• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aesti
#1
Kas keegi on kuulnud lähemalt sellest ajast, kui keegi kreeka kirjanik olevat käinud kusagil kaugel põhjamaal, kus polnud üldse soe, inimesed rääkisid imelikku keelt. Ei tule selle kirjaniku/ajaloolase nimi hetkel meelde, aga koht olevat olnud nimega 'Aesti', mis te arvate, kas Vana-Kreeka kirjanik olevat kunagi käinud isegi Eestimaal?:ee:
Vasta
#2
Väga võimalik!
Äkki käes gröönimaal, mis oli roheline saar kunagi.
Vasta
#3
Meist lääne pool elavad rahvad hakkasid meie maad aestiks kutsuma. Tähendab hommikupoolset. Kirjanikust ei oska midagi rääkida.
Vasta
#4
http://www.sirp.ee/Arhiiv/13.11.98/Sots/sots1-2.html

Otsisin natuke ja leidsin midagi. Kirjanik oli Tacitus.
Vasta
#5
põhjalas oli ka Jumal Apolloni kodupaik... see olevat olnud võrreldamatult ilus maa... kus elasid blondid inimesed.

aestid elasid kunagi ammu eesti ja liivimaa aladel, olles otsesed järeltulijad suurest veeuputusest pääsenuile.
aestitest pärinevad ka keldid.
Vasta
#6
Tacitus aastal 98 pKr nimetas rahvast "aestid". Ajalooga kursis olevatele inimestele peaks see seostuma eestlaste esmasmainimisega, vähemalt ise puutusin veel põhi- ja keskkoolis kokku.. Aestideks nimetati läänemere ääres elavaid rahvaid. Unustagem Gröönimaa.
Vasta
#7
ma nüüd täpselt ei mäleta kuidas eestit kutsuti maailma esimesel maailmakaardil (maroko maadeuurija joonistatud) aga oli vist kas aestia või aestland.
üks kahest.

see oli kah muidugi suht hiline aeg... paarsada e.m.a... aga minu arust annab see märku sellest et aestid olid suht tuntud muu "ametliku" ajaloo kõrval.
Vasta
#8
Gröönimaa avastaajat Erik Punast tunti ka perekonnanime Raudi all. Edgar V. Saksi sõnutsi kippusid Eesti alade ligidal just sellised nimed olema. Eestlased ju ei jäänud mitte kuidagi Norra vms viikingitele alla. Leif Erikson käis ju Ameerikas, äkki meie avastasime selle kontindendi. Niimoodi on spekuleeritud.
Või siis vähemalt kellelgi rohkemat õigust enda esiisasid sealseteks avastajateks pidada. Kui see üldse tähtis on.
Gröönimaal oleks ka siis ju eestlaste koloonia.
Vasta
#9
Soome eepostes on samuti juttu sellest kuidas, virulased päikese taevast alla tõivad, see viitab kunagisele saaremaale kukkunud meteoriidile, ma täpselt ei mäleta kus kohast , aga olen kuulnud ka sellist juttu ,et eestlasi peeti vanasti ka hundi-rahvaks kuna enamusel olevat olnud hallid juuksed, tegelikult on ju mõningad hallid toonid nagu valge-hõbe, ehk mõeldi hooopis hall-päid selle all ,mitte blondiine,ka Erich von däniken on oma uuringuis maininud eestlasi ja saaremaal toimunut, üks huvitav eestlastega seonduv lugu on ,kuidas vana taeva taat(taeva taat on sama mis soomlastel Jumala või Ukko) tõi lapsed siia maale, sest vana koda külmus ära(on ju ka meie plaanedist teada ,et kunagi oli kogu planeet kaetud jää-kihiga), tuldi läbi pimeduse (ehk on selle all mõeldud kosmost-spekulatsioon),millel polnud lõppu,samuti räägib üks lugudest kuidas jumal Odin tuli oma viimasele hinge-tõmbele just eesti(ma täpsel ei mäleta mis saar see nüüd oli,igas tahes oli sellest kunagi pealtnägijas juttu),üks spekulatsioon teise järel, aga siiski on eestil huvitav minevik, mis vääriks suuremat tähelepanu.

Muudetud: 20-10-05 kell 08:48:20 herr der dunkelheit
Vasta
#10
Terve planeet oli jääga kaetud?! Minu arust küll mitte....{mar

Ja Odinist niipalju, et Odini viimne puhkepaik on mõningate arvamuste kohaselt Osmussaarel (mis Rootsi keeles on Odensholm ehk siis Odini küngas). Seda Odini hauda käis Eestis otsimas professor Vassili Pavlovitš Gotš, kes on Krimmist pärit bioenergeetik ja ruunikirja uuendaja. Tal on miskid pikad teooriad Odinist ja tollega seotud ruunikirjadest (see aga omaette teema).
Odini haud ise pidavat asuma Osmussaarel väikese järvekese lähedal soisel alal, mis näitavat, et ta oli sängitatud varjulisse sügavasse lahesoppi, mis hiljem järveks kinni kasvas ja kallastelt soostus. Kivi, millega paik on märgitud, ulatub mitmeid meetreid läbi sookihtide vee alla, seega püstitati kunagi hauakohale kivisammas, millest praeguseks vaid tipp näha on. Ja kivi juurde pääseb tänapäeval vaid läbi soo, kivi ümber pidid olema ka tugevad bioenergiaväljad, mis avalduvad näiteks selles, et kivi läheduses on üllatavalt soe vesi, kuid eemal külm. Selle aasta 4nda augusti Maalehes oli mingi artikkel ka sellest.
Väike täpsustus ka: Osmussaar kerkib merest 3mm aastas, seega kui Odini haud on pärit 2500 aasta tagusest ajast nagu väidetakse, siis on Osmussaar selle ajaga kerkinud ca 7,5 meetrit.
Vasta
#11
Elis kas saksa keel selge, kui on siis saksa telekanalilt käib selline huvitav teadus saade nagu Galileo, seal rääkis üks aamerika teadlane sellest kuidas nad lõuna pooluselt leidsid sügavikust järve mille eeliseks oli soe kliima nagu praegusel hetkel lõuna aafrikas(seega oli kunagi terve lõuna poolsus üks suur dzungel), samas on leitud teaduslike tõendeid kivimitest üle maailma ,et kunagi oli terve maakera arvatavasti paksu jää-kihi all, kõik see on hüpotees mõnede jaoks, mina isiklkiult ei tea mis oli või mis mitte, aga siiski on need huvitavad leiud, googeldan natuke ringi ja kui leian mõne vastava artikli siis panen siia ka lingi.
Vasta
#12
Siin üks lehekülg.

Muudetud: 20-10-05 kell 13:03:46 herr der dunkelheit
Vasta
#13
taas see antarktika teema.
pagan.

rahvasteränne euraasias toimus tunduvalt hiljem kui antarktika lõunasse vajumine.
Vasta
#14
Islandil on ka soojaveeallikad, kas sellest võib järeldada, et seal kasvasid kunagi palmid.
Mulle õppejõud rääkis loengus, et Venemaal on terve koolkond teadlasi, kes räägivad, et ei olnudki viimase jääaja paiku mingit jääd, ja et voored, oosid ja muud pinnavormid tekkisid kuidagi teisiti.

Püsime teema juures eksole.
Vasta
#15
Muide... Tacitus väitis et aestid olid kirjaoskajad ja kasutasid ülestähendamiseks kreeka keelt ja hiina tähemärke! Kui aga vaadata, et vana-norra ruunikirjas oli 24 märki ja ka eesti tähestikus on 24 häälikut, siis võib siit samuti mõned järeldused teha. Germaani päritolu gootid jätsid oma lihtsustatud tähestikku alles vaid 16 ruuni. Senimaani on arvatud et eesti keel on laen germaani keeltest...

Kas said lihtsad kütid ja korilased, kelleks meid on peetud, olla nii haritud ja täiuslikes suhetes jumalikuga? Vaevalt küll - see kultuur oli tuhandete aastate kogemuse tulemus, siin oli ikkagi tegemist karjakasvatajate ja põlluharijate ning meresõitjate mitmekülgse kultuuriga, mille juured olid varasemates ajastutes ja kui uskuda Atlantise ja Lemuuria tsivilisatsiooni olemasolu, siis olid need juured küllap ka kusagil seal.
Vasta
#16
Väga palju ühiseid sõnu ja terveid lauseid on meil ühiseid sumeri keelega. Näiteks üks väga ilmekas lause kuningas Dareios I lossi varemetest Dr. Arnold Toynbee poolt leitud kivist uksekäepidemelt: "Daaravahusa majaukse kaasa käina kärata."
Sumerist on ka pärit enam kui 7000. aasta vanune sõna õlu, ehk õlut (saare murdes), mis sumeris esines sõnana "ulut-in" ja osseedi keeles "õlut-on".
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: celtic "Daaravahusa majaukse kaasa käina kärata."
Enn Kaljo lisab veel "Lausest saab iga eestlane aru, siin ei teki üldse kahtlust." (link). Selle peale on nüüd suisa piinlik - aga häda ei anna häbeneda - küsida, et ... mida see lause siis õieti tähendab? Mõnest sõnast saaks ju nagu arugi, aga see "daaravahusa" ja kõik see kokku ... (Ja miks pole meil ühte sellist ilusat korralikult ja sügavalt punastavat smailit? Või ma jälle ei saa aru? Või see {mar ongi?)
Vasta
#18
Sumeri ja läti keele suguluse kohta saab lugeda siit ja sumeri ning ungari keele kohta siit ... aga eks selle vana ja ammukadunud keele, mis pealegi ei kasutanud tähtalfabeeti, kokkuviimine mõne tänase keelega ... keeruline ole.
Vasta
#19
Eesti keele sarnasust sumeri ja tamiili keelega on uurinud ja kirjeldanud Ilmar Soomere oma
raamatus "Vaimuelust Eestis" (Maya, 1997).
Raamatus "Ufo-kontaktid ja usk" on Soomere uurinud sõna Taara päritolu.
Peale selle, et Taara oli muinaseestlaste pea-ja sõjajumal, on teda seostatud ka Skandinaavia Thoriga.
Taara on peajumalaks peale soome-ugri rahvaste veel Polüneesias. Ka Iiri muistne pealinn oli Taara.
Peruus, kus indiaanlased kõnelevad s-ugri keeltega kaugelt suguluses olevat ketsua keelt, on saranse kõlaga linn Taraputo. Taara kultus esines ka Indias, seal elasid s-ugrlaste kauged hõimlased draviidid. Taara olnud jumal Shiva naine. Nii et mõtlemisainet jätkub!
Mina ka ei tea, mis see daaravahusa...tähendab. (?)
Vasta
#20
Eile lugesin Aestide ajaloo kohta mingist foorumist ja seal õeldi, et aestid oskasid hiina keeles ka kirjutada... Väga võimalik, sest Viasat History peal oli ükskord saade, kus näitas 1 muumiat mis leiti hiinast. Muumia vanus oli mingi 4-6k aastat ja ta oli põhja-euroopast pärit, aga mitte viiking ja mitte venelane... seega siis ma järeldan, et soome-ugrilane ja aest ning eestlased olid kaubavahetuses hiinaga...
Vasta
#21
Aestid on t[Pilt: 353.gif]uudid ?


Muudetud: 25-10-05 kell 12:47:54 Thorondor
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
Aestid on t[Pilt: 353.gif]uudid ?

Jah on küll. Vähemalt minu teada. Smile
Vasta
#23
otsides netist keltide ja aestite seoseid sattusin päris juhuslikult ühe huvitava lehe peale...
esialgu loen ja imestan...

http://www.mythicalireland.com/

lihtsalt superhea lehekülg...
Vasta
#24
Vene ajaloolastelt olen leidnud publikatsioone, kus mainiti ajaloolisi soomeugri hõime praegusel Vene territooriumil. Iidsetes "Letopissides" olid üles tähendatud vene hõimudest läänes elavad T¹utid ja T¹etid.
T¹utide või t¹uutide asuala ulatus ajaloolisest Ingerimaast põhjas kuni T¹etide (Setude) asualani lõunas.
T¹uudid olid täiesti eraldi eestlaste sugulasrahvas nagu Liivi rahvas Liivimaal. Hiljem sulandus slaavlaste hulka. Neist on jäänud vaid Peipsi järve nimetus vene keelde -"T¹utskoe ozero".

Muudetud: 19-6-07 kell 14:32:57 zed
Vasta
#25
Huvitavat teema kohta leidub http://www.ekspress.ee/Arhiiv/2001/31/Aosa/elu01.html
väga hea artikkel, räägib just kreeka ning Eesti seosest ning lõpupoole räägib ka veidi otseselt Aestist ning Tacitusest.
siit tsitaat:

Saks tsiteerib mitmeid algallikaid, sealhulgas Tacituse "Germaniat":

"Sueebi (Balti) mere idakaldal on Aestii (Eesti). Nad räägivad brittidega sarnast keelt, kuid neil on sueebide (rootslaste) kombed... Oma põllutöödes on nad hoolikamad kui laisad sakslased. Nad korjavad otse rannast merevaiku ja tõeliste barbaritena ei küsi nad iialgi merevaigu päritolu."

Sutropi sõnul tähendab 'aestii' pärsia keeles poolakaid ja aestii'de all võis Tacitus mõelda ükskõik keda.

Üldiselt toetab artikkel arvamust (ka minu oma), et antiikmaailm oli tunduvalt tihedamas kauba- ning infovahetuses kui üldine keskaja Euroopa nn. traditsiooniline ajalugu uskuda laseks.
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat