•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 15
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma
#76
Võimude (loe: süsteemi) õigussuutlikkuses tuleb kahelda ja sellest tuleb ka kõnelda hea Sinis. Ja millegi kasvatamine eelmainituga seoses ei ole kõneväärt teema.
(15-06-2016, 08:34 )Nofretete Kirjutas: Ja ainult katolitsism suutis Euroopa päästa sellest, et Euoopa tänapäeval ei ole pool-araabialik ega pool-mongolik maa...Pihkva oblast.

Katolitsism tagas ka kvaliteetseima hariduse omal ajal. Ilmselt peitub siin ka üks oluline erinevus vene õigeusust, mis haridusele ei rõhunud.
#77
(15-06-2016, 16:06 )positiivne Kirjutas: Võimude (loe: süsteemi) õigussuutlikkuses tuleb kahelda ja sellest tuleb ka kõnelda hea Sinis. Ja millegi kasvatamine eelmainituga seoses ei ole kõneväärt teema.

Kuna mulle näib, et sul on maise võimuga (saan aru, et vaimne pole kõneväärt teema) eriline kiindumussuhe, pakun sulle Foucault’i rmt-st Valvata ja karistada mõne armu-mõtte:

Võim kaldub üldse kujunema kehatuks ja mida lähemale ta sellele piirile jõuab, seda püsivamad ja sügavamad on ta mõjud – need võetakse omaks kohe ja jäädavalt, sest neid uuendatakse lakkamatult. Igavene võit saavutatakse siis vähimagi füüsilise kokkupõrgeta ja pealegi on võit alati juba ette kindel.

Meie ühiskond pole mitte vaatemängu, vaid järelevalve ühiskond. /---/ Meis on vanu kreeklasi palju vähem, kui usume. Me ei viibi amfiteatri astmetel ega laval, vaid panoptilises masinas, millesse pidevalt investeerib oma efekte võim, mida me ise käigus hoiame, kuna oleme ise selle hammasrattad.

Karistamise ideaalseks eesmärgiks oleks piiritu distsipliin – ülekuulamine, mis iial ei lõpe; uurimine, mis jätkub piiramatult aina detailsemas ja analüütilisemas vaatluses; kohtuotsus, mis ühtlasi tähendaks, et kord avatud toimikut enam kunagi ei suleta; karistuse kalkuleeritud leebus, mis oleks läbi põimunud raevukalt uudishimuliku eksamineeriva uurimisega; kohtumenetlus, mis tähendaks, et lakkamatult mõõdetaks kõrvalekallet kättesaamatust normist.


Kui sa ilmaliku või ka poliitilise kui sulle südamelähedasema võimu probleemid kuidagi eneses lahendatud saaksid, võiksin minagi kogeda rahulolu, siis vaimset wink
#78
Vanade kreeklaste nostalgia on lapselik meelepett, mu hea sõber Sinis. Tõsiasi, et moodustame ise süsteemi, mille vilju - k.a. reegleid ja ahistust - tarbime, panebki meile kohustuse oma loodust kõnelda. Ilma mingi erilise kiindumustundeta. Eespool teevad sellest juttukaasfoorumlased. Lihtsalt nägelemise pärast, hea Sinis, ei ole mõtet segadust külvata.
#79
(16-06-2016, 08:16 )positiivne Kirjutas: Vanade kreeklaste nostalgia on lapselik meelepett, mu hea sõber Sinis. Tõsiasi, et moodustame ise süsteemi, mille vilju - k.a. reegleid ja ahistust - tarbime, panebki meile kohustuse oma loodust kõnelda. Ilma mingi erilise kiindumustundeta. Eespool teevad sellest juttukaasfoorumlased. Lihtsalt nägelemise pärast, hea Sinis, ei ole mõtet segadust külvata.

Oijah! Ise viib sujuvalt teema - soovitasin stepslile vaimsuse kaudu oma probleem lahendada - maise ilma õigussuutlikkusele (minu jaoks arusaamatu lähenemine probleemile, kui ollakse siinses teemas) ja siis mina nääklen. Mis järgmiseks Shock


Lapselik meelepett on tabanud neid, kes usuvad, et nad vanadest kreeklastest välja või üle on kasvanud wink
#80
Sa ikkagi peaksid kirjanduses kätt proovima, StepselSmile Väge on ropult ja jääb ülegi.
#81
Kas kass on loll? Kas kärbes on rumal? Kas sipelgas on tugev?
#82
Vaimset ärkamist ei tohi võtta liiga tõsiselt, mulle tundub Smile

"...ei kuulnud ta vastust
see mattus mu kirglikku hüüdu
see kõrvuni jõudmata kastus
mu kirglikku kuulmisepüüdu..."
#83
(18-06-2016, 23:02 )keeris Kirjutas: OKi tuleks vist nüüd vahelduseks maa peale ka?
Müstitsism (s.h vaimse ärkamise taga ajamine) pole muud, kui leida tröösti.

Seesamune nn allikas-säde kuda iganes teda pole siin kutsutud hellitavalt, pole muud kui paus peakolus - ei ühtegi mõtet, ei ühtegi tahet- seega ju jumalik rahulolu?!


Müstitsismi uskumine aga on kord laineharjal, kord madalseisus.

Siin kolgerdamine on tegelt lihtsalt aja surnuks löömine (üks paljudest passiivsetest viisidest) – mitte suurtele saladustele ehk paranähtustele jälile jõudmine.

Müstitsismi usub iga inimene talle omal põhjusel. Ehk siis talle mingil vajalikult põhjusel hakkab nägema asjade taga lisaks nende tavapärasele seletusele ka midagi illusoorset, sest see annab talle mingi nö sügavama mõõtme elus olemisele peale toit-ellujäämine-sugutung.

Aga tegelikkuses seda pole - seda tähendust, igavikulisust,, allikat, Loojat, jumalat.


Inimene on jah üks lits olevus, kes müüb end sellele, kes ta tähelepanu kõige enam välja teenib ehk äratab.

Noooh, mina lugesin küll Keerise kurtmisest välja väga sügava huvi millegi suurema/vaimsema/mõttekama/müstilisema järgi....kui lihtsalt "litsiks olemine".
Muidu ta seda nö elumõtet/allikat/aegade algust jne.. ei eitaks, ei otsiks, ei diskuteeriks siin wink?
Ka Arlich, kes siin usuteemal kõvasti "levitab Sõna", otsib tegelikult seda õiget. Praegu ta hoiab küll kümne küünega oma Kristusest kinni, sest see usk annab turvalisuse ja kindluse, et Keegi Teine otsustab su eest...

Mulle meeldis Krayoni kanaldustest üks mõte, et "iga inimene käib erinevat rada..kes üles/alla, kes aeglaselt, kes kihutades... kes pidevalt kõrvale põigeldes, kes isegi vahetevahel tagasi suundudes....kuid lõppude lõpuks jõuame ikkagi aegade jooksul sinna, kuhu kõik suundumas oleme..."
Kuhu siis? Ka seda tõlgendatakse erinevalt Smile1. Kuid teekonda ei eita keegi.
#84
(19-06-2016, 14:15 )stepsel Kirjutas: Sügisel peaks ka lõpuks raamat ilmuma. Kõiki siin mainin ära. P.s. u2u-tage ja saate raamatu poole hinnaga.

Kas nii kõlbab? Piitsutasid meid siin vaimselt ärkama ja karmat häästama ning nüüd küsid tasu me koostööst sündinud tulemuste eest.

Las ma kolan pisut ühisväljas ringi. Jah, tugevate ulmesugemetega saab ta olema wink
#85
Kõrgeks sa, Sinis, oma osa sellest teosest hindad? Smile
#86
(20-06-2016, 21:28 )positiivne Kirjutas: Kõrgeks sa, Sinis, oma osa sellest teosest hindad? Smile

Sa kohe oskad inimolendit kimbatusse ajada: panuste väärtusteni ma vaimus ei jõudnud. Aga kui ma stepsli postidest pisut spikerdan, siis minu panuseks oli rumalus. Kuna see on haruldane saak antud teemas, loodan olla kõige erilisem panustaja wink
#87
Äh. Kirjanik ei võlgne oma karakterite prototüüpidele midagi peale anonüümsuse. Kõik muu kuulub Kirjanikule ja on igavesti tema.
#88
Aga raamatuidee juurde naastes - kas seda võiks uues teemas arutada võtta?
#89
Ma tahaks tegelikult küsida, eriti stepsli käest, et mis selle nii-öelda vaimse ärkamise ja ego suretamise eesmärk on? Jõuda mingisse nirvaanalaadsesse seisundisse ja seal mõnuleda?
Seda on ju läbi näha, kuidas kuulutatakse end egost vabanenuks ning võetakse sisse suure guru roll ning tõstetakse end teistest kõrgemale. Sõnades võib ju väita, et oled kõigiga üks ja blaa blaa, aga kui sõnade taha vaadata, siis näen midagi muud.

Palju on öeldud, et kui tahad õnnelik olla, siis lihtsalt ole. Ei midagi keerulist. Kui tahad end vaimselt ärganuks tituleerida, siis võid ju ka seda teha, kes see ikka sind keelab, kui ainult sina ise. Selleks pole vaja pidevalt vaimelda ja omale tõestusi otsida.
#90
Aga tagasi raamatu juurde - võib vist võtta ette? Teeks selle vestlusringi vormis? Ja haaraks siit foorumist ning teemast kogu materjali. Avatarid võivad olla mis keegi soovib ja oma juttu võib parandada igaüks nii palju kui soovib. Kandev telg ja punane tross läbi teose saaksid olema stepsli monoloogid. Selleks peaks vahest ka tegema kinnise ringi? Et juhukülalisi mulisema ei satuks? Kas see on tehniliselt võimalik ja kas see on vajalik?
Siin tekkib kindlasti kiiresti probleem, et mõtteavalduste sisu ja kvaiteet ei sobi igaühele osalejale. Suurepärane oleks, kui säärane vastumeelsus leiaks teose arenedes lahenduse ja kokkuleppe?
#91
(21-06-2016, 17:13 )keeris Kirjutas:
(21-06-2016, 15:41 )Minaelan Kirjutas: [quote='keeris' pid='223809' dateline='1466516150']

Ehk aitavad sind Kristiina Raie seansid, mis on tasuta saadaval. Ta aitab eluenergiat ja tervist taastada jpm. Kaotada pole sul midagi ju, eks.

See, kellel pole enam hirmu midagi kaotada, ei otsi ka abivahendeid eluenergia ja tervise taasatamiseks. See lihtsalt jutujätkuks targutusena, viloshoovia kaotamise teemal.

Aga muidu , aitäh lahke soovituse eest!

Vastupidi, kulla tüdruk. Meil kõigil on oma madalseisud. Ka minul. Olen nõrk ja inimlik nagu kõik teisedki.
Kui mul polnud midagi enam kaotada, sest ma olin oma elu madalseisus, siis ...midaiganes ma lugesin, kuulasin, kogesin...oli just see, mis mind jälle jalule aitas.

https://www.youtube.com/results?search_q...ttina+raie

Igale oma ja omal ajal.

Ma ei süüdista ega laida kedagi. Kõik me õpetame teineteist ja oleme üksteisele vajalikud...mingil määral.
#92
Me vajame üksteist, me peame üksteist aitama. Kas see lause kõnetab teid? Leidsin selle ühest filmist. wink
#93
(21-06-2016, 19:06 )murjam Kirjutas: Jääaeg 2, pakun

Oled vaadanud Jääaja kõiki seeriaid? Need olid lahedad.

Aga antud sõnum, et peame üksteist alati aitama...kuna sõltume üksteisest...oli filmist Tähevärav Universum. https://www.kava.ee/saade/290151050
#94
(28-06-2016, 16:38 )keeris Kirjutas: Eee sisenemise keeld kuhu? Taassünnitsüklisse?

Aga kuhu rikkujad väljutatakse ja mis neist siis edasi saab? Ja väljutamine näeb välja sedasi, et lõpetatakse maine elu jõuga - jala pealt kooled ära?

Üks hea tarkusekild ka, mis täna möödaminnes kõrvu jäi - ole iseenda vastu hell
Kirikud on ju alati nõidasid põletanud,neid kes kossher maagiaga ei tegele.Meenub üks dok film tänapäeva Venemaalt kus usujüngrid kohalikke sensitiive mõrvasid jumala käsul.Arvata võib et kui koshher maagilisele reaalsusele tänapäeval jalgu jääd siis mürgitatakse lihtsalt ära,põletamine on liialt radikaalne praegustes oludes.
2012 oli oodata kossher katastroofi,mida paljud foorumikaaslasedki reklaamisid,tähtsad onud oleks näiteks elektri üleilmselt ära võtnud ja kogu see massigenotsiid,mis inimkonna vaenlaste poolt ellu oleks viidud toimunuks esoteerikahõngulise kvanthüppamise suitsukatte all.Stsenaarium aga ei töötanud.
#95
Misasi on "olemusrass"?

"igavikuline tervikolemus-vaim" hõlmab kogu mõeldava aja ent samas lõiguke eespool mainid, et tervikolemuse-vaim on igavikulises ajatuses.

Võimalik et siin ei olegi vastuolu. Või?
#96
(12-09-2016, 20:16 )lahendused Kirjutas: St paljud jahuvad siin oma õpetuste mätta otsast nähtava vaate piires, kuid ei suuda näha erinevate õpetuste ühisosa (ehk kõike seda, mida nende õpetuses pole, kuid muudes õpetustes on).

Selle lause mõte on: paljud ei näe puude taga metsa. Ei näe tervikut.

Hea Lahendused. Teemant on ilus, sest ta on lihtne.



Ma nüüd vaikin edaspidi head sõbrad mis puudutab "grammarit". Kriitikat sel teemal olen pälvinud ja ilmselt teenitult. Aga mõistke mind õigesti. Ma lihtsalt tahaks et selle maa keel taevani tõustes üles igavikku võiks omale otsida. Smile
#97
(13-09-2016, 07:21 )kalldunn Kirjutas: siis tee kõik selleks et siin maa peal ei oleks enam sõdasid! Vaenu ega vihkamist! Alles siis leiame igaviku ülesse!

Ega me ei leia nõnda igavikku. Probleemid on inimesele antud põhjusega.
Kui mu mälu mind ei peta, siis isegi Castaneda on kirjeldanud konkista raames nõidade massilist hukkasaamist ja sealjuures (ma tõesti mäletan seda kohta uduselt) võidukalt maininud, et sai jah hukka palju aga milliseid nõiatulemusi saavutasid need, kes pääsesid eluga.
Tahan öelda, et surve (kasvõi inimlikkusele) on tarvilik!
#98
(13-09-2016, 11:11 )positiivne Kirjutas:
(13-09-2016, 07:21 )kalldunn Kirjutas: siis tee kõik selleks et siin maa peal ei oleks enam sõdasid! Vaenu ega vihkamist! Alles siis leiame igaviku ülesse!

Ega me ei leia nõnda igavikku. Probleemid on inimesele antud põhjusega.
Kui mu mälu mind ei peta, siis isegi Castaneda on kirjeldanud konkista raames nõidade massilist hukkasaamist ja sealjuures (ma tõesti mäletan seda kohta uduselt) võidukalt maininud, et sai jah hukka palju aga milliseid nõiatulemusi saavutasid need, kes pääsesid eluga.
Tahan öelda, et surve (kasvõi inimlikkusele) on tarvilik!
Aga mina pean Castaneda teoseid, spiritistlikuks ulmeks. Ka stepsel  armastab sama šaanrit!
Küsiksin hoopiss – et mida nõiakunstiks peetakse?


#99
Millegagi võideldes samastud samade energiatega. Kurja kurjaga pekstes muutud ise kurjaks. Millega võitled -selle endale kaela tõmbad. Peab teadma tegeude tagajärgedest ja ka vastutama. Kui käsi keeva veega ära põletada , ei maksa talle külma vett peale uhada. Nii viskab naha lihani maha. Mõistlik on kähku panna põletusele seepi või söögisoodat. Neutraliseerib ära.
Et siis "mullis" peaks elama või müürid omale püstitama?
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 15
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimne ärkamine selgus 907 342,445 12-08-2023, 17:06
Viimane postitus: selgus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,485 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,130 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver Celtic 167 56,908 30-08-2013, 12:07
Viimane postitus: rohelineoun

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat