Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suvised uurimused.
#1
Kuna iga suvi on tehtud igast uurimisi jms,siis sooviks teada Eestis olevaid kohti,mis on vastuvõtlikud sellistele tegevustele.Oleks väga tänulik igasuguse informatsiooni eest.
Vasta
#2
Kuna sa ei maininud, milliseid kohti Eestis sa uurida tahad, siis pakun välja näiteks Linnamäed.
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5812

Mida sa eelnevatel suvedel uurinud oled?
Vasta
#3
Eelistaks pigem hooneid,kus oleks vaikne ja saaks ööläbi tegutseda.Eelmine suvi jäid suurtematest kohtadest ette Kuremaa loss ja Kärde mõis.Samuti olen näinud ka infot Voore külalistemaja kummituse kohta,kuid sealne tegevus on totaalselt kadunud peale maja renoveerimist.Siin väiksed EVP-d Kärde Mõisast ja Kuremaa Lossist, https://soundcloud.com/j-rgen-l-tsepp Vabandust ropendamiste pärast Smile
Vasta
#4
Eks viirastusi või kummitusi ole nähtud ju ka paikades, kus isegi mõne kunagise ehitise (loss, kindlus) varemeidki pole enam alles.

Aga pakun siis välja Koluvere lossi uurimise.
Lossis pidavat aeg-ajalt kummitama Württembergi printsess Augusta Carolina, kes Katariina II ajal Koluverre pagendusse saadeti ja seal saladuslikul kombel vägivaldse surma leidis.

http://www.ohtuleht.ee/388075/koluvere-lossi-kummitus
Vasta
#5
Panen info kõrvataha Smile
Vasta
#6
Niipalju infot vahepeal,et homme on plaanis minna Põltsamaa lossi,järgmisena Kiltsi loss ning augustisse plaanitud Vana-Vigala mõis Smile
Vasta
#7
10 päeva venitamist ja täna saame lõpuks Põltsamaa lossi,homme pikem jutt juba mis juhtus Smile
Vasta
#8
Põltsamaa lossi kohta ütlen omalt poolt niipalju, et olen seal korduvalt päevasel ajal käinud (ka just maa-aluses osas) ja midagi muud ei ole täheldanud kui sellist mõnusat rahulolu tunnet. Olen ka lugenud erinevate inimeste kogemusi ja sooviks isegi seal mõne öö veeta aga praegu ei paista seda võimalust tulemas. Usun, et midagi sellistes vanades (ajalooga) ehitistes on aga kas see just nüüd midagi "sellist" on, seda ei tahaks uskuda. Samas, kuna kõik on energia siis mine tea. Igatahes jään huviga teie ekspeditsiooni tulemusi ootama. Smile
Vasta
#9
Ütleme nii,et esimesed 3 tundi oli igav,mitte midagi ei juhtunud jne.. Aga kui tuli kätte see aeg,kus n-ö raskem uni on(2-4 aeg) siis oli tõesti mingi tegevus,ei oskagi seda nagu kuskile liigitada,sest otseselt keegi ei rääkinud meiega,vaid keegi nagu askeldas üleval teisel korrusel ja niikui me ise sinna läksime,oli vaikus.Ülevalt teiselt korruselt saime me samme,koputusi,kolkse ja mingi asja ümber kukkumise kuskile,samuti ei oska välja tuua kas oleme saanud peale mingi inimese korrutava rääkimise.Lisaks sellele on videoklipp sellest kuidas miski liigutab kaamera paigast ja ajab korduvalt fookusest välja.Näitaks ka pilti suurest ORB-ist aga ei ole kahjuks pildistamis materjali enda käes.
Lisaks sellele on ka 30-45 minutit video materjali kadunud täiesti.
Vasta
#10
Eesti igasuguseid kummitavaid kohti täis.

Lääne-Virumaal Vasta mõisas pidavat õpilased aegajalt kuulma kummitusi. Seal räägitakse ka legendi kuidas mõisa koerad kurja mõisniku olid surnuks purenud. Selle loo puhul siiski tegu laste enda fantaasiaga. Ses mõisas ei ole teatavasti keegi vägivaldselt surnud.
Samas pidavat kummitama ka seal kohalikus endises kõrtsihoones. Tegemist olevat ühe tumedates riietes meesterahvaga.

Ida-Virumaal Maidla mõisas võib kuulda kummituste hääli nagu näiteks uste liikumist või samme. Kes seal kummitab ei ole aga teada.

Samuti Ida-Virumaal asuv Illuka mõis on kummituste koduks. Aegajalt on kuulda uste kääksumist ning öövalvurid on tundnud oma kuklas külma hingust. Üks valvuritest on seetõttu ka sealt töölt lahkunud. Ehk tasuks Illukale silm peale heita.
Vasta
#11
Ajalehe artikkel ka tegevusest http://www.vooremaa.ee/contents.php?cid=1027780
Vasta
#12
Olles juba aastaid tööga seonduvalt seal Põltsamaa lossi keldris üksi ööbija, siis loen seda teksti kõhedusega Laugh
See sama sagimise ja askeldamise tunne on tuttav (kuigi terve kompleks on öösel tühi ja lossiväravadki lukus).
Akende tagant on samamoodi kostunud arusaamatu jutuvada ja kui minna vaatama, on vaikus. Mina olen seal alati väikese valgusega maganud, sest kui algul und ei tule, on juba alates kella 2'st peaaegu võimatu magama jääda, kuna siis hakkab suurem tegevus pihta.
Üks viimane enda kogemus oli see, kui õhtusel ajal, kui veel isegi majas rahvast oli. (Keldri tagumises osas olevas klassis inglise keele tund täiskasvanutele ja mina istusin keldri esimeses otsas kahe vanema meesterahvaga, kui meie selja taga (raamaturiiulite juures) käis tohutu pauk. Pöörasin ringi, sest esimene mõte oli, et riiulid kukkusid ümber. Midagi ei olnud ja polnud ka muudes ruumides midagi suurt ümber kukkunud. Käisime meestega veel kaugemalgi ringi ja kontrollisime, ega torud katki pole jne.
Vot jah... selliseid asju on pidevalt juhtunud. Ise pean kõige jubedamaks kogemuseks seda, kui keegi mind une pealt diivanilt maha sakutada üritas. Ärkasin ehmatusega selle peale üles, kui jalad olid pikalt üle diivani ääre ja pahkluude juures oli pigistav tunne, nagu keegi oleks äsja sealt kõvasti kinni hoidnud.
Vasta
#13
Põltsamaa lossil on värvikas ajalugu. Nii pooleldi naljaga hakkasin mõtlema, kes seal võivad kummitada? Missugused tegelased ajaloost?
Ivan Julma poolt Liivimaa kuningaks määratud hertzog Magnus ilmselt mitte, sest ta teenis venelasi ainult kuni 1577. aastani, sest nägi nende kavalad kavatsused lõpuks läbi ja reisis Kuramaale Piltenisse ja andis end Poola alluvusse.

Aga äkki kummitab seal hoopis keisrinna Katariina II Grigori Orloviga sündinud abieluväline poeg Aleksei Bobrinski?
1794. aastal ostis Katariina Põltsamaa mõisa talle. Aleksei Bobrinski saadeti Eestimaale "asumisele" oma kõlvatu eluviisi pärast, mida ta oli nii Peterburis kui ka Pariisis harrastanud. Tal oli palju huvitavaid harrastusi. Ta oli endale ka kogunud üsna hinnalise ja haruldase raamatukogu, mille hulk teoseid on kaasajal jõudnud mitmete Eesti raamatukogude harulduste osakondadesse.

Hiljem siirdus mõis perekonnasidemete kaudu vürst Gagarini suguvõsale.
Kahju, et loss II Maailmasõjas hävis, kahju ka lossi hinnalistest rokokoointerjööridest.

Igatahes kummituste vastu huvi tundes, on võimalik end ka Eesti ajalooga kurssi viia. Eks Põltsamaal ole pika ajaloo jooksul palju madistamist olnud - kes teab mis seal neid nähtusi täpselt tekitab...
Üksikus kohas ööbida alati hirmuäratav. Viirastusi üleliia karta siiski ilmselt pole mõtet - kõige põhjalikumalt uuritud teooria kohaselt peetakse neid emotsionaalsetest elamustest sündinud võnkumisteks, mis on salvestunud mõne hoone või paikkonna looduslikule elektriväljal.
Edu kummitusküttidele edasistes uuringutes! Smile
Vasta
#14
Kunagi sai välismaal seigeldud koos neiuga, kes väitis, et tal on sensitiivsed võimed. Kas olid või mitte, kindlalt ei tea, sest nende olemas olu ta demonstreerida ei soovinud, kuna tema väitel juhtub temaga siis midagi halba, enamasti tervisega. Kaldun arvama, et mingid võimed tal olid. Igatahes, ta rääkis, et näeb vaime, üks koht, mida ta mainis oli Alice´i külalistemaja Viljandis (kui ma nüüd ei eksi nimega, mis on täiesti võimalik), kummitusi/imelikke helisid (vist oli tüdruku vaim muuhulgas, naer vms) kuulvat nii töötajad, kui külastajad. Ja Pärnus kuskil Tallinna väravate juures olevas söögikohas ka kummitavat (nime täpselt ei mäleta enam), rääkis mustas ülikonnas mehest, kes hakkas teda lõpuks isegi tänaval nö. jälitama. Tal oli neid lugusid veelgi, aga konkreetseid kohti kahjuks enam ei mäleta wink
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat