Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mõistatus? (lahendatud)
Autor Sõnum
Kahvanägu
Tavaliige

15-03-2016 14:22
Postitus: #1
Mõistatus? (lahendatud)
Räägiks siis veel ühest mõistatuslikust nähtusest mis seekord mind puudutab.
Eelmise aasta hilissügisel osteti meie asutusele tuttuus mikrobuss „Ford Transit“. Kord oli vaja linnas ühes kohas ära käia, mõtlesin, et sõidan sellega. Keeran süütevõtit, starterit taha ei võtta, nii mitu korda. Läksin küsisin teiste käest, et äkki on vaja veel midagi teha või kuhugi lülitada. Ütlesid et midagi pole rohkem vaja. Kobisin jälle roolitaha, keeran võtit, ei midagi. Läks teine töökaaslane rooli, keeras ja käis. Jättis seisma, läksin mina, ei midagi. Siis kolmas töökaaslane, keeras võtit ja käis. Siis jälle mina, ei midagi. Lõpuks pani töökaaslane mootori käima, mõtlesin, et käin pealegi sellega ära, vast saan hiljem ise ka käima. Sain sihtpunkti ja jätsin mootori seisma, läks seal kah omajagu aega. Kui lõpuks oli vaja sõitma hakata, mootorit jälle käima ei saanud. Proovisin mitu korda, asja ei saanud ja helistasin töökaaslasele, et tule pane mootor käima. Tuli kohale, keeras võtit ja mootor käis, siis sain tagasi sõita. Kuskil kuu aega tagasi tegin mitmeid eksperimente, panin kaks paari kindaid kätte, keerasin parema käega ja vasemaga, ei midagi. Meil tööjuures sõidavad sellega kuskil 10 inimest, neil pole mingeid probleeme.
Mind ikkagi kangesti huvitab, mille poolest ma siis teistest erinen. On siin tegemist biovälja erineva sagedusega, võimsusega või millegi kolmandaga.
Saatsin meili eelmine kuu Tartu Füüsika Instituuti, et äkki neid kah huvitab selline fenomen. Seal on igasuguseid aparaate millega saaks vast uurida ja teadlasi kah omajagu. Aga ei midagi, ei tulnud isegi vastust. Ilmselt on siis sügavalt pohhui, kõige huvitavam päev on vist üks päev kuus, siis kui kolhoosirublasid jagatakse.
Seda ma küll ei usu, et kui näiteks Lääne-Euroopas, Venemaal või P-Ameerikas sellisest asjast kuhugi teadusasutusse kirjutakse ja reageeritaks samamoodi uimaselt ja ükskõikselt. Seal on juba rahvas teistsugune.
Kui kunagi tahtmist on siis kirjutan võib-olla ka sellest mis ainult jälle minuga mõnikord tööjuures toimub.
(selle postituse viimane muutmine: 17-03-2016 10:08 Nielander.)
Leia selle kasutaja kõik postitused
stepsel
heyoka

15-03-2016 15:18
Postitus: #2
RE: Mõistatus?
Netist leiad infi hulgaliselt. On olnud sarnast piisavalt ka omal. Kui varem suutsin mõjutada läpaka muusika playerit tahtmatult ,siis nüüd võin seda ka tahtlikult. Panna hakkima muusikat ,ilma mingigi füüsilise kontaktita. On tunnistajaid.
nokitseja
kalavana

15-03-2016 20:22
Postitus: #3
(15-03-2016 14:22 )Kahvanägu Kirjutas:  ...
Mind ikkagi kangesti huvitab, mille poolest ma siis teistest erinen. On siin tegemist biovälja erineva sagedusega, võimsusega või millegi kolmandaga.
...
Ära solvu kui igaks juhuks üle küsin - kas siduripedaali ikka vajutad käivitamise ajal?

Kui toetad erakonda, toetad rahapesu!
Kahvanägu
Tavaliige

15-03-2016 21:16
Postitus: #4
Läks enne meelest öelda, et masin on manuaalkastiga. Miks mina teda teistmoodi "käivitama" peaks kui teised? Kuigi ma olen vist ka niimodi proovinud.
nokitseja
kalavana

15-03-2016 23:02
Postitus: #5
(15-03-2016 21:16 )Kahvanägu Kirjutas:  Läks enne meelest öelda, et masin on manuaalkastiga. Miks mina teda teistmoodi "käivitama" peaks kui teised? Kuigi ma olen vist ka niimodi proovinud.

Kui nood teised saavad tuttuue Fordi käima ilma sidurit puutumata, siis on hoopis nemad eriliste võimetega.

Kui toetad erakonda, toetad rahapesu!
Kahvanägu
Tavaliige

16-03-2016 10:14
Postitus: #6
Mis eriline probleem sul selle siduriga on? Kui käiku sees pole siis ei puutu ta üldse asjasse!
xawa
skeptik

16-03-2016 10:39
Postitus: #7
(16-03-2016 10:14 )Kahvanägu Kirjutas:  Mis eriline probleem sul selle siduriga on? Kui käiku sees pole siis ei puutu ta üldse asjasse!

Aga sa võta julgus kokku ja proovi korra seda sidurit käivitushetkel all hoida. Nii võid meeldiva üllatuse osaliseks saada.

UFO - see on imelihtne!
Nuril
Tavaliige

16-03-2016 10:39
Postitus: #8
Päris mitmetel uuematel autodel siiski puutub, käivitamiseks on tarvis sidurit all hoida ka siis kui on neutraali peal.
Nielander
Saidil

Questioning Everything

16-03-2016 15:12
Postitus: #9
Avastasin ka alles hiljuti, et uuemal Fordil peab millegipärast käivitades sidurit all hoidma. Kusjuures noor sõber, kellel perekonnas algusest peale Ford on olnud, ei teadnudki, et enamikel teistest seda tegema ei pea: lähevad ju 100% autodest sidurit all hoides käima.

Kahvanägu: proovi siis siduriga ka ära ja tule kosta muljeid.
(selle postituse viimane muutmine: 16-03-2016 15:12 Nielander.)

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Kahvanägu
Tavaliige

16-03-2016 18:40
Postitus: #10
Tänu Nurilile läksin uuesti bussi uurima. Vajutasin siduripedaali alla ja oh imet, kargaski käima! Esimene masin mu elus sihuke, mida niivisi käima pidi panema?. Nagu varem ütlesin kui teiste käest küsisin, mida veel peaks tegema, et teda käima saada, siis olid vakka nagu vahelejäänud vene spioonid, kelle kõrval surnu oleks grammofon olnud!Hrmm Seda tean tänu omaegsetele vene filmidele.wink Imelikud töökaaslased mul.
Sellega on siis mõistatus lahendatud ning ühtlasi ka teema ammendatud. Aamen!
Teema on suletud 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog