Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Piirilepe" ja Tartu Rahust taganemine
#76
(21-02-2014, 07:15 )Eithea Kirjutas: Teemasse ka:
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder leiab, et piirileping, mille välisminister Urmas Paet Moskvas sõlmis, ei suurenda Eesti julgeolekut, vaid vähendab seda.

Smile1 Täitsa komejant. Ainus minister, kes julges sõna võtta piirileppe vastu, on nüüd omakorda sihikule võetud.

Ja mis talle süüks pannakse! Liiga aktiivset maaelu edendamist:

http://epl.delfi.ee/news/eesti/seeder-na...d=68073661

#77
(21-02-2014, 10:22 )excubitoris Kirjutas:
(21-02-2014, 10:06 )Eithea Kirjutas: Teemasse siis ka.
Peatoimetaja Aleksei Venediktov, meie kahe riigi välisministrid kirjutasid äsja alla piirilepingule. See oli pragmaatiline samm. Samal ajal algas protsess mitme nn Bolotnaja kohtuasja põhitegelase üle, mis räägib hoopis teistest ideaalidest kui need, mille poole püüdleb Eesti. Kuivõrd on moraalselt õige kirjutada alla lepinguid selliste riikidega nagu Venemaa?

Kuivõrd on moraalselt õige kirjutada alla lepinguid selliste riikidega nagu Venemaa.

Kuivõrd moraalne on lepinguid alla kirjutada selliste riikidega kui USA, Inglismaa kes on otsesed agressorid Afganistanis, Iraagis ja veel mõnes kohas? See, et meie relvajõud ka seal esindatud on on vabandus või tagajärg? Kui moraalne oli alla kirjutada leping sellise riigiga kui bolsevistlik Venemaa - vihje Tartu rahule. Kas peaksime kõikidest lepingutest loobuma?

Minu jaoks on piirileping, kui selline normaalne asi ja kõik teised lepingud ei puutu kuidagi antud teemasse, kuid läbirääkida oleks ikkagi pidanud proovima (tulemustest rahvale teada andma jne...)-midagi vastu kauplema ja lepinguga kiirustamiseks ei olnud ka mingit põhjust, pealegi Eesti energiajulgeolek on tõsine asi.
Minister Seeder: piirileping vähendab Eesti julgeolekut

(21-02-2014, 10:26 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Täitsa komejant. Ainus minister, kes julges sõna võtta piirileppe vastu, on nüüd omakorda sihikule võetud.

Ja mis talle süüks pannakse! Liiga aktiivset maaelu edendamist:

Njha..Laugh
Lisan teemasse ühe huvitava arvamus-lehekülje- Rahvusliku mõttelaadi toetuseks
#78
(21-02-2014, 10:26 )Minaelan Kirjutas: Smile1 Täitsa komejant. Ainus minister, kes julges sõna võtta piirileppe vastu, on nüüd omakorda sihikule võetud.

Ja mis talle süüks pannakse! Liiga aktiivset maaelu edendamist:

http://epl.delfi.ee/news/eesti/seeder-na...d=68073661

Seeder pole mingi puhas poiss. Tema minnis toimuvaid sahkerdamisi on ka varem tähele pandud. Pealtnägija võttis kunagi teema üles, mille peale herr minister muidugi vahutas vihast.
#79
Meist keegi pole "puhas" ja muidugi eriti poliitikud. Kuid kui ta võitleb maaelu edendamise eest Eestis ja julgeb oma arvamust piirileppe kohta öelda....siis on tal vähemalt minu poolehoid olemas.
#80
(20-02-2014, 20:28 )Eithea Kirjutas: Lihtinimene peab elama normaalselt ja see on miinimum, mis tagab rahu, hästi elamine on teine tera. Ja selline aeg tuleb kus on keelatud überrikkus, liigne priiskav tarbimine jne..., "lennukikandja" kui eraomand ei ole obligatoorne. Lähtuvalt Maa maastike ja looduse mitmekesisuse säilitamise s.h. inimese tervise, elamiseks võimaliku elukeskkonna säilimise nimel.

Vabandust, teemast mööda.

Mis moodi Sa selle „überrikkuse“ keelad? Mingi taoline keelamine lööks kogu majanduse reelt maha. Ja päris kindlasti koos tarbimisest veel küllastumata rohujuure tasandiga. Rikkuse juurde akumuleerimise piir või keeld oleks kapitalistliku turumajanduse lõpp.
Jättes kõrvale mingisugused värd-riiklikud süsteemid ja korruptsiooni, siis võtad Sa nii ära ainukese tõelise motivaator tootmiseks ja investeeringuteks. Oli see juba 18 saj mõtleja Adam Smith, kes ütles: „See ei ole mitte lihuniku või pagari heasoovlikkus, millele me võlgneme tänu oma lõunasöögi eest, vaid nende hoolitsus omaenda huvide eest.“ Need „pagarid“ ja „lihunikud“ on ka tänapäeva suurettevõtjad.

Pea iga idioodi tagant (kes omale briljantidega kaunistatud wc prill-laudu kokku ajab) leiab rikkast suguvõsast isiku, kes mõistab hästi, et varadega peab läbi ajaloo jätkuvalt riskeerima, tootma ja tootlust saama. Läbi ettevõtluse või portfelliinvesteeringute paigutama majandusse. Ja majandus vajab neid sama moodi nagu iga oskustöölistki.
Überrikkuse keelamise asemel võiks näiteks mõistlik inimene rääkida hoopis jõude seisvate vahendite ja luksusliku tarbimise oluliselt kõrgemast maksustamisest. Tahad hirmsasti luksust – maksa rohkem! Ühiskonna seisukohalt oleks see pisut mõistuspärasem arutelu.

Kui ühel hetkel muudab kapitalistlik turumajandus loodushoiu massiliselt kasumlikuks ettevõtmiseks, siis võidame ehk mõne sajandi enne vääramatut lõppu juurde. (Nali)
#81
(21-02-2014, 11:17 )Akronüüm Kirjutas:
(20-02-2014, 20:28 )Eithea Kirjutas: Lihtinimene peab elama normaalselt ja see on miinimum, mis tagab rahu, hästi elamine on teine tera. Ja selline aeg tuleb kus on keelatud überrikkus, liigne priiskav tarbimine jne..., "lennukikandja" kui eraomand ei ole obligatoorne. Lähtuvalt Maa maastike ja looduse mitmekesisuse säilitamise s.h. inimese tervise, elamiseks võimaliku elukeskkonna säilimise nimel.

Vabandust, teemast mööda.

Mis moodi Sa selle „überrikkuse“ keelad?

See on paratamatus, kui tahame säilitada elu maal rahvaarvukuse pideva kasvu tingimustes ( nende nn "muude"-kollaste-mustade paljunemine peab piiratud saama). Parem oleks kui kõik toimuks loomulikult ja rahulikult, pealegi kui muutust ei toimu on inimkonna ellujäämine väga küsitav, samas nii kui nii tahab überrikaste grupp massi kontrollimiseks sisse viia natuke teistsuguse riigikorra, mis omakorda tekitab konflikte, mille tulem on ettearvamatu ( teisiti lihtsalt ei ole võimalik saavutada kontrolli ja säilitada ülemvõimu - ressursse ei jätku kõigile), kuid see on ainult minu ja veel mõningase marginaalse grupi arvamus, mis samuti omab õigust olemisele
#82
Omavaheline nääklemine ja nimedepanemine läks prügikasti.
#83
Eitheale.

See oli vist para-web, kust ma lugesin, et mingi pritsimine käib meil taevast!?Kuradi inimvaenulik tegevus pidi olema. No küll nad neid kollaseid-musti ka pritsivad, saab kõigi arvukuse vähemaks!

Pisut tõsisemalt. Ja milline on see riigikord, mida nood „überrikkad“ tahavad sisse viia? Mina neid plaane ei tea, aga mis iga kord imestama paneb, on see, et mida netifoorumi asjaosalised kõike aga muudkui teavad. Istuks nagu „maailmavalitsejatega“ igal hommikul ühes lauas. Need kaasaja v.teoreetilised jutud peaks arukas inimene samuti pisut kahtluse alla seadma. Või mis?

Veelgi tõsisemalt.Turul normaalsel hinnakujunemisel ongi hind ressursi kaitse. Tekib tõsine oht ressursi lõppemisele, reageerib hind vajadusel sööstuga ja muudab selle üha vähestematele kättesaadavaks. Sellist laiapõhjalist informatsiooni, nagu korjab majandusest turg, sellist ei ole võimeline korjama mitte ükski alternatiivne majandusüsteem. Nii üritab turg lahendada lõppevate ressursside ja alternatiivide otsimise probleemi. Aga see ei tohiks kellelegi uudiseks olla vast.

Olgu, teemaga ei kavatse enam jätkata.
#84
(21-02-2014, 10:42 )Eithea Kirjutas: Minu jaoks on piirileping, kui selline normaalne asi ja kõik teised lepingud ei puutu kuidagi antud teemasse, kuid läbirääkida oleks ikkagi pidanud proovima (tulemustest rahvale teada andma jne...)-midagi vastu kauplema ja lepinguga kiirustamiseks ei olnud ka mingit põhjust, pealegi Eesti energiajulgeolek on tõsine asi.

Põhiseadusega vastuolus olevate lepingute sõlmimine on põhiseaduse §123 kohaselt keelatud. Eelneva põhjal tuleb järeldada, et valitsus on kuritegelikult toiminud. Idapiiri liigutamine lääne poole vähendab §2-s määratud Eesti territooriumi – seda võib teha vaid siis, kui rahvas seda rahvahääletusel nõuab. Rahvahääletust territooriumi vähendamise asjus pole korraldatud – seega on ka Riigikogu toiminud põhiseaduse vastaselt, lubades valitsusel asuda uue piirilepingu sõlmimisele ilma rahvahääletuse läbiviimiseta. Riigiõiguslikud põhimõtted ei pruugi pidada riigi territooriumi suuruse muutmist oluliseks teguriks, kuid Eesti Vabariigi valitsemine peab rangelt toimuma põhiseaduses määratu kohaselt.
....

Kas Valitsus ja Riigikogu on idapiiri asjus toimunud naiivselt, hoolimatult või kuritahtlikult, on küsimused, mida õiguskantsler, Riigiprokuratuur ega Kaitsepolitseiamet ei või enam valetamisi paljastavalt ja oma vassimisi vabandades vastamata jätta. Idapiiri asjus on paljud kodanikud ja ühendused pöördunud riigivõimu erinevate instantside poole ja neile on vastatud, et põhiseadus võimaldab Venemaaga uue riigipiiri lepingu sõlmida, aga mitte keegi pole selgitanud, miks on Eestil vaja idapiiri paiknemist muuta ning et kogu pindalast ühe kahekümnendiku suuruse maa-ala Venemaale müümiseks – veelgi vähem kinkimiseks – on vaja rahvahääletusel saadavat luba.

http://www.eesti.ca/kas-onn-on-viimaks-e...ticle41515

#85
(23-02-2014, 12:25 )Minaelan Kirjutas: /-/ Eesti Vabariigi valitsemine peab rangelt toimuma põhiseaduses määratu kohaselt.
....
Ühinen, nii see peab olema.

#86
(23-02-2014, 12:50 )Eithea Kirjutas:
(23-02-2014, 12:25 )Minaelan Kirjutas: /-/ Eesti Vabariigi valitsemine peab rangelt toimuma põhiseaduses määratu kohaselt.
....
Ühinen, nii see peab olema.

Ka nõus aga arvan, et see Põhiseadus peaks olema revideeritud - Islandi eeskujul najal.
#87
(23-02-2014, 16:01 )excubitoris Kirjutas: Ka nõus aga arvan, et see Põhiseadus peaks olema revideeritud - Islandi eeskujul najal.

Ja kes kuuluksid revideerijate hulka? Ehk kas siis välistad asunduskolonistide elik mittekodanike osavõtu sellest protsessist või mitte? See on väga tähtis küsimus. Kui kaasatakse ka see kontingent kes saab KOV valimistel mingil kummalisel ja äraarvamatul moel valida ka kaasatakse siis on see revisjon kaotanud oma mõtte. Ehk siis see on ei/jah vastus. Mingisugune nii või naa on sellele vastamisel väga kohatu.
Veel, exubitoris, hetkel on meil võimalus muuta ja väga palju. Arvestades seda, et Ansip astub järgmise kuu neljandal tagasi on võimalik lükata peale tagasiastumistk kiirelt käima meeleavaldused ja üsna suured millega on väga suure tõenäususega võimalik saavutada uued erakorralised riigikogu valimised. Ehk siis saab korraga lahti nii RE st kui KE st. Häda on ainult selles, et neid kes sinna tuleksid ja ja oleks nõus seal olema on veidi liiga vähe ja seda üsna mitmel-setmel põhjusel mida ma siin olen varem püüdnud esile tõsta.

PS: Täielikku võimuvahetust ja riigi kursi muutust ei ole aga kahjuks ilma suure verevalamiseta võimalik saavutada. Islandi ja Šveitsi võime jätta hetkel hoopis kõrvale. On piisavalt palju põhjusi miks me ei saa neid ja kolmandat riiki endiga võrrelda, ehk siis arvestades su laia silmaringi siis peaksid sa ka neid põhjusi ise teadma. Ehk siis kui tead jääb selgusetuks mis sunnib sind tooma võrdlusi mis ei ole võrreldavad. Ja kui ei tea...
#88
Leping võib kaotada kehtivuse enne kui allakirjutanu tint selle lepingu all kuivaks saab / V. I. Lenin / . Nõukogude sotsialistlikus ajalootunnis õpetaja tohtis sellest avalikult rääkida! Praegused piirilepingu tegijad on kurjategijad.
Ma lihtsalt ütlen teile ette milline on tegelik piir: Minu kodu piiripostid on piiriks, millest sissepoole võib küll karistamatult tulla, kuid mitte midagi puutuda ei tohi! Vargad on kõik maha lõppenud, viienda kohalt mul loendamine läks veidi sassi. Enam ei tea nende täpset arvu ja ei huvitagi. Praegusele vabariigile tuleb luua maagiline piir millest vägisi sissekippujad kõik oma naha peale tagasi saavad. Kuid arusaamatu on, mille nimel praeguse valitsuse kristlased tegutsevad, Hr. Edgar annetas õigestiuskujate kerko ehitamiseks, kusagilt mujalt veel leiti rahasid, kelle arvelt see on samuti meedias olnud. TEEME NII ÕIGLASE RIIGI ET ÜKSKI RIKAS EI NUTA!
Venkud on nagu vuntsidega satikad, kui teha neil elu kibedaks, jäävad tasa.
Ise-enesest haihtuvad kuhugi, niimoodi saadakse lahti kutsumata putukaist. Omaenda kogemuste põhjal seda ütlen. Riigi mängusõjavägi oma mõne helikopteriga on esitlusteks väga ok., uhke värk. Rahvale tsirkust ja natuke leiba.
#89
Ajaloolane Aldo Kals: Tulemas on uus alandav hääletu alistumine
#90
Liigub jutt, et 16. aprillil pidavat tulema riigikogus "piirileppe" ratifitseerimise esimene lugemine. Kõigele vaatamata on vargamäelased innukalt pühendunud vene impeeriumi laiendamisele.
#91
(03-04-2014, 17:58 )Pohlatohlakas Kirjutas: Liigub jutt, et 16. aprillil pidavat tulema riigikogus "piirileppe" ratifitseerimise esimene lugemine. Kõigele vaatamata on vargamäelased innukalt pühendunud vene impeeriumi laiendamisele.

Sellega, et seda lepingut sellisel kujul ei tohiks ratifitseerida olen nõus. Nõus ei ole aga sellega, et peaksime tahtma tagasi Petserimaad. See oleks Trooja hobune mida me üle ei elaks. Majanduslikult. Ja kuritegevuslikult.
Ehk siis tuleb leppida sellega, et mis läinud see läinud. Kurb.
#92
Kolmapäeval, 16. aprillil kl 11:00 koguneb riigikogu ratifitseerima piirilepingut Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahel. Nagu meile kõigile teada, on tegu riigireeturliku ja õigustühise lepinguga, millega antakse esiteks ära 5,2% Eesti pindalast, rääkimata sellega kaasnevatest maavaradest. Nii nagu Konservatiivne Rahvaerakond koos noorteühenduse Sinine Äratus liikmetega korraldasid enne lepingu allkirjastamist mitmeid protestiaktsioone, nii korraldame ka ratifitseerimisvastase piketi, kuhu peaksid tulema nii erakonna liikmed koos oma tuttavate, pereliikmete, sõpradega ning ka ise seda infot levitama. Pikett toimub 16. aprillil kl 11:00 Riigikogu ees ning saatke seda kirja edasi kõikidele oma tuttavatele, sest osalemine on äärmiselt vajalik!
#93
Faraday mis kuritegevusest sa Petserimaa puhul räägid?
Oled sa seal ülse kunagi käinud?
#94
(12-04-2014, 16:56 )kivikas666 Kirjutas: Faraday mis kuritegevusest sa Petserimaa puhul räägid?
Oled sa seal ülse kunagi käinud?

Ehk siis sa ei saanud mu mõttele pihta. Pidasin selle all silmas, et meie väike riik ei ela üle teatavatel põhjustel Petserimaa tagasisaamist.

Sellega saame juurde tuhandeid umbkeelseid venelasi kes sigitavad järjepanu juurde uusi umbkeelseid. Suur osa vajab nendest sotsiaalabi.
Suur osa on nendest joodikud ja pätid. Sellest ka meie KURITEGEVUSE järsk suurenemine. Suuresti hakkab Venemaa neid omakasupüüdlikult ära kasutama, ehk siis igasugused Linterid ja Revad koos kesksektiga hakkavad ilmselt nõudma nii Petserimaale kui Ida-Virumaale mingit autonoomiat. Ehk siis see on täiesti vastuvõetamatu. Kui ei mõista pole parata. Hetkel tundub, et need kes kirevad kui kiimas kuked, et anti ära Petserimaa tunduvad olevat kas ääretult lollid või venemaa poolel olevad indiviidid.
Mis puutub piirilepet, siis seda ei peaks ratifitseerima. Seal saab kasutada hetkel jõupositsiooni ehk siis küsida okupatsiooniga tehtud kahju hüvitamist, Ülikoli varade tagastamist, küüditatutele ja nende peredele kompensatsiooni maksmist (ei oma siin isiklikku huvi) ja palju muud. Hetkel ei vaja Eesti seda lepet, küll aga vajab seda lepet venemaa üsna mitmel põhjusel. Üks peamisi põhjusi on viisavabaduse saamine EL iga. Loodan, et seda viisavabadust ei tule mitte kunagi.

PS: Petserimaal käisin viimati sügisel.
#95
Eesti Vabariigi sotsiaalabi???
Seda pole olemas.
Aga jah saan aru mida mõtled.
Kuid siiski joodik elab oma elu ja karta sealt kuritegevust siis seda ma ei usu.
Muideks Venemaa on juba EUga liidrite peas liidetud. Kõik ülejäänu on tolmu üles keerutamine.
#96
(12-04-2014, 17:37 )kivikas666 Kirjutas: Eesti Vabariigi sotsiaalabi???
Seda pole olemas.
Aga jah saan aru mida mõtled.
Kuid siiski joodik elab oma elu ja karta sealt kuritegevust siis seda ma ei usu.
Muideks Venemaa on juba EUga liidrite peas liidetud. Kõik ülejäänu on tolmu üles keerutamine.

Võta lahti statistika ja vaata palju on Petserimaal rööve, tapmisi ja tundes seda elu siis pakun, et suuresti on silma kinni pigistatud.
Kui meil pole sotsiaalabi olemas siis seleta ära kuhu kaon üle 50% SKT st.

See on täiesti olemas kuid seda püütakse jaotada täiesti valesti, ehk siis mitte vajaduse vaid võrdsuse põhiselt.

Kuna sa oled kursis EL liidrite pea sisuga siis ei vaidle. Mina olen erinevalt paljudest teisel arvamusel.
#97
Paluks seda statistikat.
Kes kelleltki midagi näppas.
Pooliku või koguni täis pudeli.
Keegi viis pesu nöörilt jne.
#98
(12-04-2014, 18:47 )kivikas666 Kirjutas: Paluks seda statistikat.
Kes kelleltki midagi näppas.
Pooliku või koguni täis pudeli.
Keegi viis pesu nöörilt jne.

Miks Sa ise Vene riigi ametlikust statistikast järgi ei vaata? Ma tõesti ei viitsi vene riigi saitidelt sulle infot otsiad. Ja minu info mis ei pärine .ru st pole ju Sulle tõde.

Tsitaat:Euroopa riikidest oli tapmiste arvult esikohal Venemaa (2009. aasta andmeil 15 954 ehk 11,2 inimest 100 000 elaniku kohta). Vene allikad toonitavad, et kurjategija käe läbi hukkunute absoluutarvult ületab Venemaa isegi Ameerika Ühendriike, kuigi rahvast on USA-s kaks korda rohkem. USA-s pandi samal ajavahemikul toime 15 241 tapmist ehk 5 tapmist 100 000 elaniku kohta.
#99
Kes räägib Vene riigist?
Räägime Petserimaast.Statistikat palun.
Ja ära otsusta minu eest.
(12-04-2014, 19:02 )kivikas666 Kirjutas: Kes räägib Vene riigist?
Räägime Petserimaast.Statistikat palun.
Ja ära otsusta minu eest.

Ma ei otsusta sinu eest. Ja ei viitsi ka tiblasaitidel tuhlata. Petserimaa on hetkel vene riigi osa ja seda ei ole meile kohe kindlasti tagasi vaja. Muidugi kui venemaa sealseid asukaid kuhugi ära ei deporteeri. Siis oleks asjal mõte vist isegi olemas. Aga sellest ei maksa isegi unistada vist....
PS: Kellele kirilitsa ei meeldi, see ärgu lingikle klikaku.
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat