•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 15
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma
Eih. Ikka kõike võib. Ainult et tümitamaks vaenlast , peab teda hästi tundma. Mõistma teda. Pead enne ,,olema,, see vaenlane. Siit ka see teema ,et kui palju me enesele teadvustame ,,omaenese,, vaenlast. Oma tumedat külge. Kui palju on julgust sellle otsa vaadata ja see terves ulatuses ,,läbi jalutada,,. Oma tarbetu kraami reviderimine on väga valulik ja võib olla ka hirmutav. Hea oleks selleks ajaks revolver peitu jätta.

Müürid ehk kaitse loob ründe ja vaenlase. Mull samuti. Ainult ,et kunagi ei tea kummal pool mulli ,,halb,, pead võib tõsta. Mull on samas parim võimalik vahnd kuna see on kõigil ja sellest vabaneda inimene ei saakski.
Muidugi vaid minu arvamus aga igast jamast aitab kergemini läbi- teadlikuse tõstmine.
Näe, siiamaani ei saada stepslist aru kuna ei mõelda vaid ainult sõditakse tema vastu. Vägivaldne loomus on ikka kahjuks inimkonnale.
(19-09-2016, 12:30 )stepsel Kirjutas: Müürid ehk kaitse loob ründe ja vaenlase. Mull samuti. Ainult ,et kunagi ei tea kummal pool mulli ,,halb,, pead võib tõsta. Mull on samas parim võimalik vahnd kuna see on kõigil ja sellest vabaneda inimene ei saakski.
Muidugi vaid minu arvamus aga igast jamast aitab kergemini läbi- teadlikuse tõstmine.

Teadlikkuse tõstmine? Millest teadlikkuse? Kas ja mil moel kristlik võrgustik (egregor?) mõjub (energeetiliselt) mittekristlastele?
Niisiis. Kuidas ja kas mõjutavad ülallmainitud võrgustikud inimesi kes neisse ei kuulu? Energeetiliselt.
Kahtlustan, et sellest siin on juttu olnud foorumis aga ma ei oska otaida või ei leia.
...otsida või ei leia
Laugh ma ei pidanud silmas üldsegi selliseid aspekte. Eks ma püüan formuleerida paremini edaspidi. Täpsmalt. Peab vist täna sellega lõpetama - veidralt teemast mööda (ilmselt ainult minu jaoks) liigub tekst ja murjamgi kuidagi isiklikuks läinud ära.
no sa võiks proovida ehk formuleerimise asemel end vabamalt väljendada, ehk üldse väheke vabamalt võtta. See egregoride ja võrgustike toime teema on tohutult laiaks ja keeruliseks aetav, samuti nagu teema kaitsest, kuid üldpõhimõte ikkagi üks - kõige paremini kaitstud on see, kes iseennast teadvustab, ehket ei püüa olla sobiv mingitele mängureeglitele vaid tajub oma selgroogu ja maailmapilti. kuni on vajadus end õigustada, säilib haavatavus ja seeläbi ka manipuleeritavus, ega seal palju muud polegi. Samastumine mistahes konstruktsiooniga on ebatervislik, kuna kõik konstruktsioonid on ebapüsivad. Hästi päevakohase ja labase näitena võtaks nt poliitikud - neist mõni on vaimselt vaba ja näiteks valib erakonna enda põhimõtete teostamiseks - kui vaja, vahetab neid võrgustikke, toimetab sellises, milles kõige paremini end teostada saab - ning siis on hea näha, kui suur on ajupestud hall mass, kahuriliha, kes räägib põhimõtetest ühele erakonnale truuks jäämise kontekstis, ehk teisisõnu nõuab võrgustikule allumist. Egregore on vaja nö jõudude koondamiseks, nagu genekaid, kuid parim kaitse inimteadvusele on kindel teadmine, et need võrgustikud pole enamat kui vaid vahendid, mida saab kasutada. Ka hirm nende parasiitliku mõju ees on juba allutatus ja see mõju just sedasi kohale kutsutakse - mingit fooliummütsi jms pole vaja Laugh samuti nagu vastu võitlemisel pole mõtet, mõtekas on võidelda ikka millegi poolt wink
Leidsin just täna sellise ilusa luuletuse netist
http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2016/0...uulet.html
esmaspäev, 8. veebruar 2016 Peeter Liiv: LÕPULUULET
Täna juba Iga Prohvet tunneb Et Eestlastest Uneskõndijad lähenevad oma Lõpule Igatsedes Sõda Sest nende Elu on kaotand Mõtte Ei jõua end enam ühekaupa maha tappa Mistap oleme tellinud endale kollektiivse Surma Miljon korraga vastu Taevast Eks ole vägev Pauk Millega maailmas viimselt silma paista Eks Saatan tule ja võta siis oma Saak Mille oled palehigis pettes välja teenind! Eks siis näis palju põleb puhtaks Ja palju jätkab Põrgus

Lõpluule sobiks vahest paremini teise teemasse. Vaimse ärkamisega erilist seost sel pole ????
(23-09-2016, 11:17 )positiivne Kirjutas: Siit järeldan nii natuke lustlikult et võib olemas olla ka BMW egregor, Audi egregor, KIA egregor?

Täpselt nii kui selles osalejad on piisavalt harimatud ja piisava innukusega oma energiat,mana ja allumist panustavad.Ajaloos on ju näited reaalselt olemas kargokultuse näol näiteks.
Tsitaat:A cargo cult is a millenarian movement first described in Melanesia which encompasses a diverse range of practices and occurring in the wake of contact with the commercial networks of colonizing societies. The name derives from the belief which began among Melanesians in the late 19th and early 20th century that various ritualistic acts such as the building of an airplane runway will manifest in the appearance of material wealth, particularly highly desirable Western goods (i.e., "cargo"), via Western airplanes, though the meaning of the behavior is more complex than a simple misunderstanding of capitalistic commodity fetishism on the part of the Melanesians.[1][2]
https://en.wikipedia.org/wiki/Cargo_cult
Kargokultus:
http://web.zone.ee/mulk2/KARGO%20%20KULTUS.pdf
Vehkat teevad turistid ainult. Suitsupääsuke nt. Tõelised põhjala linnud hakkavad nüüd lugusid jutustama. Pikad õhtud. Teate palju erinevaid jutte on rasvatihastel? Nujah. Jään siin vist kohe oma mulaga siin jalgu.
Kes ei proovi, see ei saa teada.
Elu Sõna liikumine on olnud kindlasti õige paljudele vaimse äramise esimene samm. Mulle kuidagi meenub üks kõhetu käheda häälega Albert Türnpuu. Oli vist nimi. Mulle jäi mulje et ta hõõgus nagu volframtraat elektripirnis - ühel pool publik, teisel poolel... ei tea mis või kes. Veidral moel tundsin ennast selle inimese läheduses ebamugavalt et mitte öelda halvasti.
Ebamugavustunne johtus ehk ebamäärasest tundest et ma ei näe enda ees inimest oma inimlike omaduste ja iseärasustega vaid mingit näitlejat, kes ei suuda rollist välja tulla? Igatahes mäletan, et ma ei näinud inimest, nägin megafoni.
(24-09-2016, 10:39 )keeris Kirjutas:
(22-09-2016, 20:00 )stepsel Kirjutas: On teed ja on rajad. On valikud ja on võimalused. On ilmasid. On valikute aeg möödumas. Valikud on tehtud samas juba kohe alguses. Ei ole enam valikuid vaid on nende ilmnemise hetk. Aeg on tinglik. Revolver on laual. Millise paugu teeb kuulõpp?
Old sa kindel, et valikud, mis tehti, ka ilmnevad. Või kui et ilmnevadki, kas siis enam jäädakse valikute juurde, mis ehk kunagi tehti?
Kas peab jääma valiku juurde või valida uuesti?
Aga kes ütleb, et samas ei vii tee tagasi kaarega samma punkti, kus peab siis valiku ikka tegema nii, nagu kunagi kokku sai lepitud Sad ?
Kas saatus on ettemääratus nendesamuste kokkulepete ja valikute tõttu, kui kunagi sai rajale astutud või on see ikkagi üks suur juhus ja ei enamat?
Või siiski Vaim avaldub, kui saabub valiku ilmnemise aeg ja nn määratus saab tõeks?

Tjah. Jumalameestel lihtsam -neil käsuraamat nina all. Vat äi ole kusagilt võtta õpikuid. Nii me rühime vastutuult ja eksime vahest tihnikuisse.
Kui suure kaarega ka i tee seda, jõuame alati tagasi algusesse.......
Soovin ,et see kaar oleks võimalikult ülejõu käiv. Ning kordagi ei kõhkle otsimast tuda teist kaart. Lasen nätaki päikseprillid jälle omale näkku, pingutan Martensite paelu ja hüppan.....
Eks võib lubada endale ka puhkepause kui jälle leitud mõni leivaraas. On ta , siis Hansu või Grete poetatud. Või hoopis enda. Leivaraas annab jälle indu sohu siirduda ja künkaile tõusta. Võibolla ei olegi sihtpunkt kõige tätsam. Äkki on otsing ise olulisem. Ei ole ju surm kõige tähtsam vaid elu ise. Ons siis kellegi elu ja otsing vähem tähtsam? Ma lihtsalt usaldan elu.

Sookured tulid täna kodumaile tagasi.
(23-09-2016, 07:29 )stepsel Kirjutas: Muuhulgas aktiveeruvad just need , kellele teadlikuse tõus masside jaoks -on õudusunenägu. Sinu meelsus virgumise suhtes on juba ammu selge. Kuna sa ainuke ei ole ,siis .....tuld. Kui söödikud loodavad pidevat toidet oma kisaga välja kiskuda , siis..... Ma lähen istun parem leopardi kõrvale ja vaatlen. Kaugemale. Vaikuses.
Nõus ja kogemused kinnitavad seda. Ja need levitatavad märgid vaimsest avanemisest on lihtsalt enda tundmise puudulikus ja vähene põhjuste üle mõtlemine (mõtlemise ja enda tundmaõppimise asemel usutakse sobivat juttu internetis).

Kusjuures parahuvilised peaksid järgnevat juttu hästi mõistma (inglise keeles, sobib kenasti vaimse ärkamise juurde) - Bashar kanepist

PS! Ma räägin inimese enda vaimse poole arendamisest ja selle kaudu maailmapildi avardamisest, teadmiste laiendamisest, suhtumise muutmisest, empaatia arendamisest jne - inimese enda vaimse poole ärkamisest laia maailma, universumisse, kõiksusesse enda arenguga, sest kui sageduse tõstmisega, vibratsiooniga, kolmanda silma avanemisega jne ei kaasne inimese vaimses pooles mitte mingeid muutusi ja ta jääb sama kitsarinnaliseks, enesekeskseks jne nagu nt Minaelan, siis vähemalt mina ei saa vaimsest ärkamisest rääkida, sest ei näe sellisel juhul enda vaimse poole ärkamist ja avardumist vaid väliseid mõjusid inimesele või kellegi poolt äratamist. Lisaks ei suuna sellised artiklid kedagi endaga tegelema vaid panevad usu ja lootuse kellelegi kolmandale või juhusele.
Hea link jälle Nõmme Raadio kodulehelt
https://www.meiemaa.ee/index.php?content...rtid=72613
ERVIN ÕUNAPUU AINULT MEIE MAAS: Marginaal
Tsitaat:Mulle meenus, mida usu-uuendaja Martin Luther talurahva ja maainimeste kohta 1525. aastal kirjutas, osundan tähtsaima: “Kõik, kes aga saavad, peavad neid raiuma, kägistama ja surnuks pistma, salaja ja avalikult, nii nagu lüüakse maha marutõbine koer! Armas Issand, tule appi! Torka, peksa ja kägista neid, kuidas aga oskad!”

Usudoktori arusaam tervest mõistusest: “Usu väärtus on selles, et ta murrab kaela mõistusel ja lämmatab kiskja, keda muidu ei suudaks kägistada terve maailm koos kõikide loodud olevustega. Mõistus on kuradi esimene lirva. Seepärast, loobudes mõistusest, me toome Jumalale kõige meelepärasema ohvri, mida võib üldse tuua.”

Lutheri vaimne pärand EELK on alustanud massiivset ristimispropagandat. Usudoktor Luther nimetas ristimata lapsi hingetuteks lihatükkideks. Massa carnis.

Paarikümne aasta eest olin ühel luterlaste koosviibimisel, kus oli Rootsi laud külmade suupistetega. Kui asusin meelepärasega taldrikut täitma, astus minu juurde kõrge vaimulik, osutas miniviineritele mu taldrikus ja uuris muigvelsui, et kas ma ikka tean, millega nende vorstikeste näol tegu on. Kui ma siis seletasin, et need on suitsutatud viinervorstid kallerdises, Saksamaal tehtud, purskus mees naerma ja pööritas silmi.

Mul polnud aimugi, mida praost oma küsimusega silmas pidas, sellepärast palusin seletust. Vaimulik polnud kade, ta pühkis pisarad silmist ja selgitas: “Massa carnis. Need on ristimata laste sõrmed. Doktor Luther on kirjutanud, et ristimata lapsed on hingetud lihatükid. Lihtsalt liha, kurb ja õnnetu liha.
Tegelikult jääb selle teema aanalüüsi põhjal kehtima vanasõna et parem varblane pihus kui toonekurg katusel,olgu või zookurg ja ühisvara.
Tegelikult peaks foorumis hingepeegli tunnuste järgi vähemalt 2 vaimselt ärganud inimest olema kui stepsel välja jätta. Samas kui võrrelda nende vaimsust Dalai Laama, Osho või muude sarnaste inimestega, siis tuleb tunnistada, et räägitakse erinevatest vaimsustest.
(30-09-2016, 23:16 )kage Kirjutas: Tegelikult peaks foorumis hingepeegli tunnuste järgi vähemalt 2 vaimselt ärganud inimest olema kui stepsel välja jätta. Samas kui võrrelda nende vaimsust Dalai Laama, Osho või muude sarnaste inimestega, siis tuleb tunnistada, et räägitakse erinevatest vaimsustest.
Võid sülitada kui tahad et sind siin tsiteerin, aga nii on..osa vaimseid "ärganuid" ei tee midagi muud, kui et ronib püramiidi ühelt tasandilt lihtsalt kõrgemale tasandile - kogu vaimsus püramiidi piires. Ja jällegist lisanduvad ka sõnad ja süüdistused, et näe, mis kuradid teevad -vaimsuse vastased..."aga vaata meie oleme need hääd ja õiged vaimsed..."
Kõige rohkem kisavad need kellel ei jätku piisavalt mahtu. et ärgata.
Ärganutel ja ärkajatel oma sisemaailmaga piisavalt tegemist.
(01-10-2016, 04:04 )Tyto Alba Kirjutas: Kõige rohkem kisavad need kellel ei jätku piisavalt mahtu. et ärgata.
Ärganutel ja ärkajatel oma sisemaailmaga piisavalt tegemist.

Tõsi mis tõsi. Ma ka millalgi selles elus ärkasin ja uurisin ja sobrasin oma sisemaailma. Uurisin veel ja isegi mediteerisin, siis aga tüütas ära. Igav lihtsalt, sest väljaspool on palju huvitavam. Mu sees on ikka seesama hing, mis on juba aastatuhandeid eksisteerinud ja mis püüab iga kord uue kehaga maid ja ilmu jagada wink.
Leidub "ärganuid", kes igale keerulisele olukorrale otsivad nähtamatus maailmas põhjendusi.
(01-10-2016, 01:38 )Eithea Kirjutas: Võid sülitada kui tahad et sind siin tsiteerin, aga nii on..osa vaimseid "ärganuid" ei tee midagi muud, kui et ronib püramiidi ühelt tasandilt lihtsalt kõrgemale tasandile - kogu vaimsus püramiidi piires. Ja jällegist lisanduvad ka sõnad ja süüdistused, et näe, mis kuradid teevad -vaimsuse vastased..."aga vaata meie oleme need hääd ja õiged vaimsed..."
Ma vastan päris mitmele punktile seal nimekirjas ja need on teadlikud valikud sealhulgas soovile olla eemal negatiivsest (ei võta su soovitust kuulda ja see omadus on suht varajasest lapsepõlvest pärit), aga kuna räägitakse tundmisest/tunnetusest mitte teadlikutest valikutest ja segatakse "õppimine ja olla rohkem vaimne" üldsegi mitte vaimude nägemisega jm sarnase vaimsusega, siis kas keegi vaimsusest teadlik olev inimene oskab seda vaimsust ka mõistlikumalt defineerida või tuleb järeldada, et vaimsus tähendab kõike? Ja sellepärast see teema nii lai ja segane ongi?

Uzzarags. Püha Joonase lähetamine. Kes nüüd revolvri asemel Maksimka kohale taris? Smile Õnneks on ta Dum-dum hernestega laetud. Ronk teadis öelda ,et jänesel on pikad jalad.
Alati võib teksti käsitleda moodsat sürrealistliku kirjandusena kui teisiti ei hakka hammas.
Igaljuhul rohkem arusaadavam kui paralaste vaimsuse tõlgendamine. Mulle tundub (tunnetus ja usk on ju põhilised millest lähtuda, eks ju), et viimane näitab osade inimeste mõttelist või vaimset olukorda - segadus milles ei orienteeruta.
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 15
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimne ärkamine selgus 907 341,142 12-08-2023, 17:06
Viimane postitus: selgus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,463 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Mida peaks tegema inimene kes tahaks puhastuda? Sekhmet 50 23,052 25-07-2020, 22:58
Viimane postitus: isemaag
  Inimene - igatsev, üksik ja armastusenäljas ohver Celtic 167 56,712 30-08-2013, 12:07
Viimane postitus: rohelineoun

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat