Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASA võltsib kosmose vallutamist.
Autor Sõnum
Chaos
Veteran

24-10-2015 14:18
Postitus: #51
RE: NASA võltsib kosmose vallutamist.
Lastakse ikkagi peamiselt lamades asendis. Ja ka püsti lastes, sinu toodud näites, kukus kuul enne maha kui silmapiirile jõuab, seda juba teiste füüsikaliste mõjude tulemusel.
(selle postituse viimane muutmine: 24-10-2015 23:01 Chaos.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Marconato
Veteran

24-10-2015 15:19
Postitus: #52
(24-10-2015 14:18 )Chaos Kirjutas:  Lastekse ikkagi peamiselt lamades asendis. Ja ka püsti lastes sinu toodud näites, kukus kuul enne maha kui silmapiirile jõuab, seda juba teiste füüsikaliste mõjude tulemusel.

Mina sain selle inimese käest kes on isklikult läbinud snaiprikoolituse ja mina temas ei kahtle.
Minu näites on see otsenägemise puhul, loomulikult lased sa distantsi puhul kaarega, mida väiksem kaliiber, seda suurem kaar tuleb.
See näide oli selleks, et näidata, et snaiprirelval tulevad füüsilised omadused enne ette, kui maakera kumerus otsustama hakkab. Suuremast klaiibrist lastes on juba teised mõjud.

Pikas perspektiivis tundub see kõik päris loogiline olevat.
Teadmatus ei vabasta vastutusest.
Diversity is a codeword for anti-white
Chaos
Veteran

24-10-2015 16:12
Postitus: #53
Nüüd ma pean sind veel valetajaks ka. Või on su tuttavad valetajad. https://www.youtube.com/watch?v=jX7dcl_ERNs

Ja antud videos on mitte Snaiper vaid kõigest täpsuspüss. Ja mõjutab ümmargune maamuna juba seda.
(selle postituse viimane muutmine: 24-10-2015 23:02 Chaos.)
Marconato
Veteran

25-10-2015 01:27
Postitus: #54
(24-10-2015 16:12 )Chaos Kirjutas:  Nüüd ma pean sind veel valetajaks ka. Või on su tuttavad valetajad. https://www.youtube.com/watch?v=jX7dcl_ERNs

Ja antud videos on mitte Snaiper vaid kõigest täpsuspüss. Ja mõjutab ümmargune maamuna juba seda.

See on pöörlemise effekt mitte see kumeruse asi. 2 erinevat asja. nn. corriolise effect https://en.wikipedia.org/wiki/Coriolis_effect. Kaudselt seotud, mitte otseselt. See mõjutab alates 1500m.
(selle postituse viimane muutmine: 25-10-2015 01:32 Marconato.)

Chaos
Veteran

25-10-2015 09:09
Postitus: #55
(25-10-2015 01:27 )Marconato Kirjutas:  
(24-10-2015 16:12 )Chaos Kirjutas:  Nüüd ma pean sind veel valetajaks ka. Või on su tuttavad valetajad. https://www.youtube.com/watch?v=jX7dcl_ERNs

See on pöörlemise effekt mitte see kumeruse asi. 2 erinevat asja. nn. corriolise effect https://en.wikipedia.org/wiki/Coriolis_effect. Kaudselt seotud, mitte otseselt. See mõjutab alates 1500m.
Kas sa üldse vaatasid antud videot? 1000 jardi on umbes 900 meetrit erinevus oli siis juba terve minut. Oeh ja küsi oma tuttava snaipri käest kuidas saab lapik maa pöörelda ümber oma telje?

Edit. kuna näiteks Eesti asub minu hinnangul tunduvalt kaugemal ekvaatorist kui antud video toimumispaik, siis on meil siin see efekt ta tunduvalt suurem.
(selle postituse viimane muutmine: 25-10-2015 09:16 Chaos.)
Marconato
Veteran

25-10-2015 12:07
Postitus: #56
(25-10-2015 09:09 )Chaos Kirjutas:  
(25-10-2015 01:27 )Marconato Kirjutas:  

Kas sa üldse vaatasid antud videot? 1000 jardi on umbes 900 meetrit erinevus oli siis juba terve minut. Oeh ja küsi oma tuttava snaipri käest kuidas saab lapik maa pöörelda ümber oma telje?

Edit. kuna näiteks Eesti asub minu hinnangul tunduvalt kaugemal ekvaatorist kui antud video toimumispaik, siis on meil siin see efekt ta tunduvalt suurem.

1000 yardi peale on hälve ca 5-10 cm, see ei ole nii märkimisväärne, tuul niiskus ja temperatuur mõjutavad kuuli lendu palju enam.
Äkki keerleb ta karuselli stiilis ümber millegi. Sellega tekib ka gravitatsioon.

Kogu see lameda maa teooria on teooria.

Chaos
Veteran

25-10-2015 20:11
Postitus: #57
Asi polegi selles kui suur või kui väike see vahe on. Asi on selles et ümmargune maa mõjutab kuuli lendu. Ja üldiselt on sul ja su snaiprist sõbral kõik sassis nagu pudru ja kapsad (maa külgetõmbe jõud sõltub raskuskiirendusest ja massist ning mõjub suunaga maa tsentrisse). Maapinnal asudes on kuuli joonkiirus ja nurkkiirus samad, mis laskjal kelle käes relv on. Vintrauast väljudes jääb kuuli joonkiirus samaks, aga nurkkiirus väheneb raadiuste suhte võrra. Sinu snaiprist sõber peaks olema võimeline ju selliseid asju iseseisvalt välja arvutama?
Marconato
Veteran

26-10-2015 08:10
Postitus: #58
(25-10-2015 20:11 )Chaos Kirjutas:  Asi polegi selles kui suur või kui väike see vahe on. Asi on selles et ümmargune maa mõjutab kuuli lendu. Ja üldiselt on sul ja su snaiprist sõbral kõik sassis nagu pudru ja kapsad (maa külgetõmbe jõud sõltub raskuskiirendusest ja massist ning mõjub suunaga maa tsentrisse). Maapinnal asudes on kuuli joonkiirus ja nurkkiirus samad, mis laskjal kelle käes relv on. Vintrauast väljudes jääb kuuli joonkiirus samaks, aga nurkkiirus väheneb raadiuste suhte võrra. Sinu snaiprist sõber peaks olema võimeline ju selliseid asju iseseisvalt välja arvutama?

Kui kaugele sina oled lasknud tabavalt? Minul on 730m rekord.

kage
naegleria fowleri

26-10-2015 11:12
Postitus: #59
(23-10-2015 21:29 )Marconato Kirjutas:  Mainstream on ka mainstream teadlased, kes kuulutavad seda sama tõde, mida me kõik oleme õppinud. Ja ongi nii, et kuna kõik räägivad, siis see peabki tõde olema. Kõikide asjadega on nii.
Aga need tõed on vähemalt ise järgi kontrollitavad kui juhendeid järgida ja arusaadavad kui õppida. Isegi kasutad ju peavooluteaduse poolt loodud arvutit, mobiili, transporti, elad peavooluteaduse tõdede järgi ehitatud majas jne. Olemasolevaid teadmisi võiks äraviskamise asemel kasutada, sest teadust tundes on võimalus pseudoteaduse ja teaduse vahel vahet teha - oskus mis paraseltskonnal puudub kuna teadus tõrjutakse endast võimalikult kaugele eemale.
Chaos
Veteran

26-10-2015 17:16
Postitus: #60
(26-10-2015 08:10 )Marconato Kirjutas:  
(25-10-2015 20:11 )Chaos Kirjutas:  Asi polegi selles kui suur või kui väike see vahe on. Asi on selles et ümmargune maa mõjutab kuuli lendu. Ja üldiselt on sul ja su snaiprist sõbral kõik sassis nagu pudru ja kapsad (maa külgetõmbe jõud sõltub raskuskiirendusest ja massist ning mõjub suunaga maa tsentrisse). Maapinnal asudes on kuuli joonkiirus ja nurkkiirus samad, mis laskjal kelle käes relv on. Vintrauast väljudes jääb kuuli joonkiirus samaks, aga nurkkiirus väheneb raadiuste suhte võrra. Sinu snaiprist sõber peaks olema võimeline ju selliseid asju iseseisvalt välja arvutama?

Kui kaugele sina oled lasknud tabavalt? Minul on 730m rekord.
Vaata mina tulingi Eesti pikemaks ajaks esimest korda. Kui mul oli valida kas ma tahan siia aega teenima tulla. Peale seda ma siia jäingi. Ja minu ajal ei olnud meil selliseid lasketiire kus saaks lasta 700m kaugusele (kahtlen sügavalt, et tänagi on selline laketiir kuhugi ehitatud, kus lambi jorsidel on võimalik kilomeetri peale märki lasta) Sellel ajal oli kasutuses meil selline vibu nagu "galil snaiper". Millega ma olen saanud lasta maksimum 350m peale. Nüüd Marconato räägi kus lasketiirus sa siis harjutamas käid. Ja ära tule ajama, et käid kuskil karjääris lambist paugutamas, oma snaiprist sõbraga, kellel on kodus kapiotsas relv.
(selle postituse viimane muutmine: 26-10-2015 17:16 Chaos.)
Hansee
Tavaliige

26-10-2015 18:08
Postitus: #61
Kuulge snaiprid tehke omale kohane kohane teema ja paugutage seal.

Elate oma elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Chaos
Veteran

26-10-2015 18:24
Postitus: #62
Hehee mina ei ole snaiper. Lihtsalt see puutus antud hetkel teemasse, kuna maakera ei ole lapik. Siis ei ole ka võimalik nii kaugele lasta, kui ei võeta arvesse maakera kumerust.
(selle postituse viimane muutmine: 26-10-2015 18:31 Chaos.)
Hansee
Tavaliige

26-10-2015 20:12
Postitus: #63
Naljakas , kuda ise hakkand teoreetikud otsivad reaalsest "heina kuhjast" -Oma nõelaSmile ,samas unustades pea teema.

Võimalik , et teema püstitus oli pisut vildak.
aga foorumi ülesanne oleks seda täiendada, aga mitte teha sellest nn. diletantlikku-militaar kooliõpikut.

Elate oma elu lõpuni, aga, kes selle eest vastutab ? - SINA ISE !
Chaos
Veteran

26-10-2015 20:34
Postitus: #64
Mis see pea teema siis on? See et kivikas on oma vabast ajast "veidrik" või arvad sina ka, et käib in corpore mingi rituaalitamine. Maksumaksjate vahendite eest ja ilmselt ka tööajast, multikate ja võltsimiste tegemine NASAs?

PS: Mis mu jutus diletantliku oli võid psis vastata
Marconato
Veteran

26-10-2015 21:43
Postitus: #65
Ma pole väitnud, et "maakera" lame on. Ma lihtsat teoritiseerin, mis tingimused peaks olema selleks, et see võiks olla nii ja reaalelust näited.

Malandro
Veteran

26-10-2015 23:54
Postitus: #66
oh jummal milline teema.
see lapiku maa teooria tekkis yhest dokumentaalist,millega taheti n2idata et inimesed usuvad yksk6ik mida,kui sellest veenev dokumentaal teha.see oli eksperiment.aastaid hiljem m6ned ikka usuvad.
pyha taevas...
Marconato
Veteran

27-10-2015 10:35
Postitus: #67
Sa Chaos vist olid kaitseväes reamees ja, mitte eriti pädev, sest sul ei ole ballistikast mitte mingit aimu. Kui ma ennist ütlesin ,et kaistevägi ei õpeta mõtlema, vaid käsku täitma, siis sina oled selle ütluse kõige eredam näide.

Chaos
Veteran

27-10-2015 18:27
Postitus: #68
(27-10-2015 10:35 )Marconato Kirjutas:  Sa Chaos vist olid kaitseväes reamees ja, mitte eriti pädev, sest sul ei ole ballistikast mitte mingit aimu. Kui ma ennist ütlesin ,et kaistevägi ei õpeta mõtlema, vaid käsku täitma, siis sina oled selle ütluse kõige eredam näide.
Parandan ei olnud reamees. Ja ballistikast me võime kuskil teises teemas rääkida. Saa aru. Sa pead olema võimeline ju kõike arvestama. Sinu sihtmärk ei seisa lasketiirus ühe koha peal. Ta võib sõita autos, joosta, kõndida, olla teiste inimeste vahel. Sul on ainult üks lask. 10.cm erinevus on väga suur asi
Marconato
Veteran

27-10-2015 20:31
Postitus: #69
Ei saa asju arutada kui koguaeg lähteandmeid muudetakse.

traatjalg
Uustulnukas

28-10-2015 15:06
Postitus: #70
ei kuulu küll teemasse aga ehk härra ütleks millest lasi millise moonaga Kui kaugele sina oled lasknud tabavalt? Minul on 730m rekord.
Skarre
Vana kala

29-10-2015 01:42
Postitus: #71
Ma teeks midagi ebatavalist ja postitaks paar mõtet ka teemasse.

Kindlasti on suur osa NASA "leidudest" ajastatud sobivalt, et põhjendada uut eelarveperioodi (leid on siis kas positiivne = vaadake, kui head ja vajalikku tööd me teeme või negatiivne = meid on vaja Maad asteroidide eest kaitsma). Aastaid tagasi olid igasugu katastroofifilmid päris levinud, avalik saladus oli see, et NASA huvi oli enda avalikku kuvandit kaitsta.
See pole aga mingi vandenõu, vaid tüüpiline riigiasutuste käitumine ja toimib samamoodi eranditult igal pool.

Kuu peal käimise video fabritseerimine kõlab minu jaoks ka suhteliselt mõistlikuna. Käimas on külm sõda, vaja on tõestada oma ülekaalu, milleks riskida sellega, et ülekanne jupsib või midagi muud juhtub? Sarnaselt lindistati ju ette ka USA presidentide kõned - üks hea stsenaariumi ja üks halva stsenaariumi jaoks. Nixoni Apollo kõne üks kuulsamaid näiteid.

Hoopis teine asi on spekuleerida reaalse -käimise- üle, MITTE selle üle, kas meile näidatud kaadrid olid fabritseeritud või mitte. Olen võrdlemisi kindel, et inimene on Kuul käinud, iseküsimus on, miks otsustati Kuu-uurimine lõpetada (või kas otsustati).

NASA ja kosmoseprojektide maksumuse üle plõksimine ei ole väga arukas tegevus, üldiselt jääb kosmosemissiooni maksumus alla Hollywoodi filmide maksumusele; sõjategevusest ei hakka rääkimagi.

Me ei peaks enam täna rääkima niivõrd NASAst ja riiklikest agentuuridest, vaid eraettevõtetest; juba täna on käimas tulised vaidlused asteroididel kaevandamise õiguste üle ning mul küünilise inimesena on ausalt öeldes raske mõista, miks eraettevõtted üldse valitsusi kuulavad - päris lihtne oleks lihtsalt tegutsema hakata, ootamata kellegi luba või keeldu. Mingil põhjusel seda ikkagi tehakse - see võib tekitada põhjendatud küsimuse, mis meie lähikosmoses ikkagi toimub, mis takistab argimissioone vms
mõnuleja
Uustulnukas

29-10-2015 23:11
Postitus: #72
Kuu-uurimine pole ammugi veel lõpetatud, sinna ei ole lihtsalt mõtet inimest saata tohutu raha eest, kui selle sama töö teeb odavamalt, ohutumalt, arvatavasti ka efektiivsemalt ära robot(kuukulgur), mis muidugi suudab sinna jääda ka väga pikaks ajaks erinevalt inimesest. Minu meelest ainuke põhjas miks inimene üldse sinna saadeti oli, et tõestada organisatsiooni võimekust ja üleolekut oma konkurentsidest.
kage
naegleria fowleri

30-10-2015 00:04
Postitus: #73
(29-10-2015 01:42 )Skarre Kirjutas:  Kuu peal käimise video fabritseerimine kõlab minu jaoks ka suhteliselt mõistlikuna. Käimas on külm sõda, vaja on tõestada oma ülekaalu, milleks riskida sellega, et ülekanne jupsib või midagi muud juhtub? Sarnaselt lindistati ju ette ka USA presidentide kõned - üks hea stsenaariumi ja üks halva stsenaariumi jaoks. Nixoni Apollo kõne üks kuulsamaid näiteid.
Kui nüüd natuke teemast kõrvale mõelda, siis kuidas selline suur asi sai Nõukogude Liidu luurele kahe silma vahele jääda? Või on see koostöö Ameerikaga ja ka NL (Venemaa) poolt tehtud piltide redigeerimine?
Tsitaat:Me ei peaks enam täna rääkima niivõrd NASAst ja riiklikest agentuuridest, vaid eraettevõtetest; juba täna on käimas tulised vaidlused asteroididel kaevandamise õiguste üle ning mul küünilise inimesena on ausalt öeldes raske mõista, miks eraettevõtted üldse valitsusi kuulavad - päris lihtne oleks lihtsalt tegutsema hakata, ootamata kellegi luba või keeldu. Mingil põhjusel seda ikkagi tehakse - see võib tekitada põhjendatud küsimuse, mis meie lähikosmoses ikkagi toimub, mis takistab argimissioone vms
Nii nagu Antarktika kohta on omad seadused/leping nii on need ka kosmose ja seal olevate ressursside kohta ja eraettevõtted peavad rahvusvahelisi ja riikide seadusi järgima kui nad seaduse piirides tegutseda soovivad.
Skarre
Vana kala

30-10-2015 00:12
Postitus: #74
kage -

Kindlasti ei jäänud märkamata. Funktsionaalne lugemisoskus sul piisavalt hea mõistmaks, et ma väidan, et on päris mõistlik teha igaks juhuks kaadreid ka selleks puhuks, kui reaalse ülekande ajal midagi nässu läheb. Risk-aversion või nii. Ettelindistatud kõned pole aga mingi luuresaladus, vaid igapäevane poliitiline kommunikatsioon.

Jah, seadused on olemas, aga nagu sa ise märgid - kui nad soovivad seaduse piires tegutseda.
kage
naegleria fowleri

30-10-2015 01:19
Postitus: #75
(30-10-2015 00:12 )Skarre Kirjutas:  Kindlasti ei jäänud märkamata. ... Ettelindistatud kõned pole aga mingi luuresaladus, vaid igapäevane poliitiline kommunikatsioon.
Seda ma soovisingi teada. Kuskohast seda infot (kuu peal käimise kohta) leida võiks?
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog