•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sai-Baba - pühak või petis?
#76
Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis

10. märts, 2010,

Viha saastab inimese poolt teenitud tarkuse.

Ohjeldmatud soovid reostavad kõik tema teod.

Ahnus hävitab tema pühendumuse ja andumuse.

Soov, viha ja ahnus üheskoos õõnestavad igaühe andumust ja tarkust ja muudavad nad loomaks.

Viha peamiseks põhjuseks on soovihalus ja see omakorda on ignorantsuse tagajärjeks.
Ingnorantsus on looma iseloomujoon.


Mõistes seda tõde, peab igaüks tegema oma parima, et ülendada end oma pingutuste ja harjutamise läbi.

- Baba
Vasta
#77
Criss Angel-http://et.wikipedia.org/wiki/Criss_Angel

teeb ka trikke:leviteerib,kaob ja ilmub, võtab õhust asju jne.

Kui ta paneks usuteema juurde oleks sama mis baba
Vasta
#78
Aga vot ei pane ja ei ole ning samade asjadega on hakkama saanud ka Copperfield ja Houdini.
Mis takistas neil omale "usuteemat juurde pookida"? Mõtle natuke.
Vasta
#79
Sai Baba olla väitnud, et sureb 2011 ning naaseb 8 aasta pärast 2019 Prema Sai Babana
Vasta
#80
SATHYA SAI BABA s. 23. nov.1926.a.-.....2021.a.
Baba kaalub 48 kilo, on 158 sentimeetrit pikk, sihvakas. Head kuivad käed, ei kuumad ega külmad. Ta lähedal seistes ei saa määrata, kust tema hääl tuleb. Ta on kõiketeadja, loeb su mõtteid, näeb eelnevaid elusid, tulevikku. Ühesõnaga teab su probleemi kohe. Tema ülesanne on kõigi uskude liitmine.
Lisaks on ta hea huumorisoonega.


SA- jumalik
AI(AYI)- ema
BABA- isa

SAI BABA (enda kohta): ”KRISTUS ÜTLES-TEMA, KES MU SAATIS, TULEB TAGASI”....

Ma tean teist igaühe mineviku tausta, olevikku ja tulevikku ning kaastunne ei liiguta mind eriti. Ma ei põhjusta rõõmu ega kurbust.
Mõlemad ahelad, mis sind seovad, oled sa sepistanud ise.
Sinu tulevik ei sõltu täielikult sinu hinnetest eksamil.
Rohkem sõltub see iseloomust, tahtejõust ja Jumala armust. Kõige suurem inimesele osaks saada võiv õnn on see, kui ta tõmbab ligi Jumala armastuse
Kõige tähtsam tegu, mille läbi võib jumala armastuse osaliseks saada, on õige eluviisi ehk seadmuse järgimine

Minu ülesandeks on aidata kogu inimkonda ja kindlustada kõigi jaoks elu, mis on täis õndsust (aanandat). Need, kes on minule pühendunud, peavad võtma rõõmu ja muret, võitu ja kaotust võrdse meelekindlusega.

Ma eraldasin Endast Enda, et armastada Ennast veelgi enam.

Järgija: “ Svaami, millal Jumal mind kutsub?”
Svaami: “Jumal on teie sees. Ta on teiega. Ta on teie kohal. Ta on teie all. Ta on teie ümber. Ta ei kutsu ega saada teid ära. Te ise olete Jumal. Mõelge alati: “Mina olen Jumal. Mina olen Atman. Ma olen kõik. Mõelge nii ja täitke oma kodused kohustused. Jumal ei saada teie järgi kedagi ega kutsu, et te sõidaksite tema juurde mingist kohast. Te ise oletegi Jumal. Ta on alati teiega.”

Järgija: “Kas kõik on ette määratud?
Näiteks aeg, mis määrab meile, millal sulada kokku Jumalaga? Kas inimesel on mingeid märke, mis näitavad, millal inimene lõplikult sulab kokku Jumalaga ja saavutab eneseteostuse?”
Svaami: “Atmani jaoks ei eksisteeri aega ega vormi. Ta on ajast ja vormist kõrgemal. Atmanis on kõik ühtne. Pidage meeles seda ühtsust. Elage selles ühtsuses. Seadke see oma sihiks. Kõik on üks. Suhtuge kõigesse üheselt (kui Ühesusse).

” Svaami, kuidas me sinu Armu saame? "
Baba: Arm on alati seal olemas kui igavesti särav päike. Kui te avate oma kodu aknad Päikesele, voolab valgus sisse, eemaldades pimeduse. Valguse kogus sõltub sellest kui laiali tee akna avate. Täpselt samuti sõltub teie südame avarusest ja teie armastuse laialivalguvusest minu Arm. Teis on liiga palju viha! Eemaldage kõik halvad omadused, siis on kõik jumalik (-kud).

Aga Kuldne Ajastu, Svaami, mida sellest räägiksid?
Baba: Jah, mida Kuldsest Ajastust? Millal see tuleb? Ei, see tuleb vaid siis kui teie käitumine on Kuldne, teie suhtumine on Kuldne, kui Teie süda on Kuldne! Elage eeskujulikku elu....


Vasta
#81
Sai Baba kirjutatud Päevamõtted - nii, nagu nad on lugemiseks üleval igal päeval Prasanthi Nilayamis

30. aprill, 2010

Teenimine on Armastuse (Prema) õis – lill, mis täidab mõistuse ülima õnnetundega. Kahjutus on selle lille lõhnaks. Olgu isegi teie väikesed teod ujutatud üle kaastundest ja austusest. Olge kindlad, et teie iseloom särab seeläbi suuresti. Kõrgeim õnn on rahulolu. Kus iganes ei ole karmust, edeneb pühadus jõudsalt ja voorus õitseb. Kus aga esineb aplus, seal sigib paks pahe.

- Baba
Vasta
#82
Mind häirib selliste inimeste juures trikitamine. Et miks on vaja teha "hookust pookust" ja kuidagi poolsalaja ja nipiga asju tekitada, mis videotel silma jäävad ja kahtlusi tekitavad? Kui tegelane on nii kõva mees, et suudab mitte millestki midagi teha, siis siruta käsi masside ette, näita et see on tühi ja siis tekib asi sinna... peaks ju lihtne olema. Kõik muu nipitamine toidab alati kahtlusi. Ja eks ta tavaliselt valskus ka kipub olema.

Vasta
#83
Tsitaat:Algselt postitas Hallucigenia
On huvitav, et seda nime - ehk siis pikemalt Bhagavan Sri Sathya Sai Baba - meie foorumis veel pole esinenud (otsing vähemasti ei näita) - kuigi ta on omataoliste seas üks tuntumaid maailmas (Google otsing = 2 120 000 dokumenti). Usundite alafoorumis annavad tast õiguse kõnelda miljonid järgijad kõikidel mandritel, kuigi ta ise ütleb, et tema järgimine ei sunni kedagi oma usku muutma, vaid teeb kristlasest parema kristlase, moslemist parema moslemi jne. SB imepärastest võimetest on tuntuim võime materialiseerida mitmesuguseid esemeid, sh. püha tuhka vibuthit, kuldesemeid, vääriskive. Aga asjal on ka teine, märksa tumedam pool - Internetist võib leida ka hulgaliselt materjale, mis süüdistavad SB-t mitmesugustes väärtegudes - alates pettusest (sh nimetatud materialseerimisdemodes) kuni seksuaalkuritegude ja tapmisteni välja. Ma ei hakka siia lisama mingeid viiteid - huvilised leiavad neid ise kuhjaga. Ja teemaküsimuse kõrval on ehk huvitavamgi küsimus - mis paneb miljoneid inimesi järgima SB-d? Ja mitte ainult teda vaid teisigi temasarnaseid (ehk on siit mingeid paralleele ka zedi III Reichi teemaga).
Vasta
#84
to:iitt - tänud selle ilusa teksti eest ! olen Sinuga täiesti päri ja inimesed ei peaks siin õelutsema või kedagi petiseks tembeldama -aga ei ole minagi see kes ütleb mida keegi peaks ja ei peaks. tunnen paari inimest eestist kes Sai Baba juures käinud ja---ma ei tea imelisemaid ja õnnelikemaid inimesi kui nemad. need netis levitatud videod mis peaksid "tõestama pettusi " on jura. ja kindlasti on alati "äritsejaid"kes Baba varjus tahavad rikastuda. kõikide prohvetite(just nii ma ka Babat nimetaksin) suunas on alati kive loobitud. seega --tootke aga energiat mis teid ennast lõpptulemusena kahjustab-seda arusaamatum see maailm teile paistab. Sai Baba oli, on ja jääb - ta on Püha ja Valgustatud inimkehastus siin maal. keegi siin küsis--mis ta siis ei muuda pabulaid ravimiteks mis haigused kaotaks --vaata see oleks maailmakorra reeglite rikkumine. kõik pühakud "oleksid" ju võinud seda teha aga ei teinud - kõik mida loome, sellega tuleb meil endile ka toime tulla. loome haigusi oma õeluse ja kurjuse ja kadedusega -siis elagem nende haigustega ja saagem neist ka omal jõul üle. loome rahu, kaastunnet ja armastust -elame rahus ja õnnes ja külluses. keegi ei saa teise eest midagi ära teha -sest sina tulid kogema ennast siia maailma ja see on sinu tee -sinu haigus, valu, kannatus, rõõm, rahu , kuulsus jne! Sai Baba on ju selleks siin, et aidata sul leida tee Armastuse ja Valguse juurde -tema ei promo kurjust ja ahnust. sa võid uskuda mida tahad -usud petuskeeme ja võlsti -see ongi sinu arusaam ja looming. usk on see mis võib liigutada mägesid! oled puhas hing ja elad vankumatus usus -suudaksid ka ise kuldmune manifesteerida. aga seni kuni seda sa ei ole...
Vasta
#85
No kui sa usud tõesti et ta suudab mittemillestki materiaalseid asju teha siis mõtle palju sel REAALSELT peaks energiat nõudma .


Energia ----> mateeria
Vasta
#86
to Bret: no kui sa nüüd minule suunasid selle küsimuse siis --mida siin mõelda. see on sedasi. ja on ka enne teda seda tehtud ja tehakse ka pärast. see energia millest räägid, on armastuse energia. puhas energia milles ei ole kübekestki viha ja vaenu, kadeust ega kahetsust, kahklust ega valu. see ongi puhas energia millest on rääkinud kõik õpetajad -Tao, Jeesus, Budha jne -millest siin aru ei saa. see sama energia, millest siin saidil palju tsiteeritud Muldashev ja Kailase mägi on seotud. me võime küsida et miks nad siis lasevad maailmal hädades vaevelda aga -nemad on siin selleks et ka sina võiksid sammukese lähemale liikuda Valgustatusele aga see ju võimatu -sest sa kahtled kõiges ja kõigis. annad hinnanguid ega usu siiralt ei Teda ega teisi Sõnumitoojaid. kui oleks teisiti , oleks maailm parem paik. kurjus ja ahnus, kibestumine ja egoism tekitabki kõike seda"mida halvaks peame". meie ümber on palju jõude ja energiaid keda me ei suuda tajuda sest "ei usuta" ja peetakse üleloomulikuks või siis petiseks selliseid. mis oli see energia mis laseb imeravitsejatel, niisamuti laskis Jeesusel tervendada vaid mõtte jõul? või käte suunamisel haigele? või esemete liigutamist sooritada? vot see on see sama jõud - puhas siiras usk, puhas hing ja rikkumata vaim.
Vasta
#87
Tsitaat:Algselt postitas shambala
...need netis levitatud videod mis peaksid "tõesta
ma pettusi " on jura. .......
Ise sa ajad jura. Tõestavad küll pettust ja vägagi selgelt.
Näiteks seal on ilmselgelt näha, et ta võtab ehte aluse põhja küljest ja siis teeb liigutusi nagu materialiseeriks.
http://www.youtube.com/watch?v=lgzAF6gjWT4
Ning see on kõigest üks video, mis näitab, et ta kasutab illusiooni abi.

Loomulikult pettust saab teha ka ülla eesmärgi nimel ning petis ei võrdu kohe halva või kurja inimesega, aga see on juba teine teema.
Esmalt tuleb ikka leppida tõsiasjaga, et Sai Baba on petis.




[Muudetud: 29-10-2010 levis]
Vasta
#88
vot ei tule sellega leppida et keegi oleks petis. mina oma elu ja arvamusi ei loo u-tubis levitavate videote näol. ma tean väga hästi millest siin räägid aga paraku on selle inimese teod imelised mis on miljoneid inimesi puudutanud. kui keegi tahab teda petisena näidata, küll siis õnnestub ka vastav vido teha. arvad, et seal lubataks filmida siis, kui tegemist oleks petisega -kas tõesti usud, et filmimine oleks võimalik kartmata, et "pettus" välja tuleb?? aga -usu mida tahad. see on sinu elu. näe kõiges pettust ja usu kõike seda mida netis sulle ette söödetakse eemärgiga, sind haneks tõmata. huvitav vaid see, et sellist Püha Inimest ei on raskem uskuda kui mingeid netikommentaare ja n.ö autentseid videoid; aga sama on ja saab olema kõikide Pühakute puhul -lihtsam neid laimata kui südamest uskuda ja armastada.aga armastada saabki ju ainult puhta südamega!! ilusat elu sul soovin (ps -sul tundub palju rohkem meelt mööda olevat ufo teema - seda ju ka kergem uskuda ja selle üle fantaseerida!)

[Muudetud: 10-15-2010 shambala]

[Muudetud: 10-15-2010 shambala]
Vasta
#89
[Pilt: donquixotewindmill.jpg]
Vasta
#90
Kui e=mc2 siis'
1g ainet on võrdne
89.9 terajoules
25.0 million kilowatt-hours (≈25 GW·h)
21.5 billion kilocalories (≈21 Tcal) [8]
21.5 kilotons of TNT-equivalent energy (≈21 kt)


niiet Saibabal on tagataskus suuremat sorti tuumajaam Smile?

Ja palun ära ütle et "armastuse energia" on mingi eriline asi jälle mida mõõta ei saa

[Muudetud: 10-28-2010 Bret]
Vasta
#91
Levis sinu pilt näitab, et sa oled nii umbes 10 aastane või siis arengus maha jäänud!

Sai Baba on võrrelnud vaimseid aspekte mittenägevat inimest konnaga, kes istub lootosõie kõrval ega tea midagi nektarist. Tuleb aga mesilane ja kogub seda. Smile

Sai Baba on öelnud, et tänapäeva maailmas on üksikute inimeste kadeduse ja viha sädemed koondunud hiiglaslikuks ülemaailmseks tulekahjuks. Seda suudavad kustutada vaid neli tuletõrjujat, kes peavad tegutsema kooskõlas. Need neli tuletõrjujat on järgmised.
1. Tõde enda olemuse ja Jumala kohta
2. Seadmus ehk õige käitumine, s.o tõe praktiline rakendamine.
3. Hingerahu, mis tuleneb tõe rakendamisest.
4. Jumalik armastus, mis annab tõe valgusele soojuse, kohuse täitmisele innukuse ja hingerahule ülluse.

Lisa lugemist:
http://kodu.neti.ee/~ok003a/sathya/saibaba.html
Vasta
#92
Müstik jäta see usujama.
Tead palju on maailmas olnud , olemas ja tuleb veel religioone , usulahkusid ja "jumalamehi" ja k6ik kuulutavad et ainult nende nnägemus jumalast on ainuõige. Niiet pole mõttet mingeid fantaasiamänge siia sisse tuua
Vasta
#93
Levis -sa oled imeline. oled näidanud mulle oma fantaasialendu ja võimeid - ole sa ikka rõõmus ja õnnelik edasi. just nagu ikke siin maailmas toimub -kõik mis meile vastuvtõmatu ja ei "jõua kohale" --see tuleks hävitada ja maatasa teha. edu sulle armas inimene, ole siis 10 või 50 aastat vana - rikas oma vaimult oled sa ikkagi
Vasta
#94
kalls Bret ka sina oled imeline. tee katse. võta kolm ühesugust lille. potti istutatult, samad tingimused, muld ja taimede vanus(osta kolm odavat mingit lillekest) ; ühele räägi jätkuvalt ja pidevalt vaid ja ainult häid sõnu, ütle et armastad teda, tänad teda ilusate lehtede eest ja kastad teda jumalast õnnistatud veega. teisele lillele ütle, et vihkad teda, kisud tal lehed küljest, tirid juurdega mullast ja kärsatad lehed ära. kolmas las olla nagu ta on.lihtsalt kasta ja ongi kõik. vaata mõne aja möödudes, kuidas su lillekestel läheb. armastust saanud lill on elujõuline, teisel aga lehed kidurad ja närbumas. kolmandalt näed millised olid lilled katse alguses. ma ei tea su vanust kallis inimene -võimalik, et räägin algklassiõpilasega -katse võid ikka teha. kui aga oled täisealine ja juba küllalt telukogenud, paneb mind imestama vaid sinu teadmatus -kes oled, kus oled ja mis sind ümbritseb. aga -see on sinu valik; vali ja otsusta, mida näed ja kes oled selle suhtes. sa saad seda mida näed ja näed, mida saad! ja veel -ütled, et pole vaja fantaasiamänge siia sisse tuua. aga kas õelust ja küünilisust on vaja sisse tuua??? rahu sulle
Vasta
#95
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Levis sinu pilt näitab, et sa oled nii umbes 10 aastane või siis arengus maha jäänud!
.....
See pilt oli nagu rohkem for fun, ei ole mõtet südamesse võtta. Ma lihtsalt andsin alla ja seda see pilt näitaski.

Sai Baba võib olla pühak, teha imesid, puistata pärleid jne., mina vastupidist ei väida ja pole ka seda teinud.
Ainus, mis ma tean on see, et on posu videosi, mis näitavad üheselt, et ta kasutab vähemalt osade "imede" tegemisel illusiooni-trikki. Ning kuna ta jätab inimestele mulje, et tegemist oli "imega", siis on ta petis. Kusjuures see veel ei tähenda, et see pettus ilmtingimata kurja eesmärki kannab.


[Muudetud: 28-10-2010 levis]
Vasta
#96
Ja algab jälle tüüpiline asjast möödarääkimine. Räägime reaalsest asjast ja esemete materialiseerimisest , mitte mingitest "armastuse energiatest" .
Vasta
#97
aga materialiseerimine ongi ju armastus kulla inimene. seda saab teha inimene kellel on puhas süda! ja puhas süda ei saa olla mingil trikimehel ega petisel!!! kogu energia on seda -ja ei muud. kas keegi teine Pühak, kes on materialiseerinud või haigeid ravinud või mida iganes, on kasutanud sinu meelest siis mingit muut "energiart" - huvitav küll millist?? tahtest ei ole siin juttu -tahe on egost tulenev -ja armastus ja ego ka ei käi kokku. ka sina oled armastus -- sest muidu sind lihtsalt ei oleks olemas!!! aga seda on raske tajuda -sest sa ajad ju matemaatilisi tehteid ja füüsika seadusi taga. ja kuhu need sind viivad ?



ja iga sinu mõte on energia. ja kui mõte saab sõnaks ja ka kirja pandud --on tal veel surem vägi.seega -rohkem mõistmist ja hoolivust ja vähem solvanguid ja petmist! kõik mida sa teed, teed endale! mida sa näha ei suuda, see on miski pärast vale ja utoopia ja paha ning kes näevad erinevalt sinust, see lükatakse pikali ja saab laimu osaliseks. aga kõik ei lähtu matemaatilistest tehetest vaid lähtuvad südamset - ja nende päralt on rahu ja armastu! kõik mis teed - jõuab sinuni nii ehk naa tagasi -sa oled see mida mõtled, kirjutad ja ütled ! sedasi lood sa ennast , see on võimas energia.

[Muudetud: 10-15-2010 shambala]
Vasta
#98
Tsitaat:Algselt postitas Bret
Müstik jäta see usujama.
Tead palju on maailmas olnud , olemas ja tuleb veel religioone , usulahkusid ja "jumalamehi" ja k6ik kuulutavad et ainult nende nnägemus jumalast on ainuõige. Nii et pole mõttet mingeid fantaasiamänge siia sisse tuua

Tean, olen elu jooksul küll ja küll religioone uurinud. Ja pean ütlema, et neid on päris huvitav uurida.
Nagu sa tead, siis Sai Baba õpetuse sisu põhineb muistsetele veedadele. Mida sina veedadest tead, et hakkad Sai Baba õpetust fantaasiamänguks nimetama?
Veeda ehk sansk.k-s veda tähistab ajaloo vanimat kirjandust Põhja-Indias. Tähistab kirjandust mis pani aluse vanimale "filosoofiale" -Upanišad. Hiljem tekkib mõtteteaduse koolkond nimega vedanta.
Vedaanta juured peituvad sügaval India kultuuris, ulatudes veedadeni, mis teatud mõttes on jäänud India kultuuri südameks aastatuhandete vältel. Hinduistlikus traditsioonis on levinud uskumus ühtsesse terviklikku Ürgveedasse – Aadiveedasse, mis eksisteeris muiste Kuldajastul (Kritajuga), mil inimese vaimsed ja füüsilised võimed küündisid maksimumini ning õiglus võidutses kõikjal. Ajastute vältel, tingituna üleüldisest allakäigust ja inimvõimete mandumisest, jagunes Ürgteadmine paljudeks allosadeks.
Tutvu enne veedadega või kasvõi hinduismiga, siis hakka siin oma teadmatust demonstreerima!
Aga Sai Baba ei ole jumalamees, Sai Baba on püha mees. Mõnedel andmetel isegi Suure Valge Vennaskonna üks tänapäeval elavaist meistritest.
Uusi usundeid on palju ja neid tuleb ka juurde, aga ilma igasuguse usuta mitte millessegi on ikka väga armetu siin ilmas elada.
Las inimesed usuvad Sai Babasse või veenuslastesse või millesse iganes - mis sinul sellest?
Mina ei keela kellegil millessegi uskumast!
Vasta
#99
Ei Sai baba ei ole PÜHAMEES
ta on tavaline petis kes inimestelt oma ripatsite ja muus pa.... raha välja petab.
Vasta
Ma ei saa nüüd hästi aru,kuigi seda on siin VÄGA tihti.Bret paneb konkreetselt kaks video linki siia mis tõestavad,et mees on PETIS,aga mis toimub?Toimub see,et nendele absoluutselt ei reageerita,vaid aetakse aga oma joru.Täpselt sama mis toimus JASONIGA!Inimene tegi puust ja punasega selgeks,aga ei,aeti ikka oma joru edasi,oma künka otsast.Vahel jääb lihtsalt mulje,et siin pole mitte para-web,vaid mingite usuhullude sekti liikmed,kes siis igaüks oma usku vere hinnaga kaitseb.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inspiratsioon - lahkarvamus, tahe või saatus? laanesoo 22 14,783 29-12-2018, 02:58
Viimane postitus: Naut
  Kas kujutan või näen ette? Carmel 2 2,929 30-12-2015, 18:43
Viimane postitus: Black Goat
  Kokkusattumused - olemas või mitte? Kerttuti 19 12,738 21-11-2014, 20:19
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat