Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suvine kokkutulek 2016
#1
Hei kallid Parakad!

Kohtusin Cassiopeiaga ja meil tekkis arutelu, et kas ja kuna suvist kokkutulekut pidada. Niisiis võtan seekord teema haldamise enda kätte ja viskan esialgsed ettepanekud õhku:

Kokkutuleku kuupäevadeks on seekord 15-17 JUULI

Kohaks jääb seekord:
  • *Roosna-Alliku tehisjärv


Roosna-Alliku (keskus on 1,5-2km kaugusel) on ilus ja armas oma looduse poolest, samas pole ta asulana liiga suur. Seal on kaks toidupoodi. Infot veel selle koha kohta võib leida siit: http://spordiplatsid.ee/plats/2615/Roosn...allivaljak
Järve ääres on veel võrguplats, välikäimlad, kaks sillakest järve peal, mõned püstkojad, rahvakiik, laste mänguväljak jne.

Pildid: http://nagi.ee/photos/PiziIngliito/

Roosna-Alliku Kesk-Eestis kah, nii et logistiliselt ei tohiks probleemi olla. Bussid käivad ka. Ning nagu nimi ütleb, siis läheduses on ka mitu allikajärve, Kaltebrunni matkarada, vahva mõis jms, mida võiks avastada. Kohaliku looduse kohta saate lugeda siit: http://www.eestiloodus.ee/artikkel1252_1246.html

Tulijad:
Katz perega
Pizi ja Addy
stalo
marurarum
Cassiopeia?
Nandi ja Hiiglane
Thorondor ja Elis
Vasta
#2
Selle Järvi Pärnjärvega kisub hirmus Tallinnaks ära see kokkusaamine. Võiks ikka kusagil Eesti keskel olla.
Vasta
#3
Nielander-iga nõus.
Koht ise enesest hea (paras läbi raba laudteed mööda Paukjärvele jalutada, kena loodus), kuid lõuna osariikidest tulijaile keeruline ligi pääseda. Eriti ühistranspordiga.

Kahju et Jussi järvede läheduses autoga ligipääsetavat veekoguga laagriplatsi ei ole, Jussi nõmm on omaette vaatamisväärsus ja tõeliselt lummav. Sealne ilu ja avarus võtab suu lahti...



Vasta
#4
Kui ütlete, et koht ei ole sobiv, siis ootaks ka ettepanekuid parema osas.

Mina isiklikult tahaks ka kusagil mujal käia kui Valgehobusemäel...
Vasta
#5
Formaadi teemal. Laekuks kuhugi sihtpunktist 5-10 kildi kaugusele ja õhtul. Öömatk? Ajastaks tähevalguse ja kuu järgi?
Vasta
#6
Sobib iga paik Eestimaal, kus on autodele parkimisvõimalus.
Vasta
#7
Suhteliselt Eesti keskel: http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkea...keala/1537

See inimeste piirarv on alati varuga antud. Kaks ööpäeva maksaks 70€, ehk juba 10 inimesega 7 euri nägu.

Tundub väga huvitav paik olevat ja maja ka täitsa korralik.

Vasta
#8
(29-04-2016, 09:27 )Nielander Kirjutas: Suhteliselt Eesti keskel: http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkea...keala/1537

See inimeste piirarv on alati varuga antud. Kaks ööpäeva maksaks 70€, ehk juba 10 inimesega 7 euri nägu.

Tundub väga huvitav paik olevat ja maja ka täitsa korralik.

Oleme ka varasemalt seal majas parakatega käinud. Magamiskohtadega jääks seal majas sees kitsaks, tuleks telgid appi võtta ja siinkohal on küsitav, kas telkijad oleks nõus 7 euri telkimise eest maksma. Lihtsam oleks mõni telkimisplats otsida, kus tasuta olla saaks. Teiseks suvisel kokkutulekul on senimaani ka ujumisvõimalus olnud. Kolmandaks seal samas ligidal on ka Saeveski metsa onn, mis on tasuta, kuid suvel suhtleiselt hõivatud.

Kant on iseenesest hea (kuigi mul suht ükskõik asukoha suhtes, kuna igale poole peaks nagunii autoga sõitma wink)


Ühe variandina pakun veel välja oma vanematekodu Pärnumaal, Vändra vallas. Koht ülimalt privaatne, ruumi maa ja ilm (nii autodele kui telkidele). Vesi oleks olemas, elekter samuti. Grillimisvõimalus ja ka sauna kasutamise võimalus (kui pole pikalt põud olnud ja kaev pole kuival). Vihmasema ilma korral saaks siseruumides mõnda filmi vaadata, kui kellelgi projektor ja film olemas oleks. Lähim toidupood 11km, ujumiskoht 15km. Trantspordivõimalustest, siis sellega on suuremad mured- Tallinna poolt tulles on lähim Viluvere raudteejaam, Tartu poolt tulijatele rongiliiklust pole.
Vasta
#9
Me oleme küll Saeveskis juba 2 PW sünnipäeva järjest pidanud, kuid suvel oleks ilmselt rohkem potentsiaali sealsete vaatamisväärsustega tutvuda. Jõe osas muidugi ei oska kommenteerida, et kui ujutav ta on, aga peab ütlema, et viimasel Mägede kokukal polnud ka vesi just kõike soojem. Boonus on see, et maja on tasuta ning asukoht peaks kõigile sobima. Endla LK oleks ka vahva piirkond (saaks looduses tatsata ning miks mitte ka öösel väike retk Norra mõisa teha), kuid sealse metsamaja rent on 95 euri ning maja mahutab väidetavalt 9 inimest. Boonus on see, et rabajärv võiks teoorias üsna soe olla.

EDIT: Endla metsamaja on ilmselt siiski out variant, sest sinna minek eeldab jalgsimatka, mis paljudele ei pruugi sobida.
Vasta
#10
Ons kellelgi veel ideid või hakkame olemasolevate vahel valima?
Vasta
#11
Ma pakun välja sellise toreda koha nagu Roosna-Alliku tehisjärv. Mõnda võib hirmutada küll selle lähedus asulale (keskus on 1,5-2km kaugusel), aga loodus on seal ikka väga vahva. Avastasin selle koha, kui käisin Loodusteraapia päevadeks taustauuringut tegemas, mis augustis toimuvad. Roosna-Alliku on üldse ilus ja armas oma looduse poolest suvel, samas pole ta asulana liiga suur. Kaks poodi on minu teada seal keskuses. Mul üks tuttav rendib suviti paari euroga kanuu-paadi laadseid asju järve peal välja, kui on huvi võiksin ka selle kohta uurida. Infot veel selle koha kohta võib leida siit: http://spordiplatsid.ee/plats/2615/Roosn...allivaljak Ehk et koha peal on võrguplats, välikäimlad, kaks sillakest järve peal, mõned püstkojad, rahvakiik, laste mänguväljak jne.

Lisan: http://nagi.ee/photos/PiziIngliito/ siin on nüüd pildid ka siis. Kahjuks pildid tehtud mõned nädalad tagasi, kui polnud veel väga roheline, aga mingi ülevaate saab ikka.

Roosna-Alliku Kesk-Eestis kah, nii et logistiliselt ei tohiks probleemi olla. Bussid käivad ka. Ning nagu nimi ütleb, siis läheduses on ka mitu allikajärve, Kaltebrunni matkarada, vahva mõis jms, mida võiks avastada. Kohaliku looduse kohta saate lugeda siit: http://www.eestiloodus.ee/artikkel1252_1246.html
Vasta
#12
Kas keegi mingit tagasisidet Roosna-Alliku suhtes ka annab?
Vasta
#13
Mulle meeldib Roosna-Alliku idee seetõttu, et lähedusse jääb mitu objekti, mida võiks kaeda. Eelmine suvi jalutasime natuke, seekord tahaks veidi rohkem ringi uidata. Kaua sa laua taga ikka istud, veidi võiks ju ringi uudistada ja senitundmata kohti avastada.
Vasta
#14
(25-05-2016, 12:51 )PiziIngliito Kirjutas: Kas keegi mingit tagasisidet Roosna-Alliku suhtes ka annab?

Mina avastaks hea meelega uusi kohti. Ja mänguäljak on ka boonuseks meie pere puhul.
Vasta
#15
Ööbimisvõimalus puudub Roosna-Alliku järvel.
Vasta
#16
xawa, ära nori. Mõeldud ikka järve äärset, mitte järve ennast Smile Uurisin natuke veel selle Roosna-Alliku kohta, et telkimine seal täitsa lubatud ja seal saab suviti ka vesirattaid laenutada 5€ kasutuskord (kasutada on kaks ratast) ja kuna seal on õuesõppe klass ning seda renditakse ka välja, siis hädapärast võib ka see ju kõne alla tulla, a la magamiskotiga magamiseks ja kui vaja elektrit kasutada millekski.
Sain täna siis hinna ka teada: loodusmajal on rendihind 3.50 € tund. Majas on ruumi umbes 30 m2, elekter, lauad ja toolid, vett sees ei ole. Joogivett on võimalik tuua u 1 km kauguselt allikast. Ma ise ei tea kus ja kui suur see allikas on ning kas saaks normaalselt joogivett sellest ammutada, aga võime siis uurida. Ilmselt ei tee paha, kui kodust kanistritega kuigipalju kaasa võtta. Kuulsin ka, et üks kohalik inimene rendib soovi korral süstasid. Ühe inimese süsta 5€ ja kahe inimese süsta 10€ + transport (selle võib täpsustada, sest ta on ise kohalik). Seal peaks järve pealt kuhugi jõele edasi ka saama, kel huvi pikemalt seigelda.

Muudetud: lisatud vajalik info nagu lubatud.
Vasta
#17
(04-05-2016, 09:57 )Addy Kirjutas: Endla metsamaja on ilmselt siiski out variant, sest sinna minek eeldab jalgsimatka, mis paljudele ei pruugi sobida.

(28-05-2016, 13:31 )Addy Kirjutas: Eelmine suvi jalutasime natuke, seekord tahaks veidi rohkem ringi uidata. Kaua sa laua taga ikka istud, veidi võiks ju ringi uudistada ja senitundmata kohti avastada.

....ei saa aru kas siis jalgsimatk on in või out Laugh
Vasta
#18
Lihtne. Kui kokkutuleku toimumispaika peab grilli, toidu ja kottidega näiteks 3 kilomeetrit kõmpima, siis võib see osade inimeste mugavustsoonist välja jääda. Peame ju siiski arvestama, et kokkutulekule saabub ka lastega peresid. Pisike jalutuskäik ümbruskonnas või hoopis autosõit mõne huvitava koha juurde ei tohiks küll kellelegi üle jõu käia.
Vasta
#19
No, kui mul juhtub, et mul nädalavahetus on vaba, siis üritan ka kohale vedida Smile
Vasta
#20
kas ma saan õigesti aru, et praegu on 4 tulijat?
Vasta
#21
Nii hull vast ei ole. Ma eeldan, et raskekahurväega tuleb ka arvestada, ehk siis Hugoth ja Tehnoloog on ilmselt ka nimekirjas. Eks härrad kinnitavad ise üle wink Stalo pole ka tavaliselt tulemata jätnud, kas teda on ka seekord oodata? Nielander+1 oli ka enne listis, kuidas praegu seis on?
Vasta
#22
Mul tuli täpselt samale ajale üks isiklik sündmus millest ei mina ega mu +1 kuidagi puududa saaks.
Vasta
#23
Arvan, et kui R-Allikul toimub see pühaüritus, siis tuleb marurarum ka koos staloga, nagu ikka Smile Ja Cassiopeia ju ka Smile
Vasta
#24
Ma arvan, et kuna keegi põhimõtteliselt Roosna vastu polnud, siis korraldaks kokkutuleku seal? Hääletust korraldama ei hakka- liiga aeganõudev ja eks vanemad olijad vast tulevad ükskõik kuhu kohale (loodetavasti). Niiet panen koha ka lukku?
Vasta
#25
Kui vana peab olema, et sinna minna? Või ei ole mingit piirangut?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-webi suvine kokkutulek 2023 Adolf 1 423 15-08-2023, 20:30
Viimane postitus: stalo
  Para-Webi suvine kokkutulek 2022 stalo 5 1,310 06-08-2022, 09:02
Viimane postitus: BleedingOutMyEyes
  Para-web'i suvine kokkutulek 2019, 30.08. - 01.09. PiziIngliito 27 17,378 07-10-2019, 17:48
Viimane postitus: stalo
  Paraweb'i suvine kokkutulek 2018 PiziIngliito 46 21,498 17-06-2019, 18:02
Viimane postitus: Punahabe
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 14,364 17-07-2018, 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web'i sünnipäev 2016 PiziIngliito 40 28,426 17-10-2017, 11:55
Viimane postitus: Addy
  Kevadine kokkutulek PiziIngliito 38 24,213 05-03-2017, 18:08
Viimane postitus: stalo
  Sinimäed2012 vabadusvõitlejate kokkutulek togli 11 14,251 25-07-2015, 22:06
Viimane postitus: Wilholmensis
  Paraweb'i suvine kokkutulek 18.-19. juulil 2015. PiziIngliito 39 25,611 18-07-2015, 13:21
Viimane postitus: PiziIngliito
  Suvine kokkusaamine 2014 katz 130 61,130 24-07-2014, 14:49
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat