Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulla ja hõbeda võim/mõju kandjale
Autor Sõnum
hon
Pikemaajaline kasutaja

09-12-2015 20:42
Postitus: #1
Kulla ja hõbeda võim/mõju kandjale
Tere kõigile!

Tekkis foorumis väike arutelu ja teen siis teema siia ära, et arutada kõigiga koos antud teemat.

Nimelt, mind ennast huvitab kulla ja hõbeda mõju inimesele. Mitmed mõjukad inimesed kannavad kullast klotsereid ja ka mõned ehetena paksemaid kaelakette/käekette, teemante jpm.

Chatist saime nii kaugele, et see on inimese tavaline staatuse sümbol, mis annab kandjale tunde, et ta on teistest üle. Ühesõnaga psühholoogiline. Minu küsimus aga, on see, kas sellel võib olla ka seos paraga- s.t ehe reaalselt annabki Sulle jõudu/võitlusvaimu/puhtust/ükskõik mida kõike muud kolmandat juurde.

Mis vahe on hõbe ja kuldehetel? Miks ei sobi paljudele kuld ja miks ei sobi paljudele hõbe? Samuti kas hõbedat ja kulda koos kombineerides on hea tulemus? Ala hõbe kalekaett ja kullast klotser.

Tekkis selline uitmõte vaadates maailmas ringi ja nähes kuidas käituvad inimesed, kes on selliste ehetega rikastatud.

Arutelu/faktid ja kõik muu nii kaugest minevikust kui kõik on oodatud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
namaril
vaatleja

10-12-2015 18:40
Postitus: #2
RE: Kulla ja hõbeda võim/mõju kandjale
Hõbeda/kulla mõju kohta inimesele ma ei oska veel midagi arvata...aga seda võin enda kohta küll öelda, et mina näiteks üldse kulda ei kannata, pole kunagi tahtnud seda endale kaela või sõrme panna ja katsuda ka ei meeldi, liiga..ma ei oska seletada täpselt, aga liiga "soe" nagu oleks, hakkab vastu ja nagu ahistaks kui on nahal, hõbe seevastu on mulle väga meelepärane (eriti veel hõbeda-musta kivi vms kombinatsioon) ja on mõnusalt "jahe". Samas valge kulla kohta ma pole kindel, ei tundu nii vastumeelne. Võibolla ongi põhjused esteetilised, psühholoogilised. Seda olen märganud, et inimesed, kes kannavad jämedaid kullakette jne, mulle ei istu (ja tihti ei klapi me ka vaimsete huvide või vaadete poolest), peenike ei häiri väga, aga ikkagi pigem ei meeldi wink Veider eks.
Niipalju, kui netist veidi uurinud olen, siis "spirituaalsed" räägivad, et nii kuld kui hõbe püüavad inimese jaoks kinni positiivset energiat. Vöökohast ülevale poole soovitatakse kanda kulda, et kaitsta tugevamate negatiivsete energiate eest ja allapoole hõbedat, et kaitsta nõrgemate neg. energiate eest, nii on vist tavaks hindudel jne.(Äkki paksu kulla kandjaid ohustavadki neg. energiad rohkem, ärikonkurents, kadedus jne? Samas öeldakse, et kuld tõmbab endale ligi jõukust jne.ehk siis materiaalsemate eesmärkidega inimesed kannavad kulda? )Kuld avavat crown chakra ja üldiselt kaitseb kandjat. Hõbedat seostatakse Kuuga, milledel pidid sarnased mõjud olema, hõbe pidavat tõstma ülemeelelisi võimeid, meditsiiniliselt aga võimendama hormoonide tootmist ja näärmete tööd. Astroloog arvab, et kuld on Päikese meesenergia, hõbe Kuu naisenergia ja nendega saab siis vastavalt endas energiaid tasakaalustada, kes vajab rohkem otsustavust ja sisemist meesenergiat, kandku kulda, kes vajab rohkem naiselike energiate tugevdamist intuitsiooni, loomingulisuse arendamiseks, kandku hõbedat.
Tutvusringkonnas kullakandjad on tõesti materiaalsemate huvidega töörügajad ja üldiselt heal järjel, hõbedakandjad huvitatud rohkem vaimsusest ja mittemateriaalsetest asjadest..Nii et midagi sellest vist ikka on wink
Minaelan
Bännitud

10-12-2015 19:08
Postitus: #3
(10-12-2015 18:40 )namaril Kirjutas:  Tutvusringkonnas kullakandjad on tõesti materiaalsemate huvidega töörügajad ja üldiselt heal järjel, hõbedakandjad huvitatud rohkem vaimsusest ja mittemateriaalsetest asjadest..Nii et midagi sellest vist ikka on wink

Ise ei kanna midagi, mitte ühtegi ehet... ka abielusõrmust juba mitmeid aastaid.... ning tunnen, samas olen ka lugenud, et kõik need metallid võtavad inimeselt midagi ära või ahistavad inimesi....või annavad kellelegi tema kohta infot...ei tea, lihtsalt tunne või arvamus Smile.
Kummaline on see, et ma pole mitte kunagi, kogu oma pika eluaja jooksul, hinnanud kulda, hõbedat jms millekski väärtuslikuks...

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
namaril
vaatleja

10-12-2015 22:20
Postitus: #4
Ma olen aru saanud, et kõik meie ümber salvestab infot? Oleks loogiline, et asjad, mida kogu aeg kannad enda küljes (sõrmus näiteks) salvestavad/edastavad/võtavad kõige paremini? Eriti metallid.
Üldiselt jah, pole ka mina aru saanud, miks igasugu kalliskive ja kulda nii väga himustatakse, ei mõista nende ahvatlust..(no kui välja jätta see, et nende eest saab palju raha/hüvesid vms, mis ju tähendabki, et inimese eesmärk on materiaalsed hüved) Kui kullal, hõbedal, kalliskividel on võime ära võtta, salvestada, ligi tõmmata vms, siis ilmselt on neil lihtinimestele suur mõju, aga neile, kes on väekamad, ilmselt mitte? Nemad kasutavad neid pigem vist erinevateks toiminguteks, mitte kandmiseks. Nii palju, kui neid ekstrasensse näidatud on, siis üksikute eranditega, ega kulda pole küll neil küljes väga märganud, igasugu muud kraami küll..
Kulla kummardamine on huvitav küll jah. (Vanad eestlased siiski kaapisid hõbedat anniks..)

Leidisin huvitavate uskumuste artikli kulla/hõbeda kohta:
http://naistekas.delfi.ee/horoskoop/sala...d=64359065
(Aga nagu keegi tabavalt kommenteeris, siis inimeste ühiskonnas kuld pigem lühendab eluigawink))
Skarre
Vana kala

11-12-2015 01:40
Postitus: #5
Minul täpselt sama situatsioon, mis namarilil.
Kulda ei kannata, hõbedat kannatan. Valge kuld ka niiväga ei häiri.
Tundmused sõna-sõnalt samad, ahistav jne, lisaksin veel, et kuld seostub veel millegi "odava ja räpasega" alateadlikult.

Ehteid ei kanna, v.a koolisõrmus hõbedast.
Tulnukinimene
turist Maal

12-12-2015 07:09
Postitus: #6
Algosakesed on hõbevalged, tulevad ja lähevad keereldes “olematust”. Inimene kellel on “südame kohal” (nn. ärganud kundalini) valgus/tuli, see on nagu osakeste ergastamine, osakesed muutuvad kuldseteks sädemeteks. Iidsed Kuningad olid sellised. Sellest tuleb ka kuningate kuldne kroon, kui enam polnud tõelisi Kuningaid, tuli rõhutada kunstlikult (kanda kullast krooni). "Kuldaeg" tuleb ka sellest... siis olid ja saavad olema Maa peal taolised kiirgavad Inimesed.(Kuldvalge)
paadikapten
Seilamas sädemete kannul

10-01-2016 23:52
Postitus: #7
Mõni legend jutustab ajastutest, mil kulda ja hõbedat oli nii palju, et sellele ei omistatud valuuta väärtust.
Mannu Eemal
Blondiin

11-01-2016 09:20
Postitus: #8
Eestlastel oli nii, et tükkike hõbedat pidi ikka ihu ligi olema, oli tugev kaitse igatepidi.

Brain expedition.
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog