Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Piirilepe" ja Tartu Rahust taganemine
Autor Sõnum
Eithea
Veteran

15-02-2014 15:14
Postitus: #26
RE: "Piirilepe" ja Tartu Rahust taganemine
(15-02-2014 14:49 )zen faran Kirjutas:  
(15-02-2014 14:19 )Eithea Kirjutas:  /-/ täpsem dokumendi/toimiku otsing annab viimase daatumi 22.05.2013, mis on tänaseks juba muudetud.

/-/Samas, intelligentsel inimesel pole ju ometi raske otsinguga andmebaasist vastav eelnõu üles leida, või kuidas? Bleh

Dokumendiliik: Vabariigi Valitsuse korralduse eelnõu
Edastamisviis: EIS
Pealkiri (ET): Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni piirilepingute eelnõude heakskiitmine
Registreerimise aeg: 22.05.2013 18:23
Toimik: 13-0731 - Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni piirilepingute eelnõude heakskiitmine
/-/

No, intelligentse inimesena wink ma veel ka loen mida eelnev kasutaja on öelnud ja linkinud, kordan - eelnevas mustaga märgitus tõin selle sinu väljatoodu juba ära.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
https://www.facebook.com/ziva.kuuks
Leia selle kasutaja kõik postitused
zen faran
veteran madu

15-02-2014 15:25
Postitus: #27
Miks muudetud? Vastu võetud (VV poolt heaks kiidetud)

P.S. Sinu link ei viidanud samuti dokumendile.

"23.05.2013 kiitis Eesti valitsus heaks uuendatud Eesti-Vene riigipiiri lepingu eelnõu ning Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu eelnõu. Uuendatud lepingutele kirjutab alla välisminister ning lepingud tuleb pärast allkirjastamist Eesti ja Venemaa parlamendis ratifitseerida."

http://www.vm.ee/?q=node/173

Ehk järgmine aste on juba see, et osapooled kirjutavad alla.
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 15:36 zen faran.)

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Eithea
Veteran

15-02-2014 16:02
Postitus: #28
(15-02-2014 15:25 )zen faran Kirjutas:  Miks muudetud? Vastu võetud (VV poolt heaks kiidetud)

"23.05.2013 kiitis Eesti valitsus heaks uuendatud Eesti-Vene riigipiiri lepingu eelnõu ning Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu eelnõu. Uuendatud lepingutele kirjutab alla välisminister ning lepingud tuleb pärast allkirjastamist Eesti ja Venemaa parlamendis ratifitseerida."

Link ei viidanud jha, väga huvitav kuigi just seda dokumanti ma linkisin koos väljakirjutatu- " täpsem dokumendi/toimiku otsing annab viimase dokumendi daatumiks (23,05,2013 ).

Asi selles, et olevat peale 23,05,2013 lisandunud veel mingid muutused, mida siis nüüd pidavat riigikogu uuesti koos allkirjastamisega ülevaatama hakkama (Säästes Faraday`d oskerefleksist-ei ole Tallinna.TV info).

Zhao Cong - 牧 Shapherd
isemaag
Vana kala

15-02-2014 16:07
Postitus: #29
(15-02-2014 15:25 )zen faran Kirjutas:  Miks muudetud? Vastu võetud (VV poolt heaks kiidetud)

............................................................................................
Järgmine aste võiks hoopis SEE olla et korraldate nende allakirjutajate katedraalis mingi paranähtuse. Kümmekond või mõni rohkem tugevat tegijat suudavad üsna palju untsu ajada, kui peab untsu minema.
zen faran
veteran madu

15-02-2014 16:08
Postitus: #30
(15-02-2014 16:02 )Eithea Kirjutas:  Asi selles, et olevat peale 23,05,2013 lisandunud veel mingid muutused, mida siis nüüd pidavat riigikogu uuesti koos allkirjastamisega ülevaatama hakkama (Säästes Faraday`d oskerefleksist-ei ole Tallinna.TV info).

Üle vaatama, kes, millal?!? 18.veebruar on juba Eesti-Venemaa allkirjastamine... Riigikogu esitab eelnõu, VV kiidab heaks. Riigikogul pole siin midagi allkirjastada. Nad peaksid sel juhul muudetud eelnõu VV-le esitama, aga selleks pole enam mingit aega.

Kust pärineb su sellekohane info?

Usk on nagu ämblik, kes koob su pähe võrgu, kuhu jäävad pidama vaid tema toiduks sobivad mõtted. Ebasobivad kuid kaalukad rebivad aeg-ajalt ta võrku auke, mille agar ämblik siis kiiresti uue ja tugevama niidistikuga parandab. Ja et sa teda ei hävitaks, esitleb ta end sinuna.
Eithea
Veteran

15-02-2014 16:15
Postitus: #31
(15-02-2014 16:08 )zen faran Kirjutas:  
(15-02-2014 16:02 )Eithea Kirjutas:  Asi selles, et olevat peale 23,05,2013 lisandunud veel mingid muutused, mida siis nüüd pidavat riigikogu uuesti koos allkirjastamisega ülevaatama hakkama (Säästes Faraday`d oskerefleksist-ei ole Tallinna.TV info).

Üle vaatama, kes, millal?!? 18.veebruar on juba Eesti-Venemaa allkirjastamine... Riigikogu esitab eelnõu, VV kiidab heaks. Riigikogul pole siin midagi allkirjastada. Nad peaksid sel juhul muudetud eelnõu VV-le esitama, aga selleks pole enam mingit aega.

Kust pärineb su sellekohane info?
Ah zoo et VV teeb kiidab heaks...ju ma siis tean "valesti", ma olen ikka teadnud VV esitab eelnõu ja Riigikogu kiidab heaks või siis ka mitte. See on õige küll et aega on vähe.
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 17:03 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Faraday
Lihtsalt lõbus

15-02-2014 16:15
Postitus: #32

Olevat? Ma olen kuulnud palju aju, mis "olevat" aga ma ei postita neid siia.
Mind ei ole vaja säästa. Samuti ei ole ka vaja postitada siia kahtlase väärtusega TV linke. Postita parem oma arvamus nii nagu sa seda ise näed ja usud.

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
zen faran
veteran madu

15-02-2014 16:20
Postitus: #33
Tead, isemaag, minu arvamus on, et on äärmiselt oluline see piirilepe ükskord allkirjastada. Kaotustega või mitte. Sest pole halvemat seisu, kui see, et meil seda üldse pole (Bäckman juba irvitas, et meil ongi vaid e-riik kuna riigipiiri pole, ja, raisk, tal ju õigus). Poleks ennast kõvadeks rahvuslasteks pidavad idikad eelmine kord oma preambuliga asja ära rikkunud, oleks meil juba aastaid normaalne kehtiv leping. Nüüd maksame aga lõivu oma mõnede meeste lolluse eest. Petserimaad ei saa me iialgi tagasi, täpselt samamoodi nagu ei kao meie riigist venelased. See on lihtsalt ajalooline paratamatus.

Ja kui mõni arvab teisiti, siis mingu Venemaale õige nõudmisi esitama ja vaadaku mis siis temaga juhtub. Ainult et ärgu tehku seda EV nimel, sest ma tahan veel elada.
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 16:22 zen faran.)

Eithea
Veteran

15-02-2014 16:24
Postitus: #34
(15-02-2014 16:15 )Faraday Kirjutas:  

Olevat? Ma olen kuulnud palju aju, mis "olevat" aga ma ei postita neid siia.
Mind ei ole vaja säästa. Samuti ei ole ka vaja postitada siia kahtlase väärtusega TV linke. Postita parem oma arvamus nii nagu sa seda ise näed ja usud.
Postitatud H.Aasmäe jutt ei ole kuidagi kahtlane, küll aga on seda sinu lemmik E.N.Kross.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Faraday
Lihtsalt lõbus

15-02-2014 16:49
Postitus: #35
Mina arvan teisiti. Kuigi venemaalt ei ole vaja nõuda midagi. Preambuliga ei rikutud ära samuti mitte midagi. Ehk siis oleks mõistlik olnud jääda selle preambuliga lepingu juurde. Meil ei ole vaja seda lepingut. Seda lepingut vajab venemaa. Lätlased said oma lepingu siis kui meie lepingult venemaa oma allkirja tagasi võttis. Mis on nende eelis, et neil on see leping? Aru ma ei mõista.
Antud ajahetkel oleme jõupositsioonis kuna venemaa vajab eluliselt seda lepingut. Ainuke põhjus miks ta seda vajab on viisavabadus EL iga. Ehk siis Paeti tegevus on ka minu nägemist mööda kuritegu. Venemaa võib kui tahab oma tühistatud lepingu uuesti ratifitseerida. Neid põhjusi miks on niikaugele selle lepinguga uuesti mindud on selle foorumi kohaselt üsna mitu. Ja nendele mitmetele põhjustele viitab esmajoones Paeti pootl tehtud ühel ajahetkel 180 kraadine meelemuutus.
Üks põhjus võib olla minu tagasihoidliku arusaamise järgi see, et venemaa survestab selle uue lepingu ratifitseerimise nimel reformierakonda mõningate avalikustamistega - ehk siis näiteks avaldab Riikliku VEB Fondi puhul talle teadaolevad rahaliikumised. See seletaks ka hetkel Siim Kallase tõmblused kohe ja kähku peaministriks saamise mis annaks talle oma mineviku salastamise võimaluse umbes 75 aastaks. Samas ei ole see minu arvates ainuke põhjus. Neid põhjusi on veel.
Samuti on minu arusaamise järgi reformierakonnal ka mõned väga kaalukad vastutrumbid mis hävitavad keskerakonna täielikult ja panevad Edgari väga pikaks ajaks kinnimaja sisse oma õiglast palka kandma.
See võib ju tunduda venemaale hea valik kui ühtse venemaa lepingupartner saab võimule kuid siin hakkab mängima üks väike aga. Eesti võib väljuda kontrolli alt ja mõlemad sõsarerakonnad nii RE kui KE kaovad pildilt koos veel mõne erakonnaga - see aga võib tuua hoopis uue ja suhteliselt noortele inimestele põhineva valitsuse ja hoopis teise maailmavate. Ehk siis muutub kogu praegune arusaam nii venemaast kui ka EL ist. Mina võtan seda hetkel kui tavalist endise nomenklatuurivahelist võimuvõitlust millele mõjuks väga värskendavalt kogu kupatuse kadumine sellelt hallilt maalilt.
Aga see on minu arvamus. Seda ei kajastata nii peavoolumeedias kui ka Tallinna sopatelevisioonis.

Lisaks siia veel lihtsalt remargina - EKRE, kelle auesimees on sm Arnold Rüütel ja ka see uus mis selle ilusa kotiga titriku nimi oligi erakond mis koosneb endistest reforimierakondlastest on loodud heas usus inimestele puru silma ajamiseks ja nagu ka suur osa praegusi siis lihtsalt oma enese võimu ja heaolu kindlustamiseks. Seega äri nagu igasugune muu taoline tegevus.
---
Kuna Eitha suutis oma posti vahele pista siis pikk jutt oli vastuseks zf ile.
Lihtsalt mõtteaineks.
----
(15-02-2014 16:24 )Eithea Kirjutas:  Postitatud H.Aasmäe jutt ei ole kuidagi kahtlane, küll aga on seda sinu lemmik E.N.Kross.

Ehk tood nende juttude võrdlused ja argumenteerid neid võrdluseid?
Mina lähtun mõlemal juhul nende teksti väärtusest ja paikapidavusest.
Kuigi kui valida nendest kahest üks kes mulle rohkem meeldib, siis jah - E.N.Kross meeldib mulle mitmel erineval põhjusel rohkem.
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 17:26 Faraday.)

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Faraday
zen faran
veteran madu

15-02-2014 17:06
Postitus: #36
(15-02-2014 16:15 )Eithea Kirjutas:  Ah zoo et VV teeb kiidab heaks...ju ma siis tean valesti, ma olen ikka teadnud VV esitab eelnõu ja Riigikogu kiidab heaks või siis ka mitte. See on õige küll et aega on vähe.

Läks valesti jah. Tegemist on välislepinguga, seega algatas VV (eelnõud võib muidu algatada ka riigikogu), siis toimub allkirjastamine Venemaaga ja lõpuks (riigikogu poolne) ratifitseerimine. Aga see, et riigikogu selle ratifitseerib, on üsna kindel. Kui ta hakkaks muutusi tegema, siis tähendaks see lõppkokkuvõttes seda, et Eesti peaks Venemaaga uue lepingu sõlmima, sest muutused on Venemaa silmis kehtetud. Nagu oli selle preambuliga.

Aga ikkagi, Eithea, sa ei vastanud mu küsimusele - kust pärineb info, et riigikogu kavatseb midagi ette võtta?

Faraday, mis pikk jutt?
(Kui seal oli juttu mu prohmakast, siis jah, hea, et ära kustus Bleh)
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 17:10 zen faran.)

Faraday
Lihtsalt lõbus

15-02-2014 17:30
Postitus: #37
(15-02-2014 17:06 )zen faran Kirjutas:  Faraday, mis pikk jutt?
(Kui seal oli juttu mu prohmakast, siis jah, hea, et ära kustus Bleh)

Seal ei olnud juttu su prohmakast. (Ehk sa minu silmis ei teinud prohmakat.) Kustumine oli ka mulle üllatuseks. aga ehk sain selle parandatud. Selle kustumise wink
Lühemalt ei mõistnud. Aga laias laastus olen Sinuga täiesti nõus.
Kustumise põhjusele püüan aga erilise hoole ja armastusega jälile jõuda.
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 17:33 Faraday.)

----
Faraday
Eithea
Veteran

15-02-2014 17:31
Postitus: #38
(15-02-2014 17:06 )zen faran Kirjutas:  
(15-02-2014 16:15 )Eithea Kirjutas:  Ah zoo et VV teeb kiidab heaks...ju ma siis tean valesti, ma olen ikka teadnud VV esitab eelnõu ja Riigikogu kiidab heaks või siis ka mitte. See on õige küll et aega on vähe.

Läks valesti jah. Tegemist on välislepinguga, seega algatas VV (eelnõud võib muidu algatada ka riigikogu), siis toimub allkirjastamine Venemaaga ja lõpuks (riigikogu poolne) ratifitseerimine. Aga see, et riigikogu selle ratifitseerib, on üsna kindel. Kui ta hakkaks muutusi tegema, siis tähendaks see lõppkokkuvõttes seda, et Eesti peaks Venemaaga uue lepingu sõlmima, sest muutused on Venemaa silmis kehtetud. Nagu oli selle preambuliga.

Aga ikkagi, Eithea, sa ei vastanud mu küsimusele - kust pärineb info, et riigikogu kavatseb midagi ette võtta?
Ei, ma ei ole sellest midagi rääkinud, et Riigikogu just kui kavatseb midagi ette võtta, lihtsalt kinnitab peale 22.05.2013 tehtud muudatused ka ära ( ei linkinid erinevate aegade infoallikaid ja otsida ka ei viitsi), kuid põhimõtteliselt ega see ei olegi nii vale, et VV esitab eelnõu ja ka ise otsustab/kinnitab- tänasel Riigikogul on ainult nupu rutjumise funktsioon.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
zen faran
veteran madu

15-02-2014 18:04
Postitus: #39
(15-02-2014 17:30 )Faraday Kirjutas:  Seal ei olnud juttu su prohmakast. (Ehk sa minu silmis ei teinud prohmakat.) Kustumine oli ka mulle üllatuseks. aga ehk sain selle parandatud. Selle kustumise wink
Lühemalt ei mõistnud. Aga laias laastus olen Sinuga täiesti nõus.
Kustumise põhjusele püüan aga erilise hoole ja armastusega jälile jõuda.

No seda laias laastus nõustumist ma just välja ei lugenud ("Mina arvan teisiti....") Smile1 , aga las olla. Võib-olla ma tõesti ei mõista kõiki neid nüansse. Mina näen Venemaa käitumises tüüpilist vene poliitikat ("ah, sa ei austa mind? - no siis vasaraga pähe!). See, et meie vennad hakkasid tagaselja mingit ennastõigustavat preambulit juurde kritseldama, oli Suurele Venemaale lihtsalt solvav ja niisugust asja ei saanud lubada. Ja Venemaa ju teab, et me tahame piirilepingut. Alates ENSV'st tahame oma iseseisvat riiki normaalse riigipiiriga. Seega siin on võimalus pitsitada, panna lepingu järele roomama. Läti leping on seejuures veel eriline parastav mõnitus ("näe, neile annan, aga sulle mitte...).

Minu hirm ja võib-olla veel paljude hirm on see, et ühel päeval, kui asi kriitiline on, ütleb Venemaa, et me pole nende koosseisust kunagu lahkunudki. Et ta lubas vaid meil mängida iseseisvust. Aga kuna sellest midagi välja ei tulnud (nt eestlased hakkasid reaalselt mässama valitsuse vastu), siis on aeg Venemaal sekkuda ja see jama ära lõpetada. Pealegi - Eestis on ju tema kodanikke, kelle julgeolekut peab kaitsma...

Faraday
Lihtsalt lõbus

15-02-2014 18:30
Postitus: #40
(15-02-2014 18:04 )zen faran Kirjutas:  No seda laias laastus nõustumist ma just välja ei lugenud ("Mina arvan teisiti....") Smile1 , aga las olla.

Kuigi me näeme maailma erinevalt me arutleme ja ei eita Teise maailmanägemust. Samas oli ka neid punkte mida nägime sarnaselt ja olime sarnasel seisukohal. Loodan, et ei eksinud praegu oma arusaamises. Ehk siis mul on olnud au sinuga vahetada arvamusi.
(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 18:34 Faraday.)

----
Faraday
Eithea
Veteran

15-02-2014 20:16
Postitus: #41
(15-02-2014 16:49 )Faraday Kirjutas:  /-/
Üks põhjus võib olla minu tagasihoidliku arusaamise järgi see, et venemaa survestab selle uue lepingu ratifitseerimise nimel reformierakonda mõningate avalikustamistega - ehk siis näiteks avaldab Riikliku VEB Fondi puhul talle teadaolevad rahaliikumised. See seletaks ka hetkel Siim Kallase tõmblused kohe ja kähku peaministriks saamise mis annaks talle oma mineviku salastamise võimaluse umbes 75 aastaks. Samas ei ole see minu arvates ainuke põhjus. Neid põhjusi on veel.
/-/

Aga see on minu arvamus. Seda ei kajastata nii peavoolumeedias kui ka Tallinna sopatelevisioonis.

Vaat need sinu eelnevad "oma" mõtted olid ilusti kajastatud selles nn
" sopatelevisioonis", Aasmäe tsiteeris ehk Faraday`d või kes siin kellelt mõtte-laenu tegi.
Stuudios 21,58 piirileppest kõneleb H.Aasmäe

(30-01-2014 15:41 )Eithea Kirjutas:  
(29-01-2014 15:14 )Faraday Kirjutas:  Kummalisel kombel hakkab VEB Fondi asi huvitavaks minema
-
30-01-2014 15:41
Huvitav jha, järgnevas väidab Hardo Aasmäe, Vaba Mõtte Klubi 28.01.2014 , et ka Projekt: "Riigikogu töö salastatakse 30 aastaks" on samuti seotud VEB Fondi materjalidega.

Parlamendi liikmetele võidakse kehtestada vaikimiskohustus.
Riigikogu põhiseaduskomisjon peab eelmisest aastast debatti, kas ja kuidas piirata info levikut parlamendi töö kohta.
Vaidlused toimuvad detsembris valminud projekti üle, mis näeb ette riigikogu töö- ja kodukorra seaduse muutmist.
Projekti kohaselt kuulutataks riigikogu komisjonide istungite helisalvestised ja üleskirjutused 30 aastaks juurdepääsupiiranguga infoks.
Kui komisjon soovib, võib istungi üldse salvestamata jätta. Salvestise ja selle üleskirjutuse võib soovi korral ka hävitada.
/-/

Käsi ette salastamisplaanile
/-/
Demokraatiast totalitarismi. Muidugi ei tohi põhiseaduskomisjoni plaan salastada riigikogu komisjoni töö tegelikkuseks saada – kuid sääraseid mõtteid ei peaks ühegi demokraatliku riigi poliitikute peas üldse tekkimagi. Et need tekivad ja et neid tõsimeeli arutatakse, ilmutab poliitilise eliidi soovi legitimeerida poliitiliste otsuste langetamine avalikkuse eest varjatult, muutes selle normiks, millel on seaduse tugi.
Tõsiasi, et suur osa poliitilisi otsuseid sünnib avalikkuse eest varjatult praegugi, ei saa toimida selle olukorra seadustamise soovi aktsepteeritava põhjendusena.
/-/

(selle postituse viimane muutmine: 15-02-2014 20:31 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Faraday
Lihtsalt lõbus

15-02-2014 20:25
Postitus: #42
(15-02-2014 20:16 )Eithea Kirjutas:  Vaat need sinu eelnevad "oma" mõtted olid ilusti kajastatud selles nn
" sopatelevisioonis", Aasmäe tsiteeris ehk Faraday`d või kes siin kellelt mõtte-laenu tegi.
Stuudios 21,58 piirileppest kõneleb H.Aasmäe

Võimalik. Ma tõesti ei tea kas see sm. käib seda foorumit lugemas. Pealegi need mõtted olen käinud välja mujal ja enne selle sopatv saate ilmumist.

----
Faraday
derxx1
Uustulnukas

16-02-2014 02:14
Postitus: #43
Kummaline on se ,et rahva käest ei küsitagi ,et kas Tartu rahu lepingu peaks ära lõpetama :/ tehakse seljataga valesid liigutusi Smile Tagajärgedele ei mõtle keegi..
Pohlatohlakas
Vana kala

16-02-2014 10:44
Postitus: #44
Postitan siia mõned teated, mis mulle on saadetud:

Eesti kodanikud! EKK2 algatusrühm korraldab plakatitega kõnekoosoleku Tartu Rahu & Eesti Põhiseaduse kaitseks 17. veebruaril kell 17 Vabaduse väljakul. Oleme vastu kavandatavale riigireetmisele 18. veebruaril 2014 Moskvas.
Kutsume rahvast kõikjal Eestis üles Eesti Vabariigi Põhiseaduse ja Tartu rahulepingu kaitseks välja astuma, samuti diskuteerima, millesse kaasataks meie poolt valitud rahvaesindajaid!
Me oleme pool aastat kaitsnud Vabaduse väljakul avalikult Tartu Rahu ja Eesti territoriaalset terviklikkust, seega ka Eesti Põhiseadust, mida RE ja IRL tahavad kavandatava piirileppe abil Venemaaga rikkuda! Me oleme ainukesed, kes on tõestanud tegudega oma usaldusväärsust!
Kuna valitsev võim pole reageerinud avalikele deklaratsioonidele, mis nõuavad Tartu Rahu kaitsmist ja piiriläbirääkimiste katkestamist, siis oleme loonud Eesti Kodanike Komiteed2, mille ülesandeks on algatada üle Eesti rahumeelne vastupanuliikumine – nagu piketid, streigid, massiline lahkumine võimuorganitest, k.a. ka rahvavaenulikest erakondadest.
Eesmärk on üleüldine streik, et viivitamatult läbi viia erakorralised Riigikogu valimised! Meil on valida ainult kahe võimaluse – Eesti rahva elu ja surma vahel. Elu nõuab meilt uusi samme! Astume siis need sammud ja päästame üheskoos Tartu Rahu ja omaenda tuleviku! Levita infot, loo kõikjal komiteesid, toeta rahaliselt – Lastekaitseklubi, arve EE611010052007517000 SEB
Eesti Kodanike Komiteed2 (EKK2) algatusrühm – Miina Hint (hintmiina@gmail.com), Heiki Kortspärn, Hannes Vanaküla, Veiko Rämmel, Osvald Sasko (55542270), Jaan Hatto, Ilme Loik, Ingvar Tšižikov (Vabade Kodanike Ühendus)

Tundub, et uut Kodanike Komiteede liikumist on vaja küll, et võimu külge klammerdunud kommaritele koht kätte näidata. Juku-Kalle Raidi sõnadega - kommarid ahju!
Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) tegi 12. veebruaril 2014 avalduse, milles kutsub üles kõiki õigusjärgseid Eesti Vabariigi kodanikke, kõiki eestlasi ja Eesti sõpru kogu maailmas käituma Eesti-Vene uue "piirileppe" heakskiitnud Eesti poliitikutega kui riigireeturite ja paariatega.

RTK soovitusel tuleks luua selline õhkkond, milles "piirileppe" läbisurujad ei tunneks end enam koduselt ega hästi. "Maa põlegu nende jalge all!" öeldakse avalduses.

Klubi kutsub üles mitte hääletama Tartu rahu reetjate parteide poolt, kuna "ilma rahva toetuseta vajuvad riigireeturparteid kokku nagu tühi kott".

Üleskutse teinud organisatsioon kuulutab kõik Eesti-Vene uue "piirileppe" heakskiitnud poliitikud persona non grataks ja soovitab kõigil nendega vastavalt ka käituda.

Avalduse täistekst asub RTK kodulehel http://www.rahvuslasteklubi.org/tallinn .

RTK on Tallinnaga seotud eestimeelsete inimeste ühendus, kes pooldab Eesti riikliku iseseisvuse ja Eesti rahvusriikluse taastamist. Tegutseb alates 2009. aastast. Häälekandja: ajaleht "Rahvuslik Teataja".
(selle postituse viimane muutmine: 16-02-2014 11:53 Pohlatohlakas.)

Immigratsiooni vastu!

http://www.ekre.ee/petitsioon
http://www.petitsioon.com/pagulaskvoodile_ei
zen faran
veteran madu

16-02-2014 11:34
Postitus: #45
(16-02-2014 10:44 )Pohlatohlakas Kirjutas:  Me oleme pool aastat kaitsnud Vabaduse väljakul avalikult Tartu Rahu ja Eesti territoriaalset terviklikkust,...

Nagu misasja?

Tsitaat:Hannes Vanaküla, Veiko Rämmel...

Selge.

Tsitaat:Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) tegi 12. veebruaril 2014 avalduse, milles kutsub üles kõiki õigusjärgseid Eesti Vabariigi kodanikke, kõiki eestlasi ja Eesti sõpru kogu maailmas käituma Eesti-Vene uue "piirileppe" heakskiitnud Eesti poliitikutega kui riigireeturite ja paariatega.

RTK soovitusel tuleks luua selline õhkkond, milles "piirileppe" läbisurujad ei tunneks end enam koduselt ega hästi. "Maa põlegu nende jalge all!" öeldakse avalduses.
...

Üleskutse teinud organisatsioon kuulutab kõik Eesti-Vene uue "piirileppe" heakskiitnud poliitikud persona non grataks ja soovitab kõigil nendega vastavalt ka käituda.

KaPo't kindasti huvitavad sellised üleskutsed valitseva võimu verisele kukutamisele...

togli
Vana kala

16-02-2014 12:32
Postitus: #46
(16-02-2014 11:34 )zen faran Kirjutas:  .....
KaPo't kindasti huvitavad sellised üleskutsed valitseva võimu verisele kukutamisele...
Kes on rääkinud verisest võimu kukutamisest?
KAPO on aga üleskutsetest huvitatud küll. Sest kooskõlastatud ja osaliselt ettesöödetud aktsioonide tulemus võimaldab kaardistada rahva meelsust ja välja selgitada ärksamad võimudele ohtu kujutavad tegelased. Juhitav opositsioon on parim rahulolematuse summutamiseks (ehk selgitab miks mõni liikumine sujub ja teine üle kümne aasta vindub). Ega ajaga midagi suurt muutunud ei ole, näiteks omaaegne muinsuskaitse liikumine koosnes suures osas KGB kaastöölistest.

Isiklik arvamus - kui võimud sülitavad rahva õiglustundele ja käituvad kaabakana, siis tuleb rahva poolt vastata samaga. Ja kui selle kapitulatsiooniakti allakirjutaja satub mulle käeulatusse siis kavatsen teda mehe moodi patsutada. Kui selle käigus rahulolev tursa nägu juhtub veidi lömmi minema, siis seda parem. Ehk paneb ta veidi mõtlema. Sõnadest nad ju aru ei saa....
isemaag
Vana kala

16-02-2014 19:09
Postitus: #47
(15-02-2014 16:20 )zen faran Kirjutas:  Tead, isemaag, minu arvamus on, et on äärmiselt oluline see piirilepe ükskord allkirjastada. Kaotustega või mitte. Sest pole halvemat seisu, kui see, et meil seda üldse pole (Bäckman juba irvitas, et meil ongi vaid e-riik kuna riigipiiri pole, ja, raisk, tal ju õigus). Poleks ennast kõvadeks rahvuslasteks pidavad idikad eelmine kord oma preambuliga asja ära rikkunud, oleks meil juba aastaid normaalne kehtiv leping. Nüüd maksame aga lõivu oma mõnede meeste lolluse eest. Petserimaad ei saa me iialgi tagasi, täpselt samamoodi nagu ei kao meie riigist venelased. See on lihtsalt ajalooline paratamatus.

Ja kui mõni arvab teisiti, siis mingu Venemaale õige nõudmisi esitama ja vaadaku mis siis temaga juhtub. Ainult et ärgu tehku seda EV nimel, sest ma tahan veel elada.
..............................................................................
Ja mina mõtlesin et siin on veel maagisid.
........... Natuke ajaloost mis kõigile teada:
Eesti töörahvas jäi küll pärast Tartu rahu kodanluse ikkesse, kuid ei tarvitsenud enam imperialistide huvides verd valada.
https://sites.google.com/site/uusaeg/home . Ajalugu kipub korduma.
Ms., ülemöödunud talvel tehti hulgakesi selle vabariigi valitsuses puhastust, mitte suuga ei tehtud vaid ikka tegelikult, paar nädalat järjest igal õhtul. Tulemus oli vägagi ok. Just seetõttu, et palju oskajaid korraga võtsid asja käsile. Mitte ükski KAPO ei tõesta seda ära, kisuvad nüüd omavahel.
corporis
Bännitud

16-02-2014 19:16
Postitus: #48
UUe nn piiriliepinu sõlmimine on selge rahvavaenulik tegevus, sisult riigireetmine. See on eestluse identiteedi mahasalgamine ja riigi kui sellise hävitamine.
Need kaabakad tuleb vastutusele võtta! Süüdistus-rahva reetmine ja riigi reetmine!
Karistus-avalik kõrgeim määr!!!
euroruubel
Saidil

vaatlen ja jälgin

16-02-2014 21:29
Postitus: #49
http://epl.delfi.ee/news/eesti/homses-pa...d=67960063

Eero Medijainen, ajaloolane, spetsialiseerunud I ja II MS vahelisele ajale ( seega tartu rahu ja baaside leping tal enam kui tuttav teema), ütleb, et ta arvates kiirustamine praegu allkirjaga on mõne mehe isiklik karjääri lükkamine. Et eesti pole seda allkirja seni vaja läinud ja ei lähe ka edaspidi. Küll aga allkirja võib hiljem vaja minna venemaal ja küll siis võib juba tsipa paremalt positsioonilt rääkida.

mäng mängus
Pohlatohlakas
Vana kala

16-02-2014 23:34
Postitus: #50
http://arvamus.postimees.ee/2697504/mart...ti-rahvale
Mart Saarso, jahtkapten

Kui Eesti-Vene piirileppele pakutud kujul alla kirjutatakse, on see võigas kuritegu oma rahva, eeskätt tulevaste põlvede vastu, sest seda tahavad vabatahtlikult teha meie oma eesti mehed, kirjutab jahtkapten Mart Saarso Saarte Hääles ja Postimehe arvamusportaalis.

«Kutsun üles 18. veebruaril heiskama leinalipud ja valmistuma avalikeks meeleavaldusteks avalikus ruumis üle kogu riigi.»

Mind ei ole õnnistatud erilise talendi ega muude omadustega, mis andnuks võimaluse olla see eestlane, kelle tegude läbi meie riik suurte sammudega edeneks.

Sündisin lihtsate ausate vanemate lapsena. Nende viljakaimad tööaastad sattusid paraku okupatsiooniaega. Austan ja imetlen neid ning elan lootuses ja usus, et minu lapsed ja lapselapsed annavad oma parima Eesti elu edenemise ja mitte pelgalt säilitamise nimel.

Seistes ajateljel nende vahel, olen püüdnud anda oma võimetele vastava, olgugi pisikese panuse, sest mäletan hästi vanaemade meenutusi Eesti ajast ja valitsenud usust meie riigi paremasse tulevikku. Nüüd on meil jälle Eesti aeg.

Ausõna, ma ei purjetanud ümber maailma selleks, et president Lennart Meri mulle riikliku autasu määraks, ega ka mitte selleks, et rahvusooperi peldikus vett visates mulle võõras mees ligi astuks ja heatahtliku naeratuse saatel ütleks: «Ma tundsin teid kohe ära. Te olete ju see kuulus Lennuki kapten.» Ei, ma tegin seda sellepärast, et ei osanud muud teha, mis Eesti mereriiklust natukenegi edendaks.

Võrdväärne lihaste laste müümisega

Ma pole kaotanud usku ega lootust, et kui mitte minu elupäevade jooksul, siis kunagi saab Eesti Vabariigil olema oma uurimisjaam Antarktikas ning sellest tulenev teiste riikidega võrdne otsustusõigus selle maailmajao tuleviku määramisel.

Mulle inimolendina ei ole seda jaama vaja, Eesti kodanikuna aga küll. Ise tahan ma vaid, et minu peiekõnede kokkuvõtlik sisu ei oleks, et «oli kah üks üsna tore mees ja käis siin planeedil lihtsalt sital». Nii olengi endale sõnastanud vastuse küsimusele: mis on elu mõte? Palun, ärge ajage seda segi endale eluajal eesmärgistatult ausamba püstitamisega.

Andsin kaitseväe lahingukoolis sõdurivande ja olen valmis seda esimesel vajadusel täitma. Vastasel juhul, arvan, poleks mul mingit õigustust omada Eesti passi. Ma peaksin sel juhul siit kaduma ja end laias maailmas valenime all varjama. Mul poleks õigust elada kodanikuna riigis, mille kättevõitlemiseks jätsid paljud eesti mehed ja koolipoisid elu või tervise.

See, mida plaanib 18. veebruaril välisminister Urmas Paet vabariigi valitsuse volitusel, on midagi nii erandlikku, et sellele ei oska õiget nime anda. Reetmine? Ei, ka see on kahjuks üpris tavaline nähtus ses patuses maailmas. See, mis nimetatud päeval Moskvas aset leiab, on vähemalt võrdväärne oma lihaste laste müümisega inimkatsetega tegelevale laborile katsejänesteks.

Tartu rahuleping on meie riigi sünnitunnistus ja sellega määratud Eesti-Vene piir ongi ainus piir meie kahe riigi vahel. See, et praegu täidab de facto piiri ülesannet kontrolljoon, on ju ajutine nähtus. Me ei suuda prognoosida, mis on mõnekümne või mõnesaja aasta pärast.

Uue piirilepinguga anname me vabatahtlikult ja pöördumatult ära suure tüki oma väikesest riigist ning nullime Tartu rahulepingu kõige raskemini – vere hinnaga – saadud tulemuse. Selle mõistmiseks ei pea olema jurist. Piisab tervest talupojamõistusest.

Et aga väita midagi vastupidist, peab olema südametunnistuseta küüniline jurist või lihtsalt ükskõikne loll. Viimaste argument on, et milleks meile neid lagastatud maid ja seal elavaid muulasi tarvis on. Aga äkki tulevastel põlvedel on..?

«Kui Molotov ja Ribbentrop / meid nülgisid – see oli ropp, / see oli ropum veel kui ropp, mis Molotov ja Ribbentrop…»

Nii kirjutas kunagi Hando Runnel. Aga Molotov ja Ribbentrop ei olnud eestlased. Nüüd plaanis olev tegu ei ole enam ropp, vaid võigas kuritegu oma rahva, eeskätt tulevaste põlvede vastu, sest seda tahavad vabatahtlikult teha meie oma eesti mehed.

Jaapani ja Venemaa vahel puudub siiani rahuleping, piirilepingust rääkimata, aga see ei sega kahepoolset pragmaatiliselt asjalikku suhtlemist. Jaapanlastel on teistsugune põlvest põlve pärandatav sisemine aukoodeks.

Meil on aga võtnud voli otsustada odavad ühepäevaperemehed, kes tahavad korraga meelt mööda olla nii Moskvale kui ka Brüsselile (loe: Berliinile). Huvitav, kui suure alanduseni on nad üldse võimelised langema?

Öeldakse, et iga rahvas on oma valitsejaid väärt. Ma ei tahaks sellega nõustuda vähemalt niisuguste näidete põhjal, nagu Karl Vaino, Andrus Ansip ja Urmas Paet.

Meedias on valdavad Sotši olümpiamängud, sportlaste dopinguskandaalid, uue erakonna asutamine ning pseudo- ja asendusteemad ning loomulikult kollased tekstid. Piirileppe kohta võib argumenteeritult kriitilistele kirjutistele vastukaaluks leida vaid üksikuid edunupukesi, justnagu valitseks eesti rahva seas üleüldine õnnis ootus, et asi kiiremini tehtud saaks ja riigikogu lepingu ennaktempos ratifitseeriks.

Paraku ei ole rahva käest keegi küsinud, nagu seda näiteks Euroopa Liiduga ühinemise eel tehti. Kas niisuguse totaalse küünilise ignorantsusega saab leppida? Kas olukorras, mis meenutab veiste ajamist Chicago tapamajja, tuleb jääda hirmunud karjaks, kes on ajajatele endiselt lojaalne? Ei, ei tohi, sest enamikul meist on järglased, kelle tulevikuvõimaluste eest me vastutame.

Ilmutagem oma meelsust!

Kogu eelnenud jutt oli mõeldud sissejuhatuseks järgnevale üleskutsele.

Kõik me, kellele Eestimaa on kallis ja kes me tahame selle riigi väärikalt pärandada oma järglastele, peame ilmutama oma meelsust ja tegema seda üleriigiliste avalike protestiaktsioonidega sel ette ära neetud 18. veebruaril.

Ma ei arva, et Tallinnas tuleks teha Kiievit, kuid leinalipud, leinaseisakud, piketid ja muud tsiviliseeritud maailmas aktsepteeritud meeleavaldused on kindlasti õigustatud. Kui meid on palju, siis oleme me nähtav jõud, mis paneb, kui mitte valitsuse, siis vähemalt riigikogu mõtlema. Meeleavaldajate hulk peab saavutama kriitilise massi ja ületama rahvusvahelise uudiskünnise.

Niisiis kutsun üles 18. veebruaril heiskama leinalipud ja valmistuma avalikeks meeleavaldusteks avalikus ruumis üle kogu riigi!

Aeg on asuda loosungeid ja plakateid meisterdama! Kindlasti tuleb seda kõike teha kaine peaga, jääda soliidseks ja väärikaks ning välistada igasugune huligaansus, vandaalitsemine ja vägivald. Nii on meie rahval kombeks.

Mistahes jõu kasutamine on õigustatud ainult võimupoolsele füüsilisele jõule vastu seismiseks. Sellise olukorra tekkimisvõimalus on mõistagi hüpoteetiline.

Kuna on tõestust leidnud, et praegust võimu rahva tahe ei huvita, oleme sunnitud lisaks Eesti-Vene piirilepingu allkirjastamise vastu protesteerimisele nõudma ka valitsuse tagasiastumist ja ennetähtaegseid riigikogu valimisi, sest praegusel koosseisul puudub mandaat piirilepingu ratifitseerimiseks.

Nad ei rääkinud enne valimisi, et igal juhul teeme ära, vaid pelgalt suhete parandamisest Venemaaga – petsid valijaid. Rahvas saab leppe sõlmimise üle otsustada ainult järgmistel riigikogu valimistel.

Palun levitage seda üleskutset kõiki kanaleid kasutades. Kui saime hakkama Balti ketiga ja laulva revolutsiooniga, siis ei jää me jänni ka seekord!

Kui mõne hingelt odava juristi abiga fabritseeritakse mind eelnenud üleskutse eest süüdi, olen valmis kandma määratud karistuse ning seda oleks piinlik võrrelda eesti meeste ja koolipoiste surma minemisega Vabadussõjas.

Immigratsiooni vastu!

http://www.ekre.ee/petitsioon
http://www.petitsioon.com/pagulaskvoodile_ei
Teema on suletud 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog