Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pidevad unenäod
#1
Tere

Nimelt olen väga palju internetist uurinud ja lugenud unenägude kohta. Kuid otseseid vastuseid pole siiski saanud.
Nimelt on sihukene küsimus, kas antud asi on normaalne, kui ma magan päevas 10-12 tundi, samas ma ärkan ja ma olen väsinud ning sihukene tunne, et ma alles jäin magama. Ise arvan, et antud probleem võib tekkida sellest, et ma näen iga öö unes hulganisti unenägusi, pole siiani olnud ööd kus ma ei näe mitte midagi. Osad unenäod on saanud reaalsuseks, st paljud unenäod on nagu seriaalid, seal kus täna lõppevad, homme algavad ( Või on nii olnud, et kui ärkan ja kohe uuesti magama jään, jätkub uni sealt kus pooleli jäi. Samamoodi näes unes palju asju mis saavad reaalsuseks, ehk teatud tegemised, või olemised. Kuna foobia tõttu käisin psühholoogi vastuvõtul, siis rääkisin ka Temale oma probleemist, peale pikemat suhtlemist, ütles, et ma olen ülitundlik inimene, ning tänu sellele ma olen koguaeg väsinud ja näen meeletult palju unenägusi. Antud probleem oli kunagi vanavanaemal, kes nägi samamoodi tohutult unenägusi, ning pani nähtud unenäod kirja.
Teine probleem on see, et ma pidin unes naerma ( Ma ei räägi, ei soni ega vähkle ) aga naine on korduvalt öelnud, et ma naeran öösiti kõva häälega ja alati teatud kella paiku ( Tavaliselt öösel 03:30 aeg. ) Millest tekib see naer? Kuna ma mäletan unenägusi, ning osaliselt panen need kirja ( Mis tunduvad tähendavat midagi ) siis võin väita, et midagi naljakat ma unes ei näe, mis mind öösiti naerma ajaks. Või on see sama asi nagu mõni öösel kõnnib/räägib ?
Vasta
#2
Kuna olen unenägude-laviini etapi oma elus läbi elanud tean öelda, et mingil määral on unenägude nägemine, mäletamine reguleeritav. Algul nõuab see harjutamist, pead endale sisendama, et ei soovi unesid, tahad lihtsalt magada.
Ülitundlikuse puhuks on mitmeid taimi mis rahustavad, kõige tuntum meil- naistepuna. Veel on hea kukesaba, mul sai just roosiželee valmis, see on ka seks puhuks hea.
Sa võid näha erinevate kihtide unesid, ühe kihi omad jäävad meelde, teise kihi omad mitte. Ja naerma ajab unes just selle kihi unenägu, mis meelde ei jää.
Vasta
#3
(26-06-2016, 07:43 )Tulnukinimene Kirjutas: Kuna olen unenägude-laviini etapi oma elus läbi elanud tean öelda, et mingil määral on unenägude nägemine, mäletamine reguleeritav. Algul nõuab see harjutamist, pead endale sisendama, et ei soovi unesid, tahad lihtsalt magada.
Ülitundlikuse puhuks on mitmeid taimi mis rahustavad, kõige tuntum meil- naistepuna. Veel on hea kukesaba, mul sai just roosiželee valmis, see on ka seks puhuks hea.
Sa võid näha erinevate kihtide unesid, ühe kihi omad jäävad meelde, teise kihi omad mitte. Ja naerma ajab unes just selle kihi unenägu, mis meelde ei jää.

Kaua Teil antud "unenägude-laviin" kestis? I siklikult olen seda kogenud üle 18a kindlasti, mis mul meeles on. Juba väiksena kooli aeg oli mul nendega raskusi, aga siis ma ei pööranud palju tähelepanu unenägudele.
Samamoodi on unenägudes nii, ma tean, et ma olen unenäos ja kui vaja siis ma suudan ennast ärkevele ajada või nn unenägu vahetada. See kõlab utoopiliselt, kuid väga palju on olnud unenägusi mis isiklikult ei meeldi ( Luupainajad, muud jamad ), ning alati ma unes sisendan endale, et see on unenägu, ning kui unes näpistan vasakut kintsu, siis ärkan/olen teises unenäos. Kuidas sihukene asi on reaalne, või kuidas ma suudan keset unenägu endale teadvustada, et ma näen und ja see pole päris ?

Vasta
#4
Laviin kestis senikaua kuni oli aktiivne töö-sotsiaalne elu. Kui ära metsa kolisin muutus palju...ma ei taha foorumis oma unesid lahata, kui Teil huvi, võib erakirjas.
Vasta
#5
(26-06-2016, 12:24 )Jinny Kirjutas: Isiklikult olen seda kogenud üle 18a kindlasti, mis mul meeles on. Juba väiksena kooli aeg oli mul nendega raskusi, aga siis ma ei pööranud palju tähelepanu unenägudele.
Samamoodi on unenägudes nii, ma tean, et ma olen unenäos ja kui vaja siis ma suudan ennast ärkevele ajada või nn unenägu vahetada. See kõlab utoopiliselt, kuid väga palju on olnud unenägusi mis isiklikult ei meeldi ( Luupainajad, muud jamad ), ning alati ma unes sisendan endale, et see on unenägu, ning kui unes näpistan vasakut kintsu, siis ärkan/olen teises unenäos. Kuidas sihukene asi on reaalne, või kuidas ma suudan keset unenägu endale teadvustada, et ma näen und ja see pole päris ?
See on teadlik unenägemine ehk Lucid Dream. Paljud inimesed pingutavad, et neid näha. Ja see on võimalik, ning neile, kellel need piisavalt harva esinevad, väga huvitav kogemus. Need, kes aga loomulikust neid pidevalt näevad, nendele on see kurnav, sest aju ei saa vajalikku unenägudeta (aeglast) und ega ka tavalist kiiret und (ilma teadlikkuseta). Lihtsalt aju ei puhka välja.

18 aastat on liiga pikk aeg, et olla lihtsalt üks unenäguderohke periood elus. Neid perioode on peaaegu igal inimesel.

Võib olla tegu melatoniini puudusega. Kuid ma ei ole meedik.
Võib proovida taimsete vahenditega, mis rahustavad ja und soodustavad. Juba eespool soovitatud naistepuna (antideprekatega koos mitte võtta), veiste-südamerohi, palderjani ja siniladva juur, humal, meliss. Ilmselt targemad oskavad täpsemaid retsepte anda.

Vasta
#6
Ära Lucid Dream´i ja Castaneda otsa küll komista, see suht mõttetu astraalis kondamine. Selle nö. andega on võimalik hakata kõrgemast sfäärist õpetust saama, tuleb ainult ennast veidi muuta, e. sagedust tõsta.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Erinevad unenäod ja nende tõlgendused Imotep 1,084 232,269 03-11-2023, 17:31
Viimane postitus: xcad
  Mida mu unenäod tähendavad? Para-P 15 13,171 03-11-2023, 13:27
Viimane postitus: Blondiin007
  hirmutavad unenäod nupsu 9 3,926 26-09-2020, 19:40
Viimane postitus: kalldunn
  Aina korduvad unenäod lagunendmaja 90 69,329 21-12-2019, 21:54
Viimane postitus: Q11
  Unenäod saavad tõeks Hallucigenia 39 24,402 28-08-2017, 18:53
Viimane postitus: Marimu
  Häirivad unenäod PrincessOfMoon 3 6,704 30-07-2014, 07:53
Viimane postitus: olematu
  Värvilised unenäod, abi? :) plantique 2 2,653 02-06-2014, 17:14
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Hirmutavad unenäod Maris 2 2,896 08-04-2014, 15:22
Viimane postitus: Mannu
  Veidrad juhtumised ja unenäod peale vanaema surma. Vabahing 5 3,547 08-07-2013, 14:20
Viimane postitus: Vabahing
  Unehäired, halvad unenäod - mis toimub? LiisuS 38 15,734 19-06-2013, 16:54
Viimane postitus: euroruubel

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat