-02-2014, 17:31 )Faraday Kirjutas:
(03-02-2014, 12:31 )fallenboy Kirjutas: Idioot -- indiviid, kes ei ole võimeline informatsiooni analüüsima ja järeldusi tegema. Kunagi peeti idioodiks arengupeetusega inimesi, kelle arusaamisvõime oli samal tasemel 3 või vähema aastase omaga.

Mul on üks tuttav, kes müüb peegleid...ehk leiad tema peeglist oma teemale ammendava vastuse? Kui Sul endal raha peegli jaoks ei ole siis äkki küsid. Usun, et millegi hea jaoks pole paljudel midagi selle vastu, et sind peegli muretsemisel toetada. Ja kui neid ei ole ja minul omakasu puudub selles peegliärsis siis küsi...annan sulle ise peegli ostmiseks vajaliku raha.

Tõsiselt. Ma tõusen sirge seljaga püsti ja ütlen: Kallid inimesed! Kas te nõustute, et hetkel on maailmas asjad nihusti -- peab tööl käima ja mõttetut raha teenima, samal ajal, kui kogu töö viljad võtab endale orjapidaja? Et äkki hakkame vastu, sest meid on rohkem!?

Ja mina olen idioot???


Inimesed on idioodid.

MOTT
Vasta
(13-02-2014, 17:43 )fallenboy Kirjutas:
(13-02-2014, 17:31 )Faraday Kirjutas:
(03-02-2014, 12:31 )fallenboy Kirjutas: Idioot -- indiviid, kes ei ole võimeline informatsiooni analüüsima ja järeldusi tegema. Kunagi peeti idioodiks arengupeetusega inimesi, kelle arusaamisvõime oli samal tasemel 3 või vähema aastase omaga.

Mul on üks tuttav, kes müüb peegleid...ehk leiad tema peeglist oma teemale ammendava vastuse? Kui Sul endal raha peegli jaoks ei ole siis äkki küsid. Usun, et millegi hea jaoks pole paljudel midagi selle vastu, et sind peegli muretsemisel toetada. Ja kui neid ei ole ja minul omakasu puudub selles peegliärsis siis küsi...annan sulle ise peegli ostmiseks vajaliku raha.

Tõsiselt. Ma tõusen sirge seljaga püsti ja ütlen: Kallid inimesed! Kas te nõustute, et hetkel on maailmas asjad nihusti -- peab tööl käima ja mõttetut raha teenima, samal ajal, kui kogu töö viljad võtab endale orjapidaja? Et äkki hakkame vastu, sest meid on rohkem!?

Ja mina olen idioot???


Inimesed on idioodid.

MOTT

Kasutada sõna "inimesed" antud kontekstis on liialt üldistav.
Peaks kasutama paljud - ehk isegi enamus.
Teised on lihtsalt laisad ja arad.
Vasta
Huvitav ärimees, kes saeb seda oksa , millel istub .
Alles oli jutt, et toimivat ühiskonda ei ole vaja muuta, ja nüüd hakkame vastu ?
Ok, on mitmeid vastu hakkamise meetodeid. Veriseid ja veretuid .
Üle oja võib hüpata, aga võib ka, kui on lõpuks märgatud , et vale sihtkoht oli, tagasi minna . Ehk veelgi loobuda .
Kui meie arutult ei maksa, lastes end mõjutada reklaamidest a la " Sa oled seda väärt ", siis tuleb kaanidel ka oma isu piirata . Ainus oht on siin see, et ärimeeste lõa otsas olevad poliitikud panevad meid maksma igasuguste erinevate seadustega . Aga see oht on ka rohkem utoopiline , sest enne kolitakse oma ärid odava tööjõu juurde, kui et palka makstakse . Või siis pannakse pood üldse kinni . Nii nagu seda üle lahe tehakse erinevates firmades .
Ei taha kedagi hirmutada, lihtsalt mõtlen erinevad stsenaariumid läbi .Selle karu kõrval , kes me sees istub, kükitab ka üks pärdik, kes mitte ei raatsi riisi peotäit lahti lasta, et kätt lõksust kätte saada.


Vasta
(13-02-2014, 17:43 )fallenboy Kirjutas: Tõsiselt. Ma tõusen sirge seljaga püsti ja ütlen: Kallid inimesed! Kas te nõustute, et hetkel on maailmas asjad nihusti -- peab tööl käima ja mõttetut raha teenima, samal ajal, kui kogu töö viljad võtab endale orjapidaja? Et äkki hakkame vastu, sest meid on rohkem!?

Ja mina olen idioot???


Inimesed on idioodid.

MOTT
Inimesed on idioodid - sina oled inimene - sina oled idioot.

Ma arvan, et nõustumisega ei tohiks siin eriti kellelgi probleeme tekkida, aga et selliselt arusaajaid rohkem on ja neil on ka teadmised, oskused ja tahtmine teiste kaasamiseks või millegi organiseerimiseks, siis see on lihtsalt üks hea unistus. Pealegi siin foorumis rahulolematust avaldades sa maailma, ja isegi mitte Eestit, ei muuda.
Vasta
Ja nii sõnumitooja maha löödigi Bleh
Vasta
Inimesed on idioodid. Ja 118 postitust ning ikkagi täit selgust ei saanud - olen siis idioot või mitte!
Ise endale tundun ja teiste inimeste sõnul olen täitsa inimese moodi. Noh selles mõttes, et kõnnin enamus ajast kahel jalal, teen häälitsusi millest ümbritsev kari aru saab ja oskan kasutada mõningaid tööriistadeks nimetatavaid abivahendeid. Kuid see ei välista idioodiks olemist! Hinnangu andmiseks on vaja mingit lähtepunkti millele toetuda või mida arvestuse aluseks pidada. Mida siis teema algataja ikkagi idioodi nimetuse all silmas peab?
Näiteks kui elanikkonnast üle poole on idioodid, siis demokraatlikus ühiskonnas nad valivad end esindama "eriti suured idioodid" ning meie mõistes mõistuslikud suretatakse "erinevus rikastab" programmide toel välja.....

See lihtsalt mõttekäik.



Vasta
Olen mõistusejälgija. Jälgin ennast suure hoolega, et üle ei mõtleks. Soovitan ka teile head sõbrad - muretut mõistusejälgimist.
Vasta
(13-02-2014, 17:43 )fallenboy Kirjutas: Tõsiselt. Ma tõusen sirge seljaga püsti ja ütlen: Kallid inimesed! Kas te nõustute, et hetkel on maailmas asjad nihusti -- peab tööl käima ja mõttetut raha teenima, samal ajal, kui kogu töö viljad võtab endale orjapidaja? Et äkki hakkame vastu, sest meid on rohkem!?

Ja mina olen idioot???


Inimesed on idioodid.

MOTT

Sa ei pea tööl käima. Sa ei pea mõttetut raha teenima. Sa saad elada ka teistmoodi, aga sa ei taha, ei viitsi ei oska. Sul on võimalus, aga sa lihtsalt oled otsustanud seda mitte kasutada ja selle asemel minna lihtsamat teed ja lihtsalt kaagutada, süüdistada mingit anonüümset "ühiskonda".
Hakkame vastu, sest meid on rohkem? Millele me siis vastu hakkame täpsemalt? Mõisad põlevad, saksad surevad, mets ja maa saavad meitele?
Ja mis sa siis omast arust teed selle metsa ja maaga? Sinusuguse käes ju läheb mets hukka ja maa kasvab võssa.

Saad aru, sina oledki see, kes loob oma maailma. Mina loon enda oma.. Tema loob enda oma. Ja need maailmad ei ole teps mitte ühesugused isegi siis kui me elame kõrvuti majades.

Ja minu maailmas inimesed ei ole idioodid. Mina olen inimene. Mina ei ole idioot.
Sinu maailmas on inimesed idioodid ja sina oled inimene.. Leia puuduv lause ise Smile

Vasta
Lugedes teemaalgataja esimest postitust - olen sellega enam vähem päri. Siiski on teema pealkiri ebaõnnestunud. Inimesed ei ole kindlasti idioodid. Kuigi ka neid on meie seas.
Muide, kas teate sõna imbetsill tähendust? Aeg ajalt võite ühest raadiojaamast sellist "ajuvaba sõnamulinat" kuulda.
Parem ei nimeta, eks igaüks teab.
Vasta
Harime siis paraweebusid wink ehk siis idioodid on jah natuke ülepingutatud nimetus inimeste kohta, aga võrreldes muude liikidega Maal on inimesel eriline oskus korduvalt ühe ja sama reha peale astuda.

Debiilik, imbetsil ja idioot on kõik olnud meditsiinis kasutatavad terminid vaimse alaarengu kirjeldamiseks. Kuna rahvasuus on need sõnad muutunud sõimusõnadeks, siis enam ametlikult ei kasutata.

http://et.wikipedia.org/wiki/Debiilsus
http://et.wikipedia.org/wiki/Imbetsilsus
http://et.wikipedia.org/wiki/Idiootia
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kõik inimesed on võrdsed? fallenboy 109 51,187 07-03-2014, 13:54
Viimane postitus: Krt

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat