•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 60
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 4Hääli - 2 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suur Eksitus (The Great Deception)!
#51
Ristiusu maailmapilt (jumalikust taevast, inimeste maast ja nende vahel olevast deemonlikust-saatanlikust astraalist) on eksitav, st kirjeldab maailmakõiksuse olemust äärmiselt suurte moonutustega.

Ristiusu maailmapilt omab mingit tõeväärtust kuni mentaal-põhjusliku tasandini-taevani (Devachan, kui budistide mentaalne paradiis, kus kõik mõtted realiseeruvad mentaalsel tasandil).
Kõrgematest tavastest-kihtidest vaadatuna (loojalik Buddhi ja tervikolemuslik Atma) paljastuvad ristiusu maailmapildi moonutused eriti ilmekalt.
Kuid ristiusklike jaoks on taolised argumendid kui "hane selga vesi", st nad liigitavad taolise kriitika mingiks "saadanase seestumiseks" ja muuks taoliseks.

----

Nüüd sellest, miks nö "kõrgemad igavikulised jõud" (need, kes omavad maiste religioonide jumalatest kõrgemat personaalset arengutaset) ei sekku taolisse jampsi: nende jaoks on ristiusu moonutused mingi ajalise kestvusega "laste liivakast" (nagu kõrbenud vaht supipoti äärtel: neid aga huvitab supp ise).

Näiteks "ülestõusmise ootamine" on surmajärgses mentaalis toimiv "viirus-programm" (loobutakse enda tervikolemuse taaskehastustest, ning jäädakse ootama et keegi "isehakanud jumalake" kehastaks sinu tervikolemuse mingisse "igavesse maisesse ellu") - kuna mentaalses paradiisis saab energia lõppemise tõttu olla vaid ca tuhatkond aastat, siis Atma tasandi igavikulises vaates on tegu nö "olematu hetkega igavikust", ning taolisse "hägusesse moonutuse sähavatusse" pole mõtet sekkuda (ta laguneb ise koost, st ülestõusmise ideest eksitusse viidud tervikolemus hülgab taolise viirusliku-defektse mentaali kihi ja siirdub iseseisvalt uude kehastusse).
Kui aga järjepidevalt langetakse taolisse eksitavasse ülestõusmise-jura mentaal-lõksu, siis pidurdub tervikolemuse areng ka igavikulisel skaalal, ning vastav religioon lagundatakse nö "Igaviku Isanda" poolt (urantia raamatu terminetes: tuleb mingi Miikael-poeg ja vabastab vangid).

--------

Analoogia1: palgatöölised-direktorid-asutajad.

Religioonide jumalad (a'la ristiusu jeesus) on võrreldavad ettevõtte direktoritega, kes panevad töölised (taime-looma-inimese arengutasandis olevad inimesed) uskuma endasse (tehke minu juures usinalt tööd, siis saate palka - seda, et kasum läheb omanikele direktorid eriti ei reklaami).

Arenenumad tervikolemused on võrreldavad ettevõtete loojate-asutajatega - kuid ettevõtete asutajad ei kuula (usu) direktorite uinutavaid tekste, vaid ütlevad direktoritele endile ette mida nad tegema peavad.

Need, kes siin argumenteerituilt Arlichuga vaidlevad on muude tehaste loojad-asutajad (teise ettevõtte asutajad näevad läbi mingi muu ettevõtte direktori vildaka jutu - ehk vaade kõrgemalt põrmustab vaate madalamalt).

-----

Analoogia2: valijad-poliitikud-tagatoad.

Religioonide jumalad (a'la ristiusu jeesus) on võrreldavad poliitikutega, kes panevad valijad (taime-looma-inimese arengutasandis olevad inimesed) uskuma enda väidetesse (valige mind, ning saame mingis tahus rikkamate riikide sekka - kuid seda, et rahvuslik kapital ja riigi rikkused taolise poliitika abil mujale kanditakse poliitikud ei räägi).

Need, kes siin argumenteeritult Arlichuga vaidlevad on teiste parteide ajutrustid ja tagatoad (teise erakonna ajutrust & tagatoad näevad läbi muu partei poliitiku vildaka jutu - ehk vaade kõrgemalt põrmustab vaate madalamalt).

Vasta
#52
(19-06-2016, 02:42 )Arlich Kirjutas: Nagu öeldud, mõned näited Messiase kohta tõin juba välja eespool! Sellest esialgu
Aga ma toon siis siin mõned näited eelnevatele lisaks:

Justkui "tellitult" pole neist ÜKSKI see, mida ma palusin.
Vasta
#53
(19-06-2016, 00:48 )seenetoorik Kirjutas: Kuule, Arlich! See läheb juba kliiniliseks.
Kui üks inimene kannatab luulude all, siis on see skisofreenia.
Kui palju inimesi kannatab luulude all, siis on see religioon.
Täitsa huvitav oleks teha katset, kuidas antud juhul skisofreeniarohud mõjuksid.

Religioossust saab olla ka mitmel tasemel. Sellisele ülijäigale ja luululikult pimedale tasemele võiksid rohud täitsa hästi mõjuda.

Vasta
#54
Arlichiga juhtus see, et ta sai "kristlaseks" youtubi kaudu, aga mitte evangeeliumi kaudu.
Paulus aga kirjutas -Aga kui ka meie ise või ingel taevast kuulutaks mingit muud evangeeliumi selle asemel, mida meie oleme teile kuulutanud - see olgu neetud!
Vasta
#55
Tänan teid teie arvamuste eest!
Olen 100% nõus viitega Pauluse ütlusele! Amen!
Muideks eelpool väljatoodud viide Pauluse ütluse kohta mõistab hukka ühtlasi ka iga teise õpetuse, vaimse kanalduse, doktriini (näiteks Mormoonide Teise Testamendi, mille nad said otse taevase ingli käest jne) vms., mis jääb väljaspoole Piiblis toodud ja apostlite vahendusel edasinatud tõestust Jeesuse Kristuse kui Jumala Sõna lihakssaamisest, Tema ristilöömisest ja ülestõusmisest. See ongi sõnum, mida ma oma materjalide kaudu ju püüan korduvalt edasi anda! Hea, et vähemalt üks teist selle ära mõistis!

Muideks seda kõike lugedes tulid koheselt pähe Piiblist read, mis ütlesid:
(Matteuse 5:11-12) Õndsad olete teie, kui teid minu pärast laimatakse ja taga kiusatakse ja teist valega kõiksugust kurja räägitakse. Olge rõõmsad ja hõisake, sest teie palk on suur taevas! Just samamoodi on taga kiusatud ka prohveteid enne teid.

PS! Kui me nüüd väidame teise inimese kohta midagi sellist, mida me 100% tõesusega ei suuda kinnitada, siis kujutab edasiantud väide endast valevannet oma ligimese kohta! Käigu see siis ükskõik mille kohta iganes. Analoogne näide on, kui ma ütlen isegi täiesti suvaliselt mõne inimese kohta, keda ma ei tunne, "idioot" või "loll", siis ma olen automaastelt valevande andja. Sama kehtib ju ka Jeesus Kristuse kohta käivate arvamuste ja väidete kohta! Seetõttu kõik, mida me Jeesus Kristuse kohta väidame peab kas tuginema Piiblile või mõnele muule ajaloolisele (ja autentseks tunnistatud) materjalile. New Age kanaldajad kanaldavad ka ju mingit Jeesust, kes väidab end olevat Ülestõusnud Meister ja kes edastab eelpool mainitud Pauluse reegli kohaselt täiesti vastuolulist informatsiooni (apostlite valimine käis teatavasti vahetult Jeesus kristuse enda poolt ja nende ülesanne oli Jumala vaimu vahendusel Pühakirja üleskirjutamine ja reeglite paikapanek). Seetõttu New Age meister Jeesus on mingi Teine Jeesus ja asub needuse all, kuna ta edastab algupärasele evangeeliumile vastukäivat informatsiooni...
Vasta
#56
Üks vana indiaanlane õpetas lapselast: “Pane tähele, igas inimeses käib võitlus, mis sarnaneb kahe hundi võitlusega. Üks hunt sümboliseerib kurjust (kadedus, armukadedus, ihad, vale jne.), teine hunt sümboliseerib headust (rahu, armastus, lootus, truudus jne.).” Vanaisa sõnad avaldasid väiksele indiaanipoisile sügavat muljet, ta jäi mõttesse ja küsis siis: “Aga vanaisa, kumb hunt lõpuks võidab?” Vana indiaanlane naeratas: “Alati võidab see hunt, keda sa toidad.”

Tahan sellega ütelda, et meil pole mõtet võidelda Arlichi usuga või seda naeruvääristada. Tema usk muutub sellest aina tugevamaks. Süvausklikud (nii moslemid, kristlased sh jehoova tunnistajad jpt) on mingis mõttes masohhistid. Mida rohkem neile nö haiget teha, seda õnnelikumad nad on, sest nad arvavad, et nende kannatuste läbi teenivad nad oma jumalat ja saavad plusspunkte juurde ...tulevases elus....kas siis nirvaanas, Taevas, Paradiisis, Uue Maa peal peale Harmagedooni... või kusiganes mujal.

Tuleb aeg (selles või järgmistes eludes) ja ta tuleb sellest kastist välja, aga praegu ta naudib seal olemist. Edu talle! Vähemalt ei ole ta vägivaldne ega võta uskmatutelt päid otsast.
Vasta
#57
Ma ootan ikka veel viiteid ennustustele kannatavast messiast.
Vasta
#58
Ega sellist otsest täpset "puust ja punaseks" ennustust VT-s ei leia.
Kõige paremini sobib ikka Jesaja 53. terve peatükk http://piibel.net/#q=Js%2053
Muideks sealt avastame, et Jeesus võis olla palju kehvema välimusega kui see ilu-Eedi , kes on kujutatud kirikute seintel. Ja see on täitsa teemakohane suur eksitus.
Vasta
#59
Nujah, ei saa ju vaielda muarust, va piiblikest mõistab õieti vaid see, kes juba vaimus on, 2 Pt 1: Seda mõistke esmalt, et ühtki prohvetiennustust Pühakirjas ei
või omapäi seletada
, seetõttu ju vaidlus ei päde, häälestatused on ju erinevad. Toorik peaks va jeesukese esmalt vasta võtma süamesse, siis saab vaimumõõku ristata.
Vasta
#60
(20-06-2016, 03:31 )vasamasa Kirjutas: Kõige paremini sobib ikka Jesaja 53. terve peatükk http://piibel.net/#q=Js%2053

Nonii, tuligi ära see Jesaja 53, nagu arvata võiski. Aga nüüd kus lugu kannatajast on letile heidetud, tuleb leida ka lugu kannatavast MESSIAST, sest Jesaja 53 räägib lihtsalt kellestki, kes kannatab. Seal pole viidetki sellele, et juttu oleks messiast ja see on teoloogidele ammu teada olev probleem. Probleem on seda kõnekam, et TEGELIKULT, nagu ma vist juba mainisin, polnud Jeesuse jüngritel mitte mingit põhjust ega alust teda messiaks pidada. Asi on seda lihtsam, et praktiliselt kogu juutide kogukond, kes oma pühakirja väga täpselt tundsid, tõukasid ta eemale. Nad ju ometi teadsid täpselt, millist messiat Toora ette kuulutab ja Jeesus POLNUD Tooras ennustatud messia. Kui nüüd võtta lisaks ka Jeesuse surm, siis mõte kannatavast messiast oli juutidele niivõrd tülgastav, et ei jäänud enam kahtluse varjugi, et tegu pidi olema isehakanuga.

(20-06-2016, 03:31 )vasamasa Kirjutas: Muideks sealt avastame, et Jeesus võis olla palju kehvema välimusega kui see ilu-Eedi , kes on kujutatud kirikute seintel. Ja see on täitsa teemakohane suur eksitus.

Selge see, et renessaansiaegne kirik ilustas teda ja kujutas tüüpilise eurooplasena. Milles pole ka midagi erilist, sest ka tolleaegsetel religioossetel maalidel piibliaegadest patseerivad Lähis-Ida inimesed, kes näevad välja kui eurooplased ja kannavad renessaansiaegseid riideid.

Eks Jeesus nägi välja nagu tüüpiline Palestiina juut. Midagi muud pole sellest mõeldagi.
(20-06-2016, 08:32 )Samir Kirjutas: Nujah, ei saa ju vaielda muarust, va piiblikest mõistab õieti vaid see, kes juba vaimus on, 2 Pt 1: Seda mõistke esmalt, et ühtki prohvetiennustust Pühakirjas ei
või omapäi seletada
, seetõttu ju vaidlus ei päde, häälestatused on ju erinevad. Toorik peaks va jeesukese esmalt vasta võtma süamesse, siis saab vaimumõõku ristata.

Jälle üks kaval propatrikk usuvendade poolt. Sisuliselt võiks seda tõlkida nõnda: "Me vaidleme Piibli ja usu teemadel vaid nendega, kes meiega kõiges nõustuvad. Ülejäänutel pole sel teemal üldse võimalikki vaielda, sest nad ei valda teema."
Vasta
#61
(20-06-2016, 08:53 )seenetoorik Kirjutas: Asi on seda lihtsam, et praktiliselt kogu juutide kogukond, kes oma pühakirja väga täpselt tundsid, tõukasid ta eemale.
Jesaja 53-s ongi kirjas et - ta oli põlatud ja me(ehk siis juudid) ei hoolinud temast.
Vasta
#62
"Jeesuse" (õigemini katoliikliku Nimrodi ehk nende "Teise Kristuse" õigem oleks ehk öelda Anti-Kristuse või Iidol-Karjase; Idol Shepherd - Zechariac 11:17) välimuse kohta plaun vaadata esimese postituse all toodud materjalist peatükki nimega:
Nimrod - The First Antichrist & The Tower of Babel

Piibel muideks keelab igasuguste iidolite valmistamise ja piltide vms tegemise Kolmainu Jumala kohta (st. ka Jeesuse Kirstuse kohta). Pildid Jeesus Kristusest, mida me tänapäeval tunneme, on oma alguse saanud katoliiklikust "traditsioonist" (muideks ka sellest, miks katoliiklus ei ole tõeline kristlus, on esmases materjalis üpris pikalt kirjutatud).
Vasta
#63
(20-06-2016, 13:14 )vasamasa Kirjutas:
(20-06-2016, 08:53 )seenetoorik Kirjutas: Asi on seda lihtsam, et praktiliselt kogu juutide kogukond, kes oma pühakirja väga täpselt tundsid, tõukasid ta eemale.
Jesaja 53-s ongi kirjas et - ta oli põlatud ja me(ehk siis juudid) ei hoolinud temast.

Seal pole kuskil vihjetki, et tegu võiks olla oodatava messiaga. Jesaja 53 on hiljem kristlaste poolt juhtunu põhjendamiseks vägisi otsitud. Põhimõtteliselt kõik õppinud akadeemilised teoloogid nõustuvad, et selles loos ei kõnelda messiast vaid lihtsalt kellestki, kes kannatab. Kui kuskil on juttu messiast, ei hoita sellele viidates sõnu kokku.
Vasta
#64
(19-06-2016, 01:20 )Arlich Kirjutas: Igaühel on võimalus nii privaatselt kui ka inerneti või maailmas avaldatud

Ja millest tuleb äkki nüüd see paanika? Kas ehk utsitavad mingid nähtamatud jõud sind takka?
Äkki soovid, et ma sinu hinge eest palvetaksin?
Või ehk soovid, et me Jeesuse Kristuse nimel mingid energiad kinni seoks?

Siin algatuseks üks võimas palve (õpi see pähe; kunagi ei tea, mil seda vaja võib minna)

Taevane Isa, Jeesuse Kristuse nimel, ma palun, et Sa lõhuksid, purustaksid ja hävitaksid iga needuse, loitsu, vande, siirde, psüühilise mõju ja rünnaku, mis on asetatud sellele ruumile ja minule ükskõik millisel põhjusel, ükskõik millise inimese, olendi, nõia, okultse allika, psüühilise allika, tehnoloogia või mõne muu olendi või olemuse poolt. Jeesuse Kristuse nimel, ma palun Sind Jumal, et Sa seoksid kõike, mis langes siia nendelt rünnakutelt. Jeesuse Kristuse nimel ma palun Sind Jumal, sulge iga uks, mis oli siin kurjusele avatud, võta üle iga mõjuvõim ja iga pinnas, mida kurjus selle koha ja minu vastu omas. Jeesuse Kristuse nimel, ma palun Jumal, et kõik, mis tuli siia nendelt rünnakutelt nüüd ka siit eemalduks ja et see kõik läheks tagasi ründajate endi vastu, et neid tuua patukahetsusele! Jeesuse Kristuse nimel laskugu Jumala Kaitsev Vägi, Armastus, Õnnistus, Andeksand ja Püha Vaimu võimas Kohalolu seda ruumi ja tervet seda maja täitma ja igavesti kaitsma! Jumal saada oma võimsad inglid selle maja ja minu üle valvama ja kurjust ning haigusi siit eemale peletama! Taevane Isa, ma palun seda kõike Jeesuse Kristuse, Sinu Poja, nimel! Ometigi Isa, ärgu sündigu mitte minu, vaid Sinu tahtmine! Amen

Natuke huvitavat mõtteainet!

1) "The Principle" Movie Trailer 2015


2) "Thoughtcrime: The Conspiracy to Stop The Principle"

Pealkiri ise ütleb, millega tegu!

Lasin su needuse enda sisse ja südamesse. Olen kohe väga avatud su kõige tumedamale sajatusele. Mis ma selle paisuva massiga nüüd peale peaks hakkama? Kuhu poole end pöörama ? Või kelle poole? Pöördun sinu poole ehk? Ei saanud su jumalalt vastust kahele küsimusele.

Kas loomal on hing?


Su jumala sõna on must vihast ja hirmust. Miks?
Kas ainsamat head sõna ei ole tal oma loomingu jaoks, kes ristiveest puutumatta on jäänud? Kas see inimene mitte ei võiks lihtsalt oma surma läbida ilma piibli ,,põrguta,,?


Üle ilma on otsata palju inimesi , kes südames rahu hoiavad aga ristiusust mitte midagi teada ei taha saada. Nad on võib olla teist usku, ristiusu kurjas pettunud või suisa uskmatud. Nad ei soovi kellegile kurja. Isegi ei vasta nenedele õudustele , mida risti eest on külvatud. Nad on tänulikud jumalaloomingule ( kõigele olevale ) ning seda ka hindavad. Mis on nende saatus olnud või tuleb?

Mis sai Buddhast, Taost,... ?

Sa nead neid, sajatad, parastad......

Miks su jumal ei ütle: olgu õndsad need , kel südames rahu oma koha on leidnud? Miks ta ei ütle : ja õnnistatud olgu need , kes mu loomingut austavad ja hindavad? (nii nagu sinu ristil on aeg andnud tuhat nägu ja nime on inimesed ikka andnud jumalale neid otsata hulk. Mina tean neist vaid üht- kõiksus).

Võtan vastu iga su kurja täis sõna. Mitte ainsamat võlts poosi sisse võtmata ütlen sulle avatud südamest- MUL ON SINUST VÄGA KAHJU

Kui viitsid -vasta.



Vasta
#65
-------Jumal saada oma võimsad inglid selle maja ja minu üle valvama-----

Kas tegid webi oma templiks?
Vasta
#66
See vaidlemine on minu arvates täiesti mõttetu tegevus.
Universumi alustala on Vaba Tahe. Las igaüks usub seda mida
ta uskuda tahab.
Vasta
#67
Ja ingel ütles neile: Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kõigele rahvale: sest teile on täna Taaveti linnas sündinud Õnnistegija, kes on Issand Kristus! Ja see olgu teile tunnuseks: te leiate lapse mähitud ja sõimes magavat! Ja äkitselt oli ingliga ühes taeva sõjaväe hulk; need kiitsid Jumalat ning ütlesid: Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu inimeste seas, kellest temal on hea meel!

Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et ta oma ainusündinud Poja on andnud, et ükski, kes temasse usub, ei saaks hukka, vaid et temal oleks igavene elu!

On ju ka Kristus kord surnud pattude pärast, õige ülekohtuste eest, et ta meid juhiks Jumala juurde, kui ta küll surmati liha poolest, kuid elavaks tehti vaimu poolest, kelles ta ka läks ära ja kuulutas vangis olevaile vaimudele, kes muiste ei kuulanud sõna, kui Jumala pikk meel ootas Noa päevil, kui ehitati laeva, millel mõned üksikud, see on kaheksa hinge, päästeti läbi vee.

Järgmisel päeval näeb Johannes Jeesust tulevat tema juurde ja ta ütleb: Vaata, see on Jumala Tall, kes võtab ära maailma patu! See on, kellest ma ütlesin: pärast mind tuleb mees, kes on olnud enne mind, sest ta oli enne kui mina!

---
Paulus kirjutab roomlastele, et
"Jumal ei tee vahet isikute vahel!
Sest kõik, kes ilma käsuta on pattu teinud, lähevad ka hukka ilma käsuta; ja kõik, kes käsu all on pattu teinud, nende üle mõistetakse ka kohut käsu järgi;
sest käsu kuuljad ei ole õiged Jumala ees, vaid käsu tegijad mõistetakse õigeks - sest kui paganad, kellel ei ole käsku, loomu poolest täidavad käsu nõudeid, on nad, ehk küll neil ei ole käsku, iseenestele käsuks ja näitavad, et käsutegu on kirjutatud nende südametesse, kuna nende südametunnistus ühtlasi tunnistab seda ja nende mõtted isekeskis kas kaebavad nende peale või ka kostavad nende eest - sel päeval, kui Jumal kohut mõistab inimeste salajaste asjade üle Kristuse Jeesuse läbi minu evangeeliumi järgi."

Vasta
#68
Tee nii kuis tunned ja pead. Seda sa teed ju nii kui nii. Eks tee teistegi eest kui nii tunned ja pead. Anda minul sulle miskit pole . Võtta ei soovi midagi. Võta , annan sinu sõnad tagasi.
Vasta
#69
(John 1:1-14)
In the beginning was the Word, and the Word was with God, and the Word was God.
The same was in the beginning with God.
All things were made by him; and without him was not any thing made that was made.
In him was life; and the life was the light of men.
And the light shineth in darkness; and the darkness comprehended it not.

[Pilt: light_has_no_shadow.jpg]

That was the true Light, which lighteth every man that cometh into the world.

Bright flash of light marks incredible moment life begins when sperm meets egg

He was in the world, and the world was made by him, and the world knew him not.
He came unto his own, and his own received him not.
But as many as received him, to them gave he power to become the sons of God, even to them that believe on his name:
Which were born, not of blood, nor of the will of the flesh, nor of the will of man, but of God.
And the Word was made flesh, and dwelt among us, (and we beheld his glory, the glory as of the only begotten of the Father,) full of grace and truth.
Vasta
#70
(19-06-2016, 16:35 )seenetoorik Kirjutas: Ma ootan ikka veel viiteid ennustustele kannatavast messiast.

Ma toon ühe näite:
2Ms 17:
6 Vaata, mina seisan seal su ees Hoorebi kaljul. Löö kaljut, siis
tuleb sellest vesi välja ja rahvas saab juua!” Ja Mooses tegi nõnda
Iisraeli vanemate nähes.
Kalju on Kristus:
5Ms 32:
3 Sest ma kuulutan Issanda nime,
andke au meie Jumalale!
4 Tema on kalju, tema töö on täiuslik,
sest kõik tema teed on õiged.
Jh 19:
34 vaid üks sõdur torkas piigiga tema küljesse ning kohe
voolas välja verd ja vett.
Mt 27:
25 Ja kogu rahvas kostis talle: „Tema veri tulgu meie ja meie
laste peale!” - see läheb kokku 2Ms 17:6 öelduga.

Veel nt, miks ohverdati veatuid loomi:
Ml 1:
13 Ja te ütlete:
„Vaata, missugune vaev!”
ja alahindate seda,
ütleb vägede Issand.
Te toote seda, mis on röövitud,
lonkaja ja tõbine.
Ja see peab olema ohvriand,
mida te toote.
Kas mul peaks olema hea meel
seda teie käest vastu võtta?
ütleb Issand.
14 Neetud olgu petis,
kellel on karjas isane loom
ja kes on selle tõotanud,
aga ohverdab Issandale vigase!
Sest mina olen suur kuningas,
ütleb vägede Issand,
ja mu nimi on kardetav
paganate seas.

- Kristus aga oli veatu, patuta, kes ainsana sai ära võtta meie patud.
1Pt 2:24 ta kandis ise meie patud oma ihus üles ristipuule, et meie, olles surnud pattudele, elaksime õigusele;
1Pt 3:18 Sest ka Kristus kannatas pattude pärast üheainsa korra, õige ülekohtuste eest, et ta teid juhiks Jumala juurde, olles küll ihu poolest surmatud, ent elustatud vaimu läbi,

Arvate, et teoloogidele antakse neid asju mõista, kui nad teevad seda valedel motiividel? Olgu nad Sõna kasvõi 20 aastat uurinud, Jumala Sõna tuleks ikka lugeda, mõista Püha Vaimu abil.

Vasta
#71
Noh kui patuta nii väga? Ta oli ikka naljamees ja napsuvend vahest ka. Tegi pidudel vett veiniks ja puha. See on küllalt märgiline.
Piibli teaduslikul uurimisel võib ka huvitavat avastada. Püha Vaimu eestkõnelejad ajavad ehk teinekord segamini oma esinemisambitsioonid jumala kutsega?
Vasta
#72
(22-06-2016, 11:49 )parim Kirjutas: Kalju on Kristus:

Äärmiselt kunstlik ja otsitud paralleel. Soovi korral võiks taolisi paralleele ükskõik, kelle ja mille vahele leida. Pealegi pole moosese juhtumil mingit ennustuslikku väärtust. Sest see pole lihtsalt ennustus vaid narratiiv.

(22-06-2016, 11:49 )parim Kirjutas: Ja kogu rahvas kostis talle: „Tema veri tulgu meie ja meie
laste peale!” - see läheb kokku 2Ms 17:6 öelduga.

Ega ei lähe ikka küll! Laugh

(22-06-2016, 11:49 )parim Kirjutas: Veel nt, miks ohverdati veatuid loomi:

Ei leia mingit seost palvega, mille esitasin.

(22-06-2016, 11:49 )parim Kirjutas: Arvate, et teoloogidele antakse neid asju mõista, kui nad teevad seda valedel motiividel? Olgu nad Sõna kasvõi 20 aastat uurinud, Jumala Sõna tuleks ikka lugeda, mõista Püha Vaimu abil.

Nõue lugeda ja mõista Piiblit "püha vaimu läbi" on lihtsalt järjekordne "vabandus", et kui sina ei leia sealt samasuguseid jaburusi nagu mina, siis pole sind pühast vaimust puudutatud ja sa pole vääriline jne. See on väga tüüpiline.

PS! Võibolla oleks kõige õigem lasta juutidel endil sõna sekka öelda ja selgitada, miks Jeesus polnud messia.

Väga lihtsalt seletatud: http://www.simpletoremember.com/articles...sandjesus/

Taolisi lehti on tegelikult hulgi, erineva keerukusastmega seletustega, igale tasemele algajast eksperdini.

Minu point on see, et kes peale juutide veel paremini Toorat ja selle ennustusi peaks tundma? Küllap juudid ise täpselt oma messia ära tunnevad. Kristlus poleks iial sündinudki kui Paulus poleks äkki ära pööranud, sest kristluse loomine oli tegelikult üksnes tema "teene".
Vasta
#73
Uskmatus oli see, mille tõttu Iisrael Moosese juhtimisel oli sunnitud rändama 40 aastat enne kui Jumal nad (õigemini nende uue järelkasvu) tõotatud maale sisse lasi.
Uksmatuse tõttu ei suutnud nad ka näha Jeesus Kristuse puhul Messiase kohta kirjutatud ennustuste täitumist.
Uskmatuse tõttu (ja ka tänu sellele, et paljud neist olid juba langenud väärõpetuste küüsi; hea näide on sellest Hesekieli 8 peatükk) ei langenud nende arusaamad "vallutavast" Messiasest kokku Jeesus Kristusega, kelle eesmärk oli Maailma patu äravõtmine ja deemonlike mõjuvõimude tühistamine (ülevõtmine).
Pigemini kattusid nende arusaamad oodatavast Messiasest hoopiski Anti-Kristusele omaste tunnusjoontega (ja seda kuni tänapäevani; vt. allpool toodu videomaterjali, kus see võrdlus ilmsiks tuleb). Ülevaate saamiseks juutide uskumuste jpm. kohta soovitan seega vaadata ära allpool toodud videod!

Mõista tuleb aga selle kõige juures seda, et kuigi juudid hülgasid tol ajal oma Messiase, siiski on määratud lõpuaegadel ka teatav "jääk" neist päästet vastu võtma. Ja see saab toimuma siis kui kristlaste (ehk nö. "mitte-juutide"; ingl. keeles "gentiles") arv saab täis ja Jumala Arm ja Andeksand pöördub tagasi Iisraeli peale. Number 2000 on võti.

Praegusel hetkel aga lasub kate nende arusaamade peal ja seda isegi kui nad Vana Testamenti loevad:

(2 Corinthians 3:13-16) And not as Moses, which put a vail over his face, that the children of Israel could not stedfastly look to the end of that which is abolished: {14} But their minds were blinded: for until this day remaineth the same vail untaken away in the reading of the old testament; which vail is done away in Christ. {15} But even unto this day, when Moses is read, the vail is upon their heart. {16} Nevertheless when it shall turn to the Lord, the vail shall be taken away.

1) "Marching to Zion" Full Movie (Part 1 of 5) with Texe Marrs and Steven Anderson

2) "Marching to Zion" Full Movie (Part 2 of 5) Jewish Rabbis Exposed!

3) "Marching to Zion" Full Movie (Part 3 of 5) Rothschilds and Israel

4) "Marching to Zion" Full Movie (Part 4 of 5) Christian Zionism Exposed

5) "Marching to Zion" Full Movie (Part 5 of 5) Jewish DNA and Genealogies
Vasta
#74
Seda rahvast hoiti 40 aastat kõrbes vangilaagris, kus neid toideti atomaarse kullaga , kuni tekkis vajalik mutatsioon ,ja kui oli sündimas teine põlvkond , siis lasti nad vabaks!!!!!
Piibel , see on paras moonutiste kogum..
Vasta
#75
Piibellikud lõpuaegade tunnusmärgid leiavad üha enam massilist kajastust meedia vahendusel.
Pea iga laia tunnustust leidev kommertslik reklaam, muusikavideo ja eelkõige film programmeerib laia publikumi alataedvust oodatava Suure Eksituse suhtes.

1) Illuminati birth of the Anti-Christ


2) Exposed illuminati "Temple of Lucifer" will shock you!
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 60
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  See suur ja mõistetamatu Venemaa!? excubitoris 4,202 1,184,728 23-03-2024, 15:47
Viimane postitus: Kunglas
  Birminghami Kolmsilm a la Suur Vend Skarre 0 3,265 13-11-2015, 04:01
Viimane postitus: Skarre
  Suur jalutuskäik xawa 4 6,032 25-07-2012, 14:55
Viimane postitus: Tarawah
  Suur raamatutepõletamine toimub juba homme! Celtic 42 23,742 23-05-2012, 19:36
Viimane postitus: nokitseja
  The Obama Deception kikaskilla 1 2,889 28-03-2009, 14:09
Viimane postitus: Pyramid
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 651 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 648 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:
  [split] Suur Eksitus (The Great Deception)! 3 638 Vähem kui 1 minut tagasi
Viimane postitus:

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat