Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skeptiko - teadus murdepunktis
#1
Tegemist on ingliskeelse veebilehega www.skeptiko.com, mille sisuks on intervjuud/raadiosaated, kus võõrustaja Alex Tsakirisarutleb asjatundjatega erinevatest intrigeerivatest teadusvaldkondadest.
Peamisteks teemadeks on teadvus, surmalähedased kogemused, skeptikud, teadus, parapsühholoogia, spirituaalsus ja veel erinevad parateemad.

Saatekülalisteks on erinevate vaadetega inimesed. Kuigi saatejuhi vaated pigem ei ühti Skeptikutega* omale, osalevad erinevates saadete ka nt James Randi, Michael Shermer.
Keskmiselt ca 40 minuti pikkused helisalvestised on kättesaadavad ka teksti kujul.

Lehekülje nimi tuleneb kreeka keelsest sõnast skeptikos.
Leheküljel on ka oma foorum.

----

Ma arvan, et leheküljele kogunenud materjale on piisavalt, et kellegi maailmapilti avardada. Läbi mitmekesise repertuaari ja erinevate saatekülaliste kaudu leiab igasugu uusi põnevaid lehekülgi, raamatuid ja mõtteid, mida edasi uurida.

Saatejuhi kohta leiate internetist kriitikat ka, aga see näib üldiselt väga punnitatuna, nt kui kritiseeritakse, kuidas mõnes transkriptis ei lähe sõnastus audioga kokku. Kui saatejuht eriline Skeptikute sõber pole, siis pole imestada, ka sellise kriitika kohta, aga see on iga ühe enda järeldada.
Saate formaadi võlu ongi selles, et isegi kui saatejuhiga ei nõustu, siis paljusid saatekülalisi tasub ikka kuulata.

*Selgituseks. Tunnistan, et sõna skeptik kasutamine on muutunud keeruliseks. Kui ma ütlen skeptik, siis mõtleksin skeptilist inimest, aga mitte kedagi Skeptikute liikumisega sarnaseid vaateid omavat isikut. Seepärast on vaja head lahendust, kuidas eristada kirjasõnas Skeptikute liikumisega ühilduvate vaadetega inimesi, kellest paljud on minu arvates hoopis valikuliselt skeptilised, pseudoskeptikud või midagi kolmandat. Jutumärkides või pseudoskeptikuks nimetamine võib solvav olla. Suure algustähega sõna eristamine võib mõjuda sarkasmina.

PS. Tahaks teema nagu kuhugi alamfoorumisse panna, aga raadiosaate moodi asjad ei sobi nagu kuhugi. Meil siin videod, filmid ja dokumentaalide jaoks küll koht, aga helisalvestitele mitte. Puht käsitletavad teemad on ka nii mitme alamfoorumi ülesed.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat