•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sai-Baba - pühak või petis?
Tsitaat:Algselt postitas levis
Sa väidad, et petuvideod on töödeldud, lavastatud vms., siis sellist asja saab alati väita. Panna silmad ja kõrvad kinni ning väita, et ma usu negatiivseid asju. Muidugi ei saa ka kaljukindlalt väita, et sul ei ole õigus, vabalt võib olla, aga mõni asi on lihtsalt väga vähe tõenäoline.

[Muudetud: 6-11-2010 levis]

mulle hakkab tunduma, se sa lausa naudid siin minu postitustEle "vastamist" - see on kena. see tähendab -sa kulutad energiat sellele(saadad pile, retsepte ,joonistusi) - ja seda ma vajangi juSmile
Jah -nii hästi kui inimesed väidavad( ehk pigemini siis usuvad) Sai Baba olevat pühamees - pannes silmad kinni jama ees mida levitatakse -võivad teised taas suruda silmad ja kõrvad kinni et mitte näha tema puhtust ja armastust! Miks siis ühed "eirajad" on halvemad kui teised? Küsimus ju selles, mille eest ennast ja omi tundeid ning usku kaitsta.
Ja milleks siin materdada -kas Sai Baba on oma uskumusi kellelegi väevõimuga peale surunud?
Temal ei ole selleks nüüd küll vähimatki vajadust!!
Samuti ka minul mitte -see teema on minu jaoks ammendatud. Ilusat videote vaatamist ja nende levitajate teenimist.
Namaste




[Muudetud: 10-15-2010 shambala]
Vasta
Videodes nähtu ei kinnita tõesti midagi. Suurem küsimus on, miks räägivad imedest need, kes on selle tegelase juures käinud. Samuti, miks lubab see tegelane oma esinemisi salvestada vaid valitud isikutel. Olen lugenud stoorisid, kus väidetavalt on streikima hakanud salvestustehnika, mida üritati esinemiste ajal salaja käivitada.

Khm, sihuke tunne, et pane või Paragrupp kokku ja lenda ise kohale.
Samas - mine tea, kui see tegelane on ka tavaline surelik, kellel puuduvad isegi selgeltnägemisvõimed, võib tal olla lai infovõrgustik. Ja kui näiteks mõni Eesti jüngritest annab talle teada, et üks tõsisem "commando" on külla tulemas, võib juhtuda, et meid ei lasta aashrami väravastki sisseSmile Me ei saa ju kindlad olla, et siinsed jüngrid Parawebil silma peal ei hoia.

Aga - kuidas seletada väidetavaid juhtumeid, kus inimesele on see tegelane ilmunud unes, käskinud külla lennata ja siis reaalis maininud, et oli teda unes kutsumas käinud?
Samuti see väidetav "vibuuti" pudenemine jügrite kodus asuvatelt "pühaku" piltidelt - äkki nad lihtsalt ei pühi tolmu Smile
Vasta
Veider, et pühamees kasutab odavat trikitamist. Kas tema enda pühaduse vägi on liialt nõrk, et seda on vaja
trikkidega kompenseerida? Või siis on neil seal kombeks trikitavad pühamehed - muidu neid pühaks ei loetagi?
See mõjub kergelt inetult ja ... . Meil siin, ei ole kombeks mustkunstnikke pühaks pidada.
Vasta
Kui pühamehe elu muutus kommertsiks siis vägi lahkub. Loodud kuvandit on aga vaja toita ja selleks on sobilikud kõik vahendid - ka trikid.
Vasta
Ei taha kellegi uskumisi ega tõdesid ümber lükata ega mõjutada,lihtsalt vaadake ise..

http://tinyurl.com/388lshw
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas t11t
Ei taha kellegi uskumisi ega tõdesid ümber lükata ega mõjutada,lihtsalt vaadake ise...


Selle laadse fraasiga on alustanud just maailma suurimad mõjutajad oma muutuste katseid mis üldjuhul lõppesid veresaunaga. Ma ei ole mingi Sai Baba kummardaja ja suhtun tema kultusse päris piraka skeptisega, kuid mul on teatud reservatsioonid isikute suhtes kes alustavad ISIKU materdamisega ja ignoreerivad TÄIEGA seda mida mees on õpetanud. Isiklik seisukoht on umbes selline - isik alustas Õpetajana, kuid kuskil oma teekonnal läks idee ja isik lahku. Maailams on viimasel ajal ennemgi juhtunud, et head ideed lähevad vett vedama ning inimesed korrumpeeruvad kas isiklikust edevusest või mustade jõudude initsiatiivil. Kuna pole ise Sai Baba juures käinud ega tema tegevust detailides uurinud siis ei taha seda teemat rohkem leierdada ja kutsuks ülesse järgima teisi isikuid samalaadsele käitumisele.

Tsitaat:Algselt postitas t11t
Ma ei saa nüüd hästi aru,kuigi seda on siin VÄGA tihti.Bret paneb konkreetselt kaks video linki siia mis tõestavad,et mees on PETIS,aga mis toimub?Toimub see,et nendele absoluutselt ei reageerita,vaid aetakse aga oma joru.Täpselt sama mis toimus JASONIGA!Inimene tegi puust ja punasega selgeks,aga ei,aeti ikka oma joru edasi,oma künka otsast.Vahel jääb lihtsalt mulje,et siin pole mitte para-web,vaid mingite usuhullude sekti liikmed,kes siis igaüks oma usku vere hinnaga kaitseb.

Muideks T11t - sinu pime usk Jasoni tegevuse "pühadusse" ja eksimatusesse hakkab meenutama mõningaid teisi "usulahkude" liikmeid.
Vasta
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Tsitaat:Algselt postitas t11t
Ei taha kellegi uskumisi ega tõdesid ümber lükata ega mõjutada,lihtsalt vaadake ise...


Selle laadse fraasiga on alustanud just maailma suurimad mõjutajad oma muutuste katseid mis üldjuhul lõppesid veresaunaga. Ma ei ole mingi Sai Baba kummardaja ja suhtun tema kultusse päris piraka skeptisega, kuid mul on teatud reservatsioonid isikute suhtes kes alustavad ISIKU materdamisega ja ignoreerivad TÄIEGA seda mida mees on õpetanud. Isiklik seisukoht on umbes selline - isik alustas Õpetajana, kuid kuskil oma teekonnal läks idee ja isik lahku. Maailams on viimasel ajal ennemgi juhtunud, et head ideed lähevad vett vedama ning inimesed korrumpeeruvad kas isiklikust edevusest või mustade jõudude initsiatiivil. Kuna pole ise Sai Baba juures käinud ega tema tegevust detailides uurinud siis ei taha seda teemat rohkem leierdada ja kutsuks ülesse järgima teisi isikuid samalaadsele käitumisele.

Tsitaat:Algselt postitas t11t
Ma ei saa nüüd hästi aru,kuigi seda on siin VÄGA tihti.Bret paneb konkreetselt kaks video linki siia mis tõestavad,et mees on PETIS,aga mis toimub?Toimub see,et nendele absoluutselt ei reageerita,vaid aetakse aga oma joru.Täpselt sama mis toimus JASONIGA!Inimene tegi puust ja punasega selgeks,aga ei,aeti ikka oma joru edasi,oma künka otsast.Vahel jääb lihtsalt mulje,et siin pole mitte para-web,vaid mingite usuhullude sekti liikmed,kes siis igaüks oma usku vere hinnaga kaitseb.

Muideks T11t - sinu pime usk Jasoni tegevuse "pühadusse" ja eksimatusesse hakkab meenutama mõningaid teisi "usulahkude" liikmeid.


Ma väga vabandan kui end valesti olen väljendanud.Pole kunagi suurem asi sõnasepp olnud,aga ega see tähenda,et mu aju üle 10% pole võimeline töötama.Uustulnukana lihtsalt kirjutasin mis mulle siit esmaselt silma jäi.Pole ma mingi skeptik ega ka optimist,lihtsalt ma ei taha koormata end mingi juraga,tahaks talletada siiski ainult vajaliku infot.Vabandan veelkord kõigi ees!
Vasta
T11t - esmane mulje võib olla petlik ja "jura" võib osutuda hilisemal vaatlemisel vägagi oluliseks.
Arusaamine asjadest ei tule inimesel kiiresti ja selleks võib kuluda aastaid enne kui see tuleb ja
mõnel ei tule ta kunagi. Ole siin ja loe ning arene ning küll arusaamine tuleb omal ajal.

Smile Bleh Ph34r2
Vasta
Ära mitte mingil hakka ka lugema teistpidist informatsiooni, siis ei jää sa elu sees seda siinset jama uskuma ning oled paarile puudulikule maailmavaatega inimesele kadunud hing. Mis kõige hulle, sind hakatakse veel lambaks nimetama ja kaasa tundma, et sa ikka ei usu kõike mida pooltõdedena üritatakse pähe pressida.
Vasta
R.I.P
http://www.indianexpress.com/news/sri-sa...ay/780586/?
Vasta
Ei pea meie oleme kohtumõistjad. Kuid võiks tähele panna ütelusi, mida on väitnud Sai Baba ise- et ma ei ole nimetanud end Jumalaks, seda teevad inimesed. Siis eurooplaste kohta on ta väitnud, et neil ei ole asja minu juurde. Ja seda selles tähenduses, et meil ei ole seda pimedat usku sellistesse asjadesse.
Samas- materjaliseerida asju ja saada informatsiooni pole vast tänapäeval üldsegi mitte võimatu. Loomulikult vaid vähestel esialgu. Tasub vaid jälgida teaduse avastusi ja filme teatud kanalitel. Inimesed on üle minemas uude sageduste dimensiooni ja sealt tuleb nii mõndagi oskust juurde. Samas jällegi, sõltub see inimestest, kui avatud ja paindlikud nad uuele on. Ei saa pimesi uskuda, vaid tuleks oma arusaamade järgi kogeda, kas see sobib endale või mitte. Täie õigusega võib ka kõike eitada.
ja ei saa öelda, et eitajal ei oleks õigus. Tema maailma jaoks on just nii õige. ON ju üldteada tõde, ET TÕDE ON VAID NII KAUA TÕDE, KUNIKS UUS TÕDE EELMISE KUMMUTAB.
Aga igal ajal ja iga inimese jaoks on tema antud tõde just õigel kohal ja õigel ajal. Samas, kui keegi suudab teda veenda uues tões, siis inimene ka kogeb seda. Ja nii ta lähebki teadmistes edasi. Edasiminek on ju isegi selles, kui ta eksib mingi tõe juures. Ometigi on see tõde just teda aidanud, ka see, milles ta on eksinud. Sest just sel hetkel see aitas teda ja aitas ka mõista, et on ka teisi tõdesid. Need on meie õppetunnid.
Vasta
Pühak kellest sai petis.
Vasta
Saigi tõestatud- TÕDE ON VAID NII KAUA TÕDE; KUNIKS UUS TÕDE EELMISE KUMMUTAB!!!!!
Vasta
Pühak ei saa petiseks. Petis, aga võib saada pühakuks. Tema, Sai-Baba, jäi lõpuni petiseks.
Vasta
(20-12-2011, 14:48 )Ott Sama Kirjutas: Pühak ei saa petiseks. Petis, aga võib saada pühakuks. Tema, Sai-Baba, jäi lõpuni petiseks.

On olemas teatud hulk inimesi, kes käivad ringi ja lausa paluvad, et neid lollitataks. Miks solvata siis inimest, kes nende soovi teostas?

Vasta
Väga hea, otse naelapea pihta.
Vasta
(20-12-2011, 13:36 )Kroko Kirjutas: Inimesed on üle minemas uude sageduste dimensiooni ja sealt tuleb nii mõndagi oskust juurde. Samas jällegi, sõltub see inimestest, kui avatud ja paindlikud nad uuele on. Ei saa pimesi uskuda, vaid tuleks oma arusaamade järgi kogeda, kas see sobib endale või mitte. Täie õigusega võib ka kõike eitada.
ja ei saa öelda, et eitajal ei oleks õigus. Tema maailma jaoks on just nii õige. ON ju üldteada tõde, ET TÕDE ON VAID NII KAUA TÕDE, KUNIKS UUS TÕDE EELMISE KUMMUTAB.

Õige jutt. Täna on rumalate ja vähearenenute jaoks kõik petised, kellede filosoofiast nad aru ei saa, homme võib Sai Baba taas au sees olla ja petiseks osutuvad hoopis need, kes tobedad videod tegid ja Sai Babat laimasid.
Igal ajastul omad pühakud ja iidolid.
Kellele ei meeldi - ärgu siis lugegu Sai Baba õpetussõnu. Minu arvates on need vägagi tabavad:

(10-12-2009, 14:49 )HadziOgloe Kirjutas: Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis

8. detsember, 2009
Moraalseid ja vaimseid väärtusi tuleb austada sama palju, kui mitte enam, majanduslikest ja materiaalsetest väärtustest. Elu peab olema harmooniline segu neist, rõhuga moraalsel tugevusel. Rahvuse au sõltub tema moraalsusest. Rahvus ilma moraalita saab hukka. Moraalsust tuleb kasvatada südames, teda armastusega toites. Alles siis saab meil olema õiglus, turvalisus, seaduslikkus ja kord. Kui armastus inimeste seas väheneb, nõrgenevad rahvused ja inimkond hävineb.

- Baba

Vasta
Sai Baba oli siiski eelkõige inimene - inimesed muutuvad nii sisemiste kui väliste mõjude toimel.
Ilusate sõnadega opereerimine ei näita veel seda, et isik neid ise järgib või neisse usub.
Hetkel tundub olevat kriteeriumiks "pühaku" defineerimisel nähtused ja teod mis toimusid kunagi
ammu kaugetel maadel ja mida on raske vahest faktiks nimetada. Tänapäeva tingimused võivad
aga kardinaalselt erineda sellest mis oli ja isik kes kunagi ammu vastas "pühaku" määratlusele ei
pruugi seda tänapäeva kontekstis enam olla ja see kehtib ka vastupidiselt.
Vasta
Excu`ga täitsa nõus! Sisemised ja välised muutused on silmaga näha ja käega katsutavad!
Tõesti! tänapäeva kontekstis on toimunud vanade definitsioonide kardinaalsed, pea vastu-
pidised, aga siiski positiivsed muutused.
Rääkides objektiivsetest marginaalidest, siis nüüd ma kasutan uut praktikat, mis seisneb
selle, et ma ajan oma püksid maha ja... puhun juttu välja!
Vasta
Kristlastel on pühakud.
Hindudele oli Sai Baba ikka vaimne õpetaja ja guru:

http://et.wikipedia.org/wiki/Sathya_Sai_Baba

Tema õpetuse vaimne sisu põhines veedadel.
Veedad:
http://et.wikipedia.org/wiki/Veedad

Teema veedade kohta:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ght=veedad
Sai Baba trikid põhinesid fakiiri oskustel.
India fakiiride imetegudest, et mis need täpselt on:
Postitus 6:
http://www.para-web.org/showthread.php?tid=6228

Lääne inimesed niisuguseid trikke järgi ei tee, sest nad ei suuda sedavõrd vaimselt keskenduda ja seepärast nad Sai Babasse põlastavalt suhtuma hakkasidki.
Lääne inimese jaoks on fakiirindus mustkunst, mida ta aga kaugeltki ei ole.
Vasta
(20-12-2011, 16:47 )Müstik Kirjutas: Sai Baba trikid põhinesid fakiiri oskustel.

Selles võib Sul õigus olla, et need trikid pärinesid fakiiri oskustel. Minu teadmist mööda on fakiir muhameediusuline kerjusmunk või siis hilisemalt kõnekeeles tavaline mustkunstnik.

Üks pisike video...
Vasta
Päris nii ikka pole, et kõike mida usutakse ongi kohe tõde, tõel ja uskumusel tuleb selget vahet teha. Võib ju uskuda, et koer on kass, aga kui lähemalt uurida, siis ikka pole küll. muinasjutt võib olla õpetlik, ilma et seal midagi faktidega pistmist oleks. inimesed kes neid asju omavahel miksivad, on teadlikult või tahtmatult tavalised sulid.
Vasta
(20-12-2011, 17:36 )Leena Kirjutas:
(20-12-2011, 16:47 )Müstik Kirjutas: Sai Baba trikid põhinesid fakiiri oskustel.

Selles võib Sul õigus olla, et need trikid pärinesid fakiiri oskustel. Minu teadmist mööda on fakiir muhameediusuline kerjusmunk või siis hilisemalt kõnekeeles tavaline mustkunstnik.

Üks pisike video...

See on jah sinu teadmine, aga minu teadmisel on fakiir...Kuna sa ei viitsinud järjekordselt toodud viidet lugeda, siis toon selle jutu siia üle:

Fakiiride oskus imesid teha on seotud oskusega valitseda mõnd loodusseadust. See omandatakse, arendades psüühilist jõudu ja oskust suunata tahet.
Tõsi, India suurtel vaimsetel õpetajatel ja tarkadel on mõõtmatult suurem vaimujõud kui see, mida ilmutasid fakiirid, kuid nad ei alandu kunagi selleni, et näitaksid võimeid publiku lõbustamiseks.
Fakiirid töötavad madalamal tasemel.
Aga samas näevad kohalolijad asju, mida tegelikult pole olemas. Fakiiridel on ka imepäraselt tugevasti arenenud telepaatia.
Tuleb meeles pidada, et hindu mõttemaailm on tugevalt kontsentreeritud mõttelainete vastuvõtmise suunas. Peale selle on telepaatia Indias nii tavapärane nähtus, et sellele ei pöörata enam peaaegu mingit tähelepanu. Hindude ülestõusu ajal levisid uudised igast ülestõusnute sammust kogu Indias mõne tunni jooksul.
Üks fakiiride trikk on järgmine.
Fakiir võtab abilise käest pika peene nööri, viskab selle otsa, millesse on tehtud sõlm, kõrgele õhku. Mõne sekundi jooksul tõuseb nõõr üha kõrgemale ja hõljub tänu käte osavatele liigutustele õhus, kuni sõlm kaob täiesti silmist. Siis laseb fakiir nõõrist lahti, kuid see ei kuku maha. Fakiir käsib abilisel mööda nööri üles ronida. See ronib kiiresti üha kõrgemale kuni kaob silmist. Fakiir plaksutab käsi ja oo imet! Nöör kaob samuti. Ja vahel muudetakse etendus niisuguseks, et poiss ilmub kõrgel õhus nähtavale nagu vaevumärgatav punkt ja laskub tasapisi köit mööda alla.
Teine trikk. Fakiir võtab väikese hunniku mulda ja istutab sinna mangoseemne. Seejärel hakkab trummide saatel laulma ning teeb mullahunniku kohal aeglasi liigutusi. Varsti ilmub mullast roheline võrse, kasvab kiiresti ja võtab mangopõõsa kuju. Sellele ilmuvad lehed ja lõpuks õied; õied muutuvad viljadeks, mis valmivad rahva silma all. Lõpuks nopib fakiir need ning pakub soovijatele. Seejärel alustab ta teistpidi protsessi ja taim muutub tagasi seemneks.
Erinevaid trikke on väga palju ja neid muudetakse pidevalt olenevalt fakiiri oskustest.
Üks fakiiride poolt näidatavaid imesid on õhku meeste, naiste, laste ja loomade kujude ilmutamine. Nähtus sarnaneb sellega, mida läänes nimetatakse spirtistlike seansside ajal materialiseeirmiseks, kuid tegelikult pole sellega mingit seost.
Saladust, kuidas nad üht või teist trikki teevad, fakiirid ei avalda. Nad pigem surevad, kui reedavad saladuse. Nad on oma õpetajatele andnud vaikimistõotuse.
Fakt, et ükski foto ei näita ühtki paljudest fakiiri poolt tekitatud illusoorsetest nähtustest, paneb järeldama, et need imed on olemas ainult rahvahulga teadvuses. Näiteks fotol pole näha ei nööri mööda ronivat poissi ega nööri, mitte midagi peale fakiiri, kes istub liikumatult.
India imede kõrgeim klass on nähtused, mis kujutavad endast ka teadusele tõesti huvi pakkuvaid asju. Neis on näha hämmastav võime valitseda ja juhtida elujõu abil loodusjõude, mis fakiiride illusoorsete "imede" puhul puudub.


Vasta
Eesmärk pühendab abinõu.
Kui on soov minna mööda loogilist rada, siis ei ole võimalik eitada, et Sai Baba kasutas illusiooni abi, et sooritada imetegusid, sest selle kohta on tõendusmaterjal olemas.
Kui keegi tahab Sai Baba head nime kaitsta, siis pigem on soovitav lähtuda kultuuriruumi eripärast, ajaloost, suuremast pildist, motiividest.
Vasta
(20-12-2011, 18:00 )Müstik Kirjutas: India imede kõrgeim klass on nähtused, mis kujutavad endast ka teadusele tõesti huvi pakkuvaid asju. Neis on näha hämmastav võime valitseda ja juhtida elujõu abil loodusjõude, mis fakiiride illusoorsete "imede" puhul puudub.

Kas on sellekohta ka mingit tõsiseltvõetavat videot esile tõsta?
Isiklikult olen näinud jõge mis voolab sõna otseses mõttes ülesmäge. Ja seda fakiiride abita.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 14,783 29-12-2018, 02:58
Viimane postitus: Naut
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,929 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kokkusattumused - olemas või mitte? Kerttuti 19 12,738 21-11-2014, 20:19
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat