Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parreesia (2015, film Einar Laignast)
#1
Film mille kohta küsis mu tuttav: "Kas terve film koosneb sellest röövli näoga vanamehe targutamisest?" Esimese ehmatusega ei osanudki midagi mõistlikku vastata, võttis sõnatuks. Ise pean seda filmi heaks ja väga sügava mõtteliseks.

PARREESIA portreteerib parresiast Einar Laignat ja toob lähemale parreesia olemuse. Parresiast on tõe väljaütleja – isik, kes omab moraalset kohustust rääkida julgelt ja kõigest, ning kes tõde väljendades seab ennast teadlikult löögi alla. Filmis väljendub parresiast Einar Laigna kogu talle omase jõulisusega. Salvav iroonia, halastamatult täpsed karakterite kirjeldused ning prohveti manitsev paatos on vahendid, mida Laigna täiuslikult valdab.





Vasta
#2
Einar Laigna oma tuntud headuses, konkreetne ja lööv, pikalt pole vaja seletada. Kes saab aru see saab Smile Tema läbitungiv pilk võib muidugi mõnele liiga intensiivne olla, aga sel juhul tuleb viga endast otsida.
Vasta
#3
Olen siin foorumis äärmiselt vähe sõna võtnud. Ainult lugenud ja lugenud. Nüüd ei saanud vait olla!
Kes kurat on selle nn filmi valmis teinud?
Mida ta presenteerib? Kas Laignat või parreesiat üldiselt? Või müra?
Jah, Laigna filosofeerimist kuulaks hea meelega, vaataks ka tema ilmekat nägu, kuid ma ei suutnud teise osa keskpaigast kaugemale ja panin klipi kinni.
Keda peaks huvitama täiesti mõttetu piltide vilksutamine kohutava lärmi saatel.
Käsi väsib, et kogu aja volüüminupuga mängida. Jääd huviga teksti kuulates pisut hiljaks ja pirrrraki, on vuntsid ja kulmud sirged, kõrvad pruuni vett täis ja peenike pere kisendab teises toas.
Vaataks, kuulaks, aga andke andeks - kahjuks ei saa!
Vasta
#4
Film on tehtud mitu suurusjärku väiksema eelarvega kui teised samal perioodil tehtud dokfilmid. Rahvusvahelise meeskonnaga filmide eelarve on 200-300 tuhat euri; eesti filmid vahemikus 60-70 tuhat euri. Parreesia on tehtud 327 euroga. Kolmsada kakskümmend seitse eurot. /Allikas Eesti Ekspress/
Kui tahta rahamaailma valitsemise alt välja pääseda, siis oleks hea kui suudetaks leppida vähemalt mõnes asjas veidike kehvema kvaliteediga. Lisaks sellele, et püüda kõikide võimalike vahenditega omakasupüüdlikke tegelasi võimu juurest lahti kangutada.

Filmi sisu ma ei oska kommenteerida. Pole veel vaadanud, aga võtan plaani vaadata. Laigna (kui oli võimalus rohkem kui 20 a tagasi teda kuulata) jättis fanaatiku mulje. See oli ammu.
Vasta
#5
(16-06-2015, 23:25 )Aadu66 Kirjutas: Olen siin foorumis äärmiselt vähe sõna võtnud. Ainult lugenud ja lugenud. Nüüd ei saanud vait olla!
Kes kurat on selle nn filmi valmis teinud?
Mida ta presenteerib? Kas Laignat või parreesiat üldiselt? Või müra?
Jah, Laigna filosofeerimist kuulaks hea meelega, vaataks ka tema ilmekat nägu, kuid ma ei suutnud teise osa keskpaigast kaugemale ja panin klipi kinni.
Keda peaks huvitama täiesti mõttetu piltide vilksutamine kohutava lärmi saatel.
Käsi väsib, et kogu aja volüüminupuga mängida. Jääd huviga teksti kuulates pisut hiljaks ja pirrrraki, on vuntsid ja kulmud sirged, kõrvad pruuni vett täis ja peenike pere kisendab teises toas.
Vaataks, kuulaks, aga andke andeks - kahjuks ei saa!

Hr. Laigna kõnedest on helifailid olemas "Halloo Kosmos" saate arhiivis, 2 saadet.
Vasta
#6
Mõned aastad tagasi sugulaste kokkutulekul Lahemaal pidas väga hea kõne.

Samas oleks pidanud edevust veidi tagasi hoidma, sest pikaks läks oma rääkimise imetlemine.

Temaga nii, et köieots on käes, aga mis sellega siis ikkagi peale hakata ...

Iseenesest muhe vana.


Vasta
#7
(13-06-2015, 22:00 )togli Kirjutas: Ise pean seda filmi heaks ja väga sügava mõtteliseks.
Täpselt samad sõnad minu poolt.

Mõned nopped. Aga soovitan vaadata ise, eks igaüks nopib oma välja.

*Jeesuse isikule teise nurga alt lähenemine. Ohutu Jeesuke vs Kohutav Kristus. Kohutav sel ajal sel maal valitseva poliitikute ja valitsejate suhtes, ta julges öelda, et tegemist on tänapäeva keeles öelduna "moraalsete värdjatega".
*Tänapäeval ainus õigustus kiriku eksisteerimisele oleks tema tõekuulutaja roll. Aga kas tal on see roll?!?
* Enne oli NL, nüüd on EL. Me võime monstrumi värvida teist värvi, monstrum jääb monstrumiks. EL on rafineeritum ja seega hullem, sest tema eest on raskem end kaitsta. NLiidu ajal oli üks ja lihtsalt määratud vaenlane.
* Ta ise kommenteerib oma "röövlinägu". Olen nõus, et tema profiil on niivõrd võimas, et see vääriks pronksi valamist.
Oh ilutsev, pehmo maailm, kes ainult ilusaid nägusid näha ihkab.

Ja palju palju veel.

Filmi heli oli minu meelest taotluslikult järsk. Sest tõde on nagu välgulöök. Samas filmi alguseosas oli väga suur ja avar tunne muusika poolt maalitud.

Vasta
#8
Käisin hiljuti Eesti Vabadusvõitlejate Liidu kokkutulekul Elvas. Seal oli ka E.Laigna kes esines kõnega. Teda on ikka meeldiv kuulata ja tema kirjutisi lugeda. Ei tea, paljud seda vana intervjuud lugenud on, aga soovitan!
https://aegumatu.wordpress.com/category/...ar-laigna/
Vasta
#9
Kuhu oled jõudnud EESTI? - Einar Laigna ja Peeter Liiv (67min)
https://www.youtube.com/watch?v=aGezolfjTjE
Vasta
#10
Mulle meeldis viimati toodud postituse videos kõige enam see Laigna Laaneotsale esitatud küsimus, et mida ta teeks kui ühel päeval hakkaksid üle Peipsi järve tulema kummipaatides vene dessantväelased, 5000 tk päevas, erariietes,relvastamata ja küsiksid poliitilist varjupaika (või pagulase staatust, vahet pole!).

Nõmme raadios on ka põhjalik kollektsioon Laigna helifaile:

http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php/Einar%20Laigna

Ma küpsetasin millalgi neist CD, raadios hea kuulata.
Vasta
#11
See film jäi mulle mõneti mõistmatuks- liiga palju müra.
Eile õhtul oli Tallinna TV- s "Mõtleme taas" külaliseks Einar Laigna.
Vat see vestlus on nauditav! http://www.tallinnatv.eu/index.php/saate...tleme-taas
Vasta
#12
Filmi tuleb vaadata mitu korda, et nii erudeeritud inimese mõttekäikusid natukenegi mõista.
Laigna mõtted, mis ta üleeilses saates välja tõi, on väga tähelepanuväärsed. Need peaksid iga mõtleva eesti inimeseni jõudma. Need puudutavad maailma sügavaimat olemust.
Vasta
#13
23. juulil 2016 jagas Ruhnu Püha Magdaleena kirikus vaimuvalgust kolonel, teoloog, ajaloofilosoof, mõõgameister ja preester hr. Einar Laigna.
Loengu sisuks oli inimkonna tekkelugu sumerite pärandi kohaselt, kosmiline harmoonia, sakraalgeomeetria ning sümboolika, kuid üle kahe tunni kestva loengu jooksul puudutas õpetlane mitmeid muidki teemasid.
https://www.youtube.com/watch?v=jfQx4jC5xz4
Vasta
#14
super mega loeng,vaevalt ,et keegi sarnast pakkuda suudab.
Vasta
#15
Räägib ka anakimitest ehk anunnakkidest.
Vasta
#16
Laignale Eestist kergelt vastast või võrdset ei leia.Silmaring ja teadmistepagas on muljetavaldav.Elanuks ta paar sajandit tagasi, siis oleks tal kari jüngreid järel kes iga tema sõna kirja paneks .
Tema oleks sobilik president riigile.Tõeinimene..
Vasta
#17
Toon postituse sobivasse teemasse.
(26-01-2017, 11:56 )positiivne Kirjutas: Hämmastav tõepoolest. Mees räägib nagu hull.

Kas tõesti? Kas tõesti oled sina postiivne targem kui teoloog, vaimulik ja ohvitser Einar Laigna? Mees räägib riiklikust iseolemisest, eesti rahva ja Euroopa saatusest ning meie kultuuri alusväärtustest.

Pendli kujund, mida Einar Laigna kasutab, on üks neid mõjuvaid ja oma emotsioonitus tões rabavaid ajaloofilisoofilisi kokkuvõtteid, mis asetavad meie ajaloo oma tegelikku konteksti: “Eesti on puhvermaa. Sellena oleme ajaloos alati liikunud kahe pooluse vahel – ida ja lääne vahel. Mõnikord liigub pendel aeglasemalt, siis jääb seisma, aga hakkab siis jälle tagasi tulema.”
http://objektiiv.ee/einar-laigna-kas-ole...i-hukkume/

Tekib mõte, kas sina positiivne oled valmis iseseisvuse nimel vajalikke ohvreid tooma?
Vasta
#18
(26-01-2017, 12:33 )Nofretete Kirjutas: Toon postituse sobivasse teemasse.
(26-01-2017, 11:56 )positiivne Kirjutas: Hämmastav tõepoolest. Mees räägib nagu hull.

Ma selle oma fraasiga pidasin silmas Trumpi.
Vasta
#19
Näh, positiivne...jälle takerdud faktidesse ja pisiasjadesse...
Vasta
#20
(26-01-2017, 13:02 )positiivne Kirjutas:
(26-01-2017, 12:33 )Nofretete Kirjutas: Hämmastav tõepoolest. Mees räägib nagu hull.

Ma selle oma fraasiga pidasin silmas Trumpi.

Et siis ka Trumbist pead end targemaks? Selle peale ei tulnudki.

(25-01-2017, 19:19 )kage Kirjutas: Laignat pole mulle mõtet soovitada, sest ta filosofeerib puudulike ja ühepoolsete teadmiste pealt ning tal puudub avatud mõtlemine.


Miks ma peaksin vaidlema hakkama? Laigna rääkis ju järgmist:
(26-01-2017, 11:41 )Nofretete Kirjutas: TÕDE ON ÜKS ASI, avalikult räägitakse aga teist asja.
Valgustatu - iluminaat võib olla igaüks, kuid sotsiaalse olendina inimene ei julge tõde rääkida. Inimene kardab, et mis temast siis teised arvavad, kui ta teisiti mõtleb ja maailma näeb.
Teadmised on alati ainult väheste inimeste ringis teada.
Tänapäeval röövivad inimesi pangad. Kaasaegne inimene kujutab ette, et ta on vaba, aga ise on orjuses.
Ilmselt oled sa lihtsalt inimene, kes ei julge tõde omaks võtta. Ja siin ei saa ka midagi pahaks panna, sest niisuguseid inimesi on maailm täis.
Vaielda ei ole siin millegi üle.

Vasta
#21
(26-01-2017, 13:04 )Ill be back Kirjutas: Näh, positiivne...jälle takerdud faktidesse ja pisiasjadesse...
Faktidest rääkides. Eespool on Laigna huvitav loeng. Video tehtud detsembris Ruhnu kirikus.
Laigna ütleb, et kultuur peab toimuma kosmilise süsteemina.
Küsib, kuidas sumerid, egiptlased, inkad ja maiad teadsid tuhandeid aastaid tagasi kõiki päikesesüsteemi planeete, nende kauguseid ja nende mõõtmeid?
Ja lisab, et see on vastuvaidlematu fakt.
Meie oleme nende teadmisteni jõudnud alles hiljaaegu. Aga kuidas nemad teadsid? Kas oskad selgitada?
Vasta
#22
Kõigepealt- kui Laigna räägib, et mingi asi on fakt, muutun ma pisut ettevaatlikuks. Aga mõttemänguna- miks arvata, et praegune tsivilisatsioonilaine on esimene. Kujuta näiteks ette tuumakataklüsmi. Säilivad ilmselt vähesed arenenud ja kuskil metsikus vihmametsas elavad aborigeenid, kes annavad järeltulijatele edasi legende "taevast tulnud jumalatest" ja nende teadmistest. Kelledeks võivad olla näiteks NH-90 kohalelennanud ellujäänud staabitegelased. Või pooluste liikumisega kaasnenud kliimamuutust. Mis jätab kilomeetriste jääkilpide alla Euroopa ja Põhja-Ameerika...
Vasta
#23
Laigna on ise öelnud oma saadetes, et te ei pea kõike mu juttu uskuma, aga te võiksite teha kriitilist mõttetööd tema poolt öeldu kohta.
Laignale oleks mul ette heita seda, et mõnikord ta viitab millegile väga tähtsale, kuid ei taha sellest rohkem edasi rääkida, juskui vilgutaks tulesid, aga rohkem ei midagi ja seda tihti salvestatud raadioloengutes ning lindistatud avalikes esinemistes.
Kuid palju rohkem ja avatuna räägib Laigna sellitel loengutel, kus avalikku lindistamist ei toimu, ning siis võib saada sellist infot, mida ei ole veel kuulnudki.
Vasta
#24
Yks Indrek Rüütle luuletus siis algusaegade 90-ndatest.

EINARI RAKETT
(laulutext)

1. Linna kohal gooti kuppel
Reini äärne vaatluspunkt
Laiub siin kultuur mis super
Sellel maal... Euroopa keskpunkt


Refr. Einari rakett
Einari rakett

2. Onu Einar mulle rääkis
Valgustusesajandist
Tähtsax pidas hingepäästmist
Nagu meie... ajalgi...

Refr.

3. On tõesti võrratu see kontseps
& yxikisik mis kyll nonsenss
Me vajume kyll ei tea kuhu
Ent Einarile vaatan suhu...
Vasta
#25
(26-01-2017, 18:45 )Ill be back Kirjutas: Aga mõttemänguna- miks arvata, et praegune tsivilisatsioonilaine on esimene. Kujuta näiteks ette tuumakataklüsmi. Säilivad ilmselt vähesed arenenud ja kuskil metsikus vihmametsas elavad aborigeenid, kes annavad järeltulijatele edasi legende "taevast tulnud jumalatest" ja nende teadmistest. Kelledeks võivad olla näiteks NH-90 kohalelennanud ellujäänud staabitegelased. Või pooluste liikumisega kaasnenud kliimamuutust. Mis jätab kilomeetriste jääkilpide alla Euroopa ja Põhja-Ameerika...
See on teada, et meie tsivilisatsioon ei ole esimene. Maiade, inkade, egiptlaste jt iidseid teadmisi on põhjalikult uuritud. Võib ette kujutada ka looduskatastroofi. Legendidega on aga niisugune lugu, et need võivad osutuda ka tõeks. Õigemini: alguses oligi Tõde, aga hiljem hakati pidama legendiks.

Muidu: Iidsed kultuurid rääkisid ka selgeltnägemisest. Pole võimatu, et need enne meid elanud tsivilisatsioonid olid nii kaugele jõudnud, et oskasid kasutada ka telekineesi ja telepaatiat. Kahju, et meie praegune tsivilisatsioon on taas valinud tehnoloogilise suuna. Lisaks: kataklüsm võis hävitada eelmise tsivilisatsiooni harituma ühiskonnakihi ja säästa need, kellel olid ellujäämise põhioskused. Meie keskkond on sama habras ning ka meie ei suudaks ennast päästa.

Kas arvad, et praeguse tsivilisatsiooni teadmised kuidagi säilivad katastroofi järgselt? Iidsel ajal olid need ehitistesse ja pärimustesse pandud. Alles teaduse arenedes saadi aru, millest jutt käib. Ja paljust ei saada siiani aru.
Anakimid ("need, kes taevast tulid") olid sumeri tekstide järgi teistsugused kui meie.

Laigna ütleb, et "Inimene ei ole iialgi võimeline tunnetama universaalset kosmilist tõde lõpuni." Me võime sinna ainult ligineda, saavutamata iialgi tippu. Ja selles peitubki arengu võti." Laigna loenguid on huvitav kuulata - avardavad teadvust.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Film: The UFO Conclusion - UFO Lõppsõna Tyto Alba 2 1,739 11-02-2019, 08:51
Viimane postitus: zzz34
  UUS SAATESARI - Hunting Hitler 2015 (History Channel) Tacian 21 8,981 10-06-2018, 20:05
Viimane postitus: Addy
  FILM: "Zeitgeist. The Movie" Demoriel 88 44,554 21-05-2017, 16:38
Viimane postitus: Tyto Alba
  Uus dokumentaal UFOs Declassified 2015 Eestlane 1 3,033 15-02-2015, 15:57
Viimane postitus: Tacian
  Film: Shadow People (II) (2013) missykissy 2 2,777 03-08-2013, 12:06
Viimane postitus: missykissy
  Film: Forces Occultes e. Hidden Forces e. Varjatud jõud (1943) excubitoris 6 3,841 06-03-2013, 18:55
Viimane postitus: Vesilik
  FILM: "Jalutuskäik Tallinnas" lord_of_mangos 0 2,211 19-04-2011, 19:28
Viimane postitus: lord_of_mangos
  1934 aasta film 'The House Of Rothschild' excubitoris 8 5,240 05-10-2010, 16:10
Viimane postitus: excubitoris
  Dok.film Radikaal Elderm 1 3,131 17-07-2010, 21:03
Viimane postitus: Jõhvikas
  Film: "The Obama Deception" Pyramid 23 9,452 01-10-2009, 08:37
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat