Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ennustused ja ettekuulutused
Autor Sõnum
Infinite
Tavaliige

06-12-2017 12:32
Postitus: #26
RE: Ennustused ja ettekuulutused
(tõlge raamatust Hermetica, 1884)

-------- Viikingite ettekuulutus Ragnarök------------------------------------------------------------------------------------------------
32. Üks moor elas idas Rauametsas
ja söötis seal soerdeid sest seltsist kui Fenrir,
kuid kurjusest kunagi trolli kujul
neelab üks nendest ära naeruse kuu.
33. Imeb suremist alustand meeste üdi,
katab jumalail rahumaad roostese verega;
siisap päike on tume suvede tulles
ja ilmad on sõgedad. Ons see teile selge?
(Vanem Edda, “Völuspaa”, lk 10)
56. Päike on must, merre vaob maa,
kaovad taevalaelt heledad tähed;
kägistab tuli elude toitjat,
kuumusetomu kerkib kõrgele taevasse.
(Vanem Edda, “Völuspaa”, lk 13)
Midgardrist ida pool elab üks hiidnaine ühes puistus, mida Rauametsaks hüütakse; selles metsas elunevad trollinaised, neid nimetatakse rauametslasteks. Too vana hiidnaine toob ilmale palju jöötunipoegi, nad on kõik hundikujulised ja sealt on pärit needki hundid, ja on öeldud, et sellest soost saab võimsaimaks üks, kelle nimi on Maanagarmr: see toitub siis kõigi nende elust, kes parajasti surevad, ning ta kugistab alla kuu ja piserdab üleni verega õhu ja taeva, ja sealtpeale kaotab päike oma paistuse ja tuuled on siis rahutud ja uluvad, kust kuhu just juhtub.
(Noorem Edda „Gylfaginning” XII)
Mida on teada jumalate hämarast? --- saabub talv, mida hüütakse igipikaks talveks, siis ajab lund kokku igast kaarest, maad võtab vali pakane ja tuuled on tugevad; ei ole kasu enam päikesest; neid talvesid tuleb kokku kolm ega ole suve nende vahel. Aga enne seda on veel kolm talve, mil käivad suured heitlused kõigis maailmus; siis tapavad vennad üksteist saamahimust aetuna, ei säästa üksteist isad ega pojad, kasvõi hukkugu suguvõsad või inimesed. --- hunt kugistab alla päikese --- ja teine hunt viib minema kuu --- taevalaelt aga kaovad tähed. --- kõik maapinnad ja mäed värisevad ja maa seest tulevad lahti puud, vajuvad kokku mäestikud ja purunevad kõik köidikud ning ahelad. Siis pääseb lahti Fenrir-hunt, siis uhub meri üle maa, sest jöötunite vägi läheb liikvele Midgardrimaos ning ta ründab maad. --- Mürast ja möllust lõhkeb taevas ja Muuspelli pojad ratsavad esile ---
(Noorem Edda „Gylfaginning” LI)
Maa kerkib üles merest ja on siis rohetav ja kaunis ja kannab külvita vilja. Vidarr ja Vali on mõlemad elus --- nad elavad Ida väljal, kus enne oli aaside maa --- päike on sünnitanud tütre --- ja tema siis rändabki edasi oma teedel ---
/Vafthr. 47./
Tütrega maha saab tasane päike,
enne kui Fenrir ta õgib;
see tüdruklaps jätkab, kui jumalad hääbuvad,
edasi ema teekonda.
(Noorem Edda „Gylfaginning” LIII)
[Pilt: justin_varg-3.jpg]
(selle postituse viimane muutmine: 07-01-2018 04:03 Infinite.)

''Ma olen uinakust ärganud magaja. Ma olen igavese elu seeme. Ma olen inimese lõputu lootus. Ma olen Jumaliku Vaimu võsu. Ma olen Hing.'' - Kolbrin ------------------Tõeotsijad on teretulnud Facebooki Gruppi Esoteerilised Õpetused----------
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ennustused aastaks 2014 Jõhvikas 81 44,551 28-12-2014 11:53
Viimane postitus: MarxVoss
  Ennustused aastaks 2013 Augustus 20 12,901 23-09-2013 20:17
Viimane postitus: corporis
  Sinu ennustused aastaks 2012? VLAD 57 17,913 11-05-2012 20:54
Viimane postitus: rissardo
  Mähe Edgari ennustused Savipats 183 65,006 08-01-2012 07:32
Viimane postitus: Foorumlane
  Ennustused aastaks 2011 Jõhvikas 21 12,741 19-12-2011 19:01
Viimane postitus: zen faran
  Sinu ennustused aastaks 2011? VLAD 37 13,756 23-11-2011 18:15
Viimane postitus: WhiteWolf
  Austatud Püha Isa Mitar Tarabichi ennustused excubitoris 2 3,329 13-03-2011 04:27
Viimane postitus: M2ggs

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog