•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sai-Baba - pühak või petis?
#51
Vist oli Müstik see, kes väitis, et Wolf Grigorjevitch on kohtunud Gandhiga.
Täitsa võimalik, sest peale pikka pusimist sain infi, et Wolf käis tõesti Indias, ja et kindlasti kohtus ta seal Sai Babaga, seega on tõenäoline, et toimus kokkusaamine ka Gandhiga.

Baba on ise Wolfiga kohtumisest pajatanud järgmist ( raske tõlkida, seepärast edastan ingl. k tekstist mõned katkendid, kogu teksti mitte sest foorumis on väga negatiivne hoiak Baba suhtes):

....at about the year 1917 Stalin was coming into power in Russia. There was a great change in the social order. A man by the name of Wolf Messing came to Stalin to tell him of the reality of the atma, the unseen basis, the real self, the infinite divine aspect of man. Stalin could not understand Wolf Messing and his message, and what followed was hardship and suffering in Russia....

...... in 1937, when this( Baba räägib endast-iitt) body was 11 years old, I was walking near a train station. On the platform was a lone man awaiting a train. He had come to India to see the great saints and to find further evidence of his vision of the atma. When I came closer, his eyes looked into mine and filled with tears. He became excited and joyful beyond bounds and began rushing toward me. Reaching out to me he cried: ".......

.....although this man lost hold of this body, his eyes never left sight of me until I was out of range. This was Wolf Messing. He had seen the atma....

Vasta
#52
Mnjah. Saan aru, et Wolf Messing sai Lõuna-Indias nägemuse Venemaa trööstitu tuleviku kohta ja püüdis Stalinit informeerida, aga Stalin muidugi ignoreeris teda täiega...
Kas on kuskil andmeid, et ta oma telepaatilisi seansse Indias üldse läbi viis?
Wolf oli 1937 aastal 38 aastane ja Sathya Sai Baba 13 (+ India eluea arvestus 1 aasta!)
Miski nagu ei klapi...Ei usu, et Sathya seda enda jaoks vana meest kuskil meenutas, aga Püha mehed on ju üldse äraütlemata äraarvamatud...
Nii nagu šarlatanidki!
Kui siit veel edasi natuke fantaseeirda, siis ehk Wolf õpetaski poisikesele Sai Babale mustkunstitrikid selgeks? Õigemini küll teleporteerimise (asjade õhust võlumise!)ja need teised imetrikid. Ei tea, mis trikke Wolf üldse tegelikult oskas? Peale sisendusjõu?

[Muudetud: 7-12-2009 Müstik]
Vasta
#53
Baba keha( ta ise ka rõhutab siin just eriti väljendit "this body") oli 11 aastane.
Nii et vaimses mõttes pole eriti vahet. On ju teada, et väga paljudel juhtudel on ka meil eestis peredes samuti lapsed vanemad hinged kui nende isad-emad ja sellest need vastuolud tekivadki.

Mina sain sellest kirjatükist nii aru, et Messing püüdis siiski Stalinile selgeks teha Atma reaalsust ja eksistentsi eesmärki,(mille ta ise oli omandas Indias), kuid kohtamata Stalini poolt mõistmist. Stalin viis venemaa hukku ja hävingusse, vaatamata Wolfi püüdlustele midagi muuta.

1937 aastal Indias olles ja sealsete pühameestega( kellega veel peale Baba...?) kohtumist tekkis Wolfil arusaam ...he had come to India to see the great saints and to find further evidence of his vision of the atma...mida ta siis püüdis muuhulgas ka Stalinile selgeks teha( edutult, nagu näeme)


Sest nagu Baba tekstist lähtub, lahkus Wolf siiski oma eesmärgi saavutatuna ..... he had seen the atma.He( Wolf) was filled with joy―with ecstasy.

Aga no nii nagu nende asjadega ikka on-mine võta kinni, kuidas asi tegelikult. Selleks peaks põhjaliklt tundma nii Stalini, Wolfi kui Baba elulugusid....
Vasta
#54
Küllap vist. Nii ma öelda tahtsingi, et püüdis jutu sees Jossifit ka Venemaa tuleviku suhtes hoiatada ja informeerida, aga Jossif ignoreeris ta arusaamu.
Ega see Jossif oli ju üks harimatu mees ja ei saanud nii peenetest juttudest tuhkagi aru.
Ilmselt polnud tal isegi isiklikku astroloogi. Ja kui oli, siis ei saanud talle ju õigesti ennustada, sest ta sünnidaatumid olid paigast ära.
Käis küll vaimulikus seminaris, aga sealtki visati välja. Pidevalt istus vanglates - ja ega sealt seda vaimuharidust ju saanud, pigem matslikke kombeid juurde.
Armastas küll nooruses kanda viltkübarat, kõvakraed ja siidist kaelarätti, aga...
Hitler ründas Nõukogude Liitu kõige kaitsetumal hetkel, mil Nõukogude Liit oli ise suurrünnakuks valmistumas ning seega kaitsetu. Küllap Hitleri müstikud oskasid talle õiget nõu ka anda!
Ja lisaks oli Hitleril ju veel see oma isiklik Tiibeti laama.



Vasta
#55
Müstik -"Hitler ründas Nõukogude Liitu kõige kaitsetumal hetkel, mil Nõukogude Liit oli ise suurrünnakuks valmistumas ning seega kaitsetu. Küllap Hitleri müstikud oskasid talle õiget nõu ka anda!
Ja lisaks oli Hitleril ju veel see oma isiklik Tiibeti laama."

Oleme nüüd sujuvalt eelmise sajandi teistele suurkujudele ( Stalin, Hitler) üle läinud, kuid mäng tasub küünlaid. Isiklikult mina( iit) ei usu, et Stalinil polnud oma astroloogi ega selgeltnägijat. Olen siiski ka aru saanud, et Stalin polnud sugugi rumal mees. Tal oli küll kohutavalt palju kiiksusid( paranoiline jälitusmaania, kõikide kahtlustamine jne), kuid rumal ta polnud. Lisaks oli ta ise tugev meedium. Olen näinud dok.filmidest, kus inimesed(lihtsad venelased) minestasid Stalini juuresolekul. Võib-olla hirmust, ei tea.
Ka Wolf hindas tegelikult Stalinit väga kõrgelt, nimetas teda väga kavalaks meheks ning hästi tugeva välja ja auraga isikuks.
Ka ei ole ma Sinuga nõus, et Hitler ründas Venemaad kõige kaitsetumal hetkel. Stalin teadis väga hästi , et Hitler ründab. Sellekohast infot sai ta näiteks kasvõi Sorgelt. Miks kõik nii läks, kui läks, ilmselt selgub aastate pärast, kui üldse selgub...Võib olla oli tal lihtsalt selline eluülesanne viia venemaa ja selle rahvad sellist teed pidi, ei tea...Riikide elulugu pidi samuti olema kui inimeste omagi. Ka inimesi asetatakse teinekord väga ebameeldivatesse ja ohtlikesse olukordadesse, et me bii-öelda õpiksime ja karastuksime. Baba on öelnud ka Hitleri kohta, et ta on taaskehastunud ning elab Saksamaal koduperenaisena, ja et ta täitis temale pandud( elu) ülesande eeskujulikult....mis on nende ütluste taga, no mine võta jälle kinni....
Tõstsin kuskil küsimuse, kuid keegi ei osanud vastata-ühes dokis nimetati, et Hitleril oli oma selgeltnägija keegi Jan erik või Erik Jan Karlsson ...kas keegi teab temast miskit ?!
Vasta
#56
Erik Jan Hanussen ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Erik_Jan_Hanussen


[Muudetud: 12-7-2009 Bret]
Vasta
#57
tänud, bret, ilmselt tema ise

vaata siin alates 5:58


http://www.youtube.com/watch?v=rHL5nKE0U...re=related


Vasta
#58
Tuleb meelde üks asi ajast, mil ma Tartu Baba-usklike grupiga läbi käisin. Nimelt uskusid nad, et see "pühak" armastab vahel sekkuda jüngrite saatusesse ja määrata ära, kaua keegi elada tohib. Et kui siis mõni jünger enneaegselt sureb, öeldakse: "Ju siis Babal oli põhjus ta ära viia". Kas on see ilus udujutt või on see tegelane tõesti psühh, kes naudib tapmist? Ta nimelt olla mõnelegi jüngrile unes ilmunud selleks, et ette kuulutada unenägija peatset surma.

Räägiti ka, et seda kuulsat "vibuutit" olla ka Eesti jüngrite juures selle baba piltidelt pudenenud.
Vasta
#59
Kas Luule Viilmaale andsid Sai Baba tembud ka kaitset ja pikka iga, ära reklaami tegelast kellest kasvõi üks on õnnetult surma saanud. Selline pole kaitse või tal pole siin jõudu.
Vasta
#60
iitt Positiivne ja negatiivne.
Oled endale selgeks teinud, mida need kaks sõna üldse tähendavad, kui oled naine, oled positiivne juhul kui oma elujõuga toidad neid mehi kellega magand oled kogu elu, samuti nn gurusid kes lendavad oma osa järele unenägudesse seksima.
Kui oled mees,siis guru võib sind lükata geiks naise kihti ja saab samuti sinu elujõudu kasutada.
Mehe vasakut poolt lüpsavad kõik sensid nõiad ja nõiakesed.
Igasugune tasakaalustamine, positiivse poole peale toomine tähendab oma vampiiriniidikese külge torkamist ja siis koguduse liikme elujõu nautimist oma asjaajamisel.
Negatiivsed on need kes sinu elujõudu kasutavad.
Mis ajast Sai Baba annab kellelegi jõudu, küll armastab ta unenägudesse külla lennata .
Vasta
#61
Tsiteerin siinjuures Sai Babat (puud tuntakse tema viljast)

Armastuse kehastused!

Uue aasta lävel on inimesed täis lootusi ja ootusi.

Tegelikult peaksite te suhtuma igasse eluhetke kui uue aasta algusesse.

Nimed ja kujud ei oma tähtsust ilma igaveste abistajateta. Inimene kannatab erinevate haiguste käes, nii sisemiste kui väliste hädade all. Arst saab ravida vaid teie väliseid tõbesid, aga kõigi sisemiste haiguste tarvis on ainukeseks ravimiks Atmaline tunnetus. Te peate püüdma mõista Atma olemust. Atma on Brahma sünonüüm, mis pole miskit muud, kui Chaitanya, mis läbib igat inimest. Inimesel on küll nimi ja väline kuju, aga Chaitanyal pole kuju.

See Chaitanya, mis eksisteerib inimkehas, seda nimetatakse südametunnistuseks.

Kõikehaaravat Chaitanyataga nimetatakse aga teadvuseks.

Kui isik mõistab ühtsuse olemust mitmekesisuses, siis südametunnistus muudetakse ümber "teadvuseks".

Inimest viivad eksitusse maailma veidrused. Ta tähtsustab uut aastat, mis on ometigi niivõrd kiirelt mööduv. Tegelikult peaks ta osutama hoopiski tähtsust muutumatule “ajale” ja muutma ta pühaks ning kasutama teda õigesti.
Vasta
#62
Mul on arvamus, et karma sõltub ka motiivist.
Näiteks: kas tapmine kui fakt sõltub ka sellest, kas tapeti inimene, loom, putukas. Kas tapeti söögiks, enesekaitseks või tapahimust?
Vasta
#63
Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis

8. detsember, 2009

Moraalseid ja vaimseid väärtusi tuleb austada sama palju, kui mitte enam, majanduslikest ja materiaalsetest väärtustest. Elu peab olema harmooniline segu neist, rõhuga moraalsel tugevusel. Rahvuse au sõltub tema moraalsusest. Rahvus ilma moraalita saab hukka. Moraalsust tuleb kasvatada südames, teda armastusega toites. Alles siis saab meil olema õiglus, turvalisus, seaduslikkus ja kord. Kui armastus inimeste seas väheneb, nõrgenevad rahvused ja inimkond hävineb.

- Baba
Vasta
#64
Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis

14. detsember, 2009

Nii kaua, kuni inimene elab objektiivsetele naudingutele ja objektiivsetele võitudele pühendatud elu, ei pääse ta kurbusest, hirmust ja ärevusest. Ei ole ühtki objekti ilma vea ja läbikukkumiseta; ei ole ühtki naudingut, mille hulka ei oleks segatud valu; ei ole tegevust, mis ei oleks määritud isekusest. Seepärast – ole puhas ja arenda kiindumatust, mis päästab sind kahetsusvalust. Elu kurbusi ei saa lõpetada vihkamise või ebaõigluse läbi; nood sigitavad vaid rohkem endasuguseid. Kurbus annab teed vaid Jumala asupaigaks olevast puhtast südamest idanenud õilsamatele ja kõrgematele mõtetele ning kogemustele.

- Baba
Vasta
#65
Soovin teile kõigile jõulurahu, ja olge head,(eriti VS@Bret ), andke palun teada, kui see päev saabunud on :

"Ärge kõnelege , et teid ei eruta vaimne õndsus, et teid rahuldab viibimine illusioonides ja te ei soovi vabaneda vaevade ja piinade unenäost.
Uskuge , teie tõeline loomus tunneb vastikust selle rumala, nukrakstegeva, pideva rutiini vastu: süüa, juua ja magada.

Ta otsib midagi sellist, mida tema teab, mis tal oli ja mille ta kaotas – sisemise rahulolu.

Ta otsib vabanemist väiklastest asjadest ja ajalikust olemisest. Igaüks teist oma südamesügavuses igatseb seda. Ja seda sisemist rahulolu võib omandada ainult ühes: teadvustades Kõrgemat Mina – kõige alust, nähtava reaalsuse näilikkust. Kui kõrgele lind ka ei lendaks, varem või hiljem peab ta laskuma puuoksale, et nautida rahu. Täpselt samuti tuleb päev, kui isegi
kõige kangekaelsem,
kõige uskmatum, kõige suurelisem ja
isegi see, kes kinnitab, et teadvustades Kõrgemat Mina ei ole mingisugust rõõmu ja lepitust – palvetab Looja poole: “Kingi mulle rahu ja tröösti, jõudu ja rõõmu...."
Vasta
#66
Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis
17. detsember, 2009

Aegade jooksul austatud kõnekäänd ütleb: „Na Sukhaath Labhjathe Sukham" – Tõelist ja kestvat õnne ei saa võita füüsiliste naudingute abil. Kestev õnn saab tulla vaid mõistuse distsiplineerimise ja Jumalasse uskumise abil, mida ei vähenda ei hea ega halb õnn. Inimene peab kasutama talle antud eristamisvõimet, võitlemaks temas olevate kurjade jõududega ja edendamaks iseendas Jumalikke elemente, kasutades selleks enda jõupingutusi, kuulates südametunnistuse häält. Inimene peaks kasutama vabadust, eristamaks õige ja vale, hea ja halva vahel.

- Baba
Vasta
#67
Ainult need, keda ma olen kutsunud, saavad mind teenida.

"Need on mu sõnad teile, minu pühendunud. Igaühel teist on selles elus mängida unikaalne ja väärtuslik roll. Ainult need, keda ma olen kutsunud, saavad mind teenida.

Minu missioon on nüüd ajas jõudnud sellesse punkti, kus igaühel teist on töö teha. Sel planeedil on ülesanne terves galaktikas, millesse ta kuulub. Tema otstarve rullub lahti teie silme all. Ma kutsun teid kõiki üles kiirgama endas kiirgust nii, et selle nähtamatu vägi haaraks endasse kõiki, kes tulevad teie lähedusse. Selleks, et te saaksite edukalt täita oma rolli, kinnistuge alati Minule. Lubage end anda edasi seda endas olevat südame puhtust kõigile inimolevustele ja kõigile elavatele olevustele ja ärge sirutage oma käsi enda töö viljade järele. Seda osa minu missioonist täidetakse täielikus vaikuses. Te olete minu tööriistad, kellest voolab välja Minu Armastus. Olge alati teadlikud, et sel hetkel kui te lasete oma egol laskuda enda üle, Mu töö haihtub. Kui te olete ületanud oma negatiivse tähelepanematuse, saate te uuesti Minu Allikaks. Armastuse paljunemist saadakse tunda üle terve maailma. Ma olen valmistanud teid ette selleks tööks läbi mitmete kehastuste. Ma olen teid Enda juurde tõmmanud. Ma olen teinud suuri edusamme oma Missioonis läbi nende möödunud kehastuste.

Minu töö on katkematu, ja seega ka teie oma on lõputu. Teadke, et Ma olen teie sees ja väljaspool teid. Sel pole mingit vahet. Vabastage end pisiasjadest igaveseks. Te olete nüüd Mina ja Mina olen nüüd Teie. Seal ei ole vahet. Minu Daršan voolab esile Minust ja läbi teie.

Te võite olla ebateadlikud sellest pidevast tegevusest. Olge alati puhtad südamest ja hingelt ja inimkond saab teie eluajal kasu teie ainulaadsetest omadustest. Ka teised ühinevad Minuga selles missioonis, kui ma neid enda ligi tõmban.


Aeg läheneb, kus kogu inimkond saab elama harmoonias. See aeg saab olema siin ennem kui keegi oskab oodata. Enne kui see saabub, olge valmis milleks iganes, et ilmutada igale elavale olevusele olemise tõelist eesmärki. See pole see, mida keegi elav suudaks ette kujutada. See pole midagi, mille poole keegi saaks püüelda. See on väljaspool igat mõistmist. Ma võin öelda, et selle Ilu on võrratum kõigist unistustest. Ja kui igaüks teist teeb seda oma vaikset tööd, emban Ma teid Enda Südamesse ja siit alates saab teie hing ülendatud ja Teie silmad saavad nägema Minu Kohalolekut teis. Seda ütlen ma kõigile Oma Pühendunuile Issanda Mäetipult, kus Kogu Universum saab Üheks. Olge Minu Tööks, Minu armsad Pühendunud. Teie hingus kannab Taeva Õite lõhnu. Teie eeskuju saab olema Inglite oma. Teie rõõm saab Minu rõõmuks."

- Baba-
Vasta
#68
Minule saadetakse Saith Sai Baba päevamõtted e-postiga, seetõttu viidet saidile ei saa anda.

Sellesse teemasse lisan need postitused sellepärst, et igaüks ise võiks otsustada, ons Sai Baba pühak, petis, või ehk veel keegi.


22.detsember 2009

Päeva mõte

Kui tegeleme millegagi, mida armastame, siis kaotame ajataju. Selleks, et endale selline tegevusala leida, on kõige parem toetuda meile looduse poolt antud annetele. Need on olemas igalühel, kuid enamus meist ei oska seda ära tunda. Kui miski on meile lihtne, me ei pea selleks pingutama, siis selles seisnebki meie loomulik anne.

Ande leidmine ja selle järgimine on meie hingele hea, see tekitab õnnetunde ja me tunnetame oma individuaalsust. Enamik meist on oma praeguse eluga harjunud, kuigi see meid päriselt ei rahulda.

Meil on raske muuta oma eluviisi ja astuda tundmatusse. Oma väärtushinnangute teadvustamine kujutab endast suurt ohtu egole. Meie enesekeskne hing ei taha areneda. Ego võitleb selle nimel lõpuni. Ego hääl kordab pidevalt: " Mul on kõik korras, ma teenin kästi, milleks peaksin midagi muutma? " Ego on mõtlemisprotsessi tulemus. Meie tõeliseks ülesandeks on end tunnetada ja tegutseda kosmilise süsteemi osana.

Väga sageli alateadlikult me ei soovigi oma sihti teada saada, sest siis seisavad meie ees muutused, mida meie ego ei soovi. Just meie tegeliku " Mina " siht on meie ego kõige suurem ähvardaja. Nii me muudkui nuriseme selle üle, et me oleme ebameeldivate olukordade ohvrid ning süüdistame selles kõiki teisi ümberkaudseid oma õnnetustes,kuid tegelikult oleme me omaenda mõtete ja tunnete ohvrid.

Me hakkame vihkama oma tööd, ümbruskonda ja inimesi. Süüdistame oma ülemusi ülejõu käivas töös ja selles et meid ei edutata. Valides vale ala, me purustame end. Määrates enda jaoks oma " Mina " tegelikud soovid, hakkame nägema, et kõik meie ümber töötab meie kasuks ning muudab meie unistused tõeks kiiremini, kui seda endale oskame ette kujutada. Kui inimesel õnnestub oma eluprogramm täita, siis tunneb ta rahulolu ja õnne oma tööst ning lõpetab oma elu tarkuses.



Sai Baba
Vasta
#69

Enne tegu on alati mõte.
H.O.


Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis

5. jaanuar. 2010

Selles loomingus on tarkus mässitud ignorantsusse.
Nii kaua kui lamp põleb, on tema all vari. See on lihtsalt vältimatu.

Samuti, kui põleb illusiooni leek, püsib otse tema all ignorantsuse vari!

Kuid Eneseteadmine hävitab ignorantsuse ja paneb tarkuse särama, nagu päikesepaiste valgustab tervet maailma ja kingib rahu ning heaolu.

Et seda rahu tulemust saavutada, on pingutus ülimalt kriitilise tähtsusega.
Mõistus on keskkonna poolt häälestatud heale või halvale.

Tänapäeva reformijad ei püüa inimeste omadusi ümber kujundada.
Nad püüavad kutsuda ellu võrdsust majanduslikes asjades, välises elus.
Majandusliku staatuse parandamine üksi ei too kestvat rahu. Kestvat rahu saab vaid siis saavutada, kui iseloomu kujundatakse ümber ja arendatakse.

On hädavajalik reformida iseloomu Enese (Tegeliku Mina) Tundmise abil.
Vaid see reform üksi on viljakas – kandes rahu ja igavese õndsuse vilju.

- Baba
Vasta
#70
Kel on kõrvad , see kulgu, kel on silmad, see nähku
võimas sõnum Svaamilt :


http://www.languageofheart.com/talk/

Isaac Tigrett oli Hard Rock'i kohvikute omanik. Ta on täna VIP Prasanthis.
Kõik siin praktiseerivad duaalsust, lootes näha JUmalat kusagil endast väljapool.
Baba pöördub inimeste poole poole oma 15-st eluaastast alates, et kõik me oleme Üks Jumal, kehatud ja vormitud.

Vasta
#71
Saith Sai Baba mõtted aga äratavad minus sügavat austust ning lugupidamist.

Need Saith Sai Baba mõtted tasakaalustavad shamanismi kaootilisust ning maailma mõtete rahutust.

[Muudetud: 7-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#72
Jah, tasakaal peab olema. Sai Baba omas kultuuriruumis üritab rääkida universaalset usku, mis oma alustõdedelt muidugi vastab tõele, ent mida mitte üks maine sõna ei suuda edastada. Seetõttu on kõik Baba sõnad tema isiklik tõlgendus asjadest ning nende sõnade edastajad vaid tööriistad Baba mõtete jaoks.

Kellegi tsiteerimine on vaid laiskus, ei viitsi ise omi mõtteid sõnastada, siis edastame parem kellegi teise omi.

Igati inimlik tegevus, teen isegi vahel nii. Ent igal vabal võimalusel hoidun, sest olen aru saanud - inimesed on erinevad ning erinevad on ka vaatenurgad. Sai Baba sõnumite vahendamine võib ju olla tore, aga küsimus oleks pigem selles - mis on selle mõte? Mis see reaalselt meile annab? Üks ja sama tekst, iga päev, iga kord... Mis on selle teksti väärtus meie jaoks? Kas me saame uut infot? Ei... see info on meis juba olemas. Kas me hakkame rohkem armastama? Ei, sest armastada ei saa rohkem ega vähem, samuti ei pane inimest elama mitte ükski sõna.

Mis on siis tsitaatide vahendamise mõte?

Hämamine...
Vasta
#73
Tsitaat:Algselt postitas Celtic

Ma ei ole selle vastu, lihtsalt tahtsin mõelda, et mis on selle mõte.


Nagu Sa ise mind parandasid, siis on see informatsiooni edastamine. Mõte oleks siis selles, et leitud infot ei hoita ainult endale. Iga kord ei peagi olema enda arvamust. Vahest lihtsalt on nii, et kellegi öeldu on nii täiuslik, et liigsed kommentaarid ei osutu vajalikuks. Samas taoline arutlus selle teksti mõtekuse üle näitab ilmekalt selle vajalikusest. Isegi kui me otseselt teksti sisu üle ei arutle, siis arusaam või kompromiss võib sündida hoopis muudes küsimustes.

Samas on näiteks Hadzi ja paljud teisedki teiste informatsiooni edastades seda siis kokkuvõtvalt ka kommenteerinud. Muidugi on huvitavam alati viimati mainitud postitust lugeda.

[Muudetud: 1-7-2010 KrayonFänn]
Vasta
#74
Kuna tegemist on ikkagi Baba teemaga, siis on aktsepteeritav, et Hadzi tema mõtteid siin avaldab, mitte enda omi.

[Muudetud: 7-1-2010 PiziIngliito]
Vasta
#75
Mõistlik inimene omandab info ning elab oma elu edasi. Õigel ajahetkel tuleb too info alateadvusest taas esile. Mõistmatu inimene aga vajab üha uuesti ja uuesti seda ühte ja sama sõnumit, ta vajab järjepidevat korduvat kinnitust enda usule. Ses suhtes pole Sai Baba eriti erinev kantslis istujaist - ka nood korrutavad päevast-päeva armastuse vajalikkusest.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 14,855 29-12-2018, 02:58
Viimane postitus: Naut
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,932 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kokkusattumused - olemas või mitte? Kerttuti 19 12,776 21-11-2014, 20:19
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat