Teema on suletud 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma
Autor Sõnum
Temimoor Eemal
tume

02-02-2017 17:54
Postitus: #251
RE: Vaimne ärkamine
(02-02-2017 17:21 )kage Kirjutas:  Pealegi kui sa mu postitusi loeksid, siis ...

Kui sa soovid...

Ei soovi Laugh

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused
kage
naegleria fowleri

02-02-2017 21:53
Postitus: #252
(02-02-2017 20:44 )Minaelan Kirjutas:  
(02-02-2017 20:35 )kage Kirjutas:  
(02-02-2017 20:33 )Minaelan Kirjutas:  Kuidas sa siis leiad seda vaimsust siit "piiratud pajast"?
Smile Mõtle, mõtlemine arendab vaimu.
Millist vaimu? Kas seda vaimu/hinge, kes mu kehaga selles elus koostööd teeb ja maailma avastama tuli?
Vaim ehk hing ei tulnud siia ellu mõtlema peavoolu pealesurutud mõttemallide üle... ta tuli siia kogema, tundma, haistma, avastama, riskeerima, õppima....
Aga miks su hing halba ja ebameeldivat lähemalt, detailsemalt, kujutades ennast sinna sisse, nende asemele, mida/keda ta halvaks peab tundma ei õpi, et aru saada mida see halvaks peetav siis ikkagi endast kujutab? Miks ta ainult tunneb seda vaadates halba tunnet? Miks ta seda head tunnet tekitavaga ei võrdle ja vaata kumb siis ikkagi kasulikum on? Ja kellele? Ja miks? Kas ta teab mis usk on? Kas ta selle peale ei mõtle, et hea ja halb on usu poolt loodud illusioonid? Miks ta kujutab endale ette maailma kus hea võitleb halvaga ja tema on heade poolel? Kas sinu hing õpib valikuliselt ja lükkab osa maailma, ja enda, kogemisest kõrvale kuna see tundub või selle kohta on õpetatud uskuma (mitte teadma), et see on halb (kahjulik)? Kuidas ja mida sinu hing kogeb, tunneb, haistab, avastab, riskeerib, õpib.... Kuidas ta maailmast aru saab?
Minaelan
Veteran

03-02-2017 07:09
Postitus: #253
(02-02-2017 21:53 )kage Kirjutas:  
(02-02-2017 20:44 )Minaelan Kirjutas:  
(02-02-2017 20:35 )kage Kirjutas:  
(02-02-2017 20:33 )Minaelan Kirjutas:  Kuidas sa siis leiad seda vaimsust siit "piiratud pajast"?
Smile Mõtle, mõtlemine arendab vaimu.
Millist vaimu? Kas seda vaimu/hinge, kes mu kehaga selles elus koostööd teeb ja maailma avastama tuli?
Vaim ehk hing ei tulnud siia ellu mõtlema peavoolu pealesurutud mõttemallide üle... ta tuli siia kogema, tundma, haistma, avastama, riskeerima, õppima....
Aga miks su hing halba ja ebameeldivat lähemalt, detailsemalt, kujutades ennast sinna sisse, nende asemele, mida/keda ta halvaks peab tundma ei õpi, et aru saada mida see halvaks peetav siis ikkagi endast kujutab? Miks ta ainult tunneb seda vaadates halba tunnet? Miks ta seda head tunnet tekitavaga ei võrdle ja vaata kumb siis ikkagi kasulikum on? Ja kellele? Ja miks? Kas ta teab mis usk on? Kas ta selle peale ei mõtle, et hea ja halb on usu poolt loodud illusioonid? Miks ta kujutab endale ette maailma kus hea võitleb halvaga ja tema on heade poolel? Kas sinu hing õpib valikuliselt ja lükkab osa maailma, ja enda, kogemisest kõrvale kuna see tundub või selle kohta on õpetatud uskuma (mitte teadma), et see on halb (kahjulik)? Kuidas ja mida sinu hing kogeb, tunneb, haistab, avastab, riskeerib, õpib.... Kuidas ta maailmast aru saab?

Ühe asjaga sa panid isegi täppi. Mu hing (koos mu kehaga/egoga...) õpib tõesti valikuliselt. Selle mannetu ajumahuga ja lühikese elueaga lihtsalt ei suuda rohkem kui mingit killukest mõista ja midagi vähest õppida.
Aga mida sa halvaks ja ebameeldivaks pidasid ja kelle/mille suhtes, seda ma ei mõistnud?
Kui ma millestki eemale hoian ja midagi väldin, siis mitte sellepärast, et see ilmtingimata halb oleks, vaid seetõttu, et see ei sobi minu selle elu plaanidega.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
kage
naegleria fowleri

03-02-2017 11:18
Postitus: #254
(03-02-2017 07:09 )Minaelan Kirjutas:  Ühe asjaga sa panid isegi täppi. Mu hing (koos mu kehaga/egoga...) õpib tõesti valikuliselt. Selle mannetu ajumahuga ja lühikese elueaga lihtsalt ei suuda rohkem kui mingit killukest mõista ja midagi vähest õppida.
Aga mida sa halvaks ja ebameeldivaks pidasid ja kelle/mille suhtes, seda ma ei mõistnud?
Kui ma millestki eemale hoian ja midagi väldin, siis mitte sellepärast, et see ilmtingimata halb oleks, vaid seetõttu, et see ei sobi minu selle elu plaanidega.
Kas sa ennast või enda lapsi õpid ka valikuliselt tundma? Kui midagi valikuliselt tundma õpitakse, siis ei moodustu tervikust pilti, siis ei õpita tervikut tundma ning moodustub puudulik ja ühepoolsest infost moonutatud (maailma)pilt millest on terviku mõistmiseks vajalikud detailid puudu või asendatud (halbade) tunnete ja inimestega, (negatiivsete) omadustega, väärtustega jne - ei moodustu tervikust arusaamist. Sellepärast ma viitasingi peavoolu meediale mida halvaks peetakse ja millega inimeste ajusid pestakse, sest kui vaenlast ja selle tarbijaid tundma ei õpi, siis jäädaksegi rääkima neist kui vaenlastest kuna nähakse ainult seda mida soovitakse näha ja enamasti on see ainult halb ja ühepoolne kujutlus.

Kui sina õpid ümbritsevat maailma valikuliselt tundma (omandad valikuliselt infot pannes neile külge tunded ei meeldi, meeldib, usun, ei usu, halb, hea, õige, vale jmt enda tekitatud illusioonid) ja teised ei õpi, siis kas sinul moodustub täielikum ja rohkem arusaadavam, erapooletum, pilt maailmast, ühiskonnast, inimesest, endast? Ja kas peavoolumeedia tundmaõppimist ei sega halvad tunded mis sinus tekivad seda vaadates? Kas sa võrdled heaks ja halvaks peetavat (hea ja halb on subjektiivsed mõisted) ka kasulikkuse ja kahjulikkuse vaatenurgast? Kas sa mõtled selle üle, et kas see on ainult sinule kasulik/kahjulik või kogukonnale, rahvale, riigile, inimkonnale, maailmale? Ja miks? Kas analüüsid ja veeretad erinevaid variante mõttes enne kui otsustad mingi valiku kasuks? Või loodad hingele ja usule?
(selle postituse viimane muutmine: 03-02-2017 11:28 kage.)
Minaelan
Veteran

03-02-2017 11:38
Postitus: #255
(03-02-2017 11:18 )kage Kirjutas:  Kas sa ennast või enda lapsi õpid ka valikuliselt tundma? Kui midagi valikuliselt tundma õpitakse, siis ei moodustu tervikust pilti, siis ei õpita tervikut tundma ning moodustub puudulik ja ühepoolsest infost moonutatud (maailma)pilt millest on terviku mõistmiseks vajalikud detailid puudu .....

Kui sina õpid ümbritsevat maailma valikuliselt tundma (omandad valikuliselt infot pannes neile külge tunded ei meeldi, meeldib, usun, ei usu, halb, hea, õige, vale jmt enda tekitatud illusioonid) ja teised ei õpi, siis kas sinul moodustub täielikum ja rohkem arusaadavam, erapooletum, pilt maailmast, ühiskonnast, inimesest, endast? Ja kas peavoolumeedia tundmaõppimist ei sega halvad tunded mis sinus tekivad seda vaadates?

Smile1 Sestap ma tunnengi, et meie, inimesed oleme nagu kirbud elevandi seljas ja näeme ning õpime vaid seda tillukest osa, kus viibime ja mida vahetult kogeme.
Sellest ka arvamuste erinevus.
Asi on selles, et oma selle elu valikud oleme lihtsalt SUNNITUD tegema, kuna ei jõua kõigega tegeleda, kõike õppida, mida meeldiks.
Mulle näiteks meeldib inimkäitumist ja nende emotsioone jälgida, ravimtaimedega tegeleda, lugeda jpm

Mitte keegi ei oma täielikku ja täiuslikku ülevaadet kõigest. Kuid igaüks teab midagi teistest paremini.
Peavoolumeediat või muud lugedes ja vaadates ei teki mitte halvad tunded...vaid teadmine, et see või too...pole mulle vajalik ja ei aita mind kuidagi.
See on lihtsalt minu teadmine. Ma ei suru sulle ega teistele seda peale.
Mina käin oma rada, sina hoopis teist rada ja ka kõigil teistel on omad rajad käia...
(selle postituse viimane muutmine: 03-02-2017 11:39 Minaelan.)

Dalai-laama
olematu Eemal
Veteran

03-02-2017 11:42
Postitus: #256
Ei noh, tore, teistest aru saama . Aga miks see liiklus ainult ühes suunas kulgema peab ? Sa kage siin neid mõistad, kellega vaidled ? Ega vist . Muidu ei suruks oma seisukohti peale . Miks siis kage oma isekusest loobuda ei taha, ja kõik teised seda tegema peavad ?

Ajumahul pole viga midagi, viga on selles, mida sinna ajju topitakse , ja millega oma aega sisustada .
Üldiselt, kandke aga sõelaga vett edasi . Laugh

XXX

https://www.youtube.com/watch?v=kn1gcjuhlhg
kage
naegleria fowleri

03-02-2017 12:24
Postitus: #257
(03-02-2017 11:42 )olematu Kirjutas:  Ei noh, tore, teistest aru saama . Aga miks see liiklus ainult ühes suunas kulgema peab ? Sa kage siin neid mõistad, kellega vaidled ? Ega vist . Muidu ei suruks oma seisukohti peale . Miks siis kage oma isekusest loobuda ei taha, ja kõik teised seda tegema peavad ?
Kus sa ühesuunalist liiklust näed? Kas sa oled endal mingid suunad ära blokeerinud, silmaklapid ette pannud? Kas oma kogemuste, vaadete ja arusaamiste postitamine või argumenteerimine on vaidlemine? Kas ma kusagil nõuan või käsin, et sa minu postitusi millegi (mille? mõtlemise?) pealesurumisena näed? Ja kus sa minu isekust näed või nõudmist, et teised sellest loobuma peaksid? Kas sa tõesti ei oska ise valikuid teha ja näed selle tõttu minu postitustes käskivat tooni sul kõik see ette võtta ja ära teha mitte ainet mõtlemiseks? Ja kui tekib tõrksus, tahtmatus mõelda, tunne, et midagi on valesti, halvasti, surutakse peale jne, siis võiks ju ka selle peale mõelda mitte kohe tundeid foorumisse väljendama/kirjeldama tulla.

(03-02-2017 11:38 )Minaelan Kirjutas:  Asi on selles, et oma selle elu valikud oleme lihtsalt SUNNITUD tegema, kuna ei jõua kõigega tegeleda, kõike õppida, mida meeldiks.
Jah, kui ei õpita ja ei teata, siis jäävad enamasti sunnitud valikud ja mõte, et see on sunnitud valik mitte minu vaba valik mida teised mõjutavad. Valik mida on võimalus mitte valida või õppimise ja uute teadmiste ja oskustega muid valikuid juurde tekitada.

Kui seda ei jõua teha, siis võiks seda vähemalt endale teadvustada, sest valikud teed ju ikkagi sina ise. Ja kaob ka põhjus teisi süüdistada ning tekib arusaamine mida teha, et teisi valikuid saaks valida.
Tsitaat:Mina käin oma rada, sina hoopis teist rada ja ka kõigil teistel on omad rajad käia...
Kas sa lisaks käimisele jälgid ka ennast ja ümbritsevat ning mõtled selle peale kuidas sa enda teed käid ja keda/mida ning kuidas mõjutad?
(selle postituse viimane muutmine: 03-02-2017 13:47 kage.)
Minaelan
Veteran

03-02-2017 13:55
Postitus: #258
(03-02-2017 12:24 )kage Kirjutas:  Jah, kui ei õpita ja ei teata, siis jäävad enamasti sunnitud valikud ja mõte...

Kas see, mida sa õpid, siis polegi pealesunnitud mõtted ja valikud...ühiskonna poolt? Kas sa said koolis ise valida, mida õppida ja lugeda?

Mida sa oled õppinud enda jaoks siit foorumist? Või pead sa pigem ennast foorumlaste õpetajaks/teejuhiks?

Ise arvan, et me teeme valiku teiselpool...hingedena...et kus kultuuriruumis ja riigis me sünnime järgnevas elus. Ja just see kitsendab meie valikuid. Või võiks ütelda, et see valik paneb meid spetsialiseeruma teatud asjade õppimisele.

Kui järgmises elus valin hindu või hiinlase või aafiklase elu, eks siis mu valikud/võimalused ja spetsialiseerumine ole hoopis midagi muud.

Dalai-laama
Vesilik
Veteran

03-02-2017 14:27
Postitus: #259
Teema on kiskunud kudagi psühhopaatide püüdlusteks rehabilitatsioonile või näiliselt empaatia poole püüdlemiseks ja mingiks eneseõigustuseks.
Isiklikult arvan et kuna olen täheldanud et inimene võib elu ja protsesside käigus psühho-ja sotsiopaadiks muutuda on ilmselt hea tahtmise korral võimalik ka vastupidine protsess,ajuga on võimalik ette võtta üldse imelisi asju,isegi vaimselt ärgata.Smile
Selleks tuleks kõigepealt alustuseks lõpetada värdjalike väärõpetuste nagu Krayoni raamat tudeerimine,mis oleks nagu eneseabiõpik algajale psühhopaadile,stiilis kui pedofiil kohtab last siis see oli varasem hingeleping ja kogemuse omandamine teispoolsuse tarbeks,sellega välistades igasuguse vaba tahte ja valiku nagu väärusu õpetustele kohane.Niisama lihtne see ongi.
Vaimse ärkamisega,selle erinevate astmetega kaasnevad ka võimed ja saavutused,mille tõttu igasugused ususüsteemid püüavad selle avaldusvorme maha suruda ja kontrollida,ka kiriku ülesanne on olnud läbi sajandite igasugune kontrollimatu vaimne tegevus ja praktika hävitada.
Võiks öelda et tänapäeva üldise valitseva kultuuri ja mentaliteedi ülesanne on kogu biomass võimalikult ohutumalt recycle bini toimetada.

Pöördudes tagasi teemasse lisan mõned lõigud zenbudistlikest tekstidest mida kunagi enda tarbeks tõlkinud olen.

Tsitaat:Ärge otsige midagi väljaspool ennast!Isegi kui möönda et (väljaspool teid)ongi patriarhid ja Buddhad,siis on nad vaid sõnarohke jutlustamise jäljed.

On vaja vaid vaigistada oma mõtted ja siis ei hakka te otsima midagi väljaspool ennast vaid peegeldate rahulikult ja selgelt väliseid objekte.

Kõigi kolme maailma Buddhad asuvad inimese olemuses.Tunnetades oma meelt,keskendades oma sügavamat olemust saame me ise Buddhadeks.

Iidsetest aegadest on kujunenud nii et selle elu kellele on antud Dharma (vaimne virgumine) ripub juuksekarva küljes.

Lgp. olematu kui saadate privaatsõnumeid paluks vastamiseks privade vastuvõtmise funktsioon oma U2U-s sisse lülitada,muidu jääb mulje et aretate teadmatu eesmärgiga monoloogi.
(selle postituse viimane muutmine: 03-02-2017 15:27 Vesilik.)

Truth shall set you free.
Müstik
Shambalas

03-02-2017 16:51
Postitus: #260
(03-02-2017 14:27 )Vesilik Kirjutas:  Iidsetest aegadest on kujunenud nii et selle elu kellele on antud Dharma (vaimne virgumine) ripub juuksekarva küljes.

Dharma (sanskriti k 'seadmus', 'õpetus', tuleneb verbijuurest, mis tähendab 'koos hoidma') on India usundite keskne mõiste, mis tähendab nii kõiksuse toimimise aluspõhimõtteid kui nendega kooskõlalist õiget elamisviisi.
Dharma avaldub inimese elus ja teguviisis eetilisuse, õigluse ja voorusena.

Peetakse kiiduväärseimaks saavutuseks, kui buda mungal õnnestub mõista enda meele ja mõtlemise sisu nende ebaisikuliste seadmuste abil, mis tavaliselt esinesid kindlates loeteludes, ilma kordagi kasutamata sõna "mina".

https://et.wikipedia.org/wiki/Dharma
Vesilik
Veteran

03-02-2017 20:31
Postitus: #261
Psühhopaadid põhjendavad oma tegevust oma eelnevate tegude tagajärgedega-sellega eirates põhjuse tagajärje seadust mis lihtsalt ei mahu nende piiratud enesekesksesse maailmapilti.

Müstik
Shambalas

03-02-2017 21:15
Postitus: #262
Kuidas ja mil moel on psühhopaatia seotud zenbudismiga?

(03-02-2017 14:27 )Vesilik Kirjutas:  Pöördudes tagasi teemasse lisan mõned lõigud zenbudistlikest tekstidest mida kunagi enda tarbeks tõlkinud olen.
Vesilik
Veteran

03-02-2017 21:26
Postitus: #263
Paluks lugeda läbi paar eelmist lehekülge mis on täis eksinud psühhopaatide enesotsinguid,see on lihtsalt selles teemas mina pöördusin tagasi teema tegeliku olemuse juurde isegi mille nimi pärineb budismist ja siis püüdsin kaastundlikult siduda kaks teemat problemaatiliste psühhopaatide jaoks.
Kuigi tean ammu mind on saadetud siia maailma kaastundest vabanema,mäletan veel lapsepõlve unenägusi kus kõrgemad jõud ütlesid pilvedest süüdistavalt ta on kaasatundja.

Minaelan
Veteran

04-02-2017 07:36
Postitus: #264
(03-02-2017 21:26 )Vesilik Kirjutas:  Kuigi tean ammu mind on saadetud siia maailma kaastundest vabanema, mäletan veel lapsepõlve unenägusi kus kõrgemad jõud ütlesid pilvedest süüdistavalt ta on kaasatundja.

Smile1 "Ei, noh, kui see nüüd nali ei ole, siis on see kena nali küll...."

Et sind saadeti mingite kõrgemate psühhopaatide poolt maailmast/enese elust kaastunnet hävitama? Kuidas sa sellega hakkama oled saanud?
Mida sa selle jaoks teinud oled, peale solvamiste.
Päris huvitav.
(selle postituse viimane muutmine: 04-02-2017 07:50 Minaelan.)

Dalai-laama
kage
naegleria fowleri

07-02-2017 13:16
Postitus: #265
(03-02-2017 13:55 )Minaelan Kirjutas:  
(03-02-2017 12:24 )kage Kirjutas:  Jah, kui ei õpita ja ei teata, siis jäävad enamasti sunnitud valikud ja mõte...
Kas see, mida sa õpid, siis polegi pealesunnitud mõtted ja valikud...ühiskonna poolt? Kas sa said koolis ise valida, mida õppida ja lugeda?
Kas sa ei saa isegi praegu valida mida sa õpid, mida sa kirjutad, mida sa teed, mida sa valid? Kas tõesti sind panevad valikud midagi tegema ja sa ise ei saagi valida ja otsustada?

St kas siin on suhtumise erinevus? Kas sina vaatad valikuid kui paratamatusi mille vahel tuleb valida? Mina vaatan neid kui võimalusi mida võib valida, mitte valida või kui saab, siis mitu/kõik valida. Valik on ju minu mitte teiste.
(03-02-2017 14:27 )Vesilik Kirjutas:  Teema on kiskunud kudagi psühhopaatide püüdlusteks rehabilitatsioonile või näiliselt empaatia poole püüdlemiseks ja mingiks eneseõigustuseks.
...
Pöördudes tagasi teemasse lisan mõned lõigud zenbudistlikest tekstidest mida kunagi enda tarbeks tõlkinud olen.
Tsitaat:Ärge otsige midagi väljaspool ennast!Isegi kui möönda et (väljaspool teid)ongi patriarhid ja Buddhad,siis on nad vaid sõnarohke jutlustamise jäljed.

On vaja vaid vaigistada oma mõtted ja siis ei hakka te otsima midagi väljaspool ennast vaid peegeldate rahulikult ja selgelt väliseid objekte.

Kõigi kolme maailma Buddhad asuvad inimese olemuses.Tunnetades oma meelt,keskendades oma sügavamat olemust saame me ise Buddhadeks.
Kui neist kolmest lausest aru saada, siis peaks ju minu jutt endasse vaatamise, empaatia, tunnete lahtiseletamise (käib vaigistamise juurde), eneseõigustamise ja isegi jumala alge kohta arusaadav olema. Kui neid kokku ei oska viia, siis on need laused samasugune targutamine nagu Nofretete poolt teiste mõtete tsiteerimine - kirjutamine/ütlemine ilma arusaamiseta.
Temimoor Eemal
tume

07-02-2017 14:35
Postitus: #266
(07-02-2017 13:16 )kage Kirjutas:  Kui neist kolmest lausest aru saada, siis peaks ju minu jutt endasse vaatamise, empaatia, tunnete lahtiseletamise (käib vaigistamise juurde), eneseõigustamise ja isegi jumala alge kohta arusaadav olema. Kui neid kokku ei oska viia, siis on need laused samasugune targutamine nagu Nofretete poolt teiste mõtete tsiteerimine - kirjutamine/ütlemine ilma arusaamiseta.

Tunnete lahtiseletamine on kõige pesuehtsam möla genereerimine oma peas Laugh

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Müstik
Shambalas

07-02-2017 15:33
Postitus: #267
(02-02-2017 17:21 )kage Kirjutas:  PS! Mõtlemine on vaimne tegevus ja aitab vaimsele ärkamisele kaasa seega pole mõtet lasta tunnetel ja emotsioonidel mõtlemist segada.

Mõtlemine on intellektuaalne tegevus. Vaimsele ärkamisele aitab kaasa ikka mõtete välja lülitamine ja teadvuse vooluga kaasa minek.

Need, kes arvavad, et meie teadvus on meie mõtted, eksivad. Me suudame, oma mõtteid jälgida ju ka eemalt kolmandas isikus.

Gunnar Aarma on soovitanud eurooplastele oma aju puhastamiseks ja iseenese tundmaõppimiseks kuulatada iga päev 1 tund vaikust.

http://www.terviseleht.ee/200019/19_gunn...=tulemused

Gunnar Aarma lõpetas sõnadega: püüdkem oma mõttemaailmast koristada kõik negatiivne. Seega ärgem halisegem ega süüdistagem iseennast ja teisi, ärgem tahtkem iga heateo eest vastutasu, lükakem endast eemale viha ja kadedus. Mõelgem aegajalt ka sellele, et inimene areneb kannatades.
kage
naegleria fowleri

07-02-2017 16:27
Postitus: #268
(07-02-2017 14:35 )Temimoor Kirjutas:  Tunnete lahtiseletamine on kõige pesuehtsam möla genereerimine oma peas Laugh
Proovi järgi ja sa veendud, et sellest "pesuehtsast mölast" võib lahti saada ja palju selgema peaga maailma vaadata. Saad neist illusioonidest lahti mida väliseid objekte vaadeldes endas tekitad/automaatselt tekivad õpitu põhjal - siis ei hakka te otsima midagi väljaspool ennast vaid peegeldate rahulikult ja selgelt väliseid objekte. Õpid vahet tegema "mölal" ja "enda" jutul.

Mai-Agate Väljataga oli vist see kes ka soovitas inimestel ennast selgeks mõelda. Ja ma kordan veel, et ma räägin enda kogemustest.
(07-02-2017 15:33 )Nofretete Kirjutas:  
(02-02-2017 17:21 )kage Kirjutas:  PS! Mõtlemine on vaimne tegevus ja aitab vaimsele ärkamisele kaasa seega pole mõtet lasta tunnetel ja emotsioonidel mõtlemist segada.
Mõtlemine on intellektuaalne tegevus. Vaimsele ärkamisele aitab kaasa ikka mõtete välja lülitamine ja teadvuse vooluga kaasa minek.
Millest koosneb mõte ja mis tegevus on mõtlemine kui tegu ei ole vaimsete asjadega? Mida sa teed peale seda kui teadvuse vooluga kaasa lähed? Milleks sa seda nimetad kui sellises seisundis ka mõtted (või ei ole need mõtted?) teadvuses liiguvad? Või ei toimu mittte mingit mõttetegevust sellises seisundis? Mis viib küsimuseni, et mida sa mõtlemise all mõtled?
Tsitaat:Need, kes arvavad, et meie teadvus on meie mõtted, eksivad. Me suudame, oma mõtteid jälgida ju ka eemalt kolmandas isikus.

Need kes arvavad, et teavad mis on teadvus või mida see sisaldab need eksivad.
Tsitaat:Gunnar Aarma lõpetas sõnadega: püüdkem oma mõttemaailmast koristada kõik negatiivne. Seega ärgem halisegem ega süüdistagem iseennast ja teisi, ärgem tahtkem iga heateo eest vastutasu, lükakem endast eemale viha ja kadedus. Mõelgem aegajalt ka sellele, et inimene areneb kannatades.
Kui sellest tarkusest aru saadakse, siis miks ikka veel valitsuse ja homode ja muu erineva kallal vingutakse/hädaldatakse? Kas sellepärast, et muudmoodi kui kannatades areneda ei osata? Ja milleks kannatamine valida kui mõtlemisega saab muid suhtumisi ja meetode arenguks valida/leiutada?
(selle postituse viimane muutmine: 07-02-2017 17:09 kage.)
Müstik
Shambalas

07-02-2017 17:59
Postitus: #269
Kage, loe teema üle. Kõik mida küsid, on teemas juba arutluse all olnud. Mõtesta varem loetu. Mõtesta ka varem toodud linkidel kirjutatu, samuti foorumlaste arvamused.
Kui vajad lisateavet, siis Mõtlemise kohta on teema "Mõtlemine", vaimsuse kohta teema "Meie vaimsus".
Homode kohta teema "Homoküsimuse" arutelu. Kui vajadus igasse teemasse homod sisse tuua, siis palu modesid, et nad avaksid teema uuesti.

Ja Aarma teabele tuginedes: ei tea küll, et näiteks Bhutanis valitsuse ja homode ja muu erineva kallal vingutakse/hädaldatakse. Bhutanis, majanduslikult palju kordi kehvemates oludes kui Eesti, näed ainult heatujulisi inimesi, kes igal sammul annavad mõista, kui ilus on elada selle taeva ja päikese all. Kui siin halb elada, siis võimalus ju iga kell kasvõi Bhutani külastada...
Müstik
Shambalas

07-02-2017 20:38
Postitus: #270
(07-02-2017 19:50 )Temimoor Kirjutas:  See, mida inimesed peavad mõtlemiseks, on suures osas oma tegudele õigustuste väljamõtlemine Laugh
Võib ka nii öelda. Smile
Minaelan
Veteran

08-02-2017 07:15
Postitus: #271
(07-02-2017 13:16 )kage Kirjutas:  
(03-02-2017 13:55 )Minaelan Kirjutas:  
Kas sa ei saa isegi praegu valida mida sa õpid, mida sa kirjutad, mida sa teed, mida sa valid? Kas tõesti sind panevad valikud midagi tegema ja sa ise ei saagi valida ja otsustada?

St kas siin on suhtumise erinevus? Kas sina vaatad valikuid kui paratamatusi mille vahel tuleb valida? Mina vaatan neid kui võimalusi mida võib valida, mitte valida või kui saab, siis mitu/kõik valida. Valik on ju minu mitte teiste.

Kuna sina sündisid siia Euroopasse ja siin on momendil ühiskondlikult (peavoolumeedialikult) aktsepteeritav homondus ja multikulti, mitte rahvuslus....ning suhtelise põlu all on esoteerika, šamaanlus jms...siis sa lausa innuka kodanikuna (koos chaosega) püüad täita ühiskondlikku kohust ja neid "riiklikke" põhimõtteid vägisi peale suruda...igasuguste meetoditega....neile,kes valisid vastu ühiskondlikke ootusi muud teed ja valikud. SEE aga on empaatiast ja vaimsusest väga kaugel.

Kujutan ette, et kui sa oleksid ISIS-e ridades sündinud, siis sa sama põhjalikult ja "teaduslikult" analüüsiksid, miks valged uskmatud ei vääri elu siin maa peal, miks nad tuleb maha lüüa ja miks naiste koht on kodus mehe võimu all....
Need sinu võimalused valikute vahel tunduvad olevat ikka väga piiratud, kuna sa välistad tohutu hulga valikuid...

Dalai-laama
positiivne
.

08-02-2017 08:08
Postitus: #272
(03-02-2017 12:24 )kage Kirjutas:  Kas sina vaatad valikuid kui paratamatusi... Mina vaatan neid kui võimalusi...

Siin on iva, mille ilu ja suurus ja sügavus kõnetab.
Müstik
Shambalas

08-02-2017 10:28
Postitus: #273
Eespool kirjutasin:
Kui on vestlus inimesega, siis osaleb vestluses 4 teadvust - mõlema inimese ego- ja Vaimne teadvus.

Kui vaimne teadvus ei toimi, siis muutub vestlus mõttetuseks.
kage
naegleria fowleri

08-02-2017 16:17
Postitus: #274
(07-02-2017 17:59 )Nofretete Kirjutas:  Kage, loe teema üle. Kõik mida küsid, on teemas juba arutluse all olnud. Mõtesta varem loetu. Mõtesta ka varem toodud linkidel kirjutatu, samuti foorumlaste arvamused.
Jah, ma olen seda kõike teinud ja teen jätkuvalt edasi - kas sa ei oska minu jutust seda välja lugeda? Kas sinu jaoks on kõigele õige vastus leitud? Kui jah, siis miks sa ei oska seda kirjeldada/seletada vaid ainult teistele viidata, et lugege teisi ja te saate targaks? Kas sinu arvates on teiste tsiteerimine ja teistele toetumine endasse vaatamine? Kas selliseid vastuseid nagu näiteks vastus küsimusele, et mis on mõte ja mõtlemine saad ainult teistele toetudes või saad terviku pildi alles siis kui enda mõttetegevust jälgid, analüüsid ja enda jaoks lahti seletad sidudes kõik see teistelt saadud infoga?
(selle postituse viimane muutmine: 08-02-2017 16:41 kage.)
positiivne
.

08-02-2017 16:27
Postitus: #275
(07-02-2017 17:59 )Nofretete Kirjutas:  Kage, loe teema üle. Kõik mida küsid, on teemas juba arutluse all olnud. Mõtesta varem loetu. Mõtesta ka varem toodud linkidel kirjutatu, samuti foorumlaste arvamused.

Ole nüüd Nofre.Kes siis viitsib kogu selles varasemast pudrust ja nääklemisest ennast läbi närida. Säärast taaka ei soovi ka vaenlasele. Kasuta kujutlusvõimet - tuleb uustulnuk, vanad olijad on mammutteema kirjutanud. Peale mitmendat isiklikku norimist ja kaklust ta edasi ei viitsi lugeda? peale esimest? peale teist?

Vaatab et normaalne ja läheb kohe lõppu ja hakkab ise oma väikest pead laiali laotama sest nii on ju siin kombeks.
(selle postituse viimane muutmine: 08-02-2017 16:29 positiivne.)
Teema on suletud 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimne ärkamine selgus 885 219,109 30-06-2019 15:27
Viimane postitus: KuKr
  Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver Celtic 168 36,411 30-08-2013 12:07
Viimane postitus: rohelineoun
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 39 11,979 06-11-2011 19:41
Viimane postitus: Sekhmet

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog